quote:
Op maandag 9 november 2015 17:43 schreef Mainport het volgende:[..]
Wat ik wil (goedacht, zinvol en nuttig vind) wordt door deze structuur onmogelijk gemaakt. Vandaar mijn klaagzang.
En ik verrek liever dan te capituleren voor dit moderne lijfeigenschap
Je moet ook helemaal niet capituleren, je moet het binnen het systeem zo goed mogelijk maken. (of het systeem omver werpen, maar die kans is gering).
Het systeem biedt genoeg mogelijkheden. De HRA in combinatie met het inflatie/lage-rentebeleid van de ECB bijvoorbeeld. Als je maar genoeg leent dan kun je al rijk worden enkel door in een huis te wonen. En dan zijn er nog die heerlijke effecten op de AEX hiervan, in combinatie met een beetje leverage. Genoeg werk te vinden dat best leuk is en waarvoor je je niet al te zeer hoeft in te spannen.
Niet dat ik nu dit systeem an sich wil verdedigen, want dat intereseert me niet. Ik wil alleen laten zien dat er mogelijkheden zijn binnen het systeem.
Hadden we hier een soort Soviet-communisme, dan kon je partijlid worden om zo een Datsja te bemachtigen, ondertussen een beetje handelen op de zwarte markt voor de broodnodige luxe en op COMINSOL-zomerkampen gaan om jonge communistische heldinnen tussen de benen te zitten.
Of de Middeleeuwen. Ook al zo'n kansrijke tijd. Als je een oud stuk hout opgroef en goed verhalen kon verzinnen, dan verkocht je dat voor 3 jaarsalarissen aan de bisschop van Utrecht, als origineel stuk van het kruis van Jezus. En anders viel er aan aflaten en boetedoeningen altijd nog genoeg te verdienen zonder dat je al te moe werd.
Dus ieder systeem biedt wel wat. Is het onze het beste? Dat weet ik niet en dat maakt me ook niet uit. Wat ik wel weet is dat ons systeem mogelijkheden genoeg biedt.