ziggyziggyziggy, houdt niet van treinen, wel van spoorwegen. Dr_Flash, Wereldreiziger. Bordjesknaller. Topografiespecialist. Vraagt zich af hoelang er nog Dieseltractie bij ACTS is. Scarlet_Dragonfly, random betweter die een hekel heeft aan OV-chipkaart-haters. James1988, geilt op treinenbouwer Alstom, hogesnelheidstreinen, SNCF en Sjoemelsoftware. Yreal, vindt de infrastructuur/logistiek interessant en wordt sowieso opgewonden van alles met meer dan 1000 pk. greavy, vindt de OV-chipkaart maar niks en ziet i.p.v. het huidige materieel liever overal VIRM's rijden. bork, voor alle mooie plaatjes, kloppende info en kindvriendelijke verhalen. Crientj, Ginger, Servexmeisje en inspiratieloos. Eet graag 714's. Darkwing_Duck, der Nahverkehrsprofi. Parijskenner. Heeft al het spoor van Monaco Bereden. Luxemburg op wensenlijstje. Flodder450, Is een keer komen aanlopen en is sindsdien van de partij in deze reeks! b2py, Alcoholist, weersonheilsprofeet en zeurpiet met een spoorhobby. Verliefd op PKP IC. Ireyon, de Baas van Roosendaal, achtbaanspecialist. (Is tenslotte ook rails) Peterselieman, PSM voor intimi, voor al uw kruidvatkaartjes over de grens. dennistd, Fantacolist, civiel vervoer. Zug-Chef, Arrivalover die alle badslipperexpressen hekelt JDude, voor overbodige feitjes over parttime-treinforensen in Brabant ( ) Prins_Pils, relnicht die het allemaal prachtig vindt maar er de ballen verstand van heeft. Lieft metro en S-Bahn.
• In dit topic vinden we vrijwel alles interessant wat met rails te maken heeft. Goederentreinen, trams en metro's zijn hier ook allemaal welkom, evenals informatie over vervoersbedrijven en materieelsoorten. Twijfel je of iets in dit topic thuishoort? Plaats het gerust en je merkt het vanzelf wel.
• Afkortingen en nummertjes om o.a. stations en treinen aan te duiden, zijn niet wenselijk. Zo heet station Gvc hier Den Haag Centraal en is trein 3626 gewoon de Intercity van Roosendaal naar Zwolle van 07:50 uur. Treinstelnummers mogen gewoon genoemd worden, maar dan wel graag met materieelsoort erbij vermeld.
• Als je hier komt zeiken op het verkeerde bedrijf, lachen we je uit. Een sein- of wisselstoring is vrijwel nooit de schuld van de Nederlandse Spoorwegen en het uitvallen van een IC Direct is niet de schuld van AnsaldoBreda. Terechte klachten kun je natuurlijk wel altijd hier kwijt.
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.En hier verder! Vanaf nu elk nieuw topic beginnen met frontseinen, en als je de laatste post te pakken hebt wordt een fraaie anaalplaat op prijs gesteld.
[ Bericht 0% gewijzigd door Darkwing_Duck op 26-09-2015 10:58:02 ]
I love tramcars,they go at the proper speed.You can see the world you know.They shake around,people adore them,it's great fun. B.Connolly Wenn Träume sterben...Dann wirst du alt, Du bist dein eigener Schatten nur und du holst dich nicht mehr ein...
Vandaag wel een erg slome Arriva-machinist gehad. Op het stoppertje tussen Groningen en Leeuwarden +5 oplopen door ieder station als een slak binnen te rijden en veel te lang stil te staan iedere keer.
Niet dat andere treinen er hinder van ondervinden, maar vreemd is het wel, omdat zijn collega's wel op tijd kunnen rijden
Op vrijdag 25 september 2015 20:18 schreef Peterselieman het volgende: Vandaag wel een erg slome Arriva-machinist gehad. Op het stoppertje tussen Groningen en Leeuwarden +5 oplopen door ieder station als een slak binnen te rijden en veel te lang stil te staan iedere keer.
Niet dat andere treinen er hinder van ondervinden, maar vreemd is het wel, omdat zijn collega's wel op tijd kunnen rijden
Soms is er wel eens iemand in opleiding. En bij een melding gladde sporen is het vaak ook geen slecht idee wat rustiger aan te doen.
Overigens was ik vandaag vrij, dus geen idee of deze dingen meespeelden.
Mine is the last voice you'll ever hear. Don't be alarmed.
Voor zover ik weet in Nederland alleen in tankstations
Breda ( ) heeft een echte Panos in de binnenstad.
It's always around me, all this noise But not nearly as loud as the voice saying "Let it happen, let it happen (It's gonna feel so good) Just let it happen, let it happen"
Breda - Leiden v.v., niet één conducteur gezien. Zelfs geen niet-controlerende. Waarom verrast het me eigenlijk nog .
It's always around me, all this noise But not nearly as loud as the voice saying "Let it happen, let it happen (It's gonna feel so good) Just let it happen, let it happen"
Op vrijdag 25 september 2015 23:59 schreef JDude het volgende: Breda - Leiden v.v., niet één conducteur gezien. Zelfs geen niet-controlerende. Waarom verrast het me eigenlijk nog .
Eentje zal toch de vertrekprocedure moeten doen.
wegmetdetestwet.nl / wegmetdetestmaatschappij.nl voor een gratis subdomain DM me.
Gewoon je reis zoals je normaal zou maken, en op het station waar je strandt de infozuil gebruiken om een taxi te eisen. Daar heb je gewoon recht op, niet alleen naar je bestemmingsstation maar zelfs naar huis
PM mij! Disclaimer: Mijn posts worden geschreven als user, en niet als crew, tenzij dit duidelijk wordt aangegeven
Gewoon je reis zoals je normaal zou maken, en op het station waar je strandt de infozuil gebruiken om een taxi te eisen. Daar heb je gewoon recht op, niet alleen naar je bestemmingsstation maar zelfs naar huis
ik heb zo'n hekel aan dat traject. Loop liever een teringeind.
Doe ik ook. Het is me gelukkig nog niet al te vaak gebeurd dat ik strand, maar als het wel dreigt te gebeuren probeer ik naar eigen goeddunken zo ver mogelijk te komen (ook al is dat niet altijd wat geadviseerd wordt) en daar trommel ik NS'ers op om me naar huis te krijgen.
Waarom? Stel, ik kan nog tot Zutphen komen, en ik kan daar niets meer regelen, dan ben ik lopend alsnog met drie uur thuis (15 km). Het is me wel eens overkomen door een vertraagde trein uit Duitsland, maar personeel in Zutphen kon nog een taxi regelen gelukkig. Daar was wel wat gedoe, 'Ja wij kunnen er niets aan doen, het is de schuld van DB door een vertraagde trein van hen waardoor je de overstap in Venlo niet meer haalde, en dus niet meer in Deventer kan komen'. Kan me niet schelen, ik wil naar huis! Zoek maar uit wie dat betaalt! Is uiteindelijk wel allemaal goedgekomen
In mei had ik een soortgelijk iets, ik wilde van Eindhoven naar huis in Deventer met de één-na-laatste trein, kon op dat tijdstip alleen nog via Utrecht. In 's Hertogenbosch werd de trein opgeheven want er was een springer bij Houten. NS regelde dat iedereen naar Utrecht kon en daar zou iedereen over taxi's worden verdeeld. Ik had mijn fiets bij me want ik kwam uit België fietsen, een ander die ook naar Deventer moest had een rolstoel mee. In Utrecht konden we een taxibusje in die ons naar Deventer bracht. Toen we alles in dat busje hadden ingepakt (onszelf, fiets, rolstoel), zei de chauffeur dat de rit betaald moest worden omdat het niet in het NS-systeem kwam ofzo, en NS zou dat dan achteraf wel vergoeden. Ja daaag, alsof wij zo even dat geld konden ophoesten. Nee, regel maar wat! Wij moesten ons weer omverhuizen naar een ander busje, waarvan de centrale minder moeilijk deed 'Rij ze maar naar huis, we regelen de betaling achteraf wel'. Bij aankomst in Deventer stond de teller op dik 200 euro, maar wij waren thuis en de betaling werd achteraf wel geregeld met NS.
Moraal: Zorg dat je reizigers naar huis komen en ga niet meteen al beginnen te emmeren van 'ja maar wie betaalt dat'. Punt dat eerder bij de taxibedrijven ligt dan bij NS (of welke vervoerder dan ook waarbij je laatste aansluiting de mist in is gegaan).
[ Bericht 0% gewijzigd door Prins_Pils op 26-09-2015 02:41:53 ]
Ik ben ook weleens 'Gestrand' halverwege de RER, de laatste trein naar Disney reed niet en de trein daarna gaat maar tot Torcy (Standplaats/Depot)
Stond je daar, hele trein zonbeetje in opstand, werd er nog even een Machinist uit z'n depot inclusief trein (Halfje, dat dan wel) gerukt die nog ff heen en weer moest speciaal voor zo een 30 man..
Zo zijn ze dan ook wel weer, dat kan gewoon daar, niet moeilijk doen met treinnummer aanvragen en procedures (en in het nachtvenster waren geen werkzaamheden gepland). Nu was het wel de RER op t RATP deel. Dus ik heb wel t idee dat het daar meer 'Trammerig' werkt, als je gewoon nog met een halfje op en neer kan Jakkeren....
Zojuist is na 4 jaar mijn oc-chipkaart kapot gegaan (met oa. 40% korting in het weekend) en heb ik een los kaartje (zonder korting) moeten kopen. Kan ik het verschil nog ergens terugkrijgen?
Einschränkungen Verkehre Ungarn - Österreich - Deutschland über Salzburg Sehr geehrte Reisende,
wie in ganz Deutschland sind wir auch bei der Deutschen Bahn mit großem Einsatz dabei, den Flüchtlingen zu helfen, die aus den Krisengebieten zu uns kommen. Die Situation auf vielen Bahnhöfen und in einigen Zügen ist deshalb in diesen Tagen zeitweise angespannt. Wir bitten die Reisenden um Verständnis, wenn es dabei mitunter auch zu Einschränkungen im Reiseverkehr kommt. Betroffen davon sind vor allem die grenzüberschreitenden Verkehre in Richtung Österreich.
Die Deutsche Bahn bedauert die Unannehmlichkeiten und bittet zugleich um Verständnis für die aktuelle Situation. Mit Ihrem Verständnis dafür unterstützen Sie unsere Mitarbeiter, die alles dafür tun werden, auch Sie an Ihr Ziel zu bringen.
Wegen der Grenzkontrollen an der deutsch-österreichischen Grenze ist der Zugverkehr auf der Strecke (Budapest-Wien-) Salzburg-München bis voraussichtlich 4. Oktober unterbrochen.
Betroffen sind folgende Züge:
Die IC-Linie 62 Frankfurt (Main)-Stuttgart-München-Salzburg-Klagenfurt/Graz verkehrt nicht zwischen Salzburg und München. Aus Frankfurt (Main) kommend beginnen und enden die Züge in München. Aus Österreich kommend beginnen und enden die Züge in Salzburg.
Die Railjet-Linie 90 Budapest-Wien-Salzburg-München beginnt und endet in Salzburg. Es verkehren keine Züge zwischen Salzburg und München.
Nachtzüge EN 463/462 München - Salzburg - St. Pölten - Budapest Keleti und zurück, EN 499/498 München - Salzburg - Villach - Zagreb Glavni Kolod. und zurück, CNL 40463/40236 München - Salzburg - Villach - Venedig Santa Lucia und zurück entfallen.
Alternativ bestehen folgende Reisemöglichkeiten:
- in Richtung Rosenheim, Bad Endorf, Prien, Traunstein und Freilassing mit dem Nahverkehr (Meridian)
- Reisende in Richtung Salzburg haben die Möglichkeit über Kufstein-Wörgl-Zell am See zu fahren. Reisende in Richtung Wien können über Passau-Wels anreisen
- in Richtung Salzburg über Freilassing mit dem Nahverkehr bis Freilassing (Meridian). Von dort aus sind es 3,5 Kilometer bis zum Bahnhof Salzburg-Liefering. Ab dort verkehrt die S-Bahn nach Salzburg Hbf
Bitte informieren Sie sich vor Antritt Ihrer Reise oder am Bahnhof München über die aktuelle Situation. Informationen finden Sie auf bahn.de, mobil unter m.bahn.de, mit der DB Navigator-App oder unter der zentralen Service-Nummer 0180 6 99 66 33 (20 ct./Anruf aus dem Festnetz, Tarif bei Mobilfunk max. 60 ct./Anruf).
Sobald uns neuere Informationen vorliegen, informieren wir Sie umgehend. Die Deutsche Bahn bittet alle Reisenden um Verständnis für die Unannehmlichkeiten.
DB Fernverkehr Zentrale Verkehrsleitung Letzte Aktualisierung: 26.09.2015 07:20 Uhr - ZTP-Frankfurt
Vanochtend om 06:20 stond ik op station Alkmaar klaar met m`n broodtrommeltje om naar het werk te gaan. Ding dong sprinter naar Rotterdam rijdt niet, maar ik zie `m wel voor mijn voeten wegrijden........
Die treinstellen zijn eerder uitgefaseerd dan Mat64, SGM, ICM, ICR en DDM, dus het moet wel hel erg oud zijn
Zelfs toen wisten ze bij de NS al niet waar ze nou ech mee bezig waren. Afwijkende maten, afwijkende stoelindeling. Zelfs het spoorwegmuseum zag er geen brood in, want volgens mij zijn ze nu allemaal gesloopt.
Op zondag 27 september 2015 16:09 schreef b2py het volgende: Zie je het al voor je om een VIRM-6 naar het Spoorwegmuseum te dirigeren? Of een Thalys stel als die vernieuwd worden
Een VIRM-4 terugverbouwen naar een IRM-3 zou nog kunnen
Op zondag 27 september 2015 16:22 schreef ReisT het volgende: Ze kunnen er misschien een terug verbouwen naar een IRM drietje. Spoorwegmuseum wil 'beeldbepalend' materieel bewaren, en dat is VIRM zeker.
Waarom dan geen V250....
Dat gaat pas 'Oh ja weet je nog' reacties oproepen
Die treinstellen zijn eerder uitgefaseerd dan Mat64, SGM, ICM, ICR en DDM, dus het moet wel hel erg oud zijn
Zelfs toen wisten ze bij de NS al niet waar ze nou ech mee bezig waren. Afwijkende maten, afwijkende stoelindeling. Zelfs het spoorwegmuseum zag er geen brood in, want volgens mij zijn ze nu allemaal gesloopt.
Een VIRM-4 terugverbouwen naar een IRM-3 zou nog kunnen
Wel ook even de doedelzak in ere herstellen dan.
It's always around me, all this noise But not nearly as loud as the voice saying "Let it happen, let it happen (It's gonna feel so good) Just let it happen, let it happen"
Handig omreisadvies vanwege de aanrijding Amersfoort-Den Dolder: de sprinter naar Baarn en dan de sprinter naar Utrecht. Met een aansluiting van -2 minuten in Baarn... Voor de traplopers werd er gewacht tot +5, maar de mensen die in de file voor de lift stonden hadden pech.
PM mij! Disclaimer: Mijn posts worden geschreven als user, en niet als crew, tenzij dit duidelijk wordt aangegeven
IC Utrecht-Arnhem, worden we in Ede er uitgegooid omdat Arnhem vol staat door een aanrijding richting Nijmegen... Verplaats lekker wat naar Arnhem Berg of als dat vol staat naar Arnhem Goederen zou ik zeggen
PM mij! Disclaimer: Mijn posts worden geschreven als user, en niet als crew, tenzij dit duidelijk wordt aangegeven
Zeg nooit nooit, misschien komen ze terug. De 1300's zijn ook weer terug in NL. Maar die zitten kwalitatief wel wat beter in elkaar
Ik denk niet dat we de V250 ooit nog in Nederland gaan zien. De publieke opinie beïnvloed je niet zomaar, zelfs niet als je de toestellen helemaal opknapt en een nieuwe kleurstelling geeft.
Die treinstellen zijn eerder uitgefaseerd dan Mat64, SGM, ICM, ICR en DDM, dus het moet wel hel erg oud zijn
Zelfs toen wisten ze bij de NS al niet waar ze nou ech mee bezig waren. Afwijkende maten, afwijkende stoelindeling. Zelfs het spoorwegmuseum zag er geen brood in, want volgens mij zijn ze nu allemaal gesloopt.
Bullshit natuurlijk: het was een protoserie. Dankzij SM90 is IRM relatief probleemloos ingestroomd.
Niet alles wat geen nut heeft heeft geen zin. Stijn De Paepe
HIGH-SPEED test running started on the German Rail (DB) network on September 25 of the first of a fleet of ICx trains being built by Siemens. These initial trials are being conducted by DB Systemtechnik and will continue until the beginning of October. The trials with a 12-car ICx set will start at 160km/h and the speed will gradually be increased to the train's maximum design speed of 250km/h.
DB Systemtechnik will test the functioning of the bogies and the interaction of their wheels with the rails, as well as the performance of the pantograph and its interaction with the catenary. DB ordered 130 trains from Siemens in 2011 as part of a framework contract for up to 300 trains. The initial batch, comprising 85 12-car and 45 seven-car 230km/h trains, will be used to replace locomotive-hauled coaches dating from 1971 operating on Intercity and Eurocity services.
Limited trial operation with passengers is expected to begin in mid-2016 with full service introduction of the 12-car trains scheduled for December 2017. The seven-car trains are due to enter service from 2020 onwards. DB eventually plans to replace its oldest high-speed trains - its fleets of ICE1 and IC2 trains – with a 250km/h version of ICx.
Loc 1304 van HSL Logistik staat in zijn nieuwe outfit op station Nijmegen, een tussenstop onderweg naar Strukton in Zutphen voor inbouw van GSM-R en ATB-vv.
Voor wie hem als wallpaper op zijn superbreedbeeldscherm wil: de resolutie is 37332x8584 pixels
PM mij! Disclaimer: Mijn posts worden geschreven als user, en niet als crew, tenzij dit duidelijk wordt aangegeven
Op Blendle is hij er niet goed uit te halen en heb zo geen papieren krant bij de hand, maar in de kranten van Wegener staat een cartoon van Mansveld als voorkant van een VIRM
Op maandag 28 september 2015 01:47 schreef dennistd het volgende: [ afbeelding ] Loc 1304 van HSL Logistik staat in zijn nieuwe outfit op station Nijmegen, een tussenstop onderweg naar Strukton in Zutphen voor inbouw van GSM-R en ATB-vv.
Voor wie hem als wallpaper op zijn superbreedbeeldscherm wil: de resolutie is 37332x8584 pixels
Haha hij heeft hem ook nog serieus. 460MB valt mij nog mee eigenlijk. Ik heb wel es HDR's gemaakt van 3 of 5 CR2 bestanden en dan had ik een TIFF van >100MB (foto is dan 18 of 19 MP)
Het treinverkeer rond Utrecht heeft twee weken geleden voor niets meer dan een halve dag platgelegen. Een gestrande goederentrein moest na problemen met de bovenleiding wachten op een diesellocomotief. Prorail wilde geen gebruik maken van de diesellocomotief van de trein zelf, maar wilde per se een eigen loc inzetten.
I love tramcars,they go at the proper speed.You can see the world you know.They shake around,people adore them,it's great fun. B.Connolly Wenn Träume sterben...Dann wirst du alt, Du bist dein eigener Schatten nur und du holst dich nicht mehr ein...