Hoe kan je dat nou denken? Ze hebben de ambtenaren ontslagen en voor minder als de helft van het loon weer aangenomen. Hoezo leven ze dan boven stand? Ze hebben een enorme werkloosheid. En dit:quote:Op zaterdag 27 juni 2015 23:41 schreef HiZ het volgende:
[..]
Oók de laatste jaren, maar vooral voorheen. Ook met zware ingrepen leeft Griekenland nog zwaar boven stand.
Net als een heleboel andere Europese landen, maar dan van 65 naar 67. Niet het beste voorbeeld.quote:Op zondag 28 juni 2015 01:37 schreef Japie77 het volgende:
En o ja, er is volgens de OESO geen land dat zijn pensioengerechtigde leeftijd zo drastisch heeft verhoogd als Griekenland: van 62 naar 67.
Het is een derde wereldland dat zich voordoet als een ontwikkeld land. Laten we het maar eens hardop zeggen; ook na alle bezuinigingen kunnen ze niet op eigen kracht functioneren.quote:Op zondag 28 juni 2015 01:37 schreef Japie77 het volgende:
[..]
Hoe kan je dat nou denken? Ze hebben de ambtenaren ontslagen en voor minder als de helft van het loon weer aangenomen. Hoezo leven ze dan boven stand? Ze hebben een enorme werkloosheid. En dit:
Cijfers van de OESO en de ILO leren dat Grieken de langste werkweken van alle lidstaten maken, dat ze de meeste weken per jaar werken en dat de gemiddelde pensioenleeftijd tot 2010 62 bedroeg. Inderdaad, konden ambtenaren eerder met werken stoppen, maar dat is in veel Eurozone lidstaten het geval (Italië, Frankrijk). Maar dat geldt niet voor werknemers in de private sector en al helemaal niet voor de kleine middenstand, die in een land als Griekenland een omvangrijk deel van de beroepsbevolking omvat. Hoezo lui?
3. In vijf jaar tijd is de Griekse overheid er in geslaagd een tweecijferig begrotingstekort om te buigen in een klein (primair, dwz voor rentelasten) overschot. Vooral door historisch ongekende bezuinigingen en lastenverzwaringen. De gevolgen lieten zich raden (en werden door de IMF ook voorspeld): een totaal in elkaar gestorte economie, die in vijf jaar tijd met 25 procent is gekrompen, met scherp opgelopen werkloosheid (pakweg 25 procent en 60 procent jeugdwerkloosheid), massale verpaupering en massieve hersenvlucht tot gevolg. En o ja, er is volgens de OESO geen land dat zijn pensioengerechtigde leeftijd zo drastisch heeft verhoogd als Griekenland: van 62 naar 67. Hoezo niet hervormd?
Een trieste waarheid.quote:Op zondag 28 juni 2015 07:14 schreef HiZ het volgende:
[..]
Het is een derde wereldland dat zich voordoet als een ontwikkeld land. Laten we het maar eens hardop zeggen; ook na alle bezuinigingen kunnen ze niet op eigen kracht functioneren.
Het is hier net de Europees parlement niet geheel logische keuzes achteraf toegeven en gedane zaken terugdraaien doen ze niet aan.quote:Op zondag 28 juni 2015 09:25 schreef WillemMiddelkoop het volgende:
Is het niet een idee gezien alle elkaar snel opvolgende nieuwsberichten en de te verwachten actie op de beurzen de komende periode een apart forum hiervoor te openen. Dat we die bijv. AEX noemen ofzo...![]()
Feitelijk gaan ze alleen maar vaststellen dat de Griekse banken al failliet zijn en dat ze eindelijk stoppen met illegale staatssteun via de ELA.quote:Op zondag 28 juni 2015 08:38 schreef arjan1112 het volgende:
Volgens CNN gaat de ECB vandaag beslissen of alle Griekse banken morgen failliet gaan
Op eigen kracht functioneren als je elke maand ik weet niet hoeveel geld aan leningen en rente moet terugbetalen maakt het allemaal een stukje moeilijker....quote:Op zondag 28 juni 2015 07:14 schreef HiZ het volgende:
[..]
Het is een derde wereldland dat zich voordoet als een ontwikkeld land. Laten we het maar eens hardop zeggen; ook na alle bezuinigingen kunnen ze niet op eigen kracht functioneren.
De rentelasten van Portugal en Italië zijn fors hoger dan die van Griekenland, maar die landen kunnen wel op eigen benen staan.quote:Op zondag 28 juni 2015 11:47 schreef Japie77 het volgende:
[..]
Op eigen kracht functioneren als je elke maand ik weet niet hoeveel geld aan leningen en rente moet terugbetalen maakt het allemaal een stukje moeilijker....
Altijd weer mooi zulke uitspraken zonder concrete cijfers.quote:Op zondag 28 juni 2015 12:06 schreef Igen het volgende:
[..]
De rentelasten van Portugal en Italië zijn fors hoger dan die van Griekenland, maar die landen kunnen wel op eigen benen staan.
Portugese rentelast 5,0% van het bbp in 2014, Italië 4,7%, Griekenland 3,9%.quote:Op zondag 28 juni 2015 12:34 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Altijd weer mooi zulke uitspraken zonder concrete cijfers.
Wat bedoel je met rentelasten, de rentepercentages die men op leningen betaald, of juist de lasten gezien per gpd?
Hoeveel geld heeft Griekenland geleend? En hoeveel geld heeft Portugal geleend?quote:Op zondag 28 juni 2015 12:06 schreef Igen het volgende:
[..]
De rentelasten van Portugal en Italië zijn fors hoger dan die van Griekenland, maar die landen kunnen wel op eigen benen staan.
Vooral na alle bezuinigingen, zou ik zeggen.quote:Op zondag 28 juni 2015 07:14 schreef HiZ het volgende:
[..]
Het is een derde wereldland dat zich voordoet als een ontwikkeld land. Laten we het maar eens hardop zeggen; ook na alle bezuinigingen kunnen ze niet op eigen kracht functioneren.
Het is ook wel logisch dat juist na keiharde bezuinigingen het een stuk moeilijker word aangezien er veel minder belasting binnenkomt. Enorme werkloosheid etc. Het is een negatieve spiraal waar je in terecht komt.quote:Op zondag 28 juni 2015 07:14 schreef HiZ het volgende:
[..]
Het is een derde wereldland dat zich voordoet als een ontwikkeld land. Laten we het maar eens hardop zeggen; ook na alle bezuinigingen kunnen ze niet op eigen kracht functioneren.
Met andere woorden: schuld is business en heeft niets met politiek te maken. Zodra je politiek in laat mengen (regeringen schuld laten overnemen) dan gaat het mis.quote:Europe’s governments and the IMF made an enormous mistake in bailing out Greece’s private creditors in 2010 and then overseeing a botched debt restructuring in 2012. In turn, the Greek governments of this era made the mistake of accepting official loans to pay off private creditors, perhaps not realising they were jumping out of the frying pan straight into the fire. Now the Greeks are learning that defaulting on private creditors is one thing (not so hard it turns out, once you’ve got Lee Buchheit in your corner) but defaulting on governments of rich European countries is quite something else.
quote:De Europese Centrale Bank (ECB) zet de noodsteun aan de Griekse banken voorlopig niet stop. De steun blijft op het niveau van vrijdag, zo meldt de ECB. Daarmee spreekt de instelling eerdere bronnen van de Britse omroep BBC tegen.
De steun aan de Griekse banken, de zogeheten Emergency Liquidity Assistance (ELA), wordt met goedkeuring van de ECB verstrekt door de Griekse centrale bank. Door het aflopen van het steunprogramma van de eurolanden voor Griekenland leek het even dat er ook een einde zou komen aan de bankensteun.
Volgens de BBC zouden de Griekse banken morgen dichtblijven, in afwachting van maatregelen die het kapitaalverkeer in Griekenland aan banden leggen. Maar de Griekse staatssecretaris van Financiën sprak eerder op vanochtend nog de verwachting uit dat de ECB de steun zal doorzetten, ondanks het uitblijven van een akkoord tussen Griekenland en de andere eurolanden.
De Europese Centrale Bank verleent de Griekse banken al langer noodkredieten. Dat moet verhinderen dat de bankensector er in mekaar stort. Sinds de linkse Syriza-partij begin dit jaar aan de macht kwam, hebben de Grieken al tientallen miljarden euro's van de bank gehaald. Draait de ECB de geldkraan toe, dan zou het kunnen dat cash geld in Griekenland morgen maar zeer beperkt beschikbaar is.
Totaal niet mee eens. Je moet juist meer toe naar een overheid die zelf geld gaat drukken. Het is van de gekke dat nu private bedrijven enorm profiteren van de geldcreatie. Maar het scenario dat we nu hebben is inderdaad wel het slechts mogelijke scenario. Namelijk bailouts van de banken, oftewel socialisme voor de rijken en een soort van kapitalisme voor de rest.quote:Op zondag 28 juni 2015 14:40 schreef de_ier het volgende:
Prof in Economie raakt de spijker op de kop
[..]
Met andere woorden: schuld is business en heeft niets met politiek te maken. Zodra je politiek in laat mengen (regeringen schuld laten overnemen) dan gaat het mis.
Lijkt mij niet meer dan logisch. Griekenland gaat er nu alles aan doen om aan de eisen te voldoen en al het geld komt met rente terug.quote:Op zondag 28 juni 2015 14:43 schreef kamustra het volgende:
http://www.demorgen.be/ec(...)kse-banken-a2378553/
[..]
Ik denk dat je mij verkeerd heb geinterpreerd of dat ik niet duidelijk ben geweest.quote:Op zondag 28 juni 2015 15:00 schreef Japie77 het volgende:
[..]
Totaal niet mee eens. Je moet juist meer toe naar een overheid die zelf geld gaat drukken. Het is van de gekke dat nu private bedrijven enorm profiteren van de geldcreatie. Maar het scenario dat we nu hebben is inderdaad wel het slechts mogelijke scenario. Namelijk bailouts van de banken, oftewel socialisme voor de rijken en een soort van kapitalisme voor de rest.
Ze houden zich aan de afspraken, niets meer of minder. Wat als nog leidt tot een liquiditeitsprobleem en waarschijnlijk de banken morgen dicht blijven. Status Quo, maar inderdaad, Griekenland heeft nu iets meer tijd ...quote:Op zondag 28 juni 2015 15:52 schreef Gabrunal_2013 het volgende:
De ecb blijft geld geven aan de griekse banken! Zijn ze gek ofzo???!?!
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |