Verontrustend. Waarom zou je oren hebben naar het opnemen van (op zijn minst) zwaar getraumatiseerde mannen...quote:PvdA'ers minister Bert Koenders (Buitenlandse Zaken) en zijn voorganger Frans Timmermans zouden volgens de ingewijden juist wel oren hebben naar het opnemen van de Guantanamo-gevangenen.
PvdA'ers...quote:Op dinsdag 22 september 2015 08:50 schreef ElviraKlapmuts het volgende:
[..]
Verontrustend. Waarom zou je oren hebben naar het opnemen van (op zijn minst) zwaar getraumatiseerde mannen...
Vluchtelingen?quote:Op dinsdag 22 september 2015 08:50 schreef ElviraKlapmuts het volgende:
[..]
Verontrustend. Waarom zou je oren hebben naar het opnemen van (op zijn minst) zwaar getraumatiseerde mannen...
Die zijn anders getraumatiseerd. Dit zullen wandelende tijdbommen zijn, lijkt me?quote:
Omdat de Senaat niet akkoord gaat met sluiting van Quantanamo als allemaal in Amerika moeten blijven.quote:Op dinsdag 22 september 2015 10:05 schreef Enneacanthus_Obesus het volgende:
Waarom zouden ze hier komen?
Het is dan ook belachelijk dat Europa de Amerikaanse zooi zou moeten opruimen. Als ze het doen prima, maar er moeten geen consequenties staan tegenover het niet doen. Het wordt hoog tijd dat de EU weer flink gaat investeren in defensie en eens gezamenlijk een vuist durft te maken tegen Amerika. Maar daarvoor is ook economische stabiliteit een must. En daarbij kunnen we bloedzuigers als Griekenland missen als kiespijn. Amerika profiteert van de zwakke broeders binnen de Unie omdat ze weten dat het Europa zwak en verdeeld houdt.quote:Op dinsdag 22 september 2015 10:12 schreef SicSicSics het volgende:
[..]
Omdat de Senaat niet akkoord gaat met sluiting van Quantanamo als allemaal in Amerika moeten blijven.
En omdat wij beloofd hebben, vanwege politieke redenen, om ook ons steentje bij te dragen. Waar we nu onderuit proberen te kruipen.
Doekoeeeeeeeequote:Op dinsdag 22 september 2015 08:50 schreef ElviraKlapmuts het volgende:
[..]
Verontrustend. Waarom zou je oren hebben naar het opnemen van (op zijn minst) zwaar getraumatiseerde mannen...
Het is ook geen kwestie van moeten, het een kwestie van willen en van helpen. Ook om iets terug te doen voor het niet geringe wat Amerika doet en deed.quote:Op dinsdag 22 september 2015 10:20 schreef Richestorags het volgende:
Het is dan ook belachelijk dat Europa de Amerikaanse zooi zou moeten opruimen.
Die zijn er ook niet, expliciet. Dingen half-half beloven en dan terugkomen op die beloftes en niet thuis geven is echter nooit een handige strategie. Dat word je nergens in dank afgenomen.quote:Als ze het doen prima, maar er moeten geen consequenties staan tegenover het niet doen.
Dat is ook een politieke koers, maar eentje die weinig gedeeld wordt!quote:Het wordt hoog tijd dat de EU weer flink gaat investeren in defensie en eens gezamenlijk een vuist durft te maken tegen Amerika. Maar daarvoor is ook economische stabiliteit een must. En daarbij kunnen we bloedzuigers als Griekenland missen als kiespijn. Amerika profiteert van de zwakke broeders binnen de Unie omdat ze weten dat het Europa zwak en verdeeld houdt.
Omdat ze anders gaan procederen in de VS en er allerlei rotzooi naar boven komt waar de honden geen brood van lusten en omdat het ze dan enorm veel geld gaat kosten.quote:Op dinsdag 22 september 2015 10:12 schreef SicSicSics het volgende:
[..]
Omdat de Senaat niet akkoord gaat met sluiting van Quantanamo als allemaal in Amerika moeten blijven.
En omdat wij beloofd hebben, vanwege politieke redenen, om ook ons steentje bij te dragen. Waar we nu onderuit proberen te kruipen.
Dus die senaat vindt dat wij hun stront moeten vreten? En die gevangenen kunnen daar niet blijven? Ik zie niet waarom niet.quote:Op dinsdag 22 september 2015 10:12 schreef SicSicSics het volgende:
[..]
Omdat de Senaat niet akkoord gaat met sluiting van Quantanamo als allemaal in Amerika moeten blijven.
En omdat wij beloofd hebben, vanwege politieke redenen, om ook ons steentje bij te dragen. Waar we nu onderuit proberen te kruipen.
Dat doet er verder niet zoveel toe denk ik. Tenminste, niet in dit verhaal.quote:Op dinsdag 22 september 2015 10:38 schreef Chadi het volgende:
Omdat ze anders gaan procederen in de VS en er allerlei rotzooi naar boven komt waar de honden geen brood van lusten en omdat het ze dan enorm veel geld gaat kosten.
quote:Op dinsdag 22 september 2015 10:46 schreef Enneacanthus_Obesus het volgende:
Dus die senaat vindt dat wij hun stront moeten vreten? En die gevangenen kunnen daar niet blijven? Ik zie niet waarom niet.
Grappig,...quote:Op dinsdag 22 september 2015 08:45 schreef Nober het volgende:
"In Washington heerst groot onbegrip en teleurstelling", zeggen zij.
wat moeten wij dan met die ex gevangenenquote:Op dinsdag 22 september 2015 10:48 schreef SicSicSics het volgende:
[..]![]()
Zo kun je her omschrijven, maar zo zou ik het niet noemen.
De Senaat heeft gevraagd of wij ze willen helpen. Die vinden niet 'dat wij hun stront moeten vreten'.
Die gevangenen kunnen daar zeker blijven en dat gebeurd ook, maar Obama had beloofd Quantaamo te sluiten. Begin je het te zien?
En dat zie ik, dat jij dat niet ziet.Maar heel ingewikkeld is het niet hoor.
Opvangen. Huisvesten. Voorrang geven op een huis. Integreren. Begeleiden. Bewaken. Zeg het maar.quote:Op dinsdag 22 september 2015 10:56 schreef Enneacanthus_Obesus het volgende:
wat moeten wij dan met die ex gevangenen
Laat ze hun eigen stront vreten.quote:Op dinsdag 22 september 2015 10:57 schreef SicSicSics het volgende:
[..]
Opvangen. Huisvesten. Voorrang geven op een huis. Integreren. Begeleiden. Bewaken. Zeg het maar.
Prima, maar je snapt toch wel dat mensen wat gepikeerd zijn als je eerst aangeeft te willen helpen en daarna zegt: Eet jullie eigen stront maar!quote:Op dinsdag 22 september 2015 10:58 schreef Enneacanthus_Obesus het volgende:
Laat ze hun eigen stront vreten.
Jawel, omdat ze alleen kunnen procederen als ze voet aan de grond zetten in de VS. Want ze kunnen ook daar tijdelijk in een gevangenis gestald worden als ze Gitmo dicht willen hebben.quote:Op dinsdag 22 september 2015 10:46 schreef SicSicSics het volgende:
[..]
Dat doet er verder niet zoveel toe denk ik. Tenminste, niet in dit verhaal.
Omdat je praat over mensenrechten en internationale rechtsorde en dat zijn zaken die iedereen aangaan en waar je als samenleving wat voor over moet hebben. Iedereen heeft rechtop een menswaardige behandeling en een eerlijk proces.quote:Op dinsdag 22 september 2015 08:50 schreef ElviraKlapmuts het volgende:
[..]
Verontrustend. Waarom zou je oren hebben naar het opnemen van (op zijn minst) zwaar getraumatiseerde mannen...
Dat doet er volgens mij niet zoveel toe in het verhaal dat de VS teleurgesteld is in 'ons', omdat 'wij' op dit moment weigeren 2 gevangenen op te nemen.quote:Op dinsdag 22 september 2015 11:19 schreef Chadi het volgende:
Jawel, omdat ze alleen kunnen procederen als ze voet aan de grond zetten in de VS. Want ze kunnen ook daar tijdelijk in een gevangenis gestald worden als ze Gitmo dicht willen hebben.
Hoe weten we of deze mensen überhaupt een eerlijk proces hebben gekregen in Guantanamo? Lijkt me dat de VS daar eerst zorg voor mag dragen en mocht dat het geval zijn, kunnen we daarna kijken of we deze mensen weer kunnen helpen aan een enigzins menswaardig bestaan.quote:Op dinsdag 22 september 2015 11:24 schreef Wespensteek het volgende:
[..]
Omdat je praat over mensenrechten en internationale rechtsorde en dat zijn zaken die iedereen aangaan en waar je als samenleving wat voor over moet hebben. Iedereen heeft rechtop een menswaardige behandeling en een eerlijk proces.
Dat is toch juist het probleem, de VS hebben er onder Bush zo'n puinhoop van gemaakt dat er geen eerlijk proces meer mogelijk is en niet is geweest.quote:Op dinsdag 22 september 2015 11:29 schreef Niek92 het volgende:
[..]
Hoe weten we of deze mensen überhaupt een eerlijk proces hebben gekregen in Guantanamo? Lijkt me dat de VS daar eerst zorg voor mag dragen en mocht dat het geval zijn, kunnen we daarna kijken of we deze mensen weer kunnen helpen aan een enigzins menswaardig bestaan.
De oorlogen zijn vooral gesteund door de kabinetten Balkenende. Maar, je hebt gelijk, dingen die je doet die eigenlijk niet mogen hebben meestal vervelende consequenties.quote:Op dinsdag 22 september 2015 11:15 schreef JeanPaulBelmondo het volgende:
Belachelijk besluit van Nederland (en de VVD voorop). Het leveren van een dusdanig klein offer levert ons waarschijnlijk het veelvoudige op.
Bovendien hebben we zelf de oorlog gesteund dus mogen we ook consequenties dragen. Een politieke blunder die ik niet had verwacht van dit kabinet.
Dat was wel verstandig geweest ja maar daarmee zijn de huidige problemen niet opgelost.quote:Op dinsdag 22 september 2015 11:27 schreef ElviraKlapmuts het volgende:
[..]
[..]
[..]
[..]
ehm...hadden ze daar niet iets eerder aan kunnen denken?
Dus omdat zij er een zooitje van hebben gemaakt, zijn ze teleurgesteld dat wij ze niet helpen het op te ruimen? Bijzonder verhaal.quote:Op dinsdag 22 september 2015 11:31 schreef Wespensteek het volgende:
[..]
Dat is toch juist het probleem, de VS hebben er onder Bush zo'n puinhoop van gemaakt dat er geen eerlijk proces meer mogelijk is en niet is geweest.
Er is al vaker over gesproken en Nederland heeft verwachtingen gewekt:quote:Op dinsdag 22 september 2015 11:34 schreef Niek92 het volgende:
[..]
Dus omdat zij er een zooitje van hebben gemaakt, zijn ze teleurgesteld dat wij ze niet helpen het op te ruimen? Bijzonder verhaal.
http://vorige.nrc.nl/article2300647.ecequote:Washington, 15 juli. Premier Balkenende heeft gisteren na een bezoek aan de Amerikaanse president Obama de mogelijkheid opengelaten dat Nederland gedetineerden gaat opnemen uit de gevangenis op Guantánamo Bay.
Maar daarom kunnen de Amerikanen wel teleurgesteld zijn.quote:Op dinsdag 22 september 2015 11:43 schreef sp3c het volgende:
balkenende en zijn partij zitten nu eenmaal niet meer in de regering en zolang er geen contracten zijn getekend is dat gewoon pech gehad en/of opnieuw onderhandelen
Dit. Als er nu een Republikein aan de macht komt in de VS verandert het beleid ook. Zeggen we dan ook dat we teleurgesteld zijn in de VS als zij hun beloftes niet nakomen?quote:Op dinsdag 22 september 2015 11:43 schreef sp3c het volgende:
balkenende en zijn partij zitten nu eenmaal niet meer in de regering en zolang er geen contracten zijn getekend is dat gewoon pech gehad en/of opnieuw onderhandelen
ik zeg ook niet dat het niet kan, ik zeg dat het niet helemaal terecht isquote:Op dinsdag 22 september 2015 11:45 schreef Wespensteek het volgende:
[..]
Maar daarom kunnen de Amerikanen wel teleurgesteld zijn.
Opzich niet zoveel en of het de eigen schuld is van Amerika vind ik niet eens zo relevant.quote:Op dinsdag 22 september 2015 11:31 schreef Toefjes het volgende:
[..]
De oorlogen zijn vooral gesteund door de kabinetten Balkenende. Maar, je hebt gelijk, dingen die je doet die eigenlijk niet mogen hebben meestal vervelende consequenties.
Ik zie alleen niet in wat Nederland te doen heeft met het willekeurig opsluiten van mensen zonder proces voor jaren, waar martelingen en vernederingen heel normaal zijn.
Het midden-Oosten en Europa zijn al aardig gedestabiliseerd door onze vrienden.quote:Op dinsdag 22 september 2015 12:12 schreef JeanPaulBelmondo het volgende:
[..]
Opzich niet zoveel en of het de eigen schuld is van Amerika vind ik niet eens zo relevant.
We kunnen met een klein offer de Amerikanen een grote dienst bewijzen en zoals de Volkskrant al aangeeft gaan we Amerika de komende maanden hard nodig hebben. Dat we dit daarom niet doen vind ik onbegrijpelijk en ik vermoed dat we hiermee een politieke blunder begaan.
Nog even los van het feit dat we jarenlang terecht schande hebben gesproken over Guantánamo en we nu de kans hebben om een vriend daarvan af te helpen.
Heb je dat stuk in de Volkskrant gelezen? De VS hebben welgeteld 2 ex-gedetineerden opgenomen. Meer willen ze er niet en de mensen die ze hier naar toe willen sturen zijn mensen tegen wie geen bewijs van terreurdaden is. Die mensen hebben dus al die tijd onterecht vast gezeten. Laat de VS lekker dat probleem zelf oplossen.quote:Op dinsdag 22 september 2015 12:12 schreef JeanPaulBelmondo het volgende:
[..]
Opzich niet zoveel en of het de eigen schuld is van Amerika vind ik niet eens zo relevant.
We kunnen met een klein offer de Amerikanen een grote dienst bewijzen en zoals de Volkskrant al aangeeft gaan we Amerika de komende maanden hard nodig hebben. Dat we dit daarom niet doen vind ik onbegrijpelijk en ik vermoed dat we hiermee een politieke blunder begaan.
Nog even los van het feit dat we jarenlang terecht schande hebben gesproken over Guantánamo en we nu de kans hebben om een vriend daarvan af te helpen.
Ik zal drie oplossingen noemen die zeer haalbaar zijnquote:Op dinsdag 22 september 2015 12:12 schreef JeanPaulBelmondo het volgende:
[..]
Opzich niet zoveel en of het de eigen schuld is van Amerika vind ik niet eens zo relevant.
We kunnen met een klein offer de Amerikanen een grote dienst bewijzen en zoals de Volkskrant al aangeeft gaan we Amerika de komende maanden hard nodig hebben. Dat we dit daarom niet doen vind ik onbegrijpelijk en ik vermoed dat we hiermee een politieke blunder begaan.
Nog even los van het feit dat we jarenlang terecht schande hebben gesproken over Guantánamo en we nu de kans hebben om een vriend daarvan af te helpen.
Prima toch! Ze vertrouwen hun eigen rechtsysteem toch wel?quote:Op dinsdag 22 september 2015 10:38 schreef Chadi het volgende:
[..]
Omdat ze anders gaan procederen in de VS en er allerlei rotzooi naar boven komt waar de honden geen brood van lusten en omdat het ze dan enorm veel geld gaat kosten.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |