Het gepeupel kan zeggen wat het wil, ik weet wat ik wil en wat voor mij werkt. Dit weet ik ook al veel langer (gezien mijn vorige ervaringen met relaties), dat de beste relaties waren met vrouwen die meer op mij leken (en dan met name het introvert-gedeelte, de andere punten lijken voor mij veel minder relevant te zijn (misschien niet onbelangrijk, maar wel veel minder belangrijk dan introvert/extravert zijn maar ik denk dat alles wel te lijmen is, maar een extravert iemand past gewoon niet bij mij. Is mij veel te vermoeiendquote:Op maandag 7 december 2015 17:38 schreef Puntenjager het volgende:
[..]
[..]
Klopt. Het is één van de vele van de koffiehoek- danwel biertafelwijsheden. De werkelijkheid is precies andersom (hetgeen ook wetenschappelijk bewezen is, maar het gepeupel weet het altijd beter)
Engels is verder geen probleem voor mij, maar zoals ik al eerder heb aangegeven, zijn de vragen gewoon niet zo slim gesteld en laten ze veel open voor meerdere interpretaties die beide als juist kunnen worden gezien, maar wel verschillende uitkomsten geven. Niet zo handig dus.quote:Op maandag 7 december 2015 17:41 schreef Aiciu het volgende:
[..]
Ik heb dat altijd al gehad, ik moet met engels echt concentreren op wat er staat of gezegd wordt.
Het is natuurlijk ook van belang op welk vlak men elkaars tegengestelde is. Een introvert en extravert kunnen elkaar op zich mooi aanvullen, maar als ze verder heel anders in het leven staan is dat inderdaad eerder een minpunt.quote:Op maandag 7 december 2015 17:38 schreef Puntenjager het volgende:
[..]
[..]
Klopt. Het is één van de vele van de koffiehoek- danwel biertafelwijsheden. De werkelijkheid is precies andersom (hetgeen ook wetenschappelijk bewezen is, maar het gepeupel weet het altijd beter)
Ik heb een vriendin die bijna het tegenovergestelde is. Ze is alleen net als ik introvert, de rest is compleet het tegenovergestelde.quote:Op maandag 7 december 2015 17:38 schreef Puntenjager het volgende:
[..]
[..]
Klopt. Het is één van de vele van de koffiehoek- danwel biertafelwijsheden. De werkelijkheid is precies andersom (hetgeen ook wetenschappelijk bewezen is, maar het gepeupel weet het altijd beter)
Ik ben hierover wat meer gaan nadenken en heb m'n twijfels over de nauwkeurigheid c.q. correctheid wat deze tests betreft. Ik zal uitleggen waar ik mee zit.quote:Op maandag 7 december 2015 17:09 schreef magnetronkoffie het volgende:
Maar het is ook maar een kort testje en ik had de vragen liever anders gezien (meer in de vorm van "Ga je liever naar links of naar rechts?" en dan zo het antwoord invullen: links - - - - - - - rechts
ipv "Jij gaat liever naar links" en dan als antwoord Eens - - - - - - - Oneens )
Overigens is de F in INFP-T nauwelijks boven de 50%, dus had net zo goed een T kunnen zijn. Sowieso doe ik beide, dus wel logisch dat mijn uitslag dan ergens halverwege terecht komt
quote:Dichotomieën
MBTI gaat uit van de voorkeuren van een persoon op vier dichotomieën met elk twee polen:
1) de E/I dichotomie
Extraversie (iemand haalt zijn energie/inspiratie voornamelijk van de wereld om zich heen) of
Introversie (voornamelijk vanuit zijn innerlijke belevingswereld)
2) de S/N dichotomie
Heeft iemand een voorkeur voor het opnemen van feitelijke informatie en informatie uit de wereld direct om zich heen (Waarnemend/Sensing) of
voor het opnemen van informatie in de vorm van verbanden en grote lijnen, gebruik makend van ervaringen en eerder opgedane informatie (Intuïtief)
3) de T/F dichotomie
Heeft iemand een voorkeur voor het nemen van beslissingen op basis van logica (Denkend/Thinking) of
op basis van gevoelens (Voelend/Feeling)
4) de J/P dichotomie
Heeft iemand een voorkeur voor een planmatige en geordende manier van werken en beoordeelt hij dingen, een waarde-oordeel gevend (Judging) of
heeft iemand een flexibele en spontane manier van werken, en bekijkt hij de dingen zoals ze zijn zonder daar direct iets over te vinden (Gewaarwordend/Perceiving)
De MBTI gaat er vanuit dat deze 4 eigenschappen, tegenpolen zijn. In het eerste geval (introvert/extravert) komt dit op het eerste gezicht wel over als iets wat denk ik wel lijkt te kloppen (ik kan me hier wel in vinden, wat overigens niet hetzelfde is als zeggen dat ik zeker weet dat dit ook klopt. Ik heb alleen op dit moment (nog) geen reden hieraan te twijfelen, maar sta open voor meer inzage in de diepere betekenis van deze definities).quote:Bovenstaande quote is wel geëdit om de leesbaarheid te verbeteren door irrelevante info weg te halen en de 4 eigenschappen te nummeren
En mensen die wel kunnen denken, voelen dus per definitie niet?quote:Op dinsdag 8 december 2015 07:01 schreef CafeRoker het volgende:
Mensen die niet kunnen denken, voelen per definitie.
Je kan hem ook in het Nederlands doenquote:Op maandag 7 december 2015 17:27 schreef Aiciu het volgende:
Ik wilde de eerste maken maar toen ik op pagina 2 was en zag dat ik pas 10% had ben ik afgehaakt.
Ik vind engels geen fijne taal om te lezen.
Jawel, maar ik vatte je post op alsof je meende dat er een groep mensen is die beide niet kunnen en dus nergens in pasten. Maar nu ik teruglees was dat waarschijnlijk toch niet wat je bedoelde.quote:Op dinsdag 8 december 2015 07:19 schreef magnetronkoffie het volgende:
[..]
En mensen die wel kunnen denken, voelen dus per definitie niet?
Maar als er mensen zijn die beide kunnen, dan kunnen (logisch) denken en voelen toch geen tegenpolen zijn?quote:
Ik ben het helemaal met je eens.quote:Op dinsdag 8 december 2015 06:14 schreef magnetronkoffie het volgende:
[..]
Ik ben hierover wat meer gaan nadenken en heb m'n twijfels over de nauwkeurigheid c.q. correctheid wat deze tests betreft. Ik zal uitleggen waar ik mee zit.
Ten eerste de reden waarom ik mijn oude post quote (heb de irrelevante delen weggelaten), namelijk dat de manier waarop de vragen gesteld worden, onnauwkeurig lijkt te zijn. Dat ten eerste.
En nu het tweede punt.
Op de wiki-pagina staat o.a. volgende:
[..]
[..]
De MBTI gaat er vanuit dat deze 4 eigenschappen, tegenpolen zijn. In het eerste geval (introvert/extravert) komt dit op het eerste gezicht wel over als iets wat denk ik wel lijkt te kloppen (ik kan me hier wel in vinden, wat overigens niet hetzelfde is als zeggen dat ik zeker weet dat dit ook klopt. Ik heb alleen op dit moment (nog) geen reden hieraan te twijfelen, maar sta open voor meer inzage in de diepere betekenis van deze definities).
Het is vooral de 3e eigenschap die me een raar gevoel geeft.
Er wordt bij deze eigenschap namelijk totaal geen rekening gehouden met de mate waarin deze twee eigenschappen voorkomen, maar volgens mij kan dit niet kloppen omdat denken (dingen op een logische manier bekijken) en voelen (deze is wel duidelijk) geen tegenpolen zijn. Dit zou namelijk impliceren dat je alleen maar op die ene lijn kunt zitten, maar dit klopt gewoon niet zo goed.
Het is niet zo alsof er geen mensen bestaan die gewoon totaal niet logisch kunnen nadenken en tegelijkertijd emotionele horken zijn, maar deze test maakt geen onderscheid tussen deze mensen en de mensen die geleerd hebben om beide te kunnen en dus geen duidelijke voorkeur hebben. Maar deze test pleurt beide typen in dezelfde hoek terwijl dit wel totaal verschillende mensen zijn.
Mensen die beide niet kunnen, zullen logisch gezien rond de 0% komen te zitten want ze kunnen beide niet, maar mensen die beide wel kunnen komen op diezelfde 0% uit. Dan kunnen deze twee eigenschappen toch geen tegenpolen zijn?
De tweede eigenschap heeft misschien een beetje hetzelfde, maar daar kan ik minder over zeggen. De 4e eigenschap lijkt me wel te kloppen (of klopt in elk geval wel beter dan de 3e eigenschap...of dat lijkt in elk geval zo op het eerste gezicht).
Wat is jullie input?
Jammer, heb ik opnieuw het wiel opnieuw uitgevondenquote:Op dinsdag 8 december 2015 13:04 schreef FlyDutchMan het volgende:
[..]
Ik ben het helemaal met je eens.
Deze test is schijnbaar vrij populair in het (Amerikaanse) bedrijfsleven en daaruit is dus ook weer kritiek ontstaan. Op de website van Forbes las ik een artikel waar jouw punt ook wordt aangehaald. Er wordt een dichotomie gecreëerd, waar in werkelijkheid de meesten op een spectrum zitten. Ze stellen ook dat het gebruik van de test geen betere bedrijfsresultaten oplevert.
Zie mezelf als introvert en juist daarom ga ik jouw vraag beantwoorden!quote:Van mezelf weet ik trouwens dat ik qua introversie/extraversie echt een beetje in het midden zit en dan kijk ik naar de typische vraag "Krijg je energie van gezelschap of van alleen zijn?"
Dit ben ik met je eens en de redenen heb ik al genoemd.quote:Overigens vind ik de typeringen wel degelijk erg sterk, maar ik heb wel het idee dat foutieve uitslagen al snel voorkomen.
Echt...the fakquote:Op dinsdag 8 december 2015 13:41 schreef CafeRoker het volgende:
Zeker, maar die liggen aan machines en slangetjes. En kunnen dus geen online test maken
Ben trouwens nog steeds benieuwd naar of je nieuwe inzichten hebt opgedaan, CRquote:
Veel mensen kunnen beide extremen van de 4 indicaties uitvoeren, in het spectrum zitten ze ergens in het midden. Per omgeving, type omgevingsmensen en levensfase kan het verschillen. Sommige hebben bijv. ochtendhumeur terwijl ze in de avond en nacht helemaal open bloeien. Je kan gewoon kijken hoe iemand is en wat die het liefst doet in z'n vrije tijd, over een lange periode. Dan is er meest vrije wil bij de handelingen.quote:Op dinsdag 8 december 2015 06:14 schreef magnetronkoffie het volgende:
De MBTI gaat er vanuit dat deze 4 eigenschappen, tegenpolen zijn.
Geupgrade ?quote:Op vrijdag 11 december 2015 15:11 schreef Gray het volgende:
Mijn persoonlijkheid is de beste.![]()
Maar serieus, eerst was ik INFJ, maar een paar jaar later was ik een INTJ. Hoe?
Nou, als dat jouw beste persoonlijkheid is en dit het product daarvan:quote:
quote:Op woensdag 2 december 2015 12:35 schreef Gray het volgende:
[..]
Dat heb je wel vaak hè, dat je niet begrijpt waarom mensen je niet begrijpen? Uitleggen heeft dan weinig zin.
Jou iets uitleggen, zoals humor, heeft ook geen zin heb ik eerder gemerkt; geen sprankje humor of verplaatsen in een ander te bekennen. En dan ook nog het vertekende zelfbeeld dat je zo logisch nadenkt.
Maar ik begrijp het wel; je moet toch wat als eenzame werkloze met een spectrum aan stoornissen. Ik heb medelijden met je.
dan denk ik dat jouw persoonlijkheid best wel nog een paar upgrades kan gebruikenquote:Op donderdag 12 november 2015 16:27 schreef Gray het volgende:
[..]
Verbaast me niets dat je niets snapt van wat anderen denken. Wat voor constructiefs jezelf denkt te bereiken door op mijn post te reageren is ook raar, meneer 'Logica'.
Maar ik vertrek wel weer uit je topic, oh grootste Magnetronkoffie. Dan kan je vast lekker slapen straks.
Afgezien van de kritiekpuntjes die ik hierboven al heb geuit, vind ik deze test waarlijk geniaalquote:Op dinsdag 15 december 2015 23:03 schreef tantegazeuse het volgende:
Normaal vind ik zulke tests nooit zo boeiend omdat het zo algemeen is dat er altijd wel bepaalde herkenning plaatsvindt maar ik vind MBTI zowaar een openbaring. Bij mij komt er altijd INFJ uit, heb er inmiddels veel over gelezen, en ik herken me er (misschien een beetje te) goed in.
Persoonlijkheidstesten zijn een moment opname.quote:Op vrijdag 11 december 2015 15:11 schreef Gray het volgende:
Maar serieus, eerst was ik INFJ, maar een paar jaar later was ik een INTJ. Hoe?
Best grappig, jaren geleden heb ik mij hier in verdiept en toen was de uitkomst duidelijk INFP.quote:Op woensdag 16 december 2015 21:39 schreef schrijfveer het volgende:
[..]
Persoonlijkheidstesten zijn een moment opname.
Ik heb ook INFP bij de eerste poging. Wij schijnen elkaar dan erg aardig te vindenquote:
Dan doe ik morgen ook die anderequote:Op donderdag 17 december 2015 01:40 schreef Strani het volgende:
[..]
Ik heb ook INFP bij de eerste poging. Wij schijnen elkaar dan erg aardig te vinden
Morgen de andere test maar eens doen..
Dealquote:Op donderdag 17 december 2015 01:47 schreef KwadeAfdronk het volgende:
[..]
Dan doe ik morgen ook die andere
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |