Precies, een Grexit zal de Euro(zone) enorm versterken.quote:Op zondag 7 juni 2015 11:03 schreef SeLang het volgende:
[..]
Om dat in te dammen is een Grexit en het brandend ten onder gaan van Griekenland het minst slechte scenario geworden want nu verdere concessies doen aan Griekenland garandeert verkiezingswinst voor de anti-euro partijen in Europa.
Mits ze zouden hervormen, waar dus helemaal niets van terecht is gekomen.quote:Op zondag 7 juni 2015 12:35 schreef de_ier het volgende:
[..]
Toen men was begonnen met de Griekse bailout was de prognose van de Trojka dat de Griekse economie met 4% zou krimpen en daarna weer goed herstellen, waardoor de schuld op termijn betaalbaar zou worden dankzij een groeiende BNP.
Alleen zijn er helemaal geen concurrerende Griekse bedrijven. De buren zijn veel goedkoper en beter dan de Grieken [want zolang de Grieken gratis geld krijgen hoeven ze niets te doen]. De Russen of de Chinezen binnenhalen gaat ook niet lukken want Turkije, het leger (en zelfs de communisten) zullen die inmenging niet tolereren.quote:Op zondag 7 juni 2015 07:39 schreef Gabrunal_2013 het volgende:
[..]
Nee want die kunnen hun rekeningen voldoen met de nieuwe munt..Griekse bedrijven zullen in 1 klap weer zeer concurrerend zijn als ze de lonen in drachmes kunnen uitbetalen, want die drachme kan meteen gedevalueerd worden..mverder is het onzin te denken dat het leven niet doorgaat bij een faillisement. Natuurlijk doet het even pijn,mmaar als er een modus gevonden is ben ik ervan overtuigd dat de Griekse economie zonder de dwangbuis van de euro in no time zal opveren. Vergeet niet we hebben nu al 8jaar stagnatie en achteruitgang in griekenland ,juist dankzij de onflexibele eenheidsmunt.de griekeen kunnen dan weer zelf hun monetair beleid voeren en de economie het moeras uitsturen en voor de harde pegels betalen de toeristen in euros of dollars.
Vroeger werkt dat een beetje maar in een globale wereld en al helemaal tussen de Eurolanden in werkt dat model absoluut niet meer.quote:Op zondag 7 juni 2015 07:49 schreef Gabrunal_2013 het volgende:
Ook kan het griekse recept een goed model zijn voor andere landen met een problematische economie, zlas spanje en italie. Ook zij zouden baat hebben van het invoeren vaan een eigen munt. Het biedt die landen enorme voordelen op het gebied van concurrentiepositie, werkeloosheid en overheidsuitgaven. Je kunt zelf weer sturen, in plaats van het stuurloos aan elkaar vastgekenend, de afgrond in dobberen.
Tsja, "reform" betekent verkoop alles (havens, luchthavens, snelwegen) aan Duitse banken.quote:Op zondag 7 juni 2015 14:51 schreef Opa2012 het volgende:
[..]
Mits ze zouden hervormen, waar dus helemaal niets van terecht is gekomen.
Zonder Euro was de grote schuldbubbel niet mogelijk.quote:Op zondag 7 juni 2015 15:01 schreef Opa2012 het volgende:
[..]
De Euro is niet het probleem maar dat zijn de Grieken zelf.
Nee, maar dat had je dan moeten bedenken vóór je ze met Duitse kredieten bouwde.quote:Op zondag 7 juni 2015 16:45 schreef de_ier het volgende:
[..]
Tsja, "reform" betekent verkoop alles (havens, luchthavens, snelwegen) aan Duitse banken.
Zou ik ook niet willen doen.
Ze willen dus een hoop, maar vooral krijgen.quote:Op zondag 7 juni 2015 16:45 schreef de_ier het volgende:
[..]
Tsja, "reform" betekent verkoop alles (havens, luchthavens, snelwegen) aan Duitse banken.
Zou ik ook niet willen doen.
En NL economie, tussen 1995 en 2008 ook grotendeels gefinancieerd door hypotheekschuld.quote:Op zondag 7 juni 2015 13:29 schreef SeLang het volgende:
[..]
Dit is duidelijk een onderwerp wat eens goed onderhanden moet worden genomen. GDP is wat het is, maar het is een maatstaf die imo wordt misbruikt. De overheid kan geld lenen om mensen te betalen om naar de maan te spugen en dan stijgt het GDP, maar ik denk niet dat iemand kan beweren dat er daarmee nieuwe rijkdom is geschapen. Sterker nog, je hebt een schuld gecreëerd die tot in de lengte der dagen moet worden geserviced en daarmee concurreert met kapitaal dat wel wordt geïnvesteerd in efficiëntie verhogende zaken.
Met andere woorden, het hele allocatie verhaal ontbreekt. Daarom zijn bijvoorbeeld ook de Chinese groeicijfers zo misleidend. De helft (letterlijk) van hun economie bestaat uit bouw activiteiten waarvan een groot deel geen ander doel dient dan het oppeppen van het GDP cijfer. En dat alles wordt gefinancierd met de meest explosieve schuldenstijging in de geschiedenis, ever, anywhere
Maar dat laatste is natuurlijk wel waar het om draait, want dat is het verschil tussen investeren en consumeren!quote:Op zondag 7 juni 2015 13:57 schreef Igen het volgende:
Nou ja, die bouwwoede van de Chinezen is op zich natuurlijk wel degelijk reële productie, waarvan het overgrote deel ook heus wel nut heeft. Het is hooguit de vraag of dat nut groter is dan de kosten.
Daar ben ik het ook wel mee eens, maar daarmee is het meer kapitaal consumptie dan investering. Het is wel belangrijk om dat verschil te zien als je wilt begrijpen waarom China nog een moeilijke tijd tegemoet gaat. Ik ontken niet dat consumeren van kapitaal prettig kan zijn. Privé doe ik niet andersquote:Op zondag 7 juni 2015 18:30 schreef Igen het volgende:
De ontsluiting van woonplaatsen per trein heeft op zichzelf ook een waarde, is op zichzelf ook een verbetering van de levenskwaliteit, zelfs als het niet voor productiviteitsstijgingen in de rest van de economie leidt. Daarom vind ik het te kort door de bocht om de investeringen die China daarin doet als weggegooid geld te bestempelen.
Nou wordt het wel een filosofische discussie hè.quote:Op zondag 7 juni 2015 18:40 schreef SeLang het volgende:
[..]
Daar ben ik het ook wel mee eens, maar daarmee is het meer kapitaal consumptie dan investering. Het is wel belangrijk om dat verschil te zien als je wilt begrijpen waarom China nog een moeilijke tijd tegemoet gaat. Ik ontken niet dat consumeren van kapitaal prettig kan zijn. Privé doe ik niet anders
Als die koekjesfabriek winst maakt dan was het een goede investering. Als hij verlies maakt dan was het (achteraf gezien) een misinvestering of kapitaal consumptie. Die laatste twee zijn uiteindelijk negatief voor de economie.quote:Op zondag 7 juni 2015 18:43 schreef Igen het volgende:
[..]
Nou wordt het wel een filosofische discussie hè.
Ik zie het rijden met treinen en het verkopen van treinkaartjes als consumptie, en het bouwen van de spoorlijn als de bijbehorende investering. Je kan dat ook nog tot consumptie rekenen, maar dan kan je toch net zo goed het bouwen van een koekjesfabriek ook als consumptie zien omdat het uiteindelijk leidt tot consumptie van koekjes en niet tot afgeleide economische groei. Maar dat lijkt me niet de bedoeling, toch?
In Spanje niet.quote:Op zondag 7 juni 2015 18:56 schreef SeLang het volgende:
[..]
Als die koekjesfabriek winst maakt dan was het een goede investering. Als hij verlies maakt dan was het (achteraf gezien) een misinvestering of kapitaal consumptie. Die laatste twee zijn uiteindelijk negatief voor de economie.
Natuurlijk betekent dat niet persé dat je als samenleving dan slechter af bent. Als je met z'n allen besluit om minder te werken en minder te consumeren dan daalt je GDP ook maar het kan best zijn dat je als samenleving gelukkiger bent.
Anyway, in het Chinese of Spaanse geval weet ik niet of die mensen zoveel gelukkiger zijn met een hoop lege gebouwen en een enorme schuldenlast maar ik vermoed van niet.
Ja ik ken die omstandigheden. Maar iemand is in elk geval z'n geld kwijt. Je laat huurders (of kopers) dan in feite gesubsidieerd wonen, ver onder de kostprijs. Dat betekent dat de geldschieter het grootste deel van zijn geld kwijt is. Vaak zijn dat hele (gepoolde) familie kapitalen en spaarrekeningen van mensen, bedoeld om de oude dag te financieren van mensen die verder geen pensioen hebben. Dat zijn de verborgen kosten van de mis-inversteringen die dan opeens zichtbaar worden.quote:Op zondag 7 juni 2015 19:07 schreef Igen het volgende:
[..]
In Spanje niet.
Wat China betreft, dat gaat geloof ik een beetje off-topic, maar goed. Er wonen daar vele miljoenen mensen - niet per se armoedzaaiers, maar net zo goed universitair geschoolde IT'ers - in 'dorpen in de stad', dat zijn voormalige plattelandsdorpen die hutjemutje zijn volgebouwd met appartementengebouwen van 10 verdiepingen hoog, zonder lift, op een paar meter van elkaar zodat er nauwelijks licht binnen valt. Er is dus op zich heus wel genoeg behoefte aan nieuwbouwwoningen met meer comfort. Nu zijn die zowat onbetaalbaar, maar ik wed dat als de prijzen dalen, dat ze dan heus niet leeg zullen blijven staan zoals in Spanje.
Dat plaatje heb ik al vaker voorbij zien komen, er word gewoon een nieuw vaatje geduld open getrokken en alles schuift weer een paar weekjes op.quote:
Niet sinds weken, al sinds Januari is dat aan de gang.quote:Op zondag 7 juni 2015 22:25 schreef Gabrunal_2013 het volgende:
Ik snap overigens niet dat de grieken geen kapitaalrestricties invoeren. Er is al weken een bankrun aan de gang,mdit is dodelijk voor de Grieken. Heel eenvoudig op te lossen door bv een pinmaximum van 100 euro per week, en een verbod om grote sommen geld van griekenland over te maken naar het buitenland, (bijvoorbeeld) op cyprus werkte dit ook prima.
Huidig is het limiet 80,7 miljard.quote:Het ECB-bestuur heeft die limiet nu naar 65 miljard euro verhoogd. Als de onderhandelingen in Brussel maandag weer niks opleveren, zal de ECB de banken waarschijnlijk opnieuw te hulp moeten schieten.
Volkskrant
Zeker weten. Een heleboel mensen die wiskunde, scheikunde, natuurkunde, IT, geologie, techniek, enz. hebben gestudeerd zijn de afgelopen decennia financiele wereld ingelokt.quote:Op zondag 7 juni 2015 19:06 schreef SeLang het volgende:
Het probleem met missallocatie van middelen is trouwens niet alleen de kapitaalvernietiging en schulden die je opbouwt maar ook de structurele gevolgen voor de economie.
Mensen kiezen bijvoorbeeld ook carrières in de bubble sectoren en als dan na een aantal jaren de bubble klapt dan zijn ze niet alleen werkloos maar hebben ook de verkeerde skills en ervaring om in rendabele sectoren te werken. Hele generaties gaan zo verloren.
Dat mag dan ook niet van de ECB.quote:Op zondag 7 juni 2015 22:25 schreef Gabrunal_2013 het volgende:
Ik snap overigens niet dat de grieken geen kapitaalrestricties invoeren. Er is al weken een bankrun aan de gang,mdit is dodelijk voor de Grieken. Heel eenvoudig op te lossen door bv een pinmaximum van 100 euro per week, en een verbod om grote sommen geld van griekenland over te maken naar het buitenland, (bijvoorbeeld) op cyprus werkte dit ook prima.
Zonder private banken die geld uit het niets creeeren was de schuldbubbel niet mogelijk. Dit gebeurt ook in landen buiten de Euro.quote:Op zondag 7 juni 2015 16:46 schreef de_ier het volgende:
[..]
Zonder Euro was de grote schuldbubbel niet mogelijk.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |