De Nederlandse media is fucking waardeloos. Men gebruikt bijvoorbeeld het Syrische Observatorium voor mensenrechten als legitieme bron. Zelfs de NOS doet dat, terwijl die man in Londen beetje twitter afspeurt voor pakkende berichten die nauwelijks verifieerbaar zijn.quote:Op vrijdag 10 juli 2015 20:34 schreef Vallon het volgende:
Opvallend dat niet opvalt. Griekse Parlement moe(s)t nog stemmen maar onz\e opninie heeft het al besloten. RTL4/NOS nieuws 10jul15: zien dit proces als beklonken zaak en de EU regeringsleiders komen er wel uit. Maken heel weinig woorden vuil en doen het verder af als kort intermezzo onderwerp.
Rutte: (NOS: Gesprek Minister President 10jul15) houdt zich erg op de vlakte inzake Griekenland omdat de instituten nog aan het controleren zijn of het voorstel met ¤50MM de Griekse economie weer gezond zal kunnen maken. Rutte en z'n collega's, m.u.v. Hollande, willen nu even geen commentaar geven om het proces een kans te geven. Volgens Rutte, is kwijtschelding schulden natuurlijk niet aan de orde. Hoeft ook helemaal niet omdat de rente laag is en normaal gezien dus draagbaar.
- Hierna erg blij en vanouds enthousiast dat hij het ergens anders over kon hebben, Zoals overeengekomen CAO ambtenaren (krijgen er 5% vanwege inflatie jaeren)) en grote betrokkenheid MH17 (gôh, "alweer een jaar geleden") waar hij nog elke dag mee bezig is.
Kortom, van de NL media moeten we het niet gaan hebben om te weten en een inhoudelijk oordeel te kunnen hebben over wat zich afspeelt.
Update Varoufakis: op vakantie naar z'n woning op het eiland Eniokos.
Het zal wel een afleidingsmanoeuvre zijn, ik vraag me af waarom we niets horen over de enorme Chinese beursimplosie en de stijging van de rente in de VS.quote:Op vrijdag 10 juli 2015 20:34 schreef MakkieR het volgende:
Worden jullie ook zo moe van al dat gedoe rondom de Griekse crisis. Echt schiet mij maar lek. nu zo'n twee weken verderop in de crisis lijkt het wel een grote poppenkast geworden dat politieke schouwspel.
laatste twee dagen weer 10% gestegen.quote:Op vrijdag 10 juli 2015 20:42 schreef Izzy73 het volgende:
[..]
Het zal wel een afleidingsmanoeuvre zijn, ik vraag me af waarom we niets horen over de enorme Chinese beursimplosie
quote:The frantic efforts to stem a more than 30 percent market slide finally began to gain traction on Thursday, when shares rose around 6 percent after the securities regulator banned shareholders with large stakes in listed firms from selling.
The CSI300 index .CSI300 of the largest listed companies in Shanghai and Shenzhen rose another 5.4 percent on Friday, while the Shanghai Composite Index .SSEC closed up 4.5 percent.
Nivellering stompt hevige conjunctuurbewegingen af, en draagt daarmee bij aan de welvaart. Bovendien zorgt dat er meer talent beschikbaar komt om in dat talent te gaan werken, terwijl het ook nog met zich mee brengt dat mensen meer vrije tijd en meer bestaanszekerheid hebben, en ook dat is welvaart.quote:Op vrijdag 10 juli 2015 20:31 schreef Igen het volgende:
Nee, nivellering op zich zorgt niet voor meer welvaart, want nivellering op zichzelf produceert net zo veel waarde als een bankier (niets dus).
Toerisme is wel heel waardevol, dat is allemaal geld van buiten dat binnen Griekenland uitgegeven wordt. Het is ook onzin dat Griekenland maar zo snel mogelijk als Duitsland zou moeten worden of zo. Als het land met wat het heeft maar gewoon elk jaar een stukje welvarender wordt, dan komen er vanzelf wel nieuwe groeisectoren bij.quote:Welja. Zo ziet Farage het ook ja. Sommige landen specialiseren zich in R&D en high-tech enzo, en sommige landen zoals Griekenland specialiseren zich in arme keuterboeren die met een ezel het land omploegen, waar toeristen naar komen kijken die dan goedkoop overnachten bij een oma'tje dat een spartaans kamertje onderverhuurt omdat haar pensioen eigenlijk te weinig is om van te leven.
Weet je, ik vind dat nou niet echt het wenselijke type specialisatie.
Alleen als nivellering betekend "iedereen even rijk", maar mongolen als Hans Spekman en Diederik Samsom zetten het in als: "iedereen even arm en afhankelijk van ons (de staat)". Vervolgens wordt er 500 miljoen aan lastenverlaging uitgeruild voor het 'arbeidersbelang', namelijk een generaal pardon voor illegalen.quote:Op vrijdag 10 juli 2015 20:49 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Nivellering stompt hevige conjunctuurbewegingen af, en draagt daarmee bij aan de welvaart. Bovendien zorgt dat er meer talent beschikbaar komt om in dat talent te gaan werken, terwijl het ook nog met zich mee brengt dat mensen meer vrije tijd en meer bestaanszekerheid hebben, en ook dat is welvaart.
Dat soort banken bestaat niet.quote:Op vrijdag 10 juli 2015 19:32 schreef Igen het volgende:
[..]
Nee, die van hoogopgeleide mensen, bedrijven die kwaliteit leveren en banken waar je spaargeld veilig is.
Dat is een indirect effect en zulke analoge indirecte positieve effecten heeft het bankwezen ook.quote:Op vrijdag 10 juli 2015 20:49 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Nivellering stompt hevige conjunctuurbewegingen af, en draagt daarmee bij aan de welvaart. Bovendien zorgt dat er meer talent beschikbaar komt om in dat talent te gaan werken, terwijl het ook nog met zich mee brengt dat mensen meer vrije tijd en meer bestaanszekerheid hebben, en ook dat is welvaart.
Dat is waar. Nou wil het "toeval" dat Griekenland in 2014 meer toeristen op bezoek had dan ooit tevoren, en dat ze ook dit jaar op koers lagen om van 2015 opnieuw een recordjaar qua toerisme te maken - totdat Syriza het land in chaos stortte.quote:[..]
Toerisme is wel heel waardevol, dat is allemaal geld van buiten dat binnen Griekenland uitgegeven wordt. Het is ook onzin dat Griekenland maar zo snel mogelijk als Duitsland zou moeten worden of zo. Als het land met wat het heeft maar gewoon elk jaar een stukje welvarender wordt, dan komen er vanzelf wel nieuwe groeisectoren bij.
Tot welk bedrag is het dan veilig?quote:Op vrijdag 10 juli 2015 19:32 schreef Igen het volgende:
[..]
Nee, die van hoogopgeleide mensen, bedrijven die kwaliteit leveren en banken waar je spaargeld veilig is.
Hier in Duitsland zijn alle spaartegoeden zonder limiet persoonlijk gegarandeerd door Merkel. Whiiieeeequote:
Nederlands forum dus dacht dat het over dit land ging?quote:Op vrijdag 10 juli 2015 20:59 schreef Igen het volgende:
[..]
Hier in Duitsland zijn alle spaartegoeden zonder limiet persoonlijk gegarandeerd door Merkel. Whiiieeee
Nee. In hun oorspronkelijke rol wel, maar wat ze nu doen is vooral voorkomen dat met kapitaal de arbeidsproductiviteit wordt verhoogd, en dat was nou net hun voornaamste bijdrage aan de welvaart.quote:Op vrijdag 10 juli 2015 20:56 schreef Igen het volgende:
[..]
Dat is een indirect effect en zulke analoge indirecte positieve effecten heeft het bankwezen ook.
Het was zo'n fijn geordend land natuurlijk toen de trojka daar nog de dienst uitmaakte.quote:Dat is waar. Nou wil het "toeval" dat Griekenland in 2014 meer toeristen op bezoek had dan ooit tevoren, en dat ze ook dit jaar op koers lagen om van 2015 opnieuw een recordjaar qua toerisme te maken - totdat Syriza het land in chaos stortte.
quote:Op vrijdag 10 juli 2015 20:54 schreef Nintex het volgende:
[..]
Alleen als nivellering betekend "iedereen even rijk", maar mongolen als Hans Spekman en Diederik Samsom zetten het in als: "iedereen even arm en afhankelijk van ons (de staat)". Vervolgens wordt er 500 miljoen aan lastenverlaging uitgeruild voor het 'arbeidersbelang', namelijk een generaal pardon voor illegalen.
Over het Griekse nivelleringsbeleid kun je natuurlijk hetzelfde zeggen.quote:Op vrijdag 10 juli 2015 21:04 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Nee. In hun oorspronkelijke rol wel, maar wat ze nu doen is vooral voorkomen dat met kapitaal de arbeidsproductiviteit wordt verhoogd, en dat was nou net hun voornaamste bijdrage aan de welvaart.
Voor de toeristen blijkbaar wel ja.quote:[..]
Het was zo'n fijn geordend land natuurlijk toen de trojka daar nog de dienst uitmaakte.
Daarom dat de BTW omhoog moet van de schuldeisers, want dat kunnen ze niet hebben, een sector die nog niet op z'n knieën zit...quote:Op vrijdag 10 juli 2015 21:09 schreef Igen het volgende:
[..]
Over het Griekse nivelleringsbeleid kun je natuurlijk hetzelfde zeggen.
[..]
Voor de toeristen blijkbaar wel ja.
Wat lul je over Grieks nivelleringsbeleid.quote:Op vrijdag 10 juli 2015 21:09 schreef Igen het volgende:
[..]
Over het Griekse nivelleringsbeleid kun je natuurlijk hetzelfde zeggen.
[..]
Voor de toeristen blijkbaar wel ja.
http://www.rte.ie/news/2015/0710/713820-greece-economy/quote:Germany says too soon to judge Greek proposals
Germany has poured cold water on upbeat assessments from other European capitals of Greek proposals to resolve its debt crisis, saying it was too soon to judge the package.
Taking a cautious line, Chancellor Angela Merkel's spokesman Steffen Seibert, told reporters that Berlin had "taken note of" the last-ditch Greek reform plans presented to creditors overnight.
"We cannot comment on their content yet," Mr Seibert said.
"We will wait until the institutions examine them and express their opinion," he said, referring to the European Commission, European Central Bank and International Monetary Fund.
After French President Francois Hollande welcomed the Greek proposals as "serious and credible", joining a chorus of praise from across Europe, Ms Merkel and her key ministers stayed silent.
Finance ministry spokesman Martin Jaeger said Germany could only wait and see how eurozone finance ministers would judge the proposals from from Greece when they meet over the weekend.
"The outcome of the Eurogroup meeting on Saturday is completely open," he said.
Mr Seibert also dismissed speculation that a make-or-break summit bringing together leaders of all 28 EU nations, not just the 19 that use the euro, planned on Sunday might not be needed, saying he had "no doubt" the meeting would go forward.
Mr Jaeger added that Finance Minister Wolfgang Schaeuble saw little scope for softening the terms for Greece to repay its mountain of debt.
Greek Prime Minister Alexis Tsipras is appealing to his Syriza party to back a fiscal plan in return for aid from creditors, a government official said, in a last-ditch attempt to stave off financial meltdown.
[..]
Juist in het kader van sociale gerechtigheid enzo zou je van een sterke en sterk groeiende sector toch ook wel een extra bijdrage mogen vragen?quote:Op vrijdag 10 juli 2015 21:12 schreef crystal_meth het volgende:
[..]
Daarom dat de BTW omhoog moet van de schuldeisers, want dat kunnen ze niet hebben, een sector die nog niet op z'n knieën zit...
Maar zeker dat, maar hoeveel kapitaal is al over alle bergen, waar ze niks meer van kunnen vragen?quote:Op vrijdag 10 juli 2015 21:23 schreef Igen het volgende:
[..]
Juist in het kader van sociale gerechtigheid enzo zou je van een sterke en sterk groeiende sector toch ook wel een extra bijdrage mogen vragen?
Ja, die belasting voor multinationals leek me wel wat. Maar dat mag niet van Europa, belasting heffen op winsten van multinationals voor ze doorgesluisd worden naar Nederland en Luxemburg...quote:Op vrijdag 10 juli 2015 21:23 schreef Igen het volgende:
[..]
Juist in het kader van sociale gerechtigheid enzo zou je van een sterke en sterk groeiende sector toch ook wel een extra bijdrage mogen vragen?
Dat is waar.quote:Op vrijdag 10 juli 2015 21:27 schreef crystal_meth het volgende:
[..]
Ja, die belasting voor multinationals leek me wel wat. Maar dat mag niet van Europa, belasting heffen op winsten van multinationals voor ze doorgesluisd worden naar Nederland en Luxemburg...
Geef je hiermee aan dat alles zo is?quote:Op vrijdag 10 juli 2015 21:28 schreef Igen het volgende:
[..]
Dat is waar.
Maar als iedereen net zo lang wacht totdat er nergens meer een of ander "ja maar hij ..."-argument te vinden is, dan gebeurt er nooit meer wat.
quote:Op vrijdag 10 juli 2015 21:49 schreef Kowloon het volgende:
MM is miljoen maal miljoen dus T, moet G zijn.
Zijn ze wel hun drukmiddel voor schuldenverlichting kwijt. Als je die Schauble mag geloven gaat zoiets er nooit van komen.quote:Op vrijdag 10 juli 2015 21:48 schreef Igen het volgende:
Beter voeren ze het hele beloofde hervormingsprogramma juist in één keer voor het eind van het jaar uit. Dan hebben ze daarna twee-en-een-half jaar om onder de bescherming van onze noodhulp niet verder te hoeven hervormen, zodat het vertrouwen kan herstellen en de economie weer kan gaan groeien.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |