SPOILER: Uitleg symbolen weerkaartenOm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.• KNMI begrippen (nederlands)
• Extreem weer begrippen (nederlands)
• Johanns Meteo Uitleg (nederlands)
• Actueel aardbevingen - IJsland + wereld (nederlands/engels)
• Kanaalrat
• Polar Low
• Windschering
• CAPE + Liftedindex
• GFS & Europese weermodel
• Waar woont iedereen?
• Realtime onweermeldingen
Never Stop Exploring!
Life begins at the end of your comfort zone!
Follow me on Twitter: https://twitter.com/EdwinKr83 Instagram: https://www.instagram.com/edwinkr83/
Geen klimaatregelaar om je zolderkamer hebbenquote:Op donderdag 30 juli 2015 12:01 schreef Burner82 het volgende:
Je kunt je ook niet kleden op dit weer... Ene moment koude wind en een stortbui, andere moment is het hartstikke warm en schijnt de zon...
Apart dat Portugal er zo buiten valt of lijkt dat zo?quote:Op donderdag 30 juli 2015 12:00 schreef INViCTuS het volgende:
Flinke temperatuurafwijking in de Alpen in july:
[ afbeelding ]
Als je last hebt van een stortbui in je zolderkamer, heb je niet veel aan een klimaatregelaar en kun je beter eerst je dak repareren.quote:Op donderdag 30 juli 2015 12:36 schreef ieniminimuis het volgende:
[..]
Geen klimaatregelaar om je zolderkamer hebben
Regen maakt een herrie op je dak! Kun je het geluid niet meer horen van je schietspel.quote:Op donderdag 30 juli 2015 13:17 schreef LTVDK het volgende:
[..]
Als je last hebt van een stortbui in je zolderkamer, heb je niet veel aan een klimaatregelaar en kun je beter eerst je dak repareren.
Weet niet of het apart is, maar valt inderdaad wel op. Blijkbaar is het daar in july frisser geweest dan normaal. Spanje was namelijk zinderend heet, in grote delen in ieder geval. o.a dit:quote:Op donderdag 30 juli 2015 13:16 schreef Frutsel het volgende:
[..]
Apart dat Portugal er zo buiten valt of lijkt dat zo?
Het klinkt misschien heel raar, maar ik kom ook wel eens buitenquote:Op donderdag 30 juli 2015 12:36 schreef ieniminimuis het volgende:
[..]
Geen klimaatregelaar om je zolderkamer hebben
Het was inderdaad heerlijk in oostenrijkquote:Op donderdag 30 juli 2015 12:00 schreef INViCTuS het volgende:
Flinke temperatuurafwijking in de Alpen in july:
[ afbeelding ]
Dat is net niet gehaald, maar het scheelt niet veel.quote:Op vrijdag 31 juli 2015 02:36 schreef GekkePoes het volgende:
19 juli 1971 Dedemsvaart, koudste juli-nacht ooit, 0,7 graden
twitter:StormchaserNL twitterde op donderdag 30-07-2015 om 20:12:45Ronduit spectaculaire foto van de waterhoos vanmiddag bij Rozenburg, boven de Nieuwe Waterweg! Foto: Hans v Overbeek. http://t.co/SxXUSfnQPJ reageer retweet
twitter:RichardMaasdijk twitterde op donderdag 30-07-2015 om 20:05:07Toch wel dichtbij
linksonder bedrijven terrein #Maassluis #waterhoos #nieuwewaterweg http://t.co/ihS3p1KSSq reageer retweet
Dat is een grotequote:Op vrijdag 31 juli 2015 09:06 schreef Houtenbeen het volgende:
[ afbeelding ]twitter:StormchaserNL twitterde op donderdag 30-07-2015 om 20:12:45Ronduit spectaculaire foto van de waterhoos vanmiddag bij Rozenburg, boven de Nieuwe Waterweg! Foto: Hans v Overbeek. http://t.co/SxXUSfnQPJ reageer retweet
[ afbeelding ]twitter:RichardMaasdijk twitterde op donderdag 30-07-2015 om 20:05:07Toch wel dichtbij
linksonder bedrijven terrein #Maassluis #waterhoos #nieuwewaterweg http://t.co/ihS3p1KSSq reageer retweet
quote:Augustus begint met een zomerse periode met vanaf zondag middagtemperaturen van meer dan 25 graden. Volgende week maandag en donderdag wordt het volgens Meteo Limburg tropisch warm met ruim 30 graden.
Beierenquote:Op vrijdag 31 juli 2015 12:21 schreef Fred0w het volgende:
Drie weken vakantie.![]()
''Vanaf het weekend keert de zomer terug in Beieren. Het wisselvallige weer maakt plaats voor een mix van zon en wolken. De temperatuur loopt daarbij elke dag wat hoger op. Na het weekend zijn er op grote schaal tropische temperaturen te verwachten. Een enkele onweersbui behoort dan uiteindelijk weer tot de mogelijkheden, maar het lijkt dan zomers te blijven.''
Tuurlijk, hoe kan het ook anders als mijn vakantie er na dit weekend op zit!quote:Op vrijdag 31 juli 2015 13:12 schreef INViCTuS het volgende:
Om het te verduidelijken:
We staan aan de vooravond van een uiterst aangename periode zo laten de rekenbreinen ons deze ochtend geloven. Al enkele dagen zat de weersverbetering in de berekeningen en gezien oa gezien de EPS output van de laatste runs mogen we stellen we vanaf vandaag t/m waarschijnlijk ergens eind van de komende werkweek warm (tx > 20C) zomerweer tegemoet kunnen zien.
Het aardige is daarbij dat er wordt aangestuurd op een repeterend patroon waarbij de Benelux een week lang in de opgaande tak van een langgolvige Atlantische hoogtetrog vertoeft waarbij dan afwisselend cyclonale en anticyclonale bovenluchtpatronen elkaar afwisselen. Maar grosso modo blijft het synoptische plaatje met een hoogtetrog ten westen van ons en een rug ten (zuid)oosten gehandhaafd.
Aan de grond zien we uitlopers vanuit het Azorenhoog via onze omgeving eigen filiaaltjes vormen waarna met het naar (noord)oost passeren de warme lucht aan hun westflank ons land in wordt gestuurd. Vervolgens volgt cyclonale invloed in de vorm van (thermische) vores en een KF passage waarbij onweerskansen toenemen en we tijdelijk in koelere lucht komen. Vervolgens volgt een nieuwe rug vanuit het Azorenhoog die het weer snel stabiliseert, doortrekt en weer warmere lucht ons land in pompt waarna de onweerskans weer toeneemt.
Dit patroon wordt vandaag voor het eerst in gang gezet waarbij het eerste hogedrukfiliaaltje vanmiddag zo'n beetje pal boven NL ligt. Het systeem trekt oostwaarts waardoor we morgen in een zadelgebied liggen. Lagedrukinvloed reikt daarbij niet ver genoeg om buien te laten onstaan. Zowel vandaag als morgen dus rustig weer en oplopende temps naar 20-25C op zaterdag. Zondag volgt een nieuw hogedrukgebied welke wederom via onze omgeving (noord)oostwaarts trekt waarna, in samenwerking met een ontwikkelende thermische vore ten westen van ons, sterke WAA optreedt aan de westflank. Dat betekent zondag en maandag warmer (zondag zomers, maandag tropisch) met vanaf maandagavond toenemende onweerskansen als de vore onze omgeving nadert. Details volgen in een separaat onweerstopic.
En zo gaat het spelletje na maandag waarschijnlijk door met op dinsdag de passage van de vore en het KF waarna op woensdag een volgend filiaaltje van hogedruk zich weer via onze omgeving oostwaarts beweegt en we dus waarschijnlijk wederom tijdelijk de warme lucht in gaan en onweerskansen later weer toenemen. Opzich een uitermate fijn patroon aangezien het overwegend veel zon, warmte en periodiek onweersachtig zomerweer geeft. De snelle stabilisatie aan de polaire kant geeft daarbij ook aan dat we tijdens de relatief koele dagen (na KF passage) veel zon en al met al dus aangenaam weer zullen hebben. Genieten van de komende dagen dus!
Copy - past van een user op meteo-service
Hier ook!quote:Op vrijdag 31 juli 2015 13:37 schreef haags_kwartiertje het volgende:
[..]
Tuurlijk, hoe kan het ook anders als mijn vakantie er na dit weekend op zit!
Ieder voordeel heeft zijn nadeel, en andersom. Uiteindelijk mag ik ook niet klagen met 6 weken vakantie aaneengesloten, maar van die hittegolf heb ik nauwelijks kunnen genieten door omstandigheden...quote:Op vrijdag 31 juli 2015 13:39 schreef PaarsBeestje het volgende:
[..]
Hier ook!Maar ik vond het eigenlijk niet zo erg
Ik heb ontzettend veel in huis kunnen doen. Als het 30 graden is, doe je weer niets.
Ik had maar een weekquote:Op vrijdag 31 juli 2015 13:40 schreef haags_kwartiertje het volgende:
[..]
Ieder voordeel heeft zijn nadeel, en andersom. Uiteindelijk mag ik ook niet klagen met 6 weken vakantie aaneengesloten, maar van die hittegolf heb ik nauwelijks kunnen genieten door omstandigheden...
Lekkerquote:Op vrijdag 31 juli 2015 13:41 schreef PaarsBeestje het volgende:
[..]
Ik had maar een weekDan twee weken en één dag werken en dan weer 6 dagen vakantie
![]()
Wel jammer dat je in die tijd helemaal niet hebt kunnen genieten![]()
![]()
quote:Op vrijdag 31 juli 2015 13:43 schreef haags_kwartiertje het volgende:
[..]
Lekker
Ja ach, ik heb er iets moois voor terug gekregen![]()
Jawel, want dan kan Djeez weer een mooi berichtje maken voor de FPquote:Op vrijdag 31 juli 2015 14:16 schreef INViCTuS het volgende:
Pieken en dalen en alles of niets
Beter geen kaarten plaatsen van het navgem model
Geen zorgen, dit gaat echt niet door.quote:Op vrijdag 31 juli 2015 14:13 schreef Houtenbeen het volgende:
En de bakoven wordt weer aangezet![]()
![]()
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
dan weer twee dagen minder warm, en dan weer volle bak aan
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
twitter:MeteoGroupWeer twitterde op vrijdag 31-07-2015 om 16:23:05Komende nacht koelt het in het binnenland sterk af. Lokaal tot 3 graden, met op een beschutte plek mogelijk een graadje #vorst aan de grond. reageer retweet
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |