Dit was het probleem altijd wel bij GvE. HIerdoor zou het dus kunnen zijn dat een investeerder van 100 euro op zijn strepen kan staan waardoor iedereen zijn geld zou kunnen verliezen. Daarom is het ook slim om de grootste investeerders te kiezen.quote:Op dinsdag 15 december 2015 09:46 schreef djh77 het volgende:
[..]
Volgens mij was het probleem dat niet meerderheid van stemmen geldig is, maar moet er een unanieme beslissing zijn. Naar rato gaat dan niet werken.
Ik zou dit even heel goed navragen. Als dit zo is lijkt het met geen probleem.quote:Op dinsdag 15 december 2015 09:53 schreef Murene het volgende:
Allebei niet. De investeerders die op de akte staan zijn diegene die de eerste hypotheek krijgen. Kom staat hier mijns inziens buiten.
1x 20k, 2x 10k en 1x 9.7k.quote:Op dinsdag 15 december 2015 08:24 schreef dyna18 het volgende:
Als ik mij de investeringshistorie goed herinner zag ik in ieder geval 1x een investering van 20.000 euro voorbij komen. Blijkbaar krijg je met dat soort bedragen meer 'macht'.
Eens, maar dat betekend zeker niet dat het slechte investeringen zijn. Voor een bank is het al snel onrendabel.quote:Op dinsdag 15 december 2015 09:59 schreef schvvmert het volgende:
Het verhaal is simpel, rente is laag en alleen alles wat vertrouwd is krijgt dat.
Crowdfunding is voor alles waar de bank geen interesse in heeft.
quote:Op dinsdag 15 december 2015 09:46 schreef djh77 het volgende:
[..]
Volgens mij was het probleem dat niet meerderheid van stemmen geldig is, maar moet er een unanieme beslissing zijn. Naar rato gaat dan niet werken.
Ik snap wel dat het unaniem heel lastig is. Maar deze constructie vind ik ook niet zuiver. Het belang van iemand die 20k erin stopt is mogelijk heel anders dan van iemand die er 1k in stopt. Iedereen maakt weer andere afwegingen. Het is dan vreemd dat de ene 'stemrecht' heeft en de ander niet, puur omdat het nominale bedrag anders is.quote:Op dinsdag 15 december 2015 09:55 schreef Murene het volgende:
[..]
Dit was het probleem altijd wel bij GvE. HIerdoor zou het dus kunnen zijn dat een investeerder van 100 euro op zijn strepen kan staan waardoor iedereen zijn geld zou kunnen verliezen. Daarom is het ook slim om de grootste investeerders te kiezen.
Yep maar ben je er van bewust dat er ook steeds meer fantasiefiguren in deze markt stappen.quote:Op dinsdag 15 december 2015 10:12 schreef Murene het volgende:
[..]
Eens, maar dat betekend zeker niet dat het slechte investeringen zijn. Voor een bank is het al snel onrendabel.
Waar heb je het over??quote:Op dinsdag 15 december 2015 10:14 schreef schvvmert het volgende:
[..]
Yep maar ben je er van bewust dat er ook steeds meer fantasiefiguren in deze markt stappen.
Volgens mij is er nog tijd om de zaken te regelen als je dat zou willen. Tenminste zo las ik het tussen de regels door dat er nog wat meer tijd was dan in de deadline aangegeven.quote:Op dinsdag 15 december 2015 09:53 schreef Murene het volgende:
[..]
Allebei niet. De investeerders die op de akte staan zijn diegene die de eerste hypotheek krijgen. Kom staat hier mijns inziens buiten.
Heb zelf wel 1k+ geīnvesteerd in dit project. Maar had geen tijd om alles te regelen. Dus ben zelf ook geen hypotheek houder. Zou mooi zijn als ze dit op een andere manier kunnen regelen.
Ze hebben niet meer zekerheden, ze mogen wanneer het mis gaat alleen mee praten en keuzes maken. Ga er ook van uit dat grote investerdeers in het algemeen meer kennis van zaken hebben als de kleinere investeerders (natuurlijk zijn er ook voorbeelden dat dit niet klopt).quote:Op dinsdag 15 december 2015 10:28 schreef Graankorrel het volgende:
Ben het niet helemaal eens met de stelling van KOM dat belangen groter zijn van iemand die ¤10.000 investeert t.o.v. iemand die ¤1.000 investeert. Immers kan dit voor beide personen een even groot deel van hun vermogen zijn. Slaat dus nergens op om degene met de grootste portemonnee meer rechten/zekerheid te geven terwijl belangen even groot (kunnen) zijn.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Ik denk dat het gewoon na rato van de inleg zou moeten zijn, dan hebben de grote investeerders automatisch een grotere zeggenschap maar kunnen ook de kleinere een vuist maken als dat al nodig zou zijn. Dat is ook crowdfunding denk ik en niet zoals het nu gaat, maar dat zal dan voor het volgende project weer beter geregeld moeten worden, dit is natuurlijk ook pas de eerste op deze manier. Ook wel leuk om hier bij betrokken te zijn.quote:Op dinsdag 15 december 2015 10:28 schreef Graankorrel het volgende:
Ben het niet helemaal eens met de stelling van KOM dat belangen groter zijn van iemand die ¤10.000 investeert t.o.v. iemand die ¤1.000 investeert. Immers kan dit voor beide personen een even groot deel van hun vermogen zijn. Slaat dus nergens op om degene met de grootste portemonnee meer rechten/zekerheid te geven terwijl belangen even groot (kunnen) zijn.
Wauw, wat probeer je nu te vertellen?quote:Op dinsdag 15 december 2015 11:15 schreef schvvmert het volgende:
Iedereen kan crowdfunding beginnen ook hier, waarom alleen geld steken in dingen die via platform komen?
Dat klopt helemaal niet, ga je eerst maar eens inlezen.quote:Op dinsdag 15 december 2015 11:15 schreef schvvmert het volgende:
Iedereen kan crowdfunding beginnen ook hier, waarom alleen geld steken in dingen die via platform komen?
Dat het grote luchtballon kan worden wanneer er steeds meer mensen instappen.quote:Op dinsdag 15 december 2015 11:16 schreef carebaer het volgende:
[..]
Wauw, wat probeer je nu te vertellen?
Ik heb afgelopen keren achter het net gevist. Heb nu het principe toegepast eerst inschrijven dan lezen en dan eventueel verwijderen. Het was dus in dit geval verwijderen. Naar mijn idee geen schade aangericht daar de lening nog niet vol zat. Ik begrijp trouwens niet dat deze lening als starter laag risico en ruim voldoende mee krijgt.quote:Op dinsdag 15 december 2015 11:12 schreef obligataire het volgende:
Collin:
Leningaanvrager: Zoku Meetings & Events
Doel van de lening: Uitbreidingsfinanciering
Rente: 7,00 %
Looptijd: 48 maanden
Ik pas.........even geen starters meer. Voorschotje op voornemen 2016
Met wie maak je deal en zijn die ook thuis wanneer het fout gaat?quote:Op dinsdag 15 december 2015 11:17 schreef Horsemen het volgende:
[..]
Dat klopt helemaal niet, ga je eerst maar eens inlezen.
ik denk dat we niet moeten reageren op een langsfietser (zie post history van schvvmert) die zich niet fatsoenlijk voorstelt en hier alleen maar wat komt roepen. daar schieten onze discussies niets mee op.quote:Op dinsdag 15 december 2015 11:19 schreef schvvmert het volgende:
[..]
Dat het grote luchtballon kan worden wanneer er steeds meer mensen instappen.
Ik nogmaals, ga je inlezen en daarna kunnen we hier je meeste vragen wel beantwoorden.quote:Op dinsdag 15 december 2015 11:20 schreef schvvmert het volgende:
[..]
Met wie maak je deal en zijn die ook thuis wanneer het fout gaat?
Mee eens,quote:Op dinsdag 15 december 2015 11:22 schreef NaRegenDeZon het volgende:
[..]
ik denk dat we niet moeten reageren op een langsfietser (zie post history van schvvmert) die zich niet fatsoenlijk voorstelt en hier alleen maar wat komt roepen. daar schieten onze discussies niets mee op.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |