abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_160430783
quote:
11s.gif Op vrijdag 4 maart 2016 22:25 schreef greavy het volgende:
Zo. Volgende DB Gruppenreise-ticket is aangevraagd. Met 14 personen enkele reis Köln Hbf - Arnhem in september :D
Gaan eerst met de RE via Venlo naar Wuppertal voor de Schwebebahn, National Express naar Köln, dan bij Gaffel am Dom Köln een happie eten en dan naar huis
Jeetje, 14 man in 1 boeking? Kost dat wel niet?
pi_160430866
Vorige week zondag en vandaag weer eens buiten wezen spelen met wisselend succes:

De fraaie "Raillogix" 1619 van Captrain was zondag 28 februari 2016 op weg met een lege uit GEFCO wagens bestaande autotransporttrein uit Zeebrugge naar Bad Bentheim en passeert hier in een heerlijk voorjaarszonnetje te Borne.

HSL Logistik is er maar druk mee, of dan met name met lok 1832. Het is inmiddels de enige nog rijvaardige lok van HSL in Nederland en dus rijdt de lok meer dan dat ze stil staat. Tijd om te wassen is er dus niet. Gelukkig scheen de zon in tegenstelling tot vorige week zondag vandaag wel waardoor het vuil op de lok nog enigzins meevalt. Het was tevens mijn eerste zonplaat van het rijdende dambord dus dan hoor je mij sowieso niet klagen. Met een bijzonder fraaie gemengd gekleurde ketelwagentrein passeert de trein hier ter hoogte van Zenderen op weg naar Bad Bentheim op zondag 28 februari 2016.

Ondanks het kille weer van vandaag met veel natte sneeuw en soms zelfs ijsregen zijn de lichtomstandigheden prima te noemen wanneer de door DB Cargo ingehuurde Strukton 303003 met trein 62291 uit Amersfoort op vrijdag 4 maart 2016 het viaduct onder de A28 passeert en hier het heerlijke winterbos bij Leusden doorkruist op weg naar het enkele honderden meters verderop gelegen terrein van autodistributeur Pon.

Ondanks het sjoemeldebacle van Volkswagen worden nog meerdere malen per week beladen autotreinen uit Wolfsburg naar Nederland getransporteerd. Daarbij verzorgt een DB Cargo 189'er voor de tractie tussen verdeelstation Osnabrück Rbf en Amersfoort. Een van de in Amersfoort gestationeerde Strukton Deutz lokken vertrekt zo'n twee uur na aankomst van de trein uit Duitsland over het Ponlijntje naar Leusden. De Deutz lokken hebben geen ATB en assisteren daarom in de weekenden bij buitendienststellingen op de hoofdbaan, waar ze normaliter niet op eigen kracht mogen komen. Voor rangeerwerk in Amersfoort en het rijden van de relatief zware beladen autotreinen naar Leusden voldoen ze juist prima waardoor het vervoer tussen Amersfoort en Leusden is uitbesteed aan Strukton. Een voordeel voor DB Cargo dat zo geen eigen diesellok (en personeel) meer nodig heeft voor het korte ritje naar Pon.

Op vrijdag 4 maart 2016 reed Rheincargo na enkele weken niet gereden te hebben weer eens een Bauer-containertrein uit Zwitserland naar Veendam. Door de buitendienststelling bij Hoogeveen komend weekend reed de trein op vrijdag in plaats van zaterdag zoals eerder dit jaar steevast gebeurde. De trein rijdt via de grensovergang Bad Bentheim en moet dus kopmaken op Zwolle Rangeer om zijn weg te kunnen vervolgen naar Veendam. Door een sein- en wisselstoring bij Weesp moest de Internationale trein naar Berlijn worden omgeleid via Zwolle en was het reguliere doorgangsspoor 11 bezet. Hierdoor werd Rheincargo DE 678 met de "gele wand" vanuit de richting Deventer over spoor 2 door Zwolle geleid en ontstond na vertrek van de IC's richting Lelystad en Amersfoort deze parallel-ausfahrt met DDZ 7528 naar Utrecht onder de kap van Zwolle gedurende een natte sneeuwbui.

Na kopmaken op Zwolle Rangeer mocht de trein vrij snel zijn weg vervolgen naar Onnen en Veendam. Ondanks dat er officieel maar 1 goederenpad per uur tussen Zwolle en Onnen ligt (namelijk rond :30 minuten over het uur in Zwolle) mocht de trein toch rond 15:00 uit Zwolle vertrekken richting Meppel. Hier wachtte ik de trein wederom op en na het passeren van de nodige reizigerstreinen richting Groningen en Leeuwarden passeerde de DE 678 van Rheincargo met de met vuile grond beladen Bauer-containertrein naar Veendam hier het station van Meppel.
  vrijdag 4 maart 2016 @ 23:24:33 #103
418719 Prins_Pils
Lekkere pauper.
pi_160431010
Tof *O*

Het schaakbord én de 1304 zijn beide van HSL? Waarom hebben ze niet dezelfde kleurstelling eigenlijk?
doei
  vrijdag 4 maart 2016 @ 23:43:54 #104
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_160431352
Zo gaat de NS-FLIRT eruit zien:



Bron: L1

Vanaf december 2016 moeten er 25 in dienst zijn.
  Redactie Frontpage / Sport vrijdag 4 maart 2016 @ 23:52:18 #105
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_160431520
Dat is fors meer dan ik dacht? Order voor Arriva vertraagd vanwege het protest van Veolia en daarom productie voor de NS naar voren gehaald?
Altijd onderweg naar het avontuur
  zaterdag 5 maart 2016 @ 00:00:52 #106
31936 Dr_Flash
CoinMeister
pi_160431744
quote:
11s.gif Op vrijdag 4 maart 2016 23:52 schreef Peterselieman het volgende:
Dat is fors meer dan ik dacht? Order voor Arriva vertraagd vanwege het protest van Veolia en daarom productie voor de NS naar voren gehaald?
Wishful thinking. Komt geen bliksem van terecht. En zo wel, dan zijn meteen de 8 % tariefstijgingen komend najaar verklaard.
Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
  zaterdag 5 maart 2016 @ 00:16:40 #107
31936 Dr_Flash
CoinMeister
pi_160432054
Nummers interesseren me geen reet, maar 4 maart 2016 is weer een nieuw record. En ik hoop dat er nog wat meer gevallen bij gaan komen O+

Salivili hipput tupput tapput äppyt tipput hilijalleen
pi_160432268
Voor de gene die dat leuk vind. Dit weekend is de IC Vlissingen - Lelystad gekoppeld aan de IC Lelystad - Leeuwarden/Groningen door werkzaamheden op de zuidas. In de reisplanner zijn het 2 apparte treinen met overstap maar vertrekken kort na elkaar op het zelfde perron. Wil je dus in een wiebelende kl*te VIRM van Vlissingen naar Groningen zonder overstap dan is dit je weekend :')
Bedankt DOEI!
pi_160432281
Dat was toch standaard zo of is dat weer losgelaten buiten de brede spits?
Voorts zijn wij van mening dat de Baronnenlijn heraangelegd moet worden.
pi_160432354
Krijg je dit soort leuke routestrips van: http://wiki.ovinnederland.nl/wiki/Treinserie_12600_(2015)
Voorts zijn wij van mening dat de Baronnenlijn heraangelegd moet worden.
pi_160432364
En ja het is dus nog steeds standaard: http://wiki.ovinnederland.nl/wiki/Treinserie_12600_(2016)
Voorts zijn wij van mening dat de Baronnenlijn heraangelegd moet worden.
pi_160432394
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 maart 2016 00:35 schreef DeaDLocK2K het volgende:
Dat was toch standaard zo of is dat weer losgelaten buiten de brede spits?
Nee, de 12700 (leeuwarden - Den Haag) en 700 (Groningen - Den Haag) beginnen normaal niet in lelystad. Maar omdat er niks over de zuidas rijdt dit weekend rijdt de trein uit Vlissingen door na Lelystad.
Bedankt DOEI!
pi_160432425
Dan moet je niet over Groningen/Leeuwarden beginnen maar specifieker zijn want nu geef je verkeerde informatie. Er staat toch echt Leeuwarden in je eerste post.
Voorts zijn wij van mening dat de Baronnenlijn heraangelegd moet worden.
  zaterdag 5 maart 2016 @ 00:56:14 #114
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_160432492
Ik hoor de omroepberichten nu al...

"Welkom aan boord van deze intercity naar Leeuwarden, wij zullen onderweg voor u stoppen in Vlissingen Souburg, Middelburg, Arnemuiden, Goes, Kapelle-Biezelinge, Kruiningen-Yerseke, Krabbendijke, Rilland-Bath, Bergen op Zoom, Roosendaal, Dordrecht, Rotterdam Blaak, Rotterdam Centraal, Schiedam Centrum, Delft, Den Haag HS, Den Haag Laan van NOI, Leiden Centraal, Schiphol Airport, Amsterdam Lelylaan, Amsterdam Sloterdijk, Amsterdam Centraal, Almere Centrum, Lelystad Centrum, Zwolle, Meppel, Steenwijk, Wolvega, Heerenveen, Akkrum, Grou-Jirnsum en Leeuwarden."
pi_160432507
Wat klopt niet? Ik had het toch over Leeuwarden/Groningen? Volg je niet helemaal. Alleen de aller eerste ritten sochtends en de laatste s'avonds zijn gekoppeld ja.
Bedankt DOEI!
pi_160432553
www.somda.nl daar vind je de rest van de nummertjesneukers. Ik ga naar bed.
Voorts zijn wij van mening dat de Baronnenlijn heraangelegd moet worden.
  zaterdag 5 maart 2016 @ 01:34:06 #117
35154 James1988
Schommelbotenlover
pi_160432982
SNCF heeft bij wijze van proef de robot "Pepper" weggezet in een paar stations in Pays de la Loire. Pepper kent zelfs een dansje: de Locomotion.

quote:
9 Décembre 2015 - " Pepper " c'est un charmant robot a forme humaine qui renseigne les voyageurs des TER de la SNCF dans les gares de Nort-sur-Erdre, en Loire-Atlantique, Les Sables d'Olonne en Vendée, et Saumur dans le Maine et Loire. " Pepper " ne vend pas de billet, mais donne de precieux renseignements sur les itineraires et la ville. En plus, il danse parfaitement . Sa presnce experimentale pendant trois mois est une premiere mondaile selon la Direction Regionale SNCF des Pays de La Loire.
  zaterdag 5 maart 2016 @ 05:28:46 #118
235989 greavy
Kritische VIRM-hater
pi_160433662
quote:
0s.gif Op vrijdag 4 maart 2016 23:15 schreef Zug-Chef het volgende:

[..]

Jeetje, 14 man in 1 boeking? Kost dat wel niet?
Met een Gruppen&Spar maar ¤15,30 per persoon. Totaal ¤214,20.
pi_160433922
Begint al meteen goed op Lelystad. Lege virm is voorgereden voor de richting Amsterdam. De trein uit Zwolle moet hem alleen nog maar een kusje geven. Alleen is die 10 minuten te laat. Snappen sommige reizigers niet aangezien er al een trein klaar staat
Bedankt DOEI!
pi_160433978
quote:
0s.gif Op vrijdag 4 maart 2016 23:43 schreef James1988 het volgende:
Zo gaat de NS-FLIRT eruit zien:

[ afbeelding ]

Bron: L1

Vanaf december 2016 moeten er 25 in dienst zijn.
Goed nieuws, dan zijn ze zeker vanaf begin oktober beschikbaar voor dagplan of bijsturing :Y
pi_160434009
Defecte bovenleiding in Weesp, oei!
  Redactie Sport zaterdag 5 maart 2016 @ 08:33:18 #122
102433 crew  dennistd
FOK!sport *O*
pi_160434020
quote:
0s.gif Op vrijdag 4 maart 2016 21:00 schreef DeaDLocK2K het volgende:
Exact. Terug is trouwens met de EC omdat er geen RJ rijdt om 16:00. Duurt wel tien minuten langer :'( :D
Ik las dat door werkzaamheden aan de bovenleiding de EC en RJ gecombineerd rijden op München-Salzburg.
PM mij!
Disclaimer: Mijn posts worden geschreven als user, en niet als crew, tenzij dit duidelijk wordt aangegeven
  zaterdag 5 maart 2016 @ 08:33:44 #123
200192 Darkwing_Duck
Straalbezopen Camembertvreter
pi_160434023
quote:
6s.gif Op zaterdag 5 maart 2016 01:34 schreef James1988 het volgende:
in een paar stations in Pays de la Loire.
Statistisch waarschijnlijk de beste plek waar hij niet meteen gejat of in elkaar getrapt wordt.
pi_160434082
Hoogeveen heeft nu al haar zin gekregen?
Bedankt DOEI!
  Redactie Sport zaterdag 5 maart 2016 @ 08:48:29 #125
102433 crew  dennistd
FOK!sport *O*
pi_160434112
Werkzaamheden...
PM mij!
Disclaimer: Mijn posts worden geschreven als user, en niet als crew, tenzij dit duidelijk wordt aangegeven
pi_160434141
Snap ik ook wel ;-)
Tussen meppel en Leeuwarden is de bovenleiding ook kapot trouwens. Daar rijden voorlopig ook weinig treinen
Bedankt DOEI!
pi_160434438
Wat een gekloot weer. Lijkt wel telkens als je op pad wil in het weekend dat er iets gebeurd tussen Leeuwarden en Zwolle en zo vanmorgen dus ook weer. Waarom gebeurt dat nou nooit als ik voor mn werk die kant op ga....
pi_160434552
Zo.
Tijdje niet meer gepost hier. Draai onmeunig vroege diensten tegenwoodig. Wegbekendheid op de Friese baanvakken inmiddels ook. Donderdag een mooie dienst gedraaid in Leeuwarden. Harlingen haven, Stavoren, Stavoren, Harlingen haven. Heerlijk!

Komende week 3 vroege diensten en 1 cursusdag, en dan 5-6 dagen vrij. Ook wel lekker.
  Moderator zaterdag 5 maart 2016 @ 09:58:36 #129
417715 crew  derLudolf
allround beunhaas
pi_160434577
quote:
14s.gif Op zaterdag 5 maart 2016 09:55 schreef Monopoly het volgende:
Zo.
Tijdje niet meer gepost hier. Draai onmeunig vroege diensten tegenwoodig. Wegbekendheid op de Friese baanvakken inmiddels ook. Donderdag een mooie dienst gedraaid in Leeuwarden. Harlingen haven, Stavoren, Stavoren, Harlingen haven. Heerlijk!

Komende week 3 vroege diensten en 1 cursusdag, en dan 5-6 dagen vrij. Ook wel lekker.
Ha Mono!
Je hangt veel bij de conducteur in het café of niet? ;)
Kranplätze müssen verdichtet sein
pi_160434582
quote:
1s.gif Op zaterdag 5 maart 2016 09:58 schreef derLudolf het volgende:

[..]

Ha Mono!
Je hangt veel bij de conducteur in het café of niet? ;)
Contacten leggen voor de grote overstap natuurlijk :D
  Moderator zaterdag 5 maart 2016 @ 10:04:40 #131
417715 crew  derLudolf
allround beunhaas
pi_160434616
quote:
14s.gif Op zaterdag 5 maart 2016 09:59 schreef Monopoly het volgende:

[..]

Contacten leggen voor de grote overstap natuurlijk :D
Beter cao bij de NS? Of meer variatie of wat?
Kranplätze müssen verdichtet sein
pi_160434624
quote:
1s.gif Op zaterdag 5 maart 2016 10:04 schreef derLudolf het volgende:

[..]

Beter cao bij de NS? Of meer variatie of wat?
Het gaat mij eigenlijk meer om het vakmanschap. Meer materieelsoorten. Of ik nou de hele dag naar Roodeschool rijd, of naar Amsterdam, maakt mij op zich niet zoveel uit, voorin de trein zitten en mijn werk doen op een goede, veilige, punctuele en comfortabele manier, daar krijg ik mijn spreekwoordelijke kick van :P

Maar inderdaad, de CAO is een stuk beter, het salaris ook.
  Moderator zaterdag 5 maart 2016 @ 10:10:46 #133
417715 crew  derLudolf
allround beunhaas
pi_160434658
quote:
14s.gif Op zaterdag 5 maart 2016 10:06 schreef Monopoly het volgende:

[..]

Het gaat mij eigenlijk meer om het vakmanschap.
Zorg dan dat je bij HSL op zo'n 1300 komt :+
Kranplätze müssen verdichtet sein
pi_160434684
quote:
1s.gif Op zaterdag 5 maart 2016 10:10 schreef derLudolf het volgende:

[..]

Zorg dan dat je bij HSL op zo'n 1300 komt :+
Da's zo ver weg van huis. Lijkt me wel prima spul om mee te rijden.
  zaterdag 5 maart 2016 @ 10:13:30 #135
200192 Darkwing_Duck
Straalbezopen Camembertvreter
pi_160434686
quote:
14s.gif Op zaterdag 5 maart 2016 10:06 schreef Monopoly het volgende:
Het gaat mij eigenlijk meer om het vakmanschap.
Dat snap ik :P

pi_160434694
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 maart 2016 10:13 schreef Darkwing_Duck het volgende:

[..]

Dat snap ik :P

[ afbeelding ]
^O^ Jij snapt het :+

Mijn doel is om bij de elitegroep te komen van machinisten, welke vervoerder ik ook werk. Wil bij de beste horen. Elke dag bij leren, geen probleem. Kijk er wel naar uit om een nieuwe stap te maken. Eerst maar wachten tot de vacatures online komen.
  Redactie Sport zaterdag 5 maart 2016 @ 10:23:11 #137
102433 crew  dennistd
FOK!sport *O*
pi_160434788
Dag vakantiestation :W



Wat ik niet zal missen zijn de Regioshuttles trouwens, daar stikt het er hier van...



[ Bericht 31% gewijzigd door dennistd op 05-03-2016 10:28:18 ]
PM mij!
Disclaimer: Mijn posts worden geschreven als user, en niet als crew, tenzij dit duidelijk wordt aangegeven
  zaterdag 5 maart 2016 @ 10:42:38 #138
200192 Darkwing_Duck
Straalbezopen Camembertvreter
pi_160434998
quote:
1s.gif Op zaterdag 5 maart 2016 10:23 schreef dennistd het volgende:
Dag vakantiestation :W

[ afbeelding ]

Wat ik niet zal missen zijn de Regioshuttles trouwens, daar stikt het er hier van...

[ afbeelding ]
Uitstappen joh, in Waldkirch staat een hele grote railsfabriek

pi_160435107
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 maart 2016 10:13 schreef Darkwing_Duck het volgende:

[..]

Dat snap ik :P

[ afbeelding ]
U riep?
  Redactie Sport zaterdag 5 maart 2016 @ 11:03:25 #140
102433 crew  dennistd
FOK!sport *O*
pi_160435253
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 maart 2016 10:42 schreef Darkwing_Duck het volgende:

[..]

Uitstappen joh, in Waldkirch staat een hele grote railsfabriek

[ afbeelding ]
hmm, dat wist ik niet... Nou ja, zal van buiten toch wel weinig te zien zijn
PM mij!
Disclaimer: Mijn posts worden geschreven als user, en niet als crew, tenzij dit duidelijk wordt aangegeven
  zaterdag 5 maart 2016 @ 11:06:11 #141
317899 ZwarteKater
Absoluut niet wit!
pi_160435298
Jeuj. Na +30 te hebben vanwege die lijnbreuk bij meppel komt er nog sowieso +20 bij in zwolle door het ontbreken van een 2e hc. Ggwp ns.

En nu wordt de hele trein die stampvol zit opgeheven. -_-
{content}
  zaterdag 5 maart 2016 @ 11:12:32 #142
200192 Darkwing_Duck
Straalbezopen Camembertvreter
pi_160435416
quote:
1s.gif Op zaterdag 5 maart 2016 11:03 schreef dennistd het volgende:

[..]

hmm, dat wist ik niet... Nou ja, zal van buiten toch wel weinig te zien zijn
Soms willen ze nog wel eens een achtbaan opgebouwd hebben...
  Redactie Sport zaterdag 5 maart 2016 @ 11:24:44 #143
102433 crew  dennistd
FOK!sport *O*
pi_160435576
Oh, zulk soort rails... Ik dacht aan spoorrails.
PM mij!
Disclaimer: Mijn posts worden geschreven als user, en niet als crew, tenzij dit duidelijk wordt aangegeven
pi_160435644
Staaltje omroepwerk van arriva: "station Lichtenvoorden-groenlo, u kunt hier overstappen op de bus naar Lichtenvoorden en *je verwacht het niet* Groenlo"
Bedankt DOEI!
  zaterdag 5 maart 2016 @ 11:39:33 #145
200192 Darkwing_Duck
Straalbezopen Camembertvreter
pi_160435768
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 maart 2016 11:30 schreef desbarts het volgende:
Staaltje omroepwerk van arriva: "station Lichtenvoorden-groenlo, u kunt hier overstappen op de bus naar Lichtenvoorden en *je verwacht het niet* Groenlo"
pi_160435834
NS_online twitterde op zaterdag 05-03-2016 om 11:40:37 Zutphen-Dieren: geen treinen door een beschadigde spoorbrug. https://t.co/axyyfHaEPO #zpdr reageer retweet
Is dit weer een aanvaring? kwam net binnen


edit: is om 14:00 verholpen volgens http://www.ns.nl/reisinformatie/actuele-situatie-op-het-spoor
🐱
  zaterdag 5 maart 2016 @ 11:45:57 #147
370431 drakin
vurig typje
pi_160435841
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 maart 2016 08:52 schreef desbarts het volgende:
Snap ik ook wel ;-)
Tussen meppel en Leeuwarden is de bovenleiding ook kapot trouwens. Daar rijden voorlopig ook weinig treinen
En daar kwam ik dus net in terecht.
Do not meddle in the affairs of dragons, for you are lickable and taste good with chocolat, caramel and whipped cream!
Freaks like me drink tea
pi_160436178
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 maart 2016 11:45 schreef GekkePoes het volgende:
NS_online twitterde op zaterdag 05-03-2016 om 11:40:37 Zutphen-Dieren: geen treinen door een beschadigde spoorbrug. https://t.co/axyyfHaEPO #zpdr reageer retweet
Is dit weer een aanvaring? kwam net binnen


edit: is om 14:00 verholpen volgens http://www.ns.nl/reisinformatie/actuele-situatie-op-het-spoor
Ik lees op twitter dat het inderdaad een aanvaring is. Scheepverkeer is niet gestremd dus de brug zal er nog wel hangen
Bedankt DOEI!
  Redactie Frontpage / Sport zaterdag 5 maart 2016 @ 16:26:10 #149
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_160441789
quote:
14s.gif Op zaterdag 5 maart 2016 09:55 schreef Monopoly het volgende:
Zo.
Tijdje niet meer gepost hier. Draai onmeunig vroege diensten tegenwoodig. Wegbekendheid op de Friese baanvakken inmiddels ook. Donderdag een mooie dienst gedraaid in Leeuwarden. Harlingen haven, Stavoren, Stavoren, Harlingen haven. Heerlijk!

Komende week 3 vroege diensten en 1 cursusdag, en dan 5-6 dagen vrij. Ook wel lekker.
Dan zie je eigenlijk dat die treinen 'te groot' zijn voor die baanvakken. Het 'past' op een of andere manier niet helemaal :+
Altijd onderweg naar het avontuur
  Redactie Frontpage / Sport zaterdag 5 maart 2016 @ 16:35:32 #150
122036 crew  Peterselieman
Maffe Fries
pi_160442061
quote:
0s.gif Op zaterdag 5 maart 2016 08:52 schreef desbarts het volgende:
Snap ik ook wel ;-)
Tussen meppel en Leeuwarden is de bovenleiding ook kapot trouwens. Daar rijden voorlopig ook weinig treinen
Dat is ook goed misgegaan vandaag. Een VIRM stuk op een bovenleidingloze brug. De Plan V die gestuurd waren om het stel weg te slepen gingen ook stuk, waardoor er een loc uit Veendam via Groningen en Leeuwarden redding moest komen brengen.

Gezien de treintijden tussen Groningen en Leeuwarden is deze in een extra treinpad rond .45 uit Groningen vertrokken. Dat is het enig mogelijke treinpad zonder andere treinen in de weg te zitten.
Altijd onderweg naar het avontuur
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')