abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_154458995
Spirit dat badje zou ik ook niet tof vinden. Inmiddels loop ik wel af en toe even de badkamer uit als I in het grote bad zit (10 cm water), maar dat zijn korte momenten (alvast pyjama klaarleggen, badjas pakken, etc) maar I is 3. Hele tijd alleen laten voelt niet goed. Al speelt hij wel in de tuin in z'n badje zonder direct toezicht. Altijd binnen gehoorafstand maar niet continu in het zicht (er staan plantenbakken voor). Ook daarin zit maar een klein laagje water.

Dat wild spelen doet mijn vriend ook wel. Maar daar heb ik minder moeite mee. Beetje eng vind ik het wel, maar ik heb nooit het idee dat het echt onverantwoord is.
Venus in pocketformaat
© loveli
pi_154459142
Ik vind het best onverantwoordelijk om op bed te gaan liggen met je telefoon terwijl de kleine in bad zit. Die tien minuten is toch niet teveel gevraagd?
  zondag 19 juli 2015 @ 11:51:30 #203
265352 Redster1984
The man who sold the world....
pi_154459345
Ik denk laat ik hier ook eens gaan posten :) Mijn zoontje Siméon is in mei 3 jaar geworden. Was 2 weken voor zn verjaardag zindelijk. Ging ineens heel snel. Hij was afgelopen december bijna zindelijk maar was toen ziek geworden en om nou een ziek kind steeds op de wc te zetten.... vervolgens plaste hij wel vaak op de wc, ook op school, en toen hebben we besloten om gewoon maar geen luier om te doen en t was eigenlijk in een dag bekeken. 'S nachts nog wel eerst een luier aangedaan, maar dat was eigenlijk ook niet nodig. Dus daar zijn we na een week ook mee gestopt. Hij geeft nu ook keurig 's nachts aan dat hij moet plassen. Echt, het is de moeite waard die je er in moet steken, want het scheelt zoveel werk! En geld uiteindelijk, haha!
pi_154459443
Ik laat nooit de kinderen alleen in bad of badkamer! Je hebt heel weinig water nodig om te verdrinken en datnis in een paar tellen bekeken. Een kind dat verdrinkt maakt geen lawaai!! Of ik of mijn nan is erbij, handoeken ed lig ik van te voren klaar.
De jongens houden van ruwe spelletjes maar we doen het wel zo dat het veilig is stoeien op de grond of op bed, ronsjes draaien op de grond etc
pi_154459550
Nou, je kan best heen en weer lopen, bedden afhalen, of wat kleren opruimen, maar op bed gaan liggen met je telefoon is idd wat apart en begrijp ik dat je het niet prettig vindt.
Wat een desinteresse ook zeg. Zeept hij haar niet in enzo en wast hij de haren ook niet en moet ze zelf het speelgoed maar pakken?

Die ruwe spelletjes, tja, vaders zijn daar wat makkelijker in en soms is dat juist goed voor het kind;)
pi_154460298
Wij laten de kinderen ook nooit alleen. Alhoewel tegenwoordig alleen als we het badderen alleen doen. Dan brengen we kyan naar beneden (badkamer is helemaal boven) om hem een pyjama aan te doen en dan zit yaro even alleen. Maar die is bijna 5.

Ruwe spelen is meer mijn ding itt papa :P
Die is meer van het bouwen.

Verder lees ik beperkt mee nog een weekje ;)
pi_154460304
Wij zijn er ook niet altijd bij als Luuk in bad zit. Hij maakt genoeg herrie en als t even stil is zijn we er zo. Hij wil ook dat we gaan. Kan ook zijn dat ie zelf bij de fles schuim kan en dat niet mag van mij. O-)
*poef* nu is het weg
pi_154460452
Hier ook een alleen-in-bad-speler.

''Ben je er nog?''
''Jaahaaa!''
:')

Hij vindt het gewoon ook écht veel leuker om alleen te spelen. Nog steeds in het babybadje met een wereld aan speelgoed. Hij kan ook nergens bijkomen qua shampoo etc.
Eerst even haartjes wassen en goed inzepen, afspoelen en spelen maar :)
Vaak een kwartiertje, intussen tijd ruim ik het speelgoed op en leg z'n slaapspullen klaar.

Voordeel is dat mijn badkamer grenst aan mijn slaapkamer en de woonkamer. Ik hoor hem dus altijd.
  zondag 19 juli 2015 @ 12:46:30 #209
4756 Kyara
1 + 1 = 3
pi_154460454
Ik loop ook wel eens de badkamer uit. Maar dan idd om wat te pakken of klaar te leggen. Op dezelfde verdieping en met de deur open (en je hoort het gelach en geklets sws nog huizen verder :D )

Wilde spelletjes vind ik ook geen probleem maar heb ook nooit het gevoel dat het onverantwoord is of zo.
pi_154461148
Ok Thanks allemaal :) Het is zeker geen desinteresse van mijn man hoor, maar meer even een momentje voor zichzelf pakken en Isa kan gewoon uren in bad zitten als het aan haar ligt. Ik lees gewoon zoveel horror verhalen over kinderen die in kleine bodempjes verdrinken, ook al duurt het maar 1 minuut.
Sarcasme. Herken het.
pi_154463434
Even iets pakken uit een andere kamer vind ik anders dan een paar minuten wegblijven. Echt wegblijven lijkt me gevaarlijk. Juist, omdat die kleintjes zo snel kunnen verdrinken.

Hier zijn de tassen ingepakt. Nog even avondeten en dan ga ik naar de camping :D
pi_154463472
Veel plezier omen!
  zondag 19 juli 2015 @ 15:13:09 #213
146480 Spees_Eend
in mijn nopjes
pi_154463825
quote:
0s.gif Op zondag 19 juli 2015 13:12 schreef Spirit82 het volgende:
Ok Thanks allemaal :) Het is zeker geen desinteresse van mijn man hoor, maar meer even een momentje voor zichzelf pakken en Isa kan gewoon uren in bad zitten als het aan haar ligt. Ik lees gewoon zoveel horror verhalen over kinderen die in kleine bodempjes verdrinken, ook al duurt het maar 1 minuut.
Ik heb vorig jaar zelf gezien (s was toen nog geen 2 jaar overigens, ik denk iets van 20 maanden) hoe bizar het eruit ziet. We waren in een buitenbad waarbij het water als een strand van 1 cm diep naar steeds dieper loopt. Ik liep achter hem aan, metertje of 2 of 3 achter hem ofzo. Hij struikelde en viel op zijn buik in het ondiepe water , gezicht naar beneden dus. En hij deed NIETS. Helemaal niks. Gewoon blijven liggen, niet spartelen, geen poging tot opstaan. Ik was natuurlijk heel snel bij hem maar het was super akelig en bizar om hem zo te zien. Ineens zie je met eigen ogen waar altijd voor gewaarschuwd wordt: baby's en dreumesen kunnen verdrinken in no time terwijl je het niet eens door hebt, ze spartelen niet zoals in de film en ze staan ook echt niet zomaar op ook al is het water maar 30 cm diep.
pi_154464452
Pff schrikken Spees. Ik denk dat het gevaar hier juist erin schuilt dat ze al zo groot en wijs lijkt en zoveel kan en zelf doet. Man gaat heel vaak met haar zwemmen en ze is nergens bang voor en redt zichzelf juist al heel goed. Ik ben alleen bang dat hij haar daarmee overschat. Ze is net 2!

We hebben net een goed gesprek gehad. Dankzij jullie reacties heb ik het genuanceerder kunnen brengen en hij snapt mijn bezorgdheid en zal een paar dingen anders doen. Natuurlijk niet zoals ik het zou doen, want hij blijft een man en dat is ook niet erg, maar hij begrijpt wel waarom ik het eng vind :)
Sarcasme. Herken het.
pi_154464755
Fijn spirit! Ik heb het net Jan gezien ondanks zwemvest aan hij viel en deed niks. Schoonmoeder stond erbij en zegt ook nog ja ik dacht hij blijft wel drijven in dat ding. Nee het is een extra maar niet iets om volledig op te vertrouwen.
Zij vind het ook onzin dat Jan niet met warm weer zonder vest mag terwijl het zwembad echt vlakbij is en hij heel snel.
Hij wordt ook te erg overschat hij is fysiek sterk en daardoor verwacht men ook meer dan reeel is. Ik doe de jongens hierdoor ook niet graag met opa en oma mee naar de camping...
pi_154468262
Kijk uit met zwemvestjes ja, als het slechte zijn (en veel zijn er slecht) draaien kinderen op hun kop en verdrinken op die manier. Ook met zwembandjes en combinaties.
Je moet gewoon bij je kind blijven, dat is het veiligst. Wat opruimen kan heus wel, maar op bed gaan liggen met een telefoon...met nog het risico dat je in slaap valt ofzo..
Mijn vriend heeft het ook eens gezien bij Mex hoe hij gelijk zonk, in het zwembadje in de tuin viel hij om en zijn lichaam werd gelijk slap. Was heel naar om te zien.

Een filmpje van een kind met een zwemband en zwemvest om en de ouders zijn even weg..
https://video-ams3-1.xx.f(...)cded8cac&oe=55AC0119
pi_154471793
Brrr :X
Ik durf Billy ook niet mee te nemen naar de zee of zo'n strandje.
Allemaal horrorverhalen, ik wacht wel tot hij z'n zwemdiploma's heeft.

Billy ligt lekker in het campingbedje op mijn slaapkamer te slapen. Vrienden en ik zijn dit weekend bezig geweest om z'n kamertje mooi te maken. Behang scheuren (the horror!) en vandaag gesausd. Het lijkt alweer heel anders. Morgen even afmaken en dan kan hij woensdag weer in z'n eigen bed.

Bij z'n heit heeft hij ook de hele tijd zonder luier gelopen. Alleen met een onderbroekje aan vergat hij om op de pot te zitten, misschien dacht hij wel dat hij een luier omheeft?
Vanaf morgen dus ook met broekje aan oefenen.
pi_154472571
Hier vandaag ook wat aparts....
Ik verschoonde Jan om te gaan slapen zei hij dat hij even op de wc wilde nou prima daarna luierbroekje aan, in bed gedaan hoort mijn man hem even lopen dus naar zijn kamer zegt hij mijn broek is nat. Heeft hij een poging gedaan luierbroekje, pyjama broekje en boxershortje uit te doen om te gaan plassen!! Misschien maar weer een poging doen voor zindelijkheidstraining (in oktober wordt hij 3)
  zondag 19 juli 2015 @ 21:31:31 #219
265352 Redster1984
The man who sold the world....
pi_154472651
quote:
0s.gif Op zondag 19 juli 2015 21:04 schreef Poesopstokje het volgende:
Brrr :X
Ik durf Billy ook niet mee te nemen naar de zee of zo'n strandje.
Allemaal horrorverhalen, ik wacht wel tot hij z'n zwemdiploma's heeft.

Billy ligt lekker in het campingbedje op mijn slaapkamer te slapen. Vrienden en ik zijn dit weekend bezig geweest om z'n kamertje mooi te maken. Behang scheuren (the horror!) en vandaag gesausd. Het lijkt alweer heel anders. Morgen even afmaken en dan kan hij woensdag weer in z'n eigen bed.

Bij z'n heit heeft hij ook de hele tijd zonder luier gelopen. Alleen met een onderbroekje aan vergat hij om op de pot te zitten, misschien dacht hij wel dat hij een luier omheeft?
Vanaf morgen dus ook met broekje aan oefenen.
Zonder broekje rondlopen doet al veel inderdaad. Siméon wou niet op de wc poepen in eerste instantie terwijl hij dat eerder wel deed. Van een oom en tante had hij een hele verzameling knuffeldieren gekregen. Elke keer dat hij op de wc poepte kreeg hij zo'n knuffel. En elke keer als hij het in zn onderbroek deed pakten wij weer een knuffel af. Of een speelgoedje, afhankelijk van de situatie. Toen was het zomaar bekeken en echt zindelijk was hij binnen 3 dagen.
pi_154472826
quote:
0s.gif Op zondag 19 juli 2015 21:29 schreef Goitske het volgende:
Hier vandaag ook wat aparts....
Ik verschoonde Jan om te gaan slapen zei hij dat hij even op de wc wilde nou prima daarna luierbroekje aan, in bed gedaan hoort mijn man hem even lopen dus naar zijn kamer zegt hij mijn broek is nat. Heeft hij een poging gedaan luierbroekje, pyjama broekje en boxershortje uit te doen om te gaan plassen!! Misschien maar weer een poging doen voor zindelijkheidstraining (in oktober wordt hij 3)
Hoera voor Jan! *O*
Goed bezig zeg. Jammer van het ongelukje, maar hij wil wél heel graag.

quote:
1s.gif Op zondag 19 juli 2015 21:31 schreef Redster1984 het volgende:

[..]

Zonder broekje rondlopen doet al veel inderdaad. Siméon wou niet op de wc poepen in eerste instantie terwijl hij dat eerder wel deed. Van een oom en tante had hij een hele verzameling knuffeldieren gekregen. Elke keer dat hij op de wc poepte kreeg hij zo'n knuffel. En elke keer als hij het in zn onderbroek deed pakten wij weer een knuffel af. Of een speelgoedje, afhankelijk van de situatie. Toen was het zomaar bekeken en echt zindelijk was hij binnen 3 dagen.
Eh, ik ga hem geen spullen afpakken.. :{
Mooi dat het voor jullie heeft gewerkt, maar ik vind de methode nogal rigoureus.
  zondag 19 juli 2015 @ 21:39:54 #221
171422 LadyBlack
paint it black
pi_154472885
He jezus Spees wat eng :o

Mijn moeder is altijd heel stellig ook, gewoon NIET weglopen als een kind in bad zit. En ik hou me er maar gewoon aan, maar weet ook dat mijn vriend daar minder consequent in is. Ik laat hem zo dus even het bericht van Spees lezen oO<
pi_154473432
Poesopstokje ja verbaasde me wel! Hij wilde een tijdje geleden opeens ook niet meer op de wc zitten enzo dus niet gedwongen, gewoon lekker mee laten gaan, doorspoelen als ik naar de wc ging etc en sinds kort wel weer zo nu en dan op de wc willen zitten doe het op zijn aangeven. Vandaag dus dit dus maar eens kijken of hij morgen misschien wel meer op de wc wil!
Gastouder doet het zelfde als ik en hij heeft daar stickers sticker voor op de wc zitten heeft laatst al 1 blaadje vol meegenomen, hangt nog eentje op haar wc deur van hem ook vrij vol dus denk dat ik maar het zelfde ga doen
  zondag 19 juli 2015 @ 21:57:44 #223
129664 mousemicky
zeg maar MM...
pi_154473505
Redster, straffen gaat echt niet werken als een kind gewoon nog niet 'klaar' is voor zindelijkheid. J. voelt t echt niet altijd aan wanneer hij moet plassen/ poepen en zou dus ook niet snappen waarom hij gestraft wordt voor iets waarhij geen invloed op kan uitoefenen...
pi_154473535
Ik wil ooit wel de was opvouwen op onze kamer als Djen in 10 cm water zit. Maar dan roep ik iedere 10 seconden haar naam en als ze dab niet meteen wat zegt sta ik weer op de badkamer hoor :D . Bij wijze van .. ik ga zoiets niet opzoeken :N

Goiske ik meen mij te herinneren dat Djenna niet zoveel scheelt met jouw peuter. Djenna is van 27 oktober. We zijn volop bezig met zindelijkheid. Ik heb nu veel tijd omdat ik nu vakantie heb van school (wel gewoon werken). Ik weet alleen niet zo goed wat de volgende stap zou kunnen zijn. Ze loopt in haar blote kont en plast op het potje. Poepen doet ze in de tuin :') . Of in de luier die ik haar smiddags aan doe als ze naar de gastouder gaat. Als ze alleen een onderbroek aan heeft piest ze daar in.

Dus ik denk dat het volgende doel gaat worden: op het potje poepen en/of op de grote wc plassen.

Ik beloon haar met bumba koekjes en dat weet ze verrekkes :')
pi_154473610
quote:
1s.gif Op zondag 19 juli 2015 21:57 schreef mousemicky het volgende:
Redster, straffen gaat echt niet werken als een kind gewoon nog niet 'klaar' is voor zindelijkheid. J. voelt t echt niet altijd aan wanneer hij moet plassen/ poepen en zou dus ook niet snappen waarom hij gestraft wordt voor iets waarhij geen invloed op kan uitoefenen...
Nou dit idd. Ik vind het ongepast.
  zondag 19 juli 2015 @ 22:11:29 #226
265352 Redster1984
The man who sold the world....
pi_154473922
Nouja men kan het ongepast vinden, maar op een gegeven moment zal het toch echt moeien doordringen tot je kind. Ik heb absoluut geen zin om met een enorme bult stress te zitten als je kind voor zn 4e jaar nog steeds niet zindelijk is. Op deze manier was het zo gepiept. Vroeger waren kinderen vaak voor hun 2e al zindelijk, dus "er niet voor klaar zijn" vind ik zo'n non-argument. Hij was er juist super trots op als hij een hele dag droof was en een mooie sticker mocht uitkiezen. En daarbij is het voor iedereen fijner. Kind geen rode billen meer vanwege luier uitslag en ook op de peuterspeelzaal / kdv maak je het voor iedereen een stuk makkelijker.
pi_154473998
Een kind kan ook prima zindelijk worden zonder dat je hem straft bij een ongelukje. Mijn keus zou het niet zijn, maar dat moet een ieder idd helemaal zelf weten.
pi_154474052
Luc heeft dagen dat hij 3x op de w.c plast & dan weer dagen dat hij er niet aan denkt en enkel in zijn luier plast. Poepen weet hij dondersgoed wanneer hij het doet maar hij weigert het op de w.c of potje te doen. Ik hoop maar dat hij er vanzelf meer aandacht aan gaat geven, ik wil hem juist liever niet dwingen en dat gaat ook helemaal tegen mijn gevoel in.

Misschien moet ik de methode van mijn oma proberen. Die zette mij op het potje en bond mij vast aan de tafelpoot en ik mocht pas los als ik wat op het potje had gedaan :') _O- (mijn moeder lag toen in het ziekenhuis met weeën met 32 weken zwanger. Ik was wel zindelijk voor ik 2 jaar oud was. Ik geloof zelfs met 1.5 jaar al.
Life is what happens while you are busy making other plans...
  zondag 19 juli 2015 @ 22:25:11 #229
265352 Redster1984
The man who sold the world....
pi_154474288
quote:
0s.gif Op zondag 19 juli 2015 22:14 schreef L-E het volgende:
Een kind kan ook prima zindelijk worden zonder dat je hem straft bij een ongelukje. Mijn keus zou het niet zijn, maar dat moet een ieder idd helemaal zelf weten.
Dat klopt ook helemaal. Maar omdat hij eerder ook bijna zindelijk was wilden we toch even extra doorzetten. En een kind van bijna 3 kan je echt wel duidelijk maken dat hij op de wc of zn potje moet poepen en plassen. En ik vind het eerlijk gezegd ook niet echt straffen. T is meer een stimulans voor hem om z'n knuffels weer terug te verdienen waar hij op zo'n moment ook ontzettend trots op was. Iedereen moet hier z'n eigen methode in vinden natuurlijk, maar ik ken genoeg ouders die enorm hebben lopen stressen omdat hun kind bijna 4 was en nog steeds niet zindelijk was. Daarom ben ik ook voorstander om je kind zodra hij kan zitten al regelmatig even op het potje te zetten zodat hij of zij er in ieder geval al gewend aan raakt. En wanneer een kind dan "per ongeluk" een plasje doet op het potje en je applaudisseert hem zowat de hemel in dan is de kans dat het weer gebeurt alleen maar groter.
pi_154474466
Mn oudste was met 3 jaar 8 maanden zindelijk. Jongens schijnen later te zijn. Ik zie t allemaal wel. Hij heeft er nu met 2 jaar 8 maanden nog geen enkele interesse voor.
*poef* nu is het weg
pi_154474525
quote:
0s.gif Op zondag 19 juli 2015 21:58 schreef Twinkle20 het volgende:

Goiske ik meen mij te herinneren dat Djenna niet zoveel scheelt met jouw peuter. Djenna is van 27 oktober. We zijn volop bezig met zindelijkheid. Ik heb nu veel tijd omdat ik nu vakantie heb van school (wel gewoon werken). Ik weet alleen niet zo goed wat de volgende stap zou kunnen zijn. Ze loopt in haar blote kont en plast op het potje. Poepen doet ze in de tuin :') . Of in de luier die ik haar smiddags aan doe als ze naar de gastouder gaat. Als ze alleen een onderbroek aan heeft piest ze daar in.

Dus ik denk dat het volgende doel gaat worden: op het potje poepen en/of op de grote wc plassen.

Ik beloon haar met bumba koekjes en dat weet ze verrekkes :')
Klopt Jan is van 25 oktober

Ik ben zelf van mening dat ze er zelf klaar voor moeten zijn ook broekje uit doen en zo.
Ik heb voor Jan nu luierbroekjes hij begon vandaag ook met die zelf uit doen. We lezen nu ook regelmatig het boek he wie zit er op de wc van harmen van straaten (erg leuk boek niet met deze reden gekocht is gewoon grappig)

Jan is gewend aan de wc dus wil liever ook niet echt aan een potje laten wennen. Maar moet zien of dat lukt. Ik ga kijken wat hij morgen zelf wil. Hij haat verschonen onderhand dus dat scheelt
pi_154474611
quote:
1s.gif Op zondag 19 juli 2015 22:16 schreef Skoap het volgende:

Misschien moet ik de methode van mijn oma proberen. Die zette mij op het potje en bond mij vast aan de tafelpoot en ik mocht pas los als ik wat op het potje had gedaan :') _O- (mijn moeder lag toen in het ziekenhuis met weeën met 32 weken zwanger. Ik was wel zindelijk voor ik 2 jaar oud was. Ik geloof zelfs met 1.5 jaar al.
whaha, heerlijk die ouderwetse hardheid. Nog steeds slechte herinneringen als je aan het plassen bent?

Mex was toen zindelijk, maar poepte af en toe nog wel in zijn broek omdat hij tijdens het spelen niet naar de wc wilde. Toen ben ik ook wel een keer boos geworden en dat hielp wel. Het was niet dat hij niet door had dat hij aan het poepen was.
pi_154474663
Leuk en aardig dat aanwennen, maar als ze het niet snappen en kunnen controleren helpt het nog niks.

De mijne zit al een half jaar elke avond op de pot (voor het badderen) om te wennen, maar heeft tot vorige week niks gedaan.

Ze moeten het toch écht zelf leren.
pi_154474863
quote:
1s.gif Op zondag 19 juli 2015 22:01 schreef L-E het volgende:

[..]

Nou dit idd. Ik vind het ongepast.
+1
Ik volg hier liever mijn kind in.
Daarbij wil ik niet dat het een negatieve lading krijgt.
Mijn oudste heeft hier heel veel problemen mee (durft letterlijk niet los te laten) en is sinds een ruime week eindelijk ook volledig zindelijk (was al heel lang 'plas-zindelijk' -ook 's nachts-, maar het poepen wilde niet vlotten). Vele stickervellen verder zijn we er nu eindelijk. Ze is afgelopen mei 4 geworden.
Tja....ieder kind op zijn eigen tempo.
Haar zusje vindt het hele gebeuren wel interessant, dus wellicht volgt ze snel het voorbeeld. Wie weet. En zo niet dan niet.

Mijn meiden zitten ook samen in bad. Ik ben dan bij ze en wissel dat af met kleren voor de volgende dag klaarleggen of een wasmand leegruimen, waarbij ik 1001 keer heen en weer loop en constant praat.
We gaan volgende maand op vakantie naar Gran Canaria en we wilden daar wel zo veilig mogelijk rond het zwembad hangen :P
We hebben nu voor beide meiden een drijfpakje. Voor Eva gisteren eentje gekocht met pijpjes en korte mouwen, voor Rosalie bestel ik morgen deze:

Zwembandjes en kurkjes kunnen ze zelf afdoen, dit trekken ze niet uit. Uiteraard zijn we altijd bij ze, maar mocht er een onbewaakt ogenblik zijn....
pi_154475800
quote:
0s.gif Op zondag 19 juli 2015 22:37 schreef Troeta het volgende:

[..]

whaha, heerlijk die ouderwetse hardheid. Nog steeds slechte herinneringen als je aan het plassen bent?

Mex was toen zindelijk, maar poepte af en toe nog wel in zijn broek omdat hij tijdens het spelen niet naar de wc wilde. Toen ben ik ook wel een keer boos geworden en dat hielp wel. Het was niet dat hij niet door had dat hij aan het poepen was.
Ik vind dat toch wel anders dan bij een kind wat nog bezig is met zindelijk worden speelgoed/knuffels af te gaan pakken bij een ongelukje.

Bij de oudste zeg ik er ook wel wat van als ik 5x vraag of ie moet plassen en dan 5x nee zegt en een paar tellen later opeens zooooo nodig moet dat ie bijna in zijn broek plast (of dat het mis gaat).
Maar dan weet ik dat het is omdat hij op dat moment niet wil/te druk bezig is. En gaat het gewoon een keer fout, nou ja kan gebeuren.

Bij de jongste zeg ik alleen maar dat het niet erg is en volgende keer beter. Ze vindt een ongelukje zelf ook vervelend, want is juist zo trots dat ze geen luier meer heeft. Ik merk dat ook aan haar, dan ga ik haar echt niet extra straffen.
En poepen is ook best een ding merkte ik ook hier bij oudste. En ook dat is helemaal goedgekomen (hij had verder geen ongelukken ermee, maar op de wc was gewoon moeilijk, spannend, weet ik het)
pi_154479505
Goed om te horen dat die van jullie ook onzin woordjes praten. Ik vind het soms een beetje raar :@
DJMO, heb jouw trucje ook geprobeerd. Ow vond het hilarisch :')

Hihi, zo klinkt "poepie" wel grappig Phaidra ;)

Ik heb misschien wel meet time Kyara :) hou je op de hoogte!
En verder vind ik het inderdaad ook gewoon tof hoe je met al je kids bezig bent!

Hier is vriendjelief juist super voorzichtig met Ow. Dat ik juist soms zeg dat Ow wel wat aankan :) maar alleen in bad zitten doen we niet. Dat vind ik te eng. Nu gaan we meestal met z'n drietjes in bad, dus dan is het niet van toepassing ;) Maar die verhalen van jullie, brrrrr.

Veel plezier Omen!

Ik vind de zindelijkheidsverhalen fijn om te lezen. Voor m'n gevoel kan het echt niet heel lang meer duren. Maar ik ga ook zeker niet met straf werken. Dat is gewoon niet mijn ding. En ik ga er vanuit dat het wel komt. En anders doen we de Skoap manier ;)

Zo, en m'n peuter slaapt ook weer. Na nachtsessie 5 van Js werd hij wakker. (Dat snap ik). Zei hij tegen mij: mama, mag ik nog slapen? Ow is moe O+
pi_154480149
Hè bah spees! Bizar dat het zo kan gaan hè? Wij hadden een half jaar geleden ofzo dezelfde ervaring met Eva maar dan in bad. Ze viel voorover in het water en spartelde ook helemaal niet, vond het echt bizar. Ze zeggen wel dat kinderen stil verdrinken maar het echt zien vond ik wel een eye opener. Ik durf pas sinds een week of twee even heel snel de badkamer af te lopen om een washandje te pakken die ik vergeten ben maar dan wel alleen met de deur open en dat ik haar constant kan zien en horen. Als dat niet lukt dan roep ik mijn man of haal haar er alsnog even snel uit, zo erg ben ik er van geschrokken.

Straffen omdat ze een ongelukje hebben, ook niet mijn ding :{
E.
pi_154480327
Oh help mijn kind :')

"Isa, wat wil je eten?"
"Not!"
"Snot?!"
"Ja! Not lekker, toch?"

:')
Sarcasme. Herken het.
pi_154480346
Hahaha :D

Maar ik zou eens een hapje nemen, Misschien smaakt haar snot wel naar snoepjes ;)
pi_154480365
Cas en ik nemen hier vandaag afscheid! O+ Ik heb een heuse kleuter thuis!
pi_154480424
Gefeliciteerd!
pi_154480527
Gefeliciteerd Cyntia en Cas *O*
pi_154480656
Loj :r

Gefeliciteerd Cynthia! :)
Sarcasme. Herken het.
pi_154480784
quote:
0s.gif Op maandag 20 juli 2015 09:04 schreef Spirit82 het volgende:
Oh help mijn kind :')

"Isa, wat wil je eten?"
"Not!"
"Snot?!"
"Ja! Not lekker, toch?"

:')
Die ken ik ja.
Of poeppescheet :')
Wat wil je op brood?
Poeppescheet :')
Wipkip met prachtige Wipkuikentjes O+
Try to be a rainbow in someone's cloud.
pi_154480816
Cyntiaa gefeliciteerd! *O*
Life is what happens while you are busy making other plans...
pi_154481533
Gefeliciteerd met je kleuter cyntiaa!! *O*

Hahah spirit :D walgelijk :D
E.
pi_154482242
Gefeliciteerd met Cas, Cynthia! *G* Een heuse kleuter alweer!
Venus in pocketformaat
© loveli
pi_154485532
quote:
0s.gif Op zondag 19 juli 2015 22:11 schreef Redster1984 het volgende:
Nouja men kan het ongepast vinden, maar op een gegeven moment zal het toch echt moeien doordringen tot je kind. Ik heb absoluut geen zin om met een enorme bult stress te zitten als je kind voor zn 4e jaar nog steeds niet zindelijk is. Op deze manier was het zo gepiept. Vroeger waren kinderen vaak voor hun 2e al zindelijk, dus "er niet voor klaar zijn" vind ik zo'n non-argument. Hij was er juist super trots op als hij een hele dag droof was en een mooie sticker mocht uitkiezen. En daarbij is het voor iedereen fijner. Kind geen rode billen meer vanwege luier uitslag en ook op de peuterspeelzaal / kdv maak je het voor iedereen een stuk makkelijker.
Het is wetenschappelijk bewezen dat een kind normaal pas rond zijn 3de lichamelijk klaar is om zindelijk te worden en het dus ook aan te voelen. Toevallig hadden we het op een bbq van het werk over zindelijk worden de kinderarts zat de arts assistenten uit te horen en nam mijn kinderen als voorbeeld. Uitzonderingen daar maar de richtlijn is rond 3 jaar.
De kinderarts gaat ook geen actie ondernemen op ouders die verwezen worden omdat hun kind bijna 4 is en nog niet zindelijk dat is medisch gezien geen probleem namelijk
pi_154485641
Gefeliciteerd met Cas!!! *O*
pi_154486363
Jeetje, die badverhalen! Hier spartelt ze wel, gaat ook meteen weer staan als ze in bad of zwembadje uitglijdt. Maar we gaan dan ook sinds ze 6 maanden is vrijwel elke week zwemmen en dat vindt ze fantastisch. Zwemmen doen we ook zonder vleugeltjes, ik heb haar de hele tijd vast en ze leert zichzelf wel een beetje redden zo.
Desalniettemin laten we haar niet alleen in bad of zwembad. Ml doet haar in bad en zit/hangt ernaast. Wel lopen we soms even heen en weer om iets te pakken, dat kan soms niet anders.
Home is where the O+ is...
  maandag 20 juli 2015 @ 14:12:51 #251
265352 Redster1984
The man who sold the world....
pi_154486760
quote:
0s.gif Op maandag 20 juli 2015 13:26 schreef Goitske het volgende:

[..]

Het is wetenschappelijk bewezen dat een kind normaal pas rond zijn 3de lichamelijk klaar is om zindelijk te worden en het dus ook aan te voelen. Toevallig hadden we het op een bbq van het werk over zindelijk worden de kinderarts zat de arts assistenten uit te horen en nam mijn kinderen als voorbeeld. Uitzonderingen daar maar de richtlijn is rond 3 jaar.
De kinderarts gaat ook geen actie ondernemen op ouders die verwezen worden omdat hun kind bijna 4 is en nog niet zindelijk dat is medisch gezien geen probleem namelijk
Misschien is het medisch gezien geen probleem als je kind met 4 jaar nog steeds niet zindelijk is, maar op scholen wordt het gewoonweg niet geaccepteerd en terecht. Dus als jij er geen problemen mee hebt om elke dag naar school te gaan om je kind weer te verschonen dan lijkt het mij inderdaad geen enkel probleem. Ik vind het alleen wel zielig voor het kind waar daarmee alleen maar een pestobject wordt bij de kleuters.

Overigens vind ik een richtlijn van 3 jaar ook quatsch. Vroeger was het gemiddeld tussen het eerste en tweede levensjaar. Zo'n norm wordt enkel verplaatst omdat de pampers van tegenwoordig de kinderen lui maken. Een norm zegt enkel iets over hoe het gemiddeld is, niet vanaf welke leeftijd een kind zindelijk kan zijn.
pi_154487038
Gelukkig is het afpakken van speelgoed/knuffels niet zielig :)

De oudste is al een tijdje zindelijk. En vond het zelf opeens vervelend om met een luier aan te lopen. Ze gaf aan dat ze klaar was voor het potje of de wc. Nu dat ze in dr broek plast (want blaasontsteking) denkt ze dat ik daar boos om word. Wat ik heel vervelend vind (dat ze dat denkt dus). Ze gaat dan zogenaamd op haar kamer spelen maar in werkelijkheid gaat ze naar boven om zelf een schone broek aan te trekken. Dat vind ik sneu.
Wipkip met prachtige Wipkuikentjes O+
Try to be a rainbow in someone's cloud.
  maandag 20 juli 2015 @ 14:34:35 #253
265352 Redster1984
The man who sold the world....
pi_154487326
quote:
0s.gif Op maandag 20 juli 2015 14:22 schreef Tally het volgende:
Gelukkig is het afpakken van speelgoed/knuffels niet zielig :)
Nee dat vind ik inderdaad niet zielig. Als wij een hele tijd met hem op de wc waren geweest omdat wij dachten dat hij moest poepen en vervolgens doet hij het nog geen minuut er na in zn broek dan pakten wij een knuffel af die bovenop de kast ging. Hij wist donders goed wat hij er voor moest doen om z'n knuffel weer terug te krijgen, want de volgende keer ging het dan goed. Daarom sta ik er ook volledig achter. Maar ik begrijp ook wel dat dit niet bij ieder kind werkt.

Ik vind het zieliger wanneer een kind niet zindelijk is of bijvoorbeeld 's nachts niet zindelijk is waardoor hij of zij dingen moet missen zoals feestjes, want dat krijg je er uiteindelijk door. En je kind wordt et alleen maar onzekerder van als het weer eens een ongelukje op school heeft gehad.
pi_154487350
quote:
1s.gif Op maandag 20 juli 2015 14:34 schreef Redster1984 het volgende:

[..]
Ik vind het zieliger wanneer een kind niet zindelijk is of bijvoorbeeld 's nachts niet zindelijk is waardoor hij of zij dingen moet missen zoals feestjes, want dat krijg je er uiteindelijk door. En je kind wordt et alleen maar onzekerder van als het weer eens een ongelukje op school heeft gehad.
Ja hoor want als het een jaartje langer duurt zal hij of zij heel veel feestjes missen :')
Wipkip met prachtige Wipkuikentjes O+
Try to be a rainbow in someone's cloud.
pi_154487471
quote:
0s.gif Op maandag 20 juli 2015 14:35 schreef Tally het volgende:

[..]

Ja hoor want als het een jaartje langer duurt zal hij of zij heel veel feestjes missen :')
:D
pi_154487486
Mijn 2 jarige eet en probeert alles. Lekker zou je denken. Maar ze is zo gek op haar zus dat alles wat zus zegt is waar. Dus wanneer zus roept (en die probeert echt niks - net haar Pa) dat is vies eet de 2 jarige het dus ook niet :')
Dat maakt het koken best moeilijk en frustrerend soms }:|
Wipkip met prachtige Wipkuikentjes O+
Try to be a rainbow in someone's cloud.
  maandag 20 juli 2015 @ 14:42:35 #257
265352 Redster1984
The man who sold the world....
pi_154487549
quote:
0s.gif Op maandag 20 juli 2015 14:35 schreef Tally het volgende:

[..]

Ja hoor want als het een jaartje langer duurt zal hij of zij heel veel feestjes missen :')
Beetje kortzichtig hè... ik heb het niet over een jaar of 4 maar bijvoorbeeld bij kinderen van een jaar of 7 die nog steeds regelmatig ongelukjes hebben 's nachts. Maar ook een kind van 4 wat regelmatig overdag ongelukjes heeft zal zich erg onzeker voelen ten opzichte van vriendjes.
pi_154487625
quote:
1s.gif Op maandag 20 juli 2015 14:42 schreef Redster1984 het volgende:

[..]

Beetje kortzichtig hè... ik heb het niet over een jaar of 4 maar bijvoorbeeld bij kinderen van een jaar of 7 die nog steeds regelmatig ongelukjes hebben 's nachts. Maar ook een kind van 4 wat regelmatig overdag ongelukjes heeft zal zich erg onzeker voelen ten opzichte van vriendjes.
Maar ik heb het ook niet over een 7 jarige. Je zit hier in het topic van 2 tot en met 4 jaar. Dat weet je toch? En zoals ik kon lezen ging het over zindelijk worden in deze periode.

Waarom word een kind van 4 onzeker omdat je er teveel druk op legt. Mijn dochtertje heeft in het begin ook regelmatig een ongelukje gehad. Maar die is er echt niet onzekerder van geworden hoor. Juist omdat wij thuis er heel relaxt mee om gaan. Kan gebeuren. Is vervelend. Voor jou. De wasmachine draait toch. En op school maakte ze er ook geen problemen van. Ik heb van tevoren gevraagd hoe we dat moest doen. Of wij zelf naar school moesten om haar om te kleden. Maar dat hoefde niet. Wij hadden een extra onderbroek en broek in de tas zitten. En die deed de juf (of hulpjuf) haar aan als er iets gebeurde.

Overigs weet ik heus hoe het is als je tot aan een hoge leeftijd in je broek plast. Mijn zusje heeft dat gedaan tot ze 12 jaar is (medisch). Dat was erg vervelend..... Voor haar. Maar zij maakte zich er niet druk over dus haar vriendjes en vriendinnetjes ook niet. En ik heb nog nooit iemand haar horen pesten er over. :)

[ Bericht 12% gewijzigd door Tally op 20-07-2015 14:53:57 ]
Wipkip met prachtige Wipkuikentjes O+
Try to be a rainbow in someone's cloud.
  maandag 20 juli 2015 @ 14:56:57 #259
265352 Redster1984
The man who sold the world....
pi_154487898
quote:
0s.gif Op maandag 20 juli 2015 14:45 schreef Tally het volgende:

[..]

Maar ik heb het ook niet over een 7 jarige. Je zit hier in het topic van 2 tot en met 4 jaar. Dat weet je toch? En zoals ik kon lezen ging het over zindelijk worden in deze periode.

Waarom wordt een kind van 4 onzeker omdat je er teveel druk op legt. Mijn dochtertje heeft in het begin ook regelmatig een ongelukje gehad. Maar die is er echt niet onzekerder van geworden hoor. Juist omdat wij thuis er heel relaxt mee om gaan. Kan gebeuren. Is vervelend. Voor jou. De wasmachine draait toch. En op school maakte ze er ook geen problemen van. Ik heb van tevoren gevraagd hoe we dat moest doen. Of wij zelf naar school moesten om haar om te kleden. Maar dat hoefde niet. Wij hadden een extra onderbroek en broek in de tas zitten. En die deed de juf (of hulpjuf) haar aan als er iets gebeurde.
Dan heb je een erg flexibele school! Ik ken ook genoeg scholen waar een kind gewoon geweigerd wordt. Het is immers niet de taak van de juf of meester om je kind te verschonen. En het is gewoon zo dat kinderen gek tegen andere kinderen aan kijken als er een kind nog niet zindelijk is. Ze kijken al vreemd op als je kind zn eigen potje meeneemt naar school omdat ze de wc eng vinden. Als jou kind daar geen problemen mee heeft zegt meer wat over jou kind. Kennelijk heb je dan een erg zelfverzekerd kind, wat natuurlijk alleen maar mooi is.
pi_154488373
quote:
1s.gif Op maandag 20 juli 2015 14:34 schreef Redster1984 het volgende:

[..]

Nee dat vind ik inderdaad niet zielig. Als wij een hele tijd met hem op de wc waren geweest omdat wij dachten dat hij moest poepen en vervolgens doet hij het nog geen minuut er na in zn broek dan pakten wij een knuffel af die bovenop de kast ging. Hij wist donders goed wat hij er voor moest doen om z'n knuffel weer terug te krijgen, want de volgende keer ging het dan goed. Daarom sta ik er ook volledig achter. Maar ik begrijp ook wel dat dit niet bij ieder kind werkt.

Ik vind het zieliger wanneer een kind niet zindelijk is of bijvoorbeeld 's nachts niet zindelijk is waardoor hij of zij dingen moet missen zoals feestjes, want dat krijg je er uiteindelijk door. En je kind wordt et alleen maar onzekerder van als het weer eens een ongelukje op school heeft gehad.
Anders trek je je kop ff uit de pleepot! Je kunt een kind niet dwingen om zindelijk te worden als t kind daar niet aan toe is... leuk dat deze (in mijn ogen gemene) methode werkt voor jullie kindje maar zat kinderen die er rond 2 jaar nog niet aan toe zijn, en dat de kinderen vroeger tussen 1 en 2 jaar zindelijk waren komt enkel doordat er vaak barbaarse methode werden gebruikt, waaronder zoals hierboven beschreven.
Ik weet (uit mijn eigen werkveld) dat er meer flexibele scholen bestaan waar ze begrip hebben voor t feit dat een kleuter soms een ongelukje heeft dan dat er scholen zijn waar ze dit niet begrijpen...
Helemaal onzindelijk is dan een ander verhaal natuurlijk maar daar is met de ouders vast wel een oplossing voor te vinden.

/weer terug in lurkstand.
S. 2014
J. 2016
pi_154488606
quote:
1s.gif Op maandag 20 juli 2015 15:17 schreef gewoonmezelf87 het volgende:

[..]

Anders trek je je kop ff uit de pleepot! Je kunt een kind niet dwingen om zindelijk te worden als t kind daar niet aan toe is... leuk dat deze (in mijn ogen gemene) methode werkt voor jullie kindje maar zat kinderen die er rond 2 jaar nog niet aan toe zijn, en dat de kinderen vroeger tussen 1 en 2 jaar zindelijk waren komt enkel doordat er vaak barbaarse methode werden gebruikt, waaronder zoals hierboven beschreven.
Ik weet (uit mijn eigen werkveld) dat er meer flexibele scholen bestaan waar ze begrip hebben voor t feit dat een kleuter soms een ongelukje heeft dan dat er scholen zijn waar ze dit niet begrijpen...
Helemaal onzindelijk is dan een ander verhaal natuurlijk maar daar is met de ouders vast wel een oplossing voor te vinden.

/weer terug in lurkstand.
Ben het met je eens, daarnaast kun je zeggen ze werden toen wel zindelijk maar de inzichten ook in het medische gebied maar ook zeker het psychosociale gebied zijn ook zeer verandert dan 20/30 jaar terug. Je kunt een kind niet dwingen zindelijk te worden als ze het seintje niet voelen dan kun je ook niet dwingen het te voelen.
Er lopen weet ik hoeveel kinderen met plasproblemen in het ziekenhuis en echt niet al die kinderen worden gepest. Er is ook een groep die niet durft juist door dat er teveel gedwongen wordt je moet normaal omgaan met het naar de wc gaan.
pi_154488718
Eens GM :)

En ach, er is hier 1 ding heel duidelijk. Die peuter van mij, kiest zijn eigen moment ;)

Oh Tally, dat is wel irritant met koken. Ow wilt op het moment ook niet zoveel eten. Ik laat hem maar en dwing hem niet. Maar ja, wel beetje jammer, hij weegt nog steeds slechts 11 kg.
pi_154488781
quote:
0s.gif Op maandag 20 juli 2015 15:31 schreef Loj het volgende:
Eens GM :)

En ach, er is hier 1 ding heel duidelijk. Die peuter van mij, kiest zijn eigen moment ;)

Oh Tally, dat is wel irritant met koken. Ow wilt op het moment ook niet zoveel eten. Ik laat hem maar en dwing hem niet. Maar ja, wel beetje jammer, hij weegt nog steeds slechts 11 kg.
De oudste weegt 15 kilo met dr 4 jaar. Omdat ze overal nee tegen zegt en niets proeft.
De jongste net 12 geloof ik. Die is onderweg om zwaarder te worden dan haar zus. Gewoon omdat ze wel eet :')

Maar zo ben ik nu dus al de hele middag aan het bedenken wat te eten vanavond. Wat te eten zonder dat er ruzie of gejank is :')
Wipkip met prachtige Wipkuikentjes O+
Try to be a rainbow in someone's cloud.
pi_154488887
Pannenkoeken?
Worteltjes?
Ovenpasta?

(Dat zijn de dingen die hier niet geweigerd worden ;) )
pi_154488969
Pannenkoeken kan ik wel doen ja. Die kan ik aankomend weekend dan vast nog eens bakken.
Dan ben ik alleen met de meiden een heel weekend en dan heb ik helemaaaaaaaaaaaaaaaaal geen zin in gepiep :')
Had al bedacht eens naar de Mac te gaan. Dat word wel gegeten :')

Maar pasta of worteltjes kan ik in mijn haar smeren :')
We hadden gister brocolli. De hele week roept ze dat ze brocolli zo lekker vind en gister kreeg ze het. Een uur lang gejank, geschreeuw en gedoe voor 2 kleine stukjes brocolli :')
Wipkip met prachtige Wipkuikentjes O+
Try to be a rainbow in someone's cloud.
pi_154489033
Tnx he! Er staat broccoli hier op het menu vanavond ;)
pi_154489038
quote:
0s.gif Op maandag 20 juli 2015 15:41 schreef Tally het volgende:
Pannenkoeken kan ik wel doen ja. Die kan ik aankomend weekend dan vast nog eens bakken.
Dan ben ik alleen met de meiden een heel weekend en dan heb ik helemaaaaaaaaaaaaaaaaal geen zin in gepiep :')
Had al bedacht eens naar de Mac te gaan. Dat word wel gegeten :')

Maar pasta of worteltjes kan ik in mijn haar smeren :')
We hadden gister brocolli. De hele week roept ze dat ze brocolli zo lekker vind en gister kreeg ze het. Een uur lang gejank, geschreeuw en gedoe voor 2 kleine stukjes brocolli :')
En als je ze laat "helpen" met koken... de groente wassen oid.. dat wil stom genoeg nog wel eens helpen omdat ze t dan zelf gemaakt hebben...

Lijkt mij iig erg lastig als ze samen niks willen...
S. 2014
J. 2016
pi_154489073
quote:
1s.gif Op maandag 20 juli 2015 15:43 schreef gewoonmezelf87 het volgende:

[..]

En als je ze laat "helpen" met koken... de groente wassen oid.. dat wil stom genoeg nog wel eens helpen omdat ze t dan zelf gemaakt hebben...

Lijkt mij iig erg lastig als ze samen niks willen...
Nee helaas werkt dat niet. Dat probeer ik zo vaak mogelijk. Zij de groenten snijden en wassen. Maar dan word er meteen tijdens het klaar maken al gezegd. Wat leuk he Mama dat we dit samen doen O+ Maar eten doe ik het niet.
Wipkip met prachtige Wipkuikentjes O+
Try to be a rainbow in someone's cloud.
pi_154489100
quote:
0s.gif Op maandag 20 juli 2015 15:43 schreef Loj het volgende:
Tnx he! Er staat broccoli hier op het menu vanavond ;)
De mijne ging lekker zitten kokhalzen aan tafel. Gewoon omdat te laten zien/horen dat ze het niet lekker vind. Niet dat ze ook maar iets heeft doorgeslikt of ergens op had gekauwd :')
Wipkip met prachtige Wipkuikentjes O+
Try to be a rainbow in someone's cloud.
pi_154489200
Hier helpt mee helpen helaas niet. Bij ons de truc ik verstop de groente in het eten.. wat ik er dus in krijg zijn stamppotten (of groente door de aardappels geprakt) en dan het vlees in stukjes er op, op elk hapje moet een mini stukje vlees liggen en vooral er niet door heen want dan is het geen vlees *zucht*

Jan kan het gelukkig makkelijk hebben, hij is al 16 kg hij heeft een tijd heel slecht gegeten gaat nu langzaamaan beter. Afgelopen week bij een vriendin van mij prima boontjes gegeten thuis nee lust ik niet (dan zakt mij de broek af) dus boontjes door de aardappels geprakt gehaktbal er over heen in stukjes en meneer at prima en zegt lekker mama |:(
  maandag 20 juli 2015 @ 15:52:38 #271
347468 Tante_Soesa
Nu met Sassefras
pi_154489297
Groenten zijn voor mietjes :{w

Tegenwoordig proeft ze wel om het al rillend weer uit te spugen :'). Maar goed. Fruit eet ze wel prima gelukkig
  maandag 20 juli 2015 @ 15:53:22 #272
349615 AwayTL
Guess whoohoo...
pi_154489318
Oh dat eten is dus wel een fase ding?

V at vanaf 1 al slecht wat ik wel goed kon hebben, want vrolijk en energiek ventje. Nu eet hij niks. 3 happen van het binnenste van de boterham, soms wat hapjes appel en eventueel een hapje kipsnitzel. Alleen is hij nu ook redelijk vutloos en boos. Wil niks behalve op de bank hangen en ipad kijken. Maak me daarom nu wel zorgen.

(Heeft laatst bloed moeten prikken en er was niks aan de hand)
Als je twijfelt aan bovenstaande tekst, neem dan contact op met je medisch specialist.
pi_154489359
Ik heb de oudste ook verteld dat als ze iets niet lekker vind (dus niet echt iets niet lusten) dat ze dat dan samen met iets moet eten wat ze wel lekker vind.

Zoals die broccoli heeft ze vorige keer met ravioli gegeten. Of ze maakt de ravioli open en haalt de vulling er uit, die eet ze op en stopt dan haar groenten in de pasta en eet het zo.
Maar er zijn helaas ook zat dagen dat ze dat gewoon niet wil proberen of eten. Of al schreeuwt dat ze het niet lekker vind terwijl het alleen voor dr neus staat :')

Maar ik heb bedacht om vanavond maar spinazie te eten. Ik zag een gezond recept staan op Pinterest :P voor mezelf dan. En voor hun gewoon spinazie met aardappeltjes en kip.
Wipkip met prachtige Wipkuikentjes O+
Try to be a rainbow in someone's cloud.
pi_154489499
quote:
0s.gif Op maandag 20 juli 2015 15:53 schreef AwayTL het volgende:
Oh dat eten is dus wel een fase ding?

V at vanaf 1 al slecht wat ik wel goed kon hebben, want vrolijk en energiek ventje. Nu eet hij niks. 3 happen van het binnenste van de boterham, soms wat hapjes appel en eventueel een hapje kipsnitzel. Alleen is hij nu ook redelijk vutloos en boos. Wil niks behalve op de bank hangen en ipad kijken. Maak me daarom nu wel zorgen.

(Heeft laatst bloed moeten prikken en er was niks aan de hand)
De oudste heeft pas een hele boek onderzoeken gehad omdat ze een hele boel afgevallen was in een korte periode en echt ziek leek maar ook momenten had dat het heel goed ging. De dokter dacht aan leukemie (mede door andere klachten en kwaaltjes). 5 nachten niet geslapen want toen kregen we de uitslag pas. Maar gelukkig was alles goed.

Dat brood eten gaat nu redelijk. Dat heb ik "opgelost" door van die koekjesvormen te pakken en daarmee figuurtjes uit dr brood te halen. Ze eet geen korstjes (thuis want bij Oma wel }:| ) dus maak ik er een hartje van of een aapje. En dat vind ze dan leuk om op te eten. Dat krijg ik er nu wel in.
Nu nog dr groenten. Want dat heeft ze hard nodig volgens de dokter.
Wipkip met prachtige Wipkuikentjes O+
Try to be a rainbow in someone's cloud.
pi_154490121
Eten gaat hier ook met ups en downs. Tijdlang heel matig geweest maar de laatste tijd gaat het een heel stuk beter. Hij eet opeens echt met smaak, en probeert ook alles. Ook meer exotische dingen vindt hij echt lekker, laatst Thaise kokossoep en dan smult hij echt van de tofu bijvoorbeeld. Als hij ziek aan het worden is gaat het eten veel slechter overigens.

Ik kan me je zorgen wel voorstellen Away. Zijn er dingen die hij wel lust en kun je daar wat meer van geven? Mijn magere, slechtetende zusje kreeg vroeger bijvoorbeeld volle melk met slagroom en biscuitjes met chocopasta om wat calorieën binnen te krijgen bijvoorbeeld :+
I'm not troubled or sad, I'm just ready for bed.
  maandag 20 juli 2015 @ 16:36:26 #276
159615 PureEvil
Everybody Lies.
pi_154490422
En soep? Lust ze dat wel?
pi_154490479
Wij zijn ook een tijdje overgestapt op volle melkproducten, wat meer boter op brood, vaker zoet beleg, etc toen het eten echt minder ging en na een periode van ziekte er naar mijn idee wel wat extra's bij kon.

Heel rot Away. Fijn dat het bloedonderzoek geen gekke uitslag gaf. En Tally, jemig wat een schrik! Opluchting dat het geen leukemie is! :*.
Venus in pocketformaat
© loveli
pi_154490506
Lastig, dat niet willen eten/proeven..

Billy is het zelf eten opeens verleerd, hij moet weer gevoerd worden :') En na een paar hapjes zegt hij ''buikje vol mem!'' .
Hij hangt al een tijd rond de 14kg, in de lengte groeit hij wel (nu +/- 93cm)
Maar de babyvetjes gaan er zo wel af ;(
pi_154490702
Tally helaas als een kind echt niet wil eten win je het niet, ze hebben controle over 2 dingen een daarvan is eten.. de ander is poep/plas en de artsen waarvoor ik werk zeggen ook je kunt doen wat je wil maar als ze echt niet willen dan lukt het je ook niet, dit is een gevecht dat je nooit wint!

Vooral niet straffen met geen toetje daar zit juist ook dingen in die ze nodig hebben, Bij Jan krijg ik nu beetje bij beetje er meer in heeft zelfs een tijdje gehad dat hij savonds alleen het vlees at en de yoghurt nu eet hij ook weer aardappeltjes en macaroni enzo en de groente gewoon er in verstoppen... ene dag gaat het beter dan de andere.
Hij eet gelukkig wel goed brood enzo dus hij krijgt wel voldoende eten maar vrees wel te weinig groentes, fruit eet hij ook niet alles maar gewoon banaan of appel geen probleem.
Korstjes eet hij thuis heel slecht eet er echt om heen bij gastouder eet hij het wel, maja de boontjes at hij bij een vriendin dan weer wel en thuis niet...
pi_154490864
Mijn peuter van 3 jaar is ook pas 12,7 kg. Geen gram vet te veel zeg maar.
Venus in pocketformaat
© loveli
pi_154490945
Ik ben juist blij als ze een toetje eet :') dan heb ik het idee van nou er zit toch nog iets in.
Wipkip met prachtige Wipkuikentjes O+
Try to be a rainbow in someone's cloud.
  maandag 20 juli 2015 @ 17:01:16 #282
349615 AwayTL
Guess whoohoo...
pi_154491089
:o tally.. 5 dagen wachten ook. Wat een hel ;( .

Niet eten is ook echt niet eten :P . Slagroomtaart laat hij staan, chocoladecroissant, chips.. Wilde vanmorgen wel drinkyoghurt, want Anna van de sneeuwpop!!! *O*

Ik ga dus even mooie bekers kopen bij de action ofzo en daar smoothies met ijs in doen oid.

Zijn hier trouwens wel veel kindjes die best licht zijn of niet. Merk best veel herkenning wat betreft het lage gewicht. Ken verder alleen maar dikkige peuters.
Als je twijfelt aan bovenstaande tekst, neem dan contact op met je medisch specialist.
pi_154491259
quote:
0s.gif Op maandag 20 juli 2015 17:01 schreef AwayTL het volgende:

Zijn hier trouwens wel veel kindjes die best licht zijn of niet. Merk best veel herkenning wat betreft het lage gewicht. Ken verder alleen maar dikkige peuters.
Billy is altijd al heel druk en bewegelijk geweest, zit ook geen gram teveel aan :o

Die dikkige peuters ontstaan vaak door een slecht eetpatroon en luie ouders.
pi_154491267
Ik ken allemaal goed etende peuters en dan ook van die aparte dingen dat ik denk van dat heb ik nog nooit gegeten... of op latere leeftijd pas ben gaan eten.

Dus ik voelde me soms wel een beetje het buitenbeentje zeg maar met van die zeikerds qua eten _O-

Teun is veel slanker qua bouw Jan is altijd bol geweest altijd op de +1, Teun zat al snel op de 0 lijn is veel slanker qua bouw. Het cb geeft bij Jan ook aan het is prima als die weer op de +1 komt te zitten dat is gewoon normaal voor hem, hij zit nu op de 0 door slecht eten en groeispurt
pi_154491305
quote:
0s.gif Op maandag 20 juli 2015 17:06 schreef Poesopstokje het volgende:

[..]

Billy is altijd al heel druk en bewegelijk geweest, zit ook geen gram teveel aan :o

Die dikkige peuters ontstaan vaak door een slecht eetpatroon en luie ouders.
Hoe verklaar je dan dat ze hier allebei verschillend zijn?
pi_154491392
quote:
0s.gif Op maandag 20 juli 2015 17:07 schreef Goitske het volgende:

[..]

Hoe verklaar je dan dat ze hier allebei verschillend zijn?
+1 noem ik geen dikkig ;)
Dat zal de bouw/aanleg wel zijn.
pi_154491472
quote:
0s.gif Op maandag 20 juli 2015 17:10 schreef Poesopstokje het volgende:

[..]

+1 noem ik geen dikkig ;)
Dat zal de bouw/aanleg wel zijn.
Bij Jan is het bouw, hij heeft wel een onderkinnetje en wat bollig hoofd maar wel slanke buik enzo ben ook heel actief altijd met ze en let enorm op het eten wat ze krijgen (dus ook geen snoepje bij de etos helaas krigjt hij het wel bij opa en oma maja dat is in de richting pick your battles dat ik er maar niet meer over begin)
pi_154491807
Mijn zusje had dat ook. Die werd bij kind 1 door het cb scheef aangekeken omdat die te licht was en of ze wel goed te eten kreeg en kind 2 was te dik en zorgde ook weer commentaar. Ik denk niet dat die kleintjes gauw "te" dik of dun zijn, uitzonderingen daar gelaten.

Overigens vind ik de aanvallen op Redster vervelend om te lezen. Als de aanpak met knuffeltjes voor haar kind werkt, is dat toch prima? Ze dringt het niemand op, maar probeert goedbedoeld advies te geven. Dat het voor veel mensen niet werkt, snap ik prima. Maar ik vind sommigen wel heel erg fel reageren, my 2 cents.
Sarcasme. Herken het.
pi_154492096
Jemig Tally, dat is schrikken! En dat jullie dan nog zo lang moesten wachten op de uitslag. Pfiew, tien jaar ouder.. Gelukkig was alles goed!

Eva eet ook nog steeds slecht. Het liefste eet ze alleen maar brood, rauwkost en pap. Ik bied altijd alles aan maar ze weigert vooral. Ze woog vorige week 11,6 kilo met kleren en luier aan, zal dus iets minder zijn en is 90,2 cm. Ze zit al eeuwen tussen -1 en -2 in, past ook goed bij haar. Een fijn popje is het O+

Ze heeft trouwens twee keer gepoept eergisteren en gisteren *O* kreeg ook meteen een beter humeur!
Tot vandaag, vandaag is weer huilen en huilen -O- begin er echt een beetje radeloos van te worden..
E.
pi_154492115
C eet ook niet alles. Wat hier helpt is bijvoorbeeld de wortel delen. Papa een hapje, C een hapje.

Of groentes verstoppen, wat iemand al eerder aan gaf. Forceren hebben we nooit gedaan, dan verlies je toch. Dan maar wat extra yoghurt met wat extra aardbeien als ik vind dat ze te weinig heeft gegeten. Merk wel dat ze de laatste tijd meer durft te proberen qua eten, dus eerst proeven in plaats van niet eens willen proberen.
pi_154494077
Jezus Tal wat doodeng! Gelukkig is dat het in elk geval niet. Daar moet je toch niet aan denken... Huuuu ;(
Sarcasme. Herken het.
  maandag 20 juli 2015 @ 19:34:08 #292
4756 Kyara
1 + 1 = 3
pi_154495417
Hier eten ze best aardig. Maar M heeft wel een andere bouw dan J en D. En tussen J en D ook echt wel verschillen in wat ze lekker vinden en wat niet.

Jakkes Tally, dat zullen 5 hele lange dagen zijn geweest :{
pi_154496076
Luuk eet amper. Hij weigert om t weigeren. T enige wat ie nog wel een beetje eet zijn brood en pasta. En noesjes (snoepjes). Was ie rond zn eerste verjaardag echt nog te zwaar volgens t cb moest ie afgelopen jaar echt meer aankomen volgens t cb. Vroeg al of zij dan willen komen dwangvoederen......

We zijn vandaag wezen zwemmen. .. althans dat was de bedoeling. Luuk heeft de hele tijd met 1 van ons trappetjes gelopen. De enige die hij niet gehad heeft was de trap van de glijbaan.
*poef* nu is het weg
pi_154496897
Ik vraag me altijd af waar kinderen dan van leven, als ze zo weinig eten.. :@
  maandag 20 juli 2015 @ 20:25:09 #295
4756 Kyara
1 + 1 = 3
pi_154496983
Kinderen groeien van groeihormonen, ze hebben nog helemaal niet zoveel nodig. Dus ze leven vooral van lucht en liefde ;)

Maar wat reserves is wel prettig natuurlijk.
pi_154497093
quote:
2s.gif Op maandag 20 juli 2015 20:25 schreef Kyara het volgende:
Kinderen groeien van groeihormonen, ze hebben nog helemaal niet zoveel nodig. Dus ze leven vooral van lucht en liefde ;)

Maar wat reserves is wel prettig natuurlijk.
For real?!
Ik dacht dat dat een grapje was, dat ''lucht en liefde''.
pi_154497274
Luuk groeit nu alleen in de lengte. Niks in de breedte. Is zelfs afgevallen. Sofie heeft ook een tijdje gehad dat ze slecht at, maar die heeft maar kort geduurd. Komt vanzelf wel weer goed denk ik.
*poef* nu is het weg
  maandag 20 juli 2015 @ 20:41:13 #298
244125 laziness
In het verleden nogal duizelig
pi_154497521
quote:
0s.gif Op maandag 20 juli 2015 20:28 schreef Poesopstokje het volgende:

[..]

For real?!
Ik dacht dat dat een grapje was, dat ''lucht en liefde''.
Glas melk en een krentenbol per dag is voldoende.
Gaat er 2 maal per week nog groente en fruit naar binnen komen ze helemaal niks tekort vitaminenwijs ook nog.
Ik heb je lief mijn hele leven
pi_154497532
quote:
1s.gif Op maandag 20 juli 2015 20:41 schreef laziness het volgende:

[..]

Glas melk en een krentenbol per dag is voldoende.
Gaat er 2 maal per week nog groente en fruit naar binnen komen ze helemaal niks tekort vitaminenwijs ook nog.
Jeetje, ik wist niet dat ze met zó weinig toekonden :o
Maar ik begrijp dat het voor jullie als ouders heel frustrerend is als ze niet willen eten..
  maandag 20 juli 2015 @ 20:44:03 #300
265352 Redster1984
The man who sold the world....
pi_154497606
quote:
0s.gif Op maandag 20 juli 2015 17:24 schreef Spirit82 het volgende:
Overigens vind ik de aanvallen op Redster vervelend om te lezen. Als de aanpak met knuffeltjes voor haar kind werkt, is dat toch prima? Ze dringt het niemand op, maar probeert goedbedoeld advies te geven. Dat het voor veel mensen niet werkt, snap ik prima. Maar ik vind sommigen wel heel erg fel reageren, my 2 cents.
Dank je spirit, ik heb gelukkig een dikke huid ;) Enige die ik onbehoorlijk vond reageren was "gewoonmezelf87" Maar goed ik ga mezelf niet verlagen tot haar niveau dus ga er geeneens op reageren. Enige wat ik wil is inderdaad onze ervaring delen en bij ons was Siméon binnen 2 dagen zindelijk op deze manier. Iedereen kan er mee doen wat ze zelf willen, ik verplicht niemand. Maar als je een kind beloont omdat hij of zij op de wc plast en poept dan vind ik dat je ook best de andere kant op kunt. Een kind heeft meer door dan je denkt. En misschien was Siméon er met 2 jaar wel gewoon aan toe om zindelijk te worden, maar dit laatste zetje heeft het zeker bespoedigd.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')