abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_154737674

Syri is een seculiere republiek met 22,5 miljoen inwoners en heeft sinds 2000 als president Bashar al-Assad. In de presidentsverkiezingen van 2014 won hij met 88,7% van twee tegenkandidaten. Voor 2000 was vanaf 1971 zijn vader Hafiz al-Assad aan de macht die in 1981 een gewelddadige opstand van het Moslimbroederschap neersloeg. Nadat eind 2010 in Tunesi demonstraties begonnen en daarbij Ben Ali werd verjaagd verspreiden de demonstraties zich door de hele regio waaronder in Syri. Volgens delen van de oppositie werd er door de overheid op vreedzame demonstranten geschoten.

In reactie op de demonstraties kondigde Assad hervormingen aan, er werd een nieuwe grondwet aangenomen waarin niet langer stond dat de Ba'ath-partij, een Arabisch nationalistische en socialistische partij, de staat en de samenleving leid en er ook andere politieke partijen mochten gevormd worden die niet lid zijn van het National Progressive Front, wel mochten partijen niet gebaseerd zijn op religie of etnische basis. Vervolgens werden er in 2012 parlementsverkiezingen gehouden waarbij ook partijen die niet lid zijn van het NPF zetels wonen, door de rebellen werden deze verkiezingen als ondemocratisch en oneerlijk beschouwd. In juni 2014 werden er presidentsverkiezingen gehouden waarbij ook andere kandidaten dan Assad mochten meedoen, dit werd door de rebellen ook als een farce gezien.

Tot nu toe zijn er in de oorlog meer dan 220.000 doden gevallen. Etnische groepen spelen een belangrijke rol in de oorlog, Syri bestaat voor 74% uit soennieten (van wie 10% Koerden), 13% sjiieten (met de alawieten als belangrijkste subgroep), 10% christenen en 3% druzen.

Een factor in de oorlog zijn de Koerden, een volk van 35 miljoen mensen met een eigen taal en cultuur, maar geen eigen land. Ze zijn verspreid over onder meer Turkije, Syri, Irak (Iraaks-Koerdistan), Iran en de vroegere Sovjet-Unie. De Syrische Koerden proberen neutraal te blijven in de oorlog tussen de regering en de rebellen, er zijn echter wel verschillende gevechten geweest tussen rebellen waaronder FSA + Al Nusra (Al Qaida) en de Koerden. Ook hebben er tussen het NDF/SAA en de Koerden zich wat incidenten voor gedaan. Ze hebben in de door hun bestuurden gebieden autonomie uitgeroepen. Net als de regering zijn ze seculier. Turkije is tegen de Koerdische autonomie en steunt daarom ISIS en Al Qaida tegen ze.

Vechtende groeperingen
List of armed groups in the Syrian Civil War
Syrische regering onder leiding van Bashar al-Assad
Syrisch Arabisch Leger (SAA) - leger van Syri
National Defence Force (NDF) - civiele ondersteuning van het Syrische leger
Hezbollah - islamitische militie en politieke partij in Libanon

Landen die de Syrische regering steunen: Rusland (sinds de Koude Oorlog een bondgenoot en Syri heeft de laatst overgebleven marinebasis van Rusland in de regio), China, Iran, Algerije, Soedan, Wit-Rusland, Venezuela, Irak en Noord-Korea.

Rebellen
Vrij Syrisch Leger (FSA) - verschillende milities die zich zo noemen
Islamitisch Front - wahabitische islamistische organisatie, verwerpt representatieve democratie en secularisme
Al-Nusra Front (JAN) - wahabitische terreurorganisatie, onderdeel van Al Qaida

IS(IS) - wahabitische terreurorganisatie dat zowel in Irak als in Syri opereert. Iedereen die niet soennitisch wordt onthoofd door deze groepering. In februari 2014 verbrak Al-Qaeda de banden met IS. IS heeft aan zowel de regering, de Koerden als de andere rebellen groepen de oorlog verklaart.

Landen die de rebellen steunen: NAVO-landen, Jordani, Libi, VAE, Saudi-Arabi en Qatar. De voornaamste reden van die landen om de rebellen te steunen is het bondgenootschap van Syri met Iran en Rusland, en de steun aan Hezbollah.

Koerden
Volksbeschermingeenheden (YPG) - Koerdisch leger, gesteund door de VS en de PKK

Kaart van de huidige militaire situatie
Rood = Syrische regering
Geel = Koerden (YPG)
Grijs = IS(IS)
Groen = andere rebellen (oa Islamitisch Front, Al Nusra (Al Qaida) en het Vrije Syrische Leger)

Zie ook
Syrische burgeroorlog - Wikipedia
BBC documentaire: A History of Syria with Dan Snow
Kaart van de huidige militaire situatie in Irak en Syri
Uitgebreide kaart van de militaire situatie in Syri

Updates
Syria's Civil War - Reddit
Al-Monitor

Twitteraars
Neutraal
https://twitter.com/ivansidorenko1
https://twitter.com/ejmalrai
https://twitter.com/edwardedark

Pro-Koerden
https://twitter.com/ArjDnn
https://twitter.com/r3sho

Pro-regering
https://twitter.com/leithfadel
https://twitter.com/petolucem
https://twitter.com/Zinvor
https://twitter.com/ahmadalissa
https://twitter.com/Isham_AlAssad
https://twitter.com/FGunay1
https://twitter.com/resistanceer
https://twitter.com/sayed_ridha
https://twitter.com/moscow_ghost

Pro-rebellen
https://twitter.com/markito0171
https://twitter.com/archicivilians
https://twitter.com/arabthomness
https://twitter.com/EliotHiggins
https://twitter.com/joshua_landis
pi_154737686
leithfadel twitterde op woensdag 29-07-2015 om 17:28:02 Hezbollah and the Syrian Arab Army take a group selfie in Zabadani: http://t.co/6cLRJppmRa reageer retweet
pi_154737710
snarwani twitterde op woensdag 29-07-2015 om 01:36:49 US writer kidnapped by #AQSyr for 2 yrs says #Nusra 'rule' doesn't match thr propaganda videos http://t.co/cvpMMVEX8f http://t.co/N78BOf0I4O reageer retweet
  woensdag 29 juli 2015 @ 18:17:38 #4
343860 UpsideDown
Baas Boven Baas
pi_154737933
deSyracuse twitterde op woensdag 29-07-2015 om 17:36:47 After 33 days of fighting in #Hasakah, #IS lost 287 men, including Al-Baraka governor and 21 suicide attacks (source @syriahr) reageer retweet
Say what?
pi_154738532
Interbrigades twitterde op dinsdag 28-07-2015 om 23:38:08 Each time Assad is under pressure/routed by #Jaish_Fateh #ISIS starts an offensive to help SAA. Pure coinicidence.^^ https://t.co/fifZSpvbt7 reageer retweet
RevolutionSyria twitterde op dinsdag 28-07-2015 om 22:40:14 "U.S. State Department: Assad is directly aiding #ISIS"So why don't you target Assad & gangs & helpers? #Syria http://t.co/GJ0Gai2byI reageer retweet


[ Bericht 33% gewijzigd door #ANONIEM op 29-07-2015 18:45:06 ]
pi_154738838
quote:
0s.gif Op woensdag 29 juli 2015 18:41 schreef Triggershot het volgende:
RevolutionSyria twitterde op dinsdag 28-07-2015 om 22:40:14 "U.S. State Department: Assad is directly aiding #ISIS"So why don't you target Assad & gangs & helpers? #Syria http://t.co/GJ0Gai2byI reageer retweet
Grappig als een proxy van Turkije iemand beschuldigt van het steunen van IS.
pi_154738899
quote:
0s.gif Op woensdag 29 juli 2015 18:52 schreef vermist het volgende:
U.S. State Department: Assad is directly aiding
Ach, de VS doet het ook, de banden tussen IS en Assad zijn dan ook evident.
Het is alleen jammer dat de Hezbollah terroristen en opper Iran schoothondje Nasrallah er een sektarisch oorlog van hebben gemaakt.

[ Bericht 11% gewijzigd door #ANONIEM op 29-07-2015 18:56:27 ]
pi_154738924
quote:
0s.gif Op woensdag 29 juli 2015 18:55 schreef Triggershot het volgende:

[..]

Ach, de VS doet het ook, de banden tussen IS en Assad zijn dan ook evident.
Net zo duidelijk als de banden tussen IS en Erdogan.
pi_154738953
Terwijl Koerden gemarteld werden in de gevangenissen van Syri was de sultan de beste vrienden met Assad.
pi_154738962
quote:
0s.gif Op woensdag 29 juli 2015 18:56 schreef vermist het volgende:

[..]

Net zo duidelijk als de banden tussen IS en Erdogan.
Het gaat zelfs zover als dat zowel Assad als Erdogan profiteren van IS, go figure.
pi_154739789
TT _O- ^O^
Ik heb Hem niet uit vrees voor de hel noch uit liefde voor het paradijs gediend, want dan zou ik als de slechte huurling zijn geweest; ik heb hem veeleer gediend in liefde tot Hem en in verlangen naar Hem.
-Rabia Al-Basri
  woensdag 29 juli 2015 @ 19:28:02 #12
343860 UpsideDown
Baas Boven Baas
pi_154739805
Geen hulp voor de YPG = geen Turkse 'safezone' in Syri

NOSWaagmeester twitterde op woensdag 29-07-2015 om 14:35:31 Daar sta je dan met je 'gamechanger'. Turken zeiden al dat er nog onderhandeld werd. Uitkomst: geen luchtsteun voor Koerden vanuit Incirlik. reageer retweet
NOSWaagmeester twitterde op woensdag 29-07-2015 om 14:59:15 Wat een verrassing: ook geen 'Safe Zone' in Syri, zeggen Amerikaanse functionarissen http://t.co/p7ulZvNWcs reageer retweet
NOSWaagmeester twitterde op woensdag 29-07-2015 om 15:01:39 Als dat waar is, blijft er belabberd weinig over van alle ‘doorbraken’ vd afgelopen week. Behalve een aan puin geschoten vredesproces. reageer retweet
Say what?
pi_154739822
quote:
0s.gif Op woensdag 29 juli 2015 18:52 schreef vermist het volgende:

[..]

Grappig als een proxy van Turkije iemand beschuldigt van het steunen van IS.
het is geen beschuldiging. het is een feit :*
Ik heb Hem niet uit vrees voor de hel noch uit liefde voor het paradijs gediend, want dan zou ik als de slechte huurling zijn geweest; ik heb hem veeleer gediend in liefde tot Hem en in verlangen naar Hem.
-Rabia Al-Basri
pi_154740099
quote:
0s.gif Op woensdag 29 juli 2015 18:02 schreef reza1 het volgende:

[..]

Wel nee, allemaal terroristen en Israel is geweldig hopelijk gaan ze door met Palestijns en Libanees land stelen en bezetten.
Jij ziet Hezbollah dus als bevrijders, van wat, een zogenaamde minuscuul stukje land waar vrijwel niemand woont?!
pi_154740167
Ik heb Hem niet uit vrees voor de hel noch uit liefde voor het paradijs gediend, want dan zou ik als de slechte huurling zijn geweest; ik heb hem veeleer gediend in liefde tot Hem en in verlangen naar Hem.
-Rabia Al-Basri
pi_154740248
quote:
0s.gif Op woensdag 29 juli 2015 18:02 schreef reza1 het volgende:

[..]

Wel nee, allemaal terroristen en Israel is geweldig hopelijk gaan ze door met Palestijns en Libanees land stelen en bezetten.
Jij ziet Hezbollah dus als bevrijders, van wat, een zogenaamde minuscuul stukje land waar vrijwel niemand woont?!?!
pi_154740390
quote:
99s.gif Op woensdag 29 juli 2015 19:28 schreef Slayage het volgende:

[..]

het is geen beschuldiging. het is een feit :*
Dan is de band tussen Erdogan en IS al helemaal een feit.
pi_154740569
quote:
0s.gif Op woensdag 29 juli 2015 19:46 schreef Slaro het volgende:

[..]

Jij ziet Hezbollah dus als bevrijders, van wat, een zogenaamde minuscuul stukje land waar vrijwel niemand woont?!?!
Als dat zo is waarom geeft Israel het dan niet gewoon terug?????
pi_154740600
leithfadel twitterde op woensdag 29-07-2015 om 19:42:36 Syria's not a Sunni state. Shove your aspirations up your ass. Syria belongs to Syrians. You can go to hell with your Sunni hegemony reageer retweet
pi_154740635
RanaHarbi twitterde op woensdag 29-07-2015 om 12:23:35 Turkey bombs Kurds, Israel bombs Syria's national defense forces ... ISIS and al-Qaeda are very thankful. reageer retweet
pi_154740639
Dat klopt, Syri is een Alawitische staat, waar het de Soennieten onderdrukt. :')
pi_154740690
:O
Turkije is een Turkse soennitische staat, waar het de Koerden en niet-soenniet onderdrukt.
pi_154740752
quote:
0s.gif Op woensdag 29 juli 2015 19:57 schreef reza1 het volgende:
RanaHarbi twitterde op woensdag 29-07-2015 om 12:23:35 Turkey bombs Kurds, Israel bombs Syria's national defense forces ... ISIS and al-Qaeda are very thankful. reageer retweet
:9~ :9~ :9~

Ik heb Hem niet uit vrees voor de hel noch uit liefde voor het paradijs gediend, want dan zou ik als de slechte huurling zijn geweest; ik heb hem veeleer gediend in liefde tot Hem en in verlangen naar Hem.
-Rabia Al-Basri
pi_154740756
quote:
5s.gif Op woensdag 29 juli 2015 19:55 schreef reza1 het volgende:

[..]

Als dat zo is waarom geeft Israel het dan niet gewoon terug?????
Omdat het van Israel is.
pi_154740770
quote:
0s.gif Op woensdag 29 juli 2015 19:59 schreef reza1 het volgende:
:O
Turkije is een Turkse soennitische Kemalistische staat, waar het de Koerden en (niet)-soenniet onderdrukt.
There fixed for ya. :7
pi_154740849
quote:
99s.gif Op woensdag 29 juli 2015 20:00 schreef Slayage het volgende:

[..]

:9~ :9~ :9~

[ afbeelding ]
Opzouten met dat soort Hezbollat sletjes.
pi_154740929
quote:
9s.gif Op woensdag 29 juli 2015 20:03 schreef Triggershot het volgende:

[..]

Opzouten met dat soort Hezbollat sletjes.
:9~ :9~ :9~

Ik heb Hem niet uit vrees voor de hel noch uit liefde voor het paradijs gediend, want dan zou ik als de slechte huurling zijn geweest; ik heb hem veeleer gediend in liefde tot Hem en in verlangen naar Hem.
-Rabia Al-Basri
pi_154740934
quote:
0s.gif Op woensdag 29 juli 2015 20:00 schreef Slaro het volgende:

[..]

Omdat het van Israel is.
Inderdaad je hebt helemaal gelijk, weg met alle goyims.
pi_154741054
laatste foto

:9~ :9~ :9~

Ik heb Hem niet uit vrees voor de hel noch uit liefde voor het paradijs gediend, want dan zou ik als de slechte huurling zijn geweest; ik heb hem veeleer gediend in liefde tot Hem en in verlangen naar Hem.
-Rabia Al-Basri
pi_154741077
quote:
0s.gif Op woensdag 29 juli 2015 20:05 schreef reza1 het volgende:

[..]

Inderdaad je hebt helemaal gelijk, weg met alle goyims.
[ afbeelding ]


Schijnbaar ben je niet bekend met de materie dus dan maar ter verduidelijking de bovenstaande afbeelding voor jou geplaatst.
pi_154741158
quote:
0s.gif Op woensdag 29 juli 2015 20:09 schreef Slaro het volgende:

[..]

[ afbeelding ]

Schijnbaar ben je niet bekend met de materie dus dan maar ter verduidelijking de bovenstaande afbeelding voor jou geplaatst.
Prachtige afbeelding, dit heeft me overtuigd dat de rest van de wereld en de VN het fout hebben.
pi_154741344
quote:
0s.gif Op woensdag 29 juli 2015 20:11 schreef reza1 het volgende:

[..]

Prachtige afbeelding, dit heeft me overtuigd dat de rest van de wereld en de VN het fout hebben.
De VN is van mening dat dit stuk grond niet in Libanon valt.
pi_154741392
quote:
0s.gif Op woensdag 29 juli 2015 20:16 schreef Slaro het volgende:

[..]

De VN is van mening dat dit stuk grond niet in Libanon valt.
Inderdaad dat komt totaal overeen met wat je net claimde.
quote:
0s.gif Op woensdag 29 juli 2015 20:00 schreef Slaro het volgende:

[..]

Omdat het van Israel is.
pi_154741489
quote:
0s.gif Op woensdag 29 juli 2015 20:16 schreef Slaro het volgende:

[..]

De VN is van mening dat dit stuk grond niet in Libanon valt.
Ja leuk, de VN is van mening dat Isral constant mensenrechten schendt, meerdere plekken onterecht bezet en schuldig is aan oorlogsmisdaden, veel onderwerpen waar dit topic dus niet over gaat.
  woensdag 29 juli 2015 @ 20:37:19 #35
343860 UpsideDown
Baas Boven Baas
pi_154742251
Janx53 twitterde op woensdag 29-07-2015 om 20:03:34 #YPG / #YPJ & #FSA advancing south from #AynIsa towards #IS stronghold #TalAlSiman north of Ar #Raqqah http://t.co/JI82aV9KUS reageer retweet


Baghdadi's bebaarde kontneukers slagen er niet meer zo best in de opmars te stoppen
Say what?
pi_154742562
quote:
0s.gif Op woensdag 29 juli 2015 20:17 schreef reza1 het volgende:

[..]

Inderdaad dat komt totaal overeen met wat je net claimde.

[..]

Zoals de hele Golan-hoogvlakte nu aan Israel toebehoort geldt hetzelfde voor dat gebied, maar zelfs dan, wat heeft dat met Hezbollah te maken verder als bevrijders? Waarvan?
pi_154742576
quote:
14s.gif Op woensdag 29 juli 2015 20:19 schreef Triggershot het volgende:

[..]

Ja leuk, de VN is van mening dat Isral constant mensenrechten schendt, meerdere plekken onterecht bezet en schuldig is aan oorlogsmisdaden, veel onderwerpen waar dit topic dus niet over gaat.
Dat de VN een onbetrouwbaar en zeer negeerbaar orgaan is moge duidelijk zijn inderdaad.
pi_154742673
quote:
0s.gif Op woensdag 29 juli 2015 20:45 schreef Slaro het volgende:

[..]

Dat de VN een onbetrouwbaar en zeer negeerbaar orgaan is moge duidelijk zijn inderdaad.
Toch betrouwbaar en relevant genoeg om te verwijzen naar in post #32.

Maar goed: Doel van dit topic is dus vooral Assad / ISIS en consorten zijn allemaal kut.
pi_154742690
quote:
0s.gif Op woensdag 29 juli 2015 20:45 schreef Slaro het volgende:

[..]

Zoals de hele Golan-hoogvlakte nu aan Israel toebehoort geldt hetzelfde voor dat gebied
Inderdaad, zoals ik net al zei de hele wereld inclusief de VN is fout behalve Israel.

quote:
maar zelfs dan, wat heeft dat met Hezbollah te maken verder als bevrijders? Waarvan?
Laten we het maar ontopic houden en dan is Hezbollah de bevrijder van het Syrische volk door ISIS en Al Qaida te bestrijden.
pi_154742714
quote:
10s.gif Op woensdag 29 juli 2015 20:48 schreef Triggershot het volgende:

[..]

Toch betrouwbaar en relevant genoeg om te verwijzen naar in post #32.

Maar goed: Doel van dit topic is dus vooral Assad / ISIS en consorten zijn allemaal kut.
Als reactie 'op' inderdaad, het doel van dit topic is Syri, het grensgebied met Israel lijkt me dus uiterst relevant.
pi_154742720
quote:
10s.gif Op woensdag 29 juli 2015 20:48 schreef Triggershot het volgende:

[..]

Toch betrouwbaar en relevant genoeg om te verwijzen naar in post #32.

Maar goed: Doel van dit topic is dus vooral Assad / ISIS en consorten zijn allemaal kut.
SAAI SIS is idd kut.
Exponentile deflatie van Bitcoin maakt arme mensen nog veel sneller armer dan het grote probleem van inflatie. Gematigde burning van Ethereum is de gulden middenweg.
pi_154742745
quote:
0s.gif Op woensdag 29 juli 2015 20:48 schreef reza1 het volgende:

[..]

Inderdaad, zoals ik net al zei de hele wereld inclusief de VN is fout behalve Israel.
Dat verzin je nu en heeft weinig met Hezbollah te maken.

[..]

quote:
Laten we het maar ontopic houden en dan is Hezbollah de bevrijder van het Syrische volk door ISIS en Al Qaida te bestrijden.
Sinds wanneer heeft het Syrische volk zich unaniem achter Hezbollah en Assad gesteld??
pi_154742838
quote:
0s.gif Op woensdag 29 juli 2015 20:49 schreef Slaro het volgende:

[..]

Als reactie 'op' inderdaad, het doel van dit topic is Syri, het grensgebied met Israel lijkt me dus uiterst relevant.
Irak en Turkije zijn ook grensgebied en hebben allemaal hun eigen topics. Wat de VN van Isral vindt is niet relevant voor dit topic.
pi_154742851
quote:
0s.gif Op woensdag 29 juli 2015 20:50 schreef Slaro het volgende:
Dat verzin je nu en heeft weinig met Hezbollah te maken.
Ja ik verzin dat inderdaad, alle bronnen zijn goyim propaganda.

quote:
Sinds wanneer heeft het Syrische volk zich unaniem achter Hezbollah en Assad gesteld??
Geen idee, ik weet niet hoe je daarbij komt.
pi_154742894
quote:
0s.gif Op woensdag 29 juli 2015 20:52 schreef Triggershot het volgende:

[..]

Irak en Turkije zijn ook grensgebied en hebben allemaal hun eigen topics. Wat de VN van Isral vindt is niet relevant voor dit topic.
Ik was niet de eerste die de VN erbij haalde dus je praat tegen de verkeerde en mocht het je ontgaan zijn Israel voert acties uit in Syri dus wat dat betreft.
  woensdag 29 juli 2015 @ 20:54:59 #46
168304 Mani89
We try not to sexualize them.
pi_154742915
:')
WashingtonPoint twitterde op woensdag 29-07-2015 om 19:17:19 18 of American trained-equiped Syrian moderates arrested by Nusra Front after entering Syria today - Turkish http://t.co/EWrz7LHhFX reageer retweet
Reis ver, drink wijn, denk na, lach hard, duik diep. Kom Terug.
pi_154742946
quote:
0s.gif Op woensdag 29 juli 2015 20:54 schreef Mani89 het volgende:
:')
WashingtonPoint twitterde op woensdag 29-07-2015 om 19:17:19 18 of American trained-equiped Syrian moderates arrested by Nusra Front after entering Syria today - Turkish http://t.co/EWrz7LHhFX reageer retweet
:')
pi_154742954
quote:
0s.gif Op woensdag 29 juli 2015 20:54 schreef Mani89 het volgende:
:')
WashingtonPoint twitterde op woensdag 29-07-2015 om 19:17:19 18 of American trained-equiped Syrian moderates arrested by Nusra Front after entering Syria today - Turkish http://t.co/EWrz7LHhFX reageer retweet
:D
pi_154742955
quote:
0s.gif Op woensdag 29 juli 2015 20:53 schreef reza1 het volgende:

[..]

Ja ik verzin dat inderdaad, alle bronnen zijn goyim propaganda.
Je verzint het inderdaad, je geeft een nieuwe betekenis aan datgene wat je eerder bracht, of ik moet maar gokken waar je het over hebt ergens.

[..]

quote:
Geen idee, ik weet niet hoe je daarbij komt.
Jij stelt dat Hezbollah bevrijders zijn, volgens mij zien veel Syrirs ze als onderdrukkers, bovendien is Hezbollah natuurlijk al een stukje ouder dan deze burgeroorlog zo.
pi_154742976
Israel hoort niet helemaal in dit topic hoor.
pi_154743123
De vrijheidsstrijders van Hezbollah gaan door met hun schoonmaak in Syri
Hamosh84 twitterde op woensdag 29-07-2015 om 20:32:14 #Hezbollah #SAA continue their clean up operation in #Zabadani killing scores of terrorists. #Syria http://t.co/SzHG0jMf5H reageer retweet
https://twitter.com/Hamosh84/status/626460236199669760
  woensdag 29 juli 2015 @ 21:04:12 #52
343860 UpsideDown
Baas Boven Baas
pi_154743311
quote:
0s.gif Op woensdag 29 juli 2015 20:54 schreef Mani89 het volgende:
:')
WashingtonPoint twitterde op woensdag 29-07-2015 om 19:17:19 18 of American trained-equiped Syrian moderates arrested by Nusra Front after entering Syria today - Turkish http://t.co/EWrz7LHhFX reageer retweet
quote:
0s.gif Op woensdag 29 juli 2015 17:10 schreef UpsideDown het volgende:
DailySabah twitterde op woensdag 29-07-2015 om 17:05:19 LATEST — Syrian Turkmen Colonel Hasan, leader of U.S train&equip program,and field commander Jasim detained by Al-Nusra Front: Local Sources reageer retweet
lol
Say what?
pi_154743582
quote:
0s.gif Op woensdag 29 juli 2015 20:56 schreef Specularium het volgende:
Israel hoort niet helemaal in dit topic hoor.
http://www.haaretz.com/news/diplomacy-defense/1.668447

Zeer relevant.
pi_154743816
quote:
Die hele discussie eromheen niet.
pi_154745067
ya ali ya aliiii

quote:
Brothers in Iran’s Revolutionary Guards Killed Near Palmyra

An Iranian defense website reports that two of Iran’s Revolutionary Guards, brothers Mostafa and Mojtaba Bakhti, have been killed in fighting with the Islamic State near Palmyra in central Syria.
http://www.defapress.ir/Fa/News/50313
Ik heb Hem niet uit vrees voor de hel noch uit liefde voor het paradijs gediend, want dan zou ik als de slechte huurling zijn geweest; ik heb hem veeleer gediend in liefde tot Hem en in verlangen naar Hem.
-Rabia Al-Basri
  woensdag 29 juli 2015 @ 22:03:14 #56
343860 UpsideDown
Baas Boven Baas
pi_154745956
quote:
Riekt naar: ISIS > SAA
Say what?
pi_154746110
Kennelijk was dit stuk verdriet het doel van Isral vandaag.



quote:
Hezbollah Child-Killer Samir Kuntar 'Killed in Syria Airstrike'

Israel allegedly targeted child-murdering terrorist Samir Kuntar in Syrian strike.
Mooie dag vandaag als na Malik Ishaq, Mullah Omar en Kuntar ook echt dood zijn O+
Incelfrikandel
pi_154746577
quote:
17s.gif Op woensdag 29 juli 2015 22:08 schreef Frikandelbroodje het volgende:
Kennelijk was dit stuk verdriet het doel van Isral vandaag.

[ afbeelding ]

[..]

Mooie dag vandaag als na Malik Ishaq, Mullah Omar en Kuntar ook echt dood zijn O+
Zou mooi zijn inderdaad, walgelijke man.
Hij kreeg toen hij vrij kwam ook nog eens een feestelijke ontvangst bij Al Jazeera.
pi_154747045
quote:
0s.gif Op woensdag 29 juli 2015 22:03 schreef UpsideDown het volgende:

[..]

Riekt naar: ISIS > SAA
waarschijnlijk

p_vanostaeyen twitterde op woensdag 29-07-2015 om 22:24:20 Pentagon refutes claims on detention of 18 train-and-equip program members by Jabhat an-Nusra http://t.co/NoCmmBY1Lq reageer retweet


[ Bericht 52% gewijzigd door Slayage op 29-07-2015 22:39:30 ]
Ik heb Hem niet uit vrees voor de hel noch uit liefde voor het paradijs gediend, want dan zou ik als de slechte huurling zijn geweest; ik heb hem veeleer gediend in liefde tot Hem en in verlangen naar Hem.
-Rabia Al-Basri
pi_154750734
Wat een zooitje is het daar ook geworden h.
Het was al geen Utopia maar werkelijk waar, iedereen vecht haast tegen iedereen. #1 bombardeert #2, #2 belegert weer #3 en #3 bombardeert weer #1 en dan komt #4 ook nog even kijken of er nog wat op te blazen valt.
Dit conflict zal nog een hele tijd gaan duren vrees ik.
  donderdag 30 juli 2015 @ 00:11:22 #61
396550 Richestorags
Usluzhlivyy durak opasnee vrag
pi_154751504
quote:
10s.gif Op woensdag 29 juli 2015 19:57 schreef Triggershot het volgende:
Dat klopt, Syri is een Alawitische staat, waar het de Soennieten onderdrukt. :')
Welke onderdrukking van Soennieten vindt er plaats dan?
  donderdag 30 juli 2015 @ 00:17:09 #62
396550 Richestorags
Usluzhlivyy durak opasnee vrag
pi_154751721
quote:
0s.gif Op woensdag 29 juli 2015 22:03 schreef UpsideDown het volgende:

[..]

Riekt naar: ISIS > SAA
Mwaah. Te vroeg om te vertellen. Hoewel de stad inmiddels wel erg lang "omsingeld" is.
pi_154752121
quote:
1s.gif Op donderdag 30 juli 2015 00:11 schreef Richestorags het volgende:

[..]

Welke onderdrukking van Soennieten vindt er plaats dan?
Door de Alawitische hegemonie en suprematie in de overheidsstructuur.

[ Bericht 2% gewijzigd door #ANONIEM op 30-07-2015 00:30:54 ]
pi_154755895
quote:
17s.gif Op woensdag 29 juli 2015 22:08 schreef Frikandelbroodje het volgende:
Kennelijk was dit stuk verdriet het doel van Isral vandaag.

[ afbeelding ]

[..]

Mooie dag vandaag als na Malik Ishaq, Mullah Omar en Kuntar ook echt dood zijn O+
Wow lijktwel op een echte nazi dit :D
Zie!
  donderdag 30 juli 2015 @ 08:08:47 #65
396550 Richestorags
Usluzhlivyy durak opasnee vrag
pi_154756466
quote:
14s.gif Op donderdag 30 juli 2015 00:26 schreef Triggershot het volgende:

[..]

Door de Alawitische hegemonie en suprematie in de overheidsstructuur.
Dat betekent niet dat Soennieten worden onderdrukt. In Nederland was de voltallige ministerraad van het vorige kabinet oud lid van Minerva in Leiden. Worden niet Minerva leden nu onderdrukt in Nederland? Soennieten hadden alle godsdienstvrijheid in Syri. Sterker nog, Assad werd verweten het Alawiet zijn meer Soennitisch te hebben gemaakt om de vrede te bewaren. De enige staten in het M-O die andere geloven onderdrukken zijn de Soennitische staten zelf.
pi_154756524
quote:
1s.gif Op donderdag 30 juli 2015 08:08 schreef Richestorags het volgende:

[..]

Dat betekent niet dat Soennieten worden onderdrukt. In Nederland was de voltallige ministerraad van het vorige kabinet oud lid van Minerva in Leiden. Worden niet Minerva leden nu onderdrukt in Nederland? Soennieten hadden alle godsdienstvrijheid in Syri. Sterker nog, Assad werd verweten het Alawiet zijn meer Soennitisch te hebben gemaakt om de vrede te bewaren. De enige staten in het M-O die andere geloven onderdrukken zijn de Soennitische staten zelf.
:')

IRAN
Ranked as the #7 country where Christians face the most persecution

http://www.opendoorsusa.o(...)rld-watch-list/iran/

Christian sentenced by Iranian judge to have his lips burnt with a cigarette for eating during Ramadan

http://www.dailymail.co.u(...)-eating-Ramadan.html
Exponentile deflatie van Bitcoin maakt arme mensen nog veel sneller armer dan het grote probleem van inflatie. Gematigde burning van Ethereum is de gulden middenweg.
  donderdag 30 juli 2015 @ 08:23:21 #67
396550 Richestorags
Usluzhlivyy durak opasnee vrag
pi_154756590
quote:
1s.gif Op donderdag 30 juli 2015 08:14 schreef firefly3 het volgende:

[..]

:')

IRAN
Ranked as the #7 country where Christians face the most persecution

http://www.opendoorsusa.o(...)rld-watch-list/iran/

Christian sentenced by Iranian judge to have his lips burnt with a cigarette for eating during Ramadan

http://www.dailymail.co.u(...)-eating-Ramadan.html
Jij vindt n of andere vage Christelijke een bron? In Saudi-Arabi mag je geeneens een Bijbel hebben. Hetzelfde land wat jouw "rebellen" ondersteunt.
pi_154756598
Omar Alzoubi -Daraa ‏@freedaraa11
90%of Assad&Iranian command centre in Daraa City have been destroyed by the FSA recent heavy bombardment. Assad men in Daraa their last days
Exponentile deflatie van Bitcoin maakt arme mensen nog veel sneller armer dan het grote probleem van inflatie. Gematigde burning van Ethereum is de gulden middenweg.
pi_154756611
quote:
1s.gif Op donderdag 30 juli 2015 08:23 schreef Richestorags het volgende:

[..]

Jij vindt n of andere vage Christelijke een bron? In Saudi-Arabi mag je geeneens een Bijbel hebben. Hetzelfde land wat jouw "rebellen" ondersteunt.
Het internet staat vol met plaatjes van christenen die gemarteld worden in iran.

Ik hoef geen saudi arabie vs iran discussie, beide landen zijn kut.
Exponentile deflatie van Bitcoin maakt arme mensen nog veel sneller armer dan het grote probleem van inflatie. Gematigde burning van Ethereum is de gulden middenweg.
pi_154756708
Exponentile deflatie van Bitcoin maakt arme mensen nog veel sneller armer dan het grote probleem van inflatie. Gematigde burning van Ethereum is de gulden middenweg.
  donderdag 30 juli 2015 @ 08:57:55 #71
396550 Richestorags
Usluzhlivyy durak opasnee vrag
pi_154756894
quote:
0s.gif Op donderdag 30 juli 2015 08:24 schreef firefly3 het volgende:
Omar Alzoubi -Daraa @freedaraa11
90%of Assad&Iranian command centre in Daraa City have been destroyed by the FSA recent heavy bombardment. Assad men in Daraa their last days
Niks van waar.
  donderdag 30 juli 2015 @ 08:59:08 #72
396550 Richestorags
Usluzhlivyy durak opasnee vrag
pi_154756907
quote:
1s.gif Op donderdag 30 juli 2015 08:26 schreef firefly3 het volgende:

[..]

Het internet staat vol met plaatjes van christenen die gemarteld worden in iran.

Ik hoef geen saudi arabie vs iran discussie, beide landen zijn kut.
Beide landen zijn kut, maar het is gewoon dom van Triggershot dat hij zich focust op zogenaamde onderdrukking van Soennieten, terwijl alle Soennieten keihard onderdrukken. Misschien omdat hij zelf een Soenniet is?
  donderdag 30 juli 2015 @ 09:02:54 #73
396550 Richestorags
Usluzhlivyy durak opasnee vrag
pi_154756948
Het gaat niet zo goed met de Turkse, Qatarese en Saudi-Arabische proxy in Zabadani:

syria24english twitterde op donderdag 30-07-2015 om 08:54:04 #Hezbollah and the #SAA Syrian Armed Forces ambush Jabhat Al-#Nusra inside Al-#Zabadani, killing over 30... http://t.co/f7k5ik1Nh7 reageer retweet
Syrisch leger boekt ook vooruitgang in Ghab:

http://www.almasdarnews.c(...)the-al-ghaab-plains/
pi_154758838
quote:
1s.gif Op donderdag 30 juli 2015 08:08 schreef Richestorags het volgende:

[..]

Dat betekent niet dat Soennieten worden onderdrukt. In Nederland was de voltallige ministerraad van het vorige kabinet oud lid van Minerva in Leiden. Worden niet Minerva leden nu onderdrukt in Nederland? Soennieten hadden alle godsdienstvrijheid in Syri. Sterker nog, Assad werd verweten het Alawiet zijn meer Soennitisch te hebben gemaakt om de vrede te bewaren. De enige staten in het M-O die andere geloven onderdrukken zijn de Soennitische staten zelf.
Als een absolute meerderheid in Syri genaamd de Soennieten onder de heersende Alawitische regime al 40 jaar uitsluitend door (vader) Assad wordt geregeerd dan is dat een dictatuur, als ik je dat nog moet uitleggen wil ik dat best doen, maar hoop dat het overbodig is. Weet waar je het over hebt, Hafez wordt ook verweten een 'Soennitische opstand' bloederig neergeslagen te hebben onder het mom van een aanval op de moslimbroederschap. Superfijn dat zowel Soenniet, Sjiet, Alawiet en Christen gewoon vrij z'n geloof kon belijden, maar er is wel meer dan religieuze onderdrukking, vrijwel alle soorten politieke activiteiten wat ook maar enige kritiek of 'bedreiging' vormde voor de Alawitische Assad regime werd vervolgd door de dictatuur, ook al kwam dit vanuit een kant wat zich de absolute meerderheid van het land mag noemen.

Leuk dat je tientallen Soennitische ministers hebt en duizenden Soennieten in het leger, dat gezien de meerderheid zijn en er een dienstplicht is ook niet erg opvallend is, maar dat zijn dan ook onnozele argumenten wanneer de ware machtsstructuren in handen zijn van de Alawieten en aangetrouwde Assadloyalisten. Na kritiek op Assad mocht zelfs Khaddam gewoon vrezen en vluchten voor zijn leven, laat staan een 'normale' Soenniet. Wat dat betreft is er geen verschil tussen de Alawitische dictator en de Soennitische dictator, ze onderdrukken allemaal de meerderheid om de macht te behouden met een select en strategisch gekozen omgeving. :')

quote:
1s.gif Op donderdag 30 juli 2015 08:59 schreef Richestorags het volgende:

[..]

Beide landen zijn kut, maar het is gewoon dom van Triggershot dat hij zich focust op zogenaamde onderdrukking van Soennieten, terwijl alle Soennieten keihard onderdrukken. Misschien omdat hij zelf een Soenniet is?
Voor dat je iets of iemand dom noemt, besef eerst dat Triggershot 2 jaar onder Hafez en 3 jaar onder Assad heeft mogen leven, hoeveel dagen heb jij zelf in Syri gespendeerd?

Voor dat je iemand verwijt van zich te focussen op de 'zogenaamde' onderdrukking van de Soennieten, probeer eerst in te zien hoe zo een reactie tot stand komt, ik reageer namelijk op een tweet dat is geplaatst door Reza hier:

quote:
Syria's not a Sunni state. Shove your aspirations up your ass. Syria belongs to Syrians. You can go to hell with your Sunni hegemony
Waarbij het huidige Syrie onder controle van Assad juist onder een Alawitische hegemonie zit en niet een Soennitische, dat nota bene de meerderheid is. als jij denkt dat de random Sunni onder Assad niet werd onderdrukt vanwege de 'Sunnificatie' politiek wat vader Assad in gang heeft gezet en Bashar mee door ging, dan moet je serieus jezelf afvragen wie hier dom doet.

Je pseudo-analyses over mijn persoon mag je verder achterwege laten.
  donderdag 30 juli 2015 @ 11:15:42 #75
353705 Smack-a-jack
and smoke some crack!
pi_154758996
quote:
0s.gif Op woensdag 29 juli 2015 18:55 schreef Triggershot het volgende:

[..]

Ach, de VS doet het ook, de banden tussen IS en Assad zijn dan ook evident.
Het is alleen jammer dat de Hezbollah terroristen en opper Iran schoothondje Nasrallah er een sektarisch oorlog van hebben gemaakt.
Oh, het was Nasrallah die er een sektarische oorlog van gemaakt heeft?

Niet al Qaeda die daar al tienatallen jaren mee bezig is? nee het is Nasrallah... geloof je het zelf?
Alle rechten voorbehouden.
Niets uit deze uitgave mag worden verveelvoudigd, opgeslagen in een geautomatiseerd gegevensbestand en/of openbaar gemaakt in enige vorm of op enige wijze, hetzij elektronisch, mechanisch, door fotokopien, opnamen etc.
  donderdag 30 juli 2015 @ 11:21:24 #76
353705 Smack-a-jack
and smoke some crack!
pi_154759125
quote:
17s.gif Op woensdag 29 juli 2015 22:08 schreef Frikandelbroodje het volgende:
Kennelijk was dit stuk verdriet het doel van Isral vandaag.

[ afbeelding ]

[..]

Mooie dag vandaag als na Malik Ishaq, Mullah Omar en Kuntar ook echt dood zijn O+
Ten eerste was deze man lid van de PLO, dus niet van Hezbollah.

Ten tweede is die bron nu niet bepaald betrouwbaar als je die kop al leest..

quote:
10s.gif Op donderdag 30 juli 2015 11:07 schreef Triggershot het volgende:
Leuk dat je tientallen Soennitische ministers hebt en duizenden Soennieten in het leger, dat gezien de meerderheid zijn en er een dienstplicht is ook niet erg opvallend is, maar dat zijn dan ook onnozele argumenten wanneer de ware machtsstructuren in handen zijn van de Alawieten en aangetrouwde Assadloyalisten. Na kritiek op Assad mocht zelfs Khaddam gewoon vrezen en vluchten voor zijn leven, laat staan een 'normale' Soenniet. Wat dat betreft is er geen verschil tussen de Alawitische dictator en de Soennitische dictator, ze onderdrukken allemaal de meerderheid om de macht te behouden met een select en strategisch gekozen omgeving.
Dus wat je eigenlijk zegt is: "Omdat Assad toevallig Alawiet is noemen we het een Alawitische dictatuur die soennieten onderdrukt." ??

Want het is nu niet bepaald zo dat Assad alle soennieten onderdrukt om het soenniet zijn. Hij onderdrukt syriers om het syrier zijn..

Dat sektarisme is een gevaarlijk spelletje wat Syrie in is gesmokkeld door terroristen (uiteraard met banden in het westen) om de hele regio te laten branden.
Alle rechten voorbehouden.
Niets uit deze uitgave mag worden verveelvoudigd, opgeslagen in een geautomatiseerd gegevensbestand en/of openbaar gemaakt in enige vorm of op enige wijze, hetzij elektronisch, mechanisch, door fotokopien, opnamen etc.
pi_154759296
quote:
0s.gif Op donderdag 30 juli 2015 11:15 schreef Smack-a-jack het volgende:

[..]

Oh, het was Nasrallah die er een sektarische oorlog van gemaakt heeft?

Niet al Qaeda die daar al tienatallen jaren mee bezig is? nee het is Nasrallah... geloof je het zelf?
Al-Qaeda is een takfiri organisatie, het maakt geen reet uit of je van de Shia of Sunnah bent, zolang je niet met hen bent, ben je tegen hen en is alles gerechtvaardigd volgens de takfiri's. :')

De troepen van Hezbollah zijn niet geabsorbeerd in het Syrische leger met SAA uniformen, ze zijn een sektarische brigades die wandelen en vechten met Sjiitische leuzen. Los er van dat de Syrische burgeroorlog niet hun eigen front is.
pi_154759362
quote:
0s.gif Op donderdag 30 juli 2015 11:21 schreef Smack-a-jack het volgende:
Dus wat je eigenlijk zegt is: "Omdat Assad toevallig Alawiet is noemen we het een Alawitische dictatuur die soennieten onderdrukt." ??

Want het is nu niet bepaald zo dat Assad alle soennieten onderdrukt om het soenniet zijn. Hij onderdrukt syriers om het syrier zijn..

Dat sektarisme is een gevaarlijk spelletje wat Syrie in is gesmokkeld door terroristen (uiteraard met banden in het westen) om de hele regio te laten branden.
Hoe is dat precies 'toevallig' als vader Assad zelf al een Alawiet was, de kern van de macht flink heeft verdeeld onder Alawieten en zijn (Sunni) loyalisten, waarna er alles op alles is gedaan om een van zijn zoons hem te laten opvolgen, over wat voor toeval heb jij het hier?
  donderdag 30 juli 2015 @ 11:35:48 #79
353705 Smack-a-jack
and smoke some crack!
pi_154759408
quote:
0s.gif Op donderdag 30 juli 2015 11:29 schreef Triggershot het volgende:

[..]

Al-Qaeda is een takfiri organisatie, het maakt geen reet uit of je van de Shia of Sunnah bent, zolang je niet met hen bent, ben je tegen hen en is alles gerechtvaardigd volgens de takfiri's. :')

De troepen van Hezbollah zijn niet geabsorbeerd in het Syrische leger met SAA uniformen, ze zijn een sektarische brigades die wandelen en vechten met Sjiitische leuzen. Los er van dat de Syrische burgeroorlog niet hun eigen front is.
Het zijn gelovigen die in hun optiek een Jihad voeren. logisch dat ze met religieuze teksten schreeuwen.. Als ik de speeches van Nasrallah hoor echter, is hij altijd aan het spreken over eenheid in de ummah etc. etc. iets wat ik aan de andere kant niet hoor. (Al-Azhar die zegt "volgers van "de jafari sekte" zijn geen moslim" etc.etc.)

http://www.dni.gov/files/(...)ple%20in%20Syria.pdf
Dit is een brief van Osama Bin Laden uit 2010 waarin hij al spreekt over een Alawitisch regime wat kapot moet omdat het alawitisch is.

quote:
[Hoe is dat precies 'toevallig' als vader Assad zelf al een Alawiet was, de kern van de macht flink heeft verdeeld onder Alawieten en zijn (Sunni) loyalisten, waarna er alles op alles is gedaan om een van zijn zoons hem te laten opvolgen, over wat voor toeval heb jij het hier?
Ik denk dat ze eerder om hun politieke overtuiging dan om hun religieuze overtuiging zijn gekozen. Vandaar dat ik een beetje gevoelig ben voor de benaming "alawitisch" regime. Het was een Seculier Arabisch socialistisch regime. Het Alawitisme had er weinig mee te maken.

[ Bericht 16% gewijzigd door Smack-a-jack op 30-07-2015 11:41:05 ]
Alle rechten voorbehouden.
Niets uit deze uitgave mag worden verveelvoudigd, opgeslagen in een geautomatiseerd gegevensbestand en/of openbaar gemaakt in enige vorm of op enige wijze, hetzij elektronisch, mechanisch, door fotokopien, opnamen etc.
pi_154759527
quote:
0s.gif Op donderdag 30 juli 2015 11:35 schreef Smack-a-jack het volgende:

[..]

Het zijn gelovigen die in hun optiek een Jihad voeren. logisch dat ze met religieuze teksten schreeuwen.. Als ik de speeches van Nasrallah hoor echter, is hij altijd aan het spreken over eenheid in de ummah etc. etc. iets wat ik aan de andere kant niet hoor. (Al-Azhar die zegt "volgers van "de jafari sekte" zijn geen moslim" etc.etc.)
Ja sorry hoor, maar de oproep van Nasrallah voor eenheid in de Ummah terwijl hij zij aan zij strijd met een Baathistisch / Alawitisch dictator is nogal een fopoproep. Aan de "andere" kant riep Moaz Al Khatib constant niets anders dan dat, zonder Hezbollah te bedreigen of zijn wapens op hen te richten.
quote:
http://www.dni.gov/files/(...)ple%20in%20Syria.pdf
Dit is een brief van Osama Bin Laden uit 2010 waarin hij al spreekt over een Alawitisch regime wat kapot moet omdat het alawitisch is.
Bin Laden is een Takfiri en als 'outsider' heeft het weinig relevantie voor de verhoudingen tussen Assad en zijn (sunni) onderdrukking.

quote:
Ik denk dat ze eerder om hun politieke overtuiging dan om hun religieuze overtuiging zijn gekozen. Vandaar dat ik een beetje gevoelig ben voor de benaming "alawitisch" regime. Het was een Seculier Arabisch socialistisch regime. Het Alawitisme had er weinig mee te maken.
De onderscheid tussen Assad als Syrisch president en zijn achtergrond is moeilijk te maken als zijn ambt ook enorm leunt op de invloedrijke Alawitische macht in het leger verenigd onder zijn broer(s) en schoonfamilie. Het is per definitie een onderdrukkende constructie als 10+% van het land meer invloed en macht heeft in de hoogste kringen dan de Sunni wat goed is voor zo een 70%. Of denk jij dat er geen Sunni's zijn met dictatoriale, theocratische, democratische en liberale opvattingen die altijd zijn belemmerd door Assad en maar fok it, ik gun het Assad meer dan mijzelf denken?

[ Bericht 11% gewijzigd door #ANONIEM op 30-07-2015 11:47:22 ]
  donderdag 30 juli 2015 @ 11:52:58 #81
353705 Smack-a-jack
and smoke some crack!
pi_154759732
quote:
0s.gif Op donderdag 30 juli 2015 11:43 schreef Triggershot het volgende:

[..]

Ja sorry hoor, maar de oproep van Nasrallah voor eenheid in de Ummah terwijl hij zij aan zij strijd met een Baathistisch / Alawitisch dictator is nogal een fopoproep. Aan de "andere" kant riep Moaz Al Khatib constant niets anders dan dat, zonder Hezbollah te bedreigen of zijn wapens op hen te richten.
Nu doe je net alsof Hezbollah degene is die de strijd sektarisch maakte en we weten allebei dat dat niet zo is. De strijd werd sektarisch toen de media begon te vermelden dat Bashar al Assad Alawitisch is en alle propaganda werd losgebroken. Voor 2012 wist niemand dat, ze zagen hem elk jaar met de groot-mufti bidden. Toen het toenmalige Al-Qaeda Iraq en Syria (nu ISIS), het Al nusra front en zo'n beetje elke wahhabi geleerde dat oppikte werd het ineens sektarisch.

Hezbollah heeft zich na de burgeroorlog nooit als Sjiitisch verzet geprofileerd, maar als libanees verzet.

Al Qaeda en "de rebellen" doen daar neit zo moeilijk over. Die schieten iedereen neer om zijn geloofsovertuiging.

Ik moet nog steeds een hezbollah strijder tegenkomen die een soenniet executeerd om het simpele feit dat hij soenniet is.

quote:
[..]

Bin Laden is een Takfiri en als 'outsider' heeft het weinig relevantie voor de verhoudingen tussen Assad en zijn (sunni) onderdrukking.
De twee grootste groepen die in Syrie strijden vinden hun oorsprong in de terreurgroep die BinLaden heeft opgericht. Zijn denkwijze is wel degelijk relevant.

quote:
De onderscheid tussen Assad als Syrisch president en zijn achtergrond is moeilijk te maken als zijn ambt ook enorm leunt op de invloedrijke Alawitische macht in het leger verenigd onder zijn broer(s) en schoonfamilie. Het is per definitie een onderdrukkende constructie als 10+% van het land meer invloed en macht heeft in de hoogste kringen dan de Sunni wat goed is voor zo een 70%. Of denk jij dat er geen Sunni's zijn met dictatoriale, theocratische, democratische en liberale opvattingen die altijd zijn belemmerd door Assad en maar fok it, ik gun het Assad meer dan mijzelf denken?
Maar die constructie is niet gebaseerd op het Alewiet zijn. die constructie is gebaseerd op het feit dat het om Bashar al Assad gaat. Dat is mijn punt. Al was hij soennitisch, zouden mensen het dan een soennietische dictatuur noemen? nee, ze zouden het een Baath dictatuur noemen.

Saddam was een dictator die wel om geloofsovertuigingen en bevolkingsgroepen gaf. Bashar al Assad niet.

Dat hele alawiet zijn wordt misbruikt in de propaganda. Net zoals de Iraakse regering wordt beschuldigd van het sektarisch zijn terwijl de Soennieten en Koerden oververtegenwoordigd zijn in het parlement, maar het zelf de hele tijd boycotten.
Alle rechten voorbehouden.
Niets uit deze uitgave mag worden verveelvoudigd, opgeslagen in een geautomatiseerd gegevensbestand en/of openbaar gemaakt in enige vorm of op enige wijze, hetzij elektronisch, mechanisch, door fotokopien, opnamen etc.
pi_154759922
quote:
0s.gif Op donderdag 30 juli 2015 11:52 schreef Smack-a-jack het volgende:

[..]

Nu doe je net alsof Hezbollah degene is die de strijd sektarisch maakte en we weten allebei dat dat niet zo is. De strijd werd sektarisch toen de media begon te vermelden dat Bashar al Assad Alawitisch is en alle propaganda werd losgebroken. Voor 2012 wist niemand dat, ze zagen hem elk jaar met de groot-mufti bidden. Toen het toenmalige Al-Qaeda Iraq en Syria (nu ISIS), het Al nusra front en zo'n beetje elke wahhabi geleerde dat oppikte werd het ineens sektarisch.
Neuh, dat is echt onzin wat je zegt, dat Assad een Alawi is heb ik nota bene in '99 in Syrie zelf geleerd. Iemand die nog nooit in Syri is gewaarschuwd niet kritisch iets in het openbaar te zeggen over Assad en de Alawieten of berhaupt kritisch te zijn, die is nooit echt in Syri geweest, heeft misschien wat in de Syrische grenzen gewoond, gereisd, gegeten, maar weinig van de politiek en het land echt meegekregen zoals het echt is bewerkstelligd.

quote:
Hezbollah heeft zich na de burgeroorlog nooit als Sjiitisch verzet geprofileerd, maar als libanees verzet.
Precies en dat is ook precies de reden waarom ze in een Syrisch burgeroorlog niets te zoeken hebben, zeker niet een 'verzet' wat voor de dictator inspringt.

quote:
Al Qaeda en "de rebellen" doen daar neit zo moeilijk over. Die schieten iedereen neer om zijn geloofsovertuiging.

Ik moet nog steeds een hezbollah strijder tegenkomen die een soenniet executeerd om het simpele feit dat hij soenniet is.
Wat doet dat er toe, als jij wel naast de Shabiha en andere Sjietische milities strijdt dat deze dingen wel doen, dan ben je wmb geen haar beter, super dat je geen Hezbollah strijder bent tegengekomen die dat doet, strijden voor een dictator wiens troepen dat wel doen is al voor mij voldoende om zo een oproep als waardeloos te zien.

quote:
De twee grootste groepen die in Syrie strijden vinden hun oorsprong in de terreurgroep die BinLaden heeft opgericht. Zijn denkwijze is wel degelijk relevant.
Het is relevant voor de oorlog nu, maar het is niet relevant voor de verhoudingen en kwalificaties die aan Assad gekoppeld worden als je het hebt over een systeem wat ongerivaliseerd decennialang het land heeft onderdrukt.

quote:
Maar die constructie is niet gebaseerd op het Alewiet zijn. die constructie is gebaseerd op het feit dat het om Bashar al Assad gaat. Dat is mijn punt. Al was hij soennitisch, zouden mensen het dan een soennietische dictatuur noemen? nee, ze zouden het een Baath dictatuur noemen.
Wat men zegt boeit mij niet zoveel, ik sta voor mijn eigen woord en ik heb er totaal geen moeite mee om bijvoorbeeld de Bahrainse Emir een Soennitisch dictator te noemen, als hij geen koning was, maar president en leider van de Baath, had daar weinig verandering in gebracht.
quote:
Saddam was een dictator die wel om geloofsovertuigingen en bevolkingsgroepen gaf. Bashar al Assad niet.
Zelfde verhaal, enig idee hoe vaak Saddam had belooft zogenaamd om meer democratisering en participatie van minderheden aan te moedigen, dat deed hij al in 1991, 12 jaar later was hij nog steeds een bloeddorstig dictator. Hetzelfde met Assad, toen hij aan de macht kwam in 2000 beloofde hij ook Walhalla en Nirvana, 12 jaar later was hij nog steeds een megalomaan dictator.

quote:
Dat hele alawiet zijn wordt misbruikt in de propaganda. Net zoals de Iraakse regering wordt beschuldigd van het sektarisch zijn terwijl de Soennieten en Koerden oververtegenwoordigd zijn in het parlement, maar het zelf de hele tijd boycotten.
Hoezo wordt dat misbruikt, dat je in beginsel al een dictator bent wat de macht samen met vader 40 jaar in handen houdt geeft al aan dat je op dat vlak verkeerd bezig bent, doe daar ook nog eens bovenop dat je met je directe kringen niet eens tot de meerderheid van de Syrische bevolking hoort, dat zij ( Alawieten) heel strategisch geplaatst zijn om de 'vertegenwoordigende' macht van de Sunni te breken wanneer dat een bedreiging vormt etc, dan kan je m.i. echt niet spreken van misbruik en propaganda.

[ Bericht 26% gewijzigd door #ANONIEM op 30-07-2015 12:08:01 ]
  donderdag 30 juli 2015 @ 12:07:30 #83
353705 Smack-a-jack
and smoke some crack!
pi_154760049
quote:
0s.gif Op donderdag 30 juli 2015 12:01 schreef Triggershot het volgende:

[..]

Neuh, dat is echt onzin wat je zegt, dat Assad een Alawi is heb ik nota bene in '99 in Syrie zelf geleerd. Iemand die nog nooit in Syri is gewaarschuwd niet kritisch iets in het openbaar te zeggen over Assad en de Alawieten of berhaupt kritisch te zijn, die is nooit echt in Syri geweest, heeft misschien wat in de Syrische grenzen gewoond, gereisd, gegeten, maar weinig van de politiek en het land echt meegekregen zoals het echt is bewerkstelligd.

[..]

Precies en dat is ook precies de reden waarom ze in een Syrisch burgeroorlog niets te zoeken hebben, zeker niet een 'verzet' wat voor de dictator inspringt.

[..]

Wat doet dat er toe, als jij wel naast de Shabiha en andere Sjietische milities strijdt dat deze dingen wel doen, dan ben je wmb geen haar beter, super dat je geen Hezbollah strijder bent tegengekomen die dat doet, strijden voor een dictator wiens troepen dat wel doen is al voor mij voldoende om zo een oproep als waardeloos te zien.

[..]

Het is relevant voor de oorlog nu, maar het is niet relevant voor de verhoudingen en kwalificaties die aan Assad gekoppeld worden als je het hebt over een systeem wat ongerivaliseerd decennialang het land heeft onderdrukt.
Om deze zinloze discussie maar af te sluiten:

Eigenlijk is het enige wat ik wil zeggen dat het hele sektarische in deze oorlog is overdreven door de groepen die er baat bij hebben.

Dit zou een syrische revolutie moeten zijn, maar is uitgemond in een takfiri revolutie, waarin er mensen van over de hele wereld komen strijden voor "de ware islam." Een islam die verder van de ware islam staat dan het jodendom.
Alle rechten voorbehouden.
Niets uit deze uitgave mag worden verveelvoudigd, opgeslagen in een geautomatiseerd gegevensbestand en/of openbaar gemaakt in enige vorm of op enige wijze, hetzij elektronisch, mechanisch, door fotokopien, opnamen etc.
pi_154760127
quote:
0s.gif Op donderdag 30 juli 2015 12:07 schreef Smack-a-jack het volgende:

[..]

Om deze zinloze discussie maar af te sluiten:

Eigenlijk is het enige wat ik wil zeggen dat het hele sektarische in deze oorlog is overdreven door de groepen die er baat bij hebben.

Dit zou een syrische revolutie moeten zijn, maar is uitgemond in een takfiri revolutie, waarin er mensen van over de hele wereld komen strijden voor "de ware islam." Een islam die verder van de ware islam staat dan het jodendom.
In grote lijnen mee eens, maar dat zegt natuurlijk verder vrij weinig over de gruweldaden toegeschreven aan Assad en zijn rol in de opkomst van de revolutie/burgeroorlog/sektarische strijd.

Het is alleen wel storend dat men steeds roept dat Soennieten in Syri niet onderdrukt worden onder Assad omdat er sprake is van politieke (schijn)participatie onder leiding van de Alawieten, of omdat Assad een Sunnificatie politiek op na houdt, beiden waren niet minder waar onder Kemalistisch Turkije met de Koerden, doch zal niemand het in z'n hoofd halen om te zeggen dat Koerden in Turkije niet zijn onderdrukt, of dat Sunni's in Turkije niet massaal zijn vervolgd en onderdrukt, ook al is het land voor 90% bestaande uit Soennieten. Het gaat om de groepen die echt de macht in handen houden.

[ Bericht 22% gewijzigd door #ANONIEM op 30-07-2015 12:14:03 ]
  donderdag 30 juli 2015 @ 12:14:14 #85
353705 Smack-a-jack
and smoke some crack!
pi_154760177
quote:
14s.gif Op donderdag 30 juli 2015 12:11 schreef Triggershot het volgende:

[..]

In grote lijnen mee eens, maar dat zegt natuurlijk verder vrij weinig over de gruweldaden toegeschreven aan Assad en zijn rol in de opkomst van de revolutie/burgeroorlog/sektarische strijd.
Aangezien we toch sektarisch bezig zijn, misschien een beetje off topic:

http://www.haaretz.com/news/middle-east/1.668601

quote:
Het is alleen wel storend dat men steeds roept dat Soennieten in Syri niet onderdrukt worden onder Assad omdat er sprake is van politieke (schijn)participatie onder leiding van de Alawieten, of omdat Assad een Sunnificatie politiek op na houdt, beiden waren niet minder waar onder Kemalistisch Turkije met de Koerden, doch zal niemand het in z'n hoofd halen om te zeggen dat Koerden in Turkije niet zijn onderdrukt, of dat Sunni's in Turkije niet massaal zijn vervolgd en onderdrukt, ook al is het land voor 90% bestaande uit Soennieten. Het gaat om de groepen die echt de macht in handen houden.
Ik zeg niet dat de soennieten niet zijn onderdrukt. Ik zeg alleen dat iedereen massaal is onderdrukt ongeacht geloofsovertuiging. Als je echt over onderdrukking wilt praten, kijk naar Palestina, kijk naar Irak onder Saddam, kijk naar Saudi-Harbia, kijk naar Myanmar. Dt is onderdrukking. Onderdrukking van soennieten.

Onderdrukking van sjiieten ga ik niet eens over beginnen want dan zijn we volgend jaar nog niet klaar.
Alle rechten voorbehouden.
Niets uit deze uitgave mag worden verveelvoudigd, opgeslagen in een geautomatiseerd gegevensbestand en/of openbaar gemaakt in enige vorm of op enige wijze, hetzij elektronisch, mechanisch, door fotokopien, opnamen etc.
pi_154760243
quote:
0s.gif Op donderdag 30 juli 2015 12:14 schreef Smack-a-jack het volgende:

[..]

Aangezien we toch sektarisch bezig zijn, misschien een beetje off topic:

http://www.haaretz.com/news/middle-east/1.668601
De meeste Sunni leiders zijn dan net zo goed dictatoriale schoothondjes, dat spreekt voor zich lijkt mij.
pi_154760348
quote:
0s.gif Op donderdag 30 juli 2015 12:14 schreef Smack-a-jack het volgende:

[..]

Aangezien we toch sektarisch bezig zijn, misschien een beetje off topic:

http://www.haaretz.com/news/middle-east/1.668601

[..]

Ik zeg niet dat de soennieten niet zijn onderdrukt. Ik zeg alleen dat iedereen massaal is onderdrukt ongeacht geloofsovertuiging. Als je echt over onderdrukking wilt praten, kijk naar Palestina, kijk naar Irak onder Saddam, kijk naar Saudi-Harbia, kijk naar Myanmar. Dt is onderdrukking. Onderdrukking van soennieten.

Onderdrukking van sjiieten ga ik niet eens over beginnen want dan zijn we volgend jaar nog niet klaar.
Met 'men' bedoelde ik ook niet jou, maar een reactie wat ik boven jou had geplaatst voor jij kwam. Er is natuurlijk wel een fundamenteel verschil door onderdrukt te worden door het systeem ongeacht wat je bent als Syrische burger en doelgericht onderdrukt worden omdat je de grootste bent, maar niet behoort tot de regerende elite waarbij je niet alleen Baathistisch moet zijn, maar je ook nog eens moet neerleggen bij de Alawitische opperrangen.
  donderdag 30 juli 2015 @ 12:24:02 #88
353705 Smack-a-jack
and smoke some crack!
pi_154760416
quote:
0s.gif Op donderdag 30 juli 2015 12:20 schreef Triggershot het volgende:
Met 'men' bedoelde ik ook niet jou, maar een reactie wat ik boven jou had geplaatst voor jij kwam. Er is natuurlijk wel een fundamenteel verschil door onderdrukt te worden door het systeem ongeacht wat je bent als Syrische burger en doelgericht onderdrukt worden omdat je de grootste bent, maar niet behoort tot de regerende elite waarbij je niet alleen Baathistisch moet zijn, maar je ook nog eens moet neerleggen bij de Alawitische opperrangen.
Tsja, je bent een dictatuur of je bent het niet h ;)
Alle rechten voorbehouden.
Niets uit deze uitgave mag worden verveelvoudigd, opgeslagen in een geautomatiseerd gegevensbestand en/of openbaar gemaakt in enige vorm of op enige wijze, hetzij elektronisch, mechanisch, door fotokopien, opnamen etc.
pi_154760482
quote:
0s.gif Op donderdag 30 juli 2015 12:24 schreef Smack-a-jack het volgende:

[..]

Tsja, je bent een dictatuur of je bent het niet h ;)
Ik kan met zo een eerlijke bekentenis van Assad iig meer leven dan met een verwijt als 'focus leggen op een zogenaamde Soennitische onderdrukking omdat je zelf Soennitisch bent'.

[ Bericht 0% gewijzigd door #ANONIEM op 30-07-2015 12:27:33 ]
  donderdag 30 juli 2015 @ 12:41:21 #90
353705 Smack-a-jack
and smoke some crack!
pi_154760741
quote:
10s.gif Op donderdag 30 juli 2015 12:27 schreef Triggershot het volgende:

[..]

Ik kan met zo een eerlijke bekentenis van Assad iig meer leven dan met een verwijt als 'focus leggen op een zogenaamde Soennitische onderdrukking omdat je zelf Soennitisch bent'.
Je moet niet vergeten dat deze oorlog ons allemaal of we het nu willen of niet, of we er nu echt in geloven of niet, sektarisch heeft gemaakt.

Als je door de beelden vanuit het m-o niet wordt geraakt ben je geen mens. Er word veel informatie moedwillig vervalst en letterlijk iedereen trapt erin. Zijn we HRW vergeten die een foto van Gaza laat zien en claimt dat het Aleppo is?

Of het nu waar is of niet, als jij nu ziet dat er moslims dood gaan en iemand roept tegen jou "ja het is de schuld van "de soennieten" dat ze doodgaan" word je geraakt. Dan denk je hallo, ik ben ook soenniet ik wil niemand vermoorden, wat is de menselijke reactie? Slachtofferrol.

Sjiieten zelfde verhaal. Kijk bijvoorbeeld even in het Irak topic. Sinds 2003 worden sjiieten aangevallen in Irak. Er gaan bomauto's af op markten, bij moskeen en in winkelcentra. Niemand die er om geeft. Dan neemt ISIS Irak over en begint iedereen ineens over de onderdrukking van de soennieten in Irak door de sjiieten. Iedereen spreekt over Saddam als goede man en men spreekt over de Volksmobilisatie eenheden als "sektarische sjiitische milities" Dit word allemaal blind overgenomen door de westerse media. Wat krijg je? Wat ik nu ook mee maak. Vrienden waar ik bijna 20 jaar mee omga die ineens doen alsof ik anders ben. Me wantrouwen.

De sjiiet denkt dan: Hallo, ik ben ook sjiiet, ik haat soennieten niet. Ik accepteer jou als gelovige, waarom accepteer jij mij niet als gelovige?

En wat is de menselijke reactie daarop? Slachtofferrol.

We zijn allemaal gevoelig in deze tijd. Je kan het mensen niet kwalijk nemen.

Je moet het de media kwalijk nemen, dat ze ons tegen elkaar opzetten.

Je meot het Saudi-Sahyoniya kwalijk nemen.
Alle rechten voorbehouden.
Niets uit deze uitgave mag worden verveelvoudigd, opgeslagen in een geautomatiseerd gegevensbestand en/of openbaar gemaakt in enige vorm of op enige wijze, hetzij elektronisch, mechanisch, door fotokopien, opnamen etc.
pi_154760814
quote:
0s.gif Op woensdag 29 juli 2015 22:19 schreef vermist het volgende:

[..]

Zou mooi zijn inderdaad, walgelijke man.
Hij kreeg toen hij vrij kwam ook nog eens een feestelijke ontvangst bij Al Jazeera.
oh wow :r

quote:
0s.gif Op donderdag 30 juli 2015 11:21 schreef Smack-a-jack het volgende:

[..]

Ten eerste was deze man lid van de PLO,
PLF.

quote:
dus niet van Hezbollah.
Recent wel geworden, voor operaties in de Golan.

quote:
Ten tweede is die bron nu niet bepaald betrouwbaar als je die kop al leest..
Vandaar ook "als".
Incelfrikandel
  donderdag 30 juli 2015 @ 12:47:55 #92
353705 Smack-a-jack
and smoke some crack!
pi_154760903
quote:
0s.gif Op donderdag 30 juli 2015 12:44 schreef Frikandelbroodje het volgende:

Recent wel geworden, voor operaties in de Golan.

De enige bronnen daarvoor zijn Israelische nieuwsoutlets. Vind je het erg als ik dat met een korreltje zout neem?

En vrijwel allemaal gebruiken ze als "bewijs" daarvoor dat hij bij een gevangenenruil in 2008 door Nasrallah is verwelkomd, waarna hij naar Syrie vertrok.
Alle rechten voorbehouden.
Niets uit deze uitgave mag worden verveelvoudigd, opgeslagen in een geautomatiseerd gegevensbestand en/of openbaar gemaakt in enige vorm of op enige wijze, hetzij elektronisch, mechanisch, door fotokopien, opnamen etc.
pi_154760970
Ik had ergens gelezen dat de ISIS top helemaal niet sektarisch is. Ze (mis)bruiken geloof om de mensen onder zich te sturen.

Het was een onderzoek van de geheime diensten over de machtsstructuur binnen ISIS. Aan de leiding zitten een groep slimme mensen die niets met geloof te maken hebben. Die hackbars aan de grond zijn slechts speelpoppetjes van een professionele en machtige (atheistische)organisatie die zich bezig houden met het witwassen van geld, versterken van wereldwijde politieke invloed, drugs import/export enz.

Het hoofdkantoor van ISIS zit waarschijnlijk niet eens in Raqqa. Het is verspreid over verschillende organisaties die zelfs verweven zijn in de westerse cultuur.
Exponentile deflatie van Bitcoin maakt arme mensen nog veel sneller armer dan het grote probleem van inflatie. Gematigde burning van Ethereum is de gulden middenweg.
  donderdag 30 juli 2015 @ 12:56:02 #94
353705 Smack-a-jack
and smoke some crack!
pi_154761096
Even een quiz op het gebied van valse informatie.

Wat klopt er niet aan dit plaatje.

irmilitaryvlog twitterde op donderdag 30-07-2015 om 12:41:47 Rare images of an official meeting between Hafez al-Assad (#Syria) and Ayatollah Khamenei (#Iran) in 2007. http://t.co/JqvFtjIw09 reageer retweet
Alle rechten voorbehouden.
Niets uit deze uitgave mag worden verveelvoudigd, opgeslagen in een geautomatiseerd gegevensbestand en/of openbaar gemaakt in enige vorm of op enige wijze, hetzij elektronisch, mechanisch, door fotokopien, opnamen etc.
pi_154761195
quote:
0s.gif Op donderdag 30 juli 2015 12:56 schreef Smack-a-jack het volgende:
Even een quiz op het gebied van valse informatie.

Wat klopt er niet aan dit plaatje.

irmilitaryvlog twitterde op donderdag 30-07-2015 om 12:41:47 Rare images of an official meeting between Hafez al-Assad (#Syria) and Ayatollah Khamenei (#Iran) in 2007. http://t.co/JqvFtjIw09 reageer retweet
Het moest Ayatollah Khomeinie zijn.
  donderdag 30 juli 2015 @ 13:01:00 #96
353705 Smack-a-jack
and smoke some crack!
pi_154761219
quote:
9s.gif Op donderdag 30 juli 2015 13:00 schreef Triggershot het volgende:

[..]

Het moest Ayatollah Khomeinie zijn.
Kom op.. Jij hebt jaren in Syrie gewoon lees ik net, jij moet dit toch wel door hebben..
Alle rechten voorbehouden.
Niets uit deze uitgave mag worden verveelvoudigd, opgeslagen in een geautomatiseerd gegevensbestand en/of openbaar gemaakt in enige vorm of op enige wijze, hetzij elektronisch, mechanisch, door fotokopien, opnamen etc.
pi_154761253
quote:
0s.gif Op donderdag 30 juli 2015 13:01 schreef Smack-a-jack het volgende:

[..]

Kom op.. Jij hebt jaren in Syrie gewoon lees ik net, jij moet dit toch wel door hebben..
Ja duuuh, Hafez is gestorven in 2000.
Heeft sinds 1998 geen officile presidentile taken gehad.
  donderdag 30 juli 2015 @ 13:06:00 #98
353705 Smack-a-jack
and smoke some crack!
pi_154761333
quote:
10s.gif Op donderdag 30 juli 2015 13:02 schreef Triggershot het volgende:

[..]

Ja duuuh, Hafez is gestorven in 2000.
Heeft sinds 1998 geen officile presidentile taken gehad.
We hebben een winnaar!!
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Hier nog een stuk van WijBlijvenHier. De andere kant van het hele terrorisme verhaal.
quote:
Eigenlijk ken ik je niet zo goed, en jij mij ook niet. Ik weet dat je met de wat jongere jongens uit de wijk omging, zo nu en dan ook met mijn broertje. Ik ken je voornamelijk als teamgenoot bij de voetbalclub destijds. We streden samen op de trainingen en tijdens onze zondagswedstrijd tegen andere teams uit de Haagse regio. Onze gezamenlijke strijd heeft ons toen ook promotie opgeleverd naar een hogere klasse. Leuk was dat h, om ons seizoen zo succesvol af te ronden? Je was volgens mij de jongste speler van het team. Jij zou het nog kunnen ja, profvoetballer worden. Je was bikkelhard, technisch en erg slim tijdens het voetbalspelletje. De ideale ingredinten voor een topvoetballer. Met de juiste begeleiding en met jouw strijdvaardigheid zul je er wel komen. Dat dacht ik en dat sprak ik ook uit, en andere teamgenoten met mij.

Vrijheid Freedom

Die strijdvaardigheid ben je nooit verloren. Achteraf denk ik, had je die toch maar verloren. Want de juiste begeleiding voor een profloopbaan is er namelijk niet van gekomen. De juiste begeleiding voor een andere mooie toekomstige loopbaan bleef ook uit. Er kwam een andere begeleider in je leven. Eentje met een ander doel voor ogen. Nee, hij zag in jou de optimale kwaliteiten voor een andere strijd: een onbegonnen strijd met een hopeloze toekomst. Hij zag in jou de brandstof voor de brandhaard in het Midden-Oosten.

Waarschijnlijk bood hij je antwoord op vragen. Onbeantwoorde vragen waar je niet eens van af wist dat je die had, en daar wist hij toch antwoord op. Verbaasd was jij om zijn ‘kennis’, zijn ‘mooie’ woorden en zijn overtuigingskracht. Gelukkig was jij, toen hij je vertelde over al het ‘moois’ wat je te wachten stond en voor het grijpen lag in de hitte van Irak en Syri. Dat kon je natuurlijk niet afslaan. Zeker niet als je daar zowel jezelf als al je broeders en zusters op aarde mee hielp. Ja, dacht je. “Mijn Umma heeft mij nodig. Mijn strijdkracht maakt het verschil, net als met voetballen. Zonder mij miste het team de pit om door te zetten en de overwinning te behalen. Ja, ik ben het wat ze nodig hebben daar. Mijn volharding maakt het verschil. Eindelijk iemand die dat in me ziet en die mij de juiste omstandigheden biedt om mijn talenten optimaal te benutten.”

Je vertrok en verraste vriend en vijand met je appjes dat je in Bilaad Shaam bent. Ter bevestiging stuurde je een foto, om met een trots en blij gezicht je omgeving gerust te stellen en te vertellen dat jouw keus de beste keus is en voor iedereen goed zal zijn. Eigenlijk kwam je terecht in een omgeving waar je niks en niemand kende, en je kon je slechts verstaanbaar maken bij die andere broeders die net als jij voor een mooie strijd de lage landen al dan niet permanent hadden verlaten. Gezamenlijk gingen jullie de strijd aan en volgden jullie de orders van de ‘leiders’ op.

Vorige week zat je nog thuis te internetten en zag je de strijders met hun wapens in YouTube-filmpjes, nu ben jij die strijder en draag jij het wapen. Je weet niet wie je vijand precies is, maar dat weten ‘zij’ wel. De ‘oprechte’ broeders, die de naam Allah om de zin in hun mond nemen. ‘Godsvrezend’ en ‘goedhartig’. “Die broeders weten precies wat ik moet doen om mijn Umma te wreken en verder te helpen. En als het mij niet lukt, dan weet ik in ieder geval zeker dat ik hoe dan ook goed terecht kom. Want laten we eerlijk zijn, als ik niet hier strijd voor de goede zaak, wat heb ik dan verder te zoeken op deze zieke wereld?” Dat vertelde je ook in je appjes. Je nam bij aankomst al afscheid van iedereen en trof maatregelen voor een ontmoeting met je naasten in het hiernamaals, in sha Allah.

En nu zit je daar. Het hiernamaals. Ongetwijfeld had je nog langer hier willen zijn om je strijdende broeders bij te staan, maar het mocht allemaal toch niet baten. Je lot stond beschreven in een massa aanslag. Je strijd en volharding bleken niet voldoende voor die allesvernietigende Irakese bom.

Misschien had je nog voor even terug willen komen naar je eigen wijk. Misschien had je nog even samen willen strijden met sommige vrienden tegen de politie in de Schilderswijk. Dan kon je al je nieuwe vechtskills uitproberen op die ‘onrechtvaardige agenten’. Maar jij koos voor iets ‘groters’, jij wilde op mondiaal niveau het verschil maken, want je strijd in Nederland was allang voorbij.

Misschien heb je spijt van alles. Spijt van je vertrek, spijt van je veel te vroege dood en spijt van al het geweld waarmee je in aanraking bent gekomen. Spijt van de gemiste kansen die je kon grijpen in Nederland. Of moet de samenleving spijt hebben? Spijt dat we jongens als jij niet de juiste begeleiding en antwoorden kunnen bieden, terwijl ronselaars dat wel kunnen? Spijt dat we zoveel Nederlands talent onbenut laten en uit het oog verliezen?

Doodzonde.

Dit stuk is geschreven door Sahil Achahboun.
Alle rechten voorbehouden.
Niets uit deze uitgave mag worden verveelvoudigd, opgeslagen in een geautomatiseerd gegevensbestand en/of openbaar gemaakt in enige vorm of op enige wijze, hetzij elektronisch, mechanisch, door fotokopien, opnamen etc.
pi_154761335
quote:
0s.gif Op donderdag 30 juli 2015 12:41 schreef Smack-a-jack het volgende:

[..]

Je moet niet vergeten dat deze oorlog ons allemaal of we het nu willen of niet, of we er nu echt in geloven of niet, sektarisch heeft gemaakt.

Als je door de beelden vanuit het m-o niet wordt geraakt ben je geen mens. Er word veel informatie moedwillig vervalst en letterlijk iedereen trapt erin. Zijn we HRW vergeten die een foto van Gaza laat zien en claimt dat het Aleppo is?

Of het nu waar is of niet, als jij nu ziet dat er moslims dood gaan en iemand roept tegen jou "ja het is de schuld van "de soennieten" dat ze doodgaan" word je geraakt. Dan denk je hallo, ik ben ook soenniet ik wil niemand vermoorden, wat is de menselijke reactie? Slachtofferrol.

Sjiieten zelfde verhaal. Kijk bijvoorbeeld even in het Irak topic. Sinds 2003 worden sjiieten aangevallen in Irak. Er gaan bomauto's af op markten, bij moskeen en in winkelcentra. Niemand die er om geeft. Dan neemt ISIS Irak over en begint iedereen ineens over de onderdrukking van de soennieten in Irak door de sjiieten. Iedereen spreekt over Saddam als goede man en men spreekt over de Volksmobilisatie eenheden als "sektarische sjiitische milities" Dit word allemaal blind overgenomen door de westerse media. Wat krijg je? Wat ik nu ook mee maak. Vrienden waar ik bijna 20 jaar mee omga die ineens doen alsof ik anders ben. Me wantrouwen.

De sjiiet denkt dan: Hallo, ik ben ook sjiiet, ik haat soennieten niet. Ik accepteer jou als gelovige, waarom accepteer jij mij niet als gelovige?

En wat is de menselijke reactie daarop? Slachtofferrol.

We zijn allemaal gevoelig in deze tijd. Je kan het mensen niet kwalijk nemen.

Je moet het de media kwalijk nemen, dat ze ons tegen elkaar opzetten.

Je meot het Saudi-Sahyoniya kwalijk nemen.
Maar juist vanuit de menselijke kant zou het dus geen reet moeten uitmaken wiens handen de mes vasthouden, of tot wat voor sekte iemand behoort om zijn gewelddadige dictatuur / moorden te veroordelen en te verwerpen. Wat ik hier chronisch zie en dan heb ik het niet over jou, maar bepaalde users die gewoon klaarkomen op het aanzicht van Assad, nooit in Syrie zijn geweest, noch de taal spreken, maar wel vooraf weten dat alles wat over de Soennieten en rebellen wordt gezegd waar is, maar alles wat over Assad gaat propaganda en leugens is, als diegene zich daarbovenop dan toevallig ook nog eens wegzet als Sjiet dan maak je het mij niet makkelijk om diegene niet te verdenken van sektarische sentimenten. En ja dat zal vast wel ook anderzijds gebeuren, maar diegene kan ik dan gewoon wegzetten als randdebiel, takfiri of wat dan ook, nooit begrip kunnen tonen voor Sjieten die aan de kant van Assad staan, terwijl het verwerpen en weten wat een Yazeed kan aanbrengen zo diep in de theologie is verwerkt.

[ Bericht 1% gewijzigd door #ANONIEM op 30-07-2015 13:11:56 ]
  donderdag 30 juli 2015 @ 13:11:46 #100
353705 Smack-a-jack
and smoke some crack!
pi_154761509
quote:
0s.gif Op donderdag 30 juli 2015 13:06 schreef Triggershot het volgende:

[..]

Maar juist vanuit de menselijke kant zou het dus geen reet moeten uitmaken wiens handen de mes vasthouden, of tot wat voor sekte iemand behoort om zijn gewelddadige dictatuur / moorden te veroordelen en te verwerpen. Wat ik hier chronisch zie en dan heb ik het niet over jou, maar bepaalde users die gewoon klaarkomen op het aanzicht van Assad, nooit in Syrie zijn geweest, noch de taal spreken, maar wel vooraf weten dat alles wat over de Soennieten en rebellen wordt gezegd waar is, maar alles wat over Assad gaat propaganda en leugens is, als diegene zich daarbovenop dan toevallig ook nog eens wegzet als Sjiet dan maak je het mij niet makkelijk om diegene niet te verdenken van sektarische sentimenten. En ja dat zal vast wel ook anderzijds gebeuren.
En daar heb je het. Aan de andere kant heb je ook mensen die dezelfde "kwaliteiten" hebben en die klaarkomen op het aanzicht van "de rebellen" en alle misdaden maar downplayen.

Daarom gaan er zoveel verdwaalde jongeren die kant op.

Dan wil ik afsluiten met deze korantekst.

SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Alle rechten voorbehouden.
Niets uit deze uitgave mag worden verveelvoudigd, opgeslagen in een geautomatiseerd gegevensbestand en/of openbaar gemaakt in enige vorm of op enige wijze, hetzij elektronisch, mechanisch, door fotokopien, opnamen etc.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')