Met als logisch gevolg:quote:Luiz Inácio ‘Lula’ da Silva (70), de oud-president van Brazilië die begin deze maand nog werd aangehouden in het kader van het grootste corruptieschandaal aller tijden in het land, is benoemd tot het hoofd van het Braziliaans kabinet. Dat meldt persbureau AP.
Deze benoeming zal het moeilijker maken om Silva te vervolgen, omdat hoge functionarissen alleen door het hooggerechtshof vervolgd kunnen worden. De functie van stafchef staat hoger in rang dan die van een minister en is na de president de hoogste functie in de regering.
Ik hoop dat het allemaal een beetje overzichtelijk is wat ik hier allemaal heb neergeschreven. Mijn kennis van het land is, hoewel ik meerdere Brazilianen persoonlijk ken, toch redelijk beperkt. Ik haal mijn informatie ook voornamelijk uit westerse bronnen, en ik hoop dat anderen de Braziliaanse politiek hier wat verder kunnen uitdiepen en van achtergronden kunnen voorzienquote:In de conversatie, die werd opgenomen door de gerechtelijke politie, zegt de president aan Lula dat ze haar "officieel decreet" zo zal opstellen, dat hij "het enkel kan gebruiken als het noodzakelijk is". Die uitspraak wordt beschouwd als een bevestiging dat Rousseff Lula benoemd heeft tot kabinetschef om hem te beschermen tegen een eventuele gevangenisstraf in het kader van het Petrobras-schandaal.
Wellicht heeft ze niet al te veel keuze.quote:Op donderdag 17 maart 2016 12:05 schreef Kaas- het volgende:
Rousseff ziet de protesten tegen haar en haar kabinet al jaren groter worden en dan komt ze met zo'n move en denkt ze daar wel mee weg te komen. Onbegrijpelijk.
Ze heeft heus wel een andere keuze dan na al die corruptieschandalen iemand die van corruptie verdacht wordt maar tot zo'n positie te bombarderen om vervolging te voorkomen.quote:Op donderdag 17 maart 2016 12:32 schreef Reya het volgende:
[..]
Wellicht heeft ze niet al te veel keuze.
Laten we zo zeggen: wellicht heeft die alternatieve keuze niet al te positieve gevolgen voor haar eigen positie.quote:Op donderdag 17 maart 2016 12:51 schreef Kaas- het volgende:
[..]
Ze heeft heus wel een andere keuze dan na al die corruptieschandalen iemand die van corruptie verdacht wordt maar tot zo'n positie te bombarderen om vervolging te voorkomen.
Ik vond deze post op Reddit heel informatief zelf: https://np.reddit.com/r/w(...)ne/d12nqt3?context=3quote:Op donderdag 17 maart 2016 17:48 schreef 99.999 het volgende:
Interessant land waar ik te weinig over weet. Ik ga dit volgen.
Machtige bankiers.quote:Op donderdag 17 maart 2016 20:42 schreef Confetti het volgende:
Het is in ieder geval positief dat het erop lijkt dat justitie niet het schoothondje van de uitvoerende macht is. In West-Europa is het haast ondenkbaar dat justitie achter zulke hoge politici aan zou gaan.
Misschien had ik moeten zeggen 'beloven'. Gewoon belasting verlagen en verder schuld opbouwen, het stemvee vindt het geweldig.quote:Op donderdag 17 maart 2016 23:26 schreef Tocadisco het volgende:
Om dat muntgeld op te kunnen gooien moet je het wel eerst hebben, en dat wordt (economische gezien) nogal problematisch.
quote:Brazil tumbles like 'House of Cards' in crisis
The plot of Brazil's political crisis has become so complicated that it is impossible to predict what will happen next.
Lula will be sworn in on Thursday as a new minister.
On Friday there are planned demonstrations by his supporters across the country.
Next month, Rousseff's key political ally - the PMDB party - has announced it may leave her government.
And in May, Congress will begin voting whether to carry on with Rousseff's impeachment process.
Meanwhile the country's economy is receding - in the face of its worst crisis in over 20 years.
Rousseff has dismissed the idea that Lula would implement a sharp turn to the left - and says she will carry on with austerity measures.
But it is hard to see how she will deliver on her economic reforms with so many developments in politics.
Not even the scriptwriters for House of Cards could have devised such a complicated and explosive thriller.
Die ook nog inderdaad. The perfect storm.quote:Op vrijdag 18 maart 2016 00:47 schreef J.B. het volgende:
En dan vergeet je Zika nog. Brazilië is momenteel een politieke crisis, gezondheidscrisis, economische crisis, financiële crisis en maatschappelijke crisis in één.
Je bent in goed gezelschap, zoals gewoonlijk: de president uit ons aller voorbeeldland, Venezuela, is het met je eens.quote:
Obrigadinho, amigo!quote:Op vrijdag 18 maart 2016 22:34 schreef qwerty_x het volgende:
[..]
Je bent in goed gezelschap, zoals gewoonlijk: de president uit ons aller voorbeeldland, Venezuela, is het met je eens.
http://g1.globo.com/mundo(...)golpe-no-brasil.html
Hij woont in Brazilië.quote:Op zaterdag 19 maart 2016 00:44 schreef Linkse_Boomknuffelaar het volgende:
[..]
Obrigadinho, amigo!
Falas portugues tambem?
Laat dat também maar weg.quote:Op zaterdag 19 maart 2016 00:44 schreef Linkse_Boomknuffelaar het volgende:
[..]
Obrigadinho, amigo!
Falas portugues tambem?
Dat klopt, het is natuurlijk niet voor niks dat de PT al ruim 10 jaar aan de macht is, oftewel de laatste 3 verkiezingen heeft gewonnen.quote:Op zaterdag 19 maart 2016 09:27 schreef Igen het volgende:
[..]
Hij woont in Brazilië.
OT: toen ik gisteren even op Globo keek, stond er dat er demonstraties vóór Dilma en Lula waren op minstens 21 plekken in het land. Dan zijn de meningen dus best verdeeld, of niet?
Ik zou mijn Portugees willen opschroeven, maar er wordt hier in de regio Leeuwarden niets aangeboden.quote:
Dat laatste zal het protestantisme wel zijn; bescheidenheid, zuinigheid, normaal doen want dan doe je al gek genoegquote:Op zaterdag 19 maart 2016 15:28 schreef Linkse_Boomknuffelaar het volgende:
[..]
Ik zou mijn Portugees willen opschroeven, maar er wordt hier in de regio Leeuwarden niets aangeboden.
Is het leuk wonen in Brazilie? Ik ben er nooit geweest, maar met de opkomst van Lula vind ik het best fascinerend 'Brasil, agora e de todos'.
Het komt op me over dat Brazilianen in de regel vrolijk zijn ondanks alle problemen. Een beetje het tegenovergestelde van noord-Europeanen, wij blijven somber, ondanks dat alles meezit.
Sim, quero ser presidente do Brasil.quote:Op dinsdag 12 april 2016 22:04 schreef qwerty_x het volgende:
Er wordt algemeen verwacht dat zondag a.s. de meerderheid van de kamer voor haar impeachment zal stemmen.
En dan begint het hele circus weer van voor af aan in de senaat.
Maar om aan te geven hoe droevig het gesteld is met de politiek vandaag de dag in Brazilië:
mocht Dilma afgezet worden, wordt de vice-president automatisch president. Maar deze meneer heeft ook al een proces tot impeachment aan z'n broek hangen, dus hij wordt het niet.
De volgende in rij, de kamervoorzitter, is verdachte en wordt waarschijnlijk binnenkort gearresteerd. Zijn plaatsvervanger zit al achter slot en grendel.
Oftewel: is er misschien iemand op Fok! geinteresseerd in het ambt van president; hier is er niemand beschikbaar.
Is wel hard gegaan.quote:Op woensdag 13 april 2016 11:03 schreef Stephen_Dedalus het volgende:
Tot zover de BRICS landen. Nu het merendeel in de shit zit kunnen we dat acroniem niet gewoon laten vallen.
Die S is sowieso al ongebruikelijk om eraan toe te voegen, maar het lijkt me nogal onzinnig om ineens niet de potentie van Brazilie te zien omdat zij nu grote politieke problemen hebben.quote:Op woensdag 13 april 2016 11:03 schreef Stephen_Dedalus het volgende:
Tot zover de BRICS landen. Nu het merendeel in de shit zit kunnen we dat acroniem niet gewoon laten vallen.
Alleen grote politieke problemen? Gaat economisch ook vrij slecht.quote:Op woensdag 13 april 2016 11:20 schreef Kaas- het volgende:
[..]
Die S is sowieso al ongebruikelijk om eraan toe te voegen, maar het lijkt me nogal onzinnig om ineens niet de potentie van Brazilie te zien omdat zij nu grote politieke problemen hebben.
Correct, maar dat lijkt me daar grotendeels een gevolg van. De potentie blijft er gewoon, ook als het land jaren stil staat.quote:Op woensdag 13 april 2016 11:21 schreef Stephen_Dedalus het volgende:
[..]
Alleen grote politieke problemen? Gaat economisch ook vrij slecht.
De problematiek is er bepaald niet exclusief politiek. Ook economisch zijn er flinke problemen. Wat je overigens bij meer BRICS landen ziet.quote:Op woensdag 13 april 2016 11:20 schreef Kaas- het volgende:
[..]
Die S is sowieso al ongebruikelijk om eraan toe te voegen, maar het lijkt me nogal onzinnig om ineens niet de potentie van Brazilie te zien omdat zij nu grote politieke problemen hebben.
Zie de post boven je.quote:Op woensdag 13 april 2016 12:11 schreef 99.999 het volgende:
[..]
De problematiek is er bepaald niet exclusief politiek. Ook economisch zijn er flinke problemen. Wat je overigens bij meer BRICS landen ziet.
Van Brazilie, Rusland en Zuid-Afrika viel dat al te verwachten. Te kleine bevolking en niet de juiste werkmentaliteit om een topper te worden.quote:Op woensdag 13 april 2016 11:03 schreef Stephen_Dedalus het volgende:
Tot zover de BRICS landen. Nu het merendeel in de shit zit kunnen we dat acroniem niet gewoon laten vallen.
De potentie van Brazilie is om een beetje tussen Frankrijk en Engeland in te manouvreren. Leuk voor in de kroeg maar dat maakt je geen topper.quote:Op woensdag 13 april 2016 11:20 schreef Kaas- het volgende:
[..]
Die S is sowieso al ongebruikelijk om eraan toe te voegen, maar het lijkt me nogal onzinnig om ineens niet de potentie van Brazilie te zien omdat zij nu grote politieke problemen hebben.
Eerder andersom. Grondstofprijzen zijn gekelderd en daar heeft Brazilië enorm onder te lijden, heeft weinig met politiek te maken. Dat het economisch beleid voor een groot deel ook prut is maakt het natuurlijk wel erger.quote:Op woensdag 13 april 2016 11:24 schreef Kaas- het volgende:
[..]
Correct, maar dat lijkt me daar grotendeels een gevolg van. De potentie blijft er gewoon, ook als het land jaren stil staat.
quote:Crisis in Brazil
The BRIC countries are in trouble. For a season the dynamos of international growth while the West was mired in the worst financial crisis and recession since the Depression, they are now the leading source of anxiety in the headquarters of the IMF and the World Bank. China, above all, because of its weight in the global economy: slowing output and a himalaya of debt. Russia: under siege, oil prices falling and sanctions biting. India: holding up best, but unsettling statistical revisions. South Africa: in free fall. Political tensions are rising in each: Xi and Putin battening down unrest with force, Modi thrashed at the polls, Zuma disgraced within his own party. Nowhere, however, have economic and political crises fused so explosively as in Brazil, whose streets have in the past year seen more protesters than the rest of the world combined.
Brazilie doet er goed aan om Links eens niet te laten regeren.quote:Op woensdag 13 april 2016 02:27 schreef Linkse_Boomknuffelaar het volgende:
[..]
Sim, quero ser presidente do Brasil.
Wel een beetje dom als je als land zo afhankelijk van grondstofprijzen bent. Spreid je kansen.quote:Op woensdag 13 april 2016 15:21 schreef J.B. het volgende:
[..]
Eerder andersom. Grondstofprijzen zijn gekelderd en daar heeft Brazilië enorm onder te lijden, heeft weinig met politiek te maken. Dat het economisch beleid voor een groot deel ook prut is maakt het natuurlijk wel erger.
Brazilië is niet bepaald het enige land met dat probleem, alle grote grondstofexporteurs tonen vergelijkbare problematiek momenteel. Stijging van de reële wisselkoers als gevolg van grondstoffenexport zorgt dat andere industrieën minder competitief worden, wat zich wreekt in tijden met dalende grondstofprijzen. Een beetje zoals de Hollandse Ziekte.quote:Op donderdag 14 april 2016 09:55 schreef Zienswijze het volgende:
[..]
Wel een beetje dom als je als land zo afhankelijk van grondstofprijzen bent. Spreid je kansen.
Ontwikkelende landen hebben die keuze ook niet altijd.quote:Op donderdag 14 april 2016 09:55 schreef Zienswijze het volgende:
[..]
Wel een beetje dom als je als land zo afhankelijk van grondstofprijzen bent. Spreid je kansen.
Dan moet je dus reserves opbouwen die je in tijden van lage grondstofprijzen kan aanwenden. Grondstofprijzen fluctueren door de jaren heen dus daar qua begroting voor een significant deel op vertrouwen is niet bijster slim.quote:Op donderdag 14 april 2016 10:46 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Ontwikkelende landen hebben die keuze ook niet altijd.
Je weet dat in jaar T de grondstofprijzen zullen dalen (prijzen gaan namelijk op en neer). In jaar T-1, als de prijzen nog hoog staan, bouw je dus reserves op die je in tijden van lage prijzen aan kan wenden.quote:Op donderdag 14 april 2016 10:34 schreef J.B. het volgende:
[..]
Brazilië is niet bepaald het enige land met dat probleem, alle grote grondstofexporteurs tonen vergelijkbare problematiek momenteel. Stijging van de reële wisselkoers als gevolg van grondstoffenexport zorgt dat andere industrieën minder competitief worden, wat zich wreekt in tijden met dalende grondstofprijzen. Een beetje zoals de Hollandse Ziekte.
Dit doen we in Nederland minstens zo slecht. Er kan straks structureel een miljard of twaalf per jaar bezuinigd worden wanneer we door onze gasbaten heen zijn. En dan hebben we er verdomd weinig nuttigs mee gedaan.quote:Op donderdag 14 april 2016 11:20 schreef Zienswijze het volgende:
[..]
Je weet dat in jaar T de grondstofprijzen zullen dalen (prijzen gaan namelijk op en neer). In jaar T-1, als de prijzen nog hoog staan, bouw je dus reserves op die je in tijden van lage prijzen aan kan wenden.
Maar goed, (onvoldoende opgeleide) politici, democratie en lange termijn denken gaan niet altijd goed samen.
Een mondiale top-10 economie geen topper?quote:Op woensdag 13 april 2016 14:17 schreef Zienswijze het volgende:
[..]
De potentie van Brazilie is om een beetje tussen Frankrijk en Engeland in te manouvreren. Leuk voor in de kroeg maar dat maakt je geen topper.
Terecht punt.quote:Op woensdag 13 april 2016 15:21 schreef J.B. het volgende:
[..]
Eerder andersom. Grondstofprijzen zijn gekelderd en daar heeft Brazilië enorm onder te lijden, heeft weinig met politiek te maken. Dat het economisch beleid voor een groot deel ook prut is maakt het natuurlijk wel erger.
Plus vergeet niet het schandaal rondom Petrobras, grootste werkgever in Brazilië naar ik meen.quote:
Er is echter ook de wens om de bevolking te laten profiteren van de toegenomen welvaart.quote:Op donderdag 14 april 2016 11:18 schreef Zienswijze het volgende:
[..]
Dan moet je dus reserves opbouwen die je in tijden van lage grondstofprijzen kan aanwenden. Grondstofprijzen fluctueren door de jaren heen dus daar qua begroting voor een significant deel op vertrouwen is niet bijster slim.
quote:Op donderdag 14 april 2016 11:53 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Er is echter ook de wens om de bevolking te laten profiteren van de toegenomen welvaart.
Ik dacht juist gelezen te hebben dat de huidige machthebbers lekker aan de macht konden blijven doordat ze de onderklasse redelijk hebben geholpen?quote:Op donderdag 14 april 2016 11:55 schreef ErwinRommel het volgende:
[..]
Dan ken jij Brazilië niet goed genoeg.
Buiten Noorwegen slaagt daar volgens mij geen enkel land fatsoenlijk in. Canada heeft momenteel ook een economisch lastige periode doordat het blijkbaar toch wat sterk afhankelijk was geworden van grondstoffenexport.quote:Op donderdag 14 april 2016 11:20 schreef Zienswijze het volgende:
[..]
Je weet dat in jaar T de grondstofprijzen zullen dalen (prijzen gaan namelijk op en neer). In jaar T-1, als de prijzen nog hoog staan, bouw je dus reserves op die je in tijden van lage prijzen aan kan wenden.
Maar goed, (onvoldoende opgeleide) politici, democratie en lange termijn denken gaan niet altijd goed samen.
Welkom bij Firma List & Bedrogquote:Op donderdag 14 april 2016 12:19 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Ik dacht juist gelezen te hebben dat de huidige machthebbers lekker aan de macht konden blijven doordat ze de onderklasse redelijk hebben geholpen?
Nog los van al het geld wat bv door corruptie in verkeerde zakken verdwijnt.
Onze gasbaten vormen slechts een fractie van de begroting vergeleken met wat grondstofexporten op de Braziliaanse begroting vormen. Toch een verschil.quote:Op donderdag 14 april 2016 11:42 schreef Kaas- het volgende:
[..]
Dit doen we in Nederland minstens zo slecht. Er kan straks structureel een miljard of twaalf per jaar bezuinigd worden wanneer we door onze gasbaten heen zijn. En dan hebben we er verdomd weinig nuttigs mee gedaan.
Geen sterk militair apparaat, geen invloed op de wereld. Ze staan 8e of 9e op de economische ranglijst. Dezelfde positie als Italie. En Italie noemen we nou ook geen sterke regionale macht, laat staan een topper.quote:Op donderdag 14 april 2016 11:43 schreef Kaas- het volgende:
[..]
Een mondiale top-10 economie geen topper?
Dat is dan ook niet slim. Wil je continuiteit hebben dan bouw je reserves in goede tijden op. Dat andere rijke landen dat ook niet (voldoende) doen betekent niet dat die rijke landen goed - risicobeheersend - bezig zijn.quote:Op donderdag 14 april 2016 12:31 schreef J.B. het volgende:
[..]
Buiten Noorwegen slaagt daar volgens mij geen enkel land fatsoenlijk in. Canada heeft momenteel ook een economisch lastige periode doordat het blijkbaar toch wat sterk afhankelijk was geworden van grondstoffenexport.
Dat betekent niet dat je direct al het geld wat je aan hoge grondstofprijzen hebt verdiend meteen moet uitgeven. Of houd jij ook geen appeltje voor de dorst achter en geef je meteen je jaarsalaris uit?quote:Op donderdag 14 april 2016 11:53 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Er is echter ook de wens om de bevolking te laten profiteren van de toegenomen welvaart.
Zeg ik dat dan?quote:Op vrijdag 15 april 2016 10:19 schreef Zienswijze het volgende:
[..]
Dat betekent niet dat je direct al het geld wat je aan hoge grondstofprijzen hebt verdiend meteen moet uitgeven. Of houd jij ook geen appeltje voor de dorst achter en geef je meteen je jaarsalaris uit?
Ik heb altijd al president van een bananenrepubliek willen worden, vooral als er veel lekkere wijven rondlopen.quote:Op dinsdag 12 april 2016 22:04 schreef qwerty_x het volgende:
Er wordt algemeen verwacht dat zondag a.s. de meerderheid van de kamer voor haar impeachment zal stemmen.
En dan begint het hele circus weer van voor af aan in de senaat.
Maar om aan te geven hoe droevig het gesteld is met de politiek vandaag de dag in Brazilië:
mocht Dilma afgezet worden, wordt de vice-president automatisch president. Maar deze meneer heeft ook al een proces tot impeachment aan z'n broek hangen, dus hij wordt het niet.
De volgende in rij, de kamervoorzitter, is verdachte en wordt waarschijnlijk binnenkort gearresteerd. Zijn plaatsvervanger zit al achter slot en grendel.
Oftewel: is er misschien iemand op Fok! geinteresseerd in het ambt van president; hier is er niemand beschikbaar.
Zijn geen van allen fris daar, denk ik.quote:Op dinsdag 19 april 2016 20:30 schreef 99.999 het volgende:
Interessant artikeltje over de huidige vice-president die Rousseff in elk geval tijdelijk op zal volgen en zelf ook niet fris is http://www.volkskrant.nl/(...)31bd077cd620e68c4437
Nieuwe ophef in Brazilië, ditmaal over degene (Temer) die Rousseff op zou volgen na haar afzetting. Zijn aanzienlijk jongere vrouw staat op de voorpagina van een of ander bekend tijdschrift met de bovenstaande bijschriften; feministisch Brazilië staat dus op zijn achterste benen.quote:The headline reads: Marcela Temer: Bela, recatada, e “do lar”
Translation: Marcela Temer: Beautiful, maidenlike, and “a housewife”
Ok, ff een snelle vertaling dan:quote:Op donderdag 21 april 2016 10:42 schreef J.B. het volgende:
[..]
Bijna niemand spreekt Portugees, dat kan je zelf toch ook wel bedenken?
Wat is jouw probleem man? Met het verkeerde been uit bed gestapt of zo??quote:Op donderdag 21 april 2016 10:57 schreef Kaas- het volgende:
En wat is dan de grote grap?
Of laat eigenlijk ook maar, het nodigt totaal niet uit om te reageren als je alles met veel moeite eruit moet trekken.
Je portugees doet het nog steeds, zo te zien !quote:Op donderdag 21 april 2016 10:54 schreef ErwinRommel het volgende:
[..]
Ok, ff een snelle vertaling dan:
(...)
Daarom ook mijn smiley, echter Kaas snapt dat schijnbaar niet.quote:Op donderdag 21 april 2016 12:39 schreef qwerty_x het volgende:
[..]
Je portugees doet het nog steeds, zo te zien !
En de grap is natuurlijk dat het allemaal bijzonder populistisch en niet-realistisch is.
Helemaal als je weet dat meneer zelf één van de grootste fraudeurs en misbruikers van het systeem is.
Dat mens is echt niet goed snik.quote:Op donderdag 21 april 2016 16:09 schreef J.B. het volgende:
Dilma Rousseff takes fight against impeachment to UN's global stage
http://www.theguardian.co(...)united-nations-event
Aanzienlijk inderdaad, zij is 32, hij is 75.quote:Op donderdag 21 april 2016 10:40 schreef J.B. het volgende:
The Hilarious Feminist Backlash To Brazil's Impeachment Fallout
http://www.forbes.com/sit(...)allout/#12463c0d59fa
[..]
Nieuwe ophef in Brazilië, ditmaal over degene (Temer) die Rousseff op zou volgen na haar afzetting. Zijn aanzienlijk jongere vrouw staat op de voorpagina van een of ander bekend tijdschrift met de bovenstaande bijschriften; feministisch Brazilië staat dus op zijn achterste benen.
Inderdaad absurd ja. Ze heeft zichzelf een uitermate slechte dienst bewezen door Lula te benoemen, en nu wat krokodillentranen huilen.quote:Op donderdag 21 april 2016 16:35 schreef ErwinRommel het volgende:
[..]
Dat mens is echt niet goed snik.
Vanaf het allereerste begin tot de laatste snik is er maar één persoon die bepaalt wat er binnen de PT gebeurt: Lula.quote:Op donderdag 21 april 2016 20:46 schreef J.B. het volgende:
[..]
Inderdaad absurd ja. Ze heeft zichzelf een uitermate slechte dienst bewezen door Lula te benoemen, en nu wat krokodillentranen huilen.
quote:Bovendien wordt hij ook verdacht van corruptie en loopt er een onderzoek naar zijn eventuele afzettingsprocedure.
En daar houdt het qua corruptie in de politiek niet op. Van de 513 afgevaardigden in het parlement is 60 procent in staat van beschuldiging gesteld voor zaken als corruptie, maar ook verkiezingsfraude en zelfs moord.
Vreemd genoeg heeft de partij waar hij lid van is wel voor impeachment van Roussef gestemd.quote:Op maandag 9 mei 2016 18:08 schreef J.B. het volgende:
Brazil crisis: Rousseff impeachment vote 'annulled'
http://www.bbc.co.uk/news/world-latin-america-36248925
Een nieuw hoofdstuk in deze farce
Sterker nog: hij heeft zelf verklaard voorstander te zijn en vóór te stemmen.quote:Op maandag 9 mei 2016 18:18 schreef Tocadisco het volgende:
[..]
Vreemd genoeg heeft de partij waar hij lid van is wel voor impeachment van Roussef gestemd.
quote:Na maandag plotseling de procedure te hebben stopgezet, laat de voorzitter van het Lagerhuis dinsdagochtend weten “van mening te zijn veranderd”.
quote:Na een debat van bijna 20 uur heeft de Braziliaanse Senaat zich met 55 stemmen tegen 22 uitgesproken voor de tijdelijke schorsing van president Dilma Rousseff. Zij wordt verdacht van gesjoemel met de begroting met het oog op haar herverkiezing in 2014. Rousseff zal zich nu in de komende zes maanden voor de rechter moeten verantwoorden. Daarna zal de Senaat moeten beslissen over haar definitieve afzetting.
En 5 cm groter.quote:Op donderdag 12 mei 2016 19:12 schreef SeLang het volgende:
[ afbeelding ]
Wat een baas
"His wife is 32-year-old Marcela Temer, an ex-beauty pageant contestant who tattooed Temer's name on her neck"!
Een privilege dat hoge ambtenaren, bv ministers hebben bij rechtsvervolging. Een normale rechtbank heeft geen recht tot vervolging.quote:Op vrijdag 13 mei 2016 00:52 schreef DiegoArmandoMaradona het volgende:
Hoe vertaal je foro privilegiado in het Nederlands?
Dilma toch ook voor ze werd weggestuurd?quote:Op vrijdag 13 mei 2016 01:54 schreef qwerty_x het volgende:
[..]
Een privilege dat hoge ambtenaren, bv ministers hebben bij rechtsvervolging. Een normale rechtbank heeft geen recht tot vervolging.
Het is in principe één stap voor juridische immuniteit.
Westers gezind dus.quote:Op vrijdag 13 mei 2016 16:49 schreef Delibird het volgende:
Brazil's new interim president, Michel Temer, was an embassy informant for US intelligence, WikiLeaks has revealed.
Ja, Dilma ook. En de meeste privileges die ze als president had, blijft ze de komende 180 dagen behouden, waaronder ook dit.quote:Op vrijdag 13 mei 2016 17:30 schreef DiegoArmandoMaradona het volgende:
[..]
Dilma toch ook voor ze werd weggestuurd?
http://www.groene.nl/arti(...)ste-regering-ooit--2quote:Brazilië krijgt de corruptste regering ooit
Rio de Janeiro – Dertien jaar was de PT van arbeider-president Lula da Silva, en later Dilma Rousseff, aan de macht. Voor het eerst hadden de Braziliaanse armen een eigen vertegenwoordiging.
door Marjon van Royen 18-05-2016
Tientallen miljoenen mensen klommen dankzij de herverdelingspolitiek van de PT uit de armoede. Maar de arbeiderspartij had geen meerderheid. Dus sloot ze coalities met corrupte ‘huurpartijen’ van de oude Braziliaanse elite. In plaats van de politiek schoon te vegen, maakte de PT zelf ook vuile handen.
Afgelopen donderdag werd de gekozen PT-president Dilma Rousseff haar paleis uitgezet. Niet omdat ze zelf corrupt zou zijn. Zelfs haar grootste tegenstander, oud-president Cardoso van de oppositie, gaf het dit weekend toe: ‘Dilma is onschuldig. Ze heeft geen enkele misdaad begaan. Alleen politieke fouten.’
Ze werd afgezet door een corrupt parlement en vervangen door een mogelijk nog corruptere vice-president: oud-coalitiegenoot en baas van de elitepartij pmbd. ‘De butler uit een horrorfilm’, werd de man door zijn eigen partijgenoten genoemd. Dezelfde dag nog diende hij het land de meest kolderieke ministersploeg in decennia op. Louter mannen. Allemaal blank, conservatief, zwaar gelovig en rechts.
Tegen de meeste nieuwe ministers lopen processen wegens corruptie, witwassen en verkiezingsfraude. Een enkeling wordt zelfs beschuldigd van moord en schending van de mensenrechten, zoals de nieuwe minister van Justitie die ook vrouwenzaken en – ach, waarom niet – mensenrechten in zijn pakket heeft.
Toch gaat het goed met Latijns-Amerika, oordeelde de Amerikaanse denktankbaas Richard Haass onlangs in de Volkskrant. Volgens de voorzitter van de Council on Foreign Relations openbaart zich een ‘essentieel vermogen tot zelfcorrectie’ in de Braziliaanse samenleving. Dat een president die niets misdaan heeft wordt geofferd op het altaar van de democratie en een heel volk de komende tweeënhalf jaar wordt opgezadeld met een potsierlijke regering die ze niet heeft gekozen, vindt hij geen bezwaar. Dat oude elites in de voormalige achtertuin van Amerika de macht weer aan het terugnemen zijn, dat er weer een onversneden neoliberale politiek wordt gevoerd, juicht hij toe. Logisch, want Haass is voorzitter van een denktank vol (ex-)bazen van Coca-Cola, Morgan Stanley, Goldman Sachs, de cia en het Amerikaanse leger in het bestuur.
De echte ‘fout’ van Dilma is dat ze links is en deel uitmaakt van de emancipatiebeweging die in Latijns-Amerika vrijwel overal linkse volksregeringen aan de macht bracht.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |