Wat is er precies zo grappig aan? Een ziekenhuis speelt gewoon in op de klant. Als er veel klanten zijn die Arabisch lezen, spelen ze daar op in door teksten te vertalen in het Arabisch. Hebben ze veel klanten die Chinees spreken en lezen, spelen ze daar op in door teksten te vertalen naar het Chinees. Als er veel klanten zijn die liever geholpen willen worden op een andere manier, dan kan een ziekenhuis daar op inspelen als er voldoende klanten zijn die dat willen.quote:
Orthodoxe/vrome joden, christenen en moslims hebben een ongezonde fixatie en obsessie met seks en dan vooral die van hun vrouwen. Een échte man hoeft zijn vrouw niet te tiranniseren, te controleren of te onderdrukken. Een échte man houdt haar tevreden en bevredigd en wéét dat zij hem trouw blijft (ook al bieden andere mannen zich bij bosjes aan). De tiran daarentegen blijft in eeuwige onzekerheid of het haar gelukt is om te ontsnappen (ook al is het maar voor een ogenblik).quote:Op vrijdag 30 oktober 2015 12:16 schreef Ludachrist het volgende:
[..]
Moslims zijn gewoon slecht in bed?
Dat zou betekenen dat de zorg onnodig duur wordt, met dit soort differentiaties.quote:Op vrijdag 30 oktober 2015 12:26 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Wat is er precies zo grappig aan? Een ziekenhuis speelt gewoon in op de klant. Als er veel klanten zijn die Arabisch lezen, spelen ze daar op in door teksten te vertalen in het Arabisch. Hebben ze veel klanten die Chinees spreken en lezen, spelen ze daar op in door teksten te vertalen naar het Chinees. Als er veel klanten zijn die liever geholpen willen worden op een andere manier, dan kan een ziekenhuis daar op inspelen als er voldoende klanten zijn die dat willen.
Of je gaat in je eigen topic even niet zo off-topic.... patiënten die in NL een arts weigeren vanwege zijn of haar geslacht is van een compleet andere orde dan wat in dit nieuwsbericht speelt; daar wordt artsen en patiënten die elkaar helemaal niet weigeren verboden contact te hebben.quote:Op vrijdag 30 oktober 2015 13:45 schreef Twentsche_Ros het volgende:
[..]
Dat zou betekenen dat de zorg onnodig duur wordt, met dit soort differentiaties.
Als mensen genoegen nemen met "een deskundig arts" (man of vrouw) kan op een efficientere manier de zorg worden geregeld dan wanneer allerlei etnische groeperingen eigen eisen gaan stellen op gebied van "man of vrouw" etc.
quote:Op vrijdag 30 oktober 2015 07:59 schreef Dingflofbips het volgende:
Ik dacht trouwens dat de russen IS inmiddels hadden geknakt
Wat heeft die quote te maken met het stukje tekst dat je schrijft eronder?quote:Op vrijdag 30 oktober 2015 17:07 schreef Twentsche_Ros het volgende:
http://www.independent.co(...)tients-a6713266.html
“People expressed their resentment over these steps taken by [Isis] regarding health and medical staff in the city, which already suffers from the lack of female medical staff engaged in these tasks,” it said in a statement.
Gescheiden arts-patient contact. Alleen mannen of alleen vrouwen. Zo valt een staat/maatschappij steeds verder naar armoede en ellende. Religieuze regels die een efficiente zorg belemmeren.
Eéntje maar?quote:Op vrijdag 30 oktober 2015 09:45 schreef Nielsch het volgende:
Probleem is alleen dat de IS geen vrouwelijke artsen heeft... hmmmm, ik zie een fout in de denkwijze van TS![]()
Ik denk niet dat vergelijkende theologie echt jouw ding is.quote:Op vrijdag 30 oktober 2015 20:07 schreef Manke het volgende:
Islam: bedek je vrouw, anders word ik geil en ga ik naar de hel.
Gristendom: bewaak je hart en kijk niet lustig naar een ander. Jouw lust is jouw verantwoordelijkheid.
juist wel, wat klopt er dan niet?quote:Op vrijdag 30 oktober 2015 20:31 schreef watisdezen het volgende:
[..]
Ik denk niet dat vergelijkende theologie echt jouw ding is.
http://www.jongerenbijbel.nl/bijbel/lezen/1-petrus/3/quote:
ik doelde op overspel. Bij het christendom wordt de verantwoordelijkheid bij de man gelegd en begint al bij lustvol kijken naar een vrouw. Islam lijkt dit makkelijker te willen maken voor de man door de verantwoordelijkheid bij de vrouw te leggen en haar te verhullen.quote:Op vrijdag 30 oktober 2015 20:40 schreef Inspireme het volgende:
[..]
http://www.jongerenbijbel.nl/bijbel/lezen/1-petrus/3/
En je 2e punt is ook van toepassing bij de Islam.
http://www.usccb.org/bible/deuteronomy/22quote:Op vrijdag 30 oktober 2015 20:48 schreef Manke het volgende:
[..]
ik doelde op overspel. Bij het christendom wordt de verantwoordelijkheid bij de man gelegd en begint al bij lustvol kijken naar een vrouw. Islam lijkt dit makkelijker te willen maken voor de man door de verantwoordelijkheid bij de vrouw te leggen en haar te verhullen.
quote:Op vrijdag 30 oktober 2015 20:23 schreef paddy het volgende:
IS zou ook hier gewoon verboden moeten worden.
Goed gelezen! Hommo's komen er ook niet goed vanaf. Echter, volgens mij worden ze niet van gebouwen gegooid of op een andere manier publiekelijk vermoord in zogenaamd christelijke landen.quote:Op vrijdag 30 oktober 2015 21:06 schreef Inspireme het volgende:
[..]
http://www.usccb.org/bible/deuteronomy/22
Ik lees hier dat ze dan allebei dood moeten.
Ehm jawel.quote:Op vrijdag 30 oktober 2015 22:28 schreef NightH4wk het volgende:
[..]
Goed gelezen! Hommo's komen er ook niet goed vanaf. Echter, volgens mij worden ze niet van gebouwen gegooid of op een andere manier publiekelijk vermoord in zogenaamd christelijke landen.
Que?quote:Op vrijdag 30 oktober 2015 22:27 schreef NightH4wk het volgende:
Toch lastig voor de linkse medemens. Wat wil je nu moslims geen aanstoot geven, of vrouwenrechten verdedigen. Moeilijk moeilijk. Misschien dan toch maar de cultuurverrijking. Het hoeft natuurlijk niet allemaal op de hollandse manier.
In welke landen worden ze gestenigd of op een andere manier publiekelijk geexecuteerd? Dan maken we een lijst met foute landen. Ik ben bang dat dit toch voornamelijk landen met een andere achtergrond betreft.quote:Op vrijdag 30 oktober 2015 23:11 schreef Inspireme het volgende:
[..]
Ehm jawel.
Ze worden inderdaad gestenigd in christelijke landen of geslagen.
Zou best kunnen. Maar ik heb nog nooit begrepen dat je iemand aanstoot kan geven. Hooguit dat je ergens wel of geen aanstoot aan kan nemen. Dat kan prima mijn gebrekkige kennis van de Nederlandse taal zijn, maar ik heb werkelijk geen flauw idee wat je bedoelt te zeggen.quote:Op vrijdag 30 oktober 2015 23:57 schreef NightH4wk het volgende:
"Wat" moet "Want" zijn. Verder lijkt het gewoon normaal Nederlands, lijkt me?
Denk aan oeganda, jamaica, rusland etcquote:Op vrijdag 30 oktober 2015 23:55 schreef NightH4wk het volgende:
[..]
In welke landen worden ze gestenigd of op een andere manier publiekelijk geexecuteerd? Dan maken we een lijst met foute landen. Ik ben bang dat dit toch voornamelijk landen met een andere achtergrond betreft.
dat was de wet die alleen gold voor de joden, om het 'kwaad' uit het volk te bannen.quote:Op vrijdag 30 oktober 2015 21:06 schreef Inspireme het volgende:
[..]
http://www.usccb.org/bible/deuteronomy/22
Ik lees hier dat ze dan allebei dood moeten.
Het is niet de IS die de artsen levert.quote:Op vrijdag 30 oktober 2015 09:45 schreef Nielsch het volgende:
[..]
Probleem is alleen dat de IS geen vrouwelijke artsen heeft... hmmmm, ik zie een fout in de denkwijze van TS![]()
(Het gaat dus om het gebrek (the lack) aan vrouwelijk medisch personeel (female medical staff engaged in these tasks)quote:“People expressed their resentment over these steps taken by [Isis] regarding health and medical staff in the city, which already suffers from the lack of female medical staff engaged in these tasks,” it said in a statement.
Voor veel moslima's (en bovenal hun echtgenoot, broers en (achter)neven die mee zijn gekomen) is de scheidslijn "noodgeval of niet" vaak weer een punt van discussie met de dienstdoende (mannelijke) arts. Lees het artikel in de Volkskrant er maar over na.quote:Op zaterdag 31 oktober 2015 08:01 schreef Sorella het volgende:
Als je naar het ziekenhuis moet kan je bij het maken van een afspraak al aangeven dat je liever een vrouwelijke dokter wilt hebben en daar zie ik geen kwaad in (ik heb ook liever een vrouwelijke gynacoloog als een manlijke en misschien wil een man liever een manlijke uroloog als een vrouwelijke), heeft het ziekenhuis dat niet dan ga je op zoek naar een ander ziekenhuis.
Maar moet je in een noodgeval naar het ziekenhuis en is daar geen vrouwelijke arts beschikbaar dan is het wat mij betreft slikken of stikken.
De arts weet het beste wat een noodgeval is of niet en als de patiënt niet door die arts geholpen wil worden dan staat het de arts vrij om haar door te verwijzen naar een ander ziekenhuis/land en desnoods IS al is dat cru. Dat de patient onderweg naar het ziekenhuis/land of IS overlijdt is dan niet meer de zaak van de arts maar van degene die geweigert heeft om geholpen te worden en derhalve mogen er door die mensen ook geen maatregelen tegen de betreffende arts/ziekenhuis worden genomen zoals schadevergoedingen etc. omdat zij zelf noodhulp geweigerd hebben.quote:Op zaterdag 31 oktober 2015 08:07 schreef Twentsche_Ros het volgende:
[..]
Voor veel moslima's (en bovenal hun echtgenoot, broers en (achter)neven die mee zijn gekomen) is de scheidslijn "noodgeval of niet" vaak weer een punt van discussie met de dienstdoende (mannelijke) arts. Lees het artikel in de Volkskrant er maar over na.
Wat ik telkens wil aangeven dat het een mogelijkheid is om tegen die Moslim-familie te wijzen op de mogelijkheid dat in IS-land op hun wenken worden bediend. Maar dit stukje service wordt mij door sommigen op dit forum kwalijk genomen.
Er wordt door artsen wel vaker gewezen op mogelijke behandeling in het buitenland, die iets beter in staat is om rekening te houden met specifieke wensen.
Dat is een koele redenatie waar ik op zich mee eens ben.quote:Op zaterdag 31 oktober 2015 08:35 schreef Sorella het volgende:
[..]
De arts weet het beste wat een noodgeval is of niet en als de patiënt niet door die arts geholpen wil worden dan staat het de arts vrij om haar door te verwijzen naar een ander ziekenhuis/land en desnoods IS al is dat cru. Dat de patient onderweg naar het ziekenhuis/land of IS overlijdt is dan niet meer de zaak van de arts maar van degene die geweigert heeft om geholpen te worden en derhalve mogen er door die mensen ook geen maatregelen tegen de betreffende arts/ziekenhuis worden genomen zoals schadevergoedingen etc. omdat zij zelf noodhulp geweigerd hebben.
Helemaal niet. Ik verafschuw de situatie daar. Maar daardoor kan ik nog wel de zorg uitspreken dat we moeten zorgen dat we deze situatie niet in NL krijgen.quote:Op zaterdag 31 oktober 2015 09:23 schreef Leandra het volgende:
Het gaat je dus helemaal niet om de situatie daar, je gebruikt de situatie daar alleen maar als middel om je xenofobie te ventileren door de situatie daar door te trekken naar NL.
quote:Op zaterdag 31 oktober 2015 08:54 schreef Basp1 het volgende:
Even ontopic als de IS geen vrouwelijke artsen heeft (want vrouwen mogen niet studeren), vrouwen niet door mannelijke artsen geholpen mogen worden dan zal de sterfte onder vrouwen flink toenemen. Hierdoor krijgen ze minder nieuwe aanwas en zal deze groep vanzelf uitsterven.
Gast denk je nou echt dat alle moslims uit IS land komen ofzo?quote:Op zaterdag 31 oktober 2015 09:09 schreef Twentsche_Ros het volgende:
[..]
Dat is een koele redenatie waar ik op zich mee eens ben.
Een arts (tevens mens) zal daar natuurlijk veel moeite mee hebben.
Omdat hij a) mens is en b) de eed van Hypocrates heeft afgelegd zal hij zijn uiterste best doen om de patient te willen behandelen in NL.
Wat mij ergert is dat het allemaal zo mooi, efficient en logisch kan, maar vanwege dat fundamentalistische geloof (in dit geval de islam) wij (ook in NL) energie moeten steken in: rekening houden met dit soort krankzinnige middeleeuwse woestijnregels.
Ik vind het logisch dat wanneer je vlucht uit de IS-hel, dat je dan ook alle IS-gerelateerde regels overboord kiepert.
Maar in NL wordt er steeds weer een compromis gezocht en daarna weer een compromis en stap voor stap wordt dit ook een IS-light-land.
Daarom vind ik het wel On-topic als ik de maatregelen die in IS-land worden doorgevoerd vergelijk met eisen die in NL worden gesteld door moslims en moslima's.
Het geeft gewoon verstoring van de efficiency die in NL mogelijk is op gebied van zorg, maar ook bv onderwijs.
Andere voorbeelden zijn: de Yunus affaire en de Ibn Ghaldoun-school.
Maar goed: dat is helemaal off-topic.
Nee, maar wel vaak uit een islamitisch gerelateerd land. Waar islamitische wetten heersen. Net zoals de IS die wil hebben in hun land. Deze landen verkeren vaak in armoe en ellende als gevolg van hun islamitische regels. Zoals ik al zei leiden religieuze regels mbt bv zorg tot inefficiency en dus tot een armoedige maatschappij.quote:Op zaterdag 31 oktober 2015 10:49 schreef Daarnaast het volgende:
[..]
Gast denk je nou echt dat alle moslims uit IS land komen ofzo?
Mag ik als man ook kiezen om niet door een vrouw of moslim behandeld te worden of ben ik dan een rascistquote:Op vrijdag 30 oktober 2015 08:09 schreef Peunage het volgende:
[..]
Wow goede vergelijking man. Een vrouw mag zelf toch wel kiezen door wie ze behandeld wordt?
Ja hoor, dat mag. Tenzij je een verzekering hebt afgesloten waarin je keuzevrijheid beperkt is (als dat nog bestaat).quote:Op zaterdag 31 oktober 2015 13:03 schreef Boris_Karloff het volgende:
Mag ik als man ook kiezen om niet door een vrouw of moslim behandeld te worden of ben ik dan een rascist
Gelukkig bestaat dat niet (meer).quote:Op zaterdag 31 oktober 2015 13:05 schreef Queller het volgende:
[..]
Ja hoor, dat mag. Tenzij je een verzekering hebt afgesloten waarin je keuzevrijheid beperkt is (als dat nog bestaat).
vandaar dat de ziekenhuizen aldaar worden gesloten jaquote:Op zaterdag 31 oktober 2015 13:47 schreef sinterklaaskapoentje het volgende:
Als vrouwen niet mogen werken, maar een mannelijke arts mag een vrouw niet behandelen, kan een vrouw toch helemaal niet behandeld worden![]()
Wat een betreurenswaardige samenloop van omstandigheden zoquote:Op zaterdag 31 oktober 2015 13:52 schreef Re het volgende:
[..]
vandaar dat de ziekenhuizen aldaar worden gesloten ja
zeker, maar dat kun je verwachten van een stel debielen, maar we laten het wel toe met zijn allenquote:Op zaterdag 31 oktober 2015 14:07 schreef sinterklaaskapoentje het volgende:
[..]
Wat een betreurenswaardige samenloop van omstandigheden zo
Het is niet hetzelfde. Dat heb ik ook nergens gezegd.quote:Op zaterdag 31 oktober 2015 13:42 schreef Re het volgende:
dus het verplicht opleggen vanuit een gedachtengoed is hetzelfde als persoonlijk bepaalde wensen hebben?
Pardon? Wat laten wij toe?quote:Op zaterdag 31 oktober 2015 14:09 schreef Re het volgende:
[..]
zeker, maar dat kun je verwachten van een stel debielen, maar we laten het wel toe met zijn allen
Misschien is het wat oud Nederlanders, maar het klopt wel.quote:Op zaterdag 31 oktober 2015 00:13 schreef Queller het volgende:
[..]
Zou best kunnen. Maar ik heb nog nooit begrepen dat je iemand aanstoot kan geven. Hooguit dat je ergens wel of geen aanstoot aan kan nemen. Dat kan prima mijn gebrekkige kennis van de Nederlandse taal zijn, maar ik heb werkelijk geen flauw idee wat je bedoelt te zeggen.
Dat de publieke opinie in een land niet veel met homo's op heeft is wat anders dan dat ze van een flatgebouw worden gegooid door de lokale autoriteiten. De problemen in de landen die je noemt zijn veel minder zwaar dan in de landen waar de sharia hoog in het vaandel staat. Vrouwenrechten idem.quote:Op zaterdag 31 oktober 2015 00:16 schreef Inspireme het volgende:
[..]
Denk aan oeganda, jamaica, rusland etc
Wat wou je doe danquote:Op zaterdag 31 oktober 2015 14:09 schreef Re het volgende:
[..]
zeker, maar dat kun je verwachten van een stel debielen, maar we laten het wel toe met zijn allen
Maar dat 'ernstig' eens concreet. Bijvoorbeeld in cijfers: hoe ernstig is de verstoring op de 74 miljard die de zorg kost? Hoe erg in relatie tot de kostenstijging door vergrijzing?quote:Op zaterdag 31 oktober 2015 14:09 schreef Twentsche_Ros het volgende:
Kortom: deze religieuze regels vormen een ernstige verstoring van onze efficiency in de zorg.
http://www.volkskrant.nl/(...)vreemde-man~a901173/quote:Op zaterdag 31 oktober 2015 14:48 schreef Queller het volgende:
[..]
Maar dat 'ernstig' eens concreet. Bijvoorbeeld in cijfers: hoe ernstig is de verstoring op de 74 miljard die de zorg kost? Hoe erg in relatie tot de kostenstijging door vergrijzing?
quote:Op zaterdag 31 oktober 2015 15:28 schreef Leandra het volgende:
Is dit de cursus creatief met cijfers?
Doe je nou net alsof die paar gevallen waarin een mannelijke arts door een moslima geweigerd wordt (bij een noodgeval nota bene, anders maak je gewoon een afspraak met een vrouwelijke arts), goed is voor een verdubbeling van het totaal aan zorgkosten voor moslima's?
De uitspraak van de arts betrof géén spoedgeval maar de dagelijkse gang van zaken "op afspraak", zoals een echo maken.quote:Een afspraak met een vrouwelijke arts kan altijd geregeld worden, maar Lind voelt zich dan tekortschieten. ‘Ik wil weten of ik het goed doe. Ik wil weten of iemand voor een acuut probleem komt. Dat is lastig als je geen echo kunt maken, geen bloedonderzoek kunt doen. Zeker als er ook nog een taalbarrière is.’Soms lost hij het op door een vrouwelijke co-assistent de echo te laten maken, terwijl hij zelf strak naar het scherm kijkt. ‘Dan zeg ik: ‘Stukje naar links, stukje naar rechts, een beetje zus, een beetje zo.’’ Een praktische oplossing ja, maar het hóórt niet, vindt hij. ‘Het is niet leuk om je werk maar half te kunnen doen.’En er zijn de vrouwen die met spoed de verloskamer worden binnengebracht om te bevallen en van wie de echtgenoot geen mannelijke gynaecoloog accepteert. Gelukkig, zegt Lind, kunnen hij en zijn andere mannelijke collega’s goed sussen en praten, mocht er geen vrouwelijke arts dienst hebben. ‘Dan speelt de een de good cop en de ander de bad cop. De een gaat boos naar binnen en de volgende is vriendelijk.
Ik ben geen moslima maar word ook liever door een vrouw dan door een man geholpen, problem? Daar kunnen zat redenen voor zijn, en als mens heb je wel enigszins het recht om zelf te bepalen wie wel en niet aan je flamoes zit als ie optie er is.quote:Op vrijdag 30 oktober 2015 08:59 schreef Twentsche_Ros het volgende:
[..]
Om te voorkomen dat ook niet wij Nederlanders naar een IS-staat glijden.
En om een goede tip te geven aan vrouwen die niet door een mannelijke arts willen worden behandeld.
Ga naar jouw paradijs in IS-land. Daar word je op je wenken bediend. Dat is voor ons en voor hén het beste.
O M G....quote:Op zaterdag 31 oktober 2015 15:37 schreef Twentsche_Ros het volgende:
De uitspraak van de arts betrof géén spoedgeval maar de dagelijkse gang van zaken "op afspraak", zoals een echo maken.
Dus bij de dagelijkse werkzaamheden kan de arts "zijn werk maar half doen" en moet er een tweede (vrouwelijke) arts zijn. Een verdubbeling van de kosten dus over het hele vlak.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |