http://www.ad.nl/ad/nl/38(...)se-achtergrond.dhtmlquote:In de afgelopen tien jaar is het aandeel van 'Marokkanen' in de misdaad gedaald. De criminaliteit van Nederlanders met een Marokkaanse achtergrond liep met ongeveer twintig procent terug. Ook kwamen er minder in de gevangenis terecht.
Een en ander blijkt uit cijfers van de 'Misdaadatlas van de Lage Landen'. De cijfers gaan uit van het aantal door de politie geregistreerde verdachten. Tien jaar geleden werden nog bijna 20.000 Marokkanen als verdachte aangemerkt. In 2014 was dat gedaald naar 16.000.
Ook het aandeel van de groep Antillianen is minder geworden. In 2005 ging het nog om ruim achthonderd verdachten per 10.000 inwoners. In 2014 is dat gedaald naar 565. Antilliaanse en Marokkaanse verdachten worden voornamelijk verdacht van 'lichtere' misdrijven zoals diefstal en heling.
In totaal is bijna 52 procent van de verdachten in Nederland nu autochtoon. Van de overige 48 procent heeft 17,8 procent een Westerse achtergrond en 30,3 procent een zogenaamde niet-Westerse. In dat geval gaat het vaak om een Marokkaanse, Surinaamse, Turkse of Antillaanse achtergrond.
Oost-Europa
Oost-Europeanen komen er in de Atlas een stuk slechter af. Roemenen, Bulgaren en Polen staan nu hoog in de lijst. De Misdaadatlas van de Lage Landen is geschreven op basis van analyses van data-journalist Wouter van Loon. Hij maakt onder meer gebruik van het CBS en cijfers van justitie en politie.
Uit de cijfers blijkt dat allochtonen nog altijd een relatief groot aandeel hebben in de criminaliteit. Het Wetenschappelijk Onderzoek en Documentatie Centrum (WODC) deed enkele jaren geleden al onderzoek naar de vraag waarom deze groep vaker betrokken is bij misdaad. De voorzichtige conclusie was toen dat afkomst niet de oorzaak is, maar andere factoren zoals opleiding, inkomen en de thuissituatie.
Het kan inderdaad ook een statistische oorzaak hebben. Uiteindelijk worden Marokkanen Nederlander (op papier). Dan is het aantal Marokkanen in de criminaliteit bijna nul.quote:Op donderdag 24 maart 2016 17:23 schreef -AMG- het volgende:
Daar was vorig jaar toch iets over. Dat ze criminelen met dubbel paspoort en 3de generatie buitenlanders onder de Nederlandse nationaliteit lieten vallen.
Volgens mij verandert de nationaliteit niet maar het begrip allochtoon gaat maar tot de tweede generatie.quote:Op donderdag 24 maart 2016 17:25 schreef LXIV het volgende:
[..]
Het kan inderdaad ook een statistische oorzaak hebben. Uiteindelijk worden Marokkanen Nederlander (op papier). Dan is het aantal Marokkanen in de criminaliteit bijna nul.
Kortom, Marokkanen van de derde generatie komen bij het CBS dus in de groep autochtonen terecht.quote:Op donderdag 24 maart 2016 17:25 schreef LXIV het volgende:
[..]
Het kan inderdaad ook een statistische oorzaak hebben. Uiteindelijk worden Marokkanen Nederlander (op papier). Dan is het aantal Marokkanen in de criminaliteit bijna nul.
Niet als wordt gekeken naar nationaliteit.quote:Op donderdag 24 maart 2016 17:32 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Kortom, Marokkanen van de derde generatie komen bij het CBS dus in de groep autochtonen terecht.
Wat dus niet gebeurt.quote:Op donderdag 24 maart 2016 17:33 schreef Wespensteek het volgende:
[..]
Niet als wordt gekeken naar nationaliteit.
Maar de Marokkanen die heir tien jaar geleden woonden wonen hier natuurlijk ook nog steeds en die zijn veel minder crimineel geworden.quote:Op donderdag 24 maart 2016 17:36 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Wat dus niet gebeurt.
http://www.cbs.nl/nl-NL/m(...)ult.htm?ConceptID=37
Nationaliteit is ook gewoon een begrip:quote:Op donderdag 24 maart 2016 17:36 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Wat dus niet gebeurt.
http://www.cbs.nl/nl-NL/m(...)ult.htm?ConceptID=37
Want het is onmogelijk dat Marokkanen minder crimineel worden?quote:
Een tiener/twintiger is doorgaans crimineler dan een dertiger/veertiger. Jongeren hebben meer testosteron en ouderen vaak huisje/boompje/beestje.quote:Op donderdag 24 maart 2016 17:40 schreef Gutmensch het volgende:
[..]
Maar de Marokkanen die heir tien jaar geleden woonden wonen hier natuurlijk ook nog steeds en die zijn veel minder crimineel geworden.
Nee, Polen en andere Oost-Europeanen zijn hier doorgaans minder lang dan Marokkanen. Zo lang zijn er nog geen open grenzen met Polen, Bulgarije etc. Die hele Europese eenwording van Europa was er 20 jaar geleden nog niet. De trend van gastarbeiders is ouder.quote:Op donderdag 24 maart 2016 17:41 schreef Wespensteek het volgende:
[..]
Overigens daalt het aantal allochtone verdachten ook hard dus als het een verschuiving zou zijn blijft het effect ook hetzelfde.
Er staat gewoon "De criminaliteit van Nederlanders met een Marokkaanse achtergrond liep met ongeveer twintig procent terug.". Maakt niet uit dus of ze als allochtoon of autochtoon worden aangewmerkt.quote:
Omdat er simpelweg minder jonge Marokkanen zijn, dat zijn nu vaak Nederlanders (althans in de statistiek).quote:Op donderdag 24 maart 2016 17:48 schreef Gutmensch het volgende:
[..]
Er staat gewoon "De criminaliteit van Nederlanders met een Marokkaanse achtergrond liep met ongeveer twintig procent terug.". Maakt niet uit dus of ze als allochtoon of autochtoon worden aangewmerkt.
Jammer voor je.
Niet dat Marokkanen (per Marokkaan) minder crimineel worden, maar dat mensen van Marokkaanse afkomst voor 20% minder crimineel gedrag verantwoordelijk zijn, vind ik niet heel geloofwaardig overkomen.quote:Op donderdag 24 maart 2016 17:43 schreef Gutmensch het volgende:
[..]
Want het is onmogelijk dat Marokkanen minder crimineel worden?
Want Marokkanen zijn volgens jij per definitie kut?quote:Op donderdag 24 maart 2016 17:52 schreef hugecooll het volgende:
[..]
Niet dat Marokkanen (per Marokkaan) minder crimineel worden, maar dat mensen van Marokkaanse afkomst voor 20% minder crimineel gedrag verantwoordelijk zijn, vind ik niet heel geloofwaardig overkomen.
Dat is niet onmogelijk. Ik denk dat zoiets ook wel plaatsvindt, Marokkanen zijn steeds vaker hoog opgeleid en taalachterstanden verdwijnen.quote:Op donderdag 24 maart 2016 17:43 schreef Gutmensch het volgende:
[..]
Want het is onmogelijk dat Marokkanen minder crimineel worden?
In principe stelt de OP enkel dat minder Marokkanen van criminele activiteiten verdacht worden, niet dat er minder criminele activiteiten worden gepleegd door Marokkanen. Je kan honderd keer verdachte zijn en maar 1x geregistreerd worden (want dat staat er). Als 'Marokkanenoverlast' dan een (schijnbaar) groeiend probleem is, dan kun je best stellen dat criminele Marokkanen crimineler worden of dat de vorige groep criminele Marokkanen er ineens mee is gestopt en is vervangen door een kleinere maar criminelere groep Marokkanen.quote:Op donderdag 24 maart 2016 17:53 schreef Gutmensch het volgende:
[..]
Want Marokkanen zijn volgens jij per definitie kut?
Maar het onderzoek heeft het letterlijk over "Nederlanders met een Marokkaanse achtergrond", niet over autochtonen en allochtonen in de context van Marokkanen.quote:Op donderdag 24 maart 2016 17:55 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Dat is niet onmogelijk. Ik denk dat zoiets ook wel plaatsvindt, Marokkanen zijn steeds vaker hoog opgeleid en taalachterstanden verdwijnen.
Maar heb het idee dat het effect in deze cijfers ook, mede, bereikt wordt met hoe het begrip allochtoon gebruikt wordt (derde generatie die nu autochtoon is).
Kleine groep met meer geweld, ook dat zal waarschijnlijk meespelen. Kijk maar naar die Mocro-maffia met schietpartijen en een onthoofding laatst.quote:Op donderdag 24 maart 2016 17:55 schreef hugecooll het volgende:
[..]
In principe stelt de OP enkel dat minder Marokkanen van criminele activiteiten verdacht worden, niet dat er minder criminele activiteiten worden gepleegd door Marokkanen. Je kan honderd keer verdachte zijn en maar 1x geregistreerd worden (want dat staat er). Als 'Marokkanenoverlast' dan een (schijnbaar) groeiend probleem is, dan kun je best stellen dat criminele Marokkanen crimineler worden of dat de vorige groep criminele Marokkanen er ineens mee is gestopt en is vervangen door een kleinere maar criminelere groep Marokkanen.
Zo moeilijk is het allemaal niet. Hoef je me ook geen woorden voor in de mond te leggen.
En wat is de precieze definitie? Ik kan het niet terugvinden bij dit onderzoek. Wel dat er gebruik is gemaakt van CBS-cijfers, waarbij een derde generatie allochtoon, autochtoon is.quote:Op donderdag 24 maart 2016 17:59 schreef Gutmensch het volgende:
[..]
Maar het onderzoek heeft het letterlijk over "Nederlanders met een Marokkaanse achtergrond", niet over autochtonen en allochtonen in de context van Marokkanen.
Er wordt sowieso gejongleerd met cijfers en het komt uit een boek, dus je moet geld uitgeven om het te verduidelijken.. Lekker waardeloos stuk van het AD.quote:Op donderdag 24 maart 2016 18:18 schreef Elfletterig het volgende:
De informatie in de OP is niet op waarde te schatten als we het totaalplaatje niet weten. Hoe veel is de criminaliteit in z'n totaliteit gedaald? Wat wordt er precies onder autochtonen verstaan? Enzovoort.
Op zich lijken deze cijfers hoopgevend, maar het is vreemd dat het aantal verdachte Antillianen wordt uitgedrukt in een getal per 10.000 inwoners, terwijl dat cijfer voor Marokkanen niet wordt genoemd. Waarom niet?
Het gaat over het aantal verdachten, niet over de criminaliteit op zich, hoewel de tweede zin uit de OP anders doet vermoeden.quote:Op donderdag 24 maart 2016 18:18 schreef Elfletterig het volgende:
De informatie in de OP is niet op waarde te schatten als we het totaalplaatje niet weten. Hoe veel is de criminaliteit in z'n totaliteit gedaald? Wat wordt er precies onder autochtonen verstaan? Enzovoort.
moet zoiets zijn:quote:De criminaliteit van Nederlanders met een Marokkaanse achtergrond liep met ongeveer twintig procent terug.
quote:Het aantal Nederlanders met een Marokkaanse achtergrond dat door de politie werd verdacht van criminele activiteiten, liep met ongeveer twintig procent terug.
Eens.quote:Op donderdag 24 maart 2016 17:52 schreef hugecooll het volgende:
[..]
Niet dat Marokkanen (per Marokkaan) minder crimineel worden, maar dat mensen van Marokkaanse afkomst voor 20% minder crimineel gedrag verantwoordelijk zijn, vind ik niet heel geloofwaardig overkomen.
Dit is dan ook echt de enige reden.quote:Op donderdag 24 maart 2016 17:23 schreef -AMG- het volgende:
Daar was vorig jaar toch iets over. Dat ze criminelen met dubbel paspoort en 3de generatie buitenlanders onder de Nederlandse nationaliteit lieten vallen.
quote:Op donderdag 24 maart 2016 22:14 schreef TerryStone het volgende:
De criminaliteit is dus op papier verminderd maar in de realiteit is er zeer waarschijnlijk weinig veranderd... Trek de champagne toch maar open want het wegkijken heeft er weer een "argument" bij.
Zeker als we geen definities hebben van de door hen gebruikte aanduidingen voor bevolkingsgroepenquote:Op donderdag 24 maart 2016 18:18 schreef Elfletterig het volgende:
De informatie in de OP is niet op waarde te schatten als we het totaalplaatje niet weten. Hoe veel is de criminaliteit in z'n totaliteit gedaald? Wat wordt er precies onder autochtonen verstaan? Enzovoort.
Op zich lijken deze cijfers hoopgevend, maar het is vreemd dat het aantal verdachte Antillianen wordt uitgedrukt in een getal per 10.000 inwoners, terwijl dat cijfer voor Marokkanen niet wordt genoemd. Waarom niet?
het is hier inderdaad wel rustiger dan ik verwachttequote:Op vrijdag 25 maart 2016 02:14 schreef PolitiekGeaard het volgende:
Uiteraard weer een vrij traag topic want het gaat tegen het tendens in dat op FOK gevoerd wordt, om dan bij elk volgend topic weer een 'Zie je wel het is weer zo'n Marokkaan' te dumpen.
Dan wordt hier nog in dit topic wat gegoocheld met allochtoon vs. autochtoon terwijl het artikel toch echt spreekt over verdachten met een achtergrond. Als 3e generatie heb je dan ook gewoon een achtergrond. Overigens houdt het CBS gewoon de niet-westerse derde generatie bij, waarvan de groei gewoon die daling van 20% niet kan verklaren:
Derde Generatie
http://statline.cbs.nl/St(...)B=T&CHARTTYPE=1&VW=T
versus Eerste/Tweede generatie: http://statline.cbs.nl/St(...),G3,T&STB=G4,G5&VW=T
Ook qua absolute aantallen is zo'n derde generatie ook helemaal niets vergeleken met eerste en tweede.
Zal uiteraard voor de zelf benoemde statistici hier niet recent genoeg zijn, maar dan mogen die wat data aanslepen met een vreemd getelde immigratie stroom die zou verklaren waarom er opeens in 2016 een piekje bij de derde generatie zou moeten zitten en opeens ook een significant deel zou zijn binnen de niet-westerse bevolking.
Overigens is het gewoon achterlijk om alsnog van Marokkaan te spreken bij de derde generatie, zowel de ouders als de crimineeltjes hebben dan hun hele leven in Nederland gewoond. Als die bevolkingsgroep dan als nog significant faalt dan is er iets in Nederland mis in plaats van in Marokko. Om die mensen als nog met een negatieve toon aan de term Marokkaan te plaatsen is gewoon een racistische manier om je eigen achterlijke Robijn-'wat zwart is moet zwart blijven' comfirmation bias te voeden.
Verklaring is simpel: Die Marokkanen zijn de statistieken uitgewerkt door ze "Nederlander" te noemen. Heel doorzichtig dit.quote:Op donderdag 24 maart 2016 17:21 schreef Wespensteek het volgende:
[..]
http://www.ad.nl/ad/nl/38(...)se-achtergrond.dhtml
Gelukkig voor Wilders heeft hij het Polenmeldpunt nog wel ergens dus veranderen van kretologie is vrij makkelijk, minder minder minder Oost-Europeanen.
Armoede in Nederlandquote:Op donderdag 24 maart 2016 23:13 schreef Kissinger89 het volgende:
Het is de schuld van dit Kabinet, ze werken armoede in de hand, dan zal criminaliteit onder de groep die het al moeilijk had niet zo snel toenemen maar de autochtone groep, die snel verarmt, dat is vragen om problemen.
Omdat Geert dat gezegd heeft en Geert is God.quote:Op donderdag 24 maart 2016 17:43 schreef Gutmensch het volgende:
[..]
Want het is onmogelijk dat Marokkanen minder crimineel worden?
Precies. Kijk eens naar Opsporing Verzocht, heb je gelijk je bewijs dat er toch echt wel iets gruwelijk mis moet zijn met deze cijfers.quote:Op donderdag 24 maart 2016 23:05 schreef meester82 het volgende:
ik zou zeggen kijk is op dinsdag opsporing verzocht zie alleen maar meer
Een afgehakt hoofd die op straat wordt gelegd, automatisch vuurwapengeweld waar kogels letterlijk huizen en zelfs een tram doorzeven. Toenemende aanslagen in Europa door radicalisering.quote:Op donderdag 24 maart 2016 17:21 schreef Wespensteek het volgende:
[..]
http://www.ad.nl/ad/nl/38(...)se-achtergrond.dhtml
Gelukkig voor Wilders heeft hij het Polenmeldpunt nog wel ergens dus veranderen van kretologie is vrij makkelijk, minder minder minder Oost-Europeanen.
Dat laatste lijkt me eerder een opinie dan dat het gestaafd is.quote:Op vrijdag 25 maart 2016 09:38 schreef Elzies het volgende:
[..]
Een afgehakt hoofd die op straat wordt gelegd, automatisch vuurwapengeweld waar kogels letterlijk huizen en zelfs een tram doorzeven. Toenemende aanslagen in Europa door radicalisering.
Als ordehandhavers niet meer zijn opgewassen tegen dit buitensporige geweld dan zullen de cijfers inderdaad een daling laten zien van het aantal opgepakte verdachten. Net zoals het lijkt alsof de criminaliteit daalt omdat criminelen zich niet meer laten oppakken.
Een meerderheid van alle Nederlanders staat nog gewoon achter de minder-uitspraak van Geert Wilders zoals de virtuele peilingen de laatste jaren laten zien.
Zolang ze (ook) de Marokkaanse nationaliteit hebben, blijven het ook marokkanen. Dat is een feit.quote:Op vrijdag 25 maart 2016 02:14 schreef PolitiekGeaard het volgende:
Overigens is het gewoon achterlijk om alsnog van Marokkaan te spreken bij de derde generatie, zowel de ouders als de crimineeltjes hebben dan hun hele leven in Nederland gewoond. Als die bevolkingsgroep dan als nog significant faalt dan is er iets in Nederland mis in plaats van in Marokko. Om die mensen als nog met een negatieve toon aan de term Marokkaan te plaatsen is gewoon een racistische manier om je eigen achterlijke Robijn-'wat zwart is moet zwart blijven' comfirmation bias te voeden.
Er is ook geen definitie van het begrip Marokkaan tenzij je kijkt naar de nationaliteit, maar zelfs daarbij kun je vraagtekens zetten als het gaat om mensen met een dubbele nationaliteit.quote:Op vrijdag 25 maart 2016 01:30 schreef timmmmm het volgende:
Zeker als we geen definities hebben van de door hen gebruikte aanduidingen voor bevolkingsgroepen
Daarom is dit nutteloos zonder dat we weten welke definitie zij gehanteerd hebbenquote:Op vrijdag 25 maart 2016 10:14 schreef Wespensteek het volgende:
[..]
Er is ook geen definitie van het begrip Marokkaan tenzij je kijkt naar de nationaliteit, maar zelfs daarbij kun je vraagtekens zetten als het gaat om mensen met een dubbele nationaliteit.
Dan is het net zo nutteloos als de oude discussies want de definities bij CBS zijn niet anders geworden. Omdat ook de criminaliteit onder autochtonen flink daalt zal ook een statistische verschuiving weinig invloed hebben, daarnaast blijven 2e generatie allochtonen hun hele leven tweede generatie allochtonen dus daar zit geen verandering in.quote:Op vrijdag 25 maart 2016 10:19 schreef timmmmm het volgende:
[..]
Daarom is dit nutteloos zonder dat we weten welke definitie zij gehanteerd hebben
Ze hebben het niet over allochtoon of autochtoon. Misschien hebben ze derde generatie er wel bij zitten, hebben ze het alleen over mocro's met een marokkaans paspoort etc etcquote:Op vrijdag 25 maart 2016 10:23 schreef Wespensteek het volgende:
[..]
Dan is het net zo nutteloos als de oude discussies want de definities bij CBS zijn niet anders geworden. Omdat ook de criminaliteit onder autochtonen flink daalt zal ook een statistische verschuiving weinig invloed hebben, daarnaast blijven 2e generatie allochtonen hun hele leven tweede generatie allochtonen dus daar zit geen verandering in.
Wat het CBS niet registreert kun je niet uit de cijfers van het CBS halen.quote:Op vrijdag 25 maart 2016 10:31 schreef timmmmm het volgende:
[..]
Ze hebben het niet over allochtoon of autochtoon. Misschien hebben ze derde generatie er wel bij zitten, hebben ze het alleen over mocro's met een marokkaans paspoort etc etc
Ja maar, je kunt die mensen niet met rust laten als er steeds weer mensen met een dergelijke achtergrond zichzelf opblazen te midden van onschuldige mensen.quote:Op vrijdag 25 maart 2016 10:40 schreef Szikha2 het volgende:
Of laat Nederlanders van Marokkaanse afkomst gewoon met rust.
Dat gefocus zorgt alleen maar voor onrust (die al speelt onder gemeenschap)
Nederland heeft al zijn handen vol aan pipo Wilders met zijn Marokko obsessie.
Nee dat betekent het nietquote:Op vrijdag 25 maart 2016 12:14 schreef Fisherman het volgende:
Het betekent dus dat 30 procent van alle misdrijven gepleegd wordt door mensen met een niet westerse achtergrond.
70 procent van alle misdrijven wordt dus gepleegd door mensen met een westerse achtergrond. 52 procent van de misdrijven worden gepleegd door autochtonen.
Nu is het natuurlijk zo dat er verreweg meer autochtonen wonen dan allochtonen. Dan is 30 procent van het geheel relatief veel.
Daarbij is dan wel weer vermeld dat het vaak gaat om kleinere criminele activiteiten. Daaronder zullen ze wel straatroof of overvallen rekenen.
De zwaardere misdrijven worden blijkbaar veelal gepleegd door mensen met een westerse achtergrond. Autochtonen of oostblokkers dus.
De gemiddelde pvv gelukszoeker zal van deze cijfers niet blij zijn. Een normaal mens wordt alleen niet blij van het aantal criminele incidenten.
Wat heeft het CBR hier mee van doen?quote:Op vrijdag 25 maart 2016 12:27 schreef Eiwitshake het volgende:
Er zal wel creatief zijn boekgehouden bij het CBR.
Sorry typefout, moest natuurlijk CBS zijnquote:
Ook met deze daling meegeteld blijven Marokkanen zwaar oververtegenwoordigd in de foute lijstjes.quote:Op vrijdag 25 maart 2016 02:14 schreef PolitiekGeaard het volgende:
Uiteraard weer een vrij traag topic want het gaat tegen het tendens in dat op FOK gevoerd wordt, om dan bij elk volgend topic weer een 'Zie je wel het is weer zo'n Marokkaan' te dumpen.
Dan wordt hier nog in dit topic wat gegoocheld met allochtoon vs. autochtoon terwijl het artikel toch echt spreekt over verdachten met een achtergrond. Als 3e generatie heb je dan ook gewoon een achtergrond. Overigens houdt het CBS gewoon de niet-westerse derde generatie bij, waarvan de groei gewoon die daling van 20% niet kan verklaren:
Derde Generatie
http://statline.cbs.nl/St(...)B=T&CHARTTYPE=1&VW=T
versus Eerste/Tweede generatie: http://statline.cbs.nl/St(...),G3,T&STB=G4,G5&VW=T
Ook qua absolute aantallen is zo'n derde generatie ook helemaal niets vergeleken met eerste en tweede.
Zal uiteraard voor de zelf benoemde statistici hier niet recent genoeg zijn, maar dan mogen die wat data aanslepen met een vreemd getelde immigratie stroom die zou verklaren waarom er opeens in 2016 een piekje bij de derde generatie zou moeten zitten en opeens ook een significant deel zou zijn binnen de niet-westerse bevolking.
Overigens is het gewoon achterlijk om alsnog van Marokkaan te spreken bij de derde generatie, zowel de ouders als de crimineeltjes hebben dan hun hele leven in Nederland gewoond. Als die bevolkingsgroep dan als nog significant faalt dan is er iets in Nederland mis in plaats van in Marokko. Om die mensen als nog met een negatieve toon aan de term Marokkaan te plaatsen is gewoon een racistische manier om je eigen achterlijke Robijn-'wat zwart is moet zwart blijven' comfirmation bias te voeden.
Aangenomen dat het totaal 100% blijft is dat best bijzonder.quote:Op vrijdag 25 maart 2016 15:47 schreef Physsic het volgende:
Het daalt bij ongeveer alle groepen..
[ afbeelding ]
Het gaat natuurlijk om percentage per groep he.quote:Op vrijdag 25 maart 2016 15:48 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Aangenomen dat het totaal 100% blijft is dat best bijzonder.
Oh, shit. Goedemorgenquote:Op vrijdag 25 maart 2016 15:51 schreef Physsic het volgende:
[..]
Het gaat natuurlijk om percentage per groep he.
Haha, anders hadden de Marokkanen het wel heeeeel slecht gedaan door als 'kleine groep' 8% van de totale criminaliteit op te eisen.quote:
http://statline.cbs.nl/St(...)=T,G3&STB=G1,G2&VW=Tquote:Op vrijdag 25 maart 2016 10:11 schreef Gia het volgende:
[..]
Zolang ze (ook) de Marokkaanse nationaliteit hebben, blijven het ook marokkanen. Dat is een feit.
In een ander topic zegt iemand, ik vermoed uit die kringen, dat het komt omdat jongeren niet aan banen komen, omdat ze niet de juiste papieren hebben. Verder ontbreekt het aan ouderlijk toezicht, waardoor ze op straat belanden en rondhangen met groepen. Vanwege geen geld, moeten ze wel gaan stelen. Moeders zijn wel thuis, maar die hebben het druk met hun eigen eenzaamheid.
Het ligt allemaal aan de overheid, dus.
Ja fantastisch allemaal die anecdotes, maar daar kan ik niets mee en heeft ook niets met de discussie te maken. Feit blijft dat iedereen hier probeert om de statistieken van dit artikel omver te werpen met nog vreemdere aannamen die totaal niet kloppen om weer de confirmation bias te voeden.quote:Op vrijdag 25 maart 2016 13:16 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Ook met deze daling meegeteld blijven Marokkanen zwaar oververtegenwoordigd in de foute lijstjes.
Overigens is het niet mijn intentie om mensen tot in lengte van dagen Marokkaan te blijven noemen, dat willen ze zelf graag. Ze voelen zich in eerste instantie moslim, daarna Marokkaan en dan soms nog Nederlander (of soms helemaal niet). De helft heeft weinig contact met Nederlanders; nog eens een deel heeft helemaal geen contact met Nederlanders.
Dit - inclusief slachtoffergedrag - kun je allemaal hier nalezen:
http://www.scp.nl/Publica(...)erelden_van_verschil
Verder kan ik deze post van Kyran van harte aanbevelen:
NWS / Explosies op vliegveld en in metrostations Brussel #28
U gaat door voor de koelkast.quote:Op vrijdag 25 maart 2016 16:34 schreef PolitiekGeaard het volgende:
[..]
Dan ben je uiteindelijk niet meer met een rationele discussie bezig, maar wordt het gewoon racisme.
Klopt, iedereen die kritisch is is een racist. Niet dat dat woord nog waarde heeft maar blijf het vooral roepen.quote:Op vrijdag 25 maart 2016 16:34 schreef PolitiekGeaard het volgende:
Dan ben je uiteindelijk niet meer met een rationele discussie bezig, maar wordt het gewoon racisme.
Wederom zo'n achterlijke dooddoener, die hooguit in de jaren '90 voor een zeer beperkte groep op ging. Hij geeft zelfs aan erg benieuwd te zijn naar inhoudelijke verwerping van het onderzoek.En volgens mij ontkent ook niemand dat deze bevolkingsgroep oververtegenwoordigd is in de misdaadstatistieken.quote:Op vrijdag 25 maart 2016 18:27 schreef TerryStone het volgende:
[..]
Klopt, iedereen die kritisch is is een racist. Niet dat dat woord nog waarde heeft maar blijf het vooral roepen.
Een waar woord. Men wil ongeacht de feiten blijven beweren en geloven dat het anders is. Ik vind dat kwalijk.quote:Op vrijdag 25 maart 2016 16:34 schreef PolitiekGeaard het volgende:
[..]
Ja fantastisch allemaal die anecdotes, maar daar kan ik niets mee en heeft ook niets met de discussie te maken. Feit blijft dat iedereen hier probeert om de statistieken van dit artikel omver te werpen met nog vreemdere aannamen die totaal niet kloppen om weer de confirmation bias te voeden.
Dan ben je uiteindelijk niet meer met een rationele discussie bezig, maar wordt het gewoon racisme.
quote:
Vooral de rest negeren, die verhalen die hier gepost werden over dingen die die 20% daling zou kunnen verklaren slaan nergens op en zijn niet op feiten gebaseerd. Elk bewijs van mij kant dat die stellingen ontkracht worden hier stelselmatig ontweken. Gewoon puur om het eigen idee over de 'Marrokaan' te bevestigen. Jullie zijn helemaal niet kritisch, maar lullen elkaar gewoon domweg achterna.quote:Op vrijdag 25 maart 2016 18:27 schreef TerryStone het volgende:
[..]
Klopt, iedereen die kritisch is is een racist. Niet dat dat woord nog waarde heeft maar blijf het vooral roepen.
De racisme-troefkaart spelen naar aanleiding van concrete onderzoeksbevindingen heeft bar weinig te maken met een rationele discussie.quote:Op vrijdag 25 maart 2016 16:34 schreef PolitiekGeaard het volgende:
[..]
Ja fantastisch allemaal die anecdotes, maar daar kan ik niets mee en heeft ook niets met de discussie te maken. Feit blijft dat iedereen hier probeert om de statistieken van dit artikel omver te werpen met nog vreemdere aannamen die totaal niet kloppen om weer de confirmation bias te voeden.
Dan ben je uiteindelijk niet meer met een rationele discussie bezig, maar wordt het gewoon racisme.
Ik geloof best dat er een daling kan zijn. Het artikel in de OP is echter nogal schimmig, omdat er met verschillende eenheden (absolute aantallen vs. aantal per 10.000 inwoners) wordt gegoocheld.quote:Op vrijdag 25 maart 2016 18:53 schreef Disana het volgende:
[..]
Een waar woord. Men wil ongeacht de feiten blijven beweren en geloven dat het anders is. Ik vind dat kwalijk.
Dat laatste zie ik ook niemand ontkennen, maar ik zie in dit topic wel veel pogingen om vast te houden aan het oude beeld van hoge en groeiende criminaliteit onder Marokkanen. Ik vind het maar vreemd dat mensen dat doen i.p.v. blij zijn dat het eindelijk wat rustiger wordt; je zou bijna denken dat mensen er plezier aan beleven Marokkanen voor rotte vis uit te maken.quote:Op maandag 28 maart 2016 13:02 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Ik geloof best dat er een daling kan zijn. Het artikel in de OP is echter nogal schimmig, omdat er met verschillende eenheden (absolute aantallen vs. aantal per 10.000 inwoners) wordt gegoocheld.
De laatste keer dat ik een grondige discussie over dit onderwerp voerde, compleet met tabellen erbij, samen met Mutant01, was pakweg 1 tot anderhalf jaar geleden. Toen bleek uit de cijfers dat de criminaliteit onder Marokkanen daalde, maar minder hard dan bij andere groepen. Ik heb even gezocht, maar kan het topic zo snel niet terugvinden.
En wat ik eerder al schreef: Marokkanen blijven zwaar oververtegenwoordigd in de foute lijstjes.
Het is nog altijd veel te makkelijk om Nederlander te worden.quote:Op maandag 28 maart 2016 12:58 schreef Jigzoz het volgende:
Marokkanen trouwen vaak met een partner uit Marokko. Hun kinderen zullen dus gewoon onder de noemer 'allochtonen' vallen.
Grootste nadeel van die partnerkeuze binnen de eigen groep is de handhaving van segregatie en daarmee van de sociaal-economische achterstand die op zijn beurt weer de oorzaak is van het criminele gedrag van een groot deel van de Marokkaanse jongens.
Flauw gesteld: wil je de integratie helpen? Versier een Marokkaanse. Wel uitkijken voor de papa's, broertjes en neefjes, want die vinden dat doorgaans niet echt een onwijs goed plan.
Vergeet dat niet veel ongenoegen voorkomt uit een verongelijkte en achtergestelde positie. Men beleeft 'plezier' wanneer andere groepen ten opzichte van jou slechter behandeld worden, dus bijvoorbeeld het stelselmatig uitsluiten van Marokkanen of beter nog 'het land uitflikkeren'. De hoop is dan dat men zelf er beter van wordt.quote:Op maandag 28 maart 2016 13:14 schreef Disana het volgende:
[..]
Dat laatste zie ik ook niemand ontkennen, maar ik zie in dit topic wel veel pogingen om vast te houden aan het oude beeld van hoge en groeiende criminaliteit onder Marokkanen. Ik vind het maar vreemd dat mensen dat doen i.p.v. blij zijn dat het eindelijk wat rustiger wordt; je zou bijna denken dat mensen er plezier aan beleven Marokkanen voor rotte vis uit te maken.
Heeft er ook wat mee te maken dat het voor de meesten eigenlijk niet interessant is om te weten hoeveel Marokkanen van criminele activiteiten werden verdacht zonder dat erbij vermeld wordt van hoeveel criminele activiteiten Marokkanen verdacht werden.quote:Op maandag 28 maart 2016 13:14 schreef Disana het volgende:
[..]
Dat laatste zie ik ook niemand ontkennen, maar ik zie in dit topic wel veel pogingen om vast te houden aan het oude beeld van hoge en groeiende criminaliteit onder Marokkanen. Ik vind het maar vreemd dat mensen dat doen i.p.v. blij zijn dat het eindelijk wat rustiger wordt; je zou bijna denken dat mensen er plezier aan beleven Marokkanen voor rotte vis uit te maken.
Er is inderdaad geen enkele reden voor die groep om hun denkbeelden aan te passen aan de werkelijkheid. Ze zijn er eerder bij gebaat alles wat er wel gebeurt uit te vergroten.quote:Op maandag 28 maart 2016 13:22 schreef Falco het volgende:
[..]
Vergeet dat niet veel ongenoegen voorkomt uit een verongelijkte en achtergestelde positie. Men beleeft 'plezier' wanneer andere groepen ten opzichte van jou slechter behandeld worden, dus bijvoorbeeld het stelselmatig uitsluiten van Marokkanen of beter nog 'het land uitflikkeren'. De hoop is dan dat men zelf er beter van wordt.
Wanneer het tegenovergestelde gebeurt (Marokkanen worden minder crimineel) zijn de rapen gaar en zorgt het voor nog meer ongenoegen of ontkenning. Dit betekent namelijk dat men zich nog verongelijkter en achtergestelder voelt. De misdaadcijfers zullen wel gemanipuleerd zijn, of worden anders geïnterpreteerd.
Ik denk dat je daar wel een punt hebt: het is plezierig te weten dat anderen nog meer buitengesloten zijn dan jij, en het is prettig anderen de schuld te kunnen geven van jouw situatie. Toch heb ik niet het idee dat alle ageerders in dit topic ontevreden en ongelukkige mensen zijn; er lijkt ook sprake van een zekere Schadenfreude.quote:Op maandag 28 maart 2016 13:22 schreef Falco het volgende:
[..]
Vergeet dat niet veel ongenoegen voorkomt uit een verongelijkte en achtergestelde positie. Men beleeft 'plezier' wanneer andere groepen ten opzichte van jou slechter behandeld worden, dus bijvoorbeeld het stelselmatig uitsluiten van Marokkanen of beter nog 'het land uitflikkeren'. De hoop is dan dat men zelf er beter van wordt.
Wanneer het tegenovergestelde gebeurt (Marokkanen worden minder crimineel) zijn de rapen gaar en zorgt het voor nog meer ongenoegen of ontkenning. Dit betekent namelijk dat men zich nog verongelijkter en achtergestelder voelt. De misdaadcijfers zullen wel gemanipuleerd zijn, of worden anders geïnterpreteerd.
Bedoel je dat de informatie niet volledig is?quote:Op maandag 28 maart 2016 13:26 schreef hugecooll het volgende:
[..]
Heeft er ook wat mee te maken dat het voor de meesten eigenlijk niet interessant is om te weten hoeveel Marokkanen van criminele activiteiten werden verdacht zonder dat erbij vermeld wordt van hoeveel criminele activiteiten Marokkanen verdacht werden.
Zoals ik in mijn eerste bericht al schreef, oogt het hoopgevend (dat lijkt me een positieve term), maar is het lastig om de gegeven cijfers op waarde te schatten.quote:Op maandag 28 maart 2016 13:14 schreef Disana het volgende:
[..]
Dat laatste zie ik ook niemand ontkennen, maar ik zie in dit topic wel veel pogingen om vast te houden aan het oude beeld van hoge en groeiende criminaliteit onder Marokkanen. Ik vind het maar vreemd dat mensen dat doen i.p.v. blij zijn dat het eindelijk wat rustiger wordt; je zou bijna denken dat mensen er plezier aan beleven Marokkanen voor rotte vis uit te maken.
Er staat dat er 20% (20 -> 16) minder verdachten met Marokkaanse achtergrond waren en met die info wordt geconcludeerd dat 'de criminaliteit van Nederlanders met een Marokkaanse achtergrond met ongeveer twintig procent terugliep'.quote:Op maandag 28 maart 2016 13:39 schreef Disana het volgende:
[..]
Bedoel je dat de informatie niet volledig is?
Dat heb ik in dit topic ook al aangegeven.quote:Op maandag 28 maart 2016 14:09 schreef Rene_Froger het volgende:
Zo gek is dat toch niet? Er zijn immers steeds minder Marokkanen. De 3e generatie Marokkanen is rond 16 jaar (hun grootouders kwamen rond jaren '60 naar Nederland), en aangezien hun ouders beiden in Nederland geboren zijn, worden ze ook geregistreerd als autochtonen.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |