Zo is dat. Sterker nog, die onbespoten producten maken trouwens zelf allerlei. Ongezonde stoffen om zich tegen ziekten wapenen.quote:Op zaterdag 20 februari 2016 20:11 schreef Vijzel het volgende:
[..]
Dat het jou verbaast, zegt meer over jou dan over mij hoor.
Ik ben strikt rationeel. Het grootste risico met eten is een voedselvergiftiging door bederf, niet een miniem spoortje bestrijdingsmiddelen of een paar nanogram antibiotica wat nog in het vlees zit. Dat dit soort stoffen aangetoond kunnen worden, zegt meer over de kwaliteiten van het betreffende lab dan over risico's voor de volksgezondheid.
bioboeren behandelen hun vee niet als ze ziek zijn uit financiële motieven?quote:Op zaterdag 20 februari 2016 23:36 schreef RobinOok het volgende:
Mag wel, maar dat vind de boer economisch niet handig....
Resultaat is hetzelfde, koe wordt niet behandeld.
Sorry hoor, dat ik niet wist dat het wel mocht, maar dat die boeren daar uit vrije wil niet voor kiezen.
Of die ziekte problematischer is door de biologische teelt durf ik het te betwijfelen. Het is nu eenmaal sinds jaar en dag zo dat dat ziekten onze maatregelen en sterkere soorten inhalen.quote:Op zaterdag 20 februari 2016 21:39 schreef RobinOok het volgende:
[..]
Aardappelziekte, bijvoorbeeld.
http://www.volkskrant.nl/(...)flevopolder~a641147/
Je moet wel even gif en antibiotica uit elkaar houden he?
Gif => gewassen
Antibiotica => dieren
Bewustwording...quote:Op zaterdag 20 februari 2016 22:22 schreef RobinOok het volgende:
[..]
Ja.
Maar dat dat zou komen door de opmars van biologische bedrijven, dat zie ik niet. Hoe zou dat werken?
Nee. Ik blijf erover doorzeuren maar het is een vals dilemma wat zij schrijft.quote:
Het is echt bullcrap dat biologische bedrijven niets aan die bestrijding doen.quote:Op zaterdag 20 februari 2016 22:25 schreef RobinOok het volgende:
[..]
En jij denkt dat bacterieën zich daar iets van aantrekken? Dat ze 3% minder resistent worden omdat 3% van de bedrijven biologisch is en uberhaupt niks aan hun uitroeiing doet?!? Denk nou eens na man. Ze worden resistent of niet. Daar zitten geen gradaties in.
Het is minder een andere discussie dan jij denkt.quote:Op zaterdag 20 februari 2016 22:39 schreef RobinOok het volgende:
[..]
Ik word hier zo moe van. We hebben het nu over antibiotica! Kom jij weer met chemicaliemn. Dat is toch echt een ANDERE discssie,
Ik geef het op hoor......
Nee.quote:Op zaterdag 20 februari 2016 23:32 schreef RobinOok het volgende:
[..]
Dat was in reactie op het verhaal van Kahlie. Maar die zal het wel verkeerd begrepen hebben, die boer liet zijn koe niet kreperen omdat hij geen antibiotica mag gebruiken maar gewoon omdat het een klootzak van een boer is.....
[..]
Ik ben een beetje bekend met de tomatenteelt. Waarschijnlijk waren die tomaten van een goedkopere teler. Als tomaten teler kan je kiezen: Of veel kilos per meter en geen smaak of weinig kilos per meter maar een goede smaak.quote:Op zondag 21 februari 2016 01:10 schreef Manke het volgende:
Laatst tomaat gegeten, maar het smaakte nergens naar.
Denk dat biologisch vlees wel beter is, omdat het (waarschijnlijk) geen krachtvoer krijgt zoals soja, wat ten koste gaat van de amazone.
Ik had laast een tomaat en die was rotquote:Op zondag 21 februari 2016 01:10 schreef Manke het volgende:
Laatst tomaat gegeten, maar het smaakte nergens naar.
Denk dat biologisch vlees wel beter is, omdat het (waarschijnlijk) geen krachtvoer krijgt zoals soja, wat ten koste gaat van de amazone.
ok, wat meer betalen dus.quote:Op zondag 21 februari 2016 01:24 schreef DieselTank het volgende:
[..]
Ik ben een beetje bekend met de tomatenteelt. Waarschijnlijk waren die tomaten van een goedkopere teler. Als tomaten teler kan je kiezen: Of veel kilos per meter en geen smaak of weinig kilos per meter maar een goede smaak.
Dat heeft niet heel veel met biologisch of niet te maken.
Nou niet perse meer betalen maar ergens anders kopen is waarschijnlijk beter.quote:Op zondag 21 februari 2016 01:32 schreef Manke het volgende:
[..]
ok, wat meer betalen dus.
Was meer een reactie op een eerdere post over hoe alles sneller moet groeien.
Ja, dat snapte ik de eerste keer dat je het zei ook al. Sorry hoor, de boer liet zijn koe kreperen omdat het gebruik van antibiotica beperkt is, niet verboden. Dat zal die koe fijn hebben gevonden.quote:Op zondag 21 februari 2016 00:53 schreef erodome het volgende:
[..]
En nogmaals, antibiotica is Niet(!) verboden, het is alleen beperkt.
Dat lees ik echt nergens hoor. Dat schreef ze ook niet. Niemand. Dat lees jij er zelf in. En vervolgens verwijt je haar jouw hersenspinsels. Dat schiet toch niet op?!?quote:Op zondag 21 februari 2016 00:45 schreef Bart2002 het volgende:
[..]
Ze brengt het zo dat het "veilig" is door antibiotica en shizzle. In ieder geval veiliger dan een vis uit de rivier.
#107.quote:Op zondag 21 februari 2016 07:57 schreef RobinOok het volgende:
[..]
Dat lees ik echt nergens hoor. Dat schreef ze ook niet. Niemand. Dat lees jij er zelf in. En vervolgens verwijt je haar jouw hersenspinsels. Dat schiet toch niet op?!?
quote:Op zondag 21 februari 2016 07:57 schreef RobinOok het volgende:
[..]
Dat lees ik echt nergens hoor. Dat schreef ze ook niet. Niemand. Dat lees jij er zelf in. En vervolgens verwijt je haar jouw hersenspinsels. Dat schiet toch niet op?!?
quote:Op zaterdag 20 februari 2016 23:40 schreef Chai het volgende:
Helder. En nu waarom het twee discussies moeten zijn aan de hand van het argument van zeer?
(Sory dat het misschien drammerig klinkt, maar anders gaat er idd wel veel langs elkaar in dit topic wat weer voor miscommunicatie zorgt)
Ik vind het wel een heel andere discussie en daarom word ik horendol hier van iedereen die alles maar door elkaar blijft mixen. Mij kan het echt geen ene fuck schelen of aardappelziekte A restistent wordt voor chemisch gif B of biologisch gif C. Geen ene fuck. Dan vinden ze wel weer wat anders, of niet. Bovenal zijn onze kinderen niet bevattelijk voor aardappelziekte A! Who fucking cares? Ja, die boer. En ja, Montsanto. Fijn. Boeien.quote:Op zondag 21 februari 2016 00:51 schreef erodome het volgende:
[..]
Het is minder een andere discussie dan jij denkt.
Het is gewoon een vorm van evolutie, de ziekte, de parasiet 'bedenkt' een antwoord op de bestrijding. Hoe minder variatie, hoe sneller dat gaat. Als, om het simpel te zeggen, het immuunsysteem van A bloot gesteld is aan bestrijding en dat kruist met een ander, ook A, die blootgesteld is aan dezelfde bestrijding zal er sneller een resistentie opbouwen. Als A kruist met B, die niet blootgesteld is aan die bestrijding gaat het trager.
Oh, daar las ik dan blijkbaar heel handig overheen.quote:Op zondag 21 februari 2016 08:06 schreef Bart2002 het volgende:
[..]
#107.
Het kan dat ik die anders interpreteer.
Maar ik ben wel een beetje klaar met dit onderwerp.
Je vindt mijn reactie, net boven deze van jou niet inhoudelijk genoeg?quote:Op zondag 21 februari 2016 08:15 schreef Chai het volgende:
Oke een inhoudelijke reactie op andermans argument zit er niet in. Dan zal ik bij deze niet verder doordrammen.
daar juist omdat de biodiversiteit in reguliere teelten lager isquote:Op zondag 21 februari 2016 00:36 schreef erodome het volgende:
[..]
Of die ziekte problematischer is door de biologische teelt durf ik het te betwijfelen. Het is nu eenmaal sinds jaar en dag zo dat dat ziekten onze maatregelen en sterkere soorten inhalen.
Ziekten staan niet stil, ook in omgevingen zonder enige biologische teelt haalt de 'natuur' ons in.
gaat dit nou nog steeds om dat verzonnen verhaal op de azoren?quote:Op zondag 21 februari 2016 07:52 schreef RobinOok het volgende:
[..]
Ja, dat snapte ik de eerste keer dat je het zei ook al. Sorry hoor, de boer liet zijn koe kreperen omdat het gebruik van antibiotica beperkt is, niet verboden. Dat zal die koe fijn hebben gevonden.
En de werking daarachter is exact die achter het resistent worden van bepaalde ziektes in gewassen tegen gewasbeschermingsmiddelen. En de manier van werken in de reguliere plantenteelt/veehouderij is haast fundamenteel gebruik maken van véél van die middelen wat dus die resistentievorming in de hand speelt.quote:Op zondag 21 februari 2016 08:12 schreef RobinOok het volgende:
Wat mij wel een fuck interesseert is dat door het bovenmatige gebruik van antibiotica op DIEREN er straks geen middelen meer zijn om MENSEN beter te maken als die ziek worden.
Ik denk dat deze stelling erg veel inzicht geeft in je kennis en feeling rondom het onderwerp om eerlijk te zijn.quote:Op zondag 21 februari 2016 08:33 schreef RobinOok het volgende:
Voor jullie zijn bestrijdingsmiddelen, gif en antbiotica 1 pot nat. Voor mij niet.
Nee, dat is niet fijn. Maar dat soort dingen gebeuren ook in de reguliere teelt van vee.quote:Op zondag 21 februari 2016 07:52 schreef RobinOok het volgende:
[..]
Ja, dat snapte ik de eerste keer dat je het zei ook al. Sorry hoor, de boer liet zijn koe kreperen omdat het gebruik van antibiotica beperkt is, niet verboden. Dat zal die koe fijn hebben gevonden.
o is dat so mister sciencequote:Op zondag 21 februari 2016 10:39 schreef Pietverdriet het volgende:
De post in dit topic bevestigde mijn stelling wel weer, het is een samenraapsel van goedbedoelde ideen, slecht geinformeerd en een hang naar esotherische crap, niet gehinderd door wetenschappelijke objectiviteit.
Ook die plantenziektes hebben gevolgen en grote ook. Als straks hele oogsten mislukkken omdat er geen antwoord meer is op die ziektes wordt die aardappel toch wat lastiger te verkrijgen voor jou als mens.quote:Op zondag 21 februari 2016 08:12 schreef RobinOok het volgende:
[..]
Ik vind het wel een heel andere discussie en daarom word ik horendol hier van iedereen die alles maar door elkaar blijft mixen. Mij kan het echt geen ene fuck schelen of aardappelziekte A restistent wordt voor chemisch gif B of biologisch gif C. Geen ene fuck. Dan vinden ze wel weer wat anders, of niet. Bovenal zijn onze kinderen niet bevattelijk voor aardappelziekte A! Who fucking cares? Ja, die boer. En ja, Montsanto. Fijn. Boeien.
Wat mij wel een fuck interesseert is dat door het bovenmatige gebruik van antibiotica op DIEREN er straks geen middelen meer zijn om MENSEN beter te maken als die ziek worden.
Van mij mag je alles op één grote esoterische tyfushoop schuiven, maar dan ben ik er dus klaar mee.
Dit effect is er nu al trouwens.quote:Op zondag 21 februari 2016 10:45 schreef erodome het volgende:
[..]
Ook die plantenziektes hebben gevolgen en grote ook. Als straks hele oogsten mislukkken omdat er geen antwoord meer is op die ziektes wordt die aardappel toch wat lastiger te verkrijgen voor jou als mens.
Dat zou voedseltekorten opleveren.
Dat is iets waar alle boeren mee kampen, niet specifiek de biologische.quote:Op zondag 21 februari 2016 10:44 schreef erodome het volgende:
[..]
.
Bij biologisch is het gewoon vaak zo dat dit in de (wurg)contracten zit die ze aangaan (ze moeten wel) met de tussenhandel.
Niet elke biologische boer heeft een contract die maakt dat ze die medicijnen niet mogen verstrekken. Alleen mogen die dieren dan niet meer als biologisch verkocht worden.
Dit is dus niet zozeer een biologisch iets, want bij noodzaak zou er gewoon afgeweken moeten mogen worden. Dit is een adder van de tussenhandel.
Klopt. Dat zeg ik dan ookquote:Op zondag 21 februari 2016 11:04 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Dat is iets waar alle boeren mee kampen, niet specifiek de biologische.
Boeren zouden meer aan hun eindklanten moeten verkopen.quote:Op zondag 21 februari 2016 11:05 schreef erodome het volgende:
[..]
Klopt. Dat zeg ik dan ook
Die tussenhandel is echt een etter in erg veel gevallen.
Dat zie je gelukkig ook meer en meer opkomen. Maar zeker voor de reguliere teelt is dat best lastig.quote:Op zondag 21 februari 2016 11:10 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Boeren zouden meer aan hun eindklanten moeten verkopen.
Ik zie wel wat logistieke uitdagingen daarin maar goed.quote:Op zondag 21 februari 2016 11:10 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Boeren zouden meer aan hun eindklanten moeten verkopen.
Dit geldt voor de grote bio en biodynamische bedrijven ook wel denk ik. Die kleine kwekers die aan huis kunnen verkopen hebben misschien iets grotere winstmarges maar hebben weer de nadelen van kleinschaligheid.quote:Op zondag 21 februari 2016 11:14 schreef erodome het volgende:
[..]
Dat zie je gelukkig ook meer en meer opkomen. Maar zeker voor de reguliere teelt is dat best lastig.
Die zijn al tijden uitgeknepen door de tussenhandel en de veranderende regels, die zitten vaak tot over hun oren in de schulden en hebben echt die afzet nodig.
Er zit zo weinig tussen winst en verlies dat ze vaak erg vast zitten. Ze mogen dan van die tussenhandel niet anders handelen, doen ze dat wel dan raken ze hun contract kwijt (als ze geluk hebben alleen dat) en moeten ze maar zien hoe ze al hun producten anders kwijt raken.
Ze krijgen dus niet de kans die overstap te maken.
Bij de veeboeren is dit echt heel erg ernstig, bij de landbouwers is het minder aan de orde, maar nog steeds ernstig.
Ja, dit is niet specifiek iets van de reguliere of de biologische teelt. Het is iets van de tussenhandel die bij al die manieren een enorme rol speelt.quote:Op zondag 21 februari 2016 11:16 schreef zeer het volgende:
[..]
Dit geldt voor de grote bio en biodynamische bedrijven ook wel denk ik. Die kleine kwekers die aan huis kunnen verkopen hebben misschien iets grotere winstmarges maar hebben weer de nadelen van kleinschaligheid.
En waaaaaaarom zou ik dat niet snappen?quote:Op zondag 21 februari 2016 10:37 schreef zeer het volgende:
[..]
En de werking daarachter is exact die achter het resistent worden van bepaalde ziektes in gewassen tegen gewasbeschermingsmiddelen.
jep, in de UK en VS is men daar al veel verder, farmers markets zijn daar al heel erg gewoon gewordenquote:Op zondag 21 februari 2016 11:14 schreef erodome het volgende:
[..]
Dat zie je gelukkig ook meer en meer opkomen.
Jep, spinazie of doppertjes aanbouwen onder een contact met een groot diepvriesconcern. Die mogen zelfs hun overproductie elders verkopen, maar moeten dat onderploegen.quote:Maar zeker voor de reguliere teelt is dat best lastig.
Die zijn al tijden uitgeknepen door de tussenhandel en de veranderende regels, die zitten vaak tot over hun oren in de schulden en hebben echt die afzet nodig.
Er zit zo weinig tussen winst en verlies dat ze vaak erg vast zitten. Ze mogen dan van die tussenhandel niet anders handelen, doen ze dat wel dan raken ze hun contract kwijt (als ze geluk hebben alleen dat) en moeten ze maar zien hoe ze al hun producten anders kwijt raken.
Ze krijgen dus niet de kans die overstap te maken.
Bij de veeboeren is dit echt heel erg ernstig, bij de landbouwers is het minder aan de orde, maar nog steeds ernstig.
Ik denk dat jij de gevolgen van resistente plantenziektes en parasieten onderschat.quote:Op zondag 21 februari 2016 11:20 schreef RobinOok het volgende:
[..]
En waaaaaaarom zou ik dat niet snappen?![]()
Jij bent degene die blijkbaar niet snapt wat ik zeg.
Ja, homofilie is in de kerk ook niet verboden, je wordt wel geëxcommuniceerd, maar verboden is het niet hoor.quote:Op zondag 21 februari 2016 10:44 schreef erodome het volgende:
[..]
Bij biologisch is het gewoon vaak zo dat dit in de (wurg)contracten zit die ze aangaan (ze moeten wel) met de tussenhandel.
Niet elke biologische boer heeft een contract die maakt dat ze die medicijnen niet mogen verstrekken. Alleen mogen die dieren dan niet meer als biologisch verkocht worden.
Dit is dus niet zozeer een biologisch iets, want bij noodzaak zou er gewoon afgeweken moeten mogen worden. Dit is een adder van de tussenhandel.
Yup.quote:Op zondag 21 februari 2016 10:39 schreef Pietverdriet het volgende:
De post in dit topic bevestigde mijn stelling wel weer, het is een samenraapsel van goedbedoelde ideen, slecht geinformeerd en een hang naar esotherische crap, niet gehinderd door wetenschappelijke objectiviteit.
En jij onderschat misschien de gevolgen van een plaag zonder bestrijding.quote:Op zondag 21 februari 2016 11:21 schreef erodome het volgende:
[..]
Ik denk dat jij de gevolgen van resistente plantenziektes en parasieten onderschat.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |