abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_152175618
http://www.volkskrant.nl/(...)e-vermogen~a3633892/
quote:
Rijkste 1 procent bezit bijna een kwart van alle vermogen

Nederland staat te boek als een egalitair land, maar tijdens de crisis is de ongelijkheid groter geworden. De rijkste 1 procent bezit bijna een kwart van het totale vermogen, waarmee de verdeling tussen arm en rijk internationaal tot de scheefste behoort. Voor de crisis hadden de allerrijksten nog ruim eenvijfde van het vermogen.

Het totale vermogen in Nederland - aandelen, bank- en spaarrekeningen, huizen en andere bezittingen, behalve de pensioenen - was in dat jaar 1.166 miljard euro

Dit blijkt uit cijfers die het Centraal ­Bureau voor de Statistiek (CBS) voor het eerst heeft opgesteld.

Volgens het CBS had in 2012 de rijkste 1 procent van Nederland (74 duizend huishoudens) 273 miljard euro vermogen. Dat is 23,4 procent van het totaal, goed voor gemiddeld 3,7 miljoen euro per huishouden. Het totale vermogen in Nederland - aandelen, bank- en spaarrekeningen, huizen en andere bezittingen, behalve de pensioenen - was in dat jaar 1.166 miljard euro.

Oplopende ongelijkheid
Op het hoogtepunt vóór de crisis, in 2008, had de rijkste 1 procent ruim eenvijfde (21,5 procent) van het toenmalige vermogen van 1.300 miljard euro. De verklaring voor de oplopende ongelijkheid zit in de aard van de vermogens. Bij de meest welvarende huishoudens gaat het vooral om (internationale) aandelen en ander kapitaal, dat weer in waarde stijgt.

Bij de doorsneeburger bestaat het vermogen vooral uit het eigen huis, dat de afgelopen jaren flink minder waard is geworden. Omdat de beurzen vorig jaar een uitstekend jaar hadden en woningen weer minder waard werden, ligt het voor de hand dat de kloof tussen arm en rijk in 2013 verder is gegroeid.


Met de bevindingen van het CBS zijn er voor het eerst harde cijfers over de vermogensverdeling in Nederland

Met de bevindingen van het CBS zijn er voor het eerst harde cijfers over de vermogensverdeling in Nederland. Het debat daarover is lastig, omdat er weinig recente, onafhankelijke en betrouwbare cijfers zijn. Die zijn er wel over de inkomensongelijkheid in Nederland: die is internationaal gezien klein. Tijdens de crisis is dat beeld niet ingrijpend veranderd.

Vergelijkbaar met de Verenigde Staten
Maar met de vermogensongelijkheid zit Nederland in de internationale top, zegt de Utrechtse hoogleraar Bas van Bavel. De scheve verdeling in bezit is volgens Van Bavel vergelijkbaar met die in de Verenigde Staten. Maar ook met Duitsland en Noorwegen, andere landen met een vrij gelijke inkomensverdeling maar met grote ongelijkheid bij vermogens.

Hoogleraar fiscale regelgeving Koen Caminada van de Universiteit Leiden betwijfelt of de verdeling echt zo scheef is als in de VS, maar hij bevestigt dat de vermogens in Nederland veel schever zijn verdeeld dan de inkomens.

Volgens Van Bavel komt dat doordat de internationaal opererende rijkste 1 procent zich wapent tegen de economische malaise in Nederland, in tegenstelling tot een doorsneehuishouden. Uit eerdere cijfers van het CBS bleek begin dit jaar dat het doorsneevermogen door de dalende huizenprijzen is afgenomen van 47- naar 27 duizend euro.

Binnen de rijkste 1 procent in Nederland zijn de verschillen groot. In 2012 hadden de rijkste zevenduizend huishoudens 102 miljard euro, dat is gemiddeld 13,9 miljoen euro per huishouden. De rijkste 0,1 procent van Nederland bezat dat jaar 8,7 procent van het totale vermogen.
Tot daar het sprookje dat in Nederland de verschillen klein zijn. Ja, als je tot de middenklasse behoort. Zullen we de staatsschuld maar eens gaan aflossen door een paar procent meer vermogensbelasting te heffen boven een bepaald niet al te hoog vermogen?

[ Bericht 99% gewijzigd door #ANONIEM op 01-05-2015 11:35:30 ]
The only limit is your own imagination
Ik ben niet gelovig aangelegd en maak daarin geen onderscheid tussen dominees, imams, scharenslieps, autohandelaren, politici en massamedia

Waarom er geen vliegtuig in het WTC vloog
pi_152175641
:')

Waarom eerst openen, en dan nadenken over een OP
pi_152175789
Prima dat je het oneens bent met de oorspronkelijke OP. Maar om dan ook de topictitel te veranderen is erg kinderachtig.

Maar om eerlijk te zijn had ik ook niks anders verwacht van El_Matador.
pi_152175854
quote:
1s.gif Op vrijdag 1 mei 2015 11:21 schreef El_Matador het volgende:
OP volgt
Ik kan me hier prima in vinden ja dus ik stem voor.
pi_152175973
quote:
0s.gif Op vrijdag 1 mei 2015 11:22 schreef Fokker89 het volgende:
:')

Waarom eerst openen, en dan nadenken over een OP
Omdat het een reeks is. Heb de OP van deel 1 erin gezet.
pi_152176009
quote:
0s.gif Op vrijdag 1 mei 2015 11:28 schreef arie_bc het volgende:
Prima dat je het oneens bent met de oorspronkelijke OP. Maar om dan ook de topictitel te veranderen is erg kinderachtig.

Maar om eerlijk te zijn had ik ook niks anders verwacht van El_Matador.
TT ook aangepast naar het origineel.
  vrijdag 1 mei 2015 @ 12:22:35 #7
379943 Paper_Tiger
Neem verantwoordelijkheid
pi_152177015
Mooi. Kan iedereen weer gaan klagen dat mensen arm zijn omdat er rijkdom bestaat in de wereld.
a man convinced against his will is of the same opinion still
  vrijdag 1 mei 2015 @ 12:50:07 #8
149454 GSbrder
Les extrêmes se touchent
pi_152177619
quote:
0s.gif Op vrijdag 1 mei 2015 10:19 schreef Bram_van_Loon het volgende:

[..]

De cijfers die Richard Wilkinson heeft verzameld zijn toch best wel duidelijk. Zolang je het niet in het extreme trekt (communistische landen erbij betrekken) blijkt dat hoe kleiner de inkomensverschillen zijn hoe beter het in alle denkbare opzichten met het volk gaat. Je kan dan nog wat soebatten over het gat tussen uitkeringstrekkers ("passieven") en minimumloners, dat gat kan je ook vergrote door de minimumloners meer te geven. Desnoods geef je als overheid een subsidie aan hen en haal je dat via de belastingen bij de rijksten op, niet onredelijk aangezien ze met de wetten van de vrije markt onderbetaald worden in verhouding tot hun verdiensten terwijl anderen juist weer overbetaald worden. De vrije markt kijkt nu eenmaal niet naar zaken als moraliteit en rechtvaardigheid.
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
In alle denkbare opzichten? Wat je ziet is een grote correlatie tussen inkomensgelijkheid en aspecten zoals gezondheid, geluk en opleidingsniveau, dat zijn inderdaad allemaal goede punten om voor (een vorm van) gelijkheid te pleiten. Deze correlatie toont echter niet aan dat een goede gezondheid of hoog opleidingsniveau verkregen wordt door inkomensgelijkheid. Nergens kan gesteld worden dat Nederland nu op het optimum zit, of Scandinavische landen. Ik wil meegaan in je standpunt aangaande extremen, dus een GINI van 0 of van 1 lijkt me onwenselijk, maar het bepalen van een optimum is afhankelijk van tal van aspecten, zoals economische groei, urbanisatie, toegang tot grondstoffen, efficiëntie van de herverdeling en corruptie of bureaucratie. Een hogere GINI kan zorgen voor meer ondernemers en meer innovatieve ideeën, juist doordat mensen een grotere inspanning moeten verrichten om een sociale sprong te maken.

Je ziet bijvoorbeeld weinig landen met een hoge economische groei die een GINI hebben vergelijkbaar met Nederland of Scandinavië, juist omdat het herverdelen na de groei komt en het een zekere welvaart vereist om te kunnen nivelleren.
Power is a lot like real estate, it's all about location, location, location.
The closer you are to the source, the higher your property value.
  Moderator vrijdag 1 mei 2015 @ 12:50:41 #9
16180 crew  CoolGuy
Money makes the world go round
pi_152177632
@pokkerdepok.

Wil je nou echt zeggen dat als jij ergens een gouden kans geboden krijgt (of een zak met geld) dat jij dat dan niet aan neemt omdat iemand die je niet kent in een stad 170km verderop niet ook die kans geboden krijgt?

Het kan hoor, maar ik geloof er geen barst van, of controleer jij ook altijd eerst bij iedereen of zij nog geld hebben om te eten voor jij naar de supermarkt gaat, en als zij dat niet hebben, dan ga jij ook gewoon maar niet?
Breitling - Instruments for Professionals
pi_152177755
Als er nu iets dom is, is het je leven inrichten gebaseerd op wat anderen doen - dan word je niet vermogend.

En de OP is scheef; de allerrijksten als voorbeeld nemen voor "scheve vermogensverdeling" is nogal onzinnig omdat gewone stervelingen eigenlijk nooit allerrijksten worden.

Bram trapt daar met open ogen in en wil het vermogen "boven een niet al te hoog bedrag" afromen en "her"verdelen. Immoreel, ineffectief en juist de beetje vermogenden en niet de allerrijksten treffend...
The only limit is your own imagination
Ik ben niet gelovig aangelegd en maak daarin geen onderscheid tussen dominees, imams, scharenslieps, autohandelaren, politici en massamedia

Waarom er geen vliegtuig in het WTC vloog
pi_152178183
quote:
15s.gif Op vrijdag 1 mei 2015 12:50 schreef GSbrder het volgende:

[..]

In alle denkbare opzichten? Wat je ziet is een grote correlatie tussen inkomensgelijkheid en aspecten zoals gezondheid, geluk en opleidingsniveau, dat zijn inderdaad allemaal goede punten om voor (een vorm van) gelijkheid te pleiten. Deze correlatie toont echter niet aan dat een goede gezondheid of hoog opleidingsniveau verkregen wordt door inkomensgelijkheid. Nergens kan gesteld worden dat Nederland nu op het optimum zit, of Scandinavische landen. Ik wil meegaan in je standpunt aangaande extremen, dus een GINI van 0 of van 1 lijkt me onwenselijk, maar het bepalen van een optimum is afhankelijk van tal van aspecten, zoals economische groei, urbanisatie, toegang tot grondstoffen, efficiëntie van de herverdeling en corruptie of bureaucratie. Een hogere GINI kan zorgen voor meer ondernemers en meer innovatieve ideeën, juist doordat mensen een grotere inspanning moeten verrichten om een sociale sprong te maken.

Je ziet bijvoorbeeld weinig landen met een hoge economische groei die een GINI hebben vergelijkbaar met Nederland of Scandinavië, juist omdat het herverdelen na de groei komt en het een zekere welvaart vereist om te kunnen nivelleren.
Volgens mij kom je nu zelf met allemaal onbewezen causaties.
Wie zegt dat je relatieve armoede nodig hebt om innovatie te stimuleren? Bij die onderzoeken van Wilkinson & Pickett bleek innovatie ook groter te zijn in gelijkere landen. En innovatie is niet exact hetzelfde als groei. Bovendien kunnen coöperaties ook groeien en innoveren, daar heb je niet per se ondernemers voor nodig die zelf op winst uit zijn. En veel innovatie komt van de publieke sector. En bovendien hebben mensen wel wat meer motivaties om nog eens de handen uit de mouwen te steken of iets nieuws op te zetten dan het beter hebben dan de buurman.
"As soon as the land of any country has all become private property, the landlords, like all other men, love to reap where they never sowed, and demand a rent even for its natural produce."
Das Kapital, Karl Marx Wealth of Nations, Adam Smith
  vrijdag 1 mei 2015 @ 13:10:31 #12
395101 pokkerdepok
bla bla bla
pi_152178188
quote:
0s.gif Op vrijdag 1 mei 2015 12:50 schreef CoolGuy het volgende:
@pokkerdepok.

Wil je nou echt zeggen dat als jij ergens een gouden kans geboden krijgt (of een zak met geld) dat jij dat dan niet aan neemt omdat iemand die je niet kent in een stad 170km verderop niet ook die kans geboden krijgt?

Het kan hoor, maar ik geloof er geen barst van, of controleer jij ook altijd eerst bij iedereen of zij nog geld hebben om te eten voor jij naar de supermarkt gaat, en als zij dat niet hebben, dan ga jij ook gewoon maar niet?
voer jij een gesprek met jezelf, ofzo, lol?
ik heb werkelijk niets van dit alles gezegd.
pi_152178284
quote:
0s.gif Op vrijdag 1 mei 2015 13:10 schreef pokkerdepok het volgende:

[..]

voer jij een gesprek met jezelf, ofzo, lol?
ik heb werkelijk niets van dit alles gezegd.
Je bent dus alleen socialistisch als het jouw niets kost.
  Moderator vrijdag 1 mei 2015 @ 13:15:20 #14
16180 crew  CoolGuy
Money makes the world go round
pi_152178340
quote:
0s.gif Op vrijdag 1 mei 2015 13:10 schreef pokkerdepok het volgende:

[..]

voer jij een gesprek met jezelf, ofzo, lol?
ik heb werkelijk niets van dit alles gezegd.
Nee, ik maak de door jou zo belangrijk geachte solidariteit die jij, volgrns jouw eigen zeggen wel echt voelt in tegenstelling tot mij, heel erg concreet.

Dat snapte je wel, maar jij wil geen antwoord geven omdat dat antwoord 'nee dat doe ik niet' is. Oftewel, die solidariteit waar jij het over hebt is in de praktijk alleen maar aanwezig als anderen in moeten leveren ten gunste van jou, maar andersom doe je dat niet, of doneer jij ook aan alles wat er aan de deur komt?
Breitling - Instruments for Professionals
pi_152178460
quote:
0s.gif Op vrijdag 1 mei 2015 13:10 schreef pokkerdepok het volgende:

[..]

voer jij een gesprek met jezelf, ofzo, lol?
ik heb werkelijk niets van dit alles gezegd.
Salonsocialist ben je.
  vrijdag 1 mei 2015 @ 13:30:48 #16
395101 pokkerdepok
bla bla bla
pi_152178848
quote:
1s.gif Op vrijdag 1 mei 2015 13:13 schreef hans1985 het volgende:

[..]

Je bent dus alleen socialistisch als het jouw niets kost.
quote:
0s.gif Op vrijdag 1 mei 2015 13:15 schreef CoolGuy het volgende:

[..]

Nee, ik maak de door jou zo belangrijk geachte solidariteit die jij, volgrns jouw eigen zeggen wel echt voelt in tegenstelling tot mij, heel erg concreet.

Dat snapte je wel, maar jij wil geen antwoord geven omdat dat antwoord 'nee dat doe ik niet' is. Oftewel, die solidariteit waar jij het over hebt is in de praktijk alleen maar aanwezig als anderen in moeten leveren ten gunste van jou, maar andersom doe je dat niet, of doneer jij ook aan alles wat er aan de deur komt?
quote:
7s.gif Op vrijdag 1 mei 2015 13:17 schreef Scorpie het volgende:

[..]

Salonsocialist ben je.
drie zelfverklaarde egoisten die mijn sociale gevoel hekelen. gekker moet het niet worden...

alleen al door deze discussie ben ik socialer dan jullie.
ik zou niet weten waarom ik alleen over iets sociaals mag praten als ik tegelijkertijd moeder theresa ben. ik ben gewoon een mens, met een iets andere instelling dan jullie. ik zie de wereld graag beter dan hij nu is. ben niet zo rijk, maar wil best geld hebben. ga niet over lijken om het te krijgen. en rijk of arm, vind ik het vervelend als anderen ellende hebben. dus dna kan je praten over of het systeem wel klopt. ik vind van niet. jullie wel, omdat je er een kans in ziet om zelf rijk te worden en zo de ellende te ontstijgen. en als je er zelf geen last van hebt, is het opgelost. of niet?

en zo ging deze discussie al een tijdje. ik heb het over iets veranderen, jullie over hoe je zelf rijk wordt. en dan niet snappen dat iemand het systeem anders wil. want, als het systeem veranderd, zie je dat kansje om zelf rijk te worden, verdwijnen. puur egoisme dus, jullie standpunt.
en nou denken jullie dat omdat jullie standpunt puur egoistisch is, mijn standpunt ook puur egoistisch moet zijn.

pfff..
pi_152178889
quote:
0s.gif Op vrijdag 1 mei 2015 13:30 schreef pokkerdepok het volgende:

[..]

[..]

[..]

drie zelfverklaarde egoisten die mijn sociale gevoel hekelen. gekker moet het niet worden...

Jouw 'sociale gevoel' slaat alleen op anderen. Zelf voel je niet de minste geringste incentive om wat je hier oreert na te leven. Geef me 1 reden waarom ik jouw praatjes, die je zelf niet eens opvolgt, zou moeten geloven of überhaupt op waarde hoef te schatten? Je bent gewoon hypocriet bezig vriend.

[ Bericht 2% gewijzigd door #ANONIEM op 01-05-2015 13:32:23 ]
  vrijdag 1 mei 2015 @ 13:45:51 #18
149454 GSbrder
Les extrêmes se touchent
pi_152179336
quote:
0s.gif Op vrijdag 1 mei 2015 13:10 schreef MadScientist het volgende:

[..]

Volgens mij kom je nu zelf met allemaal onbewezen causaties.
Wie zegt dat je relatieve armoede nodig hebt om innovatie te stimuleren? Bij die onderzoeken van Wilkinson & Pickett bleek innovatie ook groter te zijn in gelijkere landen. En innovatie is niet exact hetzelfde als groei. Bovendien kunnen coöperaties ook groeien en innoveren, daar heb je niet per se ondernemers voor nodig die zelf op winst uit zijn. En veel innovatie komt van de publieke sector. En bovendien hebben mensen wel wat meer motivaties om nog eens de handen uit de mouwen te steken of iets nieuws op te zetten dan het beter hebben dan de buurman.
Een ondernemer hoeft niet per se winstgedreven te zijn, maar het is wel een trigger voor bepaalde ondernemers om hard te werken. Ik kan bijvoorbeeld Krueger aanhalen (2003). Maar voor elk krantenartikel of wetenschappelijk dat ik aanhaal waar men concludeert dat er sommige voordelen kleven aan ongelijkheid, kan jij er één vinden die sommige nadelen van ongelijkheid kan aanduiden. Zo heb je aan de ene kant van het spectrum Ha-Joon Chang, met "23 Things They Don't Tell You About Capitalism" en aan de andere kant John Tamny met "Popular Economics: What the Rolling Stones, Downton Abbey, and LeBron James Can Teach You about Economics".

Overigens ben ik niet dusdanig dogmatisch om te denken dat niemand in de publieke sector iets goeds kan doen, het is echter onjuist om te stellen dat zo'n ambtenaar in publieke dienst waardeloos was geweest in de private sector.
Power is a lot like real estate, it's all about location, location, location.
The closer you are to the source, the higher your property value.
  Moderator vrijdag 1 mei 2015 @ 13:54:29 #19
16180 crew  CoolGuy
Money makes the world go round
pi_152179596
quote:
0s.gif Op vrijdag 1 mei 2015 13:30 schreef pokkerdepok het volgende:

[..]

[..]

[..]

drie zelfverklaarde egoisten die mijn sociale gevoel hekelen. gekker moet het niet worden...

alleen al door deze discussie ben ik socialer dan jullie.
ik zou niet weten waarom ik alleen over iets sociaals mag praten als ik tegelijkertijd moeder theresa ben. ik ben gewoon een mens, met een iets andere instelling dan jullie. ik zie de wereld graag beter dan hij nu is. ben niet zo rijk, maar wil best geld hebben. ga niet over lijken om het te krijgen. en rijk of arm, vind ik het vervelend als anderen ellende hebben. dus dna kan je praten over of het systeem wel klopt. ik vind van niet. jullie wel, omdat je er een kans in ziet om zelf rijk te worden en zo de ellende te ontstijgen. en als je er zelf geen last van hebt, is het opgelost. of niet?

en zo ging deze discussie al een tijdje. ik heb het over iets veranderen, jullie over hoe je zelf rijk wordt. en dan niet snappen dat iemand het systeem anders wil. want, als het systeem veranderd, zie je dat kansje om zelf rijk te worden, verdwijnen. puur egoisme dus, jullie standpunt.
en nou denken jullie dat omdat jullie standpunt puur egoistisch is, mijn standpunt ook puur egoistisch moet zijn.

pfff..
Je slaat een beetje kansloos om je heen. Ik ben geen egoïst. Ik heb alleen geen boodschap aan mensen die ik niet ken. Maar er zijn wel degelijk mensen waar ik een boodschap aan heb. Dat is echter een select gezelschap.

Ik zou zeggen: practice what you preach, maar dat doe je dus niet, want jij hebt er helemaal geen boodschap aan als iemand 4 straten verderop die jij niet kent geen geld heeft voor eten. Jij gaat gewoon rustig je eigen boodschapjes doen.
Breitling - Instruments for Professionals
  vrijdag 1 mei 2015 @ 14:03:57 #20
395101 pokkerdepok
bla bla bla
pi_152179850
quote:
7s.gif Op vrijdag 1 mei 2015 13:31 schreef Scorpie het volgende:

[..]

Jouw 'sociale gevoel' slaat alleen op anderen. Zelf voel je niet de minste geringste incentive om wat je hier oreert na te leven. Geef me 1 reden waarom ik jouw praatjes, die je zelf niet eens opvolgt, zou moeten geloven of überhaupt op waarde hoef te schatten? Je bent gewoon hypocriet bezig vriend.
welnee... je argumenten over het daadwerkelijke onderwerp zijn kennelijk op, en dan ga je mij maar proberen zwart te maken.

als dit systeem zou veranderen, ben ik er ook aan onderhevig. dus dan leef ik er ook naar, toch? vind ik prima.
  vrijdag 1 mei 2015 @ 14:04:37 #21
97643 misteriks
finest in cool since 1977
pi_152179867
WHAHAHAHAHAHA



De gemiddelde Belg is ongeveer dubbel bemiddeld tgo zijn grootgebekte bovenbuur. Niet echt een verrassing, als je kijkt hoe klein NLers wonen, wat een kleine autootjes ze mee rijden, goedkoop en slecht voedsel eten, slecht gekleed gaan etc
misteriks' contribution is sponsored by Great Attitude Inc.
  vrijdag 1 mei 2015 @ 14:10:00 #22
395101 pokkerdepok
bla bla bla
pi_152179992
quote:
0s.gif Op vrijdag 1 mei 2015 13:54 schreef CoolGuy het volgende:

[..]

Je slaat een beetje kansloos om je heen. Ik ben geen egoïst. Ik heb alleen geen boodschap aan mensen die ik niet ken. Maar er zijn wel degelijk mensen waar ik een boodschap aan heb. Dat is echter een select gezelschap.

Ik zou zeggen: practice what you preach, maar dat doe je dus niet, want jij hebt er helemaal geen boodschap aan als iemand 4 straten verderop die jij niet kent geen geld heeft voor eten. Jij gaat gewoon rustig je eigen boodschapjes doen.
typisch... hoef jij er nog steeds niks aan te doen, dat is mijn verantwoordelijkheid? omdat ik het wel zielig vind?
echt bij alles wat je zegt, straalt dat egoisme er vanaf.

dat terwijl, als we gewoon doen wat ik in topic 1 heb betoogd, die man waarschijnlijk gewoon te eten zou hebben.

.
  vrijdag 1 mei 2015 @ 14:13:52 #23
29444 RemcoDelft
4 8 15 16 23 42
pi_152180086
Inkomens zijn genivelleerd, vermogens niet.
censuur :O
  Moderator vrijdag 1 mei 2015 @ 14:18:38 #24
16180 crew  CoolGuy
Money makes the world go round
pi_152180216
quote:
0s.gif Op vrijdag 1 mei 2015 14:10 schreef pokkerdepok het volgende:

[..]

typisch... hoef jij er nog steeds niks aan te doen, dat is mijn verantwoordelijkheid? omdat ik het wel zielig vind?
echt bij alles wat je zegt, straalt dat egoisme er vanaf.

dat terwijl, als we gewoon doen wat ik in topic 1 heb betoogd, die man waarschijnlijk gewoon te eten zou hebben.

.
Ja, makkelijk joh. Bij alles wat jij zegt straalt de jaloezie er vanaf. IK ben dan ook niet degene die beweert zo begaan te zijn met mensen die ik niet ken. Jij wel, dus zou jij dat ook moeten kunnen aantonen lijkt me.

Ik geef veel aan degenen waar ik om geef en helemaal niks aan de mensen waar ik geen boodschap aan heb. Ik practice wat ik preach. Nu jij nog.
Breitling - Instruments for Professionals
pi_152180594
quote:
0s.gif Op vrijdag 1 mei 2015 13:30 schreef pokkerdepok het volgende:

[..]


[..]


[..]

drie zelfverklaarde egoisten die mijn sociale gevoel hekelen. gekker moet het niet worden...

alleen al door deze discussie ben ik socialer dan jullie.
ik zou niet weten waarom ik alleen over iets sociaals mag praten als ik tegelijkertijd moeder theresa ben. ik ben gewoon een mens, met een iets andere instelling dan jullie. ik zie de wereld graag beter dan hij nu is. ben niet zo rijk, maar wil best geld hebben. ga niet over lijken om het te krijgen. en rijk of arm, vind ik het vervelend als anderen ellende hebben. dus dna kan je praten over of het systeem wel klopt. ik vind van niet. jullie wel, omdat je er een kans in ziet om zelf rijk te worden en zo de ellende te ontstijgen. en als je er zelf geen last van hebt, is het opgelost. of niet?

en zo ging deze discussie al een tijdje. ik heb het over iets veranderen, jullie over hoe je zelf rijk wordt. en dan niet snappen dat iemand het systeem anders wil. want, als het systeem veranderd, zie je dat kansje om zelf rijk te worden, verdwijnen. puur egoisme dus, jullie standpunt.
en nou denken jullie dat omdat jullie standpunt puur egoistisch is, mijn standpunt ook puur egoistisch moet zijn.

pfff..
Hoezo zelf verklaarde egoïsten?
Rijk worden is geen hoofd doel van mij maar komt door wat ik doe en nu lol in heb maar wat heel veel offers vraagt.

Ik ga niet over lijken. Alleen alleen vermogende mensen aanpakken. Of dus eigenlijk bestelen van hun zelf verdiende vermogen is gewoon asociaal.

Als je meer gelijkheid wil moet aan de onderkant ook veel veranderen. Noet alleen rechten maar ook plichten.
  vrijdag 1 mei 2015 @ 14:34:53 #26
307622 Perox
(niet de echte)
pi_152180673
quote:
0s.gif Op vrijdag 1 mei 2015 14:18 schreef CoolGuy het volgende:

[..]

Ja, makkelijk joh. Bij alles wat jij zegt straalt de jaloezie er vanaf. IK ben dan ook niet degene die beweert zo begaan te zijn met mensen die ik niet ken. Jij wel, dus zou jij dat ook moeten kunnen aantonen lijkt me.

Ik geef veel aan degenen waar ik om geef en helemaal niks aan de mensen waar ik geen boodschap aan heb. Ik practice wat ik preach. Nu jij nog.
Wat een gelul. :')
  vrijdag 1 mei 2015 @ 14:39:55 #27
395101 pokkerdepok
bla bla bla
pi_152180803
quote:
0s.gif Op vrijdag 1 mei 2015 14:18 schreef CoolGuy het volgende:

[..]

Ja, makkelijk joh. Bij alles wat jij zegt straalt de jaloezie er vanaf. IK ben dan ook niet degene die beweert zo begaan te zijn met mensen die ik niet ken. Jij wel, dus zou jij dat ook moeten kunnen aantonen lijkt me.

Ik geef veel aan degenen waar ik om geef en helemaal niks aan de mensen waar ik geen boodschap aan heb. Ik practice wat ik preach. Nu jij nog.
onzin natuurlijk. jij geeft wel degelijk aan een heleboel mensen, door belasting te betalen. al eens geweigerd? zit je al in de kamer om de belasting af te schaffen? ga je bij de sociale dienst staan om mensen hun portomonee af te pakken?
vast niet. net zo hypocriet als ik ben jij.
  vrijdag 1 mei 2015 @ 14:44:41 #28
395101 pokkerdepok
bla bla bla
pi_152180922
quote:
1s.gif Op vrijdag 1 mei 2015 14:32 schreef hans1985 het volgende:

[..]
weet niet meer precies wie van jullie de zelfverklaarde egoisten waren, ik praat met 3 (4) mensen tegelijk.


Hoezo zelf verklaarde egoïsten?
Rijk worden is geen hoofd doel van mij maar komt door wat ik doe en nu lol in heb maar wat heel veel offers vraagt.

Ik ga niet over lijken. Alleen alleen vermogende mensen aanpakken. Of dus eigenlijk bestelen van hun zelf verdiende vermogen is gewoon asociaal.

Als je meer gelijkheid wil moet aan de onderkant ook veel veranderen. Noet alleen rechten maar ook plichten.
ik heb al eerder gezegd, dat de vermogendheid van de rijken een stuk acceptabeler zouden zijn, als de onderkant gewoon genoeg had. dus ja, de onderkant moet je zeker veranderen.

maar dat zijn de 'rechten'
wat voor plichten dan?
  Moderator vrijdag 1 mei 2015 @ 14:48:21 #29
16180 crew  CoolGuy
Money makes the world go round
pi_152181016
quote:
0s.gif Op vrijdag 1 mei 2015 14:39 schreef pokkerdepok het volgende:

[..]

onzin natuurlijk. jij geeft wel degelijk aan een heleboel mensen, door belasting te betalen. al eens geweigerd? zit je al in de kamer om de belasting af te schaffen? ga je bij de sociale dienst staan om mensen hun portomonee af te pakken?
vast niet. net zo hypocriet als ik ben jij.
Nee, ik ben niet net zo hypocriet. Ik moet belasting betalen, t is niet zo datik het graag wil. Maar ik post dan ook geen berichten waarin ik roep dat het in mijn voordeel en in het nadeel van anderen verandert moet worden.

Als ik het zelf beter wil hebben dan zorg ik daar voor mezelf voor, en dan ga ik niet passief klagen bij de politiek dat zij maar moeten regelen dat anderen minder krijgen en ik daardoor meer.

Daarbij praatte ik over besteedbaar inkomen, niet over belastinggeld. Iets wat jij ook wel snapte maar je moet toch iets hebben om een argument te kunnen maken, dat snap ik wel.
Breitling - Instruments for Professionals
  Moderator vrijdag 1 mei 2015 @ 14:56:47 #30
16180 crew  CoolGuy
Money makes the world go round
pi_152181209
quote:
0s.gif Op vrijdag 1 mei 2015 14:34 schreef Perox het volgende:

[..]

Wat een gelul. :')
Want jij kunt bepalen of ik van mijn besteedbaar inkomen hulp, in welke vorm dan ook, bekostig voor mensen die ik niet ken, waarbij ik dat doelbewust, actief doe? :')
Breitling - Instruments for Professionals
  vrijdag 1 mei 2015 @ 14:59:36 #31
307622 Perox
(niet de echte)
pi_152181265
quote:
0s.gif Op vrijdag 1 mei 2015 14:56 schreef CoolGuy het volgende:

[..]

Want jij kunt bepalen of ik van mijn besteedbaar inkomen hulp, in welke vorm dan ook, bekostig voor mensen die ik niet ken, waarbij ik dat doelbewust, actief doe? :')
Nee het is gewoon een slap verhaal. Als iemand oppert dat de wereld beter kan roep je gewoon: Doe het zelf dan!? Doe je niet he? Zie je wel, je bent een salonsocialist blah blah blah. Echt een kont argument. :')
  Moderator vrijdag 1 mei 2015 @ 15:06:47 #32
16180 crew  CoolGuy
Money makes the world go round
pi_152181443
quote:
0s.gif Op vrijdag 1 mei 2015 14:59 schreef Perox het volgende:

[..]

Nee het is gewoon een slap verhaal. Als iemand oppert dat de wereld beter kan roep je gewoon: Doe het zelf dan!? Doe je niet he? Zie je wel, je bent een salonsocialist blah blah blah. Echt een kont argument. :')
Nee? Ik roep niet dat je zelf de wereld beter moet maken. Ik roep dat je zelf je eigen wereld beter moet maken ipv passief achterover te hangen en te willen dat de politiek de kastanjes voor je uit t vuur haalt.

Daar kun je het mee eens zijn of niet, das beiden prima. Ik zorg dat mijn wereld goed is en als ik wil, nog beter wordt. Werkt voor mij meer dan prima.
Breitling - Instruments for Professionals
  vrijdag 1 mei 2015 @ 15:07:02 #33
395101 pokkerdepok
bla bla bla
pi_152181448
quote:
0s.gif Op vrijdag 1 mei 2015 14:48 schreef CoolGuy het volgende:

[..]

Nee, ik ben niet net zo hypocriet. Ik moet belasting betalen, t is niet zo datik het graag wil. Maar ik post dan ook geen berichten waarin ik roep dat het in mijn voordeel en in het nadeel van anderen verandert moet worden.

Als ik het zelf beter wil hebben dan zorg ik daar voor mezelf voor, en dan ga ik niet passief klagen bij de politiek dat zij maar moeten regelen dat anderen minder krijgen en ik daardoor meer.

Daarbij praatte ik over besteedbaar inkomen, niet over belastinggeld. Iets wat jij ook wel snapte maar je moet toch iets hebben om een argument te kunnen maken, dat snap ik wel.
mijn argument is net zo dom als die van jou.
en je zei dat je alleen aan mensen geeft om wie je geeft, en niets aand mensen die je niks interesseren. voeg de daad bij het woord dan, net zoals je van mij verlangt. onderneem actie.
  vrijdag 1 mei 2015 @ 15:09:46 #34
395101 pokkerdepok
bla bla bla
pi_152181527
quote:
0s.gif Op vrijdag 1 mei 2015 15:06 schreef CoolGuy het volgende:

[..]

Nee? Ik roep niet dat je zelf de wereld beter moet maken. Ik roep dat je zelf je eigen wereld beter moet maken ipv passief achterover te hangen en te willen dat de politiek de kastanjes voor je uit t vuur haalt.

Daar kun je het mee eens zijn of niet, das beiden prima. Ik zorg dat mijn wereld goed is en als ik wil, nog beter wordt. Werkt voor mij meer dan prima.
hier leg je gewoon een politiek ideologietje neer. zelf doen en niet de politiek, dat is rechts- liberaal gedachtegoed.

ik wil politiek iets veranderd zien. al sik een zwerver geld geef (wat ik trouwens best wel eens doe..) dan veranderd dat niets.
  Moderator vrijdag 1 mei 2015 @ 15:12:33 #35
16180 crew  CoolGuy
Money makes the world go round
pi_152181606
quote:
0s.gif Op vrijdag 1 mei 2015 15:09 schreef pokkerdepok het volgende:

[..]

hier leg je gewoon een politiek ideologietje neer. zelf doen en niet de politiek, dat is rechts- liberaal gedachtegoed.

ik wil politiek iets veranderd zien. al sik een zwerver geld geef (wat ik trouwens best wel eens doe..) dan veranderd dat niets.
Zie, ik geef een zwerver dus helemaal niks, en als ik dat wel doe, dan doe ik dat omdat ik daar zelf een goed gevoel van krijg. Het zal me dan een zorg zijn of hij van dat geld uiteindelijk een broodje koopt of drugs.

Egoistisch he.
Breitling - Instruments for Professionals
  Moderator vrijdag 1 mei 2015 @ 15:15:34 #36
16180 crew  CoolGuy
Money makes the world go round
pi_152181704
quote:
0s.gif Op vrijdag 1 mei 2015 15:07 schreef pokkerdepok het volgende:

[..]

mijn argument is net zo dom als die van jou.
en je zei dat je alleen aan mensen geeft om wie je geeft, en niets aand mensen die je niks interesseren. voeg de daad bij het woord dan, net zoals je van mij verlangt. onderneem actie.
Ik zal me aan de wet moeten houden. Dus ala ik mijn besteedbaar inkomen groter wil maken dan ik inderdaad, net als jij gaan verlangen dat de overheid de belastingen lager maakt, of ik zorg er voor dat ik meer ga verdienen.

Dat eerste is passief, en lekker makkelijk. Das wat jij doet.
Dat tweede is actief, en niet per se makkelijk. Dat is wat ik doe.

Het boeit mij, in tegenstelling tot jou, niet wat anderen wel of niet hebben. Het boeit mij wel wat ik heb. Als ik dat anders wil zien dan regel ik dat voor mezelf. Ik kijk niet naar diegenen die meer hebben en roep dan dat dat oneerlijk is. Ik zorg dat ik zelf meer krijg als ik dat zo per se wil.
Breitling - Instruments for Professionals
  vrijdag 1 mei 2015 @ 15:19:26 #37
307622 Perox
(niet de echte)
pi_152181814
quote:
0s.gif Op vrijdag 1 mei 2015 15:15 schreef CoolGuy het volgende:

[..]

Ik zal me aan de wet moeten houden. Dus ala ik mijn besteedbaar inkomen groter wil maken dan ik inderdaad, net als jij gaan verlangen dat de overheid de belastingen lager maakt, of ik zorg er voor dat ik meer ga verdienen.

Dat eerste is passief, en lekker makkelijk. Das wat jij doet.
Dat tweede is actief, en niet per se makkelijk. Dat is wat ik doe.

Het boeit mij, in tegenstelling tot jou, niet wat anderen wel of niet hebben. Het boeit mij wel wat ik heb. Als ik dat anders wil zien dan regel ik dat voor mezelf. Ik kijk niet naar diegenen die meer hebben en roep dan dat dat oneerlijk is. Ik zorg dat ik zelf meer krijg als ik dat zo per se wil.
:O

Good for you. >:O
  vrijdag 1 mei 2015 @ 15:22:20 #38
395101 pokkerdepok
bla bla bla
pi_152181889
quote:
0s.gif Op vrijdag 1 mei 2015 15:12 schreef CoolGuy het volgende:

[..]

Zie, ik geef een zwerver dus helemaal niks, en als ik dat wel doe, dan doe ik dat omdat ik daar zelf een goed gevoel van krijg. Het zal me dan een zorg zijn of hij van dat geld uiteindelijk een broodje koopt of drugs.

Egoistisch he.
ach, je bent zoals je bent. jammer voor jezelf, voornamelijk.
quote:
0s.gif Op vrijdag 1 mei 2015 15:15 schreef CoolGuy het volgende:

[..]

Ik zal me aan de wet moeten houden. Dus ala ik mijn besteedbaar inkomen groter wil maken dan ik inderdaad, net als jij gaan verlangen dat de overheid de belastingen lager maakt, of ik zorg er voor dat ik meer ga verdienen.

Dat eerste is passief, en lekker makkelijk. Das wat jij doet.
Dat tweede is actief, en niet per se makkelijk. Dat is wat ik doe.

Het boeit mij, in tegenstelling tot jou, niet wat anderen wel of niet hebben. Het boeit mij wel wat ik heb. Als ik dat anders wil zien dan regel ik dat voor mezelf. Ik kijk niet naar diegenen die meer hebben en roep dan dat dat oneerlijk is. Ik zorg dat ik zelf meer krijg als ik dat zo per se wil.
is wel heel makkelijk. jij hebt alleen een persoonlijk doel, ik een algemeen doel.
je kan het pas vergelijken als ik mn zin krijg, en jij, om je persoonlijke doel te behalen, een heel systeem moet gaan veranderen.
  Moderator vrijdag 1 mei 2015 @ 15:30:57 #39
16180 crew  CoolGuy
Money makes the world go round
pi_152182120
quote:
0s.gif Op vrijdag 1 mei 2015 15:22 schreef pokkerdepok het volgende:

[..]

ach, je bent zoals je bent. jammer voor jezelf, voornamelijk.

[..]

is wel heel makkelijk. jij hebt alleen een persoonlijk doel, ik een algemeen doel.
je kan het pas vergelijken als ik mn zin krijg, en jij, om je persoonlijke doel te behalen, een heel systeem moet gaan veranderen.
Neuh, das voor mij niet jammer, want ik heb een erg leuk leven met genoeg geld om te doen wat ik wil, waardoor ik niet verongelijkt hoef te kijken naar mensen die meer hebben dan ik ^O^

Ja, maar aangezien de realiteit is hoe hij is hoef ik dus geen heel systeem te veranderen, en jij wel. Dus als jij het nou vooral oneerlijk blijft vinden, dan ga ik vooral verder met mijn leven te leiden en zorgen dat ik en de mensen waar ik om geef het goed hebben. :)
Breitling - Instruments for Professionals
  vrijdag 1 mei 2015 @ 15:40:09 #40
395101 pokkerdepok
bla bla bla
pi_152182407
quote:
0s.gif Op vrijdag 1 mei 2015 15:30 schreef CoolGuy het volgende:

[..]

Neuh, das voor mij niet jammer, want ik heb een erg leuk leven met genoeg geld om te doen wat ik wil, waardoor ik niet verongelijkt hoef te kijken naar mensen die meer hebben dan ik ^O^

Ja, maar aangezien de realiteit is hoe hij is hoef ik dus geen heel systeem te veranderen, en jij wel. Dus als jij het nou vooral oneerlijk blijft vinden, dan ga ik vooral verder met mijn leven te leiden en zorgen dat ik en de mensen waar ik om geef het goed hebben. :)
kijk, soms leidt een discussie toch nog tot meer wederzijds begrip. dat is fijn :)
  vrijdag 1 mei 2015 @ 16:17:50 #41
177053 Klopkoek
Woke Warrior
pi_152183466
quote:
0s.gif Op vrijdag 1 mei 2015 13:10 schreef MadScientist het volgende:

[..]

Volgens mij kom je nu zelf met allemaal onbewezen causaties.
Wie zegt dat je relatieve armoede nodig hebt om innovatie te stimuleren? Bij die onderzoeken van Wilkinson & Pickett bleek innovatie ook groter te zijn in gelijkere landen. En innovatie is niet exact hetzelfde als groei. Bovendien kunnen coöperaties ook groeien en innoveren, daar heb je niet per se ondernemers voor nodig die zelf op winst uit zijn. En veel innovatie komt van de publieke sector. En bovendien hebben mensen wel wat meer motivaties om nog eens de handen uit de mouwen te steken of iets nieuws op te zetten dan het beter hebben dan de buurman.
Allereerst wil ik even kwijt dat alle beschuldigingen over jaloezie en afgunst weinig productief zijn. Het is ook niet 'links' dat tendeert naar het exclusieve denken, het uitsluiten van anderen en anderen wat misgunnen.

Nu we toch bezig zijn met het aanhalen van persoonlijke observaties en belevenissen: een maand geleden stond er in Volkskrant Magazine een reportage over de uitvinder van Bluetooth. Hij is een Nederlander en deed dat voor een Zweeds bedrijf. Hij heeft nog 150 andere patenten/uitvindingen op zijn naam. Hij is van mening dat dit nooit zou kunnen in Nederland. Citaten:

quote:
“Dat zijn mensen die risico’s willen nemen en accepteren dat het mis kan gaan en ze het geld kunnen kwijtraken. In Nederland moet je zelfs je huis in onderpand geven, wil je zo’n risico nemen met je bedrijf. Welke ondernemer gaat dan doen? Als je failliet gaat, word je gebrandmerkt. In Amerika moet je eerst drie keer failliet zijn gegaan, wil je een goeie entrepeneur zijn. Dat is een andere manier van denken’”
Hoezo spaarzaam zijn en geld opzij leggen?

Tweede citaat:


http://www.volkskrant.nl/tech/hoe-rijk-is-mr-bluetooth~a3943169/

Dat sluit weer goed aan op de 'spaarzaam zijn' discussie, het oppotten van geld. Het sluit ook aan op de mentaliteit ('beauty contest'; vorm boven inhoud, niet bepaald verrassend gezien de enorm grote hoeveelheid aan zogeheten bullshit jobs hier die uiteindelijk leunen op de belastingbetaler).

Omgekeerd vinden Nederlanders (en andere Europeanen) de Zweden en Scandinaviërs vaak saai en koel.

Overigens staat Zweden samen met Nederland op plaats acht before taxes and transfers van de 32 OESO landen, voor wat betreft ongelijkheid in GINI.
Na taxes and transfers staat Nederland op plek 14 en Zweden op plek 6.

Vaak wordt de verhouding tussen de rijkste 10% en armste 10% over het hoofd gezien in dit soort discussies. GINI is ongevoelig voor extremen. Deze verhouding ligt in Nederland (ná taxes and transfers) op 9.2, in Zweden op 6.2. 9.2 is ook hoger dan de omringende landen België, Frankrijk, Duitsland, Oostenrijk, Zwitserland en de Scandinavische landen. Japan is wat dat betreft de nummer één, met 4.5. En ook Japan is zonder meer een zéér innovatieve economie.

http://images.businesswee(...)ries_2014_011714.pdf
(kijk vooral naar R&D en high-tech; dat is waar mensen vaak primair aan denken)
Deuger, Woke & Gutmensch
"Conservatism consists of exactly one proposition, to wit: There must be in-groups whom the law protects but does not bind, alongside out-groups whom the law binds but does not protect."
  vrijdag 1 mei 2015 @ 16:28:39 #42
149454 GSbrder
Les extrêmes se touchent
pi_152183803
GINI is niet ongevoelig voor extremen, Klopkoek.
Indien de armste x% een schuld heeft (dus een negatief bezit), dan wordt dat toegerekend naar de middenklasse met bezit om zo tot een totaal te komen dat uitgezet wordt tegen de bovenklasse.

Een schuld van 30k gemiddeldvoor 10% van de populatie, zorgt dan ook voor een GINI die groter kan zijn dan 1, want in theorie zou de schuld van de armsten dusdanig groot kunnen zijn dat het lijkt alsof de rijkste 10% al het vermogen bezit.

Power is a lot like real estate, it's all about location, location, location.
The closer you are to the source, the higher your property value.
  vrijdag 1 mei 2015 @ 16:31:37 #43
177053 Klopkoek
Woke Warrior
pi_152183906
quote:
15s.gif Op vrijdag 1 mei 2015 13:45 schreef GSbrder het volgende:

[..]

Een ondernemer hoeft niet per se winstgedreven te zijn, maar het is wel een trigger voor bepaalde ondernemers om hard te werken. Ik kan bijvoorbeeld Krueger aanhalen (2003).
Deze man werkt nu voor Obama. Hij noemde trouwens nog 10 andere factoren voor succesvol ondernemerschap in het stuk "The Cognitive Psychology of Entrepreneurship" uit 2003.

En wat waren zijn concrete aanbevelingen en observaties? (ook uit 2003).

quote:
Conclusion

The studies summarized here offer a blueprint for the life
cycle analysis of human capital accumulation that,
Heckman states, requires much further elaboration. Many
gaps in the evidence on skill formation over the life cycle
must be filled, and a more explicit dynamic theory accounting
for uncertainty is necessary for conducting and
interpreting future empirical work. Research by Cunha
and Heckman begins this task. 29 Heterogeneity and uncertainty
are pervasive features of human capital investment.

Much more work on efficient targeting is necessary.
Targeting those groups that can best benefit from
interventions will clearly improve the efficiency of the
interventions, but identifying such groups has proved elusive
and politically precarious.


Moreover, it is too simplistic to explain the slowdown in
the growth of schooling attendance rates solely in terms
of trends in bad family environments.
The trends for
failed families show continuing deterioration, whereas
the trends in schooling participation rates are flat. But the
research examined here demonstrates the first-order importance
of abilities and motivation in producing skills.
Cognitive and noncognitive deficits emerge early, and if
uncorrected create low-skilled adults.
Studies of a limited
set of small-scale, high-quality interventions suggest that
these early deficiencies can be partially remedied, but
perhaps only by intervening early and actively in failing
families—a conclusion that in itself raises difficult ethical
questions for a society that values the privacy and
autonomy of the family.
http://www.irp.wisc.edu/publications/focus/pdfs/foc233a.pdf
Deuger, Woke & Gutmensch
"Conservatism consists of exactly one proposition, to wit: There must be in-groups whom the law protects but does not bind, alongside out-groups whom the law binds but does not protect."
  vrijdag 1 mei 2015 @ 16:41:38 #44
177053 Klopkoek
Woke Warrior
pi_152184178
quote:
15s.gif Op vrijdag 1 mei 2015 16:28 schreef GSbrder het volgende:
GINI is niet ongevoelig voor extremen, Klopkoek.
Ja, dat is het dus wel. Het is vrij ongevoelig voor veranderingen in extremen.

http://en.wikipedia.org/w(...)_metrics#Palma_ratio

http://darp.lse.ac.uk/papersdb/Atkinson_(JET70).pdf
http://darp.lse.ac.uk/papersdb/Cowell-Flachaire_%28DARP60%29.pdf

Kort en bondig samengevat:
https://twitter.com/alexcobham/status/467250975200538624


Na belastingen en herverdeling hebben Nederland en Duitsland vrijwel dezelfde GINI (Duitsland staat 0.001 hoger, ongelijker). De 10/10 verhouding is voor Duitsland echter 6.9 en voor Nederland 9.2. Geen gering verschil.
Deuger, Woke & Gutmensch
"Conservatism consists of exactly one proposition, to wit: There must be in-groups whom the law protects but does not bind, alongside out-groups whom the law binds but does not protect."
pi_152187338
quote:
0s.gif Op donderdag 30 april 2015 16:41 schreef Tomatenboer het volgende:

[..]

Ongelijkheid interesseert je niet zolang je het zelf maar goed hebt, maar interesseert het je zelfs niet als je weet dat te grote ongelijkheid onveiligheid en instabiliteit creeërt in een samenleving? Bovendien ondermijnen te grote inkomensverschillen de economie en de democratie op den duur.

Dus zelfs als de economie gebaat is bij wat kleinere inkomensverschillen zou jou het niet interesseren?
Ik denk het niet. Hij heeft (al of niet echt) een vorstelijk salaris, 1 of meer peperdure horloges, en een volkomen gebrek aan empathie voor alles en iedereen wat niet hemzelf betreft.
Discussie is in deze kansloos.

[ Bericht 99% gewijzigd door Bart2002 op 01-05-2015 19:10:50 ]
vrijdag 9 december 2016 15:58 schreef Ringo het volgende:
Welke discussie? Ik zie alleen maar harige kerels die elkaar de rug inzepen.
pi_152187803
quote:
0s.gif Op vrijdag 1 mei 2015 15:30 schreef CoolGuy het volgende:

[..]

Neuh, das voor mij niet jammer, want ik heb een erg leuk leven met genoeg geld om te doen wat ik wil, waardoor ik niet verongelijkt hoef te kijken naar mensen die meer hebben dan ik ^O^

Ja, maar aangezien de realiteit is hoe hij is hoef ik dus geen heel systeem te veranderen, en jij wel. Dus als jij het nou vooral oneerlijk blijft vinden, dan ga ik vooral verder met mijn leven te leiden en zorgen dat ik en de mensen waar ik om geef het goed hebben. :)
Wordt je niet eens erg moe van jezelf, met al dat gepoch? Ik wel i.i.g.
vrijdag 9 december 2016 15:58 schreef Ringo het volgende:
Welke discussie? Ik zie alleen maar harige kerels die elkaar de rug inzepen.
pi_152187943
quote:
0s.gif Op vrijdag 1 mei 2015 16:17 schreef Klopkoek het volgende:

[..]

Allereerst wil ik even kwijt dat alle beschuldigingen over jaloezie en afgunst weinig productief zijn. Het is ook niet 'links' dat tendeert naar het exclusieve denken, het uitsluiten van anderen en anderen wat misgunnen. *knip*
Zeer goede post.
vrijdag 9 december 2016 15:58 schreef Ringo het volgende:
Welke discussie? Ik zie alleen maar harige kerels die elkaar de rug inzepen.
  Moderator vrijdag 1 mei 2015 @ 19:35:22 #48
16180 crew  CoolGuy
Money makes the world go round
pi_152188499
quote:
0s.gif Op vrijdag 1 mei 2015 19:12 schreef Bart2002 het volgende:

[..]

Wordt je niet eens erg moe van jezelf, met al dat gepoch? Ik wel i.i.g.
Ja, dat zal me een rotzorg zijn. :D

Overigens noem jij het gepoch, maar ik doe gewoon niet aan valse bescheidenheid. Dat geemmer altijd als je iets goed gedaan hebt 'ochhh, dat valt wel mee hoor' maar ondertussen denken 'echt wel'. Kom daar dan gewoon voor uit, ipv die zogenaamde bescheidenheid altijd.
Breitling - Instruments for Professionals
  Moderator vrijdag 1 mei 2015 @ 19:38:24 #49
16180 crew  CoolGuy
Money makes the world go round
pi_152188607
quote:
0s.gif Op vrijdag 1 mei 2015 18:56 schreef Bart2002 het volgende:

[..]

Ik denk het niet. Hij heeft (al of niet echt) een vorstelijk salaris, 1 of meer peperdure horloges, en een volkomen gebrek aan empathie voor alles en iedereen wat niet hemzelf betreft.
Discussie is in deze kansloos.
Ik heb op de post die je quote al antwoord gegeven, dus je reactie is een beetje zinloos. Je wil ook graag dingen roepen die simpelweg niet kloppen, maar het roeptoetert zo lekker he.

Like I said, ik heb heel veel empathie voor de mensen die me na staan. Dat zijn mijn vriendin, mijn moeder en mijn vrienden. Andere mensen heb ik geen boodschap aan in de zin dat ik voor die mensen niet vrijwillig (nog meer) geld ga inleveren nee.
Breitling - Instruments for Professionals
pi_152188661
quote:
0s.gif Op vrijdag 1 mei 2015 19:35 schreef CoolGuy het volgende:

[..]

Ja, dat zal me een rotzorg zijn. :D

Overigens noem jij het gepoch, maar ik doe gewoon niet aan valse bescheidenheid. Dat geemmer altijd als je iets goed gedaan hebt 'ochhh, dat valt wel mee hoor' maar ondertussen denken 'echt wel'. Kom daar dan gewoon voor uit, ipv die zogenaamde bescheidenheid altijd.
Prima hoor. Valse bescheidenheid daar kopen we niets voor.
Maar hoe je het brengt vind ik niet zo kosjer. Het irriteert, maar dat is w.s. andersom ook zo.
We zullen ermee moeten proberen te leven. ;)
vrijdag 9 december 2016 15:58 schreef Ringo het volgende:
Welke discussie? Ik zie alleen maar harige kerels die elkaar de rug inzepen.
pi_152188723
quote:
0s.gif Op vrijdag 1 mei 2015 19:38 schreef CoolGuy het volgende:

[..]

Ik heb op de post die je quote al antwoord gegeven, dus je reactie is een beetje zinloos. Je wil ook graag dingen roepen die simpelweg niet kloppen, maar het roeptoetert zo lekker he.

Like I said, ik heb heel veel empathie voor de mensen die me na staan. Dat zijn mijn vriendin, mijn moeder en mijn vrienden. Andere mensen heb ik geen boodschap aan in de zin dat ik voor die mensen niet vrijwillig (nog meer) geld ga inleveren nee.
Mooi man. Ze zullen wel content met je zijn. Maar ik ga nu niet verder offtopic. (waar ik zelf mee ben begonnen. Zal het niet meer doen.)
vrijdag 9 december 2016 15:58 schreef Ringo het volgende:
Welke discussie? Ik zie alleen maar harige kerels die elkaar de rug inzepen.
  Moderator vrijdag 1 mei 2015 @ 19:42:40 #52
16180 crew  CoolGuy
Money makes the world go round
pi_152188758
quote:
0s.gif Op vrijdag 1 mei 2015 19:39 schreef Bart2002 het volgende:

[..]

Prima hoor. Valse bescheidenheid daar kopen we niets voor.
Maar hoe je het brengt vind ik niet zo kosjer. Het irriteert, maar dat is w.s. andersom ook zo.
We zullen ermee moeten proberen te leven. ;)
Oh nee, dan interpreteer je dat geheel fout. Ik irriteer me niet aan je. Dat kan ook niet want ik ken je niet. Daarnaast is het ook een beetje kinderachtig (in mijn ogen) om je aan iemand te irriteren alleen maar omdat hij of zij een andere mening heeft, helemaal niet als dat ook nog eens op een forum is waarbij je geen 'live' contact hebt.

Wij hebben gewoon niet dezelfde mening. Dat mag. Geen enkele reden dat ik me dan aan je irriteer of dat ik je niet zou moeten. Daar is echt veel meer voor nodig :)
Breitling - Instruments for Professionals
  vrijdag 1 mei 2015 @ 19:48:08 #53
34775 Metro2005
Mind explorer
pi_152188923
quote:
0s.gif Op vrijdag 1 mei 2015 14:44 schreef pokkerdepok het volgende:

[..]

ik heb al eerder gezegd, dat de vermogendheid van de rijken een stuk acceptabeler zouden zijn, als de onderkant gewoon genoeg had. dus ja, de onderkant moet je zeker veranderen.

maar dat zijn de 'rechten'
wat voor plichten dan?
Wat dacht je van iets doms als: Werken voor je geld? Wat van je eigen leven maken ipv te lopen kankeren op mensen die het beter doen dan jij. Socialisme werkt bij mensen als jij maar 1 kant op: Richting jou.

Er hoeft hier niemand in de goot te leven, zelfs mensen in de bijstand zien vaak nog kans om auto te rijden en een mobiel te hebben, tv te kijken, een pc met internet te hebben etc. En maar klagen dat ze het zo slecht hebben, ach man schij toch uit. als je meer wil ga je maar zelf eens met je luie donder wat doen ipv te eisen dat anderen dan maar wat inleveren.

quote:
0s.gif Op vrijdag 1 mei 2015 16:17 schreef Klopkoek het volgende:

[..]

Allereerst wil ik even kwijt dat alle beschuldigingen over jaloezie en afgunst weinig productief zijn. Het is ook niet 'links' dat tendeert naar het exclusieve denken, het uitsluiten van anderen en anderen wat misgunnen.

Nu we toch bezig zijn met het aanhalen van persoonlijke observaties en belevenissen: een maand geleden stond er in Volkskrant Magazine een reportage over de uitvinder van Bluetooth. Hij is een Nederlander en deed dat voor een Zweeds bedrijf. Hij heeft nog 150 andere patenten/uitvindingen op zijn naam. Hij is van mening dat dit nooit zou kunnen in Nederland. Citaten:

[..]

Hoezo spaarzaam zijn en geld opzij leggen?

Tweede citaat:
[ afbeelding ]

http://www.volkskrant.nl/tech/hoe-rijk-is-mr-bluetooth~a3943169/

Dat sluit weer goed aan op de 'spaarzaam zijn' discussie, het oppotten van geld. Het sluit ook aan op de mentaliteit ('beauty contest'; vorm boven inhoud, niet bepaald verrassend gezien de enorm grote hoeveelheid aan zogeheten bullshit jobs hier die uiteindelijk leunen op de belastingbetaler).
- knip -
Eigenlijk zeg je nu dus dat je in een land waar de inkomensverschillen enorm zijn (de VS) een beter ondernemersklimaat oplevert omdat het mensen extra motiveert om te innoveren en het in een relatief socialistisch land als Nederland het vooral om subsidies graaien en weinig uitvoeren draait.

Dat klopt denk ik wel ja. Het een is een logisch gevolg van het ander.

[ Bericht 22% gewijzigd door Metro2005 op 01-05-2015 19:54:38 ]
Childhood is over the moment you know you're going to die.
'Snelwegen verbreden om files op te lossen? Dat is zoals de broeksriem losser maken tegen obesitas'
pi_152189014
quote:
0s.gif Op vrijdag 1 mei 2015 19:42 schreef CoolGuy het volgende:

[..]

Oh nee, dan interpreteer je dat geheel fout. Ik irriteer me niet aan je. Dat kan ook niet want ik ken je niet. Daarnaast is het ook een beetje kinderachtig (in mijn ogen) om je aan iemand te irriteren alleen maar omdat hij of zij een andere mening heeft, helemaal niet als dat ook nog eens op een forum is waarbij je geen 'live' contact hebt.

Wij hebben gewoon niet dezelfde mening. Dat mag. Geen enkele reden dat ik me dan aan je irriteer of dat ik je niet zou moeten. Daar is echt veel meer voor nodig :)
Nou, het gaat me niet zozeer over de mening. Met andere meningen kan ik leven.
Dat is voor mij de reden dat het leuk blijft en dat ik hier veel te veel rondhang en mijn serieuze taken verwaarloos. Wat dat betreft.

Jouw mening irriteert me niet maar wel de manier waarop je die verkondigt.
Die "DikkeMiddelVingerFuckYouTriestePauperIkBenBeterDanJijValTochDoodJeInteresseertMeNiX" attitude is wat me stoort.
Verder mee eens.

[ Bericht 0% gewijzigd door Bart2002 op 01-05-2015 19:55:52 ]
vrijdag 9 december 2016 15:58 schreef Ringo het volgende:
Welke discussie? Ik zie alleen maar harige kerels die elkaar de rug inzepen.
  vrijdag 1 mei 2015 @ 19:56:32 #55
45206 Pietverdriet
Ik wou dat ik een ijsbeer was.
pi_152189189
quote:
0s.gif Op vrijdag 1 mei 2015 11:21 schreef El_Matador het volgende:
http://www.volkskrant.nl/(...)e-vermogen~a3633892/

[..]

Tot daar het sprookje dat in Nederland de verschillen klein zijn. Ja, als je tot de middenklasse behoort. Zullen we de staatsschuld maar eens gaan aflossen door een paar procent meer vermogensbelasting te heffen boven een bepaald niet al te hoog vermogen?
De Volkskrant heeft het vermogen wat in de pensioenen zit niet meegenomen, als je dat wel doet ziet het er heel anders uit volgens mij.
In Baden-Badener Badeseen kann man Baden-Badener baden sehen.
  vrijdag 1 mei 2015 @ 19:59:39 #56
45206 Pietverdriet
Ik wou dat ik een ijsbeer was.
pi_152189278
quote:
0s.gif Op vrijdag 1 mei 2015 16:17 schreef Klopkoek het volgende:

[..]

Allereerst wil ik even kwijt dat alle beschuldigingen over jaloezie en afgunst weinig productief zijn. Het is ook niet 'links' dat tendeert naar het exclusieve denken, het uitsluiten van anderen en anderen wat misgunnen.

Nu we toch bezig zijn met het aanhalen van persoonlijke observaties en belevenissen: een maand geleden stond er in Volkskrant Magazine een reportage over de uitvinder van Bluetooth. Hij is een Nederlander en deed dat voor een Zweeds bedrijf. Hij heeft nog 150 andere patenten/uitvindingen op zijn naam. Hij is van mening dat dit nooit zou kunnen in Nederland. Citaten:

[..]

Hoezo spaarzaam zijn en geld opzij leggen?

Tweede citaat:
[ afbeelding ]

http://www.volkskrant.nl/tech/hoe-rijk-is-mr-bluetooth~a3943169/

Dat sluit weer goed aan op de 'spaarzaam zijn' discussie, het oppotten van geld. Het sluit ook aan op de mentaliteit ('beauty contest'; vorm boven inhoud, niet bepaald verrassend gezien de enorm grote hoeveelheid aan zogeheten bullshit jobs hier die uiteindelijk leunen op de belastingbetaler).
)
Begrijp ik je nu goed dat je voor privaat initiatief bent en tegen subsidies?
In Baden-Badener Badeseen kann man Baden-Badener baden sehen.
pi_152189300
quote:
1s.gif Op vrijdag 1 mei 2015 19:56 schreef Pietverdriet het volgende:

[..]

De Volkskrant heeft het vermogen wat in de pensioenen zit niet meegenomen, als je dat wel doet ziet het er heel anders uit volgens mij.
Ik heb geen idee hoe oud(jong) je bent Piet. Maar gaan de meesten van ons iets terugzien van het "vermogen" dat in de pensioenen zit?
De verplichtingen zijn zodanig dat de dekkingsgraad nu en hier onder zware druk staat en pressure cooking.
vrijdag 9 december 2016 15:58 schreef Ringo het volgende:
Welke discussie? Ik zie alleen maar harige kerels die elkaar de rug inzepen.
  vrijdag 1 mei 2015 @ 20:00:21 #58
34775 Metro2005
Mind explorer
pi_152189303
quote:
1s.gif Op vrijdag 1 mei 2015 19:56 schreef Pietverdriet het volgende:

[..]

De Volkskrant heeft het vermogen wat in de pensioenen zit niet meegenomen, als je dat wel doet ziet het er heel anders uit volgens mij.
[sarcasme]
Dat kan niet, alleen het CBS verdraait de waarheid want dat is van de overheid.
[/sarcasme]

quote:
1s.gif Op vrijdag 1 mei 2015 19:59 schreef Pietverdriet het volgende:

[..]

Begrijp ik je nu goed dat je voor privaat initiatief bent en tegen subsidies?
Typisch klopkoek, post van alles en nog wat maar interpreteert de helft van zijn eigen bronnen verkeerd.
Childhood is over the moment you know you're going to die.
'Snelwegen verbreden om files op te lossen? Dat is zoals de broeksriem losser maken tegen obesitas'
  Moderator vrijdag 1 mei 2015 @ 20:00:39 #59
16180 crew  CoolGuy
Money makes the world go round
pi_152189310
quote:
0s.gif Op vrijdag 1 mei 2015 19:50 schreef Bart2002 het volgende:

[..]

Nou, het gaat me niet zozeer over de mening. Met andere meningen kan ik leven.
Dat is voor mij de reden dat het leuk blijft en dat ik hier veel te veel rondhang en mijn serieuze taken verwaarloos. Wat dat betreft.

Jouw mening irriteert me niet maar wel de manier waarop je die verkondigt.
Die "DikkeMiddelVingerFuckYouTriestePauperIkBenBeterDanJijValTochDoodJeInteresseertMeNiX" attitude is wat me stoort.
Verder mee eens.
Das dan hoe je mijn mening interpreteert. In realiteit is mijn mening dat als je iets wil, je daar voor zult moeten werken.

Dat moeten we allemaal, alleen zijn er mensen die liever op hun gat blijven zitten en de easy way out zoeken in plaats van de handen uit de mouwen te steken.
Breitling - Instruments for Professionals
pi_152189380
Het lijkt nu wel even een bundeling van de krachten van ultrarechtse elementen. Help!
Ik denk dat ze allemaal in de kroeg zitten. Wat wel zo verstandig is.
vrijdag 9 december 2016 15:58 schreef Ringo het volgende:
Welke discussie? Ik zie alleen maar harige kerels die elkaar de rug inzepen.
  vrijdag 1 mei 2015 @ 20:07:43 #61
45206 Pietverdriet
Ik wou dat ik een ijsbeer was.
pi_152189482
quote:
0s.gif Op vrijdag 1 mei 2015 20:00 schreef Bart2002 het volgende:

[..]

Ik heb geen idee hoe oud(jong) je bent Piet. Maar gaan de meesten van ons iets terugzien van het "vermogen" dat in de pensioenen zit?
De verplichtingen zijn zodanig dat de dekkingsgraad nu en hier onder zware druk staat en pressure cooking.
Feit blijft dat er zo ongeveer anderhalf keer het BNP aan geld in de pensioenfondsen zit.
In Baden-Badener Badeseen kann man Baden-Badener baden sehen.
pi_152189683
quote:
1s.gif Op vrijdag 1 mei 2015 20:07 schreef Pietverdriet het volgende:

[..]

Feit blijft dat er zo ongeveer anderhalf keer het BNP aan geld in de pensioenfondsen zit.
Duh (sorry). Het zit daar. Het zit daar lekker warm. Lekker laten zitten daar.
Maar het is daardoor (de wankele dekkingsgraad) wel een soort "virtueel" lekker hapje.
Als je b.v. nog 20 jaar te gaan hebt, dan kan het er nu "zitten" maar tegen de tijd dat het tot uitkering zou moeten komen er niet meer is. Dat lijkt me een waarschijnlijk scenario.
vrijdag 9 december 2016 15:58 schreef Ringo het volgende:
Welke discussie? Ik zie alleen maar harige kerels die elkaar de rug inzepen.
  vrijdag 1 mei 2015 @ 20:15:26 #63
379943 Paper_Tiger
Neem verantwoordelijkheid
pi_152189742
quote:
1s.gif Op vrijdag 1 mei 2015 20:07 schreef Pietverdriet het volgende:

[..]

Feit blijft dat er zo ongeveer anderhalf keer het BNP aan geld in de pensioenfondsen zit.
Ik meen van meer dan twee keer zoveel.
a man convinced against his will is of the same opinion still
  vrijdag 1 mei 2015 @ 20:15:59 #64
379943 Paper_Tiger
Neem verantwoordelijkheid
pi_152189756
quote:
0s.gif Op vrijdag 1 mei 2015 20:13 schreef Bart2002 het volgende:

[..]

Duh (sorry). Het zit daar. Het zit daar lekker warm. Lekker laten zitten daar.
Maar het is daardoor (de wankele dekkingsgraad) wel een soort "virtueel" lekker hapje.
Als je b.v. nog 20 jaar te gaan hebt, dan kan het er nu "zitten" maar tegen de tijd dat het tot uitkering zou moeten komen er niet meer is. Dat lijkt me een waarschijnlijk scenario.
Het is wel vermogen en het is van alle werknemers.
a man convinced against his will is of the same opinion still
  vrijdag 1 mei 2015 @ 20:16:54 #65
45206 Pietverdriet
Ik wou dat ik een ijsbeer was.
pi_152189786
quote:
0s.gif Op vrijdag 1 mei 2015 20:13 schreef Bart2002 het volgende:

[..]

Duh (sorry). Het zit daar. Het zit daar lekker warm. Lekker laten zitten daar.
Maar het is daardoor (de wankele dekkingsgraad) wel een soort "virtueel" lekker hapje.
Als je b.v. nog 20 jaar te gaan hebt, dan kan het er nu "zitten" maar tegen de tijd dat het tot uitkering zou moeten komen er niet meer is. Dat lijkt me een waarschijnlijk scenario.
Dat is net zo goed waar voor het vermogen waar het in de volkskrant om ging, je mist het punt een beetje. Het punt dat ik maak is dat er een politiek stuk staat met halve waarheid, men schrijft dat 1% van Nederland een groot deel van het vermogen bezit, maar er wordt geen rekening gehouden met een vermogen van een slordige anderhalf keer het BNP van Nederland.
In Baden-Badener Badeseen kann man Baden-Badener baden sehen.
pi_152189808
Mag ik u allen een verongelijkte avond toewensen!
Voor al uw dwaze oneliners en geavanceerde sofisterij
pi_152189825
quote:
10s.gif Op vrijdag 1 mei 2015 20:17 schreef I-care het volgende:
Mag ik u allen een verongelijkte avond toewensen!
Insgelijks Amice.
vrijdag 9 december 2016 15:58 schreef Ringo het volgende:
Welke discussie? Ik zie alleen maar harige kerels die elkaar de rug inzepen.
pi_152189901
quote:
1s.gif Op vrijdag 1 mei 2015 20:16 schreef Pietverdriet het volgende:

[..]

Dat is net zo goed waar voor het vermogen waar het in de volkskrant om ging, je mist het punt een beetje. Het punt dat ik maak is dat er een politiek stuk staat met halve waarheid, men schrijft dat 1% van Nederland een groot deel van het vermogen bezit, maar er wordt geen rekening gehouden met een vermogen van een slordige anderhalf keer het BNP van Nederland.
Dus we hebben het over iets anders blijkbaar.
Piet, kan het kwaad dat ik het zout vooraf op de biefstuk doe, of mag dat alleen na het bakken?
vrijdag 9 december 2016 15:58 schreef Ringo het volgende:
Welke discussie? Ik zie alleen maar harige kerels die elkaar de rug inzepen.
pi_152189986
Door eens flink drukgegaan te zijn zal het de wereld hierna anders vergaan!

:T
Voor al uw dwaze oneliners en geavanceerde sofisterij
  vrijdag 1 mei 2015 @ 20:25:11 #70
177053 Klopkoek
Woke Warrior
pi_152190051
quote:
1s.gif Op vrijdag 1 mei 2015 19:56 schreef Pietverdriet het volgende:

[..]

De Volkskrant heeft het vermogen wat in de pensioenen zit niet meegenomen, als je dat wel doet ziet het er heel anders uit volgens mij.
quote:
1s.gif Op vrijdag 1 mei 2015 20:16 schreef Pietverdriet het volgende:

[..]

Dat is net zo goed waar voor het vermogen waar het in de volkskrant om ging, je mist het punt een beetje. Het punt dat ik maak is dat er een politiek stuk staat met halve waarheid, men schrijft dat 1% van Nederland een groot deel van het vermogen bezit, maar er wordt geen rekening gehouden met een vermogen van een slordige anderhalf keer het BNP van Nederland.
De Volkskrant baseert zich op CBS cijfers. Naast de pensioenrechten is zo'n 75-80% van het vermogen niet geregistreerd.

quote:
Bij de bovenstaande cijfers moeten twee kanttekeningen worden geplaatst. Ten
eerste is bij de private vermogens niet het collectief opgebouwde pensioenvermogen
meegenomen.
[...]
Dan is er een tweede kanttekening, die juist zou leiden tot een opwaartse aanpassing
van de cijfers. Een groot deel van het vermogen is onzichtbaar voor alle
registratie
Jullie focusen echter alleen op het eerste...
Deuger, Woke & Gutmensch
"Conservatism consists of exactly one proposition, to wit: There must be in-groups whom the law protects but does not bind, alongside out-groups whom the law binds but does not protect."
pi_152190407
quote:
0s.gif Op vrijdag 1 mei 2015 20:25 schreef Klopkoek het volgende:
De Volkskrant baseert zich op CBS cijfers. Naast de pensioenrechten is zo'n 75-80% van het vermogen niet geregistreerd.
Dat lijkt me nogal belangrijk. Hoe weten we dit eigenlijk?
Het lijkt me echt een genot om dit te kunnen nivelleren zodat we er allemaal iets aan hebben en niet die 1% in hun eentje.
Nivelleren wordt dan echt een feestje!
En daar worden de posters die zoiets met hand en tand en te vuur en te zwaard bestrijden zelf ook beter van.
Let's just do it!
vrijdag 9 december 2016 15:58 schreef Ringo het volgende:
Welke discussie? Ik zie alleen maar harige kerels die elkaar de rug inzepen.
  vrijdag 1 mei 2015 @ 20:36:00 #72
177053 Klopkoek
Woke Warrior
pi_152190456
quote:
0s.gif Op vrijdag 1 mei 2015 20:00 schreef Metro2005 het volgende:

[..]

[sarcasme]
Dat kan niet, alleen het CBS verdraait de waarheid want dat is van de overheid.
[/sarcasme]

[..]

Typisch klopkoek, post van alles en nog wat maar interpreteert de helft van zijn eigen bronnen verkeerd.
Wat een onzin. Ten eerste zijn dat CBS cijfers.

Ten tweede richt je je nu enkel op de Verenigde Staten. Niet op andere innovatieve economieën (R&D en high-tech) zoals Zweden, Japan, Finland, Denemarken enzovoorts. Ik interpreteer mijn bronnen uitstekend, dank je.

quote:
Zijn onderzoek deed hij op Zweedse bodem en hij weet zeker dat als hij toentertijd in Nederland werkte, de uitvinding nooit van de grond was gekomen. 'De technologie kan ik wel verzinnen, maar voor de rest was de operatie zeer riskant. Er moest een houding komen van: we gaan die technologie opzetten zonder licenties, en hoewel we concurrenten zijn, gaan we met zijn allen eraan werken'. Daar heb je durfkapitalisten voor nodig. Dat zijn mensen die risico's willen nemen en accepteren dat het mis kan gaan en ze het geld kunnen kwijtraken. In Nederland moet je zelfs je huis in onderpand geven, wil je zo'n risico nemen met je bedrijf. Welke ondernemer gaat dat doen? Als je failliet gaat, word je gebrandmerkt. In Amerika moet je eerst drie keer failliet zijn gegaan, wil je een goeie entrepreneur zijn. Dat is een andere manier van denken.'

Er is een slecht innovatieklimaat in Nederland, vindt hij. 'Er wordt met subsidies geprobeerd innovatie te stimuleren, maar in veel gevallen heeft dat een omgekeerd effect. Mensen staren zich blind op die subsidies en vergeten dat er ook nog wat gedaan moet worden. En dan is de subsidiepot leeg en is er nog niks gedaan en gaan we over naar de volgende ronde.'

'De manier waarop op in Nederland veel onderzoek wordt gedaan, lijkt meer op een schoonheidswedstrijd. Het gaat erom wie het mooiste verhaaltje vertelt, daar krijg je geld voor. Daar kun je weer een paar jaar mee uit de voeten. Oh, heeft het niets opgeleverd? Nou jammer dan. Bedenk maar een nieuw verhaaltje. De helft van de tijd zijn Nederlandse onderzoekers bezig met dat verhaaltje, en niet met goed onderzoek doen.'
Wat is daar verkeerd aan geinterpreteerd? Je zwamt maar wat. De grote bazelaar. Ook in Zweden bestaan vele subsidies (en private financiers), zeker weten, maar het gaat erom hoe het wordt aangewend. Mijn punt was nu net de mentaliteit. Ik gaf dat kraakhelder aan.

Overigens, Nederlanders zijn goed in het voeren van achterhoedegevechten waar anderen de ogen uitsteken en vliegen afvangen de boventoon voeren. Goldman Sachs en HSBC hebben beiden economische projecties uitgevoerd. Waar andere Europese landen doorgroeien naar 60000 euro per jaar per persoon, blijft Nederland steken op 45000 per persoon.

quote:
1s.gif Op vrijdag 1 mei 2015 19:59 schreef Pietverdriet het volgende:

[..]

Begrijp ik je nu goed dat je voor privaat initiatief bent en tegen subsidies?
Alsof het één het ander uit sluit. Over verkeerd interpreteren gesproken.

quote:
0s.gif Op vrijdag 1 mei 2015 19:48 schreef Metro2005 het volgende:
Eigenlijk zeg je nu dus dat je in een land waar de inkomensverschillen enorm zijn (de VS) een beter ondernemersklimaat oplevert omdat het mensen extra motiveert om te innoveren en het in een relatief socialistisch land als Nederland het vooral om subsidies graaien en weinig uitvoeren draait.

Dat klopt denk ik wel ja. Het een is een logisch gevolg van het ander.

Als jij dat zo leest...
Deuger, Woke & Gutmensch
"Conservatism consists of exactly one proposition, to wit: There must be in-groups whom the law protects but does not bind, alongside out-groups whom the law binds but does not protect."
pi_152190740
quote:
14s.gif Op vrijdag 1 mei 2015 14:04 schreef misteriks het volgende:
WHAHAHAHAHAHA

[ afbeelding ]

De gemiddelde Belg is ongeveer dubbel bemiddeld tgo zijn grootgebekte bovenbuur. Niet echt een verrassing, als je kijkt hoe klein NLers wonen, wat een kleine autootjes ze mee rijden, goedkoop en slecht voedsel eten, slecht gekleed gaan etc
Nederland heeft het beste voedsel van de wereld hoor, dus beter als Belgie.
http://www.telegraaf.nl/b(...)_voedselland___.html
  vrijdag 1 mei 2015 @ 20:46:12 #74
177053 Klopkoek
Woke Warrior
pi_152190906
quote:
0s.gif Op vrijdag 1 mei 2015 20:34 schreef Bart2002 het volgende:

[..]

Dat lijkt me nogal belangrijk. Hoe weten we dit eigenlijk?
We weten het niet precies, tenminste niet alles, 75% is een voorzichtige schatting. Sommigen zoals Robin Fransman, de directeur van 'Holland Financial Centre', komen op 80%.
http://nl.wikipedia.org/wiki/Holland_Financial_Centre
Deuger, Woke & Gutmensch
"Conservatism consists of exactly one proposition, to wit: There must be in-groups whom the law protects but does not bind, alongside out-groups whom the law binds but does not protect."
pi_152190945
quote:
0s.gif Op vrijdag 1 mei 2015 14:44 schreef pokkerdepok het volgende:

[..]

ik heb al eerder gezegd, dat de vermogendheid van de rijken een stuk acceptabeler zouden zijn, als de onderkant gewoon genoeg had. dus ja, de onderkant moet je zeker veranderen.

maar dat zijn de 'rechten'
wat voor plichten dan?
ff voor de duidelijkheid... wat doe jij voor de armlastigen?
pi_152191255
quote:
0s.gif Op vrijdag 1 mei 2015 20:47 schreef hans1985 het volgende:

[..]

ff voor de duidelijkheid... wat doe jij voor de armlastigen?
Wat maak dat uit voor zijn mening?
vrijdag 9 december 2016 15:58 schreef Ringo het volgende:
Welke discussie? Ik zie alleen maar harige kerels die elkaar de rug inzepen.
  vrijdag 1 mei 2015 @ 20:54:15 #77
45206 Pietverdriet
Ik wou dat ik een ijsbeer was.
pi_152191261
quote:
0s.gif Op vrijdag 1 mei 2015 20:25 schreef Klopkoek het volgende:

[..]

[..]

De Volkskrant baseert zich op CBS cijfers. Naast de pensioenrechten is zo'n 75-80% van het vermogen niet geregistreerd.

Vind jij niet dat het een krom beeld geeft als je de pensioenvermogens niet meeneemt?
In Baden-Badener Badeseen kann man Baden-Badener baden sehen.
  vrijdag 1 mei 2015 @ 20:55:21 #78
45206 Pietverdriet
Ik wou dat ik een ijsbeer was.
pi_152191305
quote:
0s.gif Op vrijdag 1 mei 2015 20:36 schreef Klopkoek het volgende:

[..]

Alsof het één het ander uit sluit. Over verkeerd interpreteren gesproken.

Ik stelde een vraag, en jij blijft vaag
In Baden-Badener Badeseen kann man Baden-Badener baden sehen.
pi_152191529
quote:
0s.gif Op vrijdag 1 mei 2015 20:54 schreef Pietverdriet het volgende:

[..]

Vind jij niet dat het een krom beeld geeft als je de pensioenvermogens niet meeneemt?
Attenooije. Hij schrijft letterlijk: "naast de pensioenrechten"...
vrijdag 9 december 2016 15:58 schreef Ringo het volgende:
Welke discussie? Ik zie alleen maar harige kerels die elkaar de rug inzepen.
  vrijdag 1 mei 2015 @ 21:02:24 #80
45206 Pietverdriet
Ik wou dat ik een ijsbeer was.
pi_152191589
quote:
0s.gif Op vrijdag 1 mei 2015 21:01 schreef Bart2002 het volgende:

[..]

Attenooije. Hij schrijft letterlijk: "naast de pensioenrechten"...
Ik had het over het CBS in het Volkskrant artikel in de OP
In Baden-Badener Badeseen kann man Baden-Badener baden sehen.
  vrijdag 1 mei 2015 @ 22:33:03 #81
337465 Bram_van_Loon
Jeff, we can!
pi_152195270
quote:
0s.gif Op vrijdag 1 mei 2015 20:42 schreef ebke het volgende:

[..]

Nederland heeft het beste voedsel van de wereld hoor, dus beter als Belgie.
http://www.telegraaf.nl/b(...)_voedselland___.html
Wat betreft de autootjes en de huizen heeft hij echter een goed punt. Wij hebben een immens contrast tussen gigantische villa's met tuinen die groot genoeg zijn voor 10-20 rijtjeshuisjes en Duitse A-merken voor de deur en onze rijtjeshuisjes of nog kleiner (eengezinswoningen en kleine flatjes) met Fiat Punto's en Opel Kadetjes voor de deur.
ING en ABN investeerden honderden miljoenen euro in DAPL.
#NoDAPL
  vrijdag 1 mei 2015 @ 23:05:41 #82
337465 Bram_van_Loon
Jeff, we can!
pi_152196317
quote:
0s.gif Op vrijdag 1 mei 2015 20:54 schreef Bart2002 het volgende:

[..]

Wat maak dat uit voor zijn mening?
Hans doet nu zoiets als de omnivoor die met zijn vinger naar de vegetariër wijst als hij eiëren eet of leren schoenen draagt. Vraag me niet wat zulke mensen bezielt (het heeft iets met een schuldgevoel te maken) maar het is exact hetzelfde gedrag.
ING en ABN investeerden honderden miljoenen euro in DAPL.
#NoDAPL
pi_152202551
quote:
0s.gif Op vrijdag 1 mei 2015 22:33 schreef Bram_van_Loon het volgende:

[..]

Wat betreft de autootjes en de huizen heeft hij echter een goed punt. Wij hebben een immens contrast tussen gigantische villa's met tuinen die groot genoeg zijn voor 10-20 rijtjeshuisjes en Duitse A-merken voor de deur en onze rijtjeshuisjes of nog kleiner (eengezinswoningen en kleine flatjes) met Fiat Punto's en Opel Kadetjes voor de deur.
Die rijtjeshuizen in Nederland zijn niet per definitie kleiner dan vrijstaande woningen elders. Ik meen me zelfs te herinneren dat Nederland qua woninginhoud(totaal van alle verdiepingen) tot de grootste van Europa behoorde. Qua grondoppervlak heb je helemaal gelijk, daar doen we flink onder voor Belgie en Duitsland, dat kun je met het blote oog natuurlijk al zien.
pi_152203993
quote:
0s.gif Op vrijdag 1 mei 2015 19:48 schreef Metro2005 het volgende:

[..]

Wat dacht je van iets doms als: Werken voor je geld? Wat van je eigen leven maken ipv te lopen kankeren op mensen die het beter doen dan jij. Socialisme werkt bij mensen als jij maar 1 kant op: Richting jou.

Er hoeft hier niemand in de goot te leven, zelfs mensen in de bijstand zien vaak nog kans om auto te rijden en een mobiel te hebben, tv te kijken, een pc met internet te hebben etc. En maar klagen dat ze het zo slecht hebben, ach man schij toch uit. als je meer wil ga je maar zelf eens met je luie donder wat doen ipv te eisen dat anderen dan maar wat inleveren.

snap niet helemaal wat je hier nou me bedoelt. je zegt ongeveer dat mensen niet moeten zeuren, of anders moeten ze maar gaan werken?
dan heb je het volgens mij over uitkereingsfraudeurs. die moeten sowieso gaan werken, toch? of vind je deze fraude acceptabel zolang ze hun mond houden over wat ze krijgen? beetje raar.

of denk je dat alle uitkeringstrekkers gewoon lui zijn en niemand een goede reden heeft om een uitkering te ontvangen?

en of je een auto mag hebben in de bijstand, wordt door de gemeenten bepaald. geef die dan de schuld, of de regering die dit soort vaag beleid maakt.
pi_152204018
quote:
0s.gif Op vrijdag 1 mei 2015 20:47 schreef hans1985 het volgende:

[..]

ff voor de duidelijkheid... wat doe jij voor de armlastigen?
als je niks in te brengen hebt in de discussie, kan je beter je mond houden.
  zaterdag 2 mei 2015 @ 12:08:03 #86
34775 Metro2005
Mind explorer
pi_152204458
quote:
0s.gif Op zaterdag 2 mei 2015 11:44 schreef pokkerdepok het volgende:

[..]

snap niet helemaal wat je hier nou me bedoelt. je zegt ongeveer dat mensen niet moeten zeuren, of anders moeten ze maar gaan werken?
Precies.
Childhood is over the moment you know you're going to die.
'Snelwegen verbreden om files op te lossen? Dat is zoals de broeksriem losser maken tegen obesitas'
  zaterdag 2 mei 2015 @ 12:10:44 #87
177053 Klopkoek
Woke Warrior
pi_152204514
quote:
0s.gif Op zaterdag 2 mei 2015 12:08 schreef Metro2005 het volgende:

[..]

Precies.
Dat riepen ze in de DDR, Soviet Unie en Nazi Duitsland ook. Join the system
Deuger, Woke & Gutmensch
"Conservatism consists of exactly one proposition, to wit: There must be in-groups whom the law protects but does not bind, alongside out-groups whom the law binds but does not protect."
pi_152204532
quote:
0s.gif Op zaterdag 2 mei 2015 12:08 schreef Metro2005 het volgende:

[..]

Precies.
uitkeringen gaan naar mensen die niet kunnen. al het andere is fraude.
als je niet kan, mag je dan wel zeuren?
  zaterdag 2 mei 2015 @ 12:12:28 #89
434872 10minuteman
10 minuten zijn niet genoeg
pi_152204551
quote:
0s.gif Op zaterdag 2 mei 2015 12:08 schreef Metro2005 het volgende:

[..]

Precies.
Kneuzen zoals jij maken de maatschappij kapot en zien niet verder dan hun neus lang is.

Wat dacht je van de automatisering? Wat dacht je van de absurde bonussen van topmensen, wat dacht je van de ongunstige regelgevingen betreft pensioengerechtigde leeftijd? Zijn toch dingen die met elkaar te maken hebben.
pi_152204622
quote:
0s.gif Op vrijdag 1 mei 2015 11:21 schreef El_Matador het volgende:
http://www.volkskrant.nl/(...)e-vermogen~a3633892/

[..]

Tot daar het sprookje dat in Nederland de verschillen klein zijn. Ja, als je tot de middenklasse behoort. Zullen we de staatsschuld maar eens gaan aflossen door een paar procent meer vermogensbelasting te heffen boven een bepaald niet al te hoog vermogen?
Dat is wel weer bijzonder, met 25% zou Nederland bij de meest scheve landen ter wereld zitten, terwijl het wereldwijd gemiddelde 48% is

http://www.theguardian.co(...)credit-suisse-report

Dus met de helft van het internationaal gemiddelde, zit je in de internationale top? Stroomt water ook omhoog?
so long and thanks for all the fish
  zaterdag 2 mei 2015 @ 12:17:50 #91
34775 Metro2005
Mind explorer
pi_152204664
quote:
0s.gif Op zaterdag 2 mei 2015 12:11 schreef pokkerdepok het volgende:

[..]

uitkeringen gaan naar mensen die niet kunnen. al het andere is fraude.
als je niet kan, mag je dan wel zeuren?
Dan heb je in elk geval meer recht van spreken ja.

Zoals het nu in NL is geregeld waarin niemand in de goot hoeft te leven vind ik het prima maar nog 'socialistischer' en je neemt werkelijk alle motivatie weg bij mensen om nog te gaan werken of meer te gaan verdienen door harder te werken omdat bijna alles dan opgaat aan belastingen.

Geld afpakken van mensen die er hard voor werken is per definitie niet sociaal.

Uitkering fraudeurs moeten ze sowieso hard aanpakken.

quote:
1s.gif Op zaterdag 2 mei 2015 12:12 schreef 10minuteman het volgende:

[..]

Kneuzen zoals jij maken de maatschappij kapot en zien niet verder dan hun neus lang is.

Wat dacht je van de automatisering? Wat dacht je van de absurde bonussen van topmensen, wat dacht je van de ongunstige regelgevingen betreft pensioengerechtigde leeftijd? Zijn toch dingen die met elkaar te maken hebben.
Wat is er met de automatisering? Zolang er nog steeds duizenden polen en bulgaren in de kassen aan het werk zijn, je in de schoonmaakbranche vooral buitenlandse vrouwen ziet werken is er blijkbaar werk genoeg me dunkt maar voelt de gemiddelde nederlander zich daar te goed voor of heeft zich dermate tot de oogballen in de schulden gestoken dat hij of zij niet rond kan komen met het minimumloon.
Moet de rest van de maatschappij dan maar bloeden omdat sommige mensen domme beslissingen maken?

Door dat aarsluie en strontverwende gedrag gaat dit land kapot, niet door mensen die werken voor hun geld, daar is namelijk nog nooit een land aan kapot gegaan. Wel aan socialisme. Met grote regelmaat zelfs.

Pensioenen en bonussen zie ik even niet wat dat hiermee te maken heeft.
quote:
0s.gif Op zaterdag 2 mei 2015 12:10 schreef Klopkoek het volgende:

[..]

Dat riepen ze in de DDR, Soviet Unie en Nazi Duitsland ook. Join the system
Inderdaad, allemaal socialistische landen. En hier roept men op om vooral socialistischer te worden. :X brrr

[ Bericht 27% gewijzigd door Metro2005 op 02-05-2015 12:22:52 ]
Childhood is over the moment you know you're going to die.
'Snelwegen verbreden om files op te lossen? Dat is zoals de broeksriem losser maken tegen obesitas'
  zaterdag 2 mei 2015 @ 12:49:13 #92
379943 Paper_Tiger
Neem verantwoordelijkheid
pi_152205271
quote:
0s.gif Op zaterdag 2 mei 2015 12:11 schreef pokkerdepok het volgende:

[..]

uitkeringen gaan naar mensen die niet kunnen. al het andere is fraude.
als je niet kan, mag je dan wel zeuren?
Als je om welke reden dan ook leeft op andermans kosten mag je alleen maar dankjewel zeggen.
a man convinced against his will is of the same opinion still
  zaterdag 2 mei 2015 @ 13:14:29 #93
177053 Klopkoek
Woke Warrior
pi_152205771
quote:
0s.gif Op zaterdag 2 mei 2015 12:17 schreef Metro2005 het volgende:
Moet de rest van de maatschappij dan maar bloeden omdat sommige mensen domme beslissingen maken?
Dit gebeurt natuurlijk voortdurend: TARP, ECB, depositogarantiestelsel, nationale hypotheekgarantie, vangnet voor aandeelhouders. Enz.

quote:
Inderdaad, allemaal socialistische landen. En hier roept men op om vooral socialistischer te worden. :X brrr
Nazi Duitsland was geen socialistisch land. Als je wilt kan ik ook nog wel een aantal Zuid Amerikaanse landen opnoemen, of Amerikaans-gezinde Afrikaanse dictaturen.

Het argument 'niet zeuren, of ga anders werken' is op zichzelf niet zo bijster sterk.
Deuger, Woke & Gutmensch
"Conservatism consists of exactly one proposition, to wit: There must be in-groups whom the law protects but does not bind, alongside out-groups whom the law binds but does not protect."
  zaterdag 2 mei 2015 @ 13:22:47 #94
322645 Voorschrift
See if I care
pi_152205942
quote:
1s.gif Op zaterdag 2 mei 2015 12:49 schreef Paper_Tiger het volgende:

[..]

Als je om welke reden dan ook leeft op andermans kosten mag je alleen maar dankjewel zeggen.
In plaats daarvan gaan ze kraken, rellen, protesteren, zeiken. Schuim der aarde dat volk.
POL-lintjes: Stef Bloktrofee - Meest arrogante user 2011, Hans Wiegeltrofee - Meest rechtse user 2012, 2013 & 2014
Ek vir jou, Suid-Afrika.
pi_152206483
quote:
0s.gif Op zaterdag 2 mei 2015 12:17 schreef Metro2005 het volgende:

[..]

Dan heb je in elk geval meer recht van spreken ja.

Zoals het nu in NL is geregeld waarin niemand in de goot hoeft te leven vind ik het prima maar nog 'socialistischer' en je neemt werkelijk alle motivatie weg bij mensen om nog te gaan werken of meer te gaan verdienen door harder te werken omdat bijna alles dan opgaat aan belastingen.

Geld afpakken van mensen die er hard voor werken is per definitie niet sociaal.

Uitkering fraudeurs moeten ze sowieso hard aanpakken.

volgens mij heb je dan gewoon volledig recht van spreken.

mensen met uitkeringen hoeven helemaal niet gemotiveerd te worden. je bent namelijk of een fraudeur (die moet gewoon worden aangepakt) of iemand die er niks aan kan doen (waarom zou je die in godsnaam moeten motiveren aan het werk te gaan?)

en waar precies de grens ligt van wat een acceptabele hoeveelheid belasting is... geen idee. zo min mogelijk natuurlijk, maar een regering zonder geld is ook niks.
pi_152206683
quote:
1s.gif Op zaterdag 2 mei 2015 12:49 schreef Paper_Tiger het volgende:

[..]

Als je om welke reden dan ook leeft op andermans kosten mag je alleen maar dankjewel zeggen.
weet nauwelijks hoe ik hierop moet reageren. wat een arrogantie zeg. bah.

gelukkig mag ik er dan wel over zeuren van jou.
deze mensen worden dan dus monddood weggestuurt met een hongerloontje.het is gewoon onfatsoenlijk.
pi_152206792
quote:
2s.gif Op zaterdag 2 mei 2015 13:22 schreef Voorschrift het volgende:

[..]

In plaats daarvan gaan ze kraken, rellen, protesteren, zeiken. Schuim der aarde dat volk.
wie precies? je hebt echt geen idee geloof ik.
arbeidsongeschikten? gehandicapten? bijstandsmoeders? mensen die geen werk kunnen vinden?
wat een tuig zeg...
  zaterdag 2 mei 2015 @ 14:11:42 #98
337465 Bram_van_Loon
Jeff, we can!
pi_152207004
quote:
2s.gif Op zaterdag 2 mei 2015 13:22 schreef Voorschrift het volgende:

[..]

In plaats daarvan gaan ze kraken, rellen, protesteren, zeiken.
Het lijken wel VVD'er-'baronnen' die gaan janken als kleine kindjes omdat de partijtop met de PvdA heeft afgesproken de zorgverzekeringspremie te differentiëren.
ING en ABN investeerden honderden miljoenen euro in DAPL.
#NoDAPL
  zaterdag 2 mei 2015 @ 14:14:01 #99
337465 Bram_van_Loon
Jeff, we can!
pi_152207063
Terug ontopic, het ging hier over de extreem grote vermogensspreiding in Nederland, negatieve top van de wereld, en hoe we onze crisis (grote staatsschuld etc.) zouden kunnen oplossen door de rijkste 10% naar vermogen meer te laten betalen, dus de 1% veel meer dan de 10%, de 0,1% veel meer dan de 1% etc.
ING en ABN investeerden honderden miljoenen euro in DAPL.
#NoDAPL
  zaterdag 2 mei 2015 @ 14:23:48 #100
379943 Paper_Tiger
Neem verantwoordelijkheid
pi_152207298
quote:
0s.gif Op zaterdag 2 mei 2015 14:14 schreef Bram_van_Loon het volgende:
Terug ontopic, het ging hier over de extreem grote vermogensspreiding in Nederland, negatieve top van de wereld, en hoe we onze crisis (grote staatsschuld etc.) zouden kunnen oplossen door de rijkste 10% naar vermogen meer te laten betalen, dus de 1% veel meer dan de 10%, de 0,1% veel meer dan de 1% etc.
Eerst moeten we het eens worden over de morele justificatie. Afnemen van bezit staat immers haaks op de wet.
a man convinced against his will is of the same opinion still
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')