Je hebt toch de vrijheid om te gaan werken waar en voor wie je wilt.quote:Op maandag 15 juni 2015 11:07 schreef dominicmcz het volgende:
ze geven ons het idee dat wij vrij zijn in deze wereld maar zover ik kan zien is dat een grote illusie.
Ieder mens? Of alleen die mensen die het geluk hebben in een land als Nederland geboren te worden...?quote:Op maandag 15 juni 2015 12:05 schreef sturmpie het volgende:
een mens is gemaakt om te werken.
werken om te overleven en vooruitgang te boeken, nieuwe uitvindingen doen, leren en ervaren.
als je een varken was, dan liep je rond en het enige wat je doet is eten en slapen. een mens is iets verder geëvolueerd.
uiteindelijk gaat het er om dat je moet doen wat jou gelukkig maakt en waar je goed bij voelt en dat je anderen geen schade aan doet.
ieder mens heeft wel een aantal talenten of interesses die naar geschikt werk leiden.
als je niets mankeert, dan zul je moeten werken om te overleven.quote:Op maandag 15 juni 2015 12:21 schreef hoatzin het volgende:
[..]
Ieder mens? Of alleen die mensen die het geluk hebben in een land als Nederland geboren te worden...?
"Iets makkelijker" is een understatement neem ik aan..?quote:Op maandag 15 juni 2015 12:34 schreef sturmpie het volgende:
[..]
als je niets mankeert, dan zul je moeten werken om te overleven.
in een land als Nederland of een ander "rijk" land, is het iets makkelijker overleven dan in bijvoorbeeld Siberië of Uruguay of Malawi.
Wie zijn 'ze' ?quote:Op maandag 15 juni 2015 11:07 schreef dominicmcz het volgende:
ze geven ons het idee dat wij vrij zijn in deze wereld maar zover ik kan zien is dat een grote illusie.
Ik als mens heb toch het recht om te doen wat ik wil?
veel makkelijker natuurlijk.quote:Op maandag 15 juni 2015 12:41 schreef hoatzin het volgende:
[..]
"Iets makkelijker" is een understatement neem ik aan..?
Ik heb gesolliciteerd als werelddictator, maar ik heb nog geen antwoord gehad.quote:Op maandag 15 juni 2015 11:14 schreef Woelwater het volgende:
[..]
Je hebt toch de vrijheid om te gaan werken waar en voor wie je wilt.
Je wilt graag consumeren zie ik. het is een simpel rekensommetje dat de consumptie van een individu of groep aangevuld zal moeten worden met goederen. Wil je een appel eten dan zul je een appel moeten produceren of iets van dezelfde waarde creeren en dit ruilen voor de appel. .quote:Ik als mens heb toch het recht om te doen wat ik wil? maar in deze samenleving is dat gewoon niet eens mogelijk?
Als je de helft van je tijd lekker wilt consumeren dan moet je de andere helft van je tijd werken. Als je goed bent in je werk danquote:tenzij ik de helft van mijn tijd mijn leven weg wil gooien aan het werken
Ik lever het in eerste instantie liever gewoon niet in.quote:Op maandag 15 juni 2015 14:50 schreef quinoahipster het volgende:
Alle belastingen en toeslagen zijn wel weer enorm nivellerend, dus als je weinig verdient word je behoorlijk ontzien.
Maar de invulling van die maatschappij is dan weer niet zo vaststaand, althans in feite. En wat hij eerder wil zeggen, of volet, is dat deze opbouw en verwachtingen binnen het sociale contract misschien in het geheel zo gewenst niet zijn..quote:Op maandag 15 juni 2015 11:16 schreef Molurus het volgende:
http://nl.wikipedia.org/wiki/Sociaal_contract
Iedereen wordt met zo'n contract geboren, of je het nu leuk vindt of niet. En de mens is wel degelijk gemaakt om te leven in die kooi. Wij zijn sociale dieren die niet zonder mensenmaatschappij kunnen, al zouden we dat willen.
Een mens is gemaakt of ingesteld om te overleven, wat niet noodzakelijkerwijs staat aan werken. Zeker niet in de context zoals TS bedoelt waarschijnlijk.gelijkquote:Op maandag 15 juni 2015 12:05 schreef sturmpie het volgende:
een mens is gemaakt om te werken.
werken om te overleven en vooruitgang te boeken, nieuwe uitvindingen doen, leren en ervaren.
als je een varken was, dan liep je rond en het enige wat je doet is eten en slapen. een mens is iets verder geëvolueerd.
uiteindelijk gaat het er om dat je moet doen wat jou gelukkig maakt en waar je goed bij voelt en dat je anderen geen schade aan doet.
ieder mens heeft wel een aantal talenten of interesses die naar geschikt werk leiden.
Als je kleding, eten, onderdak etc wil zal je moeten werken.quote:Op maandag 15 juni 2015 15:42 schreef I-care het volgende:
[..]
Een mens is gemaakt of ingesteld om te overleven, wat niet noodzakelijkerwijs staat aan werken. Zeker niet in de context zoals TS bedoelt waarschijnlijk.gelijk
Nee hoor, je kan prima stelen, kraken en bedriegen.quote:Op maandag 15 juni 2015 15:43 schreef Libertarisch het volgende:
[..]
Als je kleding, eten, onderdak etc wil zal je moeten werken.
Dat is een simplificatie van wat ik wilde overbrengen..quote:Op maandag 15 juni 2015 15:43 schreef Libertarisch het volgende:
[..]
Als je kleding, eten, onderdak etc wil zal je moeten werken.
Ik zie 'professioneel' stelen, drugshandelen, afpersen, moorden (huurmoordenaar),ook als een vorm van werken. Illegaal en immoreel, maar toch ben je aan het werk.quote:Op maandag 15 juni 2015 15:51 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Nee hoor, je kan prima stelen, kraken en bedriegen.
Nog nooit hebben mensen zo veel vrije tijd gehad als nu. Kijk naar alle apparaten die we hebben om ons leven gemakkelijk te maken en kijk naar het verschil tussen hoe veel uren mensen nu werken en vergelijk het met de 3e wereld of de 19e eeuw.quote:Op maandag 15 juni 2015 15:53 schreef I-care het volgende:
[..]
Dat is een simplificatie van wat ik wilde overbrengen..
De vraag is hoeveel tijd we daar nu voor nodig zouden willen hebben?
Nog nooit zijn mensen zo gestrest geweest als vandaag de dag, met al die zogenaamde luxe en overvloed..quote:Op maandag 15 juni 2015 15:56 schreef Libertarisch het volgende:
[..]
Nog nooit hebben mensen zo veel vrije tijd gehad als nu. Kijk naar alle apparaten die we hebben om ons leven gemakkelijk te maken en kijk naar het verschil tussen hoe veel uren mensen nu werken en vergelijk het met de 3e wereld of de 19e eeuw.
Waarschijnlijk gaat automatisering leiden tot een kortere werkweek, maar mensen hebben nu al ontzettend veel vrije tijd, relatief. Zeker <20 en >60 leeftijdsgroepen.
Denk je?quote:Op maandag 15 juni 2015 16:01 schreef I-care het volgende:
[..]
Nog nooit zijn mensen zo gestrest geweest als vandaag de dag, met al die zogenaamde luxe en overvloed..
De pussies van nu zouden het niet 1 dag volhouden in de middeleeuwen waarschijnlijk...quote:Op maandag 15 juni 2015 16:01 schreef I-care het volgende:
Mensen zijn aan het opbranden door hun eigen verlangens en luxe, alleen zien we dat nog niet zo goed in.
Als je minder werkt daalt je besteedbaar inkomen, als je besteedbaar inkomen daalt kun je minder consumeren, als je minder consumeert daalt je luxeniveau.quote:Op maandag 15 juni 2015 16:01 schreef I-care het volgende:
We kunnen keuzes maken, we kunnen minder gaan werken en meer zinvolle vrijetijdsbestedingen gaan doen, en toch alle luxe behouden, is allemaal prima mogelijk..
Ik weet het inderdaad zeker ja.quote:Op maandag 15 juni 2015 16:07 schreef Libertarisch het volgende:
[..]
Denk je?
[..]
De pussies van nu zouden het niet 1 dag volhouden in de middeleeuwen waarschijnlijk...
[..]
Als je minder werkt daalt je besteedbaar inkomen, als je besteedbaar inkomen daalt kun je minder consumeren, als je minder consumeert daalt je luxeniveau.
Ik ben niet tegen "buiten de box" denken en ik ben niet tegen vooruitgang. We moeten altijd kijken naar hoe het beter of anders kan, daar ben ik het mee eens.quote:Op maandag 15 juni 2015 16:11 schreef I-care het volgende:
[..]
Ik weet het inderdaad zeker ja.
Het gaat om de beleving en de druk die er heerst. Als je werkelijk denkt dat alles zo goed gaat en niet beter zou kunnen dan heeft een discussie geen zin.
Denken vanuit inkomen is ook al zo'n non reden, is allemaal al eens uitgerekend en weerlegt.
Maar helaas heb ik geen tijd om alles te gaan onderbouwen en uitzoeken, dan ben ik eeuwig bezig.
Maar het is ook normaal om zo te denken. Niet veel zien het, of kennen de alternatieven.
Daarover nadenken is eerder een vloek dan een zegen..quote:Op maandag 15 juni 2015 16:13 schreef Libertarisch het volgende:
[..]
Ik ben niet tegen "buiten de box" denken en ik ben niet tegen vooruitgang. We moeten altijd kijken naar hoe het beter of anders kan, daar ben ik het mee eens.
Maar serieus, het feit dat je kunt nadenken over deze shit is al een enorme luxepositie. Waarom denk je dat al die bootvluchtelingen naar Europa proberen te komen?
http://nl.wikipedia.org/wiki/Slavernijquote:Op maandag 15 juni 2015 15:35 schreef Libertarisch het volgende:
Het leven kost geld. Eten, internet, mobiele telefoon, een dak boven je hoofd, water, verwarming, zorgverzekering, aansprakelijkheidsverzekering, de kosten van mobiliteit (benzine, wegenbelasting, WA verzekering), kosten van hobby's en vakanties, kleding, en zo verder.
Er zijn mensen die werken om jou deze producten en diensten te leveren. Jij moet een bijdrage leveren (door producten of diensten te leveren) om deze producten en diensten te kunnen betalen. Voor wat hoort wat.
Hoe minder je werkt, hoe minder producten en diensten je kunt kopen. Dat heeft niks met slavernij te maken, slavernij betekent dat je werkt zonder dat er een vergoeding tegenover staat en dat je niet de vrijheid hebt om zelf te bepalen wat voor werkzaamheden je doet. Jij wordt betaald voor je werk en je kunt kiezen voor een andere baan, niks slavernij dus.
Je kan ook direct werken voor eten, onderdak etc door een hut te bouwen en je eigen voedsel te verbouwen. Dat is echter verboden (het eerste dan) het laatste niet perse alhoewel het onpraktisch is omdat je amper land kan kopen waar je daadwerkelijk iets mee mag.quote:Op maandag 15 juni 2015 15:43 schreef Libertarisch het volgende:
[..]
Als je kleding, eten, onderdak etc wil zal je moeten werken.
Onjuist. Mensen werken nu enorm veel meer uur dan vóór de industriele revolutie.quote:Op maandag 15 juni 2015 15:56 schreef Libertarisch het volgende:
[..]
Nog nooit hebben mensen zo veel vrije tijd gehad als nu. Kijk naar alle apparaten die we hebben om ons leven gemakkelijk te maken en kijk naar het verschil tussen hoe veel uren mensen nu werken en vergelijk het met de 3e wereld of de 19e eeuw.
Waarschijnlijk gaat automatisering leiden tot een kortere werkweek, maar mensen hebben nu al ontzettend veel vrije tijd, relatief. Zeker <20 en >60 leeftijdsgroepen.
Een discussie met iemand die zoiets doms zeker weet is inderdaad zinloos.quote:Op maandag 15 juni 2015 16:11 schreef I-care het volgende:
[..]
Ik weet het inderdaad zeker ja.
Het gaat om de beleving en de druk die er heerst. Als je werkelijk denkt dat alles zo goed gaat en niet beter zou kunnen dan heeft een discussie geen zin.
Oké vriend..quote:Op maandag 15 juni 2015 16:23 schreef Fir3fly het volgende:
[..]
Een discussie met iemand die zoiets doms zeker weet is inderdaad zinloos.
Combinatie van alle drie kan ook. Maar je zit er gewoon zo ver naast dat discussiëren niet meer mogelijk is. Jij graaft je liever verder in en verliest dan compleet de zicht op de realiteit. Dat is wat er vorige keer gebeurde in ieder geval.quote:Op maandag 15 juni 2015 16:24 schreef I-care het volgende:
[..]
Oké vriend..
Dom bestaat niet hé, slechts verkeerd of onvolledig geïnformeerd
Wat jij wil joh.. Met jou heeft geen enkel gesprek zin. En ben er daarom ook weinig van onder de indruk.quote:Op maandag 15 juni 2015 16:30 schreef Fir3fly het volgende:
[..]
Combinatie van alle drie kan ook. Maar je zit er gewoon zo ver naast dat discussiëren niet meer mogelijk is. Jij graaft je liever verder in en verliest dan compleet de zicht op de realiteit. Dat is wat er vorige keer gebeurde in ieder geval.
Maar je eerste post hier is complete onzin.
Dit is dus de onzin. Stress heeft geen reet te maken luxe en overvloed. Daar bovenop komt nog eens dat het meten van stress alleen maar mogelijk is dankzij diezelfde luxe en overvloed. Iets zinnigs zeggen over de stress van mensen zonder dat er data over is is misleidend op z'n best.quote:Op maandag 15 juni 2015 16:01 schreef I-care het volgende:
[..]
Nog nooit zijn mensen zo gestrest geweest als vandaag de dag, met al die zogenaamde luxe en overvloed..
Dat denk jij nu wel, maar de cijfers liegen er anders niet om. En als je gemiddelde reacties op fora leest, je eigen ervaringen en observaties, dan zie je dit vrij structureel terugkomen. Het geldt natuurlijk niet voor elke Nederlander. Maar dat is voor geen enkele stelling of mening natuurlijk zo.quote:Op maandag 15 juni 2015 16:37 schreef Fir3fly het volgende:
[..]
Dit is dus de onzin. Stress heeft geen reet te maken luxe en overvloed. Daar bovenop komt nog eens dat het meten van stress alleen maar mogelijk is dankzij diezelfde luxe en overvloed. Iets zinnigs zeggen over de stress van mensen zonder dat er data over is is misleidend op z'n best.
Dat mensen meer gestresst zijn in tijden van financiële onzekerheid weet ik ook wel. Maar dat heeft een reden die ik niet hoef uit te spellen denk ik.quote:Op maandag 15 juni 2015 16:44 schreef I-care het volgende:
[..]
Dat denk jij nu wel, maar de cijfers liegen er anders niet om. En als je gemiddelde reacties op fora leest, je eigen ervaringen en observaties, dan zie je dit vrij structureel terugkomen. Het geldt natuurlijk niet voor elke Nederlander. Maar dat is voor geen enkele stelling of mening natuurlijk zo.
Ik wil best eens wat cijfers neerzetten om te ondersteunen wat ik ( inderdaad vrij ongenuanceerd ) neerschreef.
Ik snap best waarom je zo reageertMaar ik heb ook niet altijd zin dus om elke uitspraak te voorzien van cijfer en dergelijken.
Zeker niet. Maar er speelt natuurlijk nog veel meer dan financiën alleen. Maar ook prestatiedruk, verplichtingen, veranderingen in de demografie en langzaam afbrokkelen van opgebouwde zekerheden in allerlei vormen. Sociale samenhang van buurten en straten, het gaat allemaal heel langzaam en subtiel, maar dat heeft toch zijn weerslag uiteindelijk.quote:Op maandag 15 juni 2015 16:46 schreef Fir3fly het volgende:
[..]
Dat mensen meer gestresst zijn in tijden van financiële onzekerheid weet ik ook wel. Maar dat heeft een reden die ik niet hoef uit te spellen denk ik.
Dat is een beetje verantwoordelijkheid afschuiven. Je hebt je leven in je eigen handen en er zijn genoeg mogelijkheden om te ontsnappen aan de dagelijkse sleur van onze maatschappij.quote:Op maandag 15 juni 2015 11:07 schreef dominicmcz het volgende:
Ik heb een vraag aan jullie, wat moet een mens tegenwoordig denken? Ik zelf geloof dat de mens niet is gemaakt om in een kooi te leven, met kooi verwijs ik naar de samenleving die zo is opgebouwd om ons mensen in een grip te kunnen houden. Deze vraag is de laatste tijd steeds vaker in mijn hoofd rond aan het dwalen gezien dat er geen ontsnapping lijkt te zijn om een slaaf van deze samenleving te worden.
Dan moet je dat natuurlijk niet doen.quote:Persoonlijk lijkt het mij vreselijk om een 40 uren contract te hebben, te werken om naar huis te kunnen om weer wakker te worden voor je werk.
Wie?quote:ze geven ons het idee dat wij vrij zijn in deze wereld
Dat is een beperking die je jezelf oplegt.quote:maar zover ik kan zien is dat een grote illusie.
Nogmaals, dat is je eigen fout en zeer simpel op te lossen.quote:Ik als mens heb toch het recht om te doen wat ik wil? maar in deze samenleving is dat gewoon niet eens mogelijk? tenzij ik de helft van mijn tijd mijn leven weg wil gooien aan het werken voor een persoon die mij nog zonder enige aarzeling zou vervangen voor iemand die het voor minder geld doet?
En dat bedoel ik dus, je kan niet eens voor jezelf starten zonder dat je een halve ton op je bank rekening hebt staan.. we zijn letterlijk schapen in een kudde, en die kudde word geleid door de overheid.quote:Op maandag 15 juni 2015 16:20 schreef Metro2005 het volgende:
[..]
http://nl.wikipedia.org/wiki/Slavernij
Slavernij is een toestand waarin een mens eigendom is van een ander[1] of als zodanig wordt behandeld.
Wat zijn we hier ? Eigendom van een staat.
Menselijke boerderijdieren.
[..]
Je kan ook direct werken voor eten, onderdak etc door een hut te bouwen en je eigen voedsel te verbouwen. Dat is echter verboden (het eerste dan) het laatste niet perse alhoewel het onpraktisch is omdat je amper land kan kopen waar je daadwerkelijk iets mee mag.
[..]
Onjuist. Mensen werken nu enorm veel meer uur dan vóór de industriele revolutie.
oude stammen en native inboorlingen in Australie bv zijn wel eens een tijd gevolgd en ze besteden dagelijks ongeveer 3 uur aan het zorgen voor hun basis benodigdheden door bv te jagen of bessen te plukken.
Voor de industriele revolutie deden maakten we in het westen gemiddeld ook veel minder uren toen de meeste mensen nog op het land werkten. In de zomer was je dan soms wel 12 uur per dag aan het werk maar in de winter deed je gewoon niks omdat je niks kón doen behalve wachten op de lente.
Dom is wat dom doetquote:Op maandag 15 juni 2015 16:24 schreef I-care het volgende:
[..]
Oké vriend..
Dom bestaat niet hé, slechts verkeerd of onvolledig geïnformeerd
En je lampje maakt het echt niet indrukwekkender..
Je hebt op ieder moment de radicale vrijheid om te doen wat je goeddunkt. Alleen moet je daar ook de gevolgen van accepteren.quote:Ik als mens heb toch het recht om te doen wat ik wil?
Meer vrije tijd (vaak) wel. ...als je een wat beter betaalde baan hebt. (modaal of meer)quote:
Je denkt meer vrije tijd te hebben als je zelf je eten moet verbouwen?quote:Op maandag 15 juni 2015 11:07 schreef dominicmcz het volgende:
Persoonlijk lijkt het mij vreselijk om een 40 uren contract te hebben, te werken om naar huis te kunnen om weer wakker te worden voor je werk.
Je moet een vrijdenker zijnquote:Op maandag 15 juni 2015 11:07 schreef dominicmcz het volgende:
Ik heb een vraag aan jullie, wat moet een mens tegenwoordig denken? Ik zelf geloof dat de mens niet is gemaakt om in een kooi te leven, met kooi verwijs ik naar de samenleving die zo is opgebouwd om ons mensen in een grip te kunnen houden. Deze vraag is de laatste tijd steeds vaker in mijn hoofd rond aan het dwalen gezien dat er geen ontsnapping lijkt te zijn om een slaaf van deze samenleving te worden.
Persoonlijk lijkt het mij vreselijk om een 40 uren contract te hebben, te werken om naar huis te kunnen om weer wakker te worden voor je werk.
ze geven ons het idee dat wij vrij zijn in deze wereld maar zover ik kan zien is dat een grote illusie.
Ik als mens heb toch het recht om te doen wat ik wil? maar in deze samenleving is dat gewoon niet eens mogelijk? tenzij ik de helft van mijn tijd mijn leven weg wil gooien aan het werken voor een persoon die mij nog zonder enige aarzeling zou vervangen voor iemand die het voor minder geld doet?
Dit is mij de laatste tijd zeer aan het zieken en ik vroeg me af wat het juiste antwoord is op deze vraag.
Om één of andere reden heb ik druk nooit gevoeld. De voornaamste reden dat ik fulltime is werk is omdat ik structuur nodig heb. Valt die weg, dan wordt ik depressief. En het zal me niks verbazen als meer mensen daar last van hebben.quote:Op maandag 15 juni 2015 13:13 schreef quinoahipster het volgende:
Je moet niks TS.
Natuurlijk is er een bepaalde druk om een bepaald consumptiepatroon te hebben, een huis van een bepaald formaat te hebben, een auto van een bepaald kaliber te hebben, en een bepaalde carrière na te streven, maar dat HOEF je niet per se te doen.
Met een goed plan en overredingskracht kan dat prima, maar dan lever je wel vrijheid in, in ieder geval in het begin.quote:Op maandag 15 juni 2015 17:57 schreef dominicmcz het volgende:
En dat bedoel ik dus, je kan niet eens voor jezelf starten zonder dat je een halve ton op je bank rekening hebt staan.. we zijn letterlijk schapen in een kudde, en die kudde word geleid door de overheid.
Ik heb jarenlang 3,5 dag gewerkt en 3,5 dag vrij / week. Ik kon nog steeds boodschappen doen bij de AH en reisjes maken naar de USA en Japan. Maar inderdaad keuzes... Ik heb geen kinderen en geen dure auto. En ik koop eerder een 2de hands vintage bank van ¤200 dan een nieuwe van ¤2000. Ik zit er net zo lekker op en vaak vind ik die oude nog mooier ook.....quote:Op maandag 15 juni 2015 16:01 schreef I-care het volgende:
[..]
Nog nooit zijn mensen zo gestrest geweest als vandaag de dag, met al die zogenaamde luxe en overvloed..
En kijk je nog verder terug dan was het weer een stuk minder.. Geen zinnig vergelijk dus. Mensen zijn aan het opbranden door hun eigen verlangens en luxe, alleen zien we dat nog niet zo goed in. We kunnen keuzes maken, we kunnen minder gaan werken en meer zinvolle vrijetijdsbestedingen gaan doen, en toch alle luxe behouden, is allemaal prima mogelijk..
Het is niet zwart wit.
Je begrijpt zijn opmerking niet. Je moet dit in een breder perspectief zien en niet alleen beperken tot jou aangedragen voorbeeld.quote:Op maandag 15 juni 2015 11:14 schreef Woelwater het volgende:
Je hebt toch de vrijheid om te gaan werken waar en voor wie je wilt.
Mensen hebben altijd zoon het-gras-is-altijd-groener gedachtegang. Maar ik ben liever loonslaaf in deze hedendaagse maatschappij dan welke eeuw dan ook. Vind dat je niet echt moet klagen vandaag de dag.quote:Op maandag 15 juni 2015 11:16 schreef Molurus het volgende:
http://nl.wikipedia.org/wiki/Sociaal_contract
Iedereen wordt met zo'n contract geboren, of je het nu leuk vindt of niet. En de mens is wel degelijk gemaakt om te leven in die kooi. Wij zijn sociale dieren die niet zonder mensenmaatschappij kunnen, al zouden we dat willen.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |