Dit is niet waar. De meeste andere drugs zijn minder gevaarlijk dan alcohol (RIVM, Ranking of drugs, 2009) dus zijn ze nu gezonder bezig.quote:Op dinsdag 22 september 2015 14:07 schreef aloa het volgende:
'Drugsgebruik toegenomen na verhogen leeftijd alcoholgebruik'
Zorgwekkend
Vera Bergkamp van D66 noemde de cijfers dinsdag in De Nieuws BV "zorgwekkend". Bergkamp: "De nieuwe wet was bedoeld om de gezondheidsrisico's onder jongeren te beperken, maar het blijkt averechts te werken."
Alcohol verbieden en drugs promoten dan maarquote:Op dinsdag 22 september 2015 14:14 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Dit is niet waar. De meeste andere drugs zijn minder gevaarlijk dan alcohol (RIVM, Ranking of drugs, 2009) dus zijn ze nu gezonder bezig.
Dus nu moeten we allemaal heel erg wijs gaan doen en kindertjes alcohol vanaf 6 jaar bieden. Oh ja en ook alle drugs legaliseren. Kleuterscholen zijn heel wat beter als iedereen heroïne mag gebruiken immers.quote:
dat zijn globale vergelijkingen, niet bv 100 euro aan alcohol in de kroeg vs 100 euro aan alcohol en overige drugs in een zuipschuur. echt onderzoek naar de onvoorziene gevolgen van wetgeving op dit punt lijkt mij ieder geval wel handig. goede bedoelingen zijn leuk, maar verifieerbare resultaten zijn toch beterquote:Op dinsdag 22 september 2015 14:14 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Dit is niet waar. De meeste andere drugs zijn minder gevaarlijk dan alcohol (RIVM, Ranking of drugs, 2009) dus zijn ze nu gezonder bezig.
Nog goedkoper ook! En terwijl je dat aan het kopen bent kun je de scherpe randjes eraf halen met wat coke of pep. Dat verkoopt Ummut de GHB dealert ook.quote:Op dinsdag 22 september 2015 14:38 schreef MrSalazar het volgende:
Hey! wat een verrassing. Die kids trippen nu op GHB. Een van de meest verslavende drugs die er bestaan.
Daarom dan ook voorstander van een legalisatie voor verschillende drugs soorten. Als er een ruime legale markt is het makkelijker om het te verbieden voor bepaalde leeftijdsgroepen.quote:Op dinsdag 22 september 2015 14:36 schreef Knutknuttsson het volgende:
Het nieuwe alcoholbeleid werkt in ieder geval wel. Ik werk met jongeren van ongeveer 16 en ze geven gewoon toe dat het tegenwoordig makkelijker is om drugs te kopen dan alcohol.
Je denkt echt dat jongeren niet aan alcohol kunnen komen omdat het legaal alleen voor 18 jaar en ouder isquote:Op dinsdag 22 september 2015 14:47 schreef erodome het volgende:
[..]
Daarom dan ook voorstander van een legalisatie voor verschillende drugs soorten. Als er een ruime legale markt is het makkelijker om het te verbieden voor bepaalde leeftijdsgroepen.
Er bestaat namelijk amper een illegale alcoholmarkt en dat is enkel en alleen zo omdat het legaal en vrij algemeen verkrijgbaar is.
Ik zeg niet dat ze er geheel niet aan kunnen komen, ik zeg dat ze er lastig aan kunnen komen.quote:Op dinsdag 22 september 2015 14:50 schreef Fir3fly het volgende:
[..]
Je denkt echt dat jongeren niet aan alcohol kunnen komen omdat het legaal alleen voor 18 jaar en ouder is!?
Net zo lastig als drugs.quote:Op dinsdag 22 september 2015 14:51 schreef erodome het volgende:
[..]
Ik zeg niet dat ze er geheel niet aan kunnen komen, ik zeg dat ze er lastig aan kunnen komen.
Blijkt ook wel uit wat ik hoor van jongeren en uit oa dit nieuwsbericht, alcohol is lastiger aan te komen en wordt daarom minder gebruikt.
Van wat ik hoor lastiger als drugs, er is gewoon een minder grote illegale handel. Dat komt omdat er zo'n ruime legale markt is.quote:
Waardoor illegale handel niet nodig is. Vergeet niet dat deze jongeren tot voor kort wel legaal alcohol mochten drinken. Nu het voor hen allemaal illegaal is maakt dat verschil niet meer uit.quote:Op dinsdag 22 september 2015 14:55 schreef erodome het volgende:
[..]
Van wat ik hoor lastiger als drugs, er is gewoon een minder grote illegale handel. Dat komt omdat er zo'n ruime legale markt is.
Exact, waardoor een ruime illegale handel niet rendabel is. Kleine verbetering gemaakt in wat je zegt.quote:Op dinsdag 22 september 2015 14:58 schreef Fir3fly het volgende:
[..]
Waardoor illegale handel niet nodig is. Vergeet niet dat deze jongeren tot voor kort wel legaal alcohol mochten drinken. Nu het voor hen allemaal illegaal is maakt dat verschil niet meer uit.
Zal best maar dat leidt totaal niet tot jouw bizarre redenering dat legalisatie dan het logische gevolg is.quote:Op dinsdag 22 september 2015 15:04 schreef erodome het volgende:
[..]
Exact, waardoor een ruime illegale handel niet rendabel is. Kleine verbetering gemaakt in wat je zegt.
Het is een te kleine groep en teveel gedoe om een ruime illegale markt op te zetten. Bij drugs is dat niet het geval, omdat het illegaal is is de afzetmarkt voor de illegale markt gewoon breed en dus rendabel.
Dit, die mensen staan blijkbaar ver van de realiteit af.quote:Op dinsdag 22 september 2015 14:14 schreef Keltie het volgende:
Toch wel even schrikken dat zij zo schrikken van een compleet logisch gevolg.
De winstmarges op alcohol zullen ook niet zo groot zijn als op een XTC pilletje of een gram pep. Ik zie de dealer ook niet met een auto volgepakt met kratten Hertog Jan rondrijdenquote:Op dinsdag 22 september 2015 14:55 schreef erodome het volgende:
[..]
Van wat ik hoor lastiger als drugs, er is gewoon een minder grote illegale handel. Dat komt omdat er zo'n ruime legale markt is.
Voor alcohol moeten ze het nu hebben van oudere broers/zussen e.d., heel soms heeft 1 van de handelaartjes op/rond school wel een keertje alcohol, maar daar blijft het wel bij. Drugs daarintegen is een ruime illegale markt voor en dus makkelijker te verkrijgen op dit moment.
Vandaar ook die verschuiving van alcohol naar drugs.
Legalisatie zorgt voor minder problemen en een betere controle op zaken.quote:Op dinsdag 22 september 2015 15:05 schreef Fir3fly het volgende:
[..]
Zal best maar dat leidt totaal niet tot jouw bizarre redenering dat legalisatie dan het logische gevolg is.
Minder problemenquote:Op dinsdag 22 september 2015 15:10 schreef erodome het volgende:
[..]
Legalisatie zorgt voor minder problemen en een betere controle op zaken.
Het is niet waterdicht, maar helpt wel.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |