FOK!forum / Nieuws & Achtergronden / [Centraal] Crisis in Syri #335 Waar SAA helden Salma hebben bevrijd
Intellectueeldinsdag 12 januari 2016 @ 10:56
syrian_flag_with_coat_of_arms_by_death_to_the_swines-d5gq0ms.jpg20zuzcw.jpgMercyCorps_SyriaCrisisMap_0215.jpg
Syri is een seculiere republiek met 22,5 miljoen inwoners en heeft sinds 2000 als president Bashar al-Assad. In de presidentsverkiezingen van 2014 won hij met 88,7% van twee tegenkandidaten. Voor 2000 was vanaf 1971 zijn vader Hafiz al-Assad aan de macht die in 1981 een gewelddadige opstand van het Moslimbroederschap neersloeg. Nadat eind 2010 in Tunesi demonstraties begonnen en daarbij Ben Ali werd verjaagd verspreiden de demonstraties zich door de hele regio waaronder in Syri. Volgens delen van de oppositie werd er door de overheid op vreedzame demonstranten geschoten.

In reactie op de demonstraties kondigde Assad hervormingen aan, er werd een nieuwe grondwet aangenomen waarin niet langer stond dat de Ba'ath-partij, een Arabisch nationalistische en socialistische partij, de staat en de samenleving leid en er ook andere politieke partijen mochten gevormd worden die niet lid zijn van het National Progressive Front, wel mochten partijen niet gebaseerd zijn op religie of etnische basis. Vervolgens werden er in 2012 parlementsverkiezingen gehouden waarbij ook partijen die niet lid zijn van het NPF zetels wonen, door de rebellen werden deze verkiezingen als ondemocratisch en oneerlijk beschouwd. In juni 2014 werden er presidentsverkiezingen gehouden waarbij ook andere kandidaten dan Assad mochten meedoen, dit werd door de rebellen ook als een farce gezien.

Tot nu toe zijn er in de oorlog meer dan 220.000 doden gevallen. Etnische groepen spelen een belangrijke rol in de oorlog, Syri bestaat voor 74% uit soennieten (van wie 10% Koerden), 13% sjiieten (met de alawieten als belangrijkste subgroep), 10% christenen en 3% druzen.

Een factor in de oorlog zijn de Koerden, een volk van 35 miljoen mensen met een eigen taal en cultuur, maar geen eigen land. Ze zijn verspreid over onder meer Turkije, Syri, Irak (Iraaks-Koerdistan), Iran en de vroegere Sovjet-Unie. De Syrische Koerden proberen neutraal te blijven in de oorlog tussen de regering en de rebellen, er zijn echter wel verschillende gevechten geweest tussen rebellen waaronder FSA + Al Nusra (Al Qaida) en de Koerden. Ook hebben er tussen het NDF/SAA en de Koerden zich wat incidenten voor gedaan. Ze hebben in de door hun bestuurden gebieden autonomie uitgeroepen. Net als de regering zijn ze seculier. Turkije is tegen de Koerdische autonomie en steunt daarom ISIS en Al Qaida tegen ze.

Vechtende groeperingen
List of armed groups in the Syrian Civil War
Syrische regering onder leiding van Bashar al-Assad
Syrisch Arabisch Leger (SAA) - leger van Syri
National Defence Force (NDF) - civiele ondersteuning van het Syrische leger
Hezbollah - islamitische militie en politieke partij in Libanon

Landen die de Syrische regering steunen: Rusland (sinds de Koude Oorlog een bondgenoot en Syri heeft de laatst overgebleven marinebasis van Rusland in de regio), China, Iran, Algerije, Soedan, Wit-Rusland, Venezuela, Irak en Noord-Korea.

Rebellen
Vrij Syrisch Leger (FSA) - verschillende milities die zich zo noemen
Islamitisch Front - wahabitische islamistische organisatie, verwerpt representatieve democratie en secularisme
Al-Nusra Front (JAN) - wahabitische terreurorganisatie, onderdeel van Al Qaida

IS(IS) - wahabitische terreurorganisatie dat zowel in Irak als in Syri opereert. Iedereen die niet soennitisch wordt onthoofd door deze groepering. In februari 2014 verbrak Al-Qaeda de banden met IS. IS heeft aan zowel de regering, de Koerden als de andere rebellen groepen de oorlog verklaart.

Landen die de rebellen steunen: NAVO-landen, Jordani, Libi, VAE, Saudi-Arabi en Qatar. De voornaamste reden van die landen om de rebellen te steunen is het bondgenootschap van Syri met Iran en Rusland, en de steun aan Hezbollah.

Koerden
Volksbeschermingeenheden (YPG) - Koerdisch leger, gesteund door de VS en de PKK

Kaart van de huidige militaire situatie
Syrian_civil_war.pngRood = Syrische regering
Geel = Koerden (YPG)
Grijs = IS(IS)
Groen = andere rebellen (oa Islamitisch Front, Al Nusra (Al Qaida) en het Vrije Syrische Leger)

Zie ook
Syrische burgeroorlog - Wikipedia
BBC documentaire: A History of Syria with Dan Snow
Kaart van de huidige militaire situatie in Irak en Syri
Uitgebreide kaart van de militaire situatie in Syri

Updates
Syria's Civil War - Reddit
Al-Monitor

Twitteraars
Neutraal
https://twitter.com/ivansidorenko1
https://twitter.com/ejmalrai
https://twitter.com/edwardedark

Pro-Koerden
https://twitter.com/ArjDnn
https://twitter.com/r3sho

Pro-regering
https://twitter.com/leithfadel
https://twitter.com/petolucem
https://twitter.com/Zinvor
https://twitter.com/ahmadalissa
https://twitter.com/Isham_AlAssad
https://twitter.com/FGunay1
https://twitter.com/resistanceer
https://twitter.com/sayed_ridha
https://twitter.com/moscow_ghost

Pro-rebellen
https://twitter.com/markito0171
https://twitter.com/archicivilians
https://twitter.com/arabthomness
https://twitter.com/EliotHiggins
https://twitter.com/joshua_landis
Intellectueeldinsdag 12 januari 2016 @ 11:06
EjmAlrai twitterde op dinsdag 12-01-2016 om 11:05:18 #BreakingNews:#Hezbollah #SAA #NDF took full control of #Salma in reef #Latakia. Militants retrieved to Rabia and Jisr al-Shoughour. #Syria reageer retweet
Szuradinsdag 12 januari 2016 @ 11:07
Wtf :o
Intellectueeldinsdag 12 januari 2016 @ 11:08
EjmAlrai twitterde op dinsdag 12-01-2016 om 11:06:34 Mujahideen accounts blame each others for the fall and also blame #ISIS for dividing the forces against #Assad. reageer retweet
Szuradinsdag 12 januari 2016 @ 11:09
quote:
0s.gif Op dinsdag 12 januari 2016 11:06 schreef Intellectueel het volgende:
EjmAlrai twitterde op dinsdag 12-01-2016 om 11:05:18 #BreakingNews:#Hezbollah #SAA #NDF took full control of #Salma in reef #Latakia. Militants retrieved to Rabia and Jisr al-Shoughour. #Syria reageer retweet
Zoals het echte ratten betaamt. Run, Forrest, run!
Intellectueeldinsdag 12 januari 2016 @ 11:13
quote:
0s.gif Op dinsdag 12 januari 2016 11:07 schreef Szura het volgende:
Wtf :o
De val van de stad was imminent, maar had iemand verwacht dat het zo snel zou gaan? :D
Szuradinsdag 12 januari 2016 @ 11:14
@TheArabSource
Tiger Forces capture 4 villages in east #Aleppo wp.me/p4WKQH-69A #ISIS #Syria

Tiger Forces op weg naar Al-Bab
Slayagedinsdag 12 januari 2016 @ 11:37
wtf... wanneer was de aanval begonnen dan?
Slayagedinsdag 12 januari 2016 @ 11:39
Syrian refugees in Turkey to be granted work permits: Deputy PM

Speaking at a press briefing after a council of ministers meeting on Monday, Turkish Deputy Prime Minister Numan Kurtulmuş reassured both Syrian refugees and worried Turkish citizens that the new 'work package' would prevent the victimization of both sides.

The package proposed by the Ministry of Labor and Social Security states that Syrian refugees who are currently under temporary protection will be able to apply for work permits six months after they have been issued a temporary identity card by the Turkish government.
Szuradinsdag 12 januari 2016 @ 11:43
quote:
5s.gif Op dinsdag 12 januari 2016 11:37 schreef Slayage het volgende:
wtf... wanneer was de aanval begonnen dan?
Gisteravond
Slayagedinsdag 12 januari 2016 @ 11:44
quote:
1s.gif Op dinsdag 12 januari 2016 11:43 schreef Szura het volgende:

[..]

Gisteravond
binnen enkele uren dus
primakovdinsdag 12 januari 2016 @ 12:43
CYg1H6fWMAAZqtO.png
TheJanitordinsdag 12 januari 2016 @ 12:45
Dus als de Koerden tegen Assad zijn koppen die dus ook frequent al bommen van de Russen?
Intellectueeldinsdag 12 januari 2016 @ 12:46
Russische generaal overziet offensief in Salma:

Szuradinsdag 12 januari 2016 @ 12:47
De Koerden vinden het wel best zo, die hebben geen last van Assad of de SAA
primakovdinsdag 12 januari 2016 @ 12:48
De Koerden zijn pragmatisch door gewoon het gat te vullen die valt wanneer de Russen hen niet vriendelijk gezinde 'rebellen' bombarderen.
Slayagedinsdag 12 januari 2016 @ 12:49
quote:
0s.gif Op dinsdag 12 januari 2016 12:43 schreef primakov het volgende:
[ afbeelding ]
de koerden eten atm van twee walletjes. vs als de russische luchtmacht. verstandig.
Slayagedinsdag 12 januari 2016 @ 12:50
quote:
0s.gif Op dinsdag 12 januari 2016 12:45 schreef TheJanitor het volgende:
Dus als de Koerden tegen Assad zijn koppen die dus ook frequent al bommen van de Russen?
theoretisch is dat uiteraard mogelijk. alleen zullen de koerden waken om direct te snel tegen de belangen van de assadisten te vechten. ze doen het heel verstandig door daar waar mogelijk zelfs samen te werken met de assadisten.
Perrindinsdag 12 januari 2016 @ 12:52
quote:
2s.gif Op dinsdag 12 januari 2016 12:49 schreef Slayage het volgende:

[..]

de koerden eten atm van twee walletjes. vs als de russische luchtmacht. verstandig.
Niet slecht, twee grootmachten voor je laten werken.
Slayagedinsdag 12 januari 2016 @ 12:53
zitten ze nou suhail hassan neer te zetten als een politiek "tegenstander" van assad voor stukje theater door hem te laten deelnemen aan de "verkiezingen" die ze willen houden dit jaar

Russia honors Syrian Army figure

A cult of personality has developed around Colonel Suheil al-Hassan, who has been seen as potential rival or successor to the Syrian president.
Intellectueeldinsdag 12 januari 2016 @ 12:54
De PYD heeft een goed strategisch bewustzijn inderdaad.
Slayagedinsdag 12 januari 2016 @ 12:55
quote:
0s.gif Op dinsdag 12 januari 2016 12:52 schreef Perrin het volgende:

[..]

Niet slecht, twee grootmachten voor je laten werken.
real politik. keerzijde is wel dat dit soort allianties vaak tijdelijk zijn en het lastig is om in te schatten hoe het er uit zal zien op de langere termijn.
HSGdinsdag 12 januari 2016 @ 12:55
quote:
0s.gif Op dinsdag 12 januari 2016 11:06 schreef Intellectueel het volgende:
EjmAlrai twitterde op dinsdag 12-01-2016 om 11:05:18 #BreakingNews:#Hezbollah #SAA #NDF took full control of #Salma in reef #Latakia. Militants retrieved to Rabia and Jisr al-Shoughour. #Syria reageer retweet
Dan is dat nog heel snel gegaan. Ze zijn gisteren begonnen en is nu al bevrijd.
Slayagedinsdag 12 januari 2016 @ 12:56
russen laten de vs duidelijk zien hoe de machtsverhoudingen staan

green_lemonnn twitterde op dinsdag 12-01-2016 om 12:53:26 #Syria US based NGO/lobby SETF's office in Idlib was bombed by #RuAF .https://t.co/mflRXZ5bFS reageer retweet
Szuradinsdag 12 januari 2016 @ 12:58
quote:
99s.gif Op dinsdag 12 januari 2016 12:56 schreef Slayage het volgende:
russen laten de vs duidelijk zien hoe de machtsverhoudingen staan

green_lemonnn twitterde op dinsdag 12-01-2016 om 12:53:26 #Syria US based NGO/lobby SETF's office in Idlib was bombed by #RuAF .https://t.co/mflRXZ5bFS reageer retweet
Hebben uiteindelijk ook meer ballen om eventueel 'rode lijnen' over te gaan, ze weten dat de VS toch niet direct zal terugslaan
Terra_Incognitadinsdag 12 januari 2016 @ 12:58
Super!
Slayagedinsdag 12 januari 2016 @ 13:00
quote:
0s.gif Op dinsdag 12 januari 2016 12:58 schreef Szura het volgende:

[..]

Hebben uiteindelijk ook meer ballen om eventueel 'rode lijnen' over te gaan, ze weten dat de VS toch niet direct zal terugslaan
de VS zou dat wel kunnen maar obama heeft mixed feelings en een slappe rug :') :') :')
Intellectueeldinsdag 12 januari 2016 @ 13:22
quote:
99s.gif Op dinsdag 12 januari 2016 12:53 schreef Slayage het volgende:
zitten ze nou suhail hassan neer te zetten als een politiek "tegenstander" van assad voor stukje theater door hem te laten deelnemen aan de "verkiezingen" die ze willen houden dit jaar

Russia honors Syrian Army figure

A cult of personality has developed around Colonel Suheil al-Hassan, who has been seen as potential rival or successor to the Syrian president.

Je weet dat Now Lebanon een pro-oppositie medium is?
Slayagedinsdag 12 januari 2016 @ 14:04
AFP twitterde op dinsdag 12-01-2016 om 12:07:45 #BREAKING Suffering in besieged town Madaya has no precedent in Syria war: UN reageer retweet
Slayagedinsdag 12 januari 2016 @ 14:05
quote:
0s.gif Op dinsdag 12 januari 2016 13:22 schreef Intellectueel het volgende:

[..]

Je weet dat Now Lebanon een pro-oppositie medium is?
gaat om de inhoud. niet de boodschapper.
Intellectueeldinsdag 12 januari 2016 @ 14:08
quote:
99s.gif Op dinsdag 12 januari 2016 14:05 schreef Slayage het volgende:

[..]

gaat om de inhoud. niet de boodschapper.
De inhoud komt van een pro-oppositie boodschapper?
Slayagedinsdag 12 januari 2016 @ 14:17
quote:
0s.gif Op dinsdag 12 januari 2016 14:08 schreef Intellectueel het volgende:

[..]

De inhoud komt van een pro-oppositie boodschapper?
jip.
#ANONIEMdinsdag 12 januari 2016 @ 16:14
quote:
0s.gif Op dinsdag 12 januari 2016 14:08 schreef Intellectueel het volgende:

[..]

De inhoud komt van een pro-oppositie boodschapper?
Niet hypocriet doen, jij komt ook vaak aan met pro Assad bronnen en dan zeg je ook ja inhoud klopt ongeacht bron.
Intellectueeldinsdag 12 januari 2016 @ 16:15
quote:
0s.gif Op dinsdag 12 januari 2016 16:14 schreef vigen98 het volgende:
Niet hypocriet doen, jij komt ook vaak aan met pro Assad bronnen en dan zeg je ook ja inhoud klopt ongeacht bron.
Anders lees je even waar de discussie over ging.
#ANONIEMdinsdag 12 januari 2016 @ 16:17
Vieze kut Koerden kun je niet vertrouwen. :r

IraqiSuryani1 twitterde op dinsdag 12-01-2016 om 07:21:56 Several Kurdish #YPG units attacked #Assyrian/#Syriac (#GPF) #Sootoro units at Al-Wusta district in #Qamishli but the attack was repelled. reageer retweet
#ANONIEMdinsdag 12 januari 2016 @ 16:20
IvanSidorenko1 twitterde op dinsdag 12-01-2016 om 02:52:12 #Syria #Qamishli Photo of the #Assyrian #GPF Gabi Henry Dawod killed today by #YPG #Kurds @ Al Wasta District. https://t.co/T2M7caFtnY reageer retweet
Geen medelijden wanneer de YPG wat bommen gaat inkoppen :Y
chroestjovdinsdag 12 januari 2016 @ 16:30
Salma is een behoorlijke anticlimax, maar ik denk dat dit vanaf nu nog veel vaker voor gaat komen, ook de aanvoer van nieuwe TOW's lijkt behoorlijk te zijn opgedroogd waardoor het kaartenhuis van de overige rebellen nu nog sneller in lijkt te storten dan het kaartenhuis van IS.
Szuradinsdag 12 januari 2016 @ 17:17
quote:
99s.gif Op dinsdag 12 januari 2016 14:04 schreef Slayage het volgende:
AFP twitterde op dinsdag 12-01-2016 om 12:07:45 #BREAKING Suffering in besieged town Madaya has no precedent in Syria war: UN reageer retweet
Voor het gemak vergeten ze Foua, Kefraya, Deir ez-Zor, Nubl enzo maar?
Woestijnvosdinsdag 12 januari 2016 @ 17:34
Gaat goed in Syri.
Szuradinsdag 12 januari 2016 @ 17:56
CYiK-SmWMAEwFuV.jpg
firefly3dinsdag 12 januari 2016 @ 18:00
quote:
14s.gif Op dinsdag 12 januari 2016 17:34 schreef Woestijnvos het volgende:
Gaat goed in Syri.
Ja hardstikke. De shia hardliners samen met de dictators hebben al 10x meer bloed aan hun handen dan de rest, dit wordt straks vertienvoudigd. Niemand wilt onder assad leven, ze worden allemaal gedwongen. Niet voor niets zijn er zoveel vluchtelingen terwijl de rebellengroepen kleiner worden.
Intellectueeldinsdag 12 januari 2016 @ 18:12
quote:
0s.gif Op dinsdag 12 januari 2016 16:17 schreef vigen98 het volgende:
Vieze kut Koerden kun je niet vertrouwen. :r

IraqiSuryani1 twitterde op dinsdag 12-01-2016 om 07:21:56 Several Kurdish #YPG units attacked #Assyrian/#Syriac (#GPF) #Sootoro units at Al-Wusta district in #Qamishli but the attack was repelled. reageer retweet
Waarom zouden ze dit in godsnaam doen?
primakovdinsdag 12 januari 2016 @ 18:25
vvanwilgenburg twitterde op dinsdag 12-01-2016 om 04:37:24 Syrian govt tried to set up checkpoints in YPG-Asayish area, clash erupted, 1 Assyrian killed, 2 YPG injured https://t.co/AWfsSi6X3A reageer retweet
Inderdaad erg dom wanneer het waar is,het lijkt er echter op dat het niet zomaar een aanval van de YPG is en waarom onze boze forumassyrier gelijk een stijgende bloeddruk heeft.

https://www.reddit.com/r/(...)in_syria_1_assyrian/

[ Bericht 45% gewijzigd door primakov op 12-01-2016 18:30:24 ]
primakovdinsdag 12 januari 2016 @ 18:29
Isis 'ran sophisticated immigration operation' on Turkey-Syria border

quote:
Exclusive: Passenger manifests seized by Kurdish forces at Tel Abyad have same stamp marks as other Isis documents the Guardian has been able to verify

Islamic State ran a sophisticated immigration operation through a Syrian border town with Turkey until its defeat in the area by Kurds this summer, documents obtained by the Guardian suggest.

Passenger manifests dated between December 2014 and March 2015, which were seized by Kurdish commanders in Tel Abyad, carry the stamps of Isis’s “department of immigration” and “department of transport”. They show that buses passed through the town having submitted the names, dates of births, ID numbers and even birthplace of scores of travellers.

Most of the registered passengers were travelling from within Isis-held territory. One manifest shows a group of five male and female Tunisians aged 23-36 entering the area. They are registered as coming from Kairouan, a city south of the Tunisian capital, Tunis, known to be a hotbed of radicalism. Kairouan is where gunman Seifeddine Rezgui, who massacred 30 British tourists on a Sousse beach in June, was studying.

Tunisia is the biggest source of foreign fighters entering Syria. In October, the Tunisian government estimated that 6,000 fighters had left Tunisia headed for the conflict.

Turkey has long said that it is unable to secure its 500-mile border with Syria. In January, as Isis was logging people passing in and out of Tel Abyad, the Turkish prime minister, Ahmet Davutoğlu, told the Independent that sealing the border would be impossible. “We cannot put soldiers everywhere on the border. In any case, there isn’t any state on the other side [of the frontier].” he said.

A Turkish diplomat speaking to the Guardian last month re-emphasised how difficult it was to stop fighters sneaking across the border at night.

The seven passenger manifests, countersigned by travel agents in Mosul, Iraq, and Raqqa, Syria, suggest there was a period of formalised passage on the Syrian side of the border.

The manifests were sent to the Guardian by Syrian Kurdish forces spokesman, Redur Xelil, and bear the same stamp marks and logos as other Isis documents the newspaper has been able to verify. Spanning four months, they meticulously record 70 passengers, 28 of whom were under 18, including seven babies.

Some buses were detailed as heading to the Isis stronghold of Raqqa, about 40 miles south of Tel Abyad, while others were full of families from Mosul, which Isis conquered last year.

The border crossing remained open until Kurdish forces took control of the town in June, at which point Turkey promptly sealed it. The crossing remains closed, a government official confirmed.

Turkey, a member of Nato, has been under international pressure because of its border with Syria, as concerns mounted over the ease with which Isis fighters appeared to be able to enter and leave territory held by the group.

In July, Davutoğlu vowed to increase border security after an Isis bombing killed more than 30 youth activists. The pressure to further increase security has mounted since the Paris attack.

Speaking in France shortly after the attacks in November, Barack Obama said he had had “repeated conversations” with his Turkish counterpart, Recep Tayyip Erdoğan about border security, adding: “We’ve seen some serious progress on that front, but there are still some gaps.” The US president mentioned a 60-mile stretch that he said continued to serve as a transit point for fighters and Isis fuel exports.

David Phillips, an academic at Columbia University and author of two recent research papers into links between Turkey and Isis, alleges that the country “knows the movements of all persons and can control the flow across the border if it chooses”.

He said there was “a steady stream of vehicles, individuals, weapons, financing, oil going back and forth”, adding: “It’s not like people are putting on their hiking boots and crossing over rough terrain. There’s an extensive surface transport network which is highly regulated and controlled ... on both sides of the border.”

Academic researcher Aymenn al-Tamimi, an expert on examining Isis documents, said he had no doubt about the authenticity of the manifests. “The documents ... coincide with other documents illustrating daily bus routes within Islamic State territory. Though private companies provide the actual transportation, the Islamic State bureaucracy is responsible for authorising and overseeing the routes,” he said.

Responding to the Guardian’s claims, a senior Turkish government official said Turkey regarded any Tunisian entering Isis-controlled territory as a “foreign fighter”. But he questioned whether the documents proved whether those arriving in Tel Abyad had done so using the legal road crossing or through other means.

The official said Turkey was doing everything it could to stop the influx of foreign fighters, including cracking down on recruitment and logistic networks such as travel agents mentioned in the documents.

Turkey arrested 207,437 people for illegally crossing the border between 1 January 2014 and 1 November 2015, he said, adding that the country hosts more than 2 million Syrian refugees as part of its “open door” policy.
Intellectueeldinsdag 12 januari 2016 @ 18:36
2016 is nog maar net ingeluid en het meest belangrijke rebellen bolwerk in het noordwesten van Syri is al ingenomen. Welke steden zullen nog meer vallen in handen van SAA in 2016? Ik zeg:

Jisr al Shughour
Al Bab
Palmyra
Rastan
Sheikh Miskin
Qaryatayn
Morek
Deir Hafir

Ik twijfel nog over Daraa en Idlib. Wat denken jullie?
UpsideDowndinsdag 12 januari 2016 @ 18:37
Gebeurt regelmatig, Assyrirs die elkaar afmaken.

Het ene deel is loyaal aan de YPG en het andere deel aan de SAA. _O-
#ANONIEMdinsdag 12 januari 2016 @ 18:37
quote:
0s.gif Op dinsdag 12 januari 2016 18:12 schreef Intellectueel het volgende:

[..]

Waarom zouden ze dit in godsnaam doen?
Omdat ze oorlogsgeil zijn. Ze vinden het leuk om mensen te onderdrukken net zoals ze samen deden met hun Ottomaanse vrienden.
Szuradinsdag 12 januari 2016 @ 18:38
quote:
0s.gif Op dinsdag 12 januari 2016 18:36 schreef Intellectueel het volgende:
2016 is nog maar net ingeluid en het meest belangrijke rebellen bolwerk in het noordwesten van Syri is al ingenomen. Welke steden zullen nog meer vallen in handen van SAA in 2016? Ik zeg:

Jisr al Shughour
Al Bab
Palmyra
Rastan
Sheikh Miskin
Qaryatayn
Morek
Deir Hafir

Ik twijfel nog over Daraa en Idlib. Wat denken jullie?
Douma, Jobar
#ANONIEMdinsdag 12 januari 2016 @ 18:39
YPG is een kanker die na de oorlog gewoon moet oprotten :Y Marxisten :')

[ Bericht 0% gewijzigd door #ANONIEM op 12-01-2016 18:39:25 ]
Intellectueeldinsdag 12 januari 2016 @ 18:43
quote:
0s.gif Op dinsdag 12 januari 2016 18:38 schreef Szura het volgende:

[..]

Douma, Jobar
Jobar zie ik ook wel vallen, maar Douma is echt een stedelijke clusterfuck. Ik betwijfel of SAA daar de mankracht en wil voor heeft om compleet onder controle te nemen.
#ANONIEMdinsdag 12 januari 2016 @ 18:44
https://www.reddit.com/r/(...)ernment_source_that/

Salma gevallen? :o

Het is nog wel onbevestigd dus ja...

[ Bericht 6% gewijzigd door #ANONIEM op 12-01-2016 18:45:16 ]
Intellectueeldinsdag 12 januari 2016 @ 18:46
quote:
0s.gif Op dinsdag 12 januari 2016 18:44 schreef vigen98 het volgende:
https://www.reddit.com/r/(...)ernment_source_that/

Salma gevallen? :o

Het is nog wel onbevestigd dus ja...
Zo, jij bent net wakker? Is ondertussen al bevestigd. ;)
#ANONIEMdinsdag 12 januari 2016 @ 18:48
quote:
0s.gif Op dinsdag 12 januari 2016 18:46 schreef Intellectueel het volgende:

[..]

Zo, jij bent net wakker? Is ondertussen al bevestigd. ;)
Ik ben inderdaad net wakker ja :D Het geeft je wel een powerboost om even een uurtje nog te slapen :Y
primakovdinsdag 12 januari 2016 @ 18:52
quote:
0s.gif Op dinsdag 12 januari 2016 18:39 schreef vigen98 het volgende:
YPG is een kanker die na de oorlog gewoon moet oprotten :Y Marxisten :')
Gaan de Assyrirs de YPG na een mogelijk einde van de oorlog aanpakken ja? Wordt weer een grote stad in Zweden erbij voor de Assyrirs dan.
Intellectueeldinsdag 12 januari 2016 @ 18:52
quote:
0s.gif Op dinsdag 12 januari 2016 18:48 schreef vigen98 het volgende:
Ik ben inderdaad net wakker ja :D Het geeft je wel een powerboost om even een uurtje nog te slapen :Y
Doe ik ook vaak in de middag. Wel anderhalve uur doen trouwens, geen uur.
#ANONIEMdinsdag 12 januari 2016 @ 18:55
quote:
0s.gif Op dinsdag 12 januari 2016 18:52 schreef primakov het volgende:
dt weer een grote stad in Zweden erbij voor de Assyrirs dan.
Zwassyri _O_

Lnge leve den assyriska Sverige . Dd t frrdarna kurdiska

Maar volgens mij doen de Assyrirs aardig goed mee met maatschappij hoor :Y Mijn neef is zelf een bokser die voor Zweden uitkwam :P

[ Bericht 20% gewijzigd door #ANONIEM op 12-01-2016 18:59:06 ]
primakovdinsdag 12 januari 2016 @ 18:58
De Koerden zijn alles behalve perfect, echter vechten zij tenminste voor hun zaak ipv en masse te vluchten en vanuit het buitenland overal over te kraaien.
Faeroerdinsdag 12 januari 2016 @ 18:59
Waarom sluiten de twee gele gebieden op die TS kaart niet aan?
#ANONIEMdinsdag 12 januari 2016 @ 18:59
quote:
0s.gif Op dinsdag 12 januari 2016 18:59 schreef Faeroer het volgende:
Waarom sluiten de twee gele gebieden op die TS kaart niet aan?
Omdat ze dat niet in controle hebben :P
Szuradinsdag 12 januari 2016 @ 18:59
quote:
0s.gif Op dinsdag 12 januari 2016 18:59 schreef Faeroer het volgende:
Waarom sluiten de twee gele gebieden op die TS kaart niet aan?
Omdat die hond van een Erdogan dat tegenhoudt
#ANONIEMdinsdag 12 januari 2016 @ 18:59
quote:
0s.gif Op dinsdag 12 januari 2016 18:58 schreef primakov het volgende:
De Koerden zijn alles behalve perfect, echter vechten zij tenminste voor hun zaak ipv en masse te vluchten en vanuit het buitenland overal over te kraaien.
De Koerden hebben dan ook niet meegemaakt wat de Assyrirs hebben meegemaakt. Zij kunnen maar dromen over de misdaden die tegen de Assyrirs zijn gedaan. Zij hebben het geluk dat zij niet 100 jaar geleden bijna helemaal uitgeroeid waren door de Ottomanen. En vergeet Simele niet. https://en.wikipedia.org/wiki/Simele_massacre

[ Bericht 10% gewijzigd door #ANONIEM op 12-01-2016 19:01:09 ]
Faeroerdinsdag 12 januari 2016 @ 19:02
Ik vind het maar lastig te begrijpen allemaal.
#ANONIEMdinsdag 12 januari 2016 @ 19:03
quote:
0s.gif Op dinsdag 12 januari 2016 19:02 schreef Faeroer het volgende:
Ik vind het maar lastig te begrijpen allemaal.
Wat is er lastig voor jou?

[ Bericht 0% gewijzigd door #ANONIEM op 12-01-2016 19:03:25 ]
primakovdinsdag 12 januari 2016 @ 19:04
quote:
0s.gif Op dinsdag 12 januari 2016 18:59 schreef vigen98 het volgende:

[..]

De Koerden hebben dan ook niet meegemaakt wat de Assyrirs hebben meegemaakt. Zij kunnen maar dromen over de misdaden die tegen de Assyrirs zijn gedaan. Zij hebben het geluk dat zij niet 100 jaar geleden bijna helemaal uitgeroeid waren door de Ottomanen. En vergeet Simele niet. https://en.wikipedia.org/wiki/Simele_massacre
Des te meer reden om te vechten voor je volk ipv overal over te roeptoeteren vanuit het veilige Europa.
Faeroerdinsdag 12 januari 2016 @ 19:05
quote:
0s.gif Op dinsdag 12 januari 2016 19:03 schreef vigen98 het volgende:

[..]

Wat is er lastig?
Veel verschillende groeperingen die elkaar niet en wel mogen, veel over en weer gaande propaganda, belangenverstrengelingen. Snap er niets meer van.
#ANONIEMdinsdag 12 januari 2016 @ 19:05
quote:
0s.gif Op dinsdag 12 januari 2016 19:04 schreef primakov het volgende:

[..]

Des te meer reden om te vechten voor je volk ipv overal over te roeptoeteren vanuit het veilige Europa.
Wanneer je geen wapens kunt krijgen waarmee moet je vechten? Stenen? Ik had familieleden die samen met PUK ( Dat is dan het Irak gedeelte maar oke even OT ) Die vochten samen tegen Saddam vanuit de bergen.

[ Bericht 1% gewijzigd door #ANONIEM op 12-01-2016 19:07:15 ]
#ANONIEMdinsdag 12 januari 2016 @ 19:06
quote:
0s.gif Op dinsdag 12 januari 2016 19:05 schreef Faeroer het volgende:

[..]

Veel verschillende groeperingen die elkaar niet en wel mogen, veel over en weer gaande propaganda, belangenverstrengelingen. Snap er niets meer van.
Er zijn veel belangen in Syri laten we het daarop houden. Turkije wilt niet dat Koerden daar invloed krijgen. :P
Intellectueeldinsdag 12 januari 2016 @ 19:07
Burgers in Madaya zeggen tegen Al Jazeera dat rebellen bewust voedsel tegen extreem hoge prijzen verkopen:

LinaArabii twitterde op dinsdag 12-01-2016 om 17:59:58 Civilians in #Madaya tell AJ+ that rebels are "traders of people's blood" who have food but sell at extreme prices. https://t.co/XHimKlaami reageer retweet
#ANONIEMdinsdag 12 januari 2016 @ 19:08
quote:
0s.gif Op dinsdag 12 januari 2016 19:07 schreef Intellectueel het volgende:
Burgers in Madaya zeggen tegen Al Jazeera dat rebellen bewust voedsel tegen extreem hoge prijzen verkopen:

LinaArabii twitterde op dinsdag 12-01-2016 om 17:59:58 Civilians in #Madaya tell AJ+ that rebels are "traders of people's blood" who have food but sell at extreme prices. https://t.co/XHimKlaami reageer retweet
Nou dat was dus al te verwachten... Maar zoals ene vlieg altijd zegt. Hadden ze maar moeten verhuizen. :')
UpsideDowndinsdag 12 januari 2016 @ 19:08
quote:
0s.gif Op dinsdag 12 januari 2016 18:39 schreef vigen98 het volgende:
YPG is een kanker die na de oorlog gewoon moet oprotten :Y Marxisten :')
Assyrirs hebben de oorlog eeuwen geleden al verloren.

Het zijn allemaal metromannen, ik zie niet snel Assyrirs bij de SAA Tiger Forces. Het is gewoon een meeloopvolk wat geen eigen succes wenst te hebben en daarom door iedereen geklapt wordt. Als ze wat wilden bereiken hadden ze Arabieren en Koerden op grote schaal moeten onderdrukken en assimileren.
Faeroerdinsdag 12 januari 2016 @ 19:08
quote:
0s.gif Op dinsdag 12 januari 2016 19:07 schreef Intellectueel het volgende:
Burgers in Madaya zeggen tegen Al Jazeera dat rebellen bewust voedsel tegen extreem hoge prijzen verkopen:
Precies zo'n voorbeeld. Zag dag ofzo geleden op TV dat Assad dat tegenhoudt, maar nu de rebellen die het tegen woekerprijzen verkopen.

Je zou denken dat TV het juiste beeld schept, maar wie heeft gelijk? Veel mensen zijn een leek, en weten niet beter. Wat is waar?
#ANONIEMdinsdag 12 januari 2016 @ 19:09
quote:
10s.gif Op dinsdag 12 januari 2016 19:08 schreef UpsideDown het volgende:

[..]

Assyrirs hebben de oorlog eeuwen geleden al verloren.

Het zijn allemaal metromannen, ik zie niet snel Assyrirs bij de SAA Tiger Forces. Het is gewoon een meeloopvolk wat geen eigen succes wenst te hebben en daarom door iedereen geklapt wordt. Als ze wat wilden bereiken hadden ze Arabieren en Koerden op grote schaal moeten onderdrukken en assimileren.
Niets is verloren mijn goede vriend. Alles is pas begonnen _O_

Deus Vult.

[ Bericht 1% gewijzigd door #ANONIEM op 12-01-2016 19:10:10 ]
primakovdinsdag 12 januari 2016 @ 19:12
quote:
0s.gif Op dinsdag 12 januari 2016 19:05 schreef vigen98 het volgende:

[..]

Wanneer je geen wapens kunt krijgen waarmee moet je vechten? Stenen? Ik had familieleden die samen met PUK ( Dat is dan het Irak gedeelte maar oke even OT ) Die vochten samen tegen Saddam vanuit de bergen.
Daarom moet je strategische allianties aangaan met groeperingen waar je mee overweg kunt. En dat gebeurt nu ook met de YPG. Anderen doen dat weer met het regime. Vergeet ook niet dat het onder het regime ook niet altijd pais en vree was, jullie werden 'Arabische christenen' genoemd en de Aramese taal werd verboden. Dan moet je je positie accepteren en doen wat het meest pragmatisch is. Hiermee praat ik nimmer vijandelijkheden richting Assyrirs toe, die zullen er vast zijn. Maar het is meer dan genoeg aangetoond dat onder PYD bewind genoeg minderheden in Noord-Syri worden gencorporeerd in de verdedigingseenheden maar ook in lokale bestuursvormen.
Intellectueeldinsdag 12 januari 2016 @ 19:12
quote:
0s.gif Op dinsdag 12 januari 2016 19:08 schreef Faeroer het volgende:
Precies zo'n voorbeeld. Zag dag ofzo geleden op TV dat Assad dat tegenhoudt, maar nu de rebellen die het tegen woekerprijzen verkopen.

Je zou denken dat TV het juiste beeld schept, maar wie heeft gelijk? Veel mensen zijn een leek, en weten niet beter. Wat is waar?
Het waarheidsgehalte in de (Nederlandse) media wat betreft de ontwikkelingen in Syri is echt ver te zoeken in de meeste gevallen. Ik ben allang gestopt met kijken, alhoewel die docu laatst op NPO2 wel weer goed gebalanceerd was.
Szuradinsdag 12 januari 2016 @ 19:13
quote:
0s.gif Op dinsdag 12 januari 2016 18:43 schreef Intellectueel het volgende:

[..]

Jobar zie ik ook wel vallen, maar Douma is echt een stedelijke clusterfuck. Ik betwijfel of SAA daar de mankracht en wil voor heeft om compleet onder controle te nemen.
Heb overigens nog geen stad gezien die niet volledig de tyfus in geschoten uit de strijd is gekomen. Zelfde voor Irak. Hopeloos.
Intellectueeldinsdag 12 januari 2016 @ 19:13
quote:
0s.gif Op dinsdag 12 januari 2016 19:13 schreef Szura het volgende:
Heb overigens nog geen stad gezien die niet volledig de tyfus in geschoten uit de strijd is gekomen. Zelfde voor Irak. Hopeloos.
Er is helaas geen alternatief.
UpsideDowndinsdag 12 januari 2016 @ 19:14
quote:
0s.gif Op dinsdag 12 januari 2016 19:09 schreef vigen98 het volgende:

[..]

Niets is verloren mijn goede vriend. Alles is pas begonnen _O_

Deus Vult.
Allemaal in noordwest Europa lekker warm bij de kachel voor de tv
Faeroerdinsdag 12 januari 2016 @ 19:16
quote:
0s.gif Op dinsdag 12 januari 2016 19:12 schreef Intellectueel het volgende:

[..]

Het waarheidsgehalte in de (Nederlandse) media wat betreft de ontwikkelingen in Syri is echt ver te zoeken in de meeste gevallen. Ik ben allang gestopt met kijken, alhoewel die docu laatst op NPO2 wel weer goed gebalanceerd was.
Blijkbaar. Ik vind het eng. Wat is nog meer niet waar. Lijkt wel Noord-Koreaanse propaganda. In hoeverre zijn Nederlanders gebrainwasht?
Intellectueeldinsdag 12 januari 2016 @ 19:20
quote:
0s.gif Op dinsdag 12 januari 2016 19:16 schreef Faeroer het volgende:
Blijkbaar. Ik vind het eng. Wat is nog meer niet waar. Lijkt wel Noord-Koreaanse propaganda. In hoeverre zijn Nederlanders gebrainwasht?
Wat betreft Syri? Substantieel.
Slayagedinsdag 12 januari 2016 @ 19:28
quote:
1s.gif Op dinsdag 12 januari 2016 17:17 schreef Szura het volgende:

[..]

Voor het gemak vergeten ze Foua, Kefraya, Deir ez-Zor, Nubl enzo maar?
omdat afp iet in die dorpen is geweest?
Szuradinsdag 12 januari 2016 @ 19:30
quote:
99s.gif Op dinsdag 12 januari 2016 19:28 schreef Slayage het volgende:

[..]

omdat afp iet in die dorpen is geweest?
Die uitspraak is afkomstig van de VN
Slayagedinsdag 12 januari 2016 @ 19:31
quote:
0s.gif Op dinsdag 12 januari 2016 18:12 schreef Intellectueel het volgende:

[..]

Waarom zouden ze dit in godsnaam doen?
dog eat dog, macht, ivloed, bla bla bla. net zoiets als dat de koerden meteen elkaar bevechten op het moment dat isis uit het gebied was geschopt een paar maanden terug. niemand vertrouwt elkaar eigenlijk, het zijn allemaal kortstondige pragmatische allianties wat je ziet.
Slayagedinsdag 12 januari 2016 @ 19:33
quote:
0s.gif Op dinsdag 12 januari 2016 18:59 schreef Szura het volgende:

[..]

Omdat Erdogan dat tegenhoudt
hij hij heeft daar weinig meer in te brengen. het zal vroeg of laat vallen. links om of rechts om
Slayagedinsdag 12 januari 2016 @ 19:35
quote:
0s.gif Op dinsdag 12 januari 2016 19:02 schreef Faeroer het volgende:
Ik vind het maar lastig te begrijpen allemaal.
je bent niet de enige
Slayagedinsdag 12 januari 2016 @ 19:36
quote:
1s.gif Op dinsdag 12 januari 2016 19:30 schreef Szura het volgende:

[..]

Die uitspraak is afkomstig van de VN
omdat de vn niet in die dorpen is geweest?

WHO twitterde op dinsdag 12-01-2016 om 15:17:42 WHO has delivered 7.8 tonnes of medical suppl., eg. antibiotics, IV fluids, emergency trauma kits to #Madaya, #Syria https://t.co/vYhUnOBh02 reageer retweet


[ Bericht 53% gewijzigd door Slayage op 12-01-2016 20:07:18 ]
Togadinsdag 12 januari 2016 @ 20:33
quote:
0s.gif Op dinsdag 12 januari 2016 19:13 schreef Intellectueel het volgende:

[..]

Er is helaas geen alternatief.
Jawel, maar gifgas mag niet meer...
Woestijnvosdinsdag 12 januari 2016 @ 20:52
quote:
0s.gif Op dinsdag 12 januari 2016 20:33 schreef Toga het volgende:

[..]

Jawel, maar gifgas mag niet meer...
Clusterbommen mag dan weer wel. _O_
Richestoragsdinsdag 12 januari 2016 @ 21:31
Da fuq? Hele dag gewerkt, lees ik net dat Salma is gevallen. Vanochtend voorspelde ik nog binnen een week. De terroristen hebben gewoon zware mankrachtproblemen en aanvoerproblemen, kan niet anders.
Richestoragsdinsdag 12 januari 2016 @ 21:45
Ze lopen wel weer te stunten rondom Palmyra:
http://www.almasdarnews.c(...)s-al-dawa-east-homs/

quote:
Following an intense series of firefights with the National Defense Forces and Kataebat Al-Ba’ath (Al-Ba’ath Battalions), ISIS was finally able to impose full control over Al-Dawa, marking the second time in two months that they have recaptured this village.

In addition to recapturing Al-Dawa, ISIS also seized four checkpoints outside of Al-Dawa and a large cache of weapons, ammunition, and armored vehicles.
Dit front kan wel wat Hezbollah of Irakese milities gebruiken. Ongelooflijk hoe ze wederom zo hard kunnen falen.
Szuradinsdag 12 januari 2016 @ 21:47
Ja dat gaat maar over en weer helaas
Szuradinsdag 12 januari 2016 @ 22:59
Accounts van zo'n Markito, JihadiJulian en die nerd Thomas van Linge zijn wel heerlijk om te lezen de laatste weken
Koskeshwoensdag 13 januari 2016 @ 00:48
Ald_Aba twitterde op dinsdag 12-01-2016 om 19:48:29 #Latakia-How Salma attack unfolded today. Attack was conducted mostly by infartry. Armor provided necessary support. https://t.co/FOpAMZSHpI reageer retweet
CYinfWuWAAALnXa.jpg
Proximowoensdag 13 januari 2016 @ 01:04
quote:
0s.gif Op dinsdag 12 januari 2016 18:43 schreef Intellectueel het volgende:

[..]

Jobar zie ik ook wel vallen, maar Douma is echt een stedelijke clusterfuck. Ik betwijfel of SAA daar de mankracht en wil voor heeft om compleet onder controle te nemen.
Je hoeft een stad niet straat voor straat in te nemen om te zorgen dat het geen probleemgebied meer is uiteraard.
Belegeren is vele malen effectiever.
Hathorwoensdag 13 januari 2016 @ 04:01
quote:
0s.gif Op woensdag 13 januari 2016 01:04 schreef Proximo het volgende:

[..]

Je hoeft een stad niet straat voor straat in te nemen om te zorgen dat het geen probleemgebied meer is uiteraard.
Belegeren is vele malen effectiever.
Maar dan alleen als je hem echt 100% kunt isoleren, anders is het gewoon tijdverspilling.
firefly3woensdag 13 januari 2016 @ 08:10
quote:
0s.gif Op dinsdag 12 januari 2016 19:12 schreef Intellectueel het volgende:

[..]

Het waarheidsgehalte in de (Nederlandse) media wat betreft de ontwikkelingen in Syri is echt ver te zoeken in de meeste gevallen. Ik ben allang gestopt met kijken, alhoewel die docu laatst op NPO2 wel weer goed gebalanceerd was.
RT is beter?
Oekelpeerwoensdag 13 januari 2016 @ 08:53
quote:
0s.gif Op dinsdag 12 januari 2016 21:45 schreef Richestorags het volgende:
Ze lopen wel weer te stunten rondom Palmyra:
http://www.almasdarnews.c(...)s-al-dawa-east-homs/

[..]

Dit front kan wel wat Hezbollah of Irakese milities gebruiken. Ongelooflijk hoe ze wederom zo hard kunnen falen.
Och, het is ook een keuze. Assad en kornuiten zetten liever zijn troepen in tegen oppositietroepen dan tegen ISIS, blijkbaar.
Richestoragswoensdag 13 januari 2016 @ 09:19
quote:
0s.gif Op woensdag 13 januari 2016 08:53 schreef Oekelpeer het volgende:

[..]

Och, het is ook een keuze. Assad en kornuiten zetten liever zijn troepen in tegen oppositietroepen dan tegen ISIS, blijkbaar.
Snap je de geopolitieke en strategische redenen daarvoor echt niet? Bovendien klopt het niet. Naast dat ze wel degelijk op dit front vechten vechten ze ook in Oost-Aleppo tegen IS, de special forces zelfs.
Oekelpeerwoensdag 13 januari 2016 @ 09:28
quote:
1s.gif Op woensdag 13 januari 2016 09:19 schreef Richestorags het volgende:

[..]

Snap je de geopolitieke en strategische redenen daarvoor echt niet? Bovendien klopt het niet. Naast dat ze wel degelijk op dit front vechten vechten ze ook in Oost-Aleppo tegen IS, de special forces zelfs.
Ja hoor, ik snap heus wel dat de dictator eerst alle redelijke alternatieven wilt uitroeien voordat ie moeite doet om een stelletje massaverkrachtende onthoofders echt aan te pakken.
Richestoragswoensdag 13 januari 2016 @ 10:12
quote:
0s.gif Op woensdag 13 januari 2016 09:28 schreef Oekelpeer het volgende:

[..]

Ja hoor, ik snap heus wel dat de dictator eerst alle redelijke alternatieven wilt uitroeien voordat ie moeite doet om een stelletje massaverkrachtende onthoofders echt aan te pakken.
Ok, je snapt de geopolitieke en strategische redenen dus niet. Daarnaast zijn Al Nusra en de diverse FSA (parapluterm) groeperingen aan hen gelieerd net zo goed een stelletje massaverkrachtende onthoofders, amper een redelijk alternatief dus.
Intellectueelwoensdag 13 januari 2016 @ 10:42
SAA stoot door na Salma.

watanisy twitterde op woensdag 13-01-2016 om 10:12:45 #SAA captured Marj Khawkha and Mrouniyat near Salma / LatakiaLocation: https://t.co/Ve815IEJRN reageer retweet
Ald_Aba twitterde op woensdag 13-01-2016 om 10:28:23 #Latakia #Syria - Village of Al-Kawm under #SAA control after rebels retreated from the area. reageer retweet
CYlp2pWWkAAo7a8.jpg:large
Szurawoensdag 13 januari 2016 @ 10:52
Goedzo, laat de terroristen daar maar in elkaar klappen
Szurawoensdag 13 januari 2016 @ 10:58
Intellectueelwoensdag 13 januari 2016 @ 10:58
Ondertussen ook vorderingen in Khan al-Assal en Sheikh Miskin.
marsanwoensdag 13 januari 2016 @ 11:03
quote:
0s.gif Op woensdag 13 januari 2016 09:28 schreef Oekelpeer het volgende:

[..]

Ja hoor, ik snap heus wel dat de dictator eerst alle redelijke alternatieven wilt uitroeien voordat ie moeite doet om een stelletje massaverkrachtende onthoofders echt aan te pakken.
Redelijke alternatieven als de baardaapjes van al nusrah enzo toch
Oekelpeerwoensdag 13 januari 2016 @ 11:05
quote:
1s.gif Op woensdag 13 januari 2016 10:12 schreef Richestorags het volgende:

[..]

Ok, je snapt de geopolitieke en strategische redenen dus niet. Daarnaast zijn Al Nusra en de diverse FSA (parapluterm) groeperingen aan hen gelieerd net zo goed een stelletje massaverkrachtende onthoofders, amper een redelijk alternatief dus.
Last time I checked hadden de troepen van Assad een stuk meer doden op hun geweten dat de FSA. De laatste lijkt me daarmee een stuk redelijker.
Szurawoensdag 13 januari 2016 @ 11:11
Over welke FSA gaat het nou eigenlijk?
Oekelpeerwoensdag 13 januari 2016 @ 11:18
quote:
0s.gif Op woensdag 13 januari 2016 11:11 schreef Szura het volgende:
Over welke FSA gaat het nou eigenlijk?
https://en.wikipedia.org/wiki/Free_Syrian_Army
Intellectueelwoensdag 13 januari 2016 @ 11:20
quote:
https://en.wikipedia.org/wiki/Bigfoot
Richestoragswoensdag 13 januari 2016 @ 11:41
quote:
0s.gif Op woensdag 13 januari 2016 11:05 schreef Oekelpeer het volgende:

[..]

Last time I checked hadden de troepen van Assad een stuk meer doden op hun geweten dat de FSA. De laatste lijkt me daarmee een stuk redelijker.
:')
Richestoragswoensdag 13 januari 2016 @ 11:41
quote:
Hehe
Slayagewoensdag 13 januari 2016 @ 12:05
je zou zeggen dat je op een gegeven moment afgestompt zou raken door alle shit wat je langs hebt zien komen, maar nee ;(

Khaledkhoja twitterde op maandag 11-01-2016 om 14:14:13 May God grant no one friends like the friends of #Syrian people ..https://t.co/riZSdSpOfq reageer retweet
firefly3woensdag 13 januari 2016 @ 12:42
Ach het is altijd hetzelfde riedeltje. "FSA bestaat niet", "De westerse media klopt niet", "Assad is een sterke leider".

Laat ik het even analyseren
"FSA bestaat niet" -> Honderden youtube filmpjes met uniformen en FSA logo's blijken onwaar te zijn naar hun gevoel. Ze denken dat het een complot is om ons voor de gek te houden. Paranoa & waanbeelden.

"Assad is een sterke leider die nodig is" -> Fanboyism. Gekweekt door eigen onzekerheden. Vult deze onzekerheden mooi aan met complotten. Wanneer een dictator gepakt wordt door het westen zien ze zichzelf in deze persoon. Iemand die niet begrepen wordt maar de oplossing is. Dictatorliefhebbers zoeken naar bevestiging voor hun eigen dagelijkse leven.

"De westerse media klopt niet" -> Eventjes het gevoel krijgen speciaal te zijn. Je gaat tegen de massa in. Maar eigenlijk vorm je groepsgedrag vergelijkbaar met honderdduizenden die bijvoorbeeld zwarte kleding dragen omdat ze alternatief zijn. Maakt tevens het leven wat spannender voor diegene die wat mist.
Intellectueelwoensdag 13 januari 2016 @ 12:48
Situatie in Latakia op het moment:

pfeOH8h.jpg
MrvanTrapZwoensdag 13 januari 2016 @ 14:08
Ik zie dat ik hier ook terecht kan voor psychologische analyses?
HSGwoensdag 13 januari 2016 @ 14:31
quote:
0s.gif Op woensdag 13 januari 2016 12:42 schreef firefly3 het volgende:
Ach het is altijd hetzelfde riedeltje. "FSA bestaat niet", "De westerse media klopt niet", "Assad is een sterke leider".

Laat ik het even analyseren
"FSA bestaat niet" -> Honderden youtube filmpjes met uniformen en FSA logo's blijken onwaar te zijn naar hun gevoel. Ze denken dat het een complot is om ons voor de gek te houden. Paranoa & waanbeelden.

"Assad is een sterke leider die nodig is" -> Fanboyism. Gekweekt door eigen onzekerheden. Vult deze onzekerheden mooi aan met complotten. Wanneer een dictator gepakt wordt door het westen zien ze zichzelf in deze persoon. Iemand die niet begrepen wordt maar de oplossing is. Dictatorliefhebbers zoeken naar bevestiging voor hun eigen dagelijkse leven.

"De westerse media klopt niet" -> Eventjes het gevoel krijgen speciaal te zijn. Je gaat tegen de massa in. Maar eigenlijk vorm je groepsgedrag vergelijkbaar met honderdduizenden die bijvoorbeeld zwarte kleding dragen omdat ze alternatief zijn. Maakt tevens het leven wat spannender voor diegene die wat mist.
Weet je wat wel waar is? Dat FSA gaat verliezen.
Szurawoensdag 13 januari 2016 @ 14:36
Hee het ging zo lekker de laatste tijd zonder vuurvlieg te quoten
Intellectueelwoensdag 13 januari 2016 @ 14:42
quote:
0s.gif Op woensdag 13 januari 2016 14:36 schreef Szura het volgende:
Hee het ging zo lekker de laatste tijd zonder vuurvlieg te quoten
Dit inderdaad.

IvanSidorenko1 twitterde op woensdag 13-01-2016 om 14:32:40 #Syria #Homs Pro #SAA pages are CLAIMING #SAA AMBUSHED & Killed 20 Militants Near #Halamuz #الحلموز #NorthernHoms https://t.co/wkK9g57pK2 reageer retweet
Slayagewoensdag 13 januari 2016 @ 19:13
geen wonder dat de assadisten en shia milities met russische luchtsteun vorderingen maken op de grond, als je kijkt waar de rebellen het mee moeten doen. het ziet er steeds meer naar uit dat de rebellen door de VS zijn verkocht aan de russen en iraniers, iraniers komen vervolgens met die beelden van de marine personeel in de media om de amerikanen nog meer te vernederen

NorthernStork twitterde op woensdag 13-01-2016 om 18:58:57 Rebels fighting IRGC and Assad militias in southern Syria with Pepsi-bombs - @hhhhwwwwkrd @putintintin1 https://t.co/iJygx6B8ug reageer retweet
CYnlvS5UEAAL-Hy.jpg
CYnlvaIUwAAPw8k.jpg
#ANONIEMwoensdag 13 januari 2016 @ 19:23
quote:
2s.gif Op woensdag 13 januari 2016 19:13 schreef Slayage het volgende:
geen wonder dat de assadisten en shia milities met russische luchtsteun vorderingen maken op de grond, als je kijkt waar de rebellen het mee moeten doen. het ziet er steeds meer naar uit dat de rebellen door de VS zijn verkocht aan de russen en iraniers, iraniers komen vervolgens met die beelden van de marine personeel in de media om de amerikanen nog meer te vernederen

NorthernStork twitterde op woensdag 13-01-2016 om 18:58:57 Rebels fighting IRGC and Assad militias in southern Syria with Pepsi-bombs - @hhhhwwwwkrd @putintintin1 https://t.co/iJygx6B8ug reageer retweet
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Die Pepsibommen he, richten die nog wel wat schade??
Richestoragswoensdag 13 januari 2016 @ 20:33
quote:
2s.gif Op woensdag 13 januari 2016 19:13 schreef Slayage het volgende:
geen wonder dat de assadisten en shia milities met russische luchtsteun vorderingen maken op de grond, als je kijkt waar de rebellen het mee moeten doen. het ziet er steeds meer naar uit dat de rebellen door de VS zijn verkocht aan de russen en iraniers, iraniers komen vervolgens met die beelden van de marine personeel in de media om de amerikanen nog meer te vernederen

NorthernStork twitterde op woensdag 13-01-2016 om 18:58:57 Rebels fighting IRGC and Assad militias in southern Syria with Pepsi-bombs - @hhhhwwwwkrd @putintintin1 https://t.co/iJygx6B8ug reageer retweet
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Vond jij dat die "rebellen" steun verdienden in de eerste plaats dan? Ik vind dat ze elke legitimiteit in het Noorden hebben verloren door te defecteren naar IS, soms ook samen te werken met IS (Homs 2013), samen te werken met Al Qaeda, regime soldaten te execturen en minderheden keihard te onderdrukken. Hiermee hebben ze bewezen dat ze Assad niet kunnen opvolgen.
firefly3woensdag 13 januari 2016 @ 20:44
quote:
0s.gif Op woensdag 13 januari 2016 20:33 schreef Richestorags het volgende:

[..]

Vond jij dat die "rebellen" steun verdienden in de eerste plaats dan? Ik vind dat ze elke legitimiteit in het Noorden hebben verloren door te defecteren naar IS, soms ook samen te werken met IS (Homs 2013), samen te werken met Al Qaeda, regime soldaten te execturen en minderheden keihard te onderdrukken. Hiermee hebben ze bewezen dat ze Assad niet kunnen opvolgen.
Bij de rebellen kan je demonstreren. Onder assad kan dit niet anders worden je ogen eruit geprikt. Assads martelpraktijken = isis martelpraktijken.
Slayagewoensdag 13 januari 2016 @ 21:02
quote:
0s.gif Op woensdag 13 januari 2016 20:33 schreef Richestorags het volgende:

[..]

Vond jij dat die rebellen steun verdienden in de eerste plaats dan?
uiteraard.

het is spijtig dat het regime er heel snel voor koos om demonstranten af te knallen en het is spijtig (maar begrijpelijk) dat sommige SYRIERS er zelf voor kozen om te deserteren uit leger om de wapens op te nemen tegen het leger van het regime (vrij syrische leger), maar feit is dat ze er zelf voor hebben gekozen om dit te doen.

uiteraard rijst dan de vraag wat doe je als internationale gemeenschap? kies je voor optie A, kijk je de andere kant op, zeg je binnenlandse aangelegenheid en laat je assad zijn gang gaan of kies je voor optie B. velen waaronder de VS hebben voor optie B. gekozen kwamen met de stelling assad moet weg, maar hebben nooit echt woord bij daad gevoegd waardoor er een merkwaardige situatie ontstond op de grond en dit conflict nu zo lang kon doorgaan.

vwb samenwerking met al qaida, ze hebben idd een pact met de duivel gesloten, maar guess what: het is maar wat je perspectief is wie de grotere duivel is. assad is en blijft onomstotelijk de grootste moordenaar van vrouwen, kinderen en ouderen. hoe je het ook bekijkt. de russen zijn wat dat betreft ook goed bezig de laatste tijd ;)

voor wat betreft een pact sluiten met de duidel sluiten in oorlogstijd had churchill het volgende te zeggen

If Hitler invaded hell I would make at least a favourable reference to the devil in the House of Commons.


daarnaast denk ik dat je heel anders zou piepen als je in douma zou wonen

Voor de Syrische burgers is Assad de ware beul

De Islamitische Staat als minst slechte optie

Douma loopt leeg: elke ochtend wandelen de inwoners hun stad, net buiten Damascus, uit om zich in de omringende akkers en velden te verschuilen. Pas als de avond invalt keren ze terug. Kijk je naar foto's en lees je de ooggetuigenverslagen uit de stad, dan begrijp je waarom. Puinhopen van beton, baksteen, verwrongen staal en smeulende sintels as: Douma is een doodskist.

"We hebben niets met IS," vertelde n van de overgebleven inwoners aan de Washington Post, "maar haar strijders zullen hier door ons met open armen ontvangen worden."


[ Bericht 17% gewijzigd door Slayage op 13-01-2016 21:19:57 ]
Slayagewoensdag 13 januari 2016 @ 21:03
quote:
0s.gif Op woensdag 13 januari 2016 19:23 schreef vigen98 het volgende:

[..]

Die Pepsibommen he, richten die nog wel wat schade??
zal niet bijster veel schade aanrichten
Slayagewoensdag 13 januari 2016 @ 21:05
quote:
1s.gif Op woensdag 13 januari 2016 20:44 schreef firefly3 het volgende:

[..]

Onder assad kan dit niet anders worden je ogen eruit geprikt. Assads martelpraktijken = isis martelpraktijken.
dat ventje dat doodgemarteld werd door het regime in de begindagen van de demonstraties :r :r :r
Slayagewoensdag 13 januari 2016 @ 21:12
wat een ziek clubje mensen daar bij die krant

LibyaLiberty twitterde op woensdag 13-01-2016 om 18:55:05 Charlie Hebdo says this drowned baby Syrian refugee would have grown up to sexually harass German women. https://t.co/Atprm0LffW reageer retweet
CYnk2FpWkAAgLMk.jpg
CYnk2FpWsAAm7DN.jpg
Richestoragswoensdag 13 januari 2016 @ 21:22
quote:
2s.gif Op woensdag 13 januari 2016 21:12 schreef Slayage het volgende:
wat een ziek clubje mensen daar bij die krant

LibyaLiberty twitterde op woensdag 13-01-2016 om 18:55:05 Charlie Hebdo says this drowned baby Syrian refugee would have grown up to sexually harass German women. https://t.co/Atprm0LffW reageer retweet
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Ben benieuwd of ze ook zo'n "grappige" cartoon over zichzelf durfden te maken.
Richestoragswoensdag 13 januari 2016 @ 21:23
quote:
99s.gif Op woensdag 13 januari 2016 21:05 schreef Slayage het volgende:

[..]

dat ventje dat doodgemarteld werd door het regime in de begindagen van de demonstraties :r :r :r
Ik denk dat Maher achter dat soort praktijken zit. Dat is de psychopaat van de familie.
primakovwoensdag 13 januari 2016 @ 21:36
Getuigt niet van smaak nee.

Turkish-US ties face fresh turbulence over Iraq, Syria

quote:
Turkey and the United States may be strategic partners, but this has not prevented a rise in tensions between them stemming from differences over developments in Iraq and Syria. Turkish-US relations face potentially fresh turbulence as US-led coalition forces make headway against the Islamic State (IS), amplifying their differences. Both countries are nevertheless trying to keep a lid on their strained relations.

SUMMARY⎙ PRINT
Washington’s demand that Turkey withdraw troops from Iraq and the US alliance with Syrian Kurds are potential flashpoints in US-Turkish relations.

Turkey continues to play host to high-level representatives from the United States, in the process trying to take advantage of their visits to draw Washington closer to its line on Iraq and Syria. A Jan. 6 visit by Gen. Joseph F. Dunford Jr., chairman of the Joint Chiefs of Staff, was followed by a delegation of US senators led by Kirsten Gillibrand, a Democrat who is a member of the Senate Armed Services Committee.

Vice President Joe Biden is due in Turkey on Jan. 23 for talks with Turkish President Recep Tayyip Erdogan and Prime Minister Ahmet Davutoglu that are expected to concentrate on Iraq and Syria. There is little indication, however, that the Americans' visits are helping iron out existing differences on Iraq and Syria.

Washington has been using these contacts to appease Turkey by praising its contribution to the fight against IS and its efforts to provide shelter to Syrian refugees, as well as noting its gratitude for Ankara allowing the US-led coalition to use the strategically situated Incirlik Air Base, near the southern city of Adana, to launch air attacks against IS.

In December en route to Incirlik, however, Secretary of Defense Ashton Carter told reporters that Turkey had to contribute more to the fight against IS. “Turkey has an enormous role to play … in the air and [on] the ground as appropriate,” Carter said. He added, “The single most important contribution that their geography makes necessary is the control of their own border,” emphasizing the Western grievance that Ankara is not doing enough to secure its border with Syria to prevent the uncontrolled flow of refugees and crossings by IS militants.

Of course, Turkey has its own set of grievances regarding US policies in Iraq and Syria. For one, it is angry over Washington backing Baghdad’s call for all unauthorized Turkish troops in Iraq to be withdrawn. In December, Iraq complained to the UN Security Council about the deployment of additional Turkish troops and tanks at the Bashiqa camp, near Mosul, saying Turkey had not informed the government in Baghdad about the move. A limited number of Turkish soldiers had already been at the camp for months training fighters to combat IS.

The Shiite-led government of Prime Minister Haider al-Abadi, which Ankara claims is acting under pressure from Iran, is reportedly concerned the Turkish move is part of an agenda to gain a foothold in predominantly Sunni Mosul after this strategic city is liberated from IS. Under US pressure, Turkey agreed to withdraw the additional troops, but sources in the region say this has not happened. Rather, Turkey simply moved some of its forces in Bashiqa to areas controlled by its Iraqi Kurdish allies.

A White House readout of a phone conversation between President Barack Obama and Abadi on Jan. 6 revealed Washington’s unequivocal position on the matter: “President Obama reaffirmed the United States’ commitment to Iraq’s territorial integrity and sovereignty and called on Turkey to do the same by withdrawing any military forces that have not been authorized by the Iraqi government.” Obama had issued a similar call in December.

Ankara is also angry with Washington for its support of the Democratic Union Party (PYD), the umbrella organization of Syrian Kurds, and its military wing, the People's Protection Units (YPG). Turkey has designated the PYD and YPG as terrorist groups because of their links to the Kurdistan Workers Party, which Turkey has outlawed. Washington considers the PYD and YPG legitimate organizations.

The US-supported Syrian Democratic Forces (SDF), consisting overwhelmingly of YPG fighters, has garnered US praise for defeating IS in a number of strategic locations in Syria, backed by US air support. The SDF recently took the strategic Tishrin Dam from IS and crossed to the west of the Euphrates River, defying a red line Ankara had set regarding the Kurdish presence in that part of Syria. Turkey fears that the Syrian Kurds will carve out an autonomous corridor along the Turkish-Syrian border and that such an occurrence would encourage Kurdish separatism in Turkey.

Ankara communicated its concerns about the YPG to Dunford during his visit, but given that the Kurds have already moved west of the Euphrates, it is unclear what Ankara can now do about enforcing its red line. Kilic Bugra Kanat, from the Ankara-based Foundation for Political Economic and Social Research, believes the YPG will remain the most significant challenge for Turkish-US relations in 2016.

“In several different instances, the government said that it has important red lines regarding the actions of the YPG and serious concerns regarding operational cooperation between YPG and PKK forces. US military assistance to this group may result in serious problems of trust in bilateral relations,” wrote Kanat in his column for the pro-government Daily Sabah. Washington, however, appears unlikely to abandon the Kurds. Dunford praised YPG fighters during his visit, even though his Turkish counterpart, Gen. Hulusi Akar, had cautioned him about the group.

“There have been some good things happening,” Dunford was quoted as saying in a Department of Defense release. “The Tishrin Dam [in northern Syria] has been secured, [and] a pretty significant swatch of ground has been uncovered by the Sunni Arab coalition working with the [People's Defense Units].” Washington refers to the SDF as a “Sunni Arab coalition” to avoid angering Turkey further.

An underlying problem in Turkish-US relations is that the two sides are unhappy about the other’s regional allies in Syria. While Turkey opposes the PYD and YPG, some anti-Assad groups supported by Turkey, such as al-Qaeda-linked Jabhat al-Nusra, have been designated terrorist groups by the United States. Ankara significantly weakened its hand against the Syrian Kurds by downing a Russian fighter plane Nov. 24 as it carried out operations against anti-Assad Turkmen forces in northern Syria. The incident resulted in increased Russian support for the YPG in northern Syria and west of the Euphrates.

Given Turkey's lack of leverage against the Syrian Kurds, it remains to be seen to what extent Washington takes Ankara’s positions into account in the prelude to the UN-led Syrian peace talks slated for Jan. 25 and in their aftermath. Faruk Logoglu, former Turkish ambassador to Washington (2001-2006), underscored Ankara’s weak position in this regard. “Turkey has no power to influence Washington, because we do not have a government that is able to define the country’s national interests properly,” Logoglu, currently a deputy with the main opposition Republican People's Party, told Al-Monitor.

Logoglu believes that potential tensions between the two countries will nevertheless be contained because of the necessity of cooperating against IS. He said the imperative increased for Turkey after the Jan. 12 suicide attack by the group in Istanbul’s touristy Sultanahmet Square that left 10 dead and 15 injured. Logoglu added, however, that developments in Bashiqa will remain the most immediate potential flashpoint in Turkish-US relations.
Ziet er naar uit dat die noordelijke Koerdische strook er aan lijkt te komen. Kunnen de Turken weinig tegen doen. Daarmee lijkt een 'vernietiging' van de PKK ook weinig succesvol.

Onderstreepte gedeelte is voor onze objectieve user ClapClap die blijft ontkennen dat Turkije Jabhat al Nusra steunt, een terroristische organisatie. Kunnen we gelijk dat moreel verontwaardigde toontje mbt terroristensteun van hem ook ter grootte van een Syrisch-Koerdisch canton vol zout nemen.
UpsideDownwoensdag 13 januari 2016 @ 22:00
Yup, het trainen en bewapenen van de SDF is in volle gang
OIRSpox twitterde op woensdag 13-01-2016 om 20:44:18 We have provided training to SDF leaders and ammo to SDF fighters. More to follow. https://t.co/XXbwwSrBjs reageer retweet
Check bovenstaand account voor alle vragen en antwoorden omtrent dit onderwerp.

CENTCOM twitterde op woensdag 13-01-2016 om 21:11:08 Thanks, @OIRSpox for all the outstanding @CJTFOIR information! #AskOIR reageer retweet
Intellectueelwoensdag 13 januari 2016 @ 22:03
Rebellen die met steunen gooien naar pro-regime strijders in zuidelijk Aleppo. :')

Richestoragswoensdag 13 januari 2016 @ 22:06
quote:
Gematigde gasten weer.
Richestoragswoensdag 13 januari 2016 @ 22:07
IS krijgt overigens aan alle kanten klappen in Aleppo op dit moment:

http://www.almasdarnews.c(...)tronghold-of-al-bab/

Zelfs onze stenengooiers boeken progressie:

CYl5xriWQAAvEDY.jpg
UpsideDownwoensdag 13 januari 2016 @ 22:09
quote:
0s.gif Op woensdag 13 januari 2016 22:07 schreef Richestorags het volgende:
IS krijgt overigens aan alle kanten klappen in Aleppo op dit moment:

http://www.almasdarnews.c(...)tronghold-of-al-bab/

Zelfs onze stenengooiers boeken progressie:

[ afbeelding ]
Die dorpjes zijn onderhand al 10x van eigenaar gewisseld
Richestoragswoensdag 13 januari 2016 @ 22:13
quote:
0s.gif Op woensdag 13 januari 2016 22:09 schreef UpsideDown het volgende:

[..]

Die dorpjes zijn onderhand al 10x van eigenaar gewisseld
Klopt, IS en de FSA wisselen ongeveer dagelijks van dorpjes in dat gebied. Maar ik denk dat IS problemen met mankracht begint te krijgen in Aleppo als je ziet hoe snel de tiger forces nu doorstoten. De FSA kan veel IS blijven vernietigen, maar oprukken zullen ze ook niet doen want daar hebben ze de mankracht niet voor. Dan trekt de SAA zo hun salient in.
Pielemennekewoensdag 13 januari 2016 @ 22:13
quote:
99s.gif Op woensdag 13 januari 2016 21:02 schreef Slayage het volgende:

[..]

uiteraard.

het is spijtig dat het regime er heel snel voor koos om demonstranten af te knallen en het is spijtig (maar begrijpelijk) dat sommige SYRIERS er zelf voor kozen om te deserteren uit leger om de wapens op te nemen tegen het leger van het regime (vrij syrische leger), maar feit is dat ze er zelf voor hebben gekozen om dit te doen.

uiteraard rijst dan de vraag wat doe je als internationale gemeenschap? kies je voor optie A, kijk je de andere kant op, zeg je binnenlandse aangelegenheid en laat je assad zijn gang gaan of kies je voor optie B. velen waaronder de VS hebben voor optie B. gekozen kwamen met de stelling assad moet weg, maar hebben nooit echt woord bij daad gevoegd waardoor er een merkwaardige situatie ontstond op de grond en dit conflict nu zo lang kon doorgaan.

vwb samenwerking met al qaida, ze hebben idd een pact met de duivel gesloten, maar guess what: het is maar wat je perspectief is wie de grotere duivel is. assad is en blijft onomstotelijk de grootste moordenaar van vrouwen, kinderen en ouderen. hoe je het ook bekijkt. de russen zijn wat dat betreft ook goed bezig de laatste tijd ;)

voor wat betreft een pact sluiten met de duidel sluiten in oorlogstijd had churchill het volgende te zeggen

If Hitler invaded hell I would make at least a favourable reference to the devil in the House of Commons.


daarnaast denk ik dat je heel anders zou piepen als je in douma zou wonen

Voor de Syrische burgers is Assad de ware beul

De Islamitische Staat als minst slechte optie

Douma loopt leeg: elke ochtend wandelen de inwoners hun stad, net buiten Damascus, uit om zich in de omringende akkers en velden te verschuilen. Pas als de avond invalt keren ze terug. Kijk je naar foto's en lees je de ooggetuigenverslagen uit de stad, dan begrijp je waarom. Puinhopen van beton, baksteen, verwrongen staal en smeulende sintels as: Douma is een doodskist.

"We hebben niets met IS," vertelde n van de overgebleven inwoners aan de Washington Post, "maar haar strijders zullen hier door ons met open armen ontvangen worden."

De schrijver van het artikel is tevens de voorzitter van de IS fanclub ?
Wat een baggerartikel zeg. :N
Intellectueelwoensdag 13 januari 2016 @ 22:15
quote:
0s.gif Op woensdag 13 januari 2016 22:07 schreef Richestorags het volgende:
IS krijgt overigens aan alle kanten klappen in Aleppo op dit moment:

http://www.almasdarnews.c(...)tronghold-of-al-bab/

Zelfs onze stenengooiers boeken progressie:

[ afbeelding ]
Voornamelijk dankzij Turkse artilleriesteun als ik de berichten mag geloven.
UpsideDownwoensdag 13 januari 2016 @ 22:21
quote:
0s.gif Op woensdag 13 januari 2016 22:13 schreef Richestorags het volgende:

[..]

Klopt, IS en de FSA wisselen ongeveer dagelijks van dorpjes in dat gebied. Maar ik denk dat IS problemen met mankracht begint te krijgen in Aleppo als je ziet hoe snel de tiger forces nu doorstoten. De FSA kan veel IS blijven vernietigen, maar oprukken zullen ze ook niet doen want daar hebben ze de mankracht niet voor. Dan trekt de SAA zo hun salient in.
De situatie is hier voor ISIS ronduit belabberd idd, de SDF staat een paar kilomter voor Manbij en de SAA nadert Al-Bab, dit zijn ook meteen de 2 grootste steden in dat gebied. Daarbij moet hun versterking vanuit Raqqa nu een omweg maken ten zuiden van de Eufraat, waar ze lekker gebombardeerd worden.

Kwestie van tijd
primakovwoensdag 13 januari 2016 @ 22:31
Toch merkwaardig dat tegelijkertijd de influx van TOWs merkbaar minder is en er ook minder video's zijn. Aanvoerroutes die af zijn gesloten?
Szurawoensdag 13 januari 2016 @ 23:37
@F1ea1337
#SAA and Rebels advancing in North Aleppo countryside. #SAA advancing towards Al-Bab and Rebels capturing many villages from Islamic State.
IPA35donderdag 14 januari 2016 @ 01:23
Poetin en Assad hebben laatste paar dagen een hoop sterretjes opgerekt zeg...
Richestoragsdonderdag 14 januari 2016 @ 07:41
http://www.almasdarnews.c(...)rat-in-west-palmyra/

Goed. Wanneer gaat dit front eens serieus worden genomen?

Sheikh Miskeen overigens wel bijna ingenomen, 25 procent van het zuidelijke district inmiddels in handen van de SAA (alleen het zuiden van de stad is nog niet in handen van de SAA).

http://www.almasdarnews.c(...)d-the-rebel-retreat/

Homs-Hama grens gaat wel weer lekker:

MikhailTolstyk twitterde op donderdag 14-01-2016 om 07:46:02 #Harbanafsah has been recaptured by #SAA, leaving Deyr Al Fardis isolated from the #Homs pocket https://t.co/EfHAFp5Jht reageer retweet


[ Bericht 47% gewijzigd door Richestorags op 14-01-2016 07:49:30 ]
Richestoragsdonderdag 14 januari 2016 @ 07:51
Nieuwe Latakia map:

1wmwn298k8mkmj1zg.jpg
TheJanitordonderdag 14 januari 2016 @ 12:22
Duurt wel echt lang.

Zijn er eigenlijk schattingen hoeveel troepen elke partij heeft?
Slayagedonderdag 14 januari 2016 @ 12:44
ISIS recruit 'lists his job skills on LinkedIn calling himself loyal, disciplined and hardworking'

Muhammad Daniel hs filled in his employment profile online calling himself an 'education management professional' with ISIS


Muhammad-Daniel.jpg
Slayagedonderdag 14 januari 2016 @ 12:48
towersight twitterde op donderdag 14-01-2016 om 11:00:15 Russia'n SpecOps on the ground in Syria'n Desert https://t.co/jwTw3Ug6mx reageer retweet
weinig syriers meer over die voor assad willen/kunnen vechten, dus steeds meer en meer sjia militieleden en russen worden ingevlogen

CYrBxBIWsAAC4Kw.jpg
TheJanitordonderdag 14 januari 2016 @ 12:49
quote:
6s.gif Op donderdag 14 januari 2016 12:48 schreef Slayage het volgende:
towersight twitterde op donderdag 14-01-2016 om 11:00:15 Russia'n SpecOps on the ground in Syria'n Desert https://t.co/jwTw3Ug6mx reageer retweet
weinig syriers meer over die voor assad willen/kunnen vechten, dus steeds meer en meer sjia militieleden en russen worden ingevlogen

[ afbeelding ]
Jonge Ron Pearlman.
firefly3donderdag 14 januari 2016 @ 12:50
Burgers zijn er straks ook niet meer.

160 Civilians, the outcome of the Russian aggression and the Assad massacres on Tuesday

ELDORAR ALSHAMIA EDITOR | 13 JANUARY, 2016

http://en.eldorar.com/node/1204
firefly3donderdag 14 januari 2016 @ 12:54
Rebel factions refused international pressure, to waive Syrian Revolution constants


http://en.eldorar.com/node/1209
firefly3donderdag 14 januari 2016 @ 12:57
2 uur2 uur geleden
Malcolmite ‏@Malcolmite
This Russian drone captured by rebels costs around $2 million. Great job guys
CYq8U0TWkAAgKkH.jpg

https://mobile.twitter.com/Malcolmite/status/687568964289982465
firefly3donderdag 14 januari 2016 @ 13:01
De verantwoordelijken zijn dezelfde "gematigde" shia terroristen die voor assad vechten.

2 uur2 uur geleden
Malcolmite ‏@Malcolmite
Diyala: ethnic cleansing of Sunnis in Iraqi area by sectarian Shia militants

CYq6hOXWkAAC_wy.jpg

https://mobile.twitter.com/Malcolmite/status/687566977754357761
Szuradonderdag 14 januari 2016 @ 13:25
@sayed_ridha
#IS have retaken control of Ghazal village after clashes with Turkish-backed rebels in north #Aleppo countryside

Daar vechten ze elkaar ook lekker kapot
Szuradonderdag 14 januari 2016 @ 13:28
@sayed_ridha
#SOHR: #SAA takes control of A'ran which would mean they are less than 8km from #IS' stronghold of Al-Bab in east #Aleppo countryside
Szuradonderdag 14 januari 2016 @ 13:55
@AP
BREAKING: PM says Turkish artillery attacked IS positions in Iraq, Syria in retaliation for Istanbul bombing; 200 militants killed.

Hahaha ja joh
HSGdonderdag 14 januari 2016 @ 14:27
quote:
Als hij zo blij was met zijn leven en om in NZ te wonen waarom ga je dan in godsnaam voor de IS vechten.
Slayagedonderdag 14 januari 2016 @ 14:30
quote:
0s.gif Op donderdag 14 januari 2016 14:27 schreef HSG het volgende:

[..]

Als hij zo blij was met zijn leven en om in NZ te wonen waarom ga je dan in godsnaam voor de IS vechten.
het beloofde land je weetz...
HSGdonderdag 14 januari 2016 @ 14:34
quote:
99s.gif Op donderdag 14 januari 2016 14:30 schreef Slayage het volgende:

[..]

het beloofde land je weetz...
Daar blijft straks ook niet veel meer van over.
Slayagedonderdag 14 januari 2016 @ 14:37
quote:
0s.gif Op donderdag 14 januari 2016 14:34 schreef HSG het volgende:

[..]

Daar blijft straks ook niet veel meer van over.
is ook niks meer van over. mensen die het door hebben en weg kunnen beginnen em al te smeren ^O^ deze stumper heeft dat kennelijk nog niet door :')
ElDinosaurdonderdag 14 januari 2016 @ 14:38
quote:
0s.gif Op donderdag 14 januari 2016 13:55 schreef Szura het volgende:
@AP
BREAKING: PM says Turkish artillery attacked IS positions in Iraq, Syria in retaliation for Istanbul bombing; 200 militants killed.

Hahaha ja joh
Dat is het voordeel van regelmatige hulp aan IS, dan weten je waar ze allemaal zitten.

Of zullen dit gewoon weer Koerden zijn die onder de noemer 'IS' worden gebombardeerd? :')
Slayagedonderdag 14 januari 2016 @ 14:54
goed bezig de russen ^O^

Paradoxy13 twitterde op donderdag 14-01-2016 om 09:39:45 Interim education ministry closes all schools in #Idlib for a week due to them being targeted by Russian airstrikes https://t.co/nyVWiAXx9r reageer retweet
Pielemennekedonderdag 14 januari 2016 @ 15:00
quote:
0s.gif Op donderdag 14 januari 2016 13:55 schreef Szura het volgende:
@AP
BREAKING: PM says Turkish artillery attacked IS positions in Iraq, Syria in retaliation for Istanbul bombing; 200 militants killed.

Hahaha ja joh
Ik heb moeite om dit te geloven, Irak geloof ik wel, maar Syri niet.
Is het bevestigd ?
Slayagedonderdag 14 januari 2016 @ 15:09
quote:
0s.gif Op donderdag 14 januari 2016 15:00 schreef Pielemenneke het volgende:

[..]

Ik heb moeite om dit te geloven, Irak geloof ik wel, maar Syri niet.
Is het bevestigd ?
de aantallen moet je met een korrel zout nemen, maar de laatste tijd steunen de turken met artillerie de syrische rebellen die tegen isis vechten aan de turkse grens
DUTCHKOdonderdag 14 januari 2016 @ 15:09
quote:
0s.gif Op donderdag 14 januari 2016 15:00 schreef Pielemenneke het volgende:

[..]

Ik heb moeite om dit te geloven, Irak geloof ik wel, maar Syri niet.
Is het bevestigd ?
Je kan totaal niets geloven wat er gepubliceerd word.
Ze liegen alsof het gedrukt staat en maken elkaar zwart.
Propaganda oorlog....
Pielemennekedonderdag 14 januari 2016 @ 15:10
quote:
0s.gif Op donderdag 14 januari 2016 15:09 schreef DUTCHKO het volgende:

[..]

Je kan totaal niets geloven wat er gepubliceerd word.
Ze liegen alsof het gedrukt staat en maken elkaar zwart.
Propaganda oorlog....
Tsja .....
DUTCHKOdonderdag 14 januari 2016 @ 15:12
quote:
0s.gif Op donderdag 14 januari 2016 15:10 schreef Pielemenneke het volgende:

[..]

Tsja .....
Inderdaad, dat kan je bij elk bericht zeggen....
Szuradonderdag 14 januari 2016 @ 15:26
Verschillende geruchten over Aran dat veroverd zou zijn door SAA, maar andere accounts ontkennen weer. Ze zouden er in ieder geval zijn aangekomen:

http://www.almasdarnews.c(...)b-aleppo-map-update/

quote:
Moments ago, the Syrian Arab Army (SAA) – spearheaded by the Tiger Forces – entered the town Aran which is geographically situated between Al-Bab and Kuweiris (Rasin el Aboud) Airbase. The farms surrounding the town have been captured by the SAA after a brief firefight which lasted less than 2 hours; effectively, ISIS fighters have been forced to retreat further north. Currently, less than 8 kilometers sets the ISIS-held stronghold of Al-Bab apart from advancing government troops.
Aleppo-Map-Update.png
IPA35donderdag 14 januari 2016 @ 15:51
Eerste gezamelijke op van RUaF en SyAAF.
berko13donderdag 14 januari 2016 @ 16:23
http://www.hln.be/hln/nl/(...)bombardementen.dhtml

"Turkije doodt 200 IS aanhangers." Geen enkel burgerslachtoffer?
Szuradonderdag 14 januari 2016 @ 16:49
CYq6sZiWMAEpthk.jpg
Tijd om deze pocket te splitten
Intellectueeldonderdag 14 januari 2016 @ 18:04
Nieuwe map Oost-Aleppo:

CYsiictUoAEZnzF.jpg:large
firefly3donderdag 14 januari 2016 @ 20:57
Suleiman gedood in sheikh maskin!!

2 uur2 uur geleden
Malcolmite ‏@Malcolmite
Deraa: Assad regime general Ali Suleiman killed in Sheikh Maskin

https://mobile.twitter.com/Malcolmite/status/687689471719010304
firefly3donderdag 14 januari 2016 @ 20:59
Malcolmite – ‏@Malcolmite

"Iranian justice" listen the ppl cheering. This is Obama's most important ally right now

https://mobile.twitter.com/Malcolmite/status/687688913884950528
Mortaxxdonderdag 14 januari 2016 @ 21:05
quote:
0s.gif Op donderdag 14 januari 2016 20:57 schreef firefly3 het volgende:
Suleiman gedood in sheikh maskin!!

2 uur2 uur geleden
Malcolmite @Malcolmite
Deraa: Assad regime general Ali Suleiman killed in Sheikh Maskin

https://mobile.twitter.com/Malcolmite/status/687689471719010304
alweer?
Richestoragsdonderdag 14 januari 2016 @ 21:16
quote:
1s.gif Op donderdag 14 januari 2016 21:05 schreef Mortaxx het volgende:

[..]

alweer?
Niet reageren op die troll. Soleimani zit geeneens in Daraa :')
Richestoragsdonderdag 14 januari 2016 @ 21:17
IvanSidorenko1 twitterde op donderdag 14-01-2016 om 20:59:36 #Syria #Latakia #Lattakia Militant Activist Claim a new attack by Mujaheddin has started to retrieve #Salma Area's. https://t.co/jibhfyvbZU reageer retweet
Laten we hopen dat ze Salma niet opnieuw gaan innemen.
firefly3donderdag 14 januari 2016 @ 21:51
Waarom denken jullie dat ik het over Solamed heb? Ik heb het over Suleiman.

Malcolmite – ‏@Malcolmite

Deraa: Assad regime general Ali Suleiman killed in Sheikh Maskin


CYsp7RfWYAAYVHJ.jpg

https://mobile.twitter.com/Malcolmite/status/687689471719010304
Slayagedonderdag 14 januari 2016 @ 22:52
quote:
0s.gif Op donderdag 14 januari 2016 21:51 schreef firefly3 het volgende:
Waarom denken jullie dat ik het over Solamed heb? Ik heb het over Suleiman.

Malcolmite – ‏@Malcolmite

Deraa: Assad regime general Ali Suleiman killed in Sheikh Maskin


[ afbeelding ]

https://mobile.twitter.com/Malcolmite/status/687689471719010304
:D
Woestijnvosdonderdag 14 januari 2016 @ 23:39
quote:
0s.gif Op donderdag 14 januari 2016 21:51 schreef firefly3 het volgende:
Waarom denken jullie dat ik het over Solamed heb? Ik heb het over Suleiman.

Malcolmite – ‏@Malcolmite

Deraa: Assad regime general Ali Suleiman killed in Sheikh Maskin


[ afbeelding ]

https://mobile.twitter.com/Malcolmite/status/687689471719010304
Beter kan je stoppen, met het plaatsen van valse propaganda.
Szuradonderdag 14 januari 2016 @ 23:58
Beter gaan we niet meer reageren op die gek
ClapClapYourHandsvrijdag 15 januari 2016 @ 01:20
Volgens berichten heeft het Turkse leger bombardementen uitgevoerd op Noord-Aleppo

12 jets vanuit Diyarbakir.
Szuravrijdag 15 januari 2016 @ 02:20
Welke berichten? Welke doelen?
HexHuntervrijdag 15 januari 2016 @ 06:42
Verbaasd me dat ze niet zijn neergehaald door die S-400's.
Szuravrijdag 15 januari 2016 @ 08:03
http://www.almasdarnews.c(...)as-fields-east-homs/

Ik zie de laatste dagen veel berichten en foto's van ingevlogen strijders uit Irak, zet die daar maar deels in...
Montana_irvrijdag 15 januari 2016 @ 08:52
quote:
0s.gif Op donderdag 14 januari 2016 21:51 schreef firefly3 het volgende:
Waarom denken jullie dat ik het over Solamed heb? Ik heb het over Suleiman.

Malcolmite – @Malcolmite

Deraa: Assad regime general Ali Suleiman killed in Sheikh Maskin


[ afbeelding ]

https://mobile.twitter.com/Malcolmite/status/687689471719010304
_O-

2014

Montana_irvrijdag 15 januari 2016 @ 09:04
quote:
1s.gif Op donderdag 14 januari 2016 13:01 schreef firefly3 het volgende:
De verantwoordelijken zijn dezelfde "gematigde" shia terroristen die voor assad vechten.

2 uur2 uur geleden
Malcolmite @Malcolmite
Diyala: ethnic cleansing of Sunnis in Iraqi area by sectarian Shia militants

[ afbeelding ]

https://mobile.twitter.com/Malcolmite/status/687566977754357761
2007

http://m.dailykos.com/story/2007/1/15/291171/-
ThePlaneteervrijdag 15 januari 2016 @ 10:05
Die Malcolmite ziet er ook wel uit als een objectieve Twitteraar :')
Slayagevrijdag 15 januari 2016 @ 12:17
stukje achtergrond info mbt de conflicten in irak en syrie

The real roots of Sunni-Shia conflict: beyond the myth of "ancient religious hatreds"

What's really driving the Middle East's sectarian divide?

Sunni-Shia sectarianism is indeed tearing apart the Middle East, but is largely driven by the very modern and very political rivalry between Iran and Saudi Arabia. They have sought to fight one another on Sunni-Shia lines not out of religious hatred but rather because they see sectarianism as a tool they can use — thus making that religious division much more violent and fraught.
Wausmalvrijdag 15 januari 2016 @ 13:01
Even een vraagje ik heb aardig wat foto's gezien van strijders uit beide kanten, ik zie dat er maar weinig kogelvrije vesten worden gedragen. Of heb ik gewoon verkeerd gekeken:p, zo niet is daar een specifieke reden voor (te duur bijvoorbeeld)?
Togavrijdag 15 januari 2016 @ 13:21
quote:
0s.gif Op vrijdag 15 januari 2016 13:01 schreef Wausmal het volgende:
Even een vraagje ik heb aardig wat foto's gezien van strijders uit beide kanten, ik zie dat er maar weinig kogelvrije vesten worden gedragen. Of heb ik gewoon verkeerd gekeken:p, zo niet is daar een specifieke reden voor (te duur bijvoorbeeld)?
Ik denk dat ze met deze aantallen niet zo makkelijk te krijgen zijn voor Hassan en alleman.
(Maar even kijkend in de rekken van C&A waren alle vesten kogelvrij... :s) )
Slayagevrijdag 15 januari 2016 @ 14:18
EjmAlrai twitterde op vrijdag 15-01-2016 om 12:40:25 #Russia: 5662 sorties registered. 217 cities & villages of 1000 sqkm were retaken by #SAA since the beginning of the intervention in #Syria. reageer retweet
markito0171 twitterde op vrijdag 15-01-2016 om 14:04:08 #Syria #Daraa Rebels retook several positions in northern & eastern parts of Shayk Maskin cityhttps://t.co/tvLBhgoc2S reageer retweet


[ Bericht 24% gewijzigd door Slayage op 15-01-2016 15:08:07 ]
Richestoragsvrijdag 15 januari 2016 @ 15:47
quote:
99s.gif Op vrijdag 15 januari 2016 14:18 schreef Slayage het volgende:
EjmAlrai twitterde op vrijdag 15-01-2016 om 12:40:25 #Russia: 5662 sorties registered. 217 cities & villages of 1000 sqkm were retaken by #SAA since the beginning of the intervention in #Syria. reageer retweet
markito0171 twitterde op vrijdag 15-01-2016 om 14:04:08 #Syria #Daraa Rebels retook several positions in northern & eastern parts of Shayk Maskin cityhttps://t.co/tvLBhgoc2S reageer retweet
Heb je ook een betrouwbaardere bron dan Markito ;)
Slayagevrijdag 15 januari 2016 @ 16:19
quote:
1s.gif Op vrijdag 15 januari 2016 15:47 schreef Richestorags het volgende:

[..]

Heb je ook een betrouwbaardere bron dan Markito ;)
die zullen mogelijk volgen ;)
Richestoragsvrijdag 15 januari 2016 @ 18:42
Salma innemen kunnen de rebellen wel vergeten nu:

sayed_ridha twitterde op vrijdag 15-01-2016 om 18:30:14 #SAA take control of Duwayrakah & Rweiset Al-Nimr in #Latakia countryside reageer retweet
http://wikimapia.org/#lan(...)/12995319/Duwayrikah
primakovvrijdag 15 januari 2016 @ 19:48
quote:
2s.gif Op vrijdag 15 januari 2016 01:20 schreef ClapClapYourHands het volgende:
Volgens berichten heeft het Turkse leger bombardementen uitgevoerd op Noord-Aleppo

12 jets vanuit Diyarbakir.
Bron?
UpsideDownvrijdag 15 januari 2016 @ 19:55
quote:
0s.gif Op vrijdag 15 januari 2016 06:42 schreef HexHunter het volgende:
Verbaasd me dat ze niet zijn neergehaald door die S-400's.
Ze zijn waarschijnlijk niet eens in de buurt van de grens geweest en de bom is 1 cm over de grens in de bosjes terechtgekomen. Stoere boiis
ClapClapYourHandsvrijdag 15 januari 2016 @ 20:09
quote:
0s.gif Op vrijdag 15 januari 2016 19:48 schreef primakov het volgende:

[..]

Bron?
Bron is iemand binnen het leger. Binnenkort zal er wel een persverklaring komen.
primakovvrijdag 15 januari 2016 @ 20:22
quote:
7s.gif Op vrijdag 15 januari 2016 20:09 schreef ClapClapYourHands het volgende:

[..]

Bron is iemand binnen het leger. Binnenkort zal er wel een persverklaring komen.
Ahh dus geen enkele medium bericht erover en we moeten jou geloven omdat je een bron in het leger hebt. Klinkt als Turkse bullshit.
Szuravrijdag 15 januari 2016 @ 20:31
Turken :')
ClapClapYourHandsvrijdag 15 januari 2016 @ 20:44
quote:
0s.gif Op vrijdag 15 januari 2016 20:22 schreef primakov het volgende:

[..]

Ahh dus geen enkele medium bericht erover en we moeten jou geloven omdat je een bron in het leger hebt. Klinkt als Turkse bullshit.
Turkije voert sowieso bombardementen uit in Syri en Irak. Maar goed ik ben hier niet om jou te overtuigen of whatever

http://www.hurriyetdailyn(...)=93895&NewsCatID=352
primakovvrijdag 15 januari 2016 @ 20:47
quote:
0s.gif Op vrijdag 15 januari 2016 20:44 schreef ClapClapYourHands het volgende:

[..]

Turkije voert sowieso bombardementen uit in Syri en Irak. Maar goed ik ben hier niet om jou te overtuigen of whatever

http://www.hurriyetdailyn(...)=93895&NewsCatID=352
Nee dat heb ik gemerkt, overtuigend ben je nooit.

Waar staat dat jets bombardementen uitvoeren in Syri dan? Daarvoor willen we graag een bron zien, en dan niet zo zielig met smoesjes komen als jouw directe bronnen uit het leger.
ClapClapYourHandsvrijdag 15 januari 2016 @ 20:48
quote:
0s.gif Op vrijdag 15 januari 2016 20:47 schreef primakov het volgende:

[..]

Nee dat heb ik gemerkt, overtuigend ben je nooit.

Waar staat dat jets bombardementen uitvoeren in Syri dan? Daarvoor willen we graag een bron zien, en dan niet zo zielig met smoesjes komen als jouw directe bronnen uit het leger.
In dat bericht kan je lezen dat er al artillery bombardments worden uitgevoerd. Gister kwamen daar o.a. die jets bij.

Als je het niet wilt geloven, jammer dan. Binnenkort komt er wel een persverklaring.
primakovvrijdag 15 januari 2016 @ 20:50
quote:
0s.gif Op vrijdag 15 januari 2016 20:48 schreef ClapClapYourHands het volgende:

[..]

In dat bericht kan je lezen dat er al artillery bombardments worden uitgevoerd. Gister kwamen daar o.a. die jets bij.

Als je het niet wilt geloven, jammer dan. Binnenkort komt er wel een persverklaring.
Ik heb het bericht gelezen. Ik wacht ook met smart op het bewijs dat er 200 ISIS strijders zijn omgekomen. Ahh dus als we je om bewijs vragen geef je niet thuis.

Nou, we wachten met smart op de persverklaring hoor.
UpsideDownvrijdag 15 januari 2016 @ 21:05
Conflicts twitterde op vrijdag 15-01-2016 om 18:47:38 VIDEO: SAA and NDF fight against rebel forces in the town of Hirbnafsah in southern Hama, #Syria. https://t.co/A0OJ4gAfu6 reageer retweet
UpsideDownvrijdag 15 januari 2016 @ 21:13
Verslaggever van RT loopt momenteel mee met de SDF, veel pics en videos

https://twitter.com/MuradoRT
MuradoRT twitterde op vrijdag 15-01-2016 om 12:56:51 On the front lines against #ISIS, with #Syria Democratic Forces. #ISIS big fans of "scorched earth", I found out https://t.co/cawMe0hpZm reageer retweet
MuradoRT twitterde op vrijdag 15-01-2016 om 18:44:11 #SDF (#syrian democratic forces) on the front lines against. They say #isis's strength has dropped radically https://t.co/iuqMbQDZB5 reageer retweet
Richestoragszaterdag 16 januari 2016 @ 05:52
http://www.almasdarnews.c(...)ensive-in-southeast/

quote:
For several days, the Syrian Arab Army’s 120th Brigade of the 2nd Division has steadily maneuvered their way through the rugged terrain surrounding the ancient Assyrian city of Quraytayn and positioned themselves for a massive assault on the Islamic State of Iraq and Al-Sham’s (ISIS) defenses in the Homs Governorate’s southeastern countryside.

On Friday afternoon, sources close to Al-Masdar News confirmed the arrival of several hundred military personnel from the National Defense Forces (NDF); these soldiers were specifically trained by the Russian and Iranian military advisers in the Homs and Latakia Governorates before they made their way to this volatile front in central Syria.
Nice.

http://www.almasdarnews.c(...)er-in-northern-homs/
Richestoragszaterdag 16 januari 2016 @ 05:55
Dafoq?

http://www.dailystar.com.(...).Vpm3gbmKj70.twitter

Moeten ze eerst het gat naar Nubl dichten, maar dat zal wel bij de preparation horen.
Richestoragszaterdag 16 januari 2016 @ 06:02
Artikel geschreven door Petolucem over mogelijke scenario's rond het Kuweires gebied:

http://southfront.org/syrias-armed-force-advances-in-aleppo/
Szurazaterdag 16 januari 2016 @ 08:08
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 januari 2016 05:55 schreef Richestorags het volgende:
Dafoq?

http://www.dailystar.com.(...).Vpm3gbmKj70.twitter

Moeten ze eerst het gat naar Nubl dichten, maar dat zal wel bij de preparation horen.
Dat wordt echt een grote tyfuszooi mochten ze echt de wijken van Aleppo-stad onder handen nemen.
Richestoragszaterdag 16 januari 2016 @ 08:18
quote:
1s.gif Op zaterdag 16 januari 2016 08:08 schreef Szura het volgende:

[..]

Dat wordt echt een grote tyfuszooi mochten ze echt de wijken van Aleppo-stad onder handen nemen.
Beter sluiten ze Aleppo-stad hermetisch af (al het gebied eromheen veroveren) en dwingen ze de rebellen tot het maken van een politieke deal. Desnoods met hulp van de VN.
Szurazaterdag 16 januari 2016 @ 08:21
quote:
1s.gif Op zaterdag 16 januari 2016 08:18 schreef Richestorags het volgende:

[..]

Beter sluiten ze Aleppo-stad hermetisch af (al het gebied eromheen veroveren) en dwingen ze de rebellen tot het maken van een politieke deal. Desnoods met hulp van de VN.
Daar zie ik ook meer in, een Homs-scenario.
Slayagezaterdag 16 januari 2016 @ 15:13
interessant

AzadiRojava twitterde op zaterdag 16-01-2016 om 12:05:23 US asked YPG 2 stop fight nusra/ahrar near Aleppo. YPG agreed if groups stop attacks/siege of Efrin within 10 days + https://t.co/jaTwykUzVJ reageer retweet
NorthernStork twitterde op zaterdag 16-01-2016 om 12:48:48 #FSA & Faylaq al-Sham continue advancing against #ISIL north #Aleppo. Blue colored are recently liberated villages. https://t.co/UrN0PzPeW2 reageer retweet
CY1txyYUsAE7_kp.jpg

een isis leider gevangen genomen tijdens offensief

CY15snOUkAAWu9K.jpg

markito0171 twitterde op zaterdag 16-01-2016 om 13:58:54 #Syria #IslamicState shrinked regime hold area west of #DeirEzzor city on a length of nearly 10km along the Euphrates river this morning reageer retweet
Paradoxy13 twitterde op zaterdag 16-01-2016 om 12:51:38 Head of Assad’s 9th Div in southern #Syria Maj Gen Ahmad al-Oqda confirmed killed in Sheikh Miskin battles in #Daraa https://t.co/aLSllRlSHT reageer retweet
firefly3zaterdag 16 januari 2016 @ 15:26
quote:
99s.gif Op zaterdag 16 januari 2016 15:13 schreef Slayage het volgende:
interessant

AzadiRojava twitterde op zaterdag 16-01-2016 om 12:05:23 US asked YPG 2 stop fight nusra/ahrar near Aleppo. YPG agreed if groups stop attacks/siege of Efrin within 10 days + https://t.co/jaTwykUzVJ reageer retweet
NorthernStork twitterde op zaterdag 16-01-2016 om 12:48:48 #FSA & Faylaq al-Sham continue advancing against #ISIL north #Aleppo. Blue colored are recently liberated villages. https://t.co/UrN0PzPeW2 reageer retweet
[ afbeelding ]

een isis leider gevangen genomen tijdens offensief

[ afbeelding ]

markito0171 twitterde op zaterdag 16-01-2016 om 13:58:54 #Syria #IslamicState shrinked regime hold area west of #DeirEzzor city on a length of nearly 10km along the Euphrates river this morning reageer retweet
Paradoxy13 twitterde op zaterdag 16-01-2016 om 12:51:38 Head of Assad’s 9th Div in southern #Syria Maj Gen Ahmad al-Oqda confirmed killed in Sheikh Miskin battles in #Daraa https://t.co/aLSllRlSHT reageer retweet
Zelfs met pepsi bommen en stenen wordt de SAA verslagen.
Slayagezaterdag 16 januari 2016 @ 20:17
ook vandaag gevechten sheikh misikin


_O- _O- _O-

24Aleppo twitterde op zaterdag 16-01-2016 om 18:40:52 #ISIS lowers fighters salaries to half because the "exceptional circumstances in the Islamic state." #Aleppo24 https://t.co/t014ZUK5QH reageer retweet
#ANONIEMzaterdag 16 januari 2016 @ 20:33
quote:
99s.gif Op zaterdag 16 januari 2016 20:17 schreef Slayage het volgende:
ook vandaag gevechten sheikh misikin


_O- _O- _O-

24Aleppo twitterde op zaterdag 16-01-2016 om 18:40:52 #ISIS lowers fighters salaries to half because the "exceptional circumstances in the Islamic state." #Aleppo24 https://t.co/t014ZUK5QH reageer retweet
Takfiris tegen Wahabis :D Hopelijk schieten ze elkaar snel dood.
Waar is mijn popcorn? :D
Slayagezaterdag 16 januari 2016 @ 20:34
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 januari 2016 20:33 schreef vigen98 het volgende:

[..]

Takfiris tegen Wahabis
wie is wie?
#ANONIEMzaterdag 16 januari 2016 @ 20:35
quote:
99s.gif Op zaterdag 16 januari 2016 20:34 schreef Slayage het volgende:

[..]

wie is wie?
Goed punt. Allemaal een pot nat.
Slayagezaterdag 16 januari 2016 @ 20:35
quote:
9s.gif Op zaterdag 16 januari 2016 20:35 schreef vigen98 het volgende:

[..]

Goed punt. Allemaal een pot nat.
je weet wie er in sheik miskin strijden?
#ANONIEMzaterdag 16 januari 2016 @ 20:36
quote:
99s.gif Op zaterdag 16 januari 2016 20:35 schreef Slayage het volgende:

[..]

je weet wie er in sheik miskin strijden?
Ik weet genoeg dat het beide terroristen zijn :Y Behalve SAA.

FSA die samenwerkt met Nusra _O-

[ Bericht 6% gewijzigd door #ANONIEM op 16-01-2016 20:37:58 ]
Slayagezaterdag 16 januari 2016 @ 20:38
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 januari 2016 20:36 schreef vigen98 het volgende:

[..]

Ik weet genoeg dat het beide terroristen zijn :Y Behalve SAA.

FSA die samenwerkt met Nusra _O-
in sheik miskin vechten de rebellen tegen de assadisten, die beelden zijn daarvan ;)
#ANONIEMzaterdag 16 januari 2016 @ 20:39
quote:
99s.gif Op zaterdag 16 januari 2016 20:38 schreef Slayage het volgende:

[..]

in sheik miskin vechten de rebellen tegen de assadisten, die beelden zijn daarvan ;)
53934054.jpg
Slayagezaterdag 16 januari 2016 @ 20:42
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 januari 2016 20:33 schreef vigen98 het volgende:

[..]

Takfiris tegen Wahabis :D Hopelijk schieten ze elkaar snel dood.
Waar is mijn popcorn? :D
zijn de assadisten de wahabis of de rebellen?
#ANONIEMzaterdag 16 januari 2016 @ 20:44
quote:
2s.gif Op zaterdag 16 januari 2016 20:42 schreef Slayage het volgende:

[..]

zijn de assadisten de wahabis of de rebellen?
Ik las het bericht verkeerd. Excuses, ik dacht aan een andere plaats.
Slayagezaterdag 16 januari 2016 @ 20:46
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 januari 2016 20:44 schreef vigen98 het volgende:

[..]

Ik las het bericht verkeerd. Excuses, ik dacht aan een andere plaats.
i know :s)
UpsideDownzaterdag 16 januari 2016 @ 20:46
lol :')
UpsideDownzaterdag 16 januari 2016 @ 20:54
ISIS executeerde vandaag zeker 250 mensen willekeurig in Deir ez-Zor
sayed_ridha twitterde op zaterdag 16-01-2016 om 20:33:30 Gov sources claim that after entering Al-Baghiliyah, #IS executed more than 250 people among them were women, children & elderly #DeirEzzor reageer retweet
firefly3zaterdag 16 januari 2016 @ 20:55
Sheikh maskin = Sektarische shia extremisten tegen gematigde oorspronkelijke bewoners.

[ Bericht 50% gewijzigd door sp3c op 17-01-2016 01:33:54 ]
UpsideDownzaterdag 16 januari 2016 @ 20:58
De massa-executie vond plaats na een massale aanval op de stad die de SAA niet kon afslaan.
ConflictsNow twitterde op zaterdag 16-01-2016 om 20:49:47 Syrian Army in #DeirEzzor under a huge ISIS attack. ISIS advancing rapidly despite Russian airstrikes. reageer retweet
sayed_ridha twitterde op zaterdag 16-01-2016 om 20:56:10 #PT #NDF fighters, their families & those accused of being "regime sympathisers" were executed #DeirEzzor reageer retweet
UpsideDownzaterdag 16 januari 2016 @ 21:01
Reuters twitterde op zaterdag 16-01-2016 om 20:43:29 Islamic State kills dozens in Syria's Deir al-Zor city https://t.co/SaY9PzjfGo reageer retweet
UpsideDownzaterdag 16 januari 2016 @ 21:17
AFP twitterde op zaterdag 16-01-2016 om 20:14:41 #BREAKING Toll from IS attack on Syria forces in Deir Ezzor rises to 75: monitor reageer retweet
Slayagezaterdag 16 januari 2016 @ 21:29
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 januari 2016 20:54 schreef UpsideDown het volgende:
ISIS executeerde vandaag zeker 250 mensen willekeurig in Deir ez-Zor
sayed_ridha twitterde op zaterdag 16-01-2016 om 20:33:30 Gov sources claim that after entering Al-Baghiliyah, #IS executed more than 250 people among them were women, children & elderly #DeirEzzor reageer retweet
is al weer een tijdje terug een fatsoenlijke gore vid van isis...
Slayagezaterdag 16 januari 2016 @ 22:37
weer een mislukt aanval van sjia milities zuid aleppo

Szurazaterdag 16 januari 2016 @ 22:48
Russische bommenregen op D e-Z komende week, dat kan niet anders:
Intellectueelzondag 17 januari 2016 @ 00:24
CY4MV8MWYAAc-EQ.jpg:large
Richestoragszondag 17 januari 2016 @ 00:49
quote:
0s.gif Op zaterdag 16 januari 2016 20:58 schreef UpsideDown het volgende:
De massa-executie vond plaats na een massale aanval op de stad die de SAA niet kon afslaan.
ConflictsNow twitterde op zaterdag 16-01-2016 om 20:49:47 Syrian Army in #DeirEzzor under a huge ISIS attack. ISIS advancing rapidly despite Russian airstrikes. reageer retweet
sayed_ridha twitterde op zaterdag 16-01-2016 om 20:56:10 #PT #NDF fighters, their families & those accused of being "regime sympathisers" were executed #DeirEzzor reageer retweet
Vliegen ze daar wel eens nieuwe gasten in eigenlijk? Het nadeel van Deir Ezzor is ook dat zij de shit krijgen van de Irakese strijders. Nu IS in Ramadi is verslagen zal een deel naar Deir Ezzor zijn gegaan. Ik las trouwens dat er baby's van 8 maanden tussen de slachtoffers zaten. Wat een ratten zijn het ook. Al-Bughayliyah woont veel familie van SAA soldaten, dat is waarschijnlijk de reden dat ze zo tekeer zijn gegaan. Laten we hopen dat het niet ze lukt om Deir Ezzor te veroveren, als het ze wel lukt kunnen ze gelijk versterkingen naar Aleppo sturen.

[ Bericht 5% gewijzigd door Richestorags op 17-01-2016 01:00:01 ]
Slayagezondag 17 januari 2016 @ 01:09
Malcolmite twitterde op zondag 17-01-2016 om 01:03:19 Ghouta: this is why Friday prayers have been cancelled. Russian planes target Deir Assafir Mosque https://t.co/WAlsyYPGkW reageer retweet
arabthomness twitterde op zaterdag 16-01-2016 om 23:49:52 #Syria: #FSA rebels continue to advance in northern #Aleppo tonight, they just captured the village of Yani Yabin, West of Dudyan reageer retweet
markito0171 twitterde op zondag 17-01-2016 om 00:19:11 #Syria Reports of 300+ dead #Assad-forces & loyal residents in #DeirEzzorafter #IS overrun western outskirtshttps://t.co/cTHzdcAehK reageer retweet
markito0171 twitterde op zondag 17-01-2016 om 00:20:20 @markito0171 SOHR claim 75 #Assad-forces killed reageer retweet


[ Bericht 34% gewijzigd door Slayage op 17-01-2016 01:16:05 ]
Pielemennekezondag 17 januari 2016 @ 01:17
quote:
99s.gif Op zaterdag 16 januari 2016 20:17 schreef Slayage het volgende:
ook vandaag gevechten sheikh misikin


_O- _O- _O-

24Aleppo twitterde op zaterdag 16-01-2016 om 18:40:52 #ISIS lowers fighters salaries to half because the "exceptional circumstances in the Islamic state." #Aleppo24 https://t.co/t014ZUK5QH reageer retweet
Die gasten hebben het IQ van een mossel.
Richestoragszondag 17 januari 2016 @ 01:30
Goed artikel over o.a. Aleppo en wat gejank van een FSA commandant over dat de SDF wel wapens krijgt:

http://www.al-monitor.com(...)ssad-terrorist.html#
Intellectueelzondag 17 januari 2016 @ 01:31
quote:
99s.gif Op zondag 17 januari 2016 01:09 schreef Slayage het volgende:
Malcolmite twitterde op zondag 17-01-2016 om 01:03:19 Ghouta: this is why Friday prayers have been cancelled. Russian planes target Deir Assafir Mosque https://t.co/WAlsyYPGkW reageer retweet
arabthomness twitterde op zaterdag 16-01-2016 om 23:49:52 #Syria: #FSA rebels continue to advance in northern #Aleppo tonight, they just captured the village of Yani Yabin, West of Dudyan reageer retweet
markito0171 twitterde op zondag 17-01-2016 om 00:19:11 #Syria Reports of 300+ dead #Assad-forces & loyal residents in #DeirEzzorafter #IS overrun western outskirtshttps://t.co/cTHzdcAehK reageer retweet
markito0171 twitterde op zondag 17-01-2016 om 00:20:20 @markito0171 SOHR claim 75 #Assad-forces killed reageer retweet
Al die Twitter-bronnen van je zijn bij elkaar nog geen stuiver waard qua geloofwaardigheid. Niet n van die clowns zit in Syri noch heeft goede contacten in het conflict.
Richestoragszondag 17 januari 2016 @ 01:32
IraqiSuryani1 twitterde op zondag 17-01-2016 om 00:30:42 #SAA launched a Surface-to-surface missile towards #ISIS positions in #DeirEzzorhttps://t.co/D0FyOMbfbc reageer retweet
HK2307 twitterde op zondag 17-01-2016 om 00:16:32 #Breaking; Al-Baghilyah village, where #IS massacred 300 people has been liberated by Syrian army/allies - #DeirEzzor Governor. #Syria #SAA reageer retweet
IadArtwork twitterde op zaterdag 16-01-2016 om 23:50:45 More: All attacks on positions of Republican Guards successfully repelled.#ISIS suffered heavy losses in Tharda Mountain area#DeirEzzor. reageer retweet
O.a. hun emir is gedood.

[ Bericht 56% gewijzigd door Richestorags op 17-01-2016 01:37:58 ]
Slayagezondag 17 januari 2016 @ 01:37
quote:
0s.gif Op zondag 17 januari 2016 01:31 schreef Intellectueel het volgende:

[..]

Al die Twitter-bronnen van je zijn bij elkaar nog geen stuiver waard qua geloofwaardigheid. Niet n van die clowns zit in Syri noch heeft goede contacten in het conflict.
ja man, you the man...
Richestoragszondag 17 januari 2016 @ 01:38
quote:
99s.gif Op zondag 17 januari 2016 01:37 schreef Slayage het volgende:

[..]

ja man, you the man...
Normaal gesproken post je weinig onzin, maar kom op man. Markito :')
Slayagezondag 17 januari 2016 @ 01:39
quote:
0s.gif Op zondag 17 januari 2016 01:38 schreef Richestorags het volgende:

[..]

Normaal gesproken post je weinig onzin, maar kom op man. Markito :')
marky mark _O_

daarnaast post hij wat sohr aangeeft en wat anderen aangeven, niks geks of wel?
Richestoragszondag 17 januari 2016 @ 01:40
quote:
99s.gif Op zondag 17 januari 2016 01:39 schreef Slayage het volgende:

[..]

marky mark _O_

daarnaast post hij wat sohr aangeeft en wat anderen aangeven, niks geks of wel?
Hij heeft meerdere keren bullshit gepost over het dood zijn van Soleimani, veroveringen die helemaal niet klopten enz. enz.
Slayagezondag 17 januari 2016 @ 01:41
quote:
0s.gif Op zondag 17 januari 2016 01:40 schreef Richestorags het volgende:

[..]

Hij heeft meerdere keren bullshit gepost over het dood zijn van Soleimani, veroveringen die helemaal niet klopten enz. enz.
laat het verleden in het verleden hier en nu telt alleen ;)
Richestoragszondag 17 januari 2016 @ 01:43
quote:
99s.gif Op zondag 17 januari 2016 01:41 schreef Slayage het volgende:

[..]

laat het verleden in het verleden hier en nu telt alleen ;)
Natuurlijk niet. Het verleden telt mee voor hoe betrouwbaar zo'n persoon in het heden is. Hij heeft geen goede track record.
Slayagezondag 17 januari 2016 @ 01:48
quote:
0s.gif Op zondag 17 januari 2016 01:43 schreef Richestorags het volgende:

[..]

Natuurlijk niet. Het verleden telt mee voor hoe betrouwbaar zo'n persoon in het heden is. Hij heeft geen goede track record.
de boodschappen waarderen door de inhoud niet door de boodschapper
sp3czondag 17 januari 2016 @ 01:49
oorlog is ook geen exact science natuurlijk
Intellectueelzondag 17 januari 2016 @ 01:54
quote:
99s.gif Op zondag 17 januari 2016 01:48 schreef Slayage het volgende:

[..]

de boodschappen waarderen door de inhoud niet door de boodschapper
Je lult weer eens nonsense. Feit blijft dat al die clowns die je hier blijft citeren geen knip voor de neus waard zijn. Gewoon klakkeloos leugens blijven verspreiden alsof er niets aan de hand is want figuren als Slayage en Firefly3 blijven ze toch gewoon quoten.
Intellectueelzondag 17 januari 2016 @ 01:56
quote:
0s.gif Op zondag 17 januari 2016 01:49 schreef sp3c het volgende:
oorlog is ook geen exact science natuurlijk
Nee, maar schaamteloos een stel zolderkamerhelden blijven citeren die ten eerste niet in Syri wonen, nooit blijk hebben gegeven van het hebben van geloofwaardige contacten in het conflict en daarnaast onder een anonieme Twitternaampje opereren is lachwekkend. Wat dat betreft heeft de gemiddelde Fok!er in dit topic evenveel geloofwaardigheid.
Slayagezondag 17 januari 2016 @ 01:56
quote:
0s.gif Op zondag 17 januari 2016 01:54 schreef Intellectueel het volgende:

[..]

BLABLABLABLABLA
:O
Intellectueelzondag 17 januari 2016 @ 01:57
quote:
99s.gif Op zondag 17 januari 2016 01:56 schreef Slayage het volgende:
:O
Die knoflooklucht is weer naar je hersens geschoten zie ik.
Slayagezondag 17 januari 2016 @ 01:57
quote:
0s.gif Op zondag 17 januari 2016 01:56 schreef Intellectueel het volgende:

[..]

Wat dat betreft heeft de gemiddelde Fok!er in dit topic evenveel geloofwaardigheid.
_O-
Slayagezondag 17 januari 2016 @ 01:57
quote:
0s.gif Op zondag 17 januari 2016 01:57 schreef Intellectueel het volgende:

[..]

Die knoflooklucht is weer naar je hersens geschoten zie ik.
vandaag uien gehad, geen knoflook B-)
Intellectueelzondag 17 januari 2016 @ 02:03
Ik stel me voor hoe het zijn geweest als de Tweede Wereldoorlog op Twitter zou zijn bericht. Hele volksstammen van zolderkamerhelden die veilig vanachter hun computer als digitale versies veldmaarschalk Paulus duizenden kilometer van het front meldden dat 67.86% van Stalingrad zojuist veroverd zou zijn door de Duitsers. Om vervolgens andere bronnen te lezen van zolderkamerhelden die melden dat niet 67.86% van de stad zou zijn veroverd, maar maar liefst 98.67%. Ondertussen zouden de Russen slechts een 'tactische terugtrekking' hebben uitgevoerd en maken ze zich op voor een grote 'counter-offensief'.
Richestoragszondag 17 januari 2016 @ 10:21
SAA rukt op richting Rabia. Mount Kazbar en Jabal al Sindiyan ingenomen. Klik op tweet voor wikimapia link. Ik gok dat tegen de tijd dat ze bij Rabia zijn de verovering net zo gaat als bij Salma. Het hele Latakia front stort als een kaartenhuis in elkaar.

https://twitter.com/IvanSidorenko1/status/688636867638595584

http://www.almasdarnews.c(...)-the-turkish-border/
Richestoragszondag 17 januari 2016 @ 10:26
Dit zijn overigens de gestoorde terroristen waar de SAA het tegen opneemt en de FSA fracties mee samenwerken:

https://twitter.com/IvanSidorenko1/status/688640549302177792
Richestoragszondag 17 januari 2016 @ 10:33
Hou trouwens ook Quaraytayn front in de gaten. Groot offensief daar.
Slayagezondag 17 januari 2016 @ 11:09
quote:
0s.gif Op zondag 17 januari 2016 10:33 schreef Richestorags het volgende:
Hou trouwens ook Quaraytayn front in de gaten. Groot offensief daar.
jij doet dat voor ons toch? :*
Slayagezondag 17 januari 2016 @ 11:16
marky marks tweet mbt daantal slachtoffers in deir is vandaag bevestigd door sana :*

vraag me af wat er mis is gegaan, al die families!?? :{

markito0171 twitterde op zondag 17-01-2016 om 11:09:13 @markito0171 regime media confirmed this numbers today reageer retweet
quote:
Syri: 'IS doodt 300 mensen in Deir al-Zor'

Het door de staat gecontroleerde Syrische persbureau SANA meldt dat het bloedbad dat terreurgroep IS in het oosten van Syri heeft aangericht, in de plaats Deir al-Zor, veel omvangrijker is dan eerder gedacht. Het dodental zou zijn gestegen naar 300. Het persbureau spreekt van "een verschrikkelijke slachtpartij". Hoe betrouwbaar de nieuwe cijfers zijn is onduidelijk.

Volgens het onafhankelijke Syrische Observatorium voor de Mensenrechten heeft IS in de stad 400 mensen ontvoerd. Het zou gaan om familieleden van regeringsgezinde strijders. Het is niet duidelijk wat er met hen is gebeurd.

Gisteren meldde het Observatorium nog dat er 135 mensen zijn omgekomen bij de executies. Het merendeel van de slachtoffers bestaat uit vrouwen, kinderen en ouderen. Volgens het Observatorium voor de Mensenrechten zijn ook veel Syrische soldaten omgekomen. De slachtoffers zijn doodgeschoten of onthoofd.
Richestoragszondag 17 januari 2016 @ 11:33
quote:
99s.gif Op zondag 17 januari 2016 11:16 schreef Slayage het volgende:
marky marks tweet mbt daantal slachtoffers in deir is vandaag bevestigd door sana :*

vraag me af wat er mis is gegaan, al die families!?? :{

markito0171 twitterde op zondag 17-01-2016 om 11:09:13 @markito0171 regime media confirmed this numbers today reageer retweet
[..]

Voor IS is het genoeg als je familie bent van NDF of SAA. IS heeft binnen kunnen dringen door zelfmoordenaar na zelfmoordenaar op de SAA af te sturen, op een gegeven moment hou je dat niet tegen. Tevens denk ik dat IS dit bewust doet omdat hun propaganda (zie ook beneden) draait om veroveringen maar ook om het zaaien van terreur. De veroveringen gaan de laatste tijd niet zo goed, dus moeten ze om gestoorde en verwarde tienertjes aan te trekken keiharde terreur zaaien. Dit drama laat wel wat zien:

-IS heeft dit offensief gestart om de SAA te frustreren in hun opmars rond Quaraytayn, niet geheel toevallig begon die aanval namelijk gisteren. Tegelijkertijd hebben ze namelijk ook een offensief in Qalamoun gestart, waar de SAA en Hezbollah overigens juist terrein hebben gewonnen. Waar IS hier vroeger erg succesvol in was (de SAA moest dan weer de spaarzame troepen herverdelen richting het actieve IS front, zie Khanasser) lijken ze nu niet eens meer in staat om iets te veroveren. IS heeft gisteren enorme verliezen geleden in Deir-Ezzor, ondanks de chaos die ze zelf hebben aangericht.
-De andere reden waarom IS dit offensief heeft gestart is omdat als Deir-Ezzor eindelijk veroverd is, ze duizenden troepen naar Aleppo kunnen sturen. Aangezien dit ze wederom niet is gelukt, blijven ze overstrekt op het Aleppo front. Alle partijen in Aleppo kunnen hiervan profiteren.

Nu wordt ook gelijk de zwakte van de IS ideologie duidelijk. IS propaganda draait om veroveringen, net als de ambities voor het gebied van hun kalifaat vrij groot zijn (veel groter dan wat ze nu hebben). Ze beloven hun strijders martelaarschap op het slagveld. Dat ging allemaal prima toen ze het momentum en shock effect nog mee hadden, maar nu hebben ze bijna nergens meer het momentum en mislukken vrijwel al hun offensieven. Maar de offensieven hebben ze juist nodig omdat dat inherent is aan hun bestaan. Als ze wat meer pragmatisch zouden zijn en bepaalde gebieden zouden opgeven (Deir-Ezzor bijvoorbeeld) zouden ze meer kunnen bereiken door hetgene wat ze hebben stevig vast te houden. Maar dat kan niet, want dat zou betekenen dat hun ideologie niet meer bestaat.

[ Bericht 8% gewijzigd door Richestorags op 17-01-2016 11:42:25 ]
Richestoragszondag 17 januari 2016 @ 11:34
quote:
99s.gif Op zondag 17 januari 2016 11:09 schreef Slayage het volgende:

[..]

jij doet dat voor ons toch? :*
Natuurlijk :Y
Richestoragszondag 17 januari 2016 @ 11:51
Hebben die FSA gasten een shitload aan wapens gehad ofzo? Of is IS in Aleppo helemaal in elkaar aan het storten door de drie-fronten oorlog?

sayed_ridha twitterde op zondag 17-01-2016 om 11:14:52 Turkish backed rebels take control of Yani Yaban west of Dudiyan after clashes with #IS in north #Aleppo reageer retweet
http://wikimapia.org/#lan(...)n=37.266440&z=15&m=b
Richestoragszondag 17 januari 2016 @ 11:57
Filmpje waarin een rebel wordt gesniped in Sheikh Maskin door een SAA sniper. Volle headshot. Laat goed zien hoe erg oorlog eigenlijk is voor degenen die het uitvechten. Al zijn medestrijders staan er pal naast :{

SPOILER
UpsideDownzondag 17 januari 2016 @ 12:10
400 ontvoerd
AFP twitterde op zondag 17-01-2016 om 10:54:41 #UPDATE: IS group abducts more than 400 civilians in eastern Syria: monitor https://t.co/tK6MBP7tts #DeirEzzor https://t.co/O0IQCNWKsO reageer retweet
Richestoragszondag 17 januari 2016 @ 12:16
quote:
0s.gif Op zondag 17 januari 2016 12:10 schreef UpsideDown het volgende:
400 ontvoerd
AFP twitterde op zondag 17-01-2016 om 10:54:41 #UPDATE: IS group abducts more than 400 civilians in eastern Syria: monitor https://t.co/tK6MBP7tts #DeirEzzor https://t.co/O0IQCNWKsO reageer retweet
Jep. Stelletje ratten moeten wat als het telkens niet lukt. Gelukkig zijn ze er WEER niet in geslaagd :Y
firefly3zondag 17 januari 2016 @ 12:18
Hoe krijgt de SAA samen met rusland voor elkaar dat het daar zo misliep? En konden die mensen niet verhuizen? (Eerlijke vraag)
UpsideDownzondag 17 januari 2016 @ 12:18
quote:
1s.gif Op zondag 17 januari 2016 00:49 schreef Richestorags het volgende:

[..]

Vliegen ze daar wel eens nieuwe gasten in eigenlijk? Het nadeel van Deir Ezzor is ook dat zij de shit krijgen van de Irakese strijders. Nu IS in Ramadi is verslagen zal een deel naar Deir Ezzor zijn gegaan. Ik las trouwens dat er baby's van 8 maanden tussen de slachtoffers zaten. Wat een ratten zijn het ook. Al-Bughayliyah woont veel familie van SAA soldaten, dat is waarschijnlijk de reden dat ze zo tekeer zijn gegaan. Laten we hopen dat het niet ze lukt om Deir Ezzor te veroveren, als het ze wel lukt kunnen ze gelijk versterkingen naar Aleppo sturen.
Versterking sturen naar Deir ez-Zor is lastig, kan met helicopters maar ze kunnen de manschappen elders weer niet missen. Bovendien kan je alleen lichte wapens meebrengen, geen tanks of ander zwaar materieel.
Richestoragszondag 17 januari 2016 @ 12:23
quote:
0s.gif Op zondag 17 januari 2016 12:18 schreef UpsideDown het volgende:

[..]

Versterking sturen naar Deir ez-Zor is lastig, kan met helicopters maar ze kunnen de manschappen elders weer niet missen. Bovendien kan je alleen lichte wapens meebrengen, geen tanks of ander zwaar materieel.
Het voordeel is dat ze daar wel al tanks en artillerie hebben staan, munitie kan je wel brengen. Tanks zijn voor het verdedigen van de basis zelf ook niet per se nodig, machinegeweer nesten rondom en anti-tank wapens voor gepantserde zelfmoordvoertuigen zijn genoeg.

Nee klopt, manschappen zijn zeer schaars bij de SAA, maar het lijkt me dat die doden ook een keer vervangen moeten worden daar. Gisteren ook weer 75 gedood. Daarom is het zaak dat de SAA een keer een heet hangijzer afmaakt. Ideaal zou het zijn als ze een keer een pocket weten te veroveren, zoals Ar-Rastan. Ze zijn bezig met een offensief rond die pocket, en eenmaal veroverd heb je ook niet veel man nodig om het te verdedigen aangezien het toch al in je eigen gebied ligt. Het veroveren kost alleen veel manschappen.
Intellectueelzondag 17 januari 2016 @ 12:51
sayed_ridha twitterde op zondag 17-01-2016 om 12:31:37 #SAA make further advances in Jabal Turkmen capturing: Bayt Iblaq, Jabal Kazbar, Jabal Sindiyan, Kandisiah, Al-Sukariyah & Al-Qabqaliyah reageer retweet
Richestoragszondag 17 januari 2016 @ 13:01
quote:
0s.gif Op zondag 17 januari 2016 12:51 schreef Intellectueel het volgende:
sayed_ridha twitterde op zondag 17-01-2016 om 12:31:37 #SAA make further advances in Jabal Turkmen capturing: Bayt Iblaq, Jabal Kazbar, Jabal Sindiyan, Kandisiah, Al-Sukariyah & Al-Qabqaliyah reageer retweet
Het gaat echt snel nu. Binnenkort zullen de laatste elementen zich vanuit Latakia wel terugtrekken naar Jisr-As-Shugour. Latakia is een gestreden strijd en ze weten dat de SAA uiteindelijk Jisr-As-Shugour op het oog heeft natuurlijk. Is er iemand die een idee heeft hoeveel strijders er berhaupt nog in Latakia zijn?
Intellectueelzondag 17 januari 2016 @ 13:03
quote:
0s.gif Op zondag 17 januari 2016 13:01 schreef Richestorags het volgende:
Het gaat echt snel nu. Binnenkort zullen de laatste elementen zich vanuit Latakia wel terugtrekken naar Jisr-As-Shugour. Latakia is een gestreden strijd en ze weten dat de SAA uiteindelijk Jisr-As-Shugour op het oog heeft natuurlijk. Is er iemand die een idee heeft hoeveel strijders er berhaupt nog in Latakia zijn?
Ik denk dat niemand dat echt weet. Ik gok tussen de 1000-3000. Maar gezien het aantal vierkante kilometers dat ze nog controleren is dat veel te weinig om een goed gecordineerde aanval tegen te houden.
Intellectueelzondag 17 januari 2016 @ 13:13
quote:
0s.gif Op zondag 17 januari 2016 12:51 schreef Intellectueel het volgende:
sayed_ridha twitterde op zondag 17-01-2016 om 12:31:37 #SAA make further advances in Jabal Turkmen capturing: Bayt Iblaq, Jabal Kazbar, Jabal Sindiyan, Kandisiah, Al-Sukariyah & Al-Qabqaliyah reageer retweet
Map:

CY66IWAWUAEwD1N.jpg:large
IPA35zondag 17 januari 2016 @ 13:21
CY26n3OWEAUZBWG.jpg
CY26n3PWEAAFjrs.jpg

miladvisor twitterde op zondag 17-01-2016 om 13:00:49 Report SAA capture: Bayt Ablaq,Jabal Kazbar,Jabal Sindiyan, Kandisiah, Al-Sukariyah & Al-Qabaqliyah https://t.co/BRutpur148 reageer retweet
CY66IWAWUAEwD1N.jpg
firefly3zondag 17 januari 2016 @ 13:31
quote:
0s.gif Op zondag 17 januari 2016 13:03 schreef Intellectueel het volgende:

[..]

Ik denk dat niemand dat echt weet. Ik gok tussen de 1000-3000. Maar gezien het aantal vierkante kilometers dat ze nog controleren is dat veel te weinig om een goed gecordineerde aanval tegen te houden.
Niet 4000-5000 of 2500-4000? o_O
Szurazondag 17 januari 2016 @ 13:36
quote:
0s.gif Op zondag 17 januari 2016 11:57 schreef Richestorags het volgende:
Filmpje waarin een rebel wordt gesniped in Sheikh Maskin door een SAA sniper. Volle headshot. Laat goed zien hoe erg oorlog eigenlijk is voor degenen die het uitvechten. Al zijn medestrijders staan er pal naast :{

SPOILER
Wat een amateuristisch en ongecontroleerd geschiet :'). Zo vraag je erom.
IPA35zondag 17 januari 2016 @ 13:37
quote:
0s.gif Op zondag 17 januari 2016 01:54 schreef Intellectueel het volgende:

[..]

Je lult weer eens nonsense. Feit blijft dat al die clowns die je hier blijft citeren geen knip voor de neus waard zijn. Gewoon klakkeloos leugens blijven verspreiden alsof er niets aan de hand is want figuren als Slayage en Firefly3 blijven ze toch gewoon quoten.
Mocro'tjes uit de banlieue met hun door de Saoedi's gefinancierde boekjes die stoere praat hebben op Twitter.
Richestoragszondag 17 januari 2016 @ 13:38
quote:
1s.gif Op zondag 17 januari 2016 13:36 schreef Szura het volgende:

[..]

Wat een amateuristisch en ongecontroleerd geschiet :'). Zo vraag je erom.
Is ook zo. Je ziet in alle rebellenvideo's dat ze vaak maar in het wilde weg wat schieten. Die gasten waren nergens geweest zonder de landen die ze steunen + lokale bevolking. Alleen ik vind dat deze video gewoon het trieste van een oorlog goed laat zien.
IPA35zondag 17 januari 2016 @ 13:40
quote:
0s.gif Op zondag 17 januari 2016 13:38 schreef Richestorags het volgende:

[..]

Is ook zo. Je ziet in alle rebellenvideo's dat ze vaak maar in het wilde weg wat schieten. Die gasten waren nergens geweest zonder de landen die ze steunen + lokale bevolking. Alleen ik vind dat deze video gewoon het trieste van een oorlog goed laat zien.
Natuurlijke selectie.
IPA35zondag 17 januari 2016 @ 13:57
miladvisor twitterde op zondag 17-01-2016 om 13:55:47 Latest situation map in #Latakia 17/01/2016 based on info #SAA gain in #Rabia areaHD https://t.co/YDKX0zPvhW https://t.co/kwXl3ni3uT reageer retweet
CY7GtjjWUAAwzyi.jpg:large
Intellectueelzondag 17 januari 2016 @ 14:00
Door Sukkariyyah in te nemen wordt Rabiah zowel vanuit het zuiden als noorden gepincerd.

Erdogan moet inmiddels wel aan de zuurstofbeademing zitten.
Slayagezondag 17 januari 2016 @ 14:03
quote:
0s.gif Op zondag 17 januari 2016 11:57 schreef Richestorags het volgende:
Filmpje waarin een rebel wordt gesniped in Sheikh Maskin door een SAA sniper. Volle headshot. Laat goed zien hoe erg oorlog eigenlijk is voor degenen die het uitvechten. Al zijn medestrijders staan er pal naast :{

SPOILER
de voetsoldaten gaan altijd door de gehaktmolen. fact of war.
Slayagezondag 17 januari 2016 @ 14:04
quote:
0s.gif Op zondag 17 januari 2016 12:10 schreef UpsideDown het volgende:
400 ontvoerd
AFP twitterde op zondag 17-01-2016 om 10:54:41 #UPDATE: IS group abducts more than 400 civilians in eastern Syria: monitor https://t.co/tK6MBP7tts #DeirEzzor https://t.co/O0IQCNWKsO reageer retweet
de studio wordt op gezet...
IPA35zondag 17 januari 2016 @ 14:06
quote:
0s.gif Op zondag 17 januari 2016 14:00 schreef Intellectueel het volgende:
Door Sukkariyyah in te nemen wordt Rabiah zowel vanuit het zuiden als noorden gepincerd.

Erdogan moet inmiddels wel aan de zuurstofbeademing zitten.
Rabia zal nu het doelwit zijn. Misschien willen ze zelfs een pocket achterlaten ten westen van Rabia en Toros??

Ik denk dat men tegelijkertijd Touma gaat innemen (foutje op de kaart, is nog niet ingenomen).
Daarna de berg ten westen van Sirmaniya + Kabanah. Als ze dat hebben dan kunnen ze Sirmaniyah innemen en ook die plaatsjes in de Ghaab vallei die ze al 20 keer hebben heroverd en weer verloren. Ze hebben dan immers de bergen waarvandaan ze dekking kunnen geven met geschut.
firefly3zondag 17 januari 2016 @ 14:08
Kijk eens wat de assadisten gebruiken

Mr. Green – ‏@Mario_Greenly

Here you can see @WFP bags used by #Assad's loyalist forces near #Aleppo.

CY3v4tZWUAEv5rP.jpg

https://mobile.twitter.co(...)s/688470076832481281
Szurazondag 17 januari 2016 @ 14:15
quote:
0s.gif Op zondag 17 januari 2016 13:38 schreef Richestorags het volgende:

[..]

Is ook zo. Je ziet in alle rebellenvideo's dat ze vaak maar in het wilde weg wat schieten. Die gasten waren nergens geweest zonder de landen die ze steunen + lokale bevolking. Alleen ik vind dat deze video gewoon het trieste van een oorlog goed laat zien.
De echte misdadigers zitten in Riyadh
Intellectueelzondag 17 januari 2016 @ 14:16
quote:
0s.gif Op zondag 17 januari 2016 14:06 schreef IPA35 het volgende:
Rabia zal nu het doelwit zijn. Misschien willen ze zelfs een pocket achterlaten ten westen van Rabia en Toros??
Daar ziet het er inderdaad wel naar uit, maar ik betwijfel of de rebellen zin hebben om in een onverdedigbaar stuk in Latakia te blijven zitten mocht die pocket steeds verder gedicht worden.
Richestoragszondag 17 januari 2016 @ 14:17
quote:
1s.gif Op zondag 17 januari 2016 14:15 schreef Szura het volgende:

[..]

De echte misdadigers zitten in Riyadh
En zitten nog de commissie voor de mensenrechten voor ook :')
Richestoragszondag 17 januari 2016 @ 14:19
quote:
0s.gif Op zondag 17 januari 2016 14:16 schreef Intellectueel het volgende:

[..]

Daar ziet het er inderdaad wel naar uit, maar ik betwijfel of de rebellen zin hebben om in een onverdedigbaar stuk in Latakia te blijven zitten mocht die pocket steeds verder gedicht worden.
Vandaar mijn prognose dat Rabia analoog zal vallen aan Salma. Wat schermutselingen voor de bhne maar het leeuwendeel van de vechters zal al gevlucht zijn in de richting van Jisr-As-Shugour.
IPA35zondag 17 januari 2016 @ 14:19
quote:
0s.gif Op zondag 17 januari 2016 14:16 schreef Intellectueel het volgende:

[..]

Daar ziet het er inderdaad wel naar uit, maar ik betwijfel of de rebellen zin hebben om in een onverdedigbaar stuk in Latakia te blijven zitten mocht die pocket steeds verder gedicht worden.
Journalist die daar on the ground is voorspelt dat Rabia in enkele dagen zal vallen.
IPA35zondag 17 januari 2016 @ 14:28
quote:
0s.gif Op zondag 17 januari 2016 14:17 schreef Richestorags het volgende:

[..]

En zitten nog de commissie voor de mensenrechten voor ook :')
Het hele idee van universele mensenrechten is verzonnen door mensen die genocide pleegden, eigendom confisqueerde en hele maatschappelijke klassen in ballingschap stuurde. Het is dan ook een debiel concept gebaseerd op de denkbeelden van een groepje autistische Fransmannen.

De enige rechten die een mens heeft zijn de rechten die worden gegarandeerd door de staat waarin hij leeft, en die gedragen worden door de cultuur en de wetten van de desbetreffende staat.
firefly3zondag 17 januari 2016 @ 14:30
quote:
0s.gif Op zondag 17 januari 2016 14:28 schreef IPA35 het volgende:

[..]

Het hele idee van universele mensenrechten is verzonnen door mensen die genocide pleegden, eigendom confisqueerde en hele maatschappelijke klassen in ballingschap stuurde. Het is dan ook een debiel concept gebaseerd op de denkbeelden van een groepje autistische Fransmannen.

De enige rechten die een mens heeft zijn de rechten die worden gegarandeerd door de staat waarin hij leeft, en die gedragen worden door de cultuur en de wetten van de desbetreffende staat.
:')
Slayagezondag 17 januari 2016 @ 14:31
quote:
0s.gif Op zondag 17 januari 2016 14:28 schreef IPA35 het volgende:

[..]

De enige rechten die een mens heeft zijn de rechten die worden gegarandeerd door de staat waarin hij leeft, en die gedragen worden door de cultuur en de wetten van de desbetreffende staat.
sad but true
IPA35zondag 17 januari 2016 @ 14:32
quote:
1s.gif Op zondag 17 januari 2016 14:30 schreef firefly3 het volgende:

[..]

:')
Niets meer dan een fictie, wishfull thinking van progressiefjes.
Richestoragszondag 17 januari 2016 @ 15:20
http://southfront.org/syrias-forces-advancing/

Geschreven door PetoLucem.

quote:
January 17 saw another series of stunning SAA successes. During these attacks the army imposed control over Sindiyān and Kazbar hills near the insurgent-held village of al-Sukkariyyah. With these two important locations under the SAA control, the position for the increasingly disorganized insurgent forces in Latakia have became untenable. Only some hours later, al-Sukkariyyah also fell to the SAA.

Simultaneously to the attack on Sukkariyya, the army launched an assault on the insurgent positions near their last remaining stronghold in Latakia Governorate: the town of Rabi’ah. The nearby village of Bayt Ablaq fell swiftly after a short skirmish with disorganized insurgent forces.

If Rabi’ah, the village of Toros and Qaya Bashia mountain, located approxamently 1,5 miles to the south-west fall, remaining insurgents in the Sharan area (west of Rabi’ah) will be cut off. A total collapse of the remaining enemy forces in Latakia Governorate will be most likely the consequence.
eD7fBay.jpg
IPA35zondag 17 januari 2016 @ 15:36
Enige wat niet lijkt te kloppen is dat Kadin viel na Salma, het was juist andersom voor zover ik weet.
Verder is Touma niet in handen van SAA.
Richestoragszondag 17 januari 2016 @ 15:47
quote:
0s.gif Op zondag 17 januari 2016 15:36 schreef IPA35 het volgende:
Enige wat niet lijkt te kloppen is dat Kadin viel na Salma, het was juist andersom voor zover ik weet.
Verder is Touma niet in handen van SAA.
Kadin viel voor Salma idd.
IPA35zondag 17 januari 2016 @ 15:49
SAA heeft tegenaanval ingezet in west-Deir ez Zor.
truthortruthzondag 17 januari 2016 @ 16:05
Klik per ongeluk op deze link, en dan wordt er in de intro gezegd dat IS zo krachtig is door alle achtergebleven wapens van de VS. Vervolgens wordt eronder een opsomming van wapens gemaakt die ze zouden hebben...http://www.businessinside(...)senal-2016?IR=T&r=UK
UpsideDownzondag 17 januari 2016 @ 16:08
quote:
0s.gif Op zondag 17 januari 2016 16:05 schreef truthortruth het volgende:
Klik per ongeluk op deze link, en dan wordt er in de intro gezegd dat IS zo krachtig is door alle achtergebleven wapens van de VS. Vervolgens wordt eronder een opsomming van wapens gemaakt die ze zouden hebben...http://www.businessinside(...)senal-2016?IR=T&r=UK
Volgens mij is het meeste onderhand wel kapotgeschoten, ze hebben voornamelijk nog lichte infanterie.
firefly3zondag 17 januari 2016 @ 16:11
quote:
0s.gif Op zondag 17 januari 2016 16:05 schreef truthortruth het volgende:
Klik per ongeluk op deze link, en dan wordt er in de intro gezegd dat IS zo krachtig is door alle achtergebleven wapens van de VS. Vervolgens wordt eronder een opsomming van wapens gemaakt die ze zouden hebben...http://www.businessinside(...)senal-2016?IR=T&r=UK
Ik snap het niet. Alemaal russische wapens die door de VS achtergelaten zijn??
truthortruthzondag 17 januari 2016 @ 16:15
quote:
1s.gif Op zondag 17 januari 2016 16:11 schreef firefly3 het volgende:
Ik snap het niet. Alemaal russische wapens die door de VS achtergelaten zijn??
Precies, dat was mijn verbazing ook (en nog wat chinees en croatisch spul).
Slayagezondag 17 januari 2016 @ 16:15
:P