Het moet de UFM160 wel zijn, het grotere broertje van de Ir Regtuijtquote:Op maandag 21 maart 2016 16:26 schreef Dr_Flash het volgende:
is die middelste niet de Ir Regtuijt van Eurailscout? Of zo'n achtig soort iets ding?
De berg op de achtergrond is de Molequote:Op maandag 21 maart 2016 16:39 schreef Dr_Flash het volgende:
Boeiendste vraag is natuurlijk: Waar is dit?
Hier denk ik https://goo.gl/maps/VGTaxcRhCe22quote:Op maandag 21 maart 2016 16:39 schreef Dr_Flash het volgende:
Boeiendste vraag is natuurlijk: Waar is dit?
Safety brakes and train control systemsquote:Op maandag 21 maart 2016 16:56 schreef derLudolf het volgende:
Waarom rijdt dat ding zelf niet als ie 160 kan?
Aha.quote:Op maandag 21 maart 2016 17:46 schreef James1988 het volgende:
[..]
Safety brakes and train control systems
AWS, TPWS, ATB, PZB
AWS en TPWS zijn Brits, ATB is Nederlands en PZB is Duits. Hij heeft niet de beschikking over het Franse beveiligingssysteem KVB.
Ofwel, was u al vaste klant bij ons dan naaien we u nog eens extra....quote:Let op! Bestelt u een doorlopend treinabonnement (dit geldt dus niet voor een OV-fiets abonnement) en staat op uw bestaande OV-chipkaart een Voordeelurenabonnement dat u wilt behouden? Bestel dan een nieuwe OV-chipkaart.
Nee jo dat is geen vakwerkbrug, ik denk meer hier Dan het spoor richting de rivier volgen daar ligt die brug, aan de andere kant kan je haar zien liggen.quote:Op maandag 21 maart 2016 17:20 schreef Darkwing_Duck het volgende:
[..]
Hier denk ik https://goo.gl/maps/VGTaxcRhCe22
Dichterbij kom ik niet met street view, t viaductje is iets verderop..
Oh t is een vakwerkbrugquote:Op maandag 21 maart 2016 18:08 schreef bork het volgende:
[..]
Nee jo dat is geen vakwerkbrug, ik denk meer hier Dan het spoor richting de rivier volgen daar ligt die brug, aan de andere kant kan je haar zien liggen.
Bron en meer: OVproquote:Eerste check-in bij NS bepaalt tarief voor gehele reis
Reizigers die in de daluren hun reis beginnen, maar in de spitsuren door een overstap opnieuw moeten uit- en inchecken, verliezen voortaan hun daltarief niet meer door deze extra incheck. NS laat voortaan de eerste check-in bepalend zijn voor het tarief van de gehele treinreis, ongeacht of een reiziger tussentijds een extra keer in of uitcheckt.
quote:Op maandag 21 maart 2016 18:32 schreef James1988 het volgende:
[..]
Bron en meer: OVpro
Dit geldt alleen voor NS - NS, als er wordt overgestapt op een andere vervoerder telt het wél als een nieuwe reis. En naar het schijnt gaat het omgekeerd ook gelden: als je begint met reizen in de spits en halverwege (maar na het einde van de spits) 'omcheckt' gaat de rest van je reis ook tegen spitstarief.
voor een overstap NS - NS check je niet uit en in.quote:Op maandag 21 maart 2016 18:32 schreef James1988 het volgende:
[..]
Bron en meer: OVpro
Dit geldt alleen voor NS - NS, als er wordt overgestapt op een andere vervoerder telt het wél als een nieuwe reis. En naar het schijnt gaat het omgekeerd ook gelden: als je begint met reizen in de spits en halverwege (maar na het einde van de spits) 'omcheckt' gaat de rest van je reis ook tegen spitstarief.
Meestal niet, maar soms moet je wel omdat je door poortjes moet.quote:Op maandag 21 maart 2016 18:58 schreef Dr_Flash het volgende:
[..]
voor een overstap NS - NS check je niet uit en in.
Voor NS-NS? Grappig, waar?quote:Op maandag 21 maart 2016 19:01 schreef James1988 het volgende:
[..]
Meestal niet, maar soms moet je wel omdat je door poortjes moet.
Wel in Hilversum, op Muiderpoort en zo zullen er wel meer zijn. Wel vreemd dat het ook nadelig gaat gelden: stel ik ga langs bij een vriend die naast station Almelo woont. Ik vertrek om 8.45u, maar als ik om 9.10u bij hem ben blijkt hij het vergeten en is niet thuis. Ik ga terug naar het station en naar Enschede. Dan reis ik terug dus vol tarief ondanks een incheck om 9.20u? Dat wordt immers als overstap gezien...quote:Op maandag 21 maart 2016 18:58 schreef Dr_Flash het volgende:
[..]
voor een overstap NS - NS check je niet uit en in.
Er staat toch specifiek 'reizigers die in de daluren hun reis beginnen'quote:Op maandag 21 maart 2016 19:03 schreef dennistd het volgende:
[..]
Wel in Hilversum, op Muiderpoort en zo zullen er wel meer zijn. Wel vreemd dat het ook nadelig gaat gelden: stel ik ga langs bij een vriend die naast station Almelo woont. Ik vertrek om 8.45u, maar als ik om 9.10u bij hem ben blijkt hij het vergeten en is niet thuis. Ik ga terug naar het station en naar Enschede. Dan reis ik terug dus vol tarief ondanks een incheck om 9.20u? Dat wordt immers als overstap gezien...
Er staat niet dat het reizigers die in de spitsuren hun reis beginnen niet raakt. Ik heb het aan OVpro gevraagd via Twitter en zij antwoordden:quote:Op maandag 21 maart 2016 19:07 schreef b2py het volgende:
[..]
Er staat toch specifiek 'reizigers die in de daluren hun reis beginnen'
twitter:OVpro twitterde op maandag 21-03-2016 om 14:50:45@AlexMedia Dan geldt voor de hele reis een spitstarief, tenzij er meer dan 35 minuten zit tussen je uit- en incheck reageer retweet
Ja, je had daar ook like 15 jaar geleden over na kunnen denkenquote:Op maandag 21 maart 2016 19:31 schreef Peterselieman het volgende:
je zou het toch ook zo kunnen maken dat het speciale overstapregime alleen geldt als je binnen 10 minuten overstapt?
quote:Op maandag 21 maart 2016 19:56 schreef Dr_Flash het volgende:
[..]
Ja, je had daar ook like 15 jaar geleden over na kunnen denken
quote:Op maandag 21 maart 2016 20:04 schreef TemulMelvin het volgende:
Meer hierover in een adviesaanvraag van NS aan het locov
http://www.locov.nl/actue(...)g-oplossing-ged.aspx
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |