Oorzaak ze houden zich niet aan de wet gevolg onlusten. Volgens mij is geweld toepassen erger dan het niet aanvragen van een demonstratievergunning of zich er niet aan houden.quote:Op zondag 11 oktober 2015 18:24 schreef Bensel het volgende:
[..]
heb je gelijk in, maar oorzaak -> gevolg natuurlijk.
quote:Tien arrestaties tijdens demonstraties Pegida en socialisten
De politie heeft zondagmiddag tien mensen opgepakt tijdens de demonstraties in de binnenstad van Utrecht. Het gaat om mensen die meededen aan een van de betogingen. Volgens burgemeester Jan van Zanen zullen er nog meerdere aanhoudingen volgen.
De betogingen leidden zondagmiddag tot grote onrust in de binnenstad, waarbij politie en ME moesten ingrijpen. Ook de bereden politie was ter plaatse om onruststokers uit elkaar te drijven.
De demonstratie van Pegida was gericht tegen de komst van vluchtelingen. De beweging wil dat onder meer moskeeën en islamitische scholen dicht gaan. Tijdens de betoging sprak ook Lutz Bachmann, de oprichter van het uit Dresden stammende Pegida.
Als tegengeluid werd er ook een tegendemonstratie georganiseerd door de Internationale Socialisten. Die manifestatie startte rond 13.00 uur op het Janskerkhof. Met spandoeken als "Stop racisme" en "Vluchtelingen mogen welkom zijn", probeerden de initiatiefnemers tegenwicht te bieden aan de anti-islamitische demonstratie.
CONFRONTATIE
Hoewel de gemeente poogde om de betogingen uit elkaar te houden, was een grote stoet Pegida-tegenstanders de bijeenkomst op het Vredenburg toch dicht genaderd. De Socialisten droegen spandoeken met leuzen als 'Pegida Lafaards' en 'Pegida Fascisten'.
De tegendemonstranten veroorzaakten daarna de nodige onrust rond het Vredenburg. Zo werden er rookbommen afgestoken en kwam het tot duw- en trekwerk in de menigte. De politie voerde vervolgens charges uit op de tegendemonstranten. De bereden politie dreef de onruststokers uit elkaar en het plein werd hermetisch afgesloten.
Op de betoging kwamen uiteindelijk honderden mensen af, zowel voor- als tegenstanders van Pegida, maar ook Utrechters die in de stad aan het winkelen waren. Een aantal van hen moest achter het raam van de Perry Sport toekijken hoe de Pegida-demonstratie verliep. De winkel had namelijk uit voorzorg de deuren gesloten.
Utrecht kondigde vrijdag al aan dat er veel politie op de been zou zijn. Zo is de Staf grootschalig en bijzonder optreden (SGBO) ingezet, waarbij burgemeester Van Zanen samen met de politiechef en de hoofdofficier een crisisteam vormden om snel in te kunnen grijpen.
vind ik ook, maar ze horen er al in eerste instantie er niet te zijn. Het is hetzelfde idee als een iemand een overvaller met geweld overmeesterd. Als je iets strafbaars doet, dan heb je mijns inzien geen recht van spreken meer over evt strafbare feiten die een ander doet in reactie daarop. De eerste die over de grens gaat, is ook degene die verantwoordelijk is voor de gevolgen die daaruit vloeien in mijn optiek.quote:Op zondag 11 oktober 2015 18:26 schreef Wespensteek het volgende:
[..]
Oorzaak ze houden zich niet aan de wet gevolg onlusten. Volgens mij is geweld toepassen erger dan het niet aanvragen van een demonstratievergunning of zich er niet aan houden.
Toch vreemd dat in het eerste filmpje wat ik zag juist de Pegida mensen de aanvallen deden.quote:Op zondag 11 oktober 2015 18:29 schreef Specularium het volgende:
De tegendemonstranten veroorzaakten daarna de nodige onrust rond het Vredenburg.
Nou, dan is het duidelijk waar de rekening voor de politie-inzet en eventuele schade naartoe mag.quote:
die ze niet hadden kunnen doen als ze op hun toegewezen plek waren gebleven. Je zou het uitlokking kunnen noemenquote:Op zondag 11 oktober 2015 18:32 schreef Wespensteek het volgende:
[..]
Toch vreemd dat in het eerste filmpje wat ik zag juist de Pegida mensen de aanvallen deden.
In het filmpje in post #2 ziet het er niet naar uit dat het de Antifa's waren die als eerste begonnen met geweld, zoals in het artikel wordt gesuggereerd.quote:
Nee dat is totaal iets anders want men geeft slechts een andere mening en de Pegida mensen hebben daar geen enkele schade van. Een fietser die door rood fietst mag je ook niet in elkaar slaan.quote:Op zondag 11 oktober 2015 18:31 schreef Bensel het volgende:
Het is hetzelfde idee als een iemand een overvaller met geweld overmeesterd.
Toegewezen plek?quote:Op zondag 11 oktober 2015 18:33 schreef Bensel het volgende:
[..]
die ze niet hadden kunnen doen als ze op hun toegewezen plek waren gebleven. Je zou het uitlokking kunnen noemen
De mars, niet de bijeenkomst.quote:Op zondag 11 oktober 2015 18:34 schreef Igen het volgende:
[..]
Toegewezen plek?
Volgens het artikel in de OP was de Pegida-bijeenkomst zelf ook illegaal.
nee, ze mochten geen marsdemonstratie uitvoeren, maar hadden hadden gewoon toestemming om te demonstreren. Lees de OP maar eens goed naquote:Op zondag 11 oktober 2015 18:34 schreef Igen het volgende:
[..]
Toegewezen plek?
Volgens het artikel in de OP was de Pegida-bijeenkomst zelf ook illegaal.
Ah ok.quote:
nee, maar kun je wel aanrijden en dan is de fietser schuldig. je vergelijking scoort een eigen doel ben ik bang.quote:Op zondag 11 oktober 2015 18:34 schreef Wespensteek het volgende:
[..]
Nee dat is totaal iets anders want men geeft slechts een andere mening en de Pegida mensen hebben daar geen enkele schade van. Een fietser die door rood fietst mag je ook niet in elkaar slaan.
Misschien is daarvoor iets gebeurd wat niet gefilmd is.quote:Op zondag 11 oktober 2015 18:34 schreef Igen het volgende:
[..]
In het filmpje in post #2 ziet het er niet naar uit dat het de Antifa's waren die als eerste begonnen met geweld, zoals in het artikel wordt gesuggereerd.
Zullen we ons wel beperken tot het arresteren van mensen die geweld of vernielingen plegen, en niet omdat ze vinden wat ze vinden?quote:Op zondag 11 oktober 2015 18:37 schreef Igen het volgende:
[..]
Ah ok.
Nou, mij maakt het verder ook niet uit. Hoe meer arrestaties en hoe duidelijker het wordt dat én Antifa én Pegida extreme groeperingen zijn waar je niks mee te maken moet willen hebben, hoe beter.
Ontmoedigen door zeer sobere voorzieningen. Pas de wet aan waardoor het verblijf hier niet meer aantrekkelijker is dan opvang/verblijf in de eigen regio dan blijven ze wel weg.quote:Op zondag 11 oktober 2015 18:18 schreef Wespensteek het volgende:
[..]
Okay in de hele wereld vrede, veiligheid en welvaart voor alle mensen dan.
Maar in elk geval is de grens dicht gooien niet mogelijk op korte termijn dus de grens dicht is ook geen oplossing voor de huidige toestroom van immigranten.
Uiteraard. Maar hier blijkt eens te meer dat van die simpele rechtse luitjes -die zich zogenaamd zorgen maken om de westerse beschaving- vaak zelf de handjes niet thuis kunnen houden.quote:Op zondag 11 oktober 2015 18:38 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Zullen we ons wel beperken tot het arresteren van mensen die geweld of vernielingen plegen, en niet omdat ze vinden wat ze vinden?
Dat is zelfs nog maar de vraag omdat de vraag ook gesteld zal worden waarom de automobilist de aanrijding niet heeft voorkomen en de kans is zelfs aanwezig dat de automobilist de schade moet vergoeden. Maar als jij daarmee wil beweren dat die Pegida mensen per ongeluk de aanval hebben ingezet ben je helemaal de weg kwijt.quote:Op zondag 11 oktober 2015 18:37 schreef Bensel het volgende:
[..]
nee, maar kun je wel aanrijden en dan is de fietser schuldig. je vergelijking scoort een eigen doel ben ik bang.
Misschien moet je het artikel uit de post van Specularium nog een keertje lezen. Het zijn in dit geval de simpele linkse luitjes die het gedonder hebben veroorzaakt. Niet voor het eerst trouwens, de AFA kan (en wil) niets anders dan rellen.quote:Op zondag 11 oktober 2015 18:40 schreef Igen het volgende:
[..]
Uiteraard. Maar hier blijkt eens te meer dat van die simpele rechtse luitjes -die zich zogenaamd zorgen maken om de westerse beschaving- vaak zelf de handjes niet thuis kunnen houden.
Nee hoor. Ik was erbij, op het moment dat het spandoek uitgerold werd ging het even los. Daarvoor was het erg rustig. Gewoon een paar doorgesnoven gasten die door het lint gingen.quote:Op zondag 11 oktober 2015 18:38 schreef Specularium het volgende:
[..]
Misschien is daarvoor iets gebeurd wat niet gefilmd is.
Weet ook niet precies uit welke hoek de meeste arrestanten komen.
Misschien moet je het filmpje eens kijken.quote:Op zondag 11 oktober 2015 18:41 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Misschien moet je het artikel uit de post van Specularium nog een keertje lezen.
Wat is er onduidelijk aanquote:Op zondag 11 oktober 2015 18:42 schreef Igen het volgende:
[..]
Misschien moet je het filmpje eens kijken.
quote:Hoewel de gemeente poogde om de betogingen uit elkaar te houden, was een grote stoet Pegida-tegenstanders de bijeenkomst op het Vredenburg toch dicht genaderd. De Socialisten droegen spandoeken met leuzen als 'Pegida Lafaards' en 'Pegida Fascisten'.
De tegendemonstranten veroorzaakten daarna de nodige onrust rond het Vredenburg. Zo werden er rookbommen afgestoken en kwam het tot duw- en trekwerk in de menigte. De politie voerde vervolgens charges uit op de tegendemonstranten. De bereden politie dreef de onruststokers uit elkaar en het plein werd hermetisch afgesloten.
Veel Duitsers, zag ook een stuk of wat Duitse vlaggen. Andere landen heb ik niet echt gezien, maar het lijkt me ook stug dat er veel Spanjaarden warmlopen voor een extreem-rechts Duits clubje in Utrecht.quote:Op zondag 11 oktober 2015 18:47 schreef KoosVogels het volgende:
Ik begreep ook dat de Pegida-club afkomstig was uit verschillende landen.
Waarschijnlijk uit Het Avondland (Europa dus) waar de A in Pegida voor staat.quote:Op zondag 11 oktober 2015 18:47 schreef KoosVogels het volgende:
Ik begreep ook dat de Pegida-club afkomstig was uit verschillende landen.
Ah ja. Wat in een filmpje te zien is komt van Mars, omdat een journalist ergens iets anders schrijft.quote:
Inderdaad dat verhaal klopt duidelijk niet of is niet volledig, als je dit filmpje bekijkt is dat overduidelijk.quote:
Laat die Duitsers lekker in hun eigen land demonstreren.quote:Op zondag 11 oktober 2015 18:48 schreef Ludachrist het volgende:
[..]
Veel Duitsers, zag ook een stuk of wat Duitse vlaggen. Andere landen heb ik niet echt gezien, maar het lijkt me ook stug dat er veel Spanjaarden warmlopen voor een extreem-rechts Duits clubje in Utrecht.
Uit meerdere landen afkomstig, en daar maar zo'n lage opkomst? Schiet niet echt op dan hé.quote:Op zondag 11 oktober 2015 18:49 schreef ReplaR het volgende:
[..]
Waarschijnlijk uit Het Avondland (Europa dus) waar de A in Pegida voor staat.
Een aantal mensen willen ze graag weer verwelkomen om hier de cultuur te redden.quote:Op zondag 11 oktober 2015 18:51 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Laat die Duitsers lekker in hun eigen land demonstreren.
Het artikel van RTV Utrecht geeft het verslag van de politie en de lezing van de Burgemeester van de stad weer; oftewel het bevoegde gezag. Net een tikkeltje doorslaggevender dan een filmpje van twintig seconden vanuit één standpunt.quote:Op zondag 11 oktober 2015 18:50 schreef Igen het volgende:
[..]
Ah ja. Wat in een filmpje te zien is komt van Mars, omdat een journalist ergens iets anders schrijft.
Ja nee, goeie discussiebasis hoor.
Weet je wat, bekijk het verder ook maar, ik ga aan dit soort gehakketak ook helemaal geen tijd meer verspillen.
Dat ging in de jaren '40 immers ook zo goed.quote:Op zondag 11 oktober 2015 18:52 schreef Wespensteek het volgende:
[..]
Een aantal mensen willen ze graag weer verwelkomen om hier de cultuur te redden.
Maar nu zijn we voorbereid en zetten we lekker onze fiets op slot, die krijgen ze dit keer niet.quote:Op zondag 11 oktober 2015 18:53 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Dat ging in de jaren '40 immers ook zo goed.
Nou, dat was wel duidelijk inderdaad. Zoals gezegd, ik was er bij. Antifa ontrolde een spandoek, Pegida begon er op los te slaan.quote:Op zondag 11 oktober 2015 18:52 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Het artikel van RTV Utrecht geeft het verslag van de politie en de lezing van de Burgemeester van de stad weer; oftewel het bevoegde gezag. Net een tikkeltje doorslaggevender dan een filmpje van twintig seconden vanuit één standpunt.
Begrijp me goed, ik heb niets op met de standpunten van beide partijen. Maar het is in dit geval vrij duidelijk waar de agressie zit, en die mogen daar eindelijk wel een keer de rekening voor krijgen.
antifa dus? Aangezien zij daar helemaal niet hoorden te zijn?quote:Op zondag 11 oktober 2015 18:56 schreef Ludachrist het volgende:
[..]
Nou, dat was wel duidelijk inderdaad. Zoals gezegd, ik was er bij. Antifa ontrolde een spandoek, Pegida begon er op los te slaan.
Waar de agressie zat is wel duidelijk dus.
Je kent het verschil tussen agressie en het ontrollen van een spandoek niet?quote:Op zondag 11 oktober 2015 18:58 schreef Bensel het volgende:
[..]
antifa dus? Aangezien zij daar helemaal niet hoorden te zijn?
Vreedzaam demonstreren is geen agressie he.quote:Op zondag 11 oktober 2015 18:58 schreef Bensel het volgende:
[..]
antifa dus? Aangezien zij daar helemaal niet hoorden te zijn?
Duitse activisten hebben hier sowieso niets te zoeken.quote:Op zondag 11 oktober 2015 19:03 schreef Janneke141 het volgende:
Nee, de politie voerde charges uit op de tegendemonstranten omdat ze daar zo lekker vreedzaam stonden te wezen. Tuurlijk.
Nee, er werd wel gevochten van beide kanten, en daarna werden ook charges ingezet. Het was echter de Pegida-aanhang die begon met vechten, doordat ze begonnen in te trappen op wat mensen met spandoeken.quote:Op zondag 11 oktober 2015 19:03 schreef Janneke141 het volgende:
Nee, de politie voerde charges uit op de tegendemonstranten omdat ze daar zo lekker vreedzaam stonden te wezen. Tuurlijk.
Dat sowieso, daar zit ook genoeg tuig tussen.quote:Op zondag 11 oktober 2015 19:04 schreef ems. het volgende:
Eerlijk is eerlijk, ik zou die kakkerlakken van antifa ook preventief uitschakelen.
Nee omdat ze daar niet mochten zijn natuurlijk.quote:Op zondag 11 oktober 2015 19:03 schreef Janneke141 het volgende:
Nee, de politie voerde charges uit op de tegendemonstranten omdat ze daar zo lekker vreedzaam stonden te wezen. Tuurlijk.
Laten die migranten lekker in eigen land blijvenquote:Op zondag 11 oktober 2015 18:51 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Laat die Duitsers lekker in hun eigen land demonstreren.
Een podium delen met die crimineel van de EDL uit Engeland.quote:Op zondag 11 oktober 2015 19:04 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Duitse activisten hebben hier sowieso niets te zoeken.
Wat moet die Bachmann hier, die vuile nazi?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |