misschien kun je er een grotere plant voor zetten, die de meeste direct zon vangt in de middag?quote:Op vrijdag 26 juni 2015 00:58 schreef Bluezz het volgende:
[..]
Er stond juist op het kaartje in de zon
Maar ik haal ze wel uit de moestuinbak in eigen potten en dan uit de zonIn de warmte.
En dan groeien, ja
Wat een nette onkruidvrije moestuin!quote:Op vrijdag 26 juni 2015 13:31 schreef Redster1984 het volgende:
Ff een paar foto's van mijn moestuin:
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Aardappelen in bloei!
[ afbeelding ]
Nou he!! Ik ben ook helemaal onder de indruk, ze zijn zo lekker, en ik blijf maar oogsten! De peulen doen het ook erg goedquote:Op vrijdag 26 juni 2015 17:30 schreef Gwywen het volgende:
[..]
Wat een nette onkruidvrije moestuin!![]()
Gisteren de eerste erwtjes geoogst en gegeten, zo heerlijk zoet
Dank jequote:Op vrijdag 26 juni 2015 17:30 schreef Gwywen het volgende:
[..]
Wat een nette onkruidvrije moestuin!![]()
Gisteren de eerste erwtjes geoogst en gegeten, zo heerlijk zoet
Waarom de volvette? Ze heeft het over eiwitten. Als je het vet er deels uit haalt, zal er naar verhouding meer eiwit in zitten.quote:
Volgens mij zit zowel in volle als halfvolle melk 3,4% eiwit. Een deel van hert eiwit halen ze er ook uit omdat dat ook veel geld waard is. Wat dat betreft maakt het niets uit dus of je volle of halfvolle neemt.quote:Op zaterdag 27 juni 2015 02:17 schreef Teslynd het volgende:
[..]
Waarom de volvette? Ze heeft het over eiwitten. Als je het vet er deels uit haalt, zal er naar verhouding meer eiwit in zitten.
Jaloers.quote:[img]http://i.fokzine.net/p/0s.gif[/img zaterdag 27 juni 2015 10:34 schreef marcel.nl het volgende:[/b]
Daarnet weer een teiltje aardbeien geplukt.
Eerste zomer frambozen waren ook rijp.
Dat kan jaren duren.quote:Op vrijdag 26 juni 2015 18:02 schreef derLudolf het volgende:
En de Doyenne du Comice heeft een beetje last van de perenpok ziekte. Na hoeveel jaar gaan die ongeveer dragen? Er zit nog helemaal niets aan dit jaar
Perenbomen dragen ook pas later dacht ik gelezen te hebben ja. Geduld hebben dus.quote:Op zaterdag 27 juni 2015 11:52 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
Dat kan jaren duren.
Ik had een conference perenboom en dat duurde na planten 4 jaar. Dit voorjaar voor het eerst ruim 400 bloesems en nu zittn er nog 22 peren aan.
Daarintegen mijn pruimen en appelbomen hadden het jaar na planten al fruit. De bomen waren evengroot bij planten als mijn perenboom toen.
Ik lei mijn perenboom en appelboom. Mijn 2de appelboom heeft een dermate vervelende vorm bij aankoop dat die niet meer te leien valtquote:Op zaterdag 27 juni 2015 13:31 schreef derLudolf het volgende:
Span jij ook touw tussen de uiteinden van nieuwe takken en de stam? Ik las laatst ergens dat je dat kunt/moet doen omdat appels vaak aan horizontale takken groeien.
Halfstam is dit toch. Het totaal is 2,30m hoog denkquote:Op zaterdag 27 juni 2015 14:00 schreef sigme het volgende:
Bij alle fruitbomen maakt het ook nogal verschil wat de onderstam is. Zonder info of het laag- half of hoogstam is, is er al helemaal niks zinnigs over te zeggen.
Dan duurt het langerquote:Op zaterdag 27 juni 2015 15:47 schreef derLudolf het volgende:
[..]
Halfstam is dit toch. Het totaal is 2,30m hoog denk
[ afbeelding ]
Oh wacht, dit gaat om de peer. Dat is laagstam. Totaal ca. 1,50m denk ikquote:Op zaterdag 27 juni 2015 15:50 schreef sigme het volgende:
[..]
Dan duurt het langer. Peren zijn vaak al niet de snelsten, en hoe hoger de onderstam, hoe later de boom gaat dragen. Staat tegenover dat half- en hoogstam gewoonlijk langer gezond blijft en langer leeft dan laagstam.
Mijn laagstam Doyenne du Comice heeft nog nooit een peer gebaard en staat er al een jaar of zevenquote:[b]Op
En de Doyenne du Comice heeft een beetje last van de perenpok ziekte. Na hoeveel jaar gaan die ongeveer dragen? Er zit nog helemaal niets aan dit jaar
Dat klinkt hoopvolquote:Op zaterdag 27 juni 2015 15:59 schreef sigme het volgende:
[..]
Mijn laagstam Doyenne du Comice heeft nog nooit een peer gebaard en staat er al een jaar of zeven.
omdat de rest water is?quote:Op zaterdag 27 juni 2015 02:17 schreef Teslynd het volgende:
[..]
Waarom de volvette? Ze heeft het over eiwitten. Als je het vet er deels uit haalt, zal er naar verhouding meer eiwit in zitten.
mijn glazen bol zegt hitte stressquote:Op zaterdag 27 juni 2015 11:41 schreef Vanyel het volgende:
Mijn tomaten groeien gek. Bladeren van de ene groeien bijna verticaal richting de stam. Normaal gingen ze altijd horizontaal.
[ afbeelding ]
De andere heeft gekrulde bladeren.
[ afbeelding ]
Waarom doen die naarlingen zo raar?
Zou idd een simpele optie zijn. Helaas was dit ook al toen t nog veel kouder was.quote:
Thanks.. Ik wilde ook meerdere rassen, voor de bestuiving en voor de vroegere/latere vruchten.quote:Op maandag 29 juni 2015 08:55 schreef derLudolf het volgende:
Er vanuitgaande dat je appel en kersenbomen kunt vergelijken, je kunt ze zo klein houden als je zelf wilt. Ze zullen altijd iets groeien maar met snoei kun je dat redelijk binnen de perken houden. Heb zelf een appelboom die in 8 jaar tijd niet veel is gegroeid, op dikkere stam/takken na.
Een langzaamgroeiende onderstam speelt daar wel in mee. Ik zou trouwens voor meerdere rassen kiezen, die elkaar bestuiven: dan krijg je grotere vruchten
Een kas, en deze komende week zoveel mogelijk in de zon zettenquote:Op maandag 29 juni 2015 19:16 schreef Goddelijker het volgende:
Nu al een paar weken Cayenna-pepers hangen aan mijn plant, maar rood worden willen ze nog niet... Nog tips om het te versnellen?
En geduld hebben... eventueel kan je ze wel plukken en in de zon leggen, dan kleuren ze ook wel, maar ze groeien nog best wel ff doorquote:Op maandag 29 juni 2015 20:32 schreef marcel.nl het volgende:
[..]
Een kas, en deze komende week zoveel mogelijk in de zon zetten
tijdquote:Op maandag 29 juni 2015 19:16 schreef Goddelijker het volgende:
Nu al een paar weken Cayenna-pepers hangen aan mijn plant, maar rood worden willen ze nog niet... Nog tips om het te versnellen?
als jij het niet wilt, is het onkruidquote:Op dinsdag 30 juni 2015 19:12 schreef Lavenderr het volgende:
Ik weet niet of ik hier op het juiste topic zit maar heb een vraagje.
Heb ineens kamille in mijn tuin. Niet gezaaid maar het is er ineens. Een flinke plant ook. Is dat onkruid en moet ik het eruit trekken of kan ik het gewoon laten staan? Het staat tussen de vrouwenmantel en rozen..
Ja, ik begrijp wat je bedoelt maar ik vraag me af of het andere planten overwoekeren zal of dat het beperkt blijft tot 1 struik.quote:
hangt af hoe je tuin is natuurlijk, maar als ze vrij spel hebben, gebruiken ze de ruimtequote:Op dinsdag 30 juni 2015 19:26 schreef Lavenderr het volgende:
[..]
Ja, ik begrijp wat je bedoelt maar ik vraag me af of het andere planten overwoekeren zal of dat het beperkt blijft tot 1 struik.
Dankjewel voor de info. Ik zal het bijhouden.quote:Op dinsdag 30 juni 2015 19:42 schreef fs180 het volgende:
[..]
hangt af hoe je tuin is natuurlijk, maar als ze vrij spel hebben, gebruiken ze de ruimte
als ik het een/twee keer per jaar bijhield bleef het prima
Ik vind munt en kamille onkruid maar sommige mensen schijnen het speciaal te zaaien voor theequote:Op dinsdag 30 juni 2015 19:12 schreef Lavenderr het volgende:
Ik weet niet of ik hier op het juiste topic zit maar heb een vraagje.
Heb ineens kamille in mijn tuin. Niet gezaaid maar het is er ineens. Een flinke plant ook. Is dat onkruid en moet ik het eruit trekken of kan ik het gewoon laten staan? Het staat tussen de vrouwenmantel en rozen..
Oh dat is een leuk idee en nog praktisch ook. Dankjewelquote:Op woensdag 1 juli 2015 07:48 schreef marcel.nl het volgende:
Kamille woekert niet zo heel erg en is nog gezond ook. Bloemen aan einde van de bloei met steel en al afknippen en te drogen hangen. Daar heb je in wintermaanden thee van, verzachtend voor de keel en slijm
Munt voor mojito'squote:Op woensdag 1 juli 2015 08:45 schreef derLudolf het volgende:
[..]
Ik vind munt en kamille onkruid maar sommige mensen schijnen het speciaal te zaaien voor thee
Ze zijn hetzelfde ras, daar had ik nog op gelet toen ik ze kocht. Ze hadden inderdaad veel bloemen dit jaar, ik had juist gehoopt dat dat zou leiden tot veel aardbeien, maar het zijn allemaal kleintjes. Eén van de planten is een uitloper van de andere en daar komt amper wat van af.quote:Op woensdag 1 juli 2015 10:12 schreef Elleska het volgende:
Zijn de nieuwe planten van een ander ras? Dat kan verschil maken in formaat.
met dit weer voldoende water geven. Wratjes klinkt als te weinig water.
Andere rede kan zijn teveel bloemen. dan zijn er zoveel vruchten dat de plant daar geen energie voor heeft.
Planten vervang ik na 3jaar. Gewoon met uitlopers van de oudere planten.
hier geven nieuwe uitlopers het eerste jaar ook weinig. dat is volgens mij normaal.quote:Op woensdag 1 juli 2015 10:15 schreef CherryLips het volgende:
[..]
Ze zijn hetzelfde ras, daar had ik nog op gelet toen ik ze kocht. Ze hadden inderdaad veel bloemen dit jaar, ik had juist gehoopt dat dat zou leiden tot veel aardbeien, maar het zijn allemaal kleintjes. Eén van de planten is een uitloper van de andere en daar komt amper wat van af.
Ik meen dat het Vitabella is maar het kunnen ook Ballerina's zijn. Misschien weet Sigme dit?quote:Op woensdag 1 juli 2015 11:51 schreef derLudolf het volgende:
Welk ras aardappels is dat? Lijkt of een aantal aardappels links boven wat last hebben van rizotonia.
Ballerinas zijn lekker idd. En dat dunne schilletje, das lekker, zo krijg je ze niet in de super.quote:Op woensdag 1 juli 2015 13:46 schreef Lucky_Strike het volgende:
[..]
Ik meen dat het Vitabella is maar het kunnen ook Ballerina's zijn. Misschien weet Sigme dit?
Ik weet niet of het rhizoctonia (zo noemt google het) is. Het zat er niet op toen ik ze uit de aarde haalde maar wel snel nadat ze gewassen zijn. Het zag er niet ziekteachtig uit, meer als een soort blaasjes in de dunne schil. De schil was zo dun dat die er met voorzichtig wassen al van sommige aardappels afkwam. We hebben ze gewoon gegeten en ik ben niet ziek geworden
Hoe/wanneer weet je wanneer je kunt oogsten?quote:Op woensdag 1 juli 2015 11:14 schreef Lucky_Strike het volgende:
Zo, ook eens tijd voor foto's van mijn landgoed.
Aardappels![]()
[ link | afbeelding ]
[ link | afbeelding ]
[ link | afbeelding ]
Dit is de buit van drie planten. Ze waren heerlijk, zo romig en boterzacht. Wel een tikkie flauw maar dat is makkelijk op te lossen.
Nu die drie grote aardappelplanten weg zijn, had ik ruimte om een en ander te verplaatsen. Ik heb nu nog twee andere aardappelplanten. De drie bakken van de vorige aardappelplanten zijn inmiddels gevuld met courgette en komkommer.
[ link | afbeelding ]
[ link | afbeelding ][ link | afbeelding ]
[ link | afbeelding ]
Vroege aardappels kun je vaak vanaf half juni oogsten. Krab rond die tijd een stammetje een kijk wat eronder zitquote:Op woensdag 1 juli 2015 18:39 schreef Buitendam het volgende:
[..]
Hoe/wanneer weet je wanneer je kunt oogsten?
Ik heb naar Sigme geluisterdquote:Op woensdag 1 juli 2015 18:39 schreef Buitendam het volgende:
[..]
Hoe/wanneer weet je wanneer je kunt oogsten?
Verrot valt meestal wel mee als je gewoon pootgoed gebruikt. Als je een standaard aardappel uit de supermarkt gebruikt die al aan het spruiten is zal je meer rotte aardappels hebben.quote:Op woensdag 1 juli 2015 21:11 schreef Lucky_Strike het volgende:
[..]
Ik heb naar Sigme geluisterd
Ik heb eigenlijk geen idee, er zijn diverse dingen te lezen online. Wanneer de plant gaat bloeien. Of wanneer de plant vanaf de onderkant vergeelt.
Ik wist dat het vroege piepers zijn en dat het ongeveer 100 dagen zou duren voor ik kon oogsten. Ik heb het maar gewoon geprobeerd eigenlijk. Voor een eerste keer vond ik het een groot succes. En heel spannend eigenlijk, ik was echt bang dat ze verrot zouden zijn.
Waar wil je die nu mee gaan vullenquote:Op donderdag 2 juli 2015 12:55 schreef Lucky_Strike het volgende:
![]()
Ik dacht gisteren net dat het hebben van een moestuin best een kostbare hobby is met deze temperaturen. Volgende huis komen er zeker regentonnen
Ja dat snap ikquote:Op donderdag 2 juli 2015 13:31 schreef Elleska het volgende:
met regenwater natuurlijk. afgelopen weekend heeft het hier gelukkig nog goed geregend. ik heb met dit weer nog voor zo'n 10dagen water.
af en toe ff een onweersbuitje voor het afkoelen en vers regenwater.
scheelt waarschijnlijk dat ik geen mega moestuin heb, kleigrond wat water goed vasthoud en mulch wat voorkomt dat er veel water verdampt.
Ik heb last van de warmte geloof ik. Ik las volgende weekquote:Op donderdag 2 juli 2015 14:52 schreef Elleska het volgende:
tonnen van Lucky_Strike komen ook pas in het volgende huis zegt ze. dus niet nu
ook met dit warme weer kan het nog regenen. er worden plaatselijk wel wat regenbuien verwacht.
quote:Op donderdag 2 juli 2015 15:26 schreef derLudolf het volgende:
[..]
Ik heb last van de warmte geloof ik. Ik las volgende weekAch ja, 2 klinkers in het midden, 1 lettergreep, 4 letters.
Een regenton van 500l is zo vol.quote:Op donderdag 2 juli 2015 14:01 schreef derLudolf het volgende:
[..]
Ja dat snap ikIk bedoelde meer zo van , als je een regenton neerzet is het probleem niet direcg opgelost, dan moet je ook nog regen hebben. Ik zal vanavond de regenton nog even volpompen. Altijd makkelijk zo'n ton met water.
Ik heb ook een gesloten regenton, maar in 2 dagen stonk het zo ondragelijk dat ik er wel zeep in moest doen.quote:Op donderdag 2 juli 2015 19:12 schreef Elleska het volgende:
oppassen voor vervuiling en dan biologische zeep toevoegen?
Hier zitten wel muggenlarven (dansmuggen geen steekmuggen) in de regenton maar verder is het een afgesloten ton en het platte dak is schoon dus weinig tot geen rommel/stank.
hoe oud is ie?quote:Op woensdag 1 juli 2015 09:36 schreef CherryLips het volgende:
Heeft iemand hier tips voor grotere aardbeien? Ik heb een paar planten staan, sommige al een paar jaar oud, maar er komen echt van die kleine rode wratjes af die voor aardbei door moet gaanIs er een bepaalde mest voor? M'n nieuwe plant geeft wel normaal formaat maar ik vind het zonde om elk jaar nieuwe planten te moeten kopen.
hier nog nietsquote:Op woensdag 1 juli 2015 18:33 schreef sararaats het volgende:
En de eerste tomaten hangen aan de plant. Weliswaar nog groen maar het is
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |