abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_156224539
Bedoeld als simulatietopic, stap voor stap scenario over een mogelijke oorlogssituatie:

Vanmorgen 0300 uur heeft het Kremlin bekend gemaakt dat om 0100 uur de russische troepen de grens verleggen naar de voormalige sovjetunie en dat tegelijkertijd om 0100 uur noord korea de grens met zuid korea overgetrokken is. Ook zijn er geruchten dat China zich opmaakt om Taiwan weer terug te trekken in china als afvallige provincie. De meeste satelietverbindingen zijn weggevallen, evenals een groot deel van de telefoonverbindingen door cyberaanvallen. De verenigde staten heeft een deel van zijn energievoorziening verloren.
The past is history, the future a mystery, today is a gift, that why it is the present
  zaterdag 19 september 2015 @ 21:40:51 #2
74865 Pumatje
Wij stelen die kazen!
pi_156229704
De 2e kamer start met kamervragen, zitting wordt voorzien binnen 4 weken. Mindef is op een feestje.
[DEF] SC#8 Pumatje, niet geboren maar door de baas verstrekt
pi_156245838
Na 3 maanden zoeken naar de mindef is ze gevonden op het limburgs carnaval, maar weigert terug te keren naar den haag. Er wordt één peloton van de Natres ingezet, bewapend met goede wil en drie kapotte amaroks. Verder wordt er een lekke roeiboot ter beschikking gesteld aan de internationale organisatie. De luchtmacht heeft nieuwe vliegtuigen nog in de bestelling en kan over vijf jaar beginnen met een bijdrage leveren
pi_156245974
Ondertussen zijn de russische tanks aanbeland bij de grens met Polen, de wegen waren dermate slecht dat ze eerst aangelegd moesten worden. De Navo heeft onderhandelaars ingezet terwijl ze volledig mobiliseert. De amerikanen en britten landen een groot deel van hun legers in duitsland, waar ze hun voormalig een gesloten bases weer operationeel maken. Nederland weigert ondertussen actie te ondernemen, en daarom zijn er luchtlandingen van de Navo om de olie opslag in Rotterdam en Amsterdam veilig te stellen. Nu reageert Nederland wel...
The past is history, the future a mystery, today is a gift, that why it is the present
pi_156250574
Door al dat gedreun van tanks ontstaan er opnieuw aardbevingen on Groningen. Den Haag besluit een speciale commissie in te stellen om het probleem te onderzoeken. Om dit onderzoek te bekostigen wordt een deel van de landmacht tijdelijk op non-actief gezet.
Bij de korporaal komt men met persoonlijke ideeën. Met de ideeën van de korporaal gaat men weg.
pi_156253368
Na een aantal dagen oefenen trekt Groen Links aan de bel ivm de verhoogde CO2 uitstoot en maant defensie om het voertuigenpark stil te zetten. Door ellenlange vergaderingen van diverse commissies mbt tot het CO2 probleem staan de voertuigen zo lang stil dat er ondertussen blaasvarens onder de voertuigen groeien en hebben de korenwolven er nesten gebouwd, Marianne Thieme stelt meteen een extra verplaatsingsverbod in.
  zondag 20 september 2015 @ 21:22:38 #8
5537 HighLander
Insane in the birdbrain
pi_156254017
COA luidt de alarmbel voor te verwachten vluchtelingen uit Rusland, China, Taiwan .
Witgoed leveranciers en producenten en staan te juichen, alsmede leveranciers van tijdelijke woonvoorzieningen wrijven in hun handen.

Er komen frequente radiospotjes van bekende Nederlanders dat ook zij zich tegen discriminatie uitspreken, en dat dit ook geld voor bevolkingsgroepen die hier nog nooit last van hebben gehad.
Politiek haast zich om zich uit te spreken dat wij met open armen iedereen welkom heten die maar aan de grens weet te geraken.

Het volk dit kikkerlandje zucht diep, en betaald braaf de hogere belastingen waar dit allemaal betaald van dient te worden.

Principes, idealen en tolerantie in Nederland zijn hardstikke mooie concepten.
Realistisch, haalbaar en draagkracht zijn echter termen die maar al te makkelijk overgeslagen worden.
O really? And why would I care?
000000000010000000000/100101101011110100000/011010011111001110001/110100101101010001001/000011000100101011000/ [2/3]
pi_156254867
Door het stilzetten van de voertuigen wordt er alleen nog maar te voet en uitgestegen opgetreden, daar hoort ook camoufleren bij, Quincy Gario krijgt daar lucht van en laat prompt, ondersteund door de VN, de bruine en zwarte camouflage verf verbieden zodat er voor miljoenen geinvesteerd moet worden in nieuwe camo doosjes met de kleuren groen en blauw...
pi_156278550
quote:
0s.gif Op zondag 20 september 2015 21:09 schreef AchJa het volgende:
Na een aantal dagen oefenen trekt Groen Links aan de bel ivm de verhoogde CO2 uitstoot en maant defensie om het voertuigenpark stil te zetten. Door ellenlange vergaderingen van diverse commissies mbt tot het CO2 probleem staan de voertuigen zo lang stil dat er ondertussen blaasvarens onder de voertuigen groeien en hebben de korenwolven er nesten gebouwd, Marianne Thieme stelt meteen een extra verplaatsingsverbod in.
Het ergste is gewoon dat je het ziet gebeuren _O- .
1/10 Van de rappers dankt zijn bestaan in Amerika aan de Nederlanders die zijn voorouders met een cruiseschip uit hun hongerige landen ophaalde om te werken op prachtige plantages.
"Oorlog is de overtreffende trap van concurrentie."
pi_156278793
Door de nieuwe camouflageverf wordt nederland het lachertje van de wereld, zeker als onder invloed van "haagse willem" oranje groen en blauw opnieuw gebruikt wordt als camouflagekleur, door de bezuinigingen op defensie worden alle LMB eenheden gedropt zonder parachutes, de artillerie schiet alleen met losse flodders en de soldaten gebruiken katapults. AchJa, Highlander, Admiral/General_aladeen, en de andere leden van nederlandse defensie worden ingezet als clowns om circus rens te redden van de ondergang, dat is immers de hoofdtaak geworden.

Nederland en duitsland worden kansloos overlopen door de russen, een paar verdwaalde moslim extremisten plegen een paar zelfmoordaanslagen ,maar die worden afgestraft door amsterdam en rotterdam plat te bombarderen. De overgebleven nederlanders vluchten , maar naar nederlands voorbeeld worden ze geweigerd in andere landen want ze hadden in belgie asiel moeten aanvragen in plaats van in de verenigde staten.
(Denk dat er wel een slotje op zou mogen, of dat het naar onzin mag met iedereen die lekker loopt te trollen. Hoopte op een "derde wereldoorlog" (heb het boek liggen, super boek) achtig topic, net zoals er hier vroeger wel gebeurde, maar blijkbaar is niemand meer te motiveren om er zoiets van te maken)
The past is history, the future a mystery, today is a gift, that why it is the present
  maandag 21 september 2015 @ 20:33:51 #12
35623 PPL
Autumnus Sempre
pi_156279453
welk boek?
auteur?

dank!
Burnt to the core but not broken
pi_156282533
quote:
0s.gif Op maandag 21 september 2015 20:13 schreef Sgt.Warlock het volgende:

(Denk dat er wel een slotje op zou mogen, of dat het naar onzin mag met iedereen die lekker loopt te trollen. Hoopte op een "derde wereldoorlog" (heb het boek liggen, super boek) achtig topic, net zoals er hier vroeger wel gebeurde, maar blijkbaar is niemand meer te motiveren om er zoiets van te maken)
Komt goed, wordt aan gewerkt begreep ik.

Dat defensiepersoneel enigszins sarcastisch is geworden na jarenlange bezuinigingen moet je maar even op de koop toe nemen. ;)
pi_156303480
Generaal Sir John Hackett
De Derde Wereldoorlog,
geschiedenis van de toekomst
The past is history, the future a mystery, today is a gift, that why it is the present
pi_156303512
Dat snap ik zeer goed dat je sarcastisch wordt na zoveel bezuinigingen. Het verdedigen van onze belangen is zeer moeilijk tot onmogelijk geworden.
The past is history, the future a mystery, today is a gift, that why it is the present
  Moderator dinsdag 22 september 2015 @ 19:49:34 #16
257132 crew  Awsom
pi_156303846
quote:
0s.gif Op maandag 21 september 2015 21:48 schreef AchJa het volgende:

[..]

Komt goed, wordt aan gewerkt begreep ik.

Dat defensiepersoneel enigszins sarcastisch is geworden na jarenlange bezuinigingen moet je maar even op de koop toe nemen. ;)
Daar wordt dit weekend inderdaad aan gewerkt!
pi_156418707
quote:
1s.gif Op dinsdag 22 september 2015 19:49 schreef Awsom het volgende:

[..]

Daar wordt dit weekend inderdaad aan gewerkt!
Goed, waar is het topic of waar is hetgeen waar aan gewerkt is?
The past is history, the future a mystery, today is a gift, that why it is the present
  Moderator zondag 27 september 2015 @ 13:00:09 #18
257132 crew  Awsom
pi_156419267
quote:
99s.gif Op vrijdag 25 september 2015 21:04 schreef Awsom het volgende:

[..]

Herstel: ik maak er wat moois van zodra ik vakantie heb. Soon.
pi_156460210
Leuk topic! Vroeger wel eens wat van meegelezen, maar post eigenlijk zelden op Fok! Probeer het nu maar eens weer, dus hoop dat mensen het leuk vinden. Ik hoop trouwens ook dat het accuraat is en qua tijden ook allemaal mogelijk zou zijn.

Nederland wordt keihard uit zijn droom gehaald. De wereld blijkt onvoorspelbaar en er komt geen wereldvrede. In plaats daarvan is zojuist de Derde Wereldoorlog uitgebroken en dat zal ook ons keihard raken. Hoe gaan we hier in godsnaam op reageren? Shit!

Nederland zegt alle steun toe aan de Oost-Europese landen en de luchtmobiele brigade zal als eerste worden ingezet. Zij maken onderdeel uit van de Very High Readiness Joint Task Force en zullen zo snel mogelijk naar Polen gevlogen worden. Voordat het zo ver is wacht ons nog een lange dag. Bij alle krijgsmachtonderdelen is het chaos op dit moment; niemand had verwacht dat dit zou gebeuren.

03:30
Binnen een half uur nadat de oorlog is uitgebroken is er crisisberaad op kantoor van de Minister President. Aanwezig zijn de generaals van de krijgsmachtonderdelen, de minister van Defensie, de Minister President, de Koning en Koningin, de minister van Buitenlandse zaken en de hoofden van de inlichtingendiensten. Zij zullen bespreken wat er als eerste moet gebeuren, want dat er wat moet gebeuren is duidelijk.

04:00
De eerste stappen zijn ondernomen. De Minister President zal het volk toespreken en hen kort maar duidelijk uitleggen dat zij zich moeten voorbereiden op zware tijden. Het leger zal in oorlogsstaat gebracht worden en alle materieel zal op operationele status gebracht moeten worden. Personeel dat de afgelopen jaren is afgevloeid, wordt via sms’jes en email benaderd om zich zo snel mogelijk op hun oude werkplek te melden. Is de kazerne gesloten, dan mag men zich melden op de dichtstbijzijnde basis. Een algehele mobilisatie is voorlopig nog niet aan de orde.

Al het materieel dat al wel verkocht is, maar nog niet geleverd wordt voorlopig in Nederland gehouden. Dat betekent onder meer dat we ineens weer tanks hebben. 80 tanks die aan Finland zijn verkocht zullen in Nederland weer worden ingezet.

04:00-08:00
Nederland ontwaakt op een geheel andere manier dan we gisteravond hadden voorzien. De ochtendjournaals melden de oorlog en zenden ieder half uur de toespraak van de Minister President uit. Geen enkele krant meld het nieuws tot nu toe; de kranten waren al naar de drukkerij. Onze smartphones melden het nieuws wel..

Met het komen van het licht wordt ook de daadwerkelijke omvang van de Russische uitbraak duidelijk: boven de Baltische Staten wordt gevochten door Duitse Typhoons, Zweedse Gripens, Finse F/A-18’s en Poolse en Deense F-16’s. De Duitsers waren verantwoordelijk voor de bescherming van het luchtruim boven de Baltische staten en krijgen nu de hulp van de dichtstbijzijnde landen. Op de grond is het intussen chaos. Spoorwegen en bruggen ontploffen, in de havens worden schepen tot zinken gebracht en op een aantal plekken zijn vuurgevechten uitgebroken. Het lijkt er op dat Russische sleeper cells ontwaken en hun taak uitvoeren. Litouwen is binnen gevallen vanuit Kaliningrad en Russische tanks trekken op richting de havenstad Klaipeda. Ook Letland en Estland worden binnen getrokken. In Tallinn zijn Russische commando’s gezien die met een veerboot vanuit Sint-Petersburg ongemerkt het land zijn binnen gekomen. Per Baltisch land lijkt een volledige Russische divisie ingezet te zijn, om zo snel mogelijk deze landen te overrompelen.

Ook Finland ontkomt niet aan de misère. Helsinki is gebombardeerd en in het noorden zijn troepen het land binnen getrokken richting Noorwegen. Finse troepen hebben de strijd nog niet aangebonden, maar zullen machteloos staan in het noorden, ze hebben geen tanks terwijl de Russen die wel hebben.

08:00-12:00
Ruim 5 uur na de eerste oorlogsverklaring komt vanuit heel Europa een reactie op gang. Amerikaanse A-10 Thunderbolts die tijdelijk in Duitsland gestationeerd waren, zijn op weg naar Oost-Europa om de Russische opmars te vertragen. Een aantal F-22’s dat in Europa gestationeerd was mengt zich in de strijd boven Noord-Europa en hebben daar hun eerste successen geboekt: 5 Su-27’s zijn neergehaald.

Ook Nederland roert zich. In Den Helder zijn de Zeven Provinciën-fregatten die niet op de kant liggen uitgevaren om het Nederlandse luchtruim in de gaten te houden en eventuele indringers in de Rotterdamse haven tegen te houden. Op Schiphol is de Marechaussee in grote getalen aanwezig. De Nederlandse Apaches zijn massaal opgestegen en in de richting van Duitsland vertrokken. Chinooks, Cougars en NH-90’s zijn vertrokken in de richting van Schaarsbergen en Assen om de daar aanwezige Luchtmobiele Brigade op te pikken en te vervoeren richting oorlogsgebied.

Over de Nederlandse onderzeeërs wordt geen enkele uitspraak gedaan, maar algemeen vermoed wordt dat zij een kijkje gaan nemen bij de Russische Noordelijke Vloot. Tegelijkertijd komen de eerste commentaren op het Nederlandse defensiebeleid ter sprake: er zou te veel en te roekeloos bezuinigd zijn. Hadden we maar nooit de Orions verkocht. Hadden we de tanks maar nooit afgeschaft. Vanuit het Ministerie van Defensie komt het nieuws dat de minister afstand heeft genomen van haar functie en dat haar plaats ingenomen wordt door de Commandant der Strijdkrachten. De minister van Financiën laat weten dat beperkingen op het defensiebudget voorlopig opgeheven worden.

Rond 10:00 heeft het grootste deel van het in 2013 afgevloeide personeel zich gemeld. De kennis die zij bij zich dragen is over het algemeen nog up to date en behalve fysieke training kunnen zij snel weer in stromen.

Pijnlijk duidelijk wordt ook dat het Nederlandse defensieapparaat in een deplorabele toestand verkeerd. Voorlopig is er alleen genoeg munitie om het Korps Commandotroepen en de Luchtmobiele Brigade in te zetten van de grondtroepen en er is niet genoeg kleding in voorraad om al het voormalige personeel te kleden. Laat staan te bewapenen.

Verschillende Europese munitie en wapenfabrikanten reageren op de plotselinge uitbraak van de oorlog door de productie te verhogen. FN Herstal bijvoorbeeld kondigt aan de productie 24/7 te laten draaien om enigszins achterstanden in te kunnen halen. Dat lijkt lastig aangezien er vermoedelijk gigantische hoeveelheden gebruikt gaan worden.
  zaterdag 3 oktober 2015 @ 07:10:11 #20
74865 Pumatje
Wij stelen die kazen!
pi_156566226
En wat wordt er met het vrijgekomen geld gedaan?
Wapens bestellen? Bij wie? Die zijn niet meer te krijgen.
[DEF] SC#8 Pumatje, niet geboren maar door de baas verstrekt
pi_156932670
quote:
0s.gif Op zaterdag 3 oktober 2015 07:10 schreef Pumatje het volgende:
En wat wordt er met het vrijgekomen geld gedaan?
Wapens bestellen? Bij wie? Die zijn niet meer te krijgen.
Is dit een serieuze reactie, of gewoon meer frustratie/trolgedrag ?
Ik begrijp al dat niemand er zin in heeft, want anders hadden mensen allang al gereageerd.

Niek92, bedankt voor het proberen,
The past is history, the future a mystery, today is a gift, that why it is the present
  maandag 19 oktober 2015 @ 03:09:05 #22
74865 Pumatje
Wij stelen die kazen!
pi_156937921
quote:
0s.gif Op zondag 18 oktober 2015 22:16 schreef Sgt.Warlock het volgende:

[..]

Is dit een serieuze reactie, of gewoon meer frustratie/trolgedrag ?
Ik begrijp al dat niemand er zin in heeft, want anders hadden mensen allang al gereageerd.

Niek92, bedankt voor het proberen,
Dit meen ik. Wil je herbewapenen voor een conflict in 2040.. dien je nu te bestellen anders ben je te laat.
[DEF] SC#8 Pumatje, niet geboren maar door de baas verstrekt
  maandag 19 oktober 2015 @ 16:49:43 #23
54837 nixxx
NIET broer van TD
pi_156947355
Denken jullie dat in dit geval de navo mogelijk (tactische ) kernwapens in zou zetten om een Russische opmars op bepaalde plekken te stoppen? Ik denk dat niemand daar aan wil beginnen, dat het stilzwijgend afgesproken wordt om die krengen in de bunkers te laten. Misschien zelfs dat Oost Europa opgegeven wordt, afhankelijk van hoe snel de Russen hun doel bereiken en hoe snel de navo (lees Amerika ) troepen kan opbouwen in Europa.
ik ben niet gek.. ik ben volstrekt niet gek, ik ben helemaal niet gek... ik ben een nagemaakte gek
gooi alles weg neem een besluit, doe als het moet alles opnieuw
  woensdag 21 oktober 2015 @ 23:32:24 #24
444624 Walterwhite64
alle hoeren zijn vrouwen.
pi_157007294
quote:
1s.gif Op maandag 19 oktober 2015 03:09 schreef Pumatje het volgende:

[..]

Dit meen ik. Wil je herbewapenen voor een conflict in 2040.. dien je nu te bestellen anders ben je te laat.
onzin, meerdere chemische plants in nederland zijn capabel om binnen 24 uur munitie te draaien. :)
Neem het leven niet te serieus, je overleeft het toch niet.
  Moderator woensdag 21 oktober 2015 @ 23:47:06 #25
257132 crew  Awsom
pi_157007727
quote:
0s.gif Op maandag 19 oktober 2015 16:49 schreef nixxx het volgende:
Denken jullie dat in dit geval de navo mogelijk (tactische ) kernwapens in zou zetten om een Russische opmars op bepaalde plekken te stoppen? Ik denk dat niemand daar aan wil beginnen, dat het stilzwijgend afgesproken wordt om die krengen in de bunkers te laten. Misschien zelfs dat Oost Europa opgegeven wordt, afhankelijk van hoe snel de Russen hun doel bereiken en hoe snel de navo (lees Amerika ) troepen kan opbouwen in Europa.
Ik denk dat dat een beetje aan de intentie van Rusland zal liggen... Vallen ze 'alleen' de baltische staten binnen, dan zie ik het niet zo snel gebeuren. Trekken ze echter op richting Parijs/Berlijn/Londen, dan zie ik ze wel vallen. :P

quote:
0s.gif Op woensdag 21 oktober 2015 23:32 schreef Walterwhite64 het volgende:

[..]

onzin, meerdere chemische plants in nederland zijn capabel om binnen 24 uur munitie te draaien. :)
Maar zijn de grondstoffen daarvoor ook voldoende aanwezig?
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')