Het probleem met Venezuela is dat ze welliswaar de 1 na grootste voorraad ter wereld hebben, maar dat de olie extreem zwaar is waardoor de productie naar halffabrikaten veel duurder is dan bijvoorbeeld de olie uit SA.quote:Op maandag 7 december 2015 13:58 schreef Pietverdriet het volgende:
Hopelijk komt het land er snel bovenop en kan het profiteren van haar olie rijkdom.
Ik weet het.quote:Op dinsdag 8 december 2015 10:10 schreef raptorix het volgende:
[..]
Het probleem met Venezuela is dat ze welliswaar de 1 na grootste voorraad ter wereld hebben, maar dat de olie extreem zwaar is waardoor de productie naar halffabrikaten veel duurder is dan bijvoorbeeld de olie uit SA.
Ik geloof dat de olieprijs ook 150 dollar moet doen willen ze hun begroting rond krijgen.quote:
quote:Op maandag 7 december 2015 14:11 schreef voetbalmanager2 het volgende:
En de prijs voor olie staat ook nog eens ongelofelijk laag en zal niet of nauwelijks stijgen de komende 5 jaar.
een groot deel van die begroting is het subsidieerden van de benzineprijs in Venezuela zelf, mensen met de juiste connecties betalen minder dan een dollar voor een volle tank, in hun enorme sloepen.quote:Op dinsdag 8 december 2015 10:28 schreef raptorix het volgende:
[..]
Ik geloof dat de olieprijs ook 150 dollar moet doen willen ze hun begroting rond krijgen.
2 cent per literquote:Op dinsdag 8 december 2015 10:35 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
een groot deel van die begroting is het subsidieerden van de benzineprijs in Venezuela zelf, mensen met de juiste connecties betalen minder dan een dollar voor een volle tank, in hun enorme sloepen.
Als er geen eten meer op tafel komt te staan zal men wel moeten. Zijn maar weinig mensen die politieke idealen verkiezen boven eten in de maag.quote:Op maandag 7 december 2015 23:51 schreef qwerty_x het volgende:
Ik moet het allemaal nog zien gebeuren eerlijk gezegd.
70% van de bevolking is direct of indirect afhankelijk van de staat, oftewel ambtenaar.
De regeringskliek is dictatoriaal, totaal corrupt en niet vies van geweld.
De nationale oliemaatschappij is -zoals het goede socialisten betaamt - totaal geburocratiseerd en heeft geen enkele bekwame medewerker meer in dienst.
De nationale economie draait op geimporteerde Peruanen, omdat de locale bevolking niet wil werken (immers: je kan niet ontslagen worden).
Je kan na 7 uur 's avonds de straat niet op vanwege het gevaar.
Geen enkel fatsoenlijk buitenlands bedrijf wil investeren en binnenlandse bedrijven hebben geen geld.
De schappen in de winkels zijn al maanden leeg.
Dit land is het schoolvoorbeeld van het zoveelste socialistische mismanagement. Maar uiteraard zijn er desalniettemin nog hele meuten die -het woord van Marx aanhalend- het op de een of andere theoretische wijze nog weten goed te praten.
Zonder overigens uiteraard zelf ooit voet in het land gezet te hebben.
Andersom lag dat wat moeilijker inderdaad, maar dat is meer omdat rechts internationaal gezien de neiging heeft om de uitslag van democratische verkiezingen niet te respecteren, dan dat Venezuela zo'n ondemocratisch land is.quote:Op maandag 7 december 2015 19:45 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
Mee eens, ik ben eigenlijk verbaasd dat dit relatief geweldloos verlopen is.
Er bestaat geen verplichting om met andere partijen samen te werken.quote:Op maandag 7 december 2015 17:58 schreef Repelsteeltju het volgende:
[..]
Nederland houdt de SP ook moedwillig uit het bestel en de PVV tot voor kort ook. Hopelijk geven Poetin en Obama de oppositie heel veel adviseurs en revolutie-dollars, zodat we een echte democratie kunnen zijn, geregeerd door partijen die de huidige stand van zaken drastisch willen wijzigen en die het zich niet kunnen permitteren hun mandaat te verliezen.
Wat een onzin. Ook door deze uitslag is Venezuela niet opeens een perfect democratisch land. De belangrijkste oppositieleider zit nog steeds in de gevangenis. De Chavistas hebben bruinhemdachtige orde troepen. Media compleet gedomineerd door één partij. Oppositieleden die verwijderd worden bij stembureau's, willekeurig opgepakt etc.quote:Op dinsdag 8 december 2015 10:45 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Andersom lag dat wat moeilijker inderdaad, maar dat is meer omdat rechts internationaal gezien de neiging heeft om de uitslag van democratische verkiezingen niet te respecteren, dan dat Venezuela zo'n ondemocratisch land is.
Dat is nu juist wel een verwijt dat mainstream politici aan het adres van landen als Turkije, Rusland en Venezuela maken. Ze noemen dat dan dictatuur of dictatoriale trekken. En wijzen naar de (cumulatieve) voordelen die regeringsdeelname opbrengt op het vlak van verkiezingen die in al die dictaturen toch maar wel gehouden worden.quote:Op dinsdag 8 december 2015 18:17 schreef TweeGrolsch het volgende:
[..]
Er bestaat geen verplichting om met andere partijen samen te werken.![]()
Nee dat is omdat de oppositieleider in de gevangenis zit voor "opruiing"quote:Op dinsdag 8 december 2015 19:47 schreef Repelsteeltju het volgende:
[..]
Dat is nu juist wel een verwijt dat mainstream politici aan het adres van landen als Turkije, Rusland en Venezuela maken. Ze noemen dat dan dictatuur of dictatoriale trekken. En wijzen naar de (cumulatieve) voordelen die regeringsdeelname opbrengt op het vlak van verkiezingen die in al die dictaturen toch maar wel gehouden worden.
Goed dus als Wilders wordt veroordeeld voor "haatzaaien" mag Rutte ergens een pasje ophalen en is Nederland opeens een dictatuur?quote:Op dinsdag 8 december 2015 21:25 schreef TweeGrolsch het volgende:
Nee dat is omdat de oppositieleider in de gevangenis zit voor "opruiing"
Hoezo struisvogelpolitiekquote:President Venezuela beperkt rechten van parlement
President Nicolas Maduro van Venezuela heeft een wetshervorming doorgevoerd waardoor een aantal rechten van het parlement wordt beperkt.
Door de nieuwe regelgeving hoeft de president geen goedkeuring van het parlement te hebben voor het nomineren of ontslaan van directeuren van de Centrale Bank.
Ook mag de Centrale Bank bepaalde informatie geheim houden, als die een gevaar kan vormen voor de nationale veiligheid of economische stabiliteit van het land. Geld van de staat kan bovendien worden toegewezen zonder goedkeuring van het parlement.
Volgens de oppositie, die bij de verkiezingen in december een meerderheid in het parlement behaalde, probeert de regering met de hervorming macht naar zich toe te trekken.
Hervormingen
Oppositieleden willen juist dat er hervormingen voor de Centrale Bank komen om een einde te maken aan inflatie, recessie en tekorten. Ze dringen aan op het vrijgeven van informatie over inflatie en het brutto binnenlands product (bnp). Die informatie is voor het laatst ruim een jaar geleden naar buiten gebracht.
Wait, wut?quote:Op donderdag 18 februari 2016 12:26 schreef voetbalmanager2 het volgende:
Benzine van 1 naar 84 cent
... De verhoging, die vanaf vrijdag moet ingaan, komt er door de wereldwijd lage olieprijzen...
Ja, de socialistische heilstaat Venezuela word bijna volledig gefinancierd met oliedollars. Als dat dan gedeeltelijk wegvalt, dan moeten de prijzen voor het eigen volk omhoog.quote:
Ja, ik snap het wel, maar ik vond de redenatie opvallend. "De grondstof is goedkoper geworden, dus daarom maken we het eindproduct veel duurder!!"quote:Op donderdag 18 februari 2016 13:17 schreef voetbalmanager2 het volgende:
[..]
Ja, de socialistische heilstaat Venezuela word bijna volledig gefinancierd met oliedollars. Als dat dan gedeeltelijk wegvalt, dan moeten de prijzen voor het eigen volk omhoog.
Het doet pijn hé.quote:Op dinsdag 8 december 2015 10:45 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Andersom lag dat wat moeilijker inderdaad, maar dat is meer omdat rechts internationaal gezien de neiging heeft om de uitslag van democratische verkiezingen niet te respecteren, dan dat Venezuela zo'n ondemocratisch land is.
Ahum.. Venezuela is ook geen ondemocratisch land maar de Socialistische Partij is wel degelijk ondemocratisch. In Venezuela (en ook Ecuador, Cuba) kunnen we zien wat er gebeurt als de Socialisten de alleenheerschappij krijgen. Buiten de beloftes van gouden bergen die natuurlijk nooit waar gemaakt worden werden oppositieleiders vermoord door linkse doodseskaders of opgesloten door de overheid, werden demo's uiteen geslagen, bevoegdheden voor de president en bestuursleden verruimd, de grondwet verkracht en alle kritische kranten en TV stations gesloten. Om maar eens wat te noemen.quote:Op dinsdag 8 december 2015 10:45 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Andersom lag dat wat moeilijker inderdaad, maar dat is meer omdat rechts internationaal gezien de neiging heeft om de uitslag van democratische verkiezingen niet te respecteren, dan dat Venezuela zo'n ondemocratisch land is.
Je snapt het verschil tussen de dictatuur van het proletariaat en een (gebrekkige) democratie niet?quote:Op donderdag 18 februari 2016 16:14 schreef Alektorophobia het volgende:
[..]
Ahum.. Venezuela is ook geen ondemocratisch land maar de Socialistische Partij is wel degelijk ondemocratisch. In Venezuela (en ook Ecuador, Cuba) kunnen we zien wat er gebeurt als de Socialisten de alleenheerschappij krijgen.
Soms heb ik de indruk dat je intelligent en empathisch bent. Vandaag is dat niet het geval.quote:Op donderdag 18 februari 2016 16:18 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Je snapt het verschil tussen de dictatuur van het proletariaat en een (gebrekkige) democratie niet?
Ben je ongesteld?quote:Op donderdag 18 februari 2016 16:22 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Soms heb ik de indruk dat je intelligent en empathisch bent. Vandaag is dat niet het geval.
Nee, dat bloed komt van onder mijn nagelsquote:
Het is ook lastig rechts zijn zonder bloed aan je handen.quote:Op donderdag 18 februari 2016 16:25 schreef Pietverdriet het volgende:
[..]
Nee, dat bloed komt van onder mijn nagels
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |