Als je het hebt over Libirs = Hezbollah ben je al niet meer serieus te nemen.quote:Op zaterdag 10 oktober 2015 10:39 schreef firefly3 het volgende:
[..]
Je hebt het over extremistisch tuig uit het buitenland. Bedoel je al die tienduizenden russen, iranezen en libiers? Of die enkele duizenden bij de rebellen?
Hezbollah vecht ook namens god. Al is het soms christelijk. Ze hebben overigens heel lang op de terroristenlijst gestaan.quote:Op zaterdag 10 oktober 2015 10:42 schreef Szura het volgende:
[..]
Als je het hebt over Libirs = Hezbollah ben je al niet meer serieus te nemen.
Onze hypocriete firefly3 snapt z'n eigen argumentatie weer eens niet. Je gaat nu terroristenlijst als argument gebruiken terwijl de meeste groeperingen die jij steunt sowieso al op terreurlijsten staan?quote:Op zaterdag 10 oktober 2015 11:17 schreef firefly3 het volgende:
[..]
Hezbollah vecht ook namens god. Al is het soms christelijk. Ze hebben overigens heel lang op de terroristenlijst gestaan.
Krankzinnig eigenlijk, dat dit nog waar is ook.quote:Op zaterdag 10 oktober 2015 09:00 schreef Montagui het volgende:
[..]
Exact. Op dit moment zijn de Russen de luchtmacht van IS.
IS denkt te profiteren van de Russen. Typische Putin tactiek. Je geeft je tegenstander wat ruimte. "Tuurlijk erkennen wij de wil van het Oekrainse volk", "Ik ben een liberaal", "Wij zouden nooit een oorlog beginnen met onze broeders in Georgie", "Ik geef mijn onvoorwaardelijke steun voor het MH17 onderzoek", "Ik accepteer een overgave van de Tsjetsjenen", "Oligarchen, ik ga jullie niet vervolgen voor wat er in de jaren 90 gefraudeerd en gestolen is" en laatst nog: "Wij gaan niet meevechten in Syrie, dat is onzin"quote:Op zaterdag 10 oktober 2015 10:33 schreef GreyEyes het volgende:
[..]
Ik heb nergens beweer dat Rusland de luchtmacht is van IS. Ik geef simpel aan dat IS profiteert van de Russen. Nogmaals ik geef nergens de Russen de schuld van de opmars van IS. Je leest dingen die er niet zijn in mijn teksten. Amerika erbij halen terwijl we het over de Russen en IS hebben? Ik volg het niet helemaal.
Mijn punt is simpel, IS profiteert van de aanvallen van Rusland, Assad, Iran en Hezboallah. Dat kan je niet ontkennen. En nogmaals of dit bedoeld of onbedoeld is zou ik niet weten.
Is elke rebel in jouw ogen een terrorist?
Als je het hebt over buitenlandse extremisten, zijn IS en Iran/libiers/strijders uit oostbloklanden toch in de meerderheid.quote:Op zaterdag 10 oktober 2015 11:24 schreef primakov het volgende:
[..]
Onze hypocriete firefly3 snapt z'n eigen argumentatie weer eens niet. Je gaat nu terroristenlijst als argument gebruiken terwijl de meeste groeperingen die jij steunt sowieso al op terreurlijsten staan?
Ja, allemaal schreeuwen om een onthoofdingsfilmpje terwijl sinds jaar en dag lichaamsdelen worden afgesneden in de martelgevangenissen van assadquote:Op zaterdag 10 oktober 2015 11:51 schreef W.H.I.S.T.L.E het volgende:
Ik vind Assad en de Russen erger dan IS.
Alledrie moeten weg! En snel een beetje.
Zijn jullie helemaal belazerd!
Geen van beiden is goed bezig, je kan niet het ene goed praten door te zeggen dat Assad hetzelfde doet.quote:Op zaterdag 10 oktober 2015 11:54 schreef firefly3 het volgende:
[..]
Ja, allemaal schreeuwen om een onthoofdingsfilmpje terwijl sinds jaar en dag lichaamsdelen worden afgesneden in de martelgevangenissen van assad
Ik praat het niet goed, beiden moeten meteen weg. Ik verbaas me alleen dat sommige mensen IS erg vinden maar assad niet.quote:Op zaterdag 10 oktober 2015 11:59 schreef GreyEyes het volgende:
[..]
Geen van beiden is goed bezig, je kan niet het ene goed praten door te zeggen dat Assad hetzelfde doet.
Omdat voor diegene niet bekend is wat Assad allemaal doet.quote:Op zaterdag 10 oktober 2015 12:02 schreef firefly3 het volgende:
[..]
Ik praat het niet goed, beiden moeten meteen weg. Ik verbaas me alleen dat sommige mensen IS erg vinden maar assad niet.
Hieronder is igg meer te zien. De ogen van gevangenen werden er bijvoorbeeld uitgehaald.quote:Op zaterdag 10 oktober 2015 12:24 schreef haags_kwartiertje het volgende:
[..]
Omdat voor diegene niet bekend is wat Assad allemaal doet.
Maar hoe komt het dan dat er historisch gezien er veel minder spanningsveld is tussen bevolkingsgroepen in Marokko en Oman. Dat die problematiek anders is begrijp ik wel, maar ook de reactie van de overheid is daar anders geweest. Tussen Arabieren en Berbers waren er ook al tijden spanningen. Op een gegeven moment heeft de Marokkaanse overheid toch besloten die bevolkingsgroep te erkennen en te betrekken bij het politieke proces. Dat is toch anders dan een Khadaffi die Berbers, Toubou, Tuareg bleef discrimineren en tegen elkaar bleef uitspelen waar je nu de resultaten van ziet. Of Soedan die de beslissing heeft genomen om moordcampagnes te beginnen tegen niet-Arabieren en niet-Christenen.quote:Op maandag 14 september 2015 20:41 schreef Aloulu het volgende:
[..]
Ik bedoel explosieve diversiteit natuurlijk. De arab vs berber divide in Marokko is peanuts vergeleken bij wat men in de Levant kent en al eeuwen een spanningsveld is geweest. Hetzij Christen vs Moslim divide of soenniet vs sjiet/alawietische minderheden (Ottomaanse rijk bijv vs Safaviden). Oman idemdito met de ibadi-stroming die niet zo'n problematiek heeft gekend historisch als dat sjieten en soennieten dat in het M-Oosten kenden of Christenen vs Moslims.
[..]
Dat wat betreft Oman en dat er geen jiahdies uitreizen lijkt me vrij logisch aangezien men geen soenniet noch sjiet is maar een eigen stroming vooral kent. En die stroming heeft geen enkel aandeel in de oorlog in Syrie. Noch zijn er geleerden uit die stroming die zich er massaal in mengen. Waar dat bij soennieten wel zo is.
Daar ben ik het zeker niet mee oneens, maar met de disclaimer dat het in Bahrain ook wel makkelijker was om het neer te slaan vanwege geografische en demografische redenenquote:[..]
Nu zeg je wat....ik kan mij koelbloedige filmpjes herinneren van ongewapende demonstranten in Bahrein die keihard door het hoofd werden gemaaid. Gruwelijk gewoon. Zie dit filmpoje:
Het verschil is eerder dat Bahrein in staat was direct de demonstraties en de angel eruit te halen en geen deserterende politie-eenheden of soldaten kende, waar dat in Syrie wel zo was al vrij snel en de situatie dus in het nadeel voor Assad doorwerkte omdat zijn eigen militiaren blijkbaar bereid waren te overlopen.
Oh komop Aloulu dit meen je nietquote:Soedan is geen teringzooi. Laat ik het zo zeggen; daar waar de regering zetelt en om geeft (Khartoum, Port Sudan, Noord-Soedan) is redelijk onder controle. De andere verre provincies echter als Darfur is al decennialang een bende. Maar daar geeft de centrale regering dan ook niet zoveel om behalve wat eigen belangen dienen.
Echter hebben die spanningen wel te maken met de verschillen tussen Tripolitania en Cyrenaica en Toubou/Tuareg wat gecreerd/verergerd is door de verdeel en heers strategie van Khadaffiquote:Libie is ook een speelveld geworden van de regionale grootmachten. Moslimbroeders in Tripoli gesteund door Turkije en Qatar bijv. Haftar en zijn Libische leger gesteund door Egypte, Algerije en wat internationale spelers. En dan nu IS erbij en de vele andere lokale milities. Maar alsnog is Libie lang niet zo onoplosbaar als Syrie omdat er niet zulke gigantische hoge "stakes" zijn.
Voornamelijk salafisten. De rest bleef gewoon in de gevangenis hoorquote:Assad zal zeggen dat ie weldegelijk hervormt hier en daar. Hij heeft zogenaamd gratie verleend aan honderden zo niet duizenden politieke gevangenen waaronder salafisten bijv. Daar zal ie dan op wijzen. Maar goed, de strijd in Syrie is er weldegelijk een tussen Iran en Saudie Arabie. En in het verlengde daarvan de Iran-Russische coalitie tegen de Saudie-Amerikaanse as in het M-Oosten.
Andersom geldt dit eigenlijk ook gewoon. In de eerste maanden/jaar van de opstand hadden de rebellen ook geen militaire hulp gekregen van de golflanden. In Bahrain was het voor Iran ook niet mogelijk om hulp te leveren. Voor Syri geldt gewoon dat er een basis was waardoor de bevolking in opstand is gekomen. Dat dat vuurtje is aangestoken door Iran en de Saoedirs klopt helemaal. Maar de basis is echt gelegd door de Baath, pas toen konden de Saoedirs ervan profiteren.quote:Iran gaat nooit toelaten dat hun meest succesvolle internationale project in het M-Oosten (Hizbullah) wordt ontmanteld. Jij weet ook wat Hizbullah voor de Iraanse M-Oosten politiek betekent. Zonder Hizbullah als proxy is de Iraanse macht buiten de eigen grenzen niets. Want een complete val van het Assad regime betekent dat Hizbullah als een rat in de val zit in Zuid-Libanon. En de Saudiers gaan die voet die ze nu tussen de deur hebben in Syrie en de sjitische as (Iran + Assad's Syrie) nooit meer terugtrekken totdat "Syrie terug tot haar soennitische as behoort".
Het feit dat Syrie wel een burgeroorlog is geworden met honderdduizenden doden als gevolg en Bahrain niet ligt eerder aan het feit dat het Bahrainse koningshuis wel in staat was de demonstraties neer te slaan in korte snelle tijd terwijl het Syrische regime de opstand/revolutie onder hun neus zal voltooien met vooral eigen militairen die de kant van de oppositie kozen. Daarnaast had Bahrain direct de steun van het Saudische leger wat er korte metten mee kwam maken terwijl in Syrie de situatie eerst een hele lange tijd voortduurde en veel later pas het regime "fysieke hulp" kreeg van Hizbullah. Toen men zag dat het regime het zelf niet meer aan kon eigenlijk.
Libische MIG-21 (van Russische makelijquote:Op zaterdag 10 oktober 2015 00:13 schreef vigen98 het volgende:
Dit was het zogenaamde Russische vliegtuig dat neergehaald is, wordt door deze smerige rat gepubliceerd maar wat hij vergeet is te zeggen dat dit in Libi is en geen Russisch maar Libisch toestel is.
( Filmpje erbij )
Als dat nodig is om de moslimbroederschap in bedwang te houden, dan heb ik daar geen problemen mee. Alles beter dan dat tuig aan de macht.quote:Op zaterdag 10 oktober 2015 12:43 schreef firefly3 het volgende:
[..]
Hieronder is igg meer te zien. De ogen van gevangenen werden er bijvoorbeeld uitgehaald.
[ afbeelding ]
http://www.theguardian.co(...)rkers-united-nations
Ff 1 ding, heb je het filmpje gezien en je vind het terecht dat het leger op de demonstranten schoot?quote:Op zaterdag 10 oktober 2015 12:52 schreef Frikandelbroodje het volgende:
[..]
Maar hoe komt het dan dat er historisch gezien er veel minder spanningsveld is tussen bevolkingsgroepen in Marokko en Oman. Dat die problematiek anders is begrijp ik wel, maar ook de reactie van de overheid is daar anders geweest. Tussen Arabieren en Berbers waren er ook al tijden spanningen. Op een gegeven moment heeft de Marokkaanse overheid toch besloten die bevolkingsgroep te erkennen en te betrekken bij het politieke proces. Dat is toch anders dan een Khadaffi die Berbers, Toubou, Tuareg bleef discrimineren en tegen elkaar bleef uitspelen waar je nu de resultaten van ziet. Of Soedan die de beslissing heeft genomen om moordcampagnes te beginnen tegen niet-Arabieren en niet-Christenen.
Voor Oman idem, 1/4 van de bevolking is daar soenni/shia. Dat is gewoon een grote factor voor gezeik. Toch heeft de Omaanse overheid besloten om, behalve een vreedzame campagne om sektarisme tegen te gaan, ook Soenni/Shia te betrekken bij het politieke proces.
Nee Aloulu dit heeft zeker niet alleen met regionale spelers te maken.
What the Arab World Can Learn from Oman
Hetzelfde zie je nu trouwens in Egypte waar de handelswijze van Sisi compleet faalt en de instabiliteit en sektarisme enorm groeit, puur omdat Sisi geen onderscheid maakt tussen jihadi's en veel minder gevaarlijke oppositieleden. Ik zie toch een heel duidelijk patroon tussen regionale regimes die besluiten om de verschillen en spanningen tussen bevolkingsgroepen te laten escaleren, en de regimes die het proberen te sussen.
[..]
Daar ben ik het zeker niet mee oneens, maar met de disclaimer dat het in Bahrain ook wel makkelijker was om het neer te slaan vanwege geografische en demografische redenenEn again, in Bahrain is het zeker nog niet rustig.
[..]
Oh komop Aloulu dit meen je nietSoedan is 1/3 van haar land kwijtgeraakt, waar het bereid was om genocide te plegen om het weer onder controle te krijgen. Want olie. Hetzelfde nu, het blauwe nijl gebied, Khordofan, Darfur zijn totaal niet onder controle, maar de overheid heeft het wel nodig voor de economie. En juist nu lopen in Khartoum en daarbuiten de spanningen op vanwege de achteruithollende leefomstandigheden. Het is juist een van de onstabielste landen ter wereld.
[..]
Echter hebben die spanningen wel te maken met de verschillen tussen Tripolitania en Cyrenaica en Toubou/Tuareg wat gecreerd/verergerd is door de verdeel en heers strategie van Khadaffi.
[..]
Voornamelijk salafisten. De rest bleef gewoon in de gevangenis hoor
[..]
Andersom geldt dit eigenlijk ook gewoon. In de eerste maanden/jaar van de opstand hadden de rebellen ook geen militaire hulp gekregen van de golflanden. In Bahrain was het voor Iran ook niet mogelijk om hulp te leveren. Voor Syri geldt gewoon dat er een basis was waardoor de bevolking in opstand is gekomen. Dat dat vuurtje is aangestoken door Iran en de Saoedirs klopt helemaal. Maar de basis is echt gelegd door de Baath, pas toen konden de Saoedirs ervan profiteren.
Natuurlijk niet.quote:Op zaterdag 10 oktober 2015 13:56 schreef firefly3 het volgende:
[..]
Ff 1 ding, heb je het filmpje gezien en je vind het terecht dat het leger op de demonstranten schoot?
Je hebt zelf een psychiater nodig als je verteld dat er ogen uit iemands gezicht gehaald moeten worden om "de moslimbroederschap in bedwang te houden."quote:Op zaterdag 10 oktober 2015 13:15 schreef mr_jack het volgende:
[..]
Als dat nodig is om de moslimbroederschap in bedwang te houden, dan heb ik daar geen problemen mee. Alles beter dan dat tuig aan de macht.
Verder lees ik nu net jouw laatste circa 10 reacties Firefly. Even kort gevalueerd.... 1 tip : Zoek een psychiater. Je bralt echt van alles door elkaar, geen touw aan vast te knopen, en logica is ver te zoeken.
Okquote:
twitter:Ibra_Joudeh twitterde op zaterdag 10-10-2015 om 14:29:19Breaking : SAA captures Fawru in Al-Ghab Plain , next target is Al-Sirmaniyah#Syria #SAA #Russia #RUAF http://t.co/JgqtZKEBaB reageer retweet
Gewoon keihard butthurt gehuil om de overwinningen van het Syrisch leger.quote:Op zaterdag 10 oktober 2015 14:40 schreef chroestjov het volgende:
Dat IS terrein wint t.o.v. andere terroristische organisaties is gewoon totaal niet relevant, ze moeten allemaal worden uitgeschakeld. Dus als er een front is waar ze tegen elkaar vechten dan laat je dat front zo lang mogelijk open waardoor ze elkaar nog verder verzwakken.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |