Jeppesen is een van de grootste leveranciers hiervan. Weet niet of alles zomaar gratis beschikbaar is maar op Google images staat al een hele hoop.quote:Op zaterdag 15 augustus 2015 20:04 schreef Hojdhopper het volgende:
Niet geheel vliegen gerelateerd, eerder aan vliegvelden: weet iemand of er plattegronden beschikbaar zijn van taxi- en banenstelsel (heeft waarschijnlijk een officiële naam die ik niet weet) van vliegvelden?
Thanks!quote:Op zaterdag 15 augustus 2015 21:36 schreef Thetallguy het volgende:
[..]
Jeppesen is een van de grootste leveranciers hiervan. Weet niet of alles zomaar gratis beschikbaar is maar op Google images staat al een hele hoop.
Die voormalige rookruimtes, zijn dat bijv. die hokjes in terminal E die nu door passagiers worden gebruikt om op de grond te slapen tijdens een lange overstap als het hotel in de terminal vol is?quote:Op zaterdag 15 augustus 2015 07:39 schreef static het volgende:
[..]
Er is dus geen publiekelijke rookruimte meer. Toen ik aankwam vanuit HK vroeg ik het aan één van de medewerkers die daar stond, die kreeg een halve rol-beroerte en verzekerde mij dat roken op de hele luchthaven stren verboden was. Dat bleek ook wel, want de ruimtes die vroeger als rookruimte dienden waren helemaal leeggehaald met grote stickers 'no smoking'.
Via via vond ik een lounge (naast die van Skyteam), die wél een rookruimte heeft. Mooi dus.
Nee, die zijn helemaal dichtgetimmerd. Wel gezien op Tbilisi airport, heb ik nog ergens een foto van, straks even opzoeken.quote:Op zondag 16 augustus 2015 09:17 schreef Igen het volgende:
Die voormalige rookruimtes, zijn dat bijv. die hokjes in terminal E die nu door passagiers worden gebruikt om op de grond te slapen tijdens een lange overstap als het hotel in de terminal vol is?
Ja! Sterker nog, vanochtend de heenreis vastgelegd en toen zag ik ineens dat we op de terugreis andere plekken hadden dan gereserveerd. Gebeld of het geen foutje was, maar we blijken gratis te zijn geupgrade naar Premium Comfort.quote:
Das mooi geluk hebben!quote:Op dinsdag 18 augustus 2015 18:48 schreef MissLuna het volgende:
Ja! Sterker nog, vanochtend de heenreis vastgelegd en toen zag ik ineens dat we op de terugreis andere plekken hadden dan gereserveerd. Gebeld of het geen foutje was, maar we blijken gratis te zijn geupgrade naar Premium Comfort..
Arke gaat precies in jullie vakantie hun 787 vliegtuigen ombouwen. De eerste 7 rijen stoelen (18x Star Class en 27x Comfort Class) gaan er helemaal uit en worden vervangen door 47x Premium Comfort.quote:Blijkt dat Star Class niet meer wordt aangeboden en overgegaan is naar Premium Comfort, dus er zijn veel stoelen 'over'. Nu duimen dat we op de heenweg ook zoveel geluk hebben..
Je kan nu al een ticket kopen, maar je moet wel exact de voornaam en achternaam gebruiken die straks in je paspoort komen te staan. Als je bijvoorbeeld een letter met " ' ^ etc hebt zou ik persoonlijk even wachten. Als het niet klopt levert dat een hoop gedoe op.quote:Op donderdag 20 augustus 2015 11:20 schreef De-Hamster het volgende:
In oktober voor de eerste keer (vijf dagen) naar de VS, zojuist mijn paspoort opgevraagd.
Kan ik pas een vliegticket kopen zodra ik mijn paspoort volgende week binnen heb? Of kan dit nu al. Heb ik verder nog iets als een visum nodig?
Nee ik heb eigenlijk geen naam waar ook maar enige fout mee gemaakt kan worden. Is een paspoortnummer dan niet nodig?quote:Op donderdag 20 augustus 2015 11:53 schreef FredvZ het volgende:
[..]
Je kan nu al een ticket kopen, maar je moet wel exact de voornaam en achternaam gebruiken die straks in je paspoort komen te staan. Als je bijvoorbeeld een letter met " ' ^ etc hebt zou ik persoonlijk even wachten. Als het niet klopt levert dat een hoop gedoe op.
Voor het reizen naar de VS heb je een ESTA nodig.
Nee, dat nummer is niet nodig. Een veel gemaakte denkfout (waar ik me zelf ook jarenlang aan schuldig maakte). De identificatie van de reiziger gaat aan de hand van voor, achternaam en geboortedatum. Daarom moet het ook precies kloppen.quote:Op donderdag 20 augustus 2015 13:43 schreef De-Hamster het volgende:
Nee ik heb eigenlijk geen naam waar ook maar enige fout mee gemaakt kan worden. Is een paspoortnummer dan niet nodig?
Zo zien ze eruit (in alle terminals); was er vanochtend op doorreis naar Hong Kong:quote:Op zondag 16 augustus 2015 09:17 schreef Igen het volgende:
Die voormalige rookruimtes, zijn dat bijv. die hokjes in terminal E die nu door passagiers worden gebruikt om op de grond te slapen tijdens een lange overstap als het hotel in de terminal vol is?
Expedia vroeg er eerder ook nog wel om. Mijn oude paspoortnummer duikt daar zo nu en dan nog wel eens op. Maar nu hoeven ze dat ook niet meer te hebben.quote:Op donderdag 20 augustus 2015 13:55 schreef FredvZ het volgende:
Het misverstand komt nog uit de tijd dat mensen naar het reisbureau gingen voor het boeken van tickets. Die vroegen dan ook om het paspoort (om er dus voor te zorgen dat voor, achternaam en geboortedatum klopte). Bij het inchecken vroeg de medewerkerster ook om je paspoort (om zeker te zijn dat de juiste personen meegaan). Veel mensen kregen daardoor het idee dat je een paspoort(nummer) nodig hebt om een ticket te kunnen boeken.
Bedankt dit is allemaal heel erg duidelijk!quote:Op donderdag 20 augustus 2015 13:55 schreef FredvZ het volgende:
[..]
Nee, dat nummer is niet nodig. Een veel gemaakte denkfout (waar ik me zelf ook jarenlang aan schuldig maakte). De identificatie van de reiziger gaat aan de hand van voor, achternaam en geboortedatum. Daarom moet het ook precies kloppen.
Het misverstand komt nog uit de tijd dat mensen naar het reisbureau gingen voor het boeken van tickets. Die vroegen dan ook om het paspoort (om er dus voor te zorgen dat voor, achternaam en geboortedatum klopte). Bij het inchecken vroeg de medewerkerster ook om je paspoort (om zeker te zijn dat de juiste personen meegaan). Veel mensen kregen daardoor het idee dat je een paspoort(nummer) nodig hebt om een ticket te kunnen boeken.
Nu met online verkoop van tickets is het spel veranderd en zie je dat mensen wel eens een foutje maken met de naam op het ticket (met alle goede van dien). Door het online inchecken (wat nu dus eigenlijk niet meer inhoud dan dat je als reiziger verklaard dat je de reis gaat maken en dat je gegevens op het ticket kloppen met je paspoort) komt de airline er pas bij het boarden achter als je naam niet klopt met je ticket. En dan kunnen ze vaak niet veel meer doen.
In de oude sitatuatie zou de baliemedewerker van de incheckbalie hier achterkomen en dan is het nog vroeg genoeg om de boel te corrigeren (dit was ook een van de redenen waarom je uren vooraf aanwezig moest zijn).
Dat kloptquote:Op vrijdag 21 augustus 2015 09:07 schreef De-Hamster het volgende:
Bedankt dit is allemaal heel erg duidelijk!
Ik neem aan dat ik de ESTA wel pas kan aanvragen nadat ik mijn paspoort heb he?
Ja, voor de skyteam voordelen. Je hebt geen rechts op KLM voordelen bij Alitalia en ook geen Alitalia voordelen op Alitalia vluchten. Maar de alliantie voordelen krijg je.quote:Op zaterdag 22 augustus 2015 12:00 schreef LangeTabbetje het volgende:
Als je eenmaal een status hebt bereikt bij KLM (Silver, Gold), geldt deze status dan voor alle Skyteam partners ?
Duidelijk, thanks !quote:Op zaterdag 22 augustus 2015 12:25 schreef XL het volgende:
[..]
Ja, voor de skyteam voordelen. Je hebt geen rechts op KLM voordelen bij Alitalia en ook geen Alitalia voordelen op Alitalia vluchten. Maar de alliantie voordelen krijg je.
Voorbeeld:
Bij airberlin (oneworld) krijg ik als platinum een vrije stoel naast me en een gratis maaltijd naast de gewone boardservice (voordelen van airberlin). Daarnaast krijg ik lounge toegang, priority boarding security etc (alliantie voordelen).
Vlieg ik met British Airways dan heb ik geen lege stoel naast me, geen gratis maaltijd. Wel priority en lounge toegang etc. BA statusleden kunnen voor BA vluchten makkelijk miles upgrades krijgen (extra availability) en dan kan ik als airberlin lid niet benutten.
Dit is toch hopelijk niet Ghuangzhou airport ? Kom ik van de week, en wil ik nog wel even een peukie kunnen doen voordat we verder vliegen.....quote:Op donderdag 20 augustus 2015 15:06 schreef static het volgende:
[..]
Zo zien ze eruit (in alle terminals); was er vanochtend op doorreis naar Hong Kong:
[ link | afbeelding ]
Dat ziet er anders vreselijk goed uit voor een rookruimte. Over een paar weken heb ik een tussenstop in Abu Dhabi, daar hebben ze de meest verschrikkelijke rookruimte die je je maar kunt voorstellen (heel klein, superdruk, geen ventilatie en onwijs goor). Vorig jaar bedacht ik me dat dat een goed moment zou zijn om te stoppen met roken. Ik vroeg me werkelijk af hoe ontzettend verslaafd ik wel niet ben dat ik het ervoor over had om daar een sigaret te willen roken.quote:Op zaterdag 22 augustus 2015 12:43 schreef LangeTabbetje het volgende:
[..]
Dit is toch hopelijk niet Ghuangzhou airport ? Kom ik van de week, en wil ik nog wel even een peukie kunnen doen voordat we verder vliegen.....
Nee, deze: http://www.svo.aero/en/ , moscow dus. Daar is roken in de ban gegaan. Er is echter een lounge die (stiekem) een rookruimte heeft, ook al geven ze dat niet toe.quote:Op zaterdag 22 augustus 2015 12:43 schreef LangeTabbetje het volgende:
[..]
Dit is toch hopelijk niet Ghuangzhou airport ? Kom ik van de week, en wil ik nog wel even een peukie kunnen doen voordat we verder vliegen.....
Nou, nee hoor..quote:Op zaterdag 22 augustus 2015 15:42 schreef sirdanilot het volgende:
normaliter heb je op elke luchthaven toch wel een rookruimte?
Ben laatst op schiphol geweest, lissabon, frankfurt.... overal rookruimtes.quote:
Guangzhou is een hell hole waar ik nooit meer terug wil komen.quote:Op zaterdag 22 augustus 2015 12:43 schreef LangeTabbetje het volgende:
[..]
Dit is toch hopelijk niet Ghuangzhou airport ? Kom ik van de week, en wil ik nog wel even een peukie kunnen doen voordat we verder vliegen.....
Mijn voornaam op mijn paspoort bevat een ë, maar die kon ik niet invoeren bij het boeken.quote:Op donderdag 20 augustus 2015 13:55 schreef FredvZ het volgende:
[..]
Nee, dat nummer is niet nodig. Een veel gemaakte denkfout (waar ik me zelf ook jarenlang aan schuldig maakte). De identificatie van de reiziger gaat aan de hand van voor, achternaam en geboortedatum. Daarom moet het ook precies kloppen.
Het misverstand komt nog uit de tijd dat mensen naar het reisbureau gingen voor het boeken van tickets. Die vroegen dan ook om het paspoort (om er dus voor te zorgen dat voor, achternaam en geboortedatum klopte). Bij het inchecken vroeg de medewerkerster ook om je paspoort (om zeker te zijn dat de juiste personen meegaan). Veel mensen kregen daardoor het idee dat je een paspoort(nummer) nodig hebt om een ticket te kunnen boeken.
Nu met online verkoop van tickets is het spel veranderd en zie je dat mensen wel eens een foutje maken met de naam op het ticket (met alle goede van dien). Door het online inchecken (wat nu dus eigenlijk niet meer inhoud dan dat je als reiziger verklaard dat je de reis gaat maken en dat je gegevens op het ticket kloppen met je paspoort) komt de airline er pas bij het boarden achter als je naam niet klopt met je ticket. En dan kunnen ze vaak niet veel meer doen.
In de oude sitatuatie zou de baliemedewerker van de incheckbalie hier achterkomen en dan is het nog vroeg genoeg om de boel te corrigeren (dit was ook een van de redenen waarom je uren vooraf aanwezig moest zijn).
Immigratie heb ik niet nodig, enkel overstapje doen....quote:Op zondag 23 augustus 2015 00:29 schreef MartijnUK het volgende:
[..]
Guangzhou is een hell hole waar ik nooit meer terug wil komen.
Het vliegveld is momenteel in verbouwing en de wachttijd voor immigratie was zo'n 3 en half uur (tegen elkaar gedrukt staan in een ruimte zonder airco bij 30+ graden).
Succes ermee
Zolang het klopt met de spelling van je naam links onderaan je paspoort (tussen de >>>> tekens, in hoofdletters)quote:Op zondag 23 augustus 2015 00:32 schreef daNpy het volgende:
[..]
Mijn voornaam op mijn paspoort bevat een ë, maar die kon ik niet invoeren bij het boeken.
Pas toen ik dat wijzigde naar een gewone 'e' kon ik verder met boeken.
Wij reizen overigens niet naar de USA (en van de vorige reizen weet ik het niet precies), dus denk dat het wel goed komt?
Dalijk ff kijken dan, maar volgens mij stond daar ook ë.quote:Op zondag 23 augustus 2015 06:00 schreef FredvZ het volgende:
[..]
Zolang het klopt met de spelling van je naam links onderaan je paspoort (tussen de >>>> tekens, in hoofdletters)
Wij deden ook een overstap maar omdat we van de domestic terminal naar internationaal moesten gingen we toch door immigratie heenquote:Op zondag 23 augustus 2015 03:44 schreef LangeTabbetje het volgende:
[..]
Immigratie heb ik niet nodig, enkel overstapje doen....
Tja, dat is dan altijd lekker irritant, van die uber lange rijen.....quote:Op zondag 23 augustus 2015 10:10 schreef MartijnUK het volgende:
[..]
Wij deden ook een overstap maar omdat we van de domestic terminal naar internationaal moesten gingen we toch door immigratie heen
gewoon niet treuzelen bij het uit stappen , scheelt zoveel.quote:Op zondag 23 augustus 2015 10:23 schreef LangeTabbetje het volgende:
[..]
Tja, dat is dan altijd lekker irritant, van die uber lange rijen.....
Ik zal er geen last van hebbenquote:Op zondag 23 augustus 2015 10:30 schreef Roger_ het volgende:
[..]
gewoon niet treuzelen bij het uit stappen , scheelt zoveel.
en normaal zijn de rijen wel lang, maar als je gewoon je geduld bewaard is het zo voorbij.
een intercontinentale vlucht op een Apron ?? dat zijn toch echt wel de uitzonderingen. Een keer gehad met de A380 op Johannesburg, maar dat was toch echt de enigste die ik me kan herinneren.quote:Op zondag 23 augustus 2015 10:32 schreef LangeTabbetje het volgende:
[..]
Ik zal er geen last van hebben, zeg enkel dat het irritant is. En soms heb je geen keuze, kan je we niet treuzelen bij uitstappen, maar als je dan vervolgens eerst een stuk in de bus moet heb je er nog niks aan....
Of je sprint in 1 keer door, en er zijn net 3 boeings voor je geland, sta je nog steeds in de rij....
Etihad in Abu Dhabi werkt nog volop met bussen.....quote:Op zondag 23 augustus 2015 10:40 schreef Roger_ het volgende:
[..]
een intercontinentale vlucht op een Apron ?? dat zijn toch echt wel de uitzonderingen. Een keer gehad met de A380 op Johannesburg, maar dat was toch echt de enigste die ik me kan herinneren.
En je hoeft niet te rennen, maar gewoon doorlopen, dus niet op de lopende banden blijven staan, effe kijken welke roltrap, of trap sneller is. En (ruim) voor het landen de behoefte doen.
Paramariboquote:Op zondag 23 augustus 2015 10:40 schreef Roger_ het volgende:
[..]
een intercontinentale vlucht op een Apron ?? dat zijn toch echt wel de uitzonderingen. Een keer gehad met de A380 op Johannesburg, maar dat was toch echt de enigste die ik me kan herinneren.
En je hoeft niet te rennen, maar gewoon doorlopen, dus niet op de lopende banden blijven staan, effe kijken welke roltrap, of trap sneller is. En (ruim) voor het landen de behoefte doen.
Punta Cana heeft ook alle vluchten zonder slurf.quote:Op zondag 23 augustus 2015 10:40 schreef Roger_ het volgende:
een intercontinentale vlucht op een Apron ?? dat zijn toch echt wel de uitzonderingen. Een keer gehad met de A380 op Johannesburg, maar dat was toch echt de enigste die ik me kan herinneren.
Op Sheremetyevo gehad dat ze de deur naast de slurf open hadden gezet om daarna met de bus naar een 777 te worden vervoerd aan de andere kant van het vliegveldquote:Op zondag 23 augustus 2015 15:37 schreef FredvZ het volgende:
[..]
Punta Cana heeft ook alle vluchten zonder slurf.
Holguin volgens mij ook.
Eén keer meegemaakt in Brazilië, Sao Paulo, toen op een inkomende KLM vlucht een verdacht geval van H5N1 geconstateerd werd. Kist ergens achteraf in quarantaine en ontsmet en met meer dan 3 uur vertraging vertrokken naar AMS. Instappen duurde even voordat alle 400 passagiers per bus naar het vliegtuig vervoerd waren.quote:Op zondag 23 augustus 2015 20:28 schreef sirdanilot het volgende:
Intercontinentaal heb ik zelfs in Brazilie nooit meegemaakt zonder slurf volgens mij...
Dat klinkt in theorie trouwens heel goed, een rookvrije luchthaven, probleem van Moskou is dat veel overstappers op de Aeroflut vluchten niet door de immigratie kunnen maar wel een paar uur een tussenstop hebben...quote:Op zaterdag 22 augustus 2015 15:24 schreef static het volgende:
[..]
Nee, deze: http://www.svo.aero/en/ , moscow dus. Daar is roken in de ban gegaan. Er is echter een lounge die (stiekem) een rookruimte heeft, ook al geven ze dat niet toe.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |