Je krijgt in die twee maanden geen inkomen uit arbeid: Bij een proefplaatsing werk je met behoud van uitkering. Je krijgt er dus geen loon van, maar je uitkering loopt door.quote:Op maandag 4 april 2016 15:30 schreef Leandra het volgende:
Ik ben trouwens benieuwd hoe het in het geval van een proefplaatsing belastingtechnisch werkt, het bruto-netto verhaal is nogal verschillend bij inkomen uit arbeid en inkomen uit een uitkering, juist bij lage inkomens.
Dat is dus nog eens een negatief verschil van meer dan ¤ 150 per maand op basis van fulltimequote:Op maandag 4 april 2016 20:14 schreef Victoriaatje het volgende:
[..]
Je krijgt in die twee maanden geen inkomen uit arbeid: Bij een proefplaatsing werk je met behoud van uitkering. Je krijgt er dus geen loon van, maar je uitkering loopt door.
er verandert niks. Je hebt gewoon je ww.quote:Op maandag 4 april 2016 20:59 schreef Leandra het volgende:
[..]
Dat is dus nog eens een negatief verschil van meer dan ¤ 150 per maand op basis van fulltime
Als je voor je WW amper meer dan minimumloon verdiende... anders is het verschil alleen maar groter.
Maar van een uitkering hou je netto veel minder over dan van hetzelfde bedrag aan salaris.quote:Op maandag 4 april 2016 21:41 schreef Renesite het volgende:
[..]
er verandert niks. Je hebt gewoon je ww.
Nou, je reiskosten krijg je dus niet gecompenseerd. Lees ik hier.quote:Op maandag 4 april 2016 21:41 schreef Renesite het volgende:
[..]
er verandert niks. Je hebt gewoon je ww.
Afstand is 38km.quote:Op maandag 4 april 2016 21:56 schreef Azpilicueta het volgende:
Wil je daadwerkelijk bij dit bedrijf werken of wil je daar werken zodat je weer werk hebt? Je zegt goede referenties te hebben inclusief een rijke ervaring, waarom zou je dan naar een bedrijf willen dat +- 80 km verderop ligt en alleen mensen aannemen vanuit een uitkering (zegt namelijk een hoop over de insteek van het bedrijf)? Of ben je zelf ook heel erg enthousiast over de functie en de werkgever?
Zelf was ik wel verder gaan kijken. Ook omdat het met behoud van uitkering is dus financieel schiet je er in eerste instantie geen reet mee op. Als je een langere tijd in de ww had gezeten dan was het een ander verhaal geweest, maar van wat ik begrijp is dat nu niet van toepassing.
Maar is ook wel functie afhankelijk natuurlijk. Zou kunnen dat je misschien een functie hebt met veel concurrentie en/of weinig vacatures.
Vroeger wel maar tegenwoordig kijken ze nergens meer naar wat werkgevers betreft.quote:Op maandag 4 april 2016 13:15 schreef Alieda-R het volgende:
[..]
Volgens mij controleren ze dat niet.
Dat zonder CAO en pensioenregeling werken staat mij zelf trouwens ook niet aan. Heb aanstaande vrijdag een bijeenkomst bij een ander bedrijf waar ik over enkele weken zeker aan de slag kan. Is wel werk dat minder bij me past maar heb er wel meer vertrouwen in gezien ik later graag naast mijn AOW een goed pensioen opgebouwd wil hebben.
Hoeveel procent kreeg ook daadwerkelijk een arbeidscontract waarmee ze boven bijstandsniveau kwamen?quote:Op maandag 4 april 2016 19:54 schreef Renesite het volgende:
Ik gebruikte het vroeger wel als instrument. De werkgever moet overleggen bij einde werk tijdens proefplaatsing. Het was een goede manier om mensen met afstand te laten wennen. Normaliter krijgen deze maximaal een maand (of twee) en hadden wegens de afstand weinig tijd om zichzelf te bewijzen.
Dat is iets van 5 jaar geleden. Hoe het nu zit weet ik niet.
(ik ben werkcoach geweest 1jr lang)
Toch wel 70%.quote:Op dinsdag 5 april 2016 10:04 schreef Ouder1 het volgende:
[..]
Hoeveel procent kreeg ook daadwerkelijk een arbeidscontract waarmee ze boven bijstandsniveau kwamen?
Ow? Dat kan gewoon via onkostenvergoeding.quote:Op maandag 4 april 2016 22:15 schreef agter het volgende:
[..]
Nou, je reiskosten krijg je dus niet gecompenseerd. Lees ik hier.
Niet via het UWV. Heb het nagevraagd en van het UWV zeggen ze dat ik met de werkgever moet overleggen of ze reiskosten vergoeden. Als ze dat niet willen zijn de kosten gewoon voor mijzelf.quote:Op dinsdag 5 april 2016 17:46 schreef Renesite het volgende:
[..]
Toch wel 70%.
[..]
Ow? Dat kan gewoon via onkostenvergoeding.
Ja, klopt. Is gewoon reiskostenvergoeding. vraag even of het bij 'normale' werknemers wel normaal is te krijgen. Dan gewoon vragen.quote:Op dinsdag 5 april 2016 19:10 schreef Alieda-R het volgende:
[..]
Niet via het UWV. Heb het nagevraagd en van het UWV zeggen ze dat ik met de werkgever moet overleggen of ze reiskosten vergoeden. Als ze dat niet willen zijn de kosten gewoon voor mijzelf.
Klopt. Betrof wel een wat 'lagere' kastequote:Op dinsdag 5 april 2016 19:46 schreef Guppyfriend het volgende:
Die hele proefplaatsingsregeling is vast heel goed voor mensen die er baat bij hebben, maar voor de 'doorsnee' werkzoekende is het echt een ware plaag. Werkgevers proberen zich in allerlei bochten te wringen om je eerst twee maanden gratis te krijgen, want gratis...
Ik heb het ook in het HBO-segment een aantal keer gehad dat een werkgever me die kant op duwde. Die werkgevers heb ik ook maar gewoon op de man af gevraagd of ze wel weten waar die regeling voor bedoeld is. Werd niet zo gewaardeerd.quote:Op dinsdag 5 april 2016 19:52 schreef Renesite het volgende:
[..]
Klopt. Betrof wel een wat 'lagere' kaste
Klopt. Maar doorgaans ligt het dan ook aan de assertiviteit.quote:Op dinsdag 5 april 2016 19:56 schreef Guppyfriend het volgende:
[..]
Ik heb het ook in het HBO-segment een aantal keer gehad dat een werkgever me die kant op duwde. Die werkgevers heb ik ook maar gewoon op de man af gevraagd of ze wel weten waar die regeling voor bedoeld is. Werd niet zo gewaardeerd.
Ik heb maar vriendelijk bedankt voor het gesprek. OKDOEIquote:Op dinsdag 5 april 2016 19:58 schreef Renesite het volgende:
[..]
Klopt. Maar doorgaans ligt het dan ook aan de assertiviteit.
Heeft dat niet met reiskostenvergoeding en pensioenpremie te maken?quote:Op maandag 4 april 2016 21:52 schreef Leandra het volgende:
[..]
Maar van een uitkering hou je netto veel minder over dan van hetzelfde bedrag aan salaris.
Voorbeeldje, je verdient ¤ 1.616 bruto per maand (dat is maar liefst ¤ 0,50 per uur meer dan het wettelijk minimumloon), dat maakt bij een standaard bruto-netto berekening ¤ ¤ 1.462 netto per maand.
Vervolgens raak je werkloos, en heb je (na 2 maanden) een WW-uitkering van bruto ¤ 1.225 per maand, dat is als uitkering ¤ 964,= netto.
Zou je echter ¤ 1.225 bruto aan inkomen uit arbeid hebben, dan zou dat netto ¤ 1.106 netto zijn.
Ik vind dat een fors verschil....
Nee arbeidskorting http://www.belastingdiens(...)ngen/arbeidskorting/quote:Op dinsdag 5 april 2016 20:29 schreef Fer het volgende:
[..]
Heeft dat niet met reiskostenvergoeding en pensioenpremie te maken?
Bij indiensttreding van het bedrijf zelf geven ze een vergoeding van 50 euro per week, dat wordt contant betaald. Tijdens proefplaatsing niet.quote:Op dinsdag 5 april 2016 19:52 schreef Renesite het volgende:
[..]
Ja, klopt. Is gewoon reiskostenvergoeding. vraag even of het bij 'normale' werknemers wel normaal is te krijgen. Dan gewoon vragen.
Nee, ik heb standaard bruto/netto berekeningen gedaan voor inkomen uit arbeid en inkomen uit een uitkering.quote:Op dinsdag 5 april 2016 20:29 schreef Fer het volgende:
[..]
Heeft dat niet met reiskostenvergoeding en pensioenpremie te maken?
benoem dat bij je werkvoachquote:Op dinsdag 5 april 2016 22:52 schreef Alieda-R het volgende:
[..]
Bij indiensttreding van het bedrijf zelf geven ze een vergoeding van 50 euro per week, dat wordt contant betaald. Tijdens proefplaatsing niet.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |