quote:Op zondag 5 juli 2015 15:54 schreef Weltschmerz het volgende:
De vraag blijft waarom Rosberg nog een rondje door moest op zijn slicks.
Imo een keiharde fout van Nico bij zn eerste pitstop. Je plant je stop en diegene waar je al de halve race achter zit en waar je niet voorbij komt schiet pal voor je neus de pit in.quote:Op zondag 5 juli 2015 15:57 schreef sasquatsch het volgende:
[..]
Omdat Hamilton zelf de call maakte om binnen te komen.
Jij snapt er niks van.. Bottas zat ook nog voor Rosberg en nieuwe harde banden waren veel sneller. Williams gaf het wel weer erg makkelijk weg bij de pitstops. Die van Lewis hadden ze met 1 auto moeten counteren. Uiteindelijk hadden ze door de regen toch geen kans, maar winst gaven ze weer makkelijk uit handen.quote:Op zondag 5 juli 2015 16:01 schreef Geralt het volgende:
[..]
[..]
Imo een keiharde fout van Nico bij zn eerste pitstop. Je plant je stop en diegene waar je al de halve race achter zit en waar je niet voorbij komt schiet pal voor je neus de pit in.
Op exact dat moment heeft Rosberg alle kans op de overwinning weggeflikkerd door niet 1 rondje door te rijden. Die auto is ruim 1,5 seconde sneller per ronde.
Rosberg had daar 1 ronde door moeten rijden en had vervolgens zelf de call kunnen maken voor inters. Voor Lewis dus.
Ergo: Rosberg heeft een mogelijke kans zelf weggegooid door gewoon achter Massa binnen te komen. Gepland of niet; je hebt de snellere auto. Dan klap je toch niet volgens planning mee?
Onbegrijpelijk wat mij betreft
counter was toch niet geluktquote:Op zondag 5 juli 2015 16:08 schreef M.Melandri het volgende:
[..]
Jij snapt er niks van.. Bottas zat ook nog voor Rosberg en nieuwe harde banden waren veel sneller. Williams gaf het wel weer erg makkelijk weg bij de pitstops. Die van Lewis hadden ze met 1 auto moeten counteren. Uiteindelijk hadden ze door de regen toch geen kans, maar winst gaven ze weer makkelijk uit handen.
Want? Ze hadden Massa gewoon naar binnen kunnen halen, dan had Lewis hem alleen met snellere pitstop voorbij kunnen gaan. Vorig jaar in Oostenrijk gaven ze het ook weg.quote:
Hamilton was er sowieso voor gekomen door de undercut, won in de 2e sector al een volle seconde.quote:Op zondag 5 juli 2015 16:12 schreef Nattekat het volgende:
Massa heeft tijd verloren bij zijn eerste pitstop omdat er iets met zijn vleugel moest worden gedaan...
Verklaart wel dat grote gat. Misschien zelfs P3 verloren.quote:Op zondag 5 juli 2015 16:13 schreef M.Melandri het volgende:
[..]
Hamilton was er sowieso voor gekomen door de undercut, won in de 2e sector al een volle seconde.
Pardon? Mercedes is anderhalve seconde sneller per ronde. Ook op dat moment.quote:
Williams ging op nieuwe banden 1,5sec harder, met gebruikte mediums had Rosberg die pace echt niet kunnen rijden. Langer doorrijden was hij er niet voor gekomen. En Mercedes was zeker niet 1,5sec per ronde sneller, dan waren ze er al makkelijk voorbij gegaanquote:Op zondag 5 juli 2015 16:14 schreef Geralt het volgende:
[..]
Pardon? Mercedes is anderhalve seconde sneller per ronde. Ook op dat moment.
Dat je binnen wilt komen in ronde X is prima, maar als voor je neus een concurrent, waar je niet voorbij komt ondanks dat je anderhalve seconde sneller bent, binnen komt dan rij je door. Dat is gratis anderhalve seconde winst tov de man voor je.
Nico had daar de call moeten maken om 1 ronde door te rijden. Roepen dat dat onzin is slaat nergens op. Als hij 1 ronde had door gereden had hij er voor gezeten en dat had 1 Williams inhalen gescheeld. Vervolgens had hij in het begin van de regen zelf de call voor inters kunnen maken. Voor Lewis. Dat had hem ook weer een paar seconden opgeleverd. En dan had hij vervolgens heel misschien kunnen pushen bij Lewis.
Nico heeft het zelf verprutst. Dat kan je het team niet kwalijk nemen, want die stemmen hun stop niet even af met Williams.
Anderhalve seconde laten liggen en een inhaalactie extra moeten maken. Plus 2de viool spelen bij de pitstops. Slecht van Nico. Meer kan ik er echt niet van maken en dat heeft totaal niets met mijn kennis van F1 van doen.
Je moet geen anderhalve seconde laten liggen die je gratis kan pakken. Dat weet elke debiel.
Nieuwe banden levert dus 1,5sec per ronde op, als jij denkt dat Rosberg door langer door te rijden 1,5sec per lap kan winnen op iemand met nieuwe banden dan snap je er idd niet veel van.quote:18 1:39.557
19 1:39.352
20 P 1:37.901
21 1:58.445
22 1:37.691
23 1:37.663
Anderhalve seconde sneller per rondje. Dat waren de Mercs wel zeker. Dan rij je 1 ronde door en met een beetje mazzel kom je er net met je pitstop voor en dan is het aan Williams om er voorbij te steken ipv andersom.quote:Op zondag 5 juli 2015 16:24 schreef M.Melandri het volgende:
Rondetijden van Massa rond zijn pitstop
[..]
Nieuwe banden levert dus 1,5sec per ronde op, als jij denkt dat Rosberg door langer door te rijden 1,5sec per lap kan winnen op iemand met nieuwe banden dan snap je er idd niet veel van.
Je wil het niet begrijpen, prima hoor. Rosberg probeerden ze met de undercut nog voorbij Bottas te krijgen wat ook bijna lukte.quote:Op zondag 5 juli 2015 16:29 schreef Geralt het volgende:
[..]
Anderhalve seconde sneller per rondje. Dat waren de Mercs wel zeker. Dan rij je 1 ronde door en met een beetje mazzel kom je er net met je pitstop voor en dan is het aan Williams om er voorbij te steken ipv andersom.
Die gok moet je op zo'n moment nemen. Domweg achter je concurrent aanrijden de pit in heeft geen enkele zin.
Dat wel, maar waarom lag hij maar 18e meteen na de start?quote:
Zelfde tempo als beide Williams.quote:Op zondag 5 juli 2015 16:35 schreef DutchTrain het volgende:
[..]
Dat wel, maar waarom lag hij maar 18e meteen na de start?
Iemand nog een onboard gevonden van de start van Hulkenberg? Die was wel heel rap weg
Hij is natuurlijk vooral aan het strijden met Hamilton om het WK. Als je dan na de eerste pitstop 2 posities tov hem verliest kan dat niet veel slechter. Bij de tweede pitstop had hij gewoon achter Hamilton aan kunnen gaan, hij lag nog maar 3 seconden achter of zo. Misschien wishful thinking van hem omdat hij op slicks zo lekker veel sneller ging. Maar toch vraag ik me af wat de rol van het team hierin is, natuurlijk kan een rijder ook zelf beslissingen nemen, maar het overzicht bewaren en een strategie bepalen om dat soort dingen te vermijden moet toch van het team komen.quote:Op zondag 5 juli 2015 16:01 schreef Geralt het volgende:
[..]
[..]
Imo een keiharde fout van Nico bij zn eerste pitstop. Je plant je stop en diegene waar je al de halve race achter zit en waar je niet voorbij komt schiet pal voor je neus de pit in.
Op exact dat moment heeft Rosberg alle kans op de overwinning weggeflikkerd door niet 1 rondje door te rijden. Die auto is ruim 1,5 seconde sneller per ronde.
Rosberg had daar 1 ronde door moeten rijden en had vervolgens zelf de call kunnen maken voor inters. Voor Lewis dus.
Ergo: Rosberg heeft een mogelijke kans zelf weggegooid door gewoon achter Massa binnen te komen. Gepland of niet; je hebt de snellere auto. Dan klap je toch niet volgens planning mee?
Onbegrijpelijk wat mij betreft
http://www.fia.com/events(...)timing-information-7quote:Op zondag 5 juli 2015 16:37 schreef Geralt het volgende:
Daarom trok Lewis zeker ook meteen een gat van tig seconde op tijd van een paar rondjes. Met 0,4 per ronde sneller
Feit is dat Nico niet achter die Williams mee had moeten pitten. Daar ligt geen enkele kans om een plek te winnen. Alleen maar als de pitstop van je concurrent fout gaat. Ik blijf erbij, hij has 1 ronde door moeten rijden en die keuze had hij zelf moeten maken. Het team had immers gepland om binnen te komen.
Coureurs die domweg het team volgen en zelf geen beslissingen nemen heb ik niks mee.
Je rijdt al de halve race achter die williams en ondanks dat je sneller bent (en dat bewijst Lewis ook door direct flink weg te rijden eer hij er voorbij was terwijl die ook de halve race er niet voorbij kwam!) kom je domweg gewoon achter die concurrent de pits in.
Dan leg je alles in handen van je concurrent en hopen dat die pitstop mis gaat. Als je 1 ronde doorrijdt en er een kwalificatie rondje uit weet te peuren en er vervolgens niks mis gaat dan heb je de kans om er net voor terug de baan op te komen.
Door mee te pitten ontneem je jezelf die kans. En dat is niet slim.
Als het gaat regenen dan kan hij in een bocht gewoon buitenom die twee Williams tegelijk passeren. Je weet dat de auto beter is in de regen en je weet dat Rosberg beter is in de regen.quote:Op zondag 5 juli 2015 16:34 schreef M.Melandri het volgende:
[..]
Idd dikke pech voor Rosberg dat het ging regenen, zat net zo steady op p4
Juist daarom. Hij had waarschijnlijk emt wat mazzel voor de williams gekomen en die waren met de regen toch terug gevallen, maar dat had op de baan een inhaalactie gescheeld. En dus tijd. En dan had hij zelf 1 rondje eerder naar binnen kunnen komen. En dan had hij een kans gemaakt.quote:Op zondag 5 juli 2015 16:38 schreef Weltschmerz het volgende:
Hij is natuurlijk vooral aan het strijden met Hamilton om het WK.
Was sarcastisch omdat Hamilton volgens jou zo veel geluk had..Rosberg was hier juist de gelukkige dat hij door de weersomstandigheden de schade nog kon beperken.quote:Op zondag 5 juli 2015 16:40 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Als het gaat regenen dan kan hij in een bocht gewoon buitenom die twee Williams tegelijk passeren. Je weet dat de auto beter is in de regen en je weet dat Rosberg beter is in de regen.
Ga je de ronde nog noemen wanneer de Mercedes in droge condities 1,5s sneller was?quote:Op zondag 5 juli 2015 16:41 schreef Geralt het volgende:
[..]
Juist daarom. Hij had waarschijnlijk emt wat mazzel voor de williams gekomen en die waren met de regen toch terug gevallen, maar dat had op de baan een inhaalactie gescheeld. En dus tijd. En dan had hij zelf 1 rondje eerder naar binnen kunnen komen. En dan had hij een kans gemaakt.
Nu was hij kansloos en dat heeft ie zichzelf aangedaan door te gokken dat de pitstop van williams verkeerd zou gaan en domweg erachteraan de pits in rijden omdat dat de planning was om in die ronde je stop te maken.
Dan is het een seconde. Het maakt niet uit. De Mercedes was de snellere auto vandaag.quote:Op zondag 5 juli 2015 16:40 schreef M.Melandri het volgende:
[..]
http://www.fia.com/events(...)timing-information-7
Bij lap anaysis kun je de rondetijden terugkijken. Succes met het vinden van een verschil van 1,5s per lap in droge omstandigheden
Ga jij nog toegeven dat het ronduit dom was van Nico om achter die williams mee te klappen?quote:Op zondag 5 juli 2015 16:43 schreef M.Melandri het volgende:
[..]
Ga je de ronde nog noemen wanneer de Mercedes in droge condities 1,5s sneller was?
Was niet dom omdat hij met doorrijden er ook niet voor gekomen was. Dat zie je toch aan de rondetijden, op vers rubber ging Massa 1,5s sneller en de pace van Mercedes was ongeveer 0,5s per lap beter. Enige manier was de undercut en dan Bottas pakken, meer was er qua strategie niet mogelijk.quote:Op zondag 5 juli 2015 16:43 schreef Geralt het volgende:
[..]
Ga jij nog toegeven dat het ronduit dom was van Nico om achter die williams mee te klappen?
dat was idd een mooie actie. Zijn schuiver was minder. Wel tof dat Alonso 10de werd.quote:
Ronde voor de stop was nico 1 tiende langzamer. Ronde van de stop was Nico een volle seconde sneller. Ronde na de stop was Nico ruim 4 tiende sneller.quote:Op zondag 5 juli 2015 16:45 schreef M.Melandri het volgende:
[..]
Was niet dom omdat hij met doorrijden er ook niet voor gekomen was. Dat zie je toch aan de rondetijden, op vers rubber ging Massa 1,5s sneller en de pace van Mercedes was ongeveer 0,5s per lap beter. Enige manier was de undercut en dan Bottas pakken, meer was er qua strategie niet mogelijk.
Kimi ging te vroeg naar intersquote:Op zondag 5 juli 2015 16:50 schreef Nattekat het volgende:
Kimi niet degene die voor de inters ging... weer een blunder van Ferrari
Snap ik. Alleen zei je "niet".quote:
Rosberg was vlak voor de laatste bui bijna voorbij Hamilton, als die laatste bui was uitgebleven en er niet op intermediates gereden hoefde te worden had Lewis het nog heel moeilijk gekregen.quote:Op zondag 5 juli 2015 16:34 schreef M.Melandri het volgende:
[..]
Idd dikke pech voor Rosberg dat het ging regenen, zat net zo steady op p4
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |