Kom op remlof, het riedeltje van 'we mogen niemand weigeren anders zijn we net zo erg als jodenvergassende nazimonsters/zweepslaggevende slavenhandelaren' is juist een van de oorzaken van het vluchtelingenprobleem in Nederland (schuldgevoel). Laten we nou juist dat onderwerp hier dan buiten laten zodat we de zaken koud en rationeel kunnen bekijken.quote:Op donderdag 14 mei 2015 12:03 schreef remlof het volgende:
[..]
En jij misbruikt het nu door te zeggen dat we het er niet over mogen hebben.
Dat stel ik niet. Integratie van culturen kost altijd veel tijd. Eeuwen zelfs.quote:Op donderdag 14 mei 2015 11:54 schreef ccs het volgende:
[..]
Ja ja, de Europeanen moeten zich dus aanpassen aan de gelukszoekers. Het wordt steeds mooier met jou.
Zie hier weer een slachtoffer van de rationalisering en moneymetric approach in de politiek. Dat een argument niet per sé een voordelige kosten-baten analyse bevat maakt niet meteen dat het geen argument is. Het is werkelijk een gotspe dat er mensen zijn die de 'kosten' van migranten (oftewel: mensen) willen gaan uitrekenen. Er bestaat ook nog zoiets als grenzeloze solidariteit. Iets waar jij kennelijk niet omgeeft, maar ga niet lopen huilen in een topic als anderen dat wel doen.quote:Dat is geen rationele reden en "dat weet je zelf ook wel" is ook geen argument. Waar heb je dat vandaan: 'humanitaire plicht'?
Als het gaat om vluchtelingenbeleid en beleid dat mensenlevens rechtstreeks beïnvloed moet je wel een enorme idioot zijn om dat koud en rationeel te willen bekijken.quote:Op donderdag 14 mei 2015 12:06 schreef ccs het volgende:
Laten we nou juist dat onderwerp hier dan buiten laten zodat we de zaken koud en rationeel kunnen bekijken.
Het ging over het feit dat Syriërs makkelijker integreren in Jordanië dan in Nederland. Volgens jou lag het het aan de Nederlanders dat Syriërs hier slechter integreren dan in in Jordanië, omdat wij ons niet genoeg zouden openstellen o.i.d. Nou sorry hoor, maar ik ga geen Arabisch leren om het Ahmet de gelukszoeker naar zijn zin te maken. Als jij graag je taal- en cultuur aanpast aan alle nationaliteiten van Angola tot Afghanistan, be my guest. Maar het is belachelijk om dat te durven vragen van elke Nederlander.quote:Op donderdag 14 mei 2015 12:11 schreef keste010 het volgende:
Dat stel ik niet. Integratie van culturen kost altijd veel tijd. Eeuwen zelfs.
Maar degenen die het hardst roepen dat er problemen zijn met integratie vergeten vaak dat ze die problemen zelf deels veroorzaken. Allereerst door mensen die voor hun leven vluchten continu als 'gelukszoekers' te bestempelen
Het gaat niet eens alleen om de kosten. Het gaat om de ontwrichting van een samenleving, de cultuur- en taalverschillen, de langetermijneffecten, het sociale woningtekort. Allemaal punten die niets met geld an sich te maken hebben.quote:Zie hier weer een slachtoffer van de rationalisering en moneymetric approach in de politiek. Dat een argument niet per sé een voordelige kosten-baten analyse bevat maakt niet meteen dat het geen argument is. Het is werkelijk een gotspe dat er mensen zijn die de 'kosten' van migranten (oftewel: mensen) willen gaan uitrekenen. Er bestaat ook nog zoiets als grenzeloze solidariteit. Iets waar jij kennelijk niet omgeeft, maar ga niet lopen huilen in een topic als anderen dat wel doen.
+ "Buurman, mag ik misschien een kopje suiker lenen?"quote:Op donderdag 14 mei 2015 12:16 schreef Wespensteek het volgende:
[..]
Als het gaat om vluchtelingenbeleid en beleid dat mensenlevens rechtstreeks beïnvloed moet je wel een enorme idioot zijn om dat koud en rationeel te willen bekijken.
Je maakt hier twee denkfouten:quote:Op donderdag 14 mei 2015 11:36 schreef ccs het volgende:
[..]
Een Duitser integreert makkelijker in Nederland net zoals een Syriër makkelijker integreert in Jordanië. Maar volgens jouw logica integreert een Syriër dus makkelijker in Nederland dan in Jordanië?
[..]
Waarom zouden wij het probleem moeten oplossen? Welke verplichting hebben wij tegenover Jordanië?
Ik doe normaal. Degene die alleen dingen uit emotie schreeuwt ben jij.quote:Op donderdag 14 mei 2015 11:42 schreef ccs het volgende:
[..]
Poolse bouwvakkers moeten hard aan de slag dus om huizen voor luie Somalische qatkauwers te bouwen. Doe eens normaal man.
Grote problemen niet koud en rationeel bekijken, maar vanuit een schuldgevoel. Dat is pas een recept voor ellende!quote:Op donderdag 14 mei 2015 12:16 schreef Wespensteek het volgende:
[..]
Als het gaat om vluchtelingenbeleid en beleid dat mensenlevens rechtstreeks beïnvloed moet je wel een enorme idioot zijn om dat koud en rationeel te willen bekijken.
Dat hele schuldgevoel begrijp ik niet. Jij kent alleen koud en rationeel of schuldgevoel?quote:Op donderdag 14 mei 2015 12:22 schreef ccs het volgende:
[..]
Grote problemen niet koud en rationeel bekijken, maar vanuit een schuldgevoel. Dat is pas een recept voor ellende!
Goede vergelijking, helaas haal je je eigen argument ermee onderuit.quote:Op donderdag 14 mei 2015 12:20 schreef keste010 het volgende:
[..]
+ "Buurman, mag ik misschien een kopje suiker lenen?"
- "Nee"
+ "Ah toe, ik ben toch je buurvrouw. We komen al jaren bij elkaar op de koffie"
- "Dat kan wel zo zijn, maar ik moet dit koud en rationeel bekijken. Jij leent veel meer suiker van mij dan vice versa, dus ik heb besloten er mee te stoppen. Oh, en of je die geleende hark ook even wil teruggeven. Hier is jullie zaag terug. Dan kunnen we weer verder met koud en rationeel langs elkaar leven"
Die integratie heeft niets te maken met Nederlanders die Arabisch leren. En ik vraag niet van jou dat jij je op welke manier dan ook aanpast, maar als jij door je blinde xenofobie weigert om mensen vanuit een geografisch andere regio te dulden dan moet je ook niet gaan zeuren over de gevolgen daarvan.quote:Op donderdag 14 mei 2015 12:20 schreef ccs het volgende:
[..]
Het ging over het feit dat Syriërs makkelijker integreren in Jordanië dan in Nederland. Volgens jou lag het het aan de Nederlanders dat Syriërs hier slechter integreren dan in in Jordanië, omdat wij ons niet genoeg zouden openstellen o.i.d. Nou sorry hoor, maar ik ga geen Arabisch leren om het Ahmet de gelukszoeker naar zijn zin te maken. Als jij graag je taal- en cultuur aanpast aan alle nationaliteiten van Angola tot Afghanistan, be my guest. Maar het is belachelijk om dat te durven vragen van elke Nederlander.
Ik vind de ontwrichting dankzij de afnemende solidariteit veel groter dan de gevolgen van migratie. Ik heb liever een 'kansloze asielzoeker' in mijn land dan een xenofoob wiens solidariteitsgevoel ophoudt bij zijn/haar eigen achtertuin. Als er nu iets is wat wij kunnen leren van de zogenaamde 'cultuurverschillen' dan is het wel solidair zijn met de medemens, ongeacht hoe rationeel dat in jouw ogen ook mag zijn.quote:Het gaat niet eens alleen om de kosten. Het gaat om de ontwrichting van een samenleving, de cultuur- en taalverschillen, de langetermijneffecten, het sociale woningtekort. Allemaal punten die niets met geld an sich te maken hebben.
Ah en vertel eens, welke elementen van jouw 'koude en rationele' argumentatie mis ik bij de relatie tot jouw buren? Of ga je nu toch erkennen dat waarden en affectie wel meegenomen mogen worden in deze koude en rationele berekening?quote:Op donderdag 14 mei 2015 12:25 schreef ccs het volgende:
[..]
Goede vergelijking, helaas haal je je eigen argument ermee onderuit.
Buurman kun je goed namelijk goed zien als een buurland in jouw voorbeeld. Libanon helpt de vluchtelingen uit buurland Syrië.
Als er iedere dag een onbekende man uit de andere kant van de stad mij om een kopje suiker vraagt, dan ben ik het na een tijdje wel zat ja.
Jij wil het vluchtelingenbeleid baseren op (schuld)gevoelens. "Wij zijn rijk, zij zijn arm. Wij zijn blank, zij zijn zwart. Slavernij, Holocaust, Humaniteit. Help uw naastenliefde." Et cetera.quote:Op donderdag 14 mei 2015 12:24 schreef Wespensteek het volgende:
[..]
Dat hele schuldgevoel begrijp ik niet. Jij kent alleen koud en rationeel of schuldgevoel?
"Het probleem".quote:Op donderdag 14 mei 2015 12:31 schreef ccs het volgende:
[..]
Jij wil het vluchtelingenbeleid baseren op (schuld)gevoelens. "Wij zijn rijk, zij zijn arm. Wij zijn blank, zij zijn zwart. Slavernij, Holocaust, Humaniteit. Help uw naastenliefde." Et cetera.
Allemaal irrationele gevoelens die het probleem niet oplossen.
Blijkbaar kun jij alleen zwart wit denken. Ook hier zit je erg fout en wat je verder allemaal projecteert op mij persoonlijk slaat al helemaal nergens op.quote:Op donderdag 14 mei 2015 12:31 schreef ccs het volgende:
[..]
Jij wil het vluchtelingenbeleid baseren op (schuld)gevoelens. "Wij zijn rijk, zij zijn arm. Wij zijn blank, zij zijn zwart. Slavernij, Holocaust, Humaniteit. Help uw naastenliefde." Et cetera.
Allemaal irrationele gevoelens die het probleem niet oplossen.
Het zal best dat ik geen kennis heb van die regio. Is ook niet zo vreemd toch? Ben geen Arabische vluchteling of Arabië-deskundige. Maar ik kan me niet voorstellen dat de taalverschillen tussen Jordanië en Syrië groter zijn dan tussen Nederland en Duitsland, of tussen Nederland en Syrië. Je hebt dus nog steeds niet ontkracht dat een Syriër makkelijker integreert in Jordanië dan in Nederland.quote:Op donderdag 14 mei 2015 12:27 schreef keste010 het volgende:
Daarnaast bestempel jij dingen nog steeds als feit terwijl je totaal geen kennis hebt van de regio. Arabisch is de meest diverse taal in de wereld, en juist de werkloosheid als gevolg van de massale migratie is een groot probleem in Libanon. Maar jij baseert argumenten op je onderbuik in plaats van de realiteit.
Je staat vrij om een asielzoeker in je huis op te vangen. Hoeveel heb je er inmiddels al opgenomen?quote:Ik vind de ontwrichting dankzij de afnemende solidariteit veel groter dan de gevolgen van migratie. Ik heb liever een 'kansloze asielzoeker' in mijn land dan een xenofoob wiens solidariteitsgevoel ophoudt bij zijn/haar eigen achtertuin. Als er nu iets is wat wij kunnen leren van de zogenaamde 'cultuurverschillen' dan is het wel solidair zijn met de medemens, ongeacht hoe rationeel dat in jouw ogen ook mag zijn.
Allereerst vind ik taalverschillen totaal geen reden om wel of niet een asielzoeker op te vangen. Ten tweede vind ik dat iemand die totaal geen benul heeft van de politieke, economische, sociale en culturele situatie in de regio überhaupt niets moet zeggen over waar er beter opvang geboden kan worden.quote:Op donderdag 14 mei 2015 12:37 schreef ccs het volgende:
[..]
Het zal best dat ik geen kennis heb van die regio. Is ook niet zo vreemd toch? Ben geen Arabische vluchteling of Arabië-deskundige. Maar ik kan me niet voorstellen dat de taalverschillen tussen Jordanië en Syrië groter zijn dan tussen Nederland en Duitsland, of tussen Nederland en Syrië. Je hebt dus nog steeds niet ontkracht dat een Syriër makkelijker integreert in Jordanië dan in Nederland.
Ahh, de persoonlijke aanval. En ik dacht dat jij tegen schuldgevoelens in een discussie was?quote:Je staat vrij om een asielzoeker in je huis op te vangen. Hoeveel heb je er inmiddels al opgenomen?
Het is toch wel prettig om een goede relatie te hebben met de buren lijkt me. Je hebt misschien ook weleens iets van hen nodig namelijk. Dus vanuit zakelijk (koud) oogpunt is een goede relatie met de buren verstandig.quote:Op donderdag 14 mei 2015 12:30 schreef keste010 het volgende:
[..]
Ah en vertel eens, welke elementen van jouw 'koude en rationele' argumentatie mis ik bij de relatie tot jouw buren? Of ga je nu toch erkennen dat waarden en affectie wel meegenomen mogen worden in deze koude en rationele berekening?
Duitsers en Polen leveren over het algemeen wél een bijdrage aan dit land. Omdat de cultuur- en taalverschillen niet zo'n probleem geven in de praktijk. Bovendien kennen we vrij verkeer van personen binnen de EU. Natuurlijk zijn er een heleboel klaplopers/criminelen uit Oost-Europa, voornamelijk uit Roemenië. Maar dat is weer een heel ander onderwerp.quote:Wel grappig overigens dat jij dat laatste beweert. Was jij het niet die continu mijn vraag loopt te ontwijken waarom Duitsers en Polen geen druk op de woningmarkt geven terwijl migranten van buiten de EU dat wel doen? En dan ga je nu stellen dat het feit dat het gegeven of je iemand wel of niet kent bepalend is bij je keuzes?
De grote aantallen gelukszoekers die in Nederland/Europa worden toegelaten. Zie OP.quote:Op donderdag 14 mei 2015 12:32 schreef Belabor het volgende:
[..]
"Het probleem".
Definitie graag. Wat is eigenlijk het probleem?
Je OP zegt niets over aantallen noch bevat het een bron. Daarnaast is al aangetoond door andere users dat de "grote aantallen" waar jij het over hebt nog niet eens 10% van de aantallen die in de regio opgevangen worden zijn.quote:Op donderdag 14 mei 2015 12:46 schreef ccs het volgende:
[..]
De grote aantallen gelukszoekers die in Nederland/Europa worden toegelaten. Zie OP.
En nou mag je wel eens een keer met het bewijs komen voor al die onzin die je rondbazuint. Wat is een 'bijdrage' leveren? Waar baseer je op dat Duitsers en Polen dat wel doen en migranten van buiten de EU niet? Waar laat je zien dat je ook maar enig benul hebt van wat er al jaren aan onderzoek hierover gepubliceerd is?quote:Op donderdag 14 mei 2015 12:45 schreef ccs het volgende:
Duitsers en Polen leveren over het algemeen wél een bijdrage aan dit land. Omdat de cultuur- en taalverschillen niet zo'n probleem geven in de praktijk. Bovendien kennen we vrij verkeer van personen binnen de EU. Natuurlijk zijn er een heleboel klaplopers/criminelen uit Oost-Europa, voornamelijk uit Roemenië. Maar dat is weer een heel ander onderwerp.
Dat heb ik nergens gezegd. Ik zei alleen dat ik me prima voor kan stellen dat vluchtelingen van vervolging en oorlog het liefst zo ver mogelijk uit hun regio vluchten.quote:Op donderdag 14 mei 2015 12:06 schreef ccs het volgende:
[..]
Kom op remlof, het riedeltje van 'we mogen niemand weigeren anders zijn we net zo erg als jodenvergassende nazimonsters/zweepslaggevende slavenhandelaren' is juist een van de oorzaken van het vluchtelingenprobleem in Nederland (schuldgevoel). Laten we nou juist dat onderwerp hier dan buiten laten zodat we de zaken koud en rationeel kunnen bekijken.
Feitelijk onjuist. De grenzen zitten potdicht voor iedereen buiten de EU die niet vanuit levensnood vlucht. De afgelopen jaren zijn daarom ook enkel vluchtelingen uit oorlogsgebieden (Syrie, Eritrea, Somalië) binnengelaten. Het aantal asielzoekers is sinds begin deze eeuw ook afgenomen. Nogmaals: geen enkel bewijs voor je probleemstelling.quote:Op donderdag 14 mei 2015 12:46 schreef ccs het volgende:
[..]
De grote aantallen gelukszoekers die in Nederland/Europa worden toegelaten. Zie OP.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |