Muzikaal voeden kinderen zichzelf en elkaar op. Pop heeft altijd om het laatste en het nieuwste gedraaid, de PO heeft decennia hitlijsten uitgezonden en de laatste hits gedraaid en als zodanig verkoper voor de muziekindustrie gespeeld, gratis en voor niks. En nu moeten ze daar nog voor betalen ook.quote:Op zondag 17 januari 2016 19:54 schreef SureD1 het volgende:
[..]
Ik had het niet over die prijs, daar geef ik geen bal om en om wie hem krijgt nog minder. Ik ventileerde alleen maar mijn mening dat ik die jongens van New Wave op basis van wat ik gisteren hoorde kwalitatief ondermaats vind, terwijl ik, als oude rocker, wel symapthie op kan brengen voor hiphop.
Ik ben het eens met de hierboven geponeerde stelling dat populariteit niet gelijk staat aan kwaliteit, getuige Justin Bieber. Popmuziek kan wel kwalitatief goed zijn.
Kensington zit inderdaad in de categorie Coldplay, en daar vind ik ook niks aan.
Wat dat betreft blijf ik bij mijn stelling dat muzikale opvoeding tegenwoordig tekort schiet.
Niet dat dit de nieuwe punk stroming is maar er zullen nog vele genre's en hypes komen die de vorige generaties helemaal niets vinden.quote:Sure it will, but we won't like it.
Ik heb ook het idee dat er best veel jeugd alleen het goede spul van de voorgaande decennia vind en het hedendaagse links laat liggen. Vroegah kon dat niet eens wat niet alles was voorhanden.quote:Op maandag 18 januari 2016 09:27 schreef 99.999 het volgende:
Ach dat is het ook. De smaak voor ouwe lullenmuziek ontwikkel je vaak pas als je zelf ook wat ouder wordt. Al zie ik dat er best veel jeugd is die heel erg breed muziek luistert, in die zin helpt het echt wel dat het aanbod gigantisch is. maar omdat het aanbod zo groot is mis je natuurlijk ook veel goed spul
Klopt hoor, ook dat zie je. Het aanbod is gigantisch en een ieder zoekt daar zijn favorieten uit. Een ongekende luxe, die zich wellicht op termijn ook weer gaat vertalen in nieuwe innovatieve muziek omdat het makkelijker wordt om stijlen en stromingen te combineren. Ben wel benieuwdquote:Op maandag 18 januari 2016 09:32 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
Ik heb ook het idee dat er best veel jeugd alleen het goede spul van de voorgaande decennia vind en het hedendaagse links laat liggen. Vroegah kon dat niet eens wat niet alles was voorhanden.
Het viel mij juist op dat de Grote Zaal direct leegstroomde.quote:Op zondag 17 januari 2016 15:03 schreef rubbereend het volgende:
Ik vond dat er nog best veel publiek bleef staan voor een winnaar die niemand verwacht had
Vroeger kon je bij de bieb gewoon LP's lenen en deze hadden een ruime keuze, mijn ouders vonden het maar niets dat ik met die herrie van kiss met hun geschilderde gezichten thuis kwam.quote:Op maandag 18 januari 2016 09:32 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
Ik heb ook het idee dat er best veel jeugd alleen het goede spul van de voorgaande decennia vind en het hedendaagse links laat liggen. Vroegah kon dat niet eens wat niet alles was voorhanden.
Ja zo heb ik ook wel veel cds geleend maar toch was de collectie van de bieb toch wel gelimiteerd. Door die beperkte verkrijgbaarheid zijn er ook wel heel wat platen magisch gemaakt, dan las je een review over een oude plaat erg slecht te verkrijgen was en daar hoorde je dan de meest uiteendlopende geweldige verhalen over. Tegenwoordig heb je die plaat met 1 klink en is het soms lastig om de legendarische status hoog te houden.quote:Op maandag 18 januari 2016 10:08 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Vroeger kon je bij de bieb gewoon LP's lenen en deze hadden een ruime keuze, mijn ouders vonden het maar niets dat ik met die herrie van kiss met hun geschilderde gezichten thuis kwam.
Dat is inherent aan de wegwerpmaatschappij waarin we tegenwoordig leven.quote:Op maandag 18 januari 2016 10:15 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
Ja zo heb ik ook wel veel cds geleend maar toch was de collectie van de bieb toch wel gelimiteerd. Door die beperkte verkrijgbaarheid zijn er ook wel heel wat platen magisch gemaakt, dan las je een review over een oude plaat erg slecht te verkrijgen was en daar hoorde je dan de meest uiteendlopende geweldige verhalen over. Tegenwoordig heb je die plaat met 1 klink en is het soms lastig om de legendarische status hoog te houden.
wauw..quote:Op zondag 17 januari 2016 20:12 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Ik wil nog wel een paar stapjes verder gaan. De hiphopcultuur is een cultuur vol frustratie, met teksten die bijna alleen maar gaan over chicks, seks, neuken, zuipen en snuiven. En verder een boel verongelijktheid over (sociale) achterstand.
Luister naar de gemiddelde Nederlandstalige rapper en je hoort hem praten alsof hij zwakzinnig is. Alsof hij ergens rond z'n zesde is opgehouden met het ontwikkelen van articulatie. Er zijn deskundigen die stellen dat het straattaaltje jongeren hun stem ontneemt. Ze leren zich niet goed uit te drukken, dus gaan ze hun eigen zwakzinnige taaltje gebruiken. Het is allemaal onzekerheid. En gebrek aan bagage en intelligentie om jezelf correct te uiten, welbespraakt.
Hoe dom de gemiddelde rapper is - er zullen heus uitzonderingen zijn - blijkt wel als je hun "song"-teksten bekijkt, vol met taalfouten en tenenkrommende dingen als "me bitch" erin.
Mijn grootste bezwaar is trouwens dat net wordt gedaan alsof het rappen van zwakzinnige teksten over een backing track van een zelfde niveau is als het schrijven van complete songs, met melodieën en fatsoenlijke teksten. Iets doms en inferieurs wordt op gelijke voet gesteld met de daadwerkelijke kunstvorm die muziek kan zijn.
Hiphop is uiteindelijk niet veel meer dan een expressievorm voor mensen met een onderontwikkeld muzikaal talent.
dat las ik overal ja, maar scrolde even door het optreden heen en er staat best aardig wat volk nogquote:Op maandag 18 januari 2016 09:56 schreef Matip het volgende:
[..]
Het viel mij juist op dat de Grote Zaal direct leegstroomde.
Ik schat Fresku en Typhoon kwalitatief wel hoger in, als je dan toch een hiphoppert wil eren.quote:Op zondag 17 januari 2016 20:52 schreef Heufd het volgende:
Ronnie Flex is het beste populairste wat de Nederlandse popmuziek te bieden heeft op dit moment.
Grote Zaal stond echt helemaal vol inclusief de tribune. Daar was na de bekendmaking niets meer van overquote:Op maandag 18 januari 2016 11:28 schreef rubbereend het volgende:
[..]
dat las ik overal ja, maar scrolde even door het optreden heen en er staat best aardig wat volk nog
Toendertijd was dat hip. Maar is idd een opvallend onopvallende naam in het rijtje winnaars.quote:Op maandag 18 januari 2016 12:03 schreef MCH het volgende:
Zit hier nog een opa die kan vertellen of de popprijs in 2000 voor Arling en Cameron ook terecht was? Ik zit dat net te luisteren maar klinkt als vage tekenfilm muziek.
Eboman was er ook zo'n eentje tochquote:Op maandag 18 januari 2016 12:05 schreef Mark het volgende:
[..]
Toendertijd was dat hip. Maar is idd een opvallend onopvallende naam in het rijtje winnaars.
was ook groot in Azië destijds.quote:Op maandag 18 januari 2016 12:03 schreef MCH het volgende:
Zit hier nog een opa die kan vertellen of de popprijs in 2000 voor Arling en Cameron ook terecht was? Ik zit dat net te luisteren maar klinkt als vage tekenfilm muziek.
2unlimited was volgensmij ook niet zonder controverse...quote:Op maandag 18 januari 2016 12:52 schreef Gehenna het volgende:
[..]
Eboman was er ook zo'n eentje toch
Maar die was wel echt met iets nieuws gekomen.quote:Op maandag 18 januari 2016 12:52 schreef Gehenna het volgende:
[..]
Eboman was er ook zo'n eentje toch
Bløf was ook veel onvrede over.quote:Op maandag 18 januari 2016 12:59 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
2unlimited was volgensmij ook niet zonder controverse...
Het is altijd een beetje een oorlog tussen pop en wat de serieuze pop liefhebben pop vind. Eboman was volgensmij niet heel populair ook niet met dat ene hitje van hem.
Doe ik daar nog Dalek en Public Enemy aan toevoegen wat betreft `intelligente' hiphop.quote:Op maandag 18 januari 2016 10:42 schreef Gehenna het volgende:
[..]
wauw..
Maar toegegeven, op de oppervlakte lijkt het genre inderdaad dit te zijn. (Maar zo kun je bij elk genre wel concentreren op de negatieve stereotypes). Als je er een keertje induikt kom je waarschijnlijk genoeg toffe dingen tegen. Het barst vaak genoeg wel van de creativiteit.
Hier gewoon wat recentelijke (en minder recentelijk) willekeurige dingen die toch echt wel meer doen met hiphop dan 'bitches 'n money':
En als het rap gedeelte je gewoon niet licht is er altijd nog instrumentale hip hop:
Dälek was mijn eerste videoquote:Op maandag 18 januari 2016 13:25 schreef bartrid het volgende:
[..]
Doe ik daar nog Dalek en Public Enemy aan toevoegen wat betreft `intelligente' hiphop.
scheelt dat die nauwelijks een loopbaan hebben weten op te bouwen in de (pop)muziekquote:Op maandag 18 januari 2016 12:33 schreef Basp1 het volgende:
Het is wachten totdat de eerste idols of voice winnaar een keer de pop prijs gaat winnen.
Wacht maar tot er een onder de duim van kees de koning komt.quote:Op maandag 18 januari 2016 13:41 schreef rubbereend het volgende:
[..]
scheelt dat die nauwelijks een loopbaan hebben weten op te bouwen in de (pop)muziek
youtube accepteert 3kliks per 24 uur per ip adres. Das de formule.quote:Op maandag 18 januari 2016 08:41 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Ik ben eigenlijk wel eens benieuwd hoeveel unieke clicks die jongetjes hebben, want bij de verkoop van 1 cd wordt deze gekocht door 1 persoon, terwijl de persoon de cd grijs kan draaien krijgt deze niet meer kliks erbij. Als de jeugd elkaar 10 * per dag dezelfde nummers laat luisteren dan schiet het snel op met de clicks.
Goede observatiequote:Op maandag 18 januari 2016 09:19 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Muzikaal voeden kinderen zichzelf en elkaar op. Pop heeft altijd om het laatste en het nieuwste gedraaid, de PO heeft decennia hitlijsten uitgezonden en de laatste hits gedraaid en als zodanig verkoper voor de muziekindustrie gespeeld, gratis en voor niks. En nu moeten ze daar nog voor betalen ook. ...
goede observatiequote:Op maandag 18 januari 2016 09:19 schreef Weltschmerz het volgende:
Maar een goed popliedje maken, eentje met evergreenpotentie, dat mensen de radio aan hebben en bij het intro denken 'he leuk' is ook wat waard, ook al is het niet het ultieme muziekgenot. Drank en Drugs in zo'n popliedje.
Oneens.quote:Op maandag 18 januari 2016 09:19 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Ik vind het wel jammer dat de jeugd van tegenwoordig niet massaal de vrije beschikbaarheid van muziek gebruikt om alles te ontdekken wat er ooit gemaakt is en zichzelf zo op te voeden. ...
Geeft hooguit aan dat er 2 Nederlanden zijn.quote:Op maandag 18 januari 2016 11:45 schreef Matip het volgende:
[..]
Mensen om mij heen vroeg zich ook af wat New Wave is, inclusief mijzelf.
Dat is leuk maar dat geeft dus geen antwoord op mijn vraag hoeveel unieke clicks er waren, en bevestigt juist het geval dat jeugd een paar keer per dag op hetzelfde nummer kan klikken en dus meer views kan genereren.quote:Op maandag 18 januari 2016 13:55 schreef riazop het volgende:
youtube accepteert 3kliks per 24 uur per ip adres. Das de formule.
Het aantal kliks is voor ons vooral interessant in relatie tot de score van andere platen.
We zijn het grotendeels eens. Ik ben alleen niet overtuigd van de eeuwigheidswaarde van Drank & Drugs, maar dat zal de toekomst (en de top 2000quote:Op maandag 18 januari 2016 09:19 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Muzikaal voeden kinderen zichzelf en elkaar op. Pop heeft altijd om het laatste en het nieuwste gedraaid, de PO heeft decennia hitlijsten uitgezonden en de laatste hits gedraaid en als zodanig verkoper voor de muziekindustrie gespeeld, gratis en voor niks. En nu moeten ze daar nog voor betalen ook.
Maar een goed popliedje maken, eentje met evergreenpotentie, dat mensen de radio aan hebben en bij het intro denken 'he leuk' is ook wat waard, ook al is het niet het ultieme muziekgenot. Drank en Drugs in zo'n popliedje.
Ik vind het wel jammer dat de jeugd van tegenwoordig niet massaal de vrije beschikbaarheid van muziek gebruikt om alles te ontdekken wat er ooit gemaakt is en zichzelf zo op te voeden. Maar van mijn generatie gebruikte ook maar een heel klein deel de mogelijkheden van toen, en beperkten de meesten zich tot het commercieel gemotiveerde aanbod van dat moment. Als je jong bent is alles van langer dan 3 maanden geleden oud. Youth is wasted on the young.
heb je daar een bron voor, behalve een dikke duim?quote:Op maandag 18 januari 2016 13:55 schreef riazop het volgende:
[..]
youtube accepteert 3kliks per 24 uur per ip adres. Das de formule.
Gewoon een observatie, meer niet.quote:Op maandag 18 januari 2016 09:15 schreef Leonos het volgende:
[..]![]()
![]()
Dit is dan wel weer heel zuur en onwetend
Wanneer ga je eens openlijk vertellen wat precies jouw belang is in het pushen van artiesten als Ronnie Flex en Lil' Kleine?quote:Op maandag 18 januari 2016 13:55 schreef riazop het volgende:
[..]
youtube accepteert 3kliks per 24 uur per ip adres. Das de formule.
Het aantal kliks is voor ons vooral interessant in relatie tot de score van andere platen.
Het absoluten aantal is interessant voor de schrijvers en producenten van het nummer zelf. Zij "monetizen"immers hun product en kunnen een vergoeding van ongeveer 1200 dollar per 1 miljoen views tegemoet zien.
Bovendien: hoe wil je die views / kliks precies wegen in verhouding tot daadwerkelijke verkoop van muziek? Goed voorbeeld is "zangeres" / vlogger Monica Geuze, door riazop fanatiek gespamd op FOK! en andere fora.quote:Op maandag 18 januari 2016 14:29 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Dat is leuk maar dat geeft dus geen antwoord op mijn vraag hoeveel unieke clicks er waren, en bevestigt juist het geval dat jeugd een paar keer per dag op hetzelfde nummer kan klikken en dus meer views kan genereren.
Als er een nummer op de radio gedraaid wordt telt toch ook niet elke luisteraar mee in de vage statistieken die jullie erop los laten.
quote:Op maandag 18 januari 2016 09:19 schreef Weltschmerz het volgende:
Maar een goed popliedje maken, eentje met evergreenpotentie, dat mensen de radio aan hebben en bij het intro denken 'he leuk' is ook wat waard, ook al is het niet het ultieme muziekgenot. Drank en Drugs in zo'n popliedje.
In 2030 of 2031 wordt er ook zo gepraat over "New Wave". Hopelijk vragen mensen zich dan af wat deze generatie bezielde.quote:Op maandag 18 januari 2016 12:05 schreef Mark het volgende:
[..]
Toendertijd was dat hip. Maar is idd een opvallend onopvallende naam in het rijtje winnaars.
Maar dat is met iedere 'zomerhit', dat zijn over het algemeen gewoon platte stampers die leuk zijn op zweterige feestjes met een paar festivalbiertjes teveel op. Of draai jij Dragosta Din Tei en The Ketchup Song nog zo vaak? En waar stonden Guillermo en Tropical Danny eigenlijk in de top 2000?quote:Op maandag 18 januari 2016 16:05 schreef Elfletterig het volgende:
[..](vooral om het woord evergreenpotentie; echt, je moet komiek worden)
Drank en Drugs is een monotone backing track waar wat zwakzinnig, onsamenhangend gelul overheen is gesproken. Er zijn wel meer platen die op nummer-1 komen en daarna (terecht) weer compleet in de vergetelheid raken.
Laten we de nummer 14 van het jaar 2015 (want dat is Drank en Drugs namelijk) eens vergelijken met de nummer 6 van het jaar 2000, de nummer-1-hit "Jij bent de zon" van Jop.
Nou nou, wat wordt deze "evergreen" nog vaak gedraaid en wat staat -ie hoog in de Top 2000. "Drank en Drugs" is een waan-van-de-dag-hit; een "liedje" dat over een paar jaar compleet vergeten is. Het bezit geen lange houdbaarheid en wordt zeker geen evergreen.
Zelfs in de top 100 (op basis van gestreamde verkopen) staat Ronnie Flex momenteel DRIE keer in de top 20 en die andere New wave act 1 keer:quote:Op maandag 18 januari 2016 15:53 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Bovendien: hoe wil je die views / kliks precies wegen in verhouding tot daadwerkelijke verkoop van muziek? Goed voorbeeld is "zangeres" / vlogger Monica Geuze, door riazop fanatiek gespamd op FOK! en andere fora.
Ervan uitgaande dat er niet is geknoeid met views, werd het clipje vaak bekeken. Maar het nummer heeft nooit de Top 50 van de kale verkooplijst gehaald. Kennelijk wordt dergelijke nederhop-meuk alleen bekeken door mensen die geen cent willen betalen voor muziek.
Als je dat soort "promotielijstjes" niet serieus neemt, waarom neem je jezelf dan wél serieus?quote:Op maandag 18 januari 2016 21:27 schreef riazop het volgende:
Niet dat ik dat soort promotielijstjes heel serieus neem.
Maar kennelijk ben jij er van wel onder de indruk...
verkooplijsten vandaag de dag nog serieus nemenquote:Op maandag 18 januari 2016 15:53 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Bovendien: hoe wil je die views / kliks precies wegen in verhouding tot daadwerkelijke verkoop van muziek? Goed voorbeeld is "zangeres" / vlogger Monica Geuze, door riazop fanatiek gespamd op FOK! en andere fora.
Ervan uitgaande dat er niet is geknoeid met views, werd het clipje vaak bekeken. Maar het nummer heeft nooit de Top 50 van de kale verkooplijst gehaald. Kennelijk wordt dergelijke nederhop-meuk alleen bekeken door mensen die geen cent willen betalen voor muziek.
In de post hierboven heb ik al mijn kanttekeningen bij de verkooplijst geplaatst.quote:Op maandag 18 januari 2016 21:35 schreef Knuck-les het volgende:
[..]
verkooplijsten vandaag de dag nog serieus nemenDan moet je wel echt een nog-net-niet-bejaarde zijn. Wie koopt er tegenwoordig nog muziek? Juist, dat zijn veertigers die het liefst luisteren naar een blanke man die drie akkoorden op z'n gitaar tokkelt en daaroverheen wat zwijmelt.
Waarom je het serieus zou moeten nemen? Simpel. Dit zijn namelijk de kanalen waarin het grootste deel van de luisteraars muziek consumeert. Het is simpelweg de meest precieze manier. En daar zit inderdaad wat foutmarge in van mensen die het nummer aanklikken en niet afkijken. Maar op 40 miljoen zal dit niet echt significant zijn, me dunkt.quote:Op maandag 18 januari 2016 21:41 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
In de post hierboven heb ik al mijn kanttekeningen bij de verkooplijst geplaatst.
Maar omgekeerd: waarom zouden we alleen views / kliks serieus nemen? Die aantallen kun je op allerlei manieren manipuleren. Bovendien: je kunt best een clip bekijken en dan concluderen dat je het nummers niks aan. Dan is er wel een view geregistreerd. Een nummer kopen doe je alleen als je het leuk vindt.
De mentaliteit van "wie koopt er tegenwoordig nog muziek" is trouwens wel veelzeggend. De muziek van Ronnie Flex is zogenaamd goed, maar de artiest steunen door z'n album te kopen, ho maar.
Iemand die alleen YouTube-clips kijkt, steunt de betreffende artiest nauwelijks. Ja, ik weet dat artiesten het grote geld niet met albumverkoop verdienen, maar met optredens. Maar dat neemt nog steeds niet weg dat je muziek die je leuk vindt natuurlijk kunt kopen. Maar daar hebben al die klikkers geen zin in.quote:Op maandag 18 januari 2016 21:53 schreef Knuck-les het volgende:
[..]
Waarom je het serieus zou moeten nemen? Simpel. Dit zijn namelijk de kanalen waarin het grootste deel van de luisteraars muziek consumeert. Het is simpelweg de meest precieze manier. En daar zit inderdaad wat foutmarge in van mensen die het nummer aanklikken en niet afkijken. Maar op 40 miljoen zal dit niet echt significant zijn, me dunkt.
En wat betreft het steunen van een artiest door een cd te kopen is hier sprake van een redelijk generatiekloofje. Een artiest steun je vandaag de dag niet meer door een cd te kopen, maar door naar een optreden te gaan. Of nog moderner: het liken/sharen van de uitlatingen van de desbetreffende artiest op sociale media. En uitgaande van het tourschema en de fees die de jongens van new-wave kunnen vangen voor een schnabbel (die zijn hoog!), worden deze artiesten genoeg gesteund.
Waarom zou je iets kopen als het gratis kan? Als je dit puur doet om 'een artiest te steunen' ben je naar mijn mening nogal dom bezig. Je kan voor hetzelfde geld namelijk de artiest nog meer steunen en er zelf nog wat (leuks) voor terug te krijgen door naar een optreden te gaan.quote:Op maandag 18 januari 2016 22:19 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Iemand die alleen YouTube-clips kijkt, steunt de betreffende artiest nauwelijks. Ja, ik weet dat artiesten het grote geld niet met albumverkoop verdienen, maar met optredens. Maar dat neemt nog steeds niet weg dat je muziek die je leuk vindt natuurlijk kunt kopen. Maar daar hebben al die klikkers geen zin in.
En dan zijn er ook nog eens allerlei manieren om de YouTube-views op te krikken. Dat riazop precies weet hoe veel 'kliks' je per 24 uur per ip-adres kunt hebben, vind ik veelzeggend.
Mooie omgekeerde redenatie. Artiesten worden gedwongen om meer op te treden (en dure kaartjes te verkopen!) omdat men massaal gratis download. Je kunt het voor jezelf rechtpraten maar het is gewoon diefstalquote:Op maandag 18 januari 2016 22:33 schreef Knuck-les het volgende:
Waarom zou je iets kopen als het gratis kan? Als je dit puur doet om 'een artiest te steunen' ben je naar mijn mening nogal dom bezig. Je kan voor hetzelfde geld namelijk de artiest nog meer steunen en er zelf nog wat (leuks) voor terug te krijgen door naar een optreden te gaan.
Diefstal?quote:Op maandag 18 januari 2016 22:40 schreef Mark het volgende:
[..]
Mooie omgekeerde redenatie. Artiesten worden gedwongen om meer op te treden (en dure kaartjes te verkopen!) omdat men massaal gratis download. Je kunt het voor jezelf rechtpraten maar het is gewoon diefstal
Ik denk niet dat downloaden nog echt een issue is bij "muziek"-liefhebbers die massaal de clips van Ronnie Flex aanklikken. Die klikken dat gewoon steeds weer aan op YouTube, gratis.quote:Op maandag 18 januari 2016 22:40 schreef Mark het volgende:
[..]
Mooie omgekeerde redenatie. Artiesten worden gedwongen om meer op te treden (en dure kaartjes te verkopen!) omdat men massaal gratis download. Je kunt het voor jezelf rechtpraten maar het is gewoon diefstal
We hebben deze discussie al vaker gevoerd.quote:Op maandag 18 januari 2016 22:19 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Iemand die alleen YouTube-clips kijkt, steunt de betreffende artiest nauwelijks. Ja, ik weet dat artiesten het grote geld niet met albumverkoop verdienen, maar met optredens. Maar dat neemt nog steeds niet weg dat je muziek die je leuk vindt natuurlijk kunt kopen. Maar daar hebben al die klikkers geen zin in.
Inderdaad.quote:Op maandag 18 januari 2016 22:33 schreef Knuck-les het volgende:
[..]
Waarom zou je iets kopen als het gratis kan? Als je dit puur doet om 'een artiest te steunen' ben je naar mijn mening nogal dom bezig. ...
Maar je kunt niet ontkennen dat hierdoor het verdienmodel van de artiest zwaar onder druk komt te staan. Je zegt zelf al dat artiesten het dan maar via optredens moeten terugverdienen, maar die komen daar amper van rond. Er zijn veel minder artiesten die ook echt kunnen leven van hun muziek dan je zou denken; en een groot deel van degenen die er een dik belegde boterham van kunnen eten heeft voor een beetje doorgewinterde muziekliefhebber ook weinig te bieden. Ik zie honderden bands per jaar live, en een hoop daarvan zijn toch grotendeels afhankelijk van juist de verkoop van merchandise (inclusief CD's/platen) om in elk geval geen verlies te lijden tijdens hun tours. Touren is echt reteduur. Ook als je vele honderdduizenden platen hebt verkocht, zoals bijvoorbeeld een band als Grizzly Bear.quote:Op maandag 18 januari 2016 22:48 schreef Knuck-les het volgende:
[..]
Diefstal?Nummers luisteren via spotify, youtube, etc is tegenwoordig diefstal? De muziekindustrie (en de muziek binnen deze industrie) evolueert nou eenmaal. Vroeger was het de platenmaatschappij die 'stal' van de artiest. Nu zijn het de grote internetbedrijven en een deel van de luisteraars.
Maargoed, deze discussie lijkt me niet echt van belang voor dit topic.
Dit is pure winst inderdaad, zo kom ik aan obscure Cash nummers, of Woody Guthrie en zo...quote:Op maandag 18 januari 2016 23:09 schreef riazop het volgende:
[..]
En dat iedere consument toegang heeft tot 30 miljoen verschillende platen uit duizenden culturen, zonder dat hij hoeft te wachten tot een fossiel in hilversum zijn plaatje een keer draait.
Je hoeft mij de muziekwereld niet uit te leggen. Ik ben bekend met de verdienmodellen, de opmars van streaming, enzovoort. Ik struin wekelijks Spotify en diverse andere bronnen af op zoek naar nieuwe muziek en ik luister nauwelijks radio.quote:Op maandag 18 januari 2016 23:09 schreef riazop het volgende:
[..]
We hebben deze discussie al vaker gevoerd.
Ook youtubekijkers betalen een prijs, dat vindt google tenminste, want ze besteden hun tijd aan het kijken en luisteren naar een filmpje. Daar krijgt de producent van dat filmpje gewoon voor betaald, en google wordt weer betaald met de reclames die ze mee laten draaien.
Het is misschien een iets complexer verdienmodel dan wat jouw generatie ooit deed, een winkel binnelopen en een plaatje kopen, maar het komt op hetzelfde neer.
Het is heel mooi dat die streams er zijn, maar het is geen liefdadigheid.
Een essentieel verschil met het vorige verdienmodel is WEL dat nu IEDEREartiest zijn WAAR kan verkopen, zonder braaf naar en platenmaatschappij of radiostation te gaan.
En dat iedere consument toegang heeft tot 30 miljoen verschillende platen uit duizenden culturen, zonder dat hij hoeft te wachten tot een fossiel in hilversum zijn plaatje een keer draait.
In Nederland is waar Ronnie Flex de afgelopen twee jaar mee bezig is wel een dingetje hoor.quote:Op maandag 18 januari 2016 21:32 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Je doet hier in MUZ per slot van rekening niks anders dan het pushen en promoten van matige nederhop, ...
Een hele belangrijke graadmeter idd. Gewoon omdat je dingen kunt vergelijken en kwantificeren.\quote:Op maandag 18 januari 2016 21:32 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
...op basis van de enige graadmeter die er voor jou toe doet: kliks..
"Jouw klikkers" betreft inmiddels 4,2 miljard mensen. Hoeveel mensen die platen kopen zijn er nog? Een paar miljoen?quote:Op maandag 18 januari 2016 23:16 schreef Elfletterig het volgende:
[..]
Waar het mij om gaat, is dat jouw "klikkers" gratis naar clips kijken en geen cent uitgeven aan muziek van de artiest (tenzij ze naar een concert gaan). ...
Je gaat gewoon verder met algemeenheden vertellen die we allang weten en je reageert gewoon niet op de vraag wat precies jouw belang of betrokkenheid is bij het promoten / spammen van Ronnie Flex, Lil' Kleine en dergelijke muziek op dit forum en op andere fora.quote:Op maandag 18 januari 2016 23:28 schreef riazop het volgende:
[..]
"Jouw klikkers" betreft inmiddels 4,2 miljard mensen. Hoeveel mensen die platen kopen zijn er nog? Een paar miljoen?
Verder hebben vrijwel alle artiesten in heel de wereld de nieuwe kansen van het internet gegrepen en zich snel aangepast.
Er is nu veel meer een gelijk speelveld gekomen. Een zegen voor nieuwe artiesten en een zegen voor de consument. De laatste betaalt muziek met zijn tijd en put uit een onuitputelijke bibliotheek, terwijl de artiest ongelimiteerd toegang heeft tot de hele wereld.
Laten we eens kiezen uit de beste NEW Wave track...quote:Op maandag 18 januari 2016 23:22 schreef SureD1 het volgende:
Als ik toch moest kiezen tussen dit
Dan wist ik het wel....
Ik ken verder weinig van hun werk, maar ik klik toch liever op OG hiphopquote:Op maandag 18 januari 2016 23:35 schreef riazop het volgende:
[..]
Laten we eens kiezen uit de beste NEW Wave track...
Verdomd moeilijk, maar voor mij zeker GEEN d en d
Dis de kliklijst van New wave clips. In miljoenen views.quote:Op maandag 18 januari 2016 23:37 schreef SureD1 het volgende:
[..]
Ik ken verder weinig van hun werk, maar ik klik toch liever op OG hiphop
Ben het grotendeels met je eens. Echter is het leven van het gros van de muzikanten in de geschiedenis nooit een vetpot geweest. De top verdient het grote geld. Dat is nu zo en is altijd zo geweest. Enkel de inkomstenstromen en de partijen die het afromen zijn veranderd. Dat nu partijen als spotify zoveel macht hebben en druk kunnen uitoefenen is inderdaad een kwalijke zaak, maar dat zie ik in de nabije toekomst nog wel veranderen.quote:Op maandag 18 januari 2016 23:11 schreef Grobbel het volgende:
[..]
Maar je kunt niet ontkennen dat hierdoor het verdienmodel van de artiest zwaar onder druk komt te staan. Je zegt zelf al dat artiesten het dan maar via optredens moeten terugverdienen, maar die komen daar amper van rond. Er zijn veel minder artiesten die ook echt kunnen leven van hun muziek dan je zou denken; en een groot deel van degenen die er een dik belegde boterham van kunnen eten heeft voor een beetje doorgewinterde muziekliefhebber ook weinig te bieden. Ik zie honderden bands per jaar live, en een hoop daarvan zijn toch grotendeels afhankelijk van juist de verkoop van merchandise (inclusief CD's/platen) om in elk geval geen verlies te lijden tijdens hun tours. Touren is echt reteduur. Ook als je vele honderdduizenden platen hebt verkocht, zoals bijvoorbeeld een band als Grizzly Bear.
http://www.tonedeaf.com.a(...)-bands-big-money.htm
http://diymusician.cdbaby(...)rd-costs-of-touring/
http://www.metalinjection(...)/bands-money-touring
Plus doe je nu degenen die het aanschaffen van fysieke geluidsdragers nog gewoon volhouden (en dat zijn echt niet alleen maar veertigplussers, vraag maar na bij een willekeurige platenzaak) verder af als "nogal dom". Me dunkt dat je daar een mate van weerstand mee losmaakt... Dan moet je niet schrikken als iemand je daar op aanspreekt.
Ja dat begrijp ik, dat je wat hebt met kliklijstjes... Ik heb wat met kwaliteit dus ik ga lekker Run DMC klikken als ik zin heb in hiphop, of beastie boys, of weet ik veel wat voor goud uit de jaren 80 in plaats van dit...quote:Op maandag 18 januari 2016 23:41 schreef riazop het volgende:
[..]
Dis de kliklijst van New wave clips. In miljoenen views.
Lil’ Kleine & Ronnie Flex – Drank & Drugs 20,6 m
Lil’ Kleine & Ronnie Flex – Zeg Dat Niet 11,6 m
Bokoesam, Def Major, Lil’ Kleine, Jandro, Idaly & Ronnie Flex – No Go Zone 9 m
SFB, Ronnie Flex, Lil’ Kleine & Bokoesam – Investeren In De Liefde 8,6 m
Ronnie Flex, Jandro, Cartiez & Lijpe – Vallen in de Club 6,4 m
Ronnie Flex & SFB – N*gga Als Ik 5,1 m
Lil’ Kleine, Bokoesam & Cartiez – Dom Dom Dom 4,2 m
Lil’ Kleine, Ronnie Flex & Jonna Fraser – Liegen voor de Rechter 2,9m
Ronnie Flex, Idaly, Lil’ Kleine, Bokoesam & Jonna Fraser – Hoog/Laag 2,3 m
Frenna & Jonna Fraser - Famous 2,1 m
SFB – Jij Kan Chillen Met Mij 2 m
Frenna – Langste SMS 0,5 m
En dan moeten er in 2016 nog 6 videoclips worden getrokken van het album
Waarom heeft deze dan 'maar' +/- 100.000 kliks? Dit zou toch goed moeten vallen bij de 'New wave'-jeugd (flexkids?quote:Op maandag 18 januari 2016 23:18 schreef riazop het volgende:
[..]
Zo vond ik 1 van de hoogtepuntjes uit 2015 de plaat van Woensel-Noord met slechts 97.000 kliks.
WoenselNoord - Ze Willen Me Niet Zien
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Robert Moog died for our synths
Valt niet onder topnotch, dus hebben niet de sociale media promotiemannen zoals riazop erop zitten.quote:Op dinsdag 19 januari 2016 12:56 schreef Gehenna het volgende:
Waarom heeft deze dan 'maar' +/- 100.000 kliks? Dit zou toch goed moeten vallen bij de 'New wave'-jeugd (flexkids?)
precies!quote:Op dinsdag 19 januari 2016 13:02 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Valt niet onder topnotch, dus hebben niet de sociale media promotiemannen zoals riazop erop zitten.
1) doet geen grote naam meequote:Op dinsdag 19 januari 2016 12:56 schreef Gehenna het volgende:
[..]
Waarom heeft deze dan 'maar' +/- 100.000 kliks? ...
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |