Voor de een is iets een grotere verandering dan voor de ander. Als Sinterklaas volgend jaar een hanenkam heeft en zijn liedjes gerapt worden, zou je dat dan ook niet vervelend vinden?quote:Op maandag 30 november 2015 21:37 schreef sp3c het volgende:
[..]
grote kans dat het nu al niet meer is zoals jij jong was
ik was vanmiddag bij een collega met kinderen in de doelgroep en die begonnen een heel flopverhaal te vertellen over sleutels en magische bullshit
toen ik jong was was het nog gewoon oorbellen, lippenstift en een heftig surinaams accent
vond ik persoonlijk lachen, nu lopen ze op sportschoentjes grootboeken uit te werken en shit
Mja, hij woont hier zegt ie ie in die docu en dit is het enige wat hem stoort aan Nederland.quote:Op maandag 30 november 2015 21:08 schreef Braindead2000 het volgende:
Het enige wat belangrijk is voor die Amerikaanse filmmaker is die Amerikaanse filmmaker zelf. Terwijl in zijn eigen land de ene na de andere neger 20 kogels in zijn lijf krijgt omdat het een neger is trekt hij maanden uit om een documentaire te maken over een onschuldig kinderfeestje aan de andere kant van de wereld om zogenaamd racisme te bestrijden.
eerlijk gezegd nietquote:Op maandag 30 november 2015 21:45 schreef Braindead2000 het volgende:
[..]
Voor de een is iets een grotere verandering dan voor de ander. Als Sinterklaas volgend jaar een hanenkam heeft en zijn liedjes gerapt worden, zou je dat dan ook niet vervelend vinden?
Zou ik ook eens roepen wat me stoort aan het land?quote:Op maandag 30 november 2015 21:47 schreef Zelva het volgende:
[..]
Mja, hij woont hier zegt ie ie in die docu en dit is het enige wat hem stoort aan Nederland.
preciesquote:Op maandag 30 november 2015 21:48 schreef john2406 het volgende:
Natuurlijk niet als het geld maar rollen doet, dan doet de rest toch niet veel ertoe of wel?
Voor mij is hij gewoon een mens (of een bemoeizuchtige buitenstaander) die kritiek heeft. Wel grappig dat het juist die mensen zijn die tegen zwarte piet zijn die wereld in wit en zwart verdelen. We moeten volgens hun tenslotte rekening houden met een bepaalde bevolkingsgroep en daardoor maak je onderscheid op basis van huiskleur.quote:Op maandag 30 november 2015 21:37 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Stellen dat hij zich moet richten op andere thema's omdat er grotere problemen in de wereld zijn dan Zwarte Piet, is echter een onzinargument. Ga dan gewoon inhoudelijk in op de door hem genoemde bezwaren.
Wat mij vooral stoort is dat die docu weer al in het prille begin out of the blue met slavernij komt aanzetten, alsof er vanzelfsprekend een overduidelijk logisch verband is die eigenlijk niet aangetoond hoeft te worden.quote:Op maandag 30 november 2015 21:49 schreef john2406 het volgende:
[..]
Zou ik ook eens roepen wat me stoort aan het land?
En vele met mij, denk trouwens dat er wel meer zijn die iets storend vinden aan het land?
Ik irriteer me er wel aan maar ben toch overtuigd dat zwarte piet nog lang door zal leven. Mijn nichtje, die nota bene in de VS woont, zong eergisteren voor me: Zwarte Piet, wiede wiede wiet, ik hoor ......quote:Op maandag 30 november 2015 21:49 schreef sp3c het volgende:
[..]
eerlijk gezegd niet
voor mij is het toch vooral een familiefeest, wat ze in de stad doen kan me heel weinig schelen eerlijk gezegd want imo vier je die shit thuis met de kleintjes
ik zou wel zelf de meer traditionele versie uitzoeken als ik er met kinderen heen zou moeten maar dat vind ik toch een persoonlijke keuze
En zo is het. Optyfen met dat gezeik nou. Gaat helemaal nergens meer over.quote:Beste Roger Ross Williams,
Vanaf morgen is jouw nu al omstreden documentaire Blackface te zien op CNN. En ik moet je oprecht complimenteren. Het is briljant wat je hebt gedaan. In die documentaire toon je aan dat Nederland een kort geheugen heeft als het op hun rol in de slavenhistorie aankomt. En dat doe je aan de hand van een staaltje onderzoeksjournalistiek waar je U Tegen zegt. Je duikt namelijk in het verleden en het heden van Zwarte Piet.
Ik heb de documentaire nog niet gezien, want die gaat pas morgen in premiere op CNN, maar in de interviews die je vooraf hebt gegeven, is 1 ding duidelijk. Je wilt bloed zien. Het bloed van de Nederlanders, die arme kleine kinderen opvoeden met Blackface. Gestraft moeten we worden. 'Het smerige, kleine geheim van Nederland,' zo noem je Zwarte Piet.
Eerder zei je: 'Als de wereld deze praktijken ziet, kan dat grote gevolgen hebben voor het toerisme en dus ook voor de economie. En vooral voor de manier waarop naar jullie land gekeken wordt door mensen uit andere landen. Dat beeld van een uiterst progressief land zal moeten worden bijgesteld.'
Wat ik er vooral zo kunstig aan vind, is dat je een ongelofelijk goede verkoper moet zijn. Hoe kun je anders verklaren dat CNN je documentaire heeft aangekocht? In de trailer is te zien dat je op een goed moment de woordvoerder van Sinterklaas aan het woord laat over waarom zwarte Piet zo zwart is. De goede man (niet te verwarren met de goedheilig man) vertelt dat hij zo zwart ziet omdat hij door schoorstenen moet kruipen om pakjes voor pakjesavond te bezorgen. In een volgende scene weerleg je die theorie door te zeggen dat dit niet klopt. Want waarom heeft Zwarte Piet dan geen vieze kleren aan en heeft hij schone rode lippen?
Er is niemand die op dat moment de vraag met een wedervraag beantwoord. Namelijk met: hoe komt het dat de Kerstman in een slee door de lucht vliegt, voorgetrokken door een rendier zonder vleugels?
Dat hebben ze zich bij CNN ook niet afgevraagd. En daarin schuilt het briljante van jouw docu. In deze herkennen we de Amerikaan in je. De Amerikaan is er namelijk bijzonder goed in om alle narigheid in eigen land te doen verhullen door 'misstanden' in de rest van de wereld aan de kaak te stellen.
Want laten we even naar jouw Amerika gaan. Naar Hollywood. Jij moet ongetwijfeld weten dat er films zijn, waarin de zwarte rollen gespeeld worden door witte mensen. En dan hebben we het niet over films met Al Jolson van voor de 2e Wereldoorlog, maar dan hebben we het over recente films.
Zoals A Mighty Heart uit 2007, een biopic, waarin de blanke Angelina Jolie de Afro-Chinees-Cubaanse Mariane Pearl speelt.
Zoals The Hunger Games-serie, waarin een blanke Jennifer Lawrence de hoofdrol speelt, terwijl in het boek waarop de film gebaseerd is, gesproken wordt over een personage met een donkere, bruine huid en bruine ogen.
Zoals The Human Stain uit 2003, waarin Anthony Hopkins een professor speelt die uiteindelijk een zwarte Afro-Amerikaan blijkt te zijn. Waren er geen Afro-Amerikaanse acteurs goed genoeg om die rol te spelen? Denzel Washington niet? Laurence Fishburne niet? Samuel L. Jackson niet?
Je bent een gelouterde documentaire-maker, een Oscar-winnaar. Dan moet je kennis van zaken hebben. En dan moet je weten dat Amerika 784 actieve haatgroepen telt, die geen moment onbenut laten om de zwarte, Amerikaanse bevolking naar het leven te staan.
Gaan we terug naar Nederland, het land waar jij zo'n prettige band mee schijn te hebben, daar is nog nooit een jonge, zwarte landgenoot van me neergeschoten door een blanke agent. Laat staan dat een jonge, zwarte landgenoot van me weerloos op de grond heeft gelegen, waarna die blanke agent hem doorzeefde met 7 kogels.
En iedereen, van CNN tot de serieuze pers, trapt erin, in jouw docu over Zwarte Piet.
Gisteren was ik op een Sinterklaasviering. Ik heb een filmpje gemaakt. Een schokkend filmpje, waarop duidelijk te zien is hoe de kinderen van Nederland worden misbruikt voor de commercie, waarop duidelijk te zien is hoe weinig plezier die kids hebben.
Ik vind dat er een standbeeld voor jou, Roger Ross Williams, moet komen, een standbeeld waarin je een hand voor je houdt en je met je wijsvinger naar een imaginair iets/persoon wijst.
Te zien is dat drie vingers naar je jezelf wijzen.
tuurlijk gaat dat lang door, je kunt het onmogelijk verbieden en Nederlanders gaan er niet mee ophouden, het is een gigantisch storm in een glas waterquote:Op maandag 30 november 2015 22:02 schreef Braindead2000 het volgende:
[..]
Ik irriteer me er wel aan maar ben toch overtuigd dat zwarte piet nog lang door zal leven. Mijn nichtje, die nota bene in de VS woont, zong eergisteren voor me: Zwarte Piet, wiede wiede wiet, ik hoor ......
Nee, het framen van Zwarte Piet als zijnde blackface is de essentie van het probleem.quote:Op maandag 30 november 2015 20:26 schreef Ringo het volgende:
[..]
Dat is ie natuurlijk wel, met de structurele ontkenning van dat feit blijft het debat problematisch. In de ontkenning daarvan schuilt ook de essentie van het probleem. Niet in de verschijning van Zwarte Piet an sich.
Wat een slap verhaal. Met dat irritante verongelijkte toontje helpt de auteur z'n eigen betoog om zeep. Daarnaast sleept ook hij Amerika er om de een of andere reden bij de haren bij. Alsof je geen kritiek op tradities in andere landen kan hebben, puur omdat er in jouw vaderland ook voldoende misstanden plaatsvinden. Als dat zo zou zijn, dan kunnen we FOK! wel opdoeken, ben ik bang.quote:Op maandag 30 november 2015 22:05 schreef haags_kwartiertje het volgende:
[..]
En zo is het. Optyfen met dat gezeik nou. Gaat helemaal nergens meer over.
Als een Syrische vluchteling hier een documentaire maakt over het gebrek aan democratie en vrijheid van godsdienst in Nederland dan ga je ook niet even over je bolletje krabbelen?quote:Op maandag 30 november 2015 22:21 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Wat een slap verhaal. Met dat irritante verongelijkte toontje helpt de auteur z'n eigen betoog om zeep. Daarnaast sleept ook hij Amerika er om de een of andere reden bij de haren bij. Alsof je geen kritiek op tradities in andere landen kan hebben, puur omdat er in jouw vaderland ook voldoende misstanden plaatsvinden. Als dat zo zou zijn, dan kunnen we FOK! wel opdoeken, ben ik bang.
Nee. Het gaat erom of de docu een punt heeft, wat de achtergrond is van de maker, doet niet terzake.quote:Op maandag 30 november 2015 22:29 schreef Braindead2000 het volgende:
[..]
Als een Syrische vluchteling hier een documentaire maakt over het gebrek aan democratie en vrijheid van godsdienst in Nederland dan ga je ook niet even over je bolletje krabbelen?
Integendeel.quote:Op maandag 30 november 2015 22:29 schreef Braindead2000 het volgende:
[..]
Als een Syrische vluchteling hier een documentaire maakt over het gebrek aan democratie en vrijheid van godsdienst in Nederland dan ga je ook niet even over je bolletje krabbelen?
Serieus?quote:Op maandag 30 november 2015 22:21 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Wat een slap verhaal. Met dat irritante verongelijkte toontje helpt de auteur z'n eigen betoog om zeep. Daarnaast sleept ook hij Amerika er om de een of andere reden bij de haren bij. Alsof je geen kritiek op tradities in andere landen kan hebben, puur omdat er in jouw vaderland ook voldoende misstanden plaatsvinden. Als dat zo zou zijn, dan kunnen we FOK! wel opdoeken, ben ik bang.
Een tijdje geleden zag ik Humberto Tan ongegeneerd schaterlachen toen er een grapje gemaakt werd over de lengte van Roel van Velzen terwijl Roel zelf aanwezig was. Maar als meneer geconfronteerd wordt met zwarte piet gaat hij heel verongelijkt doen, dan breekt de hel los. Punt is dat iedereen in zijn leven regelmatig beledigd wordt door uitlatingen van anderen. Als we rekening gaan houden met elke 5% die zich beledigd voelt dan mag straks niks meer in dit land.quote:Op maandag 30 november 2015 22:31 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Nee. Het gaat erom of de docu een punt heeft, wat de achtergrond is van de maker, doet niet terzake.
Die man moet zich gewoon niet bemoeien met deze traditie. Bevalt het je niet dan donder je inderdaad maar lekker op.quote:Op maandag 30 november 2015 22:39 schreef Montagui het volgende:
[..]
Serieus?
Het hele Amerikaanse blackface wordt door de anti-Pieten geprojecteerd op Zwarte Piet, om maar niet te spreken over 'freedom ride' en 'black panthers' en deze auteur zou dan 'Amerika er om een of andere reden' bijslepen? Man man man....
Projecteren de anti-Pieten Amerika dan krijgen ze terecht Amerika terug in hun face.
das onzin natuurlijk, als Wilders weer een leuk filmpje in elkaar draait dan kijk je daar anders naar dan wanneer ik dat doe, of hij nu per ongeluk een goed punt heeft of niet maakt in mijn ogen niet uitquote:Op maandag 30 november 2015 22:31 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Nee. Het gaat erom of de docu een punt heeft, wat de achtergrond is van de maker, doet niet terzake.
dat recht heeft hij nu eenmaalquote:Op maandag 30 november 2015 22:41 schreef haags_kwartiertje het volgende:
[..]
Die man moet zich gewoon niet bemoeien met deze traditie. Bevalt het je niet dan donder je inderdaad maar lekker op.
Ik vind de situatie in de VS helemaal niet relevant voor deze discussie.quote:Op maandag 30 november 2015 22:39 schreef Montagui het volgende:
[..]
Serieus?
Het hele Amerikaanse blackface wordt door de anti-Pieten geprojecteerd op Zwarte Piet, om maar niet te spreken over 'freedom ride' en 'black panthers' en deze auteur zou dan 'Amerika er om een of andere reden' bijslepen? Man man man....
Projecteren de anti-Pieten Amerika dan krijgen ze terecht Amerika terug in hun face.
Precies! En zo moet het niet verder gaan, sinterklaar is een oude traditie en die behoor je te laten zoals ze zijn. Het zijn immers de zwarten zelf die ervoor kiezen om in ons Nederland te wonen. Wij hebben ze niet gedwongen om van onze uitkeringen te genieten.quote:Op maandag 30 november 2015 22:41 schreef Braindead2000 het volgende:
[..]
Een tijdje geleden zag ik Humberto Tan ongegeneerd schaterlachen toen er een grapje gemaakt werd over de lengte van Roel van Velzen terwijl Roel zelf aanwezig was. Maar als meneer geconfronteerd wordt met zwarte piet gaat hij heel verongelijkt doen, dan breekt de hel los. Punt is dat iedereen in zijn leven regelmatig beledigd wordt door uitlatingen van anderen. Als we rekening gaan houden met elke 5% die zich beledigd voelt dan mag straks niks meer in dit land.
Laat ik het anders stellen: het zou niet terzake moeten doen.quote:Op maandag 30 november 2015 22:43 schreef sp3c het volgende:
[..]
das onzin natuurlijk, als Wilders weer een leuk filmpje in elkaar draait dan kijk je daar anders naar dan wanneer ik dat doe, of hij nu per ongeluk een goed punt heeft of niet maakt in mijn ogen niet uit
Zouden ze ook weten wat respect is voor andermans eigendommen, hoeveel filmpjes wil je hebben waar ze proberen vrachtautos open te breken?quote:Op maandag 30 november 2015 22:37 schreef PippenScottie het volgende:
[..]
Integendeel.
Als er iemand een gebrek aan democratie en vrijheid van godsdienst zou kunnen herkennen zou het een Syrische vluchteling zijn.
Misschien is een zwarte Amerikaan inderdaad wel de aangewezen persoon om ons te wijzen op een blinde vlek in onze maatschappij.
Door dit soort dom gelul wil ik mij dus niet associeren met Nederlanders die zichzelf pro-ZP noemen.quote:Op maandag 30 november 2015 22:46 schreef JubaUrbicus het volgende:
[..]
Precies! En zo moet het niet verder gaan, sinterklaar is een oude traditie en die behoor je te laten zoals ze zijn. Het zijn immers de zwarten zelf die ervoor kiezen om in ons Nederland te wonen. Wij hebben ze niet gedwongen om van onze uitkeringen te genieten.
Sowieso interesseert het me niet wat heel de VS daarvan vindt maar hou dan wel rekening met hun cultuur. Daar is het not done, zelfs schandalig, als je je als witte man zwart schminkt. Ook als je dat doet in een rol die in de verste verte niks met racisme te maken heeft.quote:Op maandag 30 november 2015 22:46 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Ik vind de situatie in de VS helemaal niet relevant voor deze discussie.
Bovendien vermoed dat ik deze docu-maker ook niet bepaald is te spreken over het racisme in de VS, dat daar nog altijd welig tiert.
Je kunt toch gewoon beoordelen of de docu hout snijdt, zonder de VS erbij te slepen? Of waren de bezwaren tegen ZP alleen valide geweest als een niet-Amerikaan de film had gemaakt?
Ik ben niet perse pro ZP, ik vind het alleen niet normaal dat buitenstaanders hier in Nederland ons moeten wijs maken en ons moeten leren wat racisme inhoudt. De zwarten zijn zelf ook grote racisten en veel van hun haten ook blanken. Waarom wordt dat niet aan de kaak gesteld? Waarom doen wij alsof alleen een blanke Nederlander een racist kan zijn? Waarom spreken we niet over die Black Panther organisatie die duidelijk een racistische agenda heeft waarin de blanke man de duivel moet voorstellen? Kap toch eens met dat politiek correcte onzin.quote:Op maandag 30 november 2015 22:51 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Door dit soort dom gelul wil ik mij dus niet associeren met Nederlanders die zichzelf pro-ZP noemen.
het is extra informatie over het perspectief van de film zelfquote:Op maandag 30 november 2015 22:49 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Laat ik het anders stellen: het zou niet terzake moeten doen.
ik ben hier gewoon geborenquote:Op maandag 30 november 2015 22:46 schreef JubaUrbicus het volgende:
[..]
Precies! En zo moet het niet verder gaan, sinterklaar is een oude traditie en die behoor je te laten zoals ze zijn. Het zijn immers de zwarten zelf die ervoor kiezen om in ons Nederland te wonen. Wij hebben ze niet gedwongen om van onze uitkeringen te genieten.
Waarom wek je de suggestie dat alle 'zwarten' uitkeringstrekkers zijn? Waar is dat goed voor? Wat voegt dat toe aan de discussie?quote:Op maandag 30 november 2015 22:55 schreef JubaUrbicus het volgende:
[..]
Ik ben niet perse pro ZP, ik vind het alleen niet normaal dat buitenstaanders hier in Nederland ons moeten wijs maken en ons moeten leren wat racisme inhoudt. De zwarten zijn zelf ook grote racisten en veel van hun haten ook blanken. Waarom wordt dat niet aan de kaak gesteld? Waarom doen wij alsof alleen een blanke Nederlander een racist kan zijn? Waarom spreken we niet over die Black Panther organisatie die duidelijk een racistische agenda heeft waarin de blanke man de duivel moet voorstellen? Kap toch eens met dat politiek correcte onzin.
Je hebt vast een heel goed punt, maar wat dat met deze discussie te maken heeft ontgaat me enigszins.quote:Op maandag 30 november 2015 22:49 schreef john2406 het volgende:
[..]
Zouden ze ook weten wat respect is voor andermans eigendommen hoeveel filmpjes wil je hebben waar ze proberen vrachtautos open te breken?
Of zelfs woonhuizen proberen in te komen, die zouden inderdaad hier een oordeel kunnen vellen he?
Dus? Dat je in Nederland geboren bent maakt je nog niet perse een Nederlander. Bijna alle terroristen en Marokkaanse straatratten zijn gewoon in Nederland geboren en getogen, ondanks dat weiger ik ze als Nederlanders te beschouwen.quote:
Jij hebt nogal moeite met ironie en sarcasme, niet?quote:Op maandag 30 november 2015 21:05 schreef john2406 het volgende:
Kinkt toch al heel anders als je andere reactie of niet?
Waneer kwam de bezinning?
dus was het geen keuze om hier te komen wonenquote:Op maandag 30 november 2015 23:01 schreef JubaUrbicus het volgende:
[..]
Dus? Dat je in Nederland geboren bent maakt je nog niet perse een Nederlander. Bijna alle terroristen en Marokkaanse straatratten zijn gewoon in Nederland geboren en getogen, ondanks dat weiger ik ze als Nederlanders te beschouwen.
Klopt er zullen er vast wel een aantal zijn die wel gewoon werken en eerlijk zijn.quote:Op maandag 30 november 2015 22:57 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Waarom wek je de suggestie dat alle 'zwarten' uitkeringstrekkers zijn? Waar is dat goed voor? Wat voegt dat toe aan de discussie?
die zouden inderdaad hier een oordeel kunnen vellen he?quote:Op maandag 30 november 2015 23:01 schreef PippenScottie het volgende:
die zouden inderdaad hier een oordeel kunnen vellen he?
Dat is niet ons probleem, dat is de verantwoordelijkheid van je ouders. Als ik toevallig in Noord Korea wordt geboren heb ik ook niet het recht om de Noord Koreaanse cultuur en traditie af te wijzen. Integendeel, ik respecteer het en ik beschouw mezelf als een brave gast.quote:Op maandag 30 november 2015 23:02 schreef sp3c het volgende:
[..]
dus was het geen keuze om hier te komen wonen
Dat oordeel vel je maar zelf ik ga je daar geen uitleg over geven of denk je dat ik dat moet?quote:Op maandag 30 november 2015 23:01 schreef Ringo het volgende:
[..]
Jij hebt nogal moeite met ironie en sarcasme, niet?
in Nederland heb je dat recht welquote:Op maandag 30 november 2015 23:03 schreef JubaUrbicus het volgende:
[..]
Dat is niet ons probleem, dat is de verantwoordelijkheid van je ouders. Als ik toevallig in Noord Korea wordt geboren heb ik ook niet het recht om de Noord Koreaanse cultuur en traditie af te wijzen. Integendeel, ik respecteer het en ik beschouw mezelf als een brave gast.
Als wát een ander niet bevalt? Jouw miezerige mening? Is dat een reden om op te moeten rotten?quote:Op maandag 30 november 2015 22:41 schreef haags_kwartiertje het volgende:
Die man moet zich gewoon niet bemoeien met deze traditie. Bevalt het je niet dan donder je inderdaad maar lekker op.
dan verander je in een racistische negerkarikatuurquote:Op maandag 30 november 2015 23:06 schreef KingRadler het volgende:
als ik te lang in de zon heb gelegen dan word ik ook al racistisch benaderd.
Wat een figuur ben jij toch ook.quote:Op maandag 30 november 2015 23:04 schreef john2406 het volgende:
[..]
Dat oordeel vel je maar zelf ik ga je daar geen uitleg over geven of denk je dat ik dat moet?
Dan is het tijd dat er een wet komt die de Nederlandse taal en cultuur beschermt tegen 'jouw' soort.quote:Op maandag 30 november 2015 23:05 schreef sp3c het volgende:
[..]
in Nederland heb je dat recht wel
misschien moet je gewoon weg als je zo ontevreden bent, je bent hier zelf komen wonen
als jij wetten wilt tegen Hollanders dan moet je zeker optyfenquote:Op maandag 30 november 2015 23:07 schreef JubaUrbicus het volgende:
[..]
Dan is het tijd dat er een wet komt die de Nederlandse taal en cultuur beschermt tegen 'jouw' soort.
Jij niet alleen mijn oma was van Spaanse afkomst, mij vader had waarschijnlijk voor ouders uit Afrika?quote:Op maandag 30 november 2015 23:06 schreef KingRadler het volgende:
als ik te lang in de zon heb gelegen dan word ik ook al racistisch benaderd.
Zou ik het eens over jou als figuur hebben?quote:Op maandag 30 november 2015 23:07 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Wat een figuur ben jij toch ook.
Syriërs zijn net mensen. Er wonen tokkies en er wonen politicologen, hoogleraren en documentairemakers.quote:Op maandag 30 november 2015 23:03 schreef john2406 het volgende:
[..]
die zouden inderdaad hier een oordeel kunnen vellen he?
Dit is het punt en geen ander.
Is het ooit bij je opgekomen dat de mogelijkheid om kritiek te uiten op tradities ook onderdeel is van onze cultuur?quote:Op maandag 30 november 2015 23:07 schreef JubaUrbicus het volgende:
[..]
Dan is het tijd dat er een wet komt die de Nederlandse taal en cultuur beschermt tegen 'jouw' soort.
quote:Op maandag 30 november 2015 23:07 schreef JubaUrbicus het volgende:
[..]
Dan is het tijd dat er een wet komt die de Nederlandse taal en cultuur beschermt tegen 'jouw' soort.
Je doet je best maar, Johnny.quote:Op maandag 30 november 2015 23:09 schreef john2406 het volgende:
[..]
Zou ik het eens over jou als figuur hebben?
Optyfen omdat ik de Nederlandse taal en traditie wil beschermen tegen buitenstaanders die hier in Nederland de Nederlandse geschiedenis en cultuur weg willen hebben? Yeah rightquote:Op maandag 30 november 2015 23:08 schreef sp3c het volgende:
[..]
als jij wetten wilt tegen Hollanders dan moet je zeker optyfen
Welke soort is dat van Sp3c?quote:Op maandag 30 november 2015 23:07 schreef JubaUrbicus het volgende:
[..]
Dan is het tijd dat er een wet komt die de Nederlandse taal en cultuur beschermt tegen 'jouw' soort.
Moeten ze dan niet eerst ermee om leren gaan, daar ze in hun thuisland de kop in gedrukt werd als ze ergens verkeerd over documenteren deden?quote:Op maandag 30 november 2015 23:09 schreef PippenScottie het volgende:
[..]
Syriërs zijn net mensen. Er wonen tokkies en er wonen politicologen, hoogleraren en documentairemakers.
Ik acht de laatste groep wel degelijk in staat om een vergelijking te maken tussen de democratie en godsdienstvrijheid in Nederland en Syrie.
Maar het is een vrij theoretische discussie en een flinke zijsprong van het onderwerp in dit topic.
quote:Op maandag 30 november 2015 23:07 schreef JubaUrbicus het volgende:
[..]
Dan is het tijd dat er een wet komt die de Nederlandse taal en cultuur beschermt tegen 'jouw' soort.
Waarvan akte.quote:Op maandag 30 november 2015 23:11 schreef john2406 het volgende:
[..]
Tot zo een niveau verlaag ik me niet!
nee tegen mij en mijn soortquote:Op maandag 30 november 2015 23:11 schreef JubaUrbicus het volgende:
[..]
Optyfen omdat ik de Nederlandse taal en traditie wil beschermen tegen buitenstaanders die hier in Nederland de Nederlandse geschiedenis en cultuur weg willen hebben? Yeah right
Ik probeer je te begrijpen. Echt.quote:Op maandag 30 november 2015 23:13 schreef john2406 het volgende:
[..]
Moeten ze dan niet eerst ermee om leren gaan, daar ze in hun thuisland de kop in gedrukt werd als ze ergens verkeerd over documenteren deden?
Kreeg je dat betaald of niet?quote:Op maandag 30 november 2015 23:13 schreef sp3c het volgende:
[..]
nee tegen mij en mijn soort
ik heb bloed zweet en tranen opgeofferd voor dit land in twee flinke internationale brandhaarden, wat heb jij gedaan om de boel te beschermen naast belasting betalen?
niets zeker
ik zou meer rechten moeten hebben dan jou op dit gebied
natuurlijk kreeg ik dat betaald, sp3c moet ook eten en tv's kopen en shit net als iedereenquote:
Recht van vrije meningsuiting zouden ze dat gekend hebben.quote:Op maandag 30 november 2015 23:14 schreef PippenScottie het volgende:
[..]
Ik probeer je te begrijpen. Echt.
Maar je maakt het me niet makkelijk.
Als ik het goed begrijp dan moet je, wanneer je afkomstig bent uit een land waar geen vrijheid van meningsuiting geldt, ook je kaken stijf houden als je verhuist naar een plek waar je wel mag zeggen wat je wil.quote:Op maandag 30 november 2015 23:14 schreef PippenScottie het volgende:
[..]
Ik probeer je te begrijpen. Echt.
Maar je maakt het me niet makkelijk.
Het kan mij een rot wezen wat jij hebt gedaan en of doet voor dit land, maar wanneer jij de traditie en cultuur van dit land weg wilt hebben dan ben jij gewoon de rode draad voorbij gegaan. Verder wil ik niet persoonlijk gaan worden en dat is ook niet mijn doel van deze discussie.quote:Op maandag 30 november 2015 23:13 schreef sp3c het volgende:
[..]
nee tegen mij en mijn soort
ik heb bloed zweet en tranen opgeofferd voor dit land in twee flinke internationale brandhaarden, wat heb jij gedaan om de boel te beschermen naast belasting betalen?
niets zeker
ik zou meer rechten moeten hebben dan jou op dit gebied
Nauwelijks, gok ik.quote:Op maandag 30 november 2015 23:17 schreef john2406 het volgende:
[..]
Recht van vrije meningsuiting zouden ze dat gekend hebben.
Nee helemaal niet hoor, maar het zou zomaar ingeworteld kunnen zijn of niet?quote:Op maandag 30 november 2015 23:19 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Als ik het goed begrijp dan moet je, wanneer je afkomstig bent uit een land waar geen vrijheid van meningsuiting geldt, ook je kaken stijf houden als je verhuist naar een plek waar je wel mag zeggen wat je wil.
ik snap dat je terugkrabbelt maar je bent persoonlijk geworden op het moment dat je wetten in wilt stellen voor mijn soort mensen de mond te snoerenquote:Op maandag 30 november 2015 23:19 schreef JubaUrbicus het volgende:
[..]
Het kan mij een rot wezen wat jij hebt gedaan en of doet voor dit land, maar wanneer jij de traditie en cultuur van dit land weg wilt hebben dan ben jij gewoon de rode draad voorbij gegaan. Verder wil ik niet persoonlijk gaan worden en dat is ook niet mijn doel van deze discussie.
Wat blijft er dan nog over, niet liegen niet beledigen vrijemeningsuiting wat dan wel eten en schijten?quote:Op maandag 30 november 2015 23:19 schreef PippenScottie het volgende:
[..]
Nauwelijks, gok ik.
Daarom zouden zij het als geen ander in een ander land kunnen herkennen.
Beste sp3c, JIJ bent degene die problemen heeft met de Nederlandse traditie zoals die is en niet IK. JIJ bent degene die de traditie wilt afschaffen en niet IK. Knoop dat eve goed in je oren. Wat jij in je dagelijkse leven doet staat helemaal los van de discussie omdat we nu spreken over ideeën en gedachten.quote:Op maandag 30 november 2015 23:21 schreef sp3c het volgende:
[..]
ik snap dat je terugkrabbelt maar je bent persoonlijk geworden op het moment dat je wetten in wilt stellen voor mijn soort mensen de mond te snoeren
mijn soort mensen staat op de bres zodat jouw soort mensen met de staart tussen de benen naar Canada kan vluchten
hoe kom je daar nu weer in godsnaam bijquote:Op maandag 30 november 2015 23:23 schreef JubaUrbicus het volgende:
[..]
Beste sp3c, JIJ bent degene die problemen heeft met de Nederlandse traditie zoals die is en niet IK. JIJ bent degene die de traditie wilt afschaffen en niet IK. Knoop dat eve goed in je oren. Wat jij in je dagelijkse leven doet staat helemaal los van de discussie omdat we nu spreken over ideeën en gedachten.
Niet alleen jouw soort he, dus niet zo hoog van de toren aub. zijn genoeg daar geweest als je het over hetzelfde hebt als mij.quote:Op maandag 30 november 2015 23:21 schreef sp3c het volgende:
[..]
ik snap dat je terugkrabbelt maar je bent persoonlijk geworden op het moment dat je wetten in wilt stellen voor mijn soort mensen de mond te snoeren
mijn soort mensen staat op de bres zodat jouw soort mensen met de staart tussen de benen naar Canada kan vluchten
je zegt het wat onduidelijk maar ik snap gek genoeg waar je het over hebtquote:Op maandag 30 november 2015 23:25 schreef john2406 het volgende:
[..]
Niet alleen jouw soort he, dus niet zo hoog van de toren aub. zijn genoeg daar geweest als je het over hetzelfde hebt als mij.
Daar zaten ook genoeg tiranen bij die zich lieten gelden.
Geef mij macht en ik zou zomaar om kunnen slaan als een blad aan de boom zo eerlijk ben ik wel om dat toe te geven hoor!
Dus als je als getinte in het leger zit (dat is dus de indruk die ik krijg wanneer ik je teksten lees), heb je opeens alle recht om te trappen op de Nederlandse cultuur en traditie? En als ik daar als normale brave burger iets van zeg moet ik stil zijn omdat jij meer recht hebt op dit land, want jij bent een getinte in het leger? Sorry die gaat er bij mij niet in.quote:Op maandag 30 november 2015 23:28 schreef sp3c het volgende:
en al zou ik er problemen mee hebben, dan nog zou ik meer recht van spreken hebben dan jij
gelukkig werkt Nederland niet zo, ook geboren worden met een bleke houd geeft je gelukkig geen extra rechten ... vind je dat niet leuk dan heb je pech want je bent hier zelf komen wonen
[..]
je zegt het wat onduidelijk maar ik snap gek genoeg waar je het over hebt
dat punt werkte ik naar toe, rustaaag
nee ik denk niet in huidskleurenquote:Op maandag 30 november 2015 23:32 schreef JubaUrbicus het volgende:
[..]
Dus als je als getinte in het leger zit (dat is dus de indruk die ik krijg wanneer ik je teksten lees), heb je opeens alle recht om te trappen op de Nederlandse cultuur en traditie? En als ik daar als normale brave burger iets van zeg moet ik stil zijn omdat jij meer recht hebt op dit land, want jij bent een getinte in het leger? Sorry die gaat er bij mij niet in.
Jij mist compleet het punt dat Sp3c wil makenquote:Op maandag 30 november 2015 23:32 schreef JubaUrbicus het volgende:
[..]
Dus als je als getinte in het leger zit (dat is dus de indruk die ik krijg wanneer ik je teksten lees), heb je opeens alle recht om te trappen op de Nederlandse cultuur en traditie? En als ik daar als normale brave burger iets van zeg moet ik stil zijn omdat jij meer recht hebt op dit land, want jij bent een getinte in het leger? Sorry die gaat er bij mij niet in.
twitter:Prachtnegerin twitterde op maandag 30-11-2015 om 17:57:19Een Pieten klusje gaat niet door..opdrachtgever wil een witte Piet..Ik wil mij best aanpassen, maar er zijn grenzen :-) reageer retweet
dan doet ze een racistische KaasKopKarikatuur!quote:Op maandag 30 november 2015 23:35 schreef Mani89 het volgende:
Zwarte vrouw mag geen zwarte piet spelen lol.twitter:Prachtnegerin twitterde op maandag 30-11-2015 om 17:57:19Een Pieten klusje gaat niet door..opdrachtgever wil een witte Piet..Ik wil mij best aanpassen, maar er zijn grenzen :-) reageer retweet
Volgens mij zijn er maar zeer weinig in het land wat in huidskleuren denken, en doet dit zwarte piet gebeuren dan heus geen goed.quote:
JubaUrbicus denkt in huidskleuren, daar reageer ik opquote:Op maandag 30 november 2015 23:39 schreef john2406 het volgende:
[..]
Volgens mij zijn er maar zeer weinig in het land wat in huidskleuren denken, en doet dit zwarte piet gebeuren dan heus geen goed.
Het zou zomaar opeens racistisch kunnen worden hier daar het over de kinderen gaat, althans kinderen hoor ik hier niet , maar heb er wel verontwaardigd gezien op foto s.
Maar dan nog laat k het open daar ik alleen die foto s gezien heb en geen foto van het geheel.
Dit zie ik dus als een onruststoker, maar dat is mijn mening.
nee ik ben duidelijk geweest, jij hebt het niet goed begrepenquote:Op maandag 30 november 2015 23:47 schreef JubaUrbicus het volgende:
Sp3c, ik ben duidelijk genoeg geweest. Als jij vindt dat je meer recht hebt en dat je alles kan maken wegens je werk, tja blijf daar vooral denken en geloven. Ik wens je nog een fijne avond.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Die Lebenslust bringt dich um.
Als ze allemaal zo zijn als in die filmpjes wat ik zie , huisinbraak vrachtwagens opentrekken etc etc. dan mogen ze van mij inderdaad ook wegblijven.quote:Op maandag 30 november 2015 23:45 schreef sp3c het volgende:
[..]
voordeel van die denkwijze is dat de Syriers niet meer deze kant op hoeven te komen want dat hebben ze thuis ook
nadeel ... ?
Nouja duidelijk, je bracht het een beetje alsof je het uit barmhartigheid deed toch?quote:Op maandag 30 november 2015 23:48 schreef sp3c het volgende:
nee ik ben duidelijk geweest, jij hebt het niet goed begrepen
nadeel is dat Nederland dan Nederland niet meer isquote:Op maandag 30 november 2015 23:49 schreef john2406 het volgende:
[..]
Als ze allemaal zo zijn als in die filmpjes wat ik zie , huisinbraak vrachtwagens opentrekken etc etc. dan mogen ze van mij inderdaad ook wegblijven.
Maar vooralsnog geef ik ze het voordeel van de twijfel.
nee voor een grotere tv en meer te eten en een grotere inboedel kun je beter een echte baan zoekenquote:Op maandag 30 november 2015 23:51 schreef john2406 het volgende:
[..]
Nouja duidelijk, je bracht het een beetje alsof je het uit barmhartigheid deed toch?
Terwijl je betaald kreeg toch, net als vele anderen.
Dus omdat je een grotere tv wou en meer te eten en een grotere inboedel etc etc.
Veel keus was er niet ook voor mij niet dat was of dat of de bijstand.quote:Op maandag 30 november 2015 23:53 schreef sp3c het volgende:
[..]
nee voor een grotere tv en meer te eten en een grotere inboedel kun je beter een echte baan zoeken
je doet het omdat je je land wilt dienen, dat heb ik gedaan en nu verdien ik weer normaal geld voor de baas
das knap lullig maar dat probleem had ik nietquote:Op maandag 30 november 2015 23:55 schreef john2406 het volgende:
[..]
Veel keus was er niet ook voor mij niet dat was of dat of de bijstand.
Daar ik voor dat laatste een afkeer had was het dat dus niet.
Buitenstaanders? Wie bedoel je daarmee, alien?quote:Op maandag 30 november 2015 23:11 schreef JubaUrbicus het volgende:
Optyfen omdat ik de Nederlandse taal en traditie wil beschermen tegen buitenstaanders die hier in Nederland de Nederlandse geschiedenis en cultuur weg willen hebben? Yeah right
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |