Dwangarbeid met behoud van uitkering, anders ben je je uitkering kwijt.quote:Gemeenten Aalten en Oude IJsselstreek verdienen half miljoen euro aan dwangarbeid
Vice-voorzitter Ruud Kuin van de FNV is des duivels. "Dit is zo ontzettend fout. Het is absurd dat de gemeenten hier geld aan verdienen."
Ophef
In de afgelopen weken ontstond ophef over de activiteiten van het ISWI. Dat verplicht werklozen soms jarenlang zonder loon te werken in fabriekshallen in Dinxperlo en Ulft. Daar vouwen ze kunstbloemen en maken zij enveloppen.
Reïntegratie
Momenteel werken er 80 mensen, van wie de helft langer dan een halfjaar. De gemeenten zien de activiteiten als onderdeel van de reïntegratie van bijstandsgerechtigden. Bedrijven betalen de gemeenten voor het werk dat de werklozen verrichten.
Minimumloon
Tot 2011 hadden werknemers in deze 'leerwerkcentra' een arbeidscontract en ontvingen zij het minimumloon. Doordat het rijk minder geld voor reïntegratie aan gemeenten uitkeerde, was dit volgens het bestuur van het Iswi niet meer te betalen en werd het werken tegen minimumloon afgeschaft. Sindsdien werken de werklozen er zonder loon, met behoud van een uitkering.
'Geen ideale situatie'
Het bestuur van het ISWI erkent dat het geen ideale situatie is, maar vindt deze toch gerechtvaardigd. Het zou de beste manier zijn om mensen aansluiting bij de arbeidsmarkt te laten houden.
Maar niet op deze manier. Dit gaat ten koste van echte arbeidsplaatsen.quote:Op zaterdag 25 april 2015 12:20 schreef RingBewoner het volgende:
Dwangarbeid? Het lijkt mij heel logisch dat als je geld krijgt van de maatschappij dat je iets betekent voor die maatschappij.
Dan moeten ze gewoon minimumloon krijgen.quote:Op zaterdag 25 april 2015 12:20 schreef RingBewoner het volgende:
Dwangarbeid? Het lijkt mij heel logisch dat als je geld krijgt van de maatschappij dat je iets betekent voor die maatschappij.
Voor minimumloon ja niet eronderquote:Op zaterdag 25 april 2015 12:20 schreef RingBewoner het volgende:
Dwangarbeid? Het lijkt mij heel logisch dat als je geld krijgt van de maatschappij dat je iets betekent voor die maatschappij.
Laat ze blij zijn dat ze wat kunnen doen en betekenen.quote:Op zaterdag 25 april 2015 12:25 schreef johnson555 het volgende:
[..]
Voor minimumloon ja niet eronder
Met geld gesmeten? Ja, richting het buitenland? In het binnenland gaat de subsidiekraan steeds verder dicht.quote:Op zaterdag 25 april 2015 12:24 schreef Jibberwism het volgende:
[..]
Dan moeten ze gewoon minimumloon krijgen.
Verder is je redenatie vrij krom. Geld wordt met bakken over de balk gesmeten, maar dit is het beste wat men voor deze mensen kan doen? Een schande.
Ja, wrs van Polen in dit geval.quote:Op zaterdag 25 april 2015 12:23 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Maar niet op deze manier. Dit gaat ten koste van echte arbeidsplaatsen.
Echte arbeidsplaatsen in pakweg China of India wel te verstaan. Het is niet voor niets dat het minimumloon (wat dus een paar honderd euro meer kost dan de uitkering die ze toch krijgen) betalen hiervoor al niet uit blijkt te kunnen. Dit gaat hier dus ten koste van banen met een maandloon van pakweg 250 euro op z'n best.quote:Op zaterdag 25 april 2015 12:23 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Maar niet op deze manier. Dit gaat ten koste van echte arbeidsplaatsen.
Op zich goede vraag, want dat staat er niet bij idd.quote:Op zaterdag 25 april 2015 12:29 schreef MsMessy het volgende:
Hoeveel uur in de week "werken" deze mensen daar? Want als je er maar 20 uur moet zijn met behoud van uitkering is dat zo erg niet. Doen ze daadwerkelijk 40 uur dan is het belachelijk. En dit gebeurt in heel veel meer gemeentes in Nederland, want ja recente werkervaring is toch belangrijk en het maakt daarbij niet uit of dat past bij de rest van de CV. Plus dat je 20 uur moet participeren voor je uitkering, dus die mogen ze je altijd aan het werk zetten.
Ondanks dat je mening het vast heel goed zal doen op de Telegraaf vindt hij weinig aarding in de realiteit. Er gaat iets van 0,5-0,7 van het BNP naar ontwikkelingshulp.quote:Op zaterdag 25 april 2015 12:29 schreef RingBewoner het volgende:
[..]
Met geld gesmeten? Ja, richting het buitenland? In het binnenland gaat de subsidiekraan steeds verder dicht.
Dit is wrs werk dat of door Polen of door de sociale werkplaatsen wordt gedaan, denk ik.quote:Op zaterdag 25 april 2015 12:32 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Echte arbeidsplaatsen in pakweg China of India wel te verstaan. Het is niet voor niets dat het minimumloon (wat dus een paar honderd euro meer kost dan de uitkering die ze toch krijgen) betalen hiervoor al niet uit blijkt te kunnen. Dit gaat hier dus ten koste van banen met een maandloon van pakweg 250 euro op z'n best.
In dit specifieke voorbeeld van die bloemen wel, ja. Maar ook dat is werk dat we ooit in Nederland deden. Er zijn ook situaties bekend van schoonmakers en thuiszorgers die weggesaneerd worden, maar vervolgens worden dezelfde werkzaamheden als "tegenprestatie" door bijstanders gedaan voor nop. Dat is wel degelijk verdringing. En het is nog oneerlijke concurrentie ten opzichte van bedrijven die hun medewerkers wel netjes het minimumloon betalen ook.quote:Op zaterdag 25 april 2015 12:32 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Echte arbeidsplaatsen in pakweg China of India wel te verstaan. Het is niet voor niets dat het minimumloon (wat dus een paar honderd euro meer kost dan de uitkering die ze toch krijgen) betalen hiervoor al niet uit blijkt te kunnen. Dit gaat hier dus ten koste van banen met een maandloon van pakweg 250 euro op z'n best.
Het gaat natuurlijk om het opdoen van arbeidsritme, niet zozeer om de specifieke handeling. In de Achterhoek is nog wel redelijk wat maakindustrie aanwezig, daar kan dit in combinatie met begeleiding en scholing best op voorbereiden.quote:Op zaterdag 25 april 2015 12:30 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Ja, wrs van Polen in dit geval.
Vraag me überhaupt af op welke manier het vouwen van kunstbloemen voor iemand een voorbereiding zou kunnen zijn op eventueel toekomstig werk. Laat staan als je dit jarenlang doet. Als Nederlandse bloemenvouwer kom je echt niet aan het werk ergens.
Ondanks dat je mening het vast goed doet bij de PvDA ben ik heel benieuwd of je met voorbeelden kan komen. Aan wat word het dan uitgegeven waar we wat aan hebben?quote:Op zaterdag 25 april 2015 12:33 schreef Kandijfijn het volgende:
[..]
Ondanks dat je mening het vast heel goed zal doen op de Telegraaf vindt hij weinig aarding in de realiteit. Er gaat iets van 0,5-0,7 van het BNP naar ontwikkelingshulp.
Nog steeds te veel maar niks in vergelijking met het geld wat we in ons eigen land over de balk gooien.
Arbeidsritme opdoen, 2 jaar in een fabriekshal geestdodend werk doen.quote:Op zaterdag 25 april 2015 12:34 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Het gaat natuurlijk om het opdoen van arbeidsritme, niet zozeer om de specifieke handeling. In de Achterhoek is nog wel redelijk wat maakindustrie aanwezig, daar kan dit in combinatie met begeleiding en scholing best op voorbereiden.
Dit moet inderdaad geen jaren voortduren maar dan heb je het vermoedelijk wel over bijzondere en lastig te plaatsen mensen.
Zeg dat tegen bankiers.quote:Op zaterdag 25 april 2015 12:20 schreef RingBewoner het volgende:
Dwangarbeid? Het lijkt mij heel logisch dat als je geld krijgt van de maatschappij dat je iets betekent voor die maatschappij.
Dit type werk krijg je ook zonder minimumloon niet terug. Tenzij je die mensen dan alsnog een uitkering verstrekt voor het verschil tussen die 250 euro en pakweg het minimumloon...quote:Op zaterdag 25 april 2015 12:33 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
In dit specifieke voorbeeld van die bloemen wel, ja. Maar ook dat is werk dat we ooit in Nederland deden. Er zijn ook situaties bekend van schoonmakers en thuiszorgers die weggesaneerd worden, maar vervolgens worden dezelfde werkzaamheden als "tegenprestatie" door bijstanders gedaan voor nop. Dat is wel degelijk verdringing.
Het is een van de gevolgen van het bestaan van een minimumloon, dat wel.
Denken dat ik een PvdA'er benquote:Op zaterdag 25 april 2015 12:35 schreef RingBewoner het volgende:
[..]
Ondanks dat je mening het vast goed doet bij de PvDA ben ik heel benieuwd of je met voorbeelden kan komen. Aan wat word het dan uitgegeven waar we wat aan hebben?
Nogmaals, als je hier twee jaar in zit, dan heb je vermoedelijk ook veel begeleiding nodig en is een gewone baan heel lastig voor je. Dat zijn de uitzonderingen natuurlijk.quote:Op zaterdag 25 april 2015 12:35 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Arbeidsritme opdoen, 2 jaar in een fabriekshal geestdodend werk doen.
Nogmaals dit is echt werk waar sociale werkplaatsen mee geholpen zouden zijn.
Richting banken, bedrijven, zinloze politieke projectjes, koningshuis, etc.quote:Op zaterdag 25 april 2015 12:29 schreef RingBewoner het volgende:
[..]
Met geld gesmeten? Ja, richting het buitenland? In het binnenland gaat de subsidiekraan steeds verder dicht.
Btw hoe kunnen die gemeenten toch nog winst draaien dan, als de aanbieder van het werk maar 250 euro per maand betaalt?quote:Op zaterdag 25 april 2015 12:36 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Dit type werk krijg je ook zonder minimumloon niet terug. Tenzij je die mensen dan alsnog een uitkering verstrekt voor het verschil tussen die 250 euro en pakweg het minimumloon...
En ja er is verdringing en dat zou niet moeten gebeuren maar de verhalen daarover in de media zijn vaak wel wat overtrokken hoor.
Wie zegt dat dat beter is? D'66?quote:Op zaterdag 25 april 2015 12:39 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Nogmaals, als je hier twee jaar in zit, dan heb je vermoedelijk ook veel begeleiding nodig en is een gewone baan heel lastig voor je. Dat zijn de uitzonderingen natuurlijk.
En sociale werkplaatsen zullen grotendeels gaan verdwijnen. Werknemers met een beperking moeten als het even kan in het gewone werkzame leven worden opgenomen, eventueel met een loonkostensubsidie vanwege verminderde productiviteit. Dat is uiteindelijk beter voor de meeste mensen dan zo'n sociale werkplaats waar toch een stigma op zit.
Omdat je mij beticht van een uitspraak die lekker bij de Telegraaf past maar niet komt met voorbeelden waar het dan aan word uitgegeven. Als je toch zo van de cijfers bent dan kan je dat toch wel uitleggen?quote:Op zaterdag 25 april 2015 12:37 schreef Kandijfijn het volgende:
[..]
Waarom moet ik dan uitleggen waar het goed wordt uitgegeven?
Kandijfijn komt met cijfers over wat er naar het buitenland gaat, en ik had het niet over ontwikkelingshulp maar meer over Griekenland. Afijn, kom eens met wat cijfers van wat we uitgeven aan ouderen, misdaad en andere zaken die er echt toe doen.quote:Op zaterdag 25 april 2015 12:39 schreef Jibberwism het volgende:
[..]
Richting banken, bedrijven, zinloze politieke projectjes, koningshuis, etc.
Ik ben eigenlijk wel klaar met dit domme geleuterquote:Op zaterdag 25 april 2015 12:40 schreef RingBewoner het volgende:
[..]
Omdat je mij beticht van een uitspraak die lekker bij de Telegraaf past maar niet komt met voorbeelden waar het dan aan word uitgegeven. Als je toch zo van de cijfers bent dan kan je dat toch wel uitleggen?
Ik neem aan dat ze die kosten al verrekend hebben toch.quote:Op zaterdag 25 april 2015 12:40 schreef DS4 het volgende:
Ben wel even benieuwd naar het weerwoord van de gemeente. Het zou mij niet verbazen als eea wat genuanceerder ligt (bv ambtelijke inzet kost 7 ton, dus per saldo een min van 2 ton ipv een winst van 5 ton).
Met name omdat anders mi dit aanvechtbaar lijkt bij de rechter en de FNV zou die mogelijkheid echt wel bekijken...
Ik betwijfel of er echt winst is.quote:Op zaterdag 25 april 2015 12:39 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Btw hoe kunnen die gemeenten toch nog winst draaien dan, als de aanbieder van het werk maar 250 euro per maand betaalt?
En vele anderen. Mensen opgeven en eeuwig dumpen in een sociale werkplaats trekt mij niet echt.quote:Op zaterdag 25 april 2015 12:40 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Wie zegt dat dat beter is? D'66?
Oh ja. Het is uiteraard echt bedoeld om die mensen te helpen.quote:Op zaterdag 25 april 2015 12:44 schreef 99.999 het volgende:
[..]
En vele anderen. Mensen opgeven en eeuwig dumpen in een sociale werkplaats trekt mij niet echt.
Ik denk dat ze niet eens precies weten hoe hoog ze zijn en het verzwijgen daarvan werkt prima als je verontwaardiging wil kweken...quote:Op zaterdag 25 april 2015 12:43 schreef Ryan3 het volgende:
Ik neem aan dat ze die kosten al verrekend hebben toch.
Je bedoelt bijstand komt niet uit de gemeentelijke pot is kostendekkend (wat niet zo is), en dus rekenen ze dat niet mee in de begroting?quote:Op zaterdag 25 april 2015 12:43 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Ik betwijfel of er echt winst is.
En het verschil zal vooral boekhoudkundig zijn, dit is werk met behoud van uitkering. Dus die uitkering moet de gemeente gewoon betalen. Dat er opbrengsten zijn voor het werk wat men uitvoert zal kloppen en in dat onderdeel op de begroting kan je dat als "winst" zien. Echter de kosten staan dan elders in de boekhouding.
Je sluit dus uit dat de vergoeding die de gemeente krijgt minder is dan die uitkering ze kost?quote:Op zaterdag 25 april 2015 12:43 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Ik betwijfel of er echt winst is.
En het verschil zal vooral boekhoudkundig zijn, dit is werk met behoud van uitkering. Dus die uitkering moet de gemeente gewoon betalen. Dat er opbrengsten zijn voor het werk wat men uitvoert zal kloppen en in dat onderdeel op de begroting kan je dat als "winst" zien. Echter de kosten staan dan elders in de boekhouding.
Lastig te zeggen. Het kan wel: m'n broer heeft na ontslag in z'n oude werkgebied een half jaar zo'n ervaringsplek gehad, is opnieuw aangenomen en drie tijdelijke contracten later heeft hij een vaste baan. Tja.quote:Op zaterdag 25 april 2015 12:43 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Ik neem aan dat ze die kosten al verrekend hebben toch.
Waar ik wel ook benieuwd naar ben, hoeveel van die mensen zijn nu al doorgestroomd naar regulier werk? Omdat ze immers zeggen dat dit de beste manier is om aansluiting te houden op de arbeidsmarkt.
Correct. De sociale werkplaatsen van oorsprong ook wel maar daar is toch ergens iets misgegaan.quote:Op zaterdag 25 april 2015 12:45 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Oh ja. Het is uiteraard echt bedoeld om die mensen te helpen.
Is dat een cluppie waar jouw gemeente een dealtje mee heeft of zo?quote:Op zaterdag 25 april 2015 12:49 schreef 99.999 het volgende:
Over dit project, zoals verwacht wordt het gecombineerd met begeleiding, scholing etc. Er is zelfs een kinderopvang beschikbaar.
http://www.iswi.nl/werkprojecten/leer-werkcentrum/
quote:Op zaterdag 25 april 2015 12:49 schreef 99.999 het volgende:
Over dit project, zoals verwacht wordt het gecombineerd met begeleiding, scholing etc. Er is zelfs een kinderopvang beschikbaar.
http://www.iswi.nl/werkprojecten/leer-werkcentrum/
Dat zijn bullshit trainingen. Geen opleidingen.quote:Deze trainingen zijn veelal gerelateerd aan alles wat met werk te maken heeft.
Daarbij kunt u denken aan sollicitatietraining, assertiviteitstraining, training werknemersvaardigheden, computercursussen enz. Ook worden er cursussen Nederlands gegeven.
Dit is vooral voor mensen voor wie 'gewoon' werk momenteel wat te hoog gegrepen is. Men komt niet zomaar in de bijstand terecht natuurlijk.quote:Op zaterdag 25 april 2015 12:45 schreef Janneke141 het volgende:
Mensen met een bijstandsuitkering een tegenprestatie laten doen en anders korten op hun uitkering is helemaal prima. Maar dan moeten het wel niet-commerciële werkzaamheden zijn en bovendien niet recentelijk zijn afgeschaft als betaalde arbeid.
Als dat werkzaamheden/arbeidskrachten zijn die minder waard zijn dan het wml, dan kan de gemeente een bijdrage doen aan de aanbieder en dan is die werkgever nog steeds goedkoper uit - en zijn de mensen toch aan het werk voor het minimumloon in plaats van op straffe van nog minder krijgen.
Ja, okee, maar ik ben dus wel benieuwd naar hun cijfers.quote:Op zaterdag 25 april 2015 12:48 schreef MevrouwPuff het volgende:
[..]
Lastig te zeggen. Het kan wel: m'n broer heeft na ontslag in z'n oude werkgebied een half jaar zo'n ervaringsplek gehad, is opnieuw aangenomen en drie tijdelijke contracten later heeft hij een vaste baan. Tja.
Precies... van die 'managerstypetjes' die even komen vertellen hoe je een LinkedIn profiel in elkaar zet. Kun je dan op zetten dat je bloemen vouwt, om 'arbeidsritme' op te doen.quote:Op zaterdag 25 april 2015 12:51 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
[..]
Dat zijn bullshit trainingen. Geen opleidingen.
Hoe de begroting precies zit weet ik niet maar ik betwijfel inderdaad of er echt winst wordt gemaakt. Hooguit zal de verhouding tussen kosten en opbrengsten zijn meegevallen.quote:Op zaterdag 25 april 2015 12:47 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Je bedoelt bijstand komt niet uit de gemeentelijke pot is kostendekkend (wat niet zo is), en dus rekenen ze dat niet mee in de begroting?
Zal ik een gokje wagen?quote:Op zaterdag 25 april 2015 12:53 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Ja, okee, maar ik ben dus wel benieuwd naar hun cijfers.
Hoeveel mensen hebben bloemen gevouwd, hoe lang en hoeveel mensen hebben nu een vaste baan.
Zullen behoorlijk wat oudere werklozen tussen zitten. ZZP'ers.quote:Op zaterdag 25 april 2015 12:52 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Dit is vooral voor mensen voor wie 'gewoon' werk momenteel wat te hoog gegrepen is. Men komt niet zomaar in de bijstand terecht natuurlijk.
Punt is dat een paar honderd euro meer betalen dan de uitkering (dat zijn dan de kosten die hiervoor gemaakt worden bovenop de uitkering die toch al in de begroting staat) blijkbaar al niet uit kan. Het is nu niet dat gevouwen kunstbloemen een goudmijntje zijn.quote:Op zaterdag 25 april 2015 12:48 schreef Leandra het volgende:
[..]
Je sluit dus uit dat de vergoeding die de gemeente krijgt minder is dan die uitkering ze kost?
Als er mensen te werk gesteld zijn die een uitkering voor een gezin krijgen zal dat wel zo zijn, maar als ze alleenstaanden te werk gesteld hebben en daar een vergoeding van 75% van het minimumloon voor krijgen maken ze wel zeker winst, en als die alleenstaande niet zelfstandig woont maken ze zelfs een behoorlijke winst.
Inderdaad, het is bezighouden van mensen op een debiele manier.quote:Op zaterdag 25 april 2015 12:55 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Punt is dat een paar honderd euro meer betalen dan de uitkering (dat zijn dan de kosten die hiervoor gemaakt worden bovenop de uitkering die toch al in de begroting staat) blijkbaar al niet uit kan. Het is nu niet dat gevouwen kunstbloemen een goudmijntje zijn.
Ben benieuwd iig. Zou leuke casus zijn om dit nu eens uit te zoeken als journalist van De Gelderlander.quote:
Ok, die mensen dan maar thuis laten zitten en niks doen om ze weer aan het werk te helpen?quote:Op zaterdag 25 april 2015 12:51 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
[..]
Dat zijn bullshit trainingen. Geen opleidingen.
Ja, en die managerstypes worden ook mooi aan een baan geholpen natuurlijk...quote:Op zaterdag 25 april 2015 12:53 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Precies... van die 'managerstypetjes' die even komen vertellen hoe je een LinkedIn profiel in elkaar zet. Kun je dan op zetten dat je bloemen vouwt, om 'arbeidsritme' op te doen.
Het is gewoon sarren van mensen, meer niet.
Dat bedoel ik... het houdt zichzelf allemaal - boven minimumloon - bezig, en oh wat verrichten ze een glansrijke arbeid voor de verschoppelingen der aarde.quote:Op zaterdag 25 april 2015 12:57 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Ja, en die managerstypes worden ook mooi aan een baan geholpen natuurlijk....
quote:Op zaterdag 25 april 2015 12:28 schreef RingBewoner het volgende:
[..]
Laat ze blij zijn dat ze wat kunnen doen en betekenen.
quote:Op zaterdag 25 april 2015 12:52 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Dit is vooral voor mensen voor wie 'gewoon' werk momenteel wat te hoog gegrepen is. Men komt niet zomaar in de bijstand terecht natuurlijk.
Omdat de hele insteek verrot is en absoluut niet is gericht op het welzijn van mensen.quote:Op zaterdag 25 april 2015 12:58 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Waarom zo negatief. Dit soort werk-leer centra doen het vaak best goed qua uitstroom.
Mensen die redelijke kans op werk hebben komen over het algemeen niet bij dit soort centra terecht.quote:Op zaterdag 25 april 2015 12:54 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Zullen behoorlijk wat oudere werklozen tussen zitten. ZZP'ers.
En als bijstand uit een verzameling nuttelozen bestaat, zoals jij suggereert, waarom geen basisinkomen?
En het aantal bijstandsaanvragen kunnen we beperken door jongeren tot hun 27e gewoon weer dwingen om naar school te gaan!quote:Op zaterdag 25 april 2015 12:56 schreef EttovanBelgie het volgende:
Bedoeling van heel deze farce is dat de gemeente na een jaartje weer kan aantonen dat de werkloosheid significant is gedaald en de participatiesamenleving met rasse schreden vooruit gaat.
Ambternaren die hun eigen hachje veilig stellen.
Aha, dus mensen dan maar elke maand een uitkering overmaken en verder gewoon vergeten?quote:Op zaterdag 25 april 2015 12:59 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Omdat de hele insteek verrot is en absoluut niet is gericht op het welzijn van mensen.
Dat is nog altijd constructiever dan deze farce.quote:Op zaterdag 25 april 2015 13:01 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Aha, dus mensen dan maar elke maand een uitkering overmaken en verder gewoon vergeten?
Want door ze nu bloemen en enveloppen te laten vouwen vergeten we ze niet? Hou toch op man... ik weet dat je vanuit de overheidspropaganda deze bullsh*t wel moet slikken, maar we weten allebei wel beter.quote:Op zaterdag 25 april 2015 13:01 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Aha, dus mensen dan maar elke maand een uitkering overmaken en verder gewoon vergeten?
Uiteraard... werkloosheid is een illusie, dat wisten de Communisten al.quote:Op zaterdag 25 april 2015 13:00 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
En het aantal bijstandsaanvragen kunnen we beperken door jongeren tot hun 27e gewoon weer dwingen om naar school te gaan!
Omdat je dan zeker weet dat de kans dat ze ooit weer aan het werk komen marginaal is?quote:Op zaterdag 25 april 2015 13:02 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Dat is nog altijd constructiever dan deze farce.
Het gaat om het (weer) opdoen van werkritme en het helpen bij het zoeken naar werk. Dat is ze namelijk in de voorgaande periode helaas niet zelfstandig gelukt...quote:Op zaterdag 25 april 2015 13:02 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Want door ze nu bloemen en enveloppen te laten vouwen vergeten we ze niet? Hou toch op man... ik weet dat je vanuit de overheidspropaganda deze bullsh*t wel moet slikken, maar we weten allebei wel beter.
Er zit natuurlijk niets tussen mensen bezigheidstherapie laten volgen en mensen aan hun lot overlaten (hoewel dat in sommige gevallen voor de persoon in kwestie nog het wenselijkst is ook).quote:Op zaterdag 25 april 2015 13:01 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Aha, dus mensen dan maar elke maand een uitkering overmaken en verder gewoon vergeten?
Dat zal bij 99 niet goed vallen, denk ik.quote:Op zaterdag 25 april 2015 13:06 schreef Pietverdriet het volgende:
Laten we dan ook maar al het verplegend personeel, gemeenteambtenaren, leraren, etc efc ontslaan en ze dwingen hun oude werk met behoud van uitkering te doen.
Zo klopt iequote:Op zaterdag 25 april 2015 13:06 schreef EttovanBelgie het volgende:
Het gros van de ambtenaren dient al lang niet meer het welzijn van de burger... ze dienen hun eigen zaak, zodat ze tijdens de functioneringsgesprekken kunnen aangeven hoe goed ze de 'nieuwe leer' in de praktijk brengen.
Je ziet die verdringing overal. Vooral in de zorg waar er verplicht vanuit aanbestedingen met dit soort "vrijwilligers" gewerkt moet worden.quote:Op zaterdag 25 april 2015 12:23 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Maar niet op deze manier. Dit gaat ten koste van echte arbeidsplaatsen.
Ach, schei toch uit. Alsof je mensen helpt door ze grassprietjes te laten knippen in het park of 10x per dag planten water te geven. "Maar ze hebben in ieder geval het gevoel dat ze nuttig bezig zijn!"quote:Op zaterdag 25 april 2015 13:05 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Omdat je dan zeker weet dat de kans dat ze ooit weer aan het werk komen marginaal is?
Waarom wil je die mensen niet helpen?
En dat je Facebook moet hebbenquote:Op zaterdag 25 april 2015 12:53 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Precies... van die 'managerstypetjes' die even komen vertellen hoe je een LinkedIn profiel in elkaar zet. Kun je dan op zetten dat je bloemen vouwt, om 'arbeidsritme' op te doen.
Het is gewoon sarren van mensen, meer niet.
Dat dat ten koste gaat van kwaliteit boeit de neoliberale kliek ook geen moer.quote:Op zaterdag 25 april 2015 13:09 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
Je ziet die verdringing overal. Vooral in de zorg waar er verplicht vanuit aanbestedingen met dit soort "vrijwilligers" gewerkt moet worden.
En die ambtenaren doen anders welke dingen?quote:Op zaterdag 25 april 2015 12:40 schreef DS4 het volgende:
Ben wel even benieuwd naar het weerwoord van de gemeente. Het zou mij niet verbazen als eea wat genuanceerder ligt (bv ambtelijke inzet kost 7 ton, dus per saldo een min van 2 ton ipv een winst van 5 ton).
Met name omdat anders mi dit aanvechtbaar lijkt bij de rechter en de FNV zou die mogelijkheid echt wel bekijken...
Onzin. Er zijn genoeg voorbeelden van gemeenten waar heel veel mensen die zelfstandig niet aan een baan komen toch in een betaalde functie terechtkomen met begeleiding.quote:Op zaterdag 25 april 2015 12:56 schreef EttovanBelgie het volgende:
Bedoeling van heel deze farce is dat de gemeente na een jaartje weer kan aantonen dat de werkloosheid significant is gedaald en de participatiesamenleving met rasse schreden vooruit gaat.
Ambternaren die hun eigen hachje veilig stellen.
Volledig eens. Het meest wrange van dit hele debacle vind ik dat het gewoon uitbuiting is en op die manier grondsbeginselen als minimumloon omzeilt worden.quote:Op zaterdag 25 april 2015 13:09 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Ach, schei toch uit. Alsof je mensen helpt door ze grassprietjes te laten knippen in het park of 10x per dag planten water te geven. "Maar ze hebben in ieder geval het gevoel dat ze nuttig bezig zijn!"
Dat soort illusies hooghouden ten koste van werk is echt je reinste verkwisting. En bovendien verstoor je er de arbeidsmarkt mee.
Wat bedoel je?quote:Op zaterdag 25 april 2015 13:09 schreef john2406 het volgende:
En die ambtenaren doen anders welke dingen?
Precies. En dat allemaal om zogenaamd die mensen te helpen. Flikker toch op.quote:Op zaterdag 25 april 2015 13:10 schreef Straatcommando. het volgende:
[..]
Volledig eens. Het meest wrange van dit hele debacle vind ik dat het gewoon uitbuiting is en op die manier grondsbeginselen als minimumloon omzeilt worden.
Juist dit soort leer-werk-centra doen vrij veel aan maatwerk en persoonlijke begeleiding. Tot aan het wakker bellen van notoire verslapers aan toequote:Op zaterdag 25 april 2015 13:06 schreef Tomatenboer het volgende:
[..]
Er zit natuurlijk niets tussen mensen bezigheidstherapie laten volgen en mensen aan hun lot overlaten (hoewel dat in sommige gevallen voor de persoon in kwestie nog het wenselijkst is ook).
Maatwerk is het antwoord, maar maatwerk kost tijd, geld en inzet. Daar ontbreekt het aan bij gemeenten en sociale zaken.
De praktijk blijkt dat ze daar eenmaal binnen er helaas eigenlijk nooit meer uitkomen. Tot aan vele jaren 'detachering' toe.quote:Overigens ben ik het niet met je eens dat het onderbrengen van mensen bij een sociale werkvoorziening gelijk staat aan het opgeven van mensen. Dat is iets dat echt in je eigen hoofd zit.
Ja hallo... de neoliberale leer moet wel met iets van een morele ragout opgediend worden, anders vreet niemand het.quote:Op zaterdag 25 april 2015 13:11 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Precies. En dat allemaal om zogenaamd die mensen te helpen. Flikker toch op.
Reden temeer om mensen daar uit te houden. Dankzij dit soort projecten wordt het juist steeds moeilijker om aan een baan te komen.quote:Op zaterdag 25 april 2015 13:12 schreef 99.999 het volgende:
De praktijk blijkt dat ze daar eenmaal binnen er helaas eigenlijk nooit meer uitkomen. Tot aan vele jaren 'detachering' toe.
Je wilt die mensen dus werkelijk aan hun lot overlaten en eeuwig weg laten rotten in een uitkering?quote:Op zaterdag 25 april 2015 13:09 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Ach, schei toch uit. Alsof je mensen helpt door ze grassprietjes te laten knippen in het park of 10x per dag planten water te geven. "Maar ze hebben in ieder geval het gevoel dat ze nuttig bezig zijn!"
Dat soort illusies hooghouden ten koste van werk is echt je reinste verkwisting. En bovendien verstoor je er de arbeidsmarkt mee.
Dit moet je echt geloven, hè? Om het allemaal nog schappelijk te houden, het te werk stellen van mensen voor een schijntje en ze bezighouden met geestdodende bezigheden.quote:Op zaterdag 25 april 2015 13:13 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Je wilt die mensen dus werkelijk aan hun lot overlaten en eeuwig weg laten rotten in een uitkering?
Dit is wezenlijk anders dan een sociale werkplaats, dat snap je toch wel?quote:Op zaterdag 25 april 2015 13:13 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Reden temeer om mensen daar uit te houden. Dankzij dit soort projecten wordt het juist steeds moeilijker om aan een baan te komen.
"Wat heb je hiervoor gedaan dan?"
- Ja, eh, in een sociale werkplaats van de gemeente gestaan.
"Aha."
Staat goed op je CV:quote:Op zaterdag 25 april 2015 12:56 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Ok, die mensen dan maar thuis laten zitten en niks doen om ze weer aan het werk te helpen?
Nu niet steeds van dit geneuzel. Wat wil jij doen om deze mensen weer aan het werk te krijgen? Wat zie jij als goede oplossingsrichting?quote:Op zaterdag 25 april 2015 13:14 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Dit moet je echt geloven, hè? Om het allemaal nog schappelijk te houden, het te werk stellen van mensen voor een schijntje en ze bezighouden met geestdodende bezigheden.
Aha, mensen zijn tegenwoordig niet mondig genoeg om zelf aan te geven wat ze willen. Weet je wat we dan doen? We zetten ze verplicht in een re-integratietraject. En dan doen we net alsof we die mensen hebben gered.quote:Op zaterdag 25 april 2015 13:13 schreef 99.999 het volgende:
Je wilt die mensen dus werkelijk aan hun lot overlaten en eeuwig weg laten rotten in een uitkering?
Dat is niet wat hij zegt, toch? Of ze nou wegrotten zonder tegenprestatie of met, dat is om het even. Als je ze al een tegenprestatie laat leveren zorg dan dat dat voor in ieder geval minimumloon is.. alleen heet dat dan weer verdringing want laten we eerlijk zijn, dat is het ook.quote:Op zaterdag 25 april 2015 13:13 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Je wilt die mensen dus werkelijk aan hun lot overlaten en eeuwig weg laten rotten in een uitkering?
Op zich een goed idee. In de zorg is men daar natuurlijk al volop mee bezig ook. Mijn vrouw ging vrijwilligerswerk doen, werd eerste dag na futiele uitleg op een kamer met zo'n 12 demente patiënten gezet. Zoek het maar uit...quote:Op zaterdag 25 april 2015 13:06 schreef Pietverdriet het volgende:
Laten we dan ook maar al het verplegend personeel, gemeenteambtenaren, leraren, etc efc ontslaan en ze dwingen hun oude werk met behoud van uitkering te doen.
Trainingen volgen en werkritme opdoen staat vermoedelijk beter dan enkel een groot gapend gat op je CV Lijkt mij.quote:Op zaterdag 25 april 2015 13:15 schreef Oud_student het volgende:
[..]
Staat goed op je CV:
"Jaren bloemen gevouwen met behoud van uitkering"
Ik weet niet hoor, maar aangezien ik niet in het communisme geloof, heb ik geaccepteerd dat er niet altijd werk voor iedereen zal zijn.quote:Op zaterdag 25 april 2015 13:15 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Nu niet steeds van dit geneuzel. Wat wil jij doen om deze mensen weer aan het werk te krijgen? Wat zie jij als goede oplossingsrichting?
Hoe wil je alle 100 automobilisten aan een parkeerplaats helpen als er maar 20 zijn?quote:Op zaterdag 25 april 2015 13:15 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Nu niet steeds van dit geneuzel. Wat wil jij doen om deze mensen weer aan het werk te krijgen? Wat zie jij als goede oplossingsrichting?
Dat ja... Mag ik even overgeven?quote:Op zaterdag 25 april 2015 13:15 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Aha, mensen zijn tegenwoordig niet mondig genoeg om zelf aan te geven wat ze willen. Weet je wat we dan doen? We zetten ze verplicht in een re-integratietraject. En dan doen we net alsof we die mensen hebben gered.
Nee, die uitkering is minder dat het minimumloon, en bij alleenstaanden is dat 30 tot 50% minder dan het minimumloon.quote:Op zaterdag 25 april 2015 12:55 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Punt is dat een paar honderd euro meer betalen dan de uitkering (dat zijn dan de kosten die hiervoor gemaakt worden bovenop de uitkering die toch al in de begroting staat) blijkbaar al niet uit kan. Het is nu niet dat gevouwen kunstbloemen een goudmijntje zijn.
Want iedereen die in de bijstand zit heeft ook daadwerkelijk die zaken nodig? Niet iedereen is een luie bijstandstrekker.quote:Op zaterdag 25 april 2015 13:16 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Trainingen volgen en werkritme opdoen staat vermoedelijk beter dan enkel een groot gapend gat op je CV Lijkt mij.
Dat gebeurt al, een jaar geleden was er al ophef over een straatveger die door de gemeente Den Haag was ontslagen en nu (met behoud van uitkering) hetzelfde werk doet voor 400 euro per maand minder.quote:Op zaterdag 25 april 2015 13:06 schreef Pietverdriet het volgende:
Laten we dan ook maar al het verplegend personeel, gemeenteambtenaren, leraren, etc efc ontslaan en ze dwingen hun oude werk met behoud van uitkering te doen.
2 jaar lang sollicitatie- en assertiviteitstrainingen doen?quote:Op zaterdag 25 april 2015 13:16 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Trainingen volgen en werkritme opdoen staat vermoedelijk beter dan enkel een groot gapend gat op je CV Lijkt mij.
Jawel, de bijstand is een keuze!quote:Op zaterdag 25 april 2015 13:17 schreef Straatcommando. het volgende:
[..]
Want iedereen die in de bijstand zit heeft ook daadwerkelijk die zaken nodig? Niet iedereen is een luie bijstandstrekker.
Goed verhaal weer.quote:Op zaterdag 25 april 2015 13:15 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Aha, mensen zijn tegenwoordig niet mondig genoeg om zelf aan te geven wat ze willen. Weet je wat we dan doen? We zetten ze verplicht in een re-integratietraject. En dan doen we net alsof we die mensen hebben gered.
Ja blijkbaar.. ik vind het echt te bizar voor woordenquote:
Wat te denken van echte opleidingen ipv alleen die reintegratietrienen te spekken?quote:Op zaterdag 25 april 2015 12:56 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Ok, die mensen dan maar thuis laten zitten en niks doen om ze weer aan het werk te helpen?
Dan is het vrijwillig. Niks mis mee, sterker nog ; dat toont inzet en motivatie. Iemand verplichten om dat werk te doen omdat hij anders geen of minder bijstand krijg is dat absoluut niet.quote:Op zaterdag 25 april 2015 13:18 schreef EttovanBelgie het volgende:
Als zo'n bijstander nu zelf zegt: ik ga in het bejaardenhuis hier om de hoek aan de slag als vrijwilliger... Praatje maken met de mensen, wandelen, beetje schoonmaken, beetje afwassen...
Wat is dan precies nog het probleem?
Aan welk werk? Wie helpt er eigenlijk zorgen dat er voldoende werk komt? Of is het probleem dat er wel een baan klaarligt, maat de werkgever de vacature liever open laat staan dan iemand aannemen zonder werkritme?quote:Op zaterdag 25 april 2015 12:56 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Ok, die mensen dan maar thuis laten zitten en niks doen om ze weer aan het werk te helpen?
Interessant, gaat die logica op voor iedereen? Reintegratiewerkers? Bankiers?quote:Op zaterdag 25 april 2015 12:20 schreef RingBewoner het volgende:
Dwangarbeid? Het lijkt mij heel logisch dat als je geld krijgt van de maatschappij dat je iets betekent voor die maatschappij.
Nu rotten ze weg in een fabriekshal waar ze envelopjes vouwen.quote:Op zaterdag 25 april 2015 13:18 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Goed verhaal weer.
Punt is dat betaald werken deze mensen blijkbaar niet gelukt is tot nu toe. Dit is een poging om hen daar wel weer aan te helpen. Waarom is het zo erg als mensen weer aan het werk gaan? Waarom vind je het zo geweldig dat mensen weg blijven rotten in hun uitkering?
Klopt, zelfde verhaal voor een taxichauffeur, oudere man, eindelijk weer een baan, werd-ie ontslagen. Hup de ww in en zorgde de PvdA-wethouder al borstkloppend in de media ervoor dat de baan als ervaringsplek naar een langdurig werkloze ging....quote:Op zaterdag 25 april 2015 13:17 schreef Oud_student het volgende:
[..]
Dat gebeurt al, een jaar geleden was er al ophef over een straatveger die door de gemeente Den Haag was ontslagen en nu (met behoud van uitkering) hetzelfde werk doet voor 400 euro per maand minder.
quote:Op zaterdag 25 april 2015 13:16 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Ik weet niet hoor, maar aangezien ik niet in het communisme geloof, heb ik geaccepteerd dat er niet altijd werk voor iedereen zal zijn.
Beetje lafjes hoor. Alles affakkelen en als je zelf wordt gevraagd om na te denken komen jullie met dit soort geleuter.quote:Op zaterdag 25 april 2015 13:16 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Hoe wil je alle 100 automobilisten aan een parkeerplaats helpen als er maar 20 zijn?
Hij steeld dan wel van iemand een betaalde baan he?quote:Op zaterdag 25 april 2015 13:18 schreef EttovanBelgie het volgende:
Als zo'n bijstander nu zelf zegt: ik ga in het bejaardenhuis hier om de hoek aan de slag als vrijwilliger... Praatje maken met de mensen, wandelen, beetje schoonmaken, beetje afwassen...
Wat is dan precies nog het probleem?
Je doet net alsof je deze mensen redt, terwijl er helemaal niemand wordt gered. Er worden alleen maar illusies hooggehouden ten koste van betaald werk en ten koste van bergen met geld. 7 miljard was het geloof ik.quote:
Nee, vind je dat heel gek? Iets met crises, teruglopende werkgelegenheid en een tekort aan vacatures. Allemaal de schuld van het individu natuurlijk.quote:Punt is dat betaald werken deze mensen blijkbaar niet gelukt is tot nu toe.
En daarvoor zal het dus lang niet genoeg opleveren.quote:Op zaterdag 25 april 2015 13:16 schreef Leandra het volgende:
[..]
Nee, die uitkering is minder dat het minimumloon, en bij alleenstaanden is dat 30 tot 50% minder dan het minimumloon.
Als de gemeente de mensen werkelijk zou willen leren te gaan werken dan zouden ze die vergoeding die ze van het bedrijf krijgen om de uitkering van diegenen aan te vullen tot minimumloon (afhankelijk van het aantal gewerkte uren).
Er zijn meer werkelozen dan vacatures, basis economie dit.quote:Op zaterdag 25 april 2015 13:19 schreef 99.999 het volgende:
[..]
[..]
Beetje lafjes hoor. Alles affakkelen en als je zelf wordt gevraagd om na te denken komen jullie met dit soort geleuter.
Ik snap echt niet waarom jullie die groep op voorhand op willen geven.
''Die groep'' ook echt.. generalisatie much?
Klopt, zoals ik ook al aangaf. Mensen die zelfstandig vermoedelijk snel weer werk zullen vinden komen niet in dit soort trajecten terecht.quote:Op zaterdag 25 april 2015 13:17 schreef Straatcommando. het volgende:
[..]
Want iedereen die in de bijstand zit heeft ook daadwerkelijk die zaken nodig? Niet iedereen is een luie bijstandstrekker.
Ik geef ze niet op, meneer de Participatiewet-ambassadeur. Ik zou ze sowieso geen uitkering weigeren of er op laten korten, dat is jouw straatje.quote:Op zaterdag 25 april 2015 13:19 schreef 99.999 het volgende:
[..]
[..]
Beetje lafjes hoor. Alles affakkelen en als je zelf wordt gevraagd om na te denken komen jullie met dit soort geleuter.
Ik snap echt niet waarom jullie die groep op voorhand op willen geven.
Dit is echt bullshit.quote:Op zaterdag 25 april 2015 13:21 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Klopt, zoals ik ook al aangaf. Mensen die zelfstandig vermoedelijk snel weer werk zullen vinden komen niet in dit soort trajecten terecht.
Er zijn nog steeds openstaande vacatures... Dus heeft het zin om te bezien of er iets aan de mismatch kan worden gedaan.quote:Op zaterdag 25 april 2015 13:20 schreef Straatcommando. het volgende:
Er zijn meer werkelozen dan vacatures, basis economie dit.
Je pakt steeds weer de extremen...quote:Op zaterdag 25 april 2015 13:17 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
2 jaar lang sollicitatie- en assertiviteitstrainingen doen?.
Je weet zelf ook wel dat dat ehm... een tikkeltje overdreven is, toch?
Laat me raden een ervaringsplek als taxichauffeur?quote:Op zaterdag 25 april 2015 13:19 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Klopt, zelfde verhaal voor een taxichauffeur, oudere man, eindelijk weer een baan, werd-ie ontslagen. Hup de ww in en zorgde de PvdA-wethouder al borstkloppend in de media ervoor dat de baan als ervaringsplek naar een langdurig werkloze ging....
Je kan niet iedereen omscholen. Een afgeserveerde HR manager gaat niet in een tandarsstoel zitten en andersom ook niet. Dat kost ook geld.quote:Op zaterdag 25 april 2015 13:21 schreef DS4 het volgende:
[..]
Er zijn nog steeds openstaande vacatures... Dus heeft het zin om te bezien of er iets aan de mismatch kan worden gedaan.
Volgens mij krijgen bankiers geld van de bank, en de meeste banken, zijn private instellingen. Mensen met een uitkering krijgen geld van de overheid waar jij en ik belasting voor betalen. Heel logisch dat je daar wat werk voor doet.quote:Op zaterdag 25 april 2015 13:19 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Aan welk werk? Wie helpt er eigenlijk zorgen dat er voldoende werk komt? Of is het probleem dat er wel een baan klaarligt, maat de werkgever de vacature liever open laat staan dan iemand aannemen zonder werkritme?
[..]
Interessant, gaat die logica op voor iedereen? Reintegratiewerkers? Bankiers?
Dat gebeurt bij dit soort projecten dan ook.quote:Op zaterdag 25 april 2015 13:19 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
Wat te denken van echte opleidingen ipv alleen die reintegratietrienen te spekken?
Mensen opgeven? Dus mensen zijn alleen iets waard als ze betaald werk verrichten? Interessante inkijk in het hoofd van een Participatiewetuitvoerende gemeenteambtenaar.quote:Op zaterdag 25 april 2015 13:22 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Je pakt steeds weer de extremen...
Maar waarom moet je mensen op voorhand opgeven?
Nee dus.quote:Op zaterdag 25 april 2015 13:19 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Nu rotten ze weg in een fabriekshal waar ze envelopjes vouwen.
Wat een vooruitgang.
Beter nog, als het echt nuttig is waarom neem je ze niet aan tegen minimumloon?quote:Op zaterdag 25 april 2015 13:09 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Ach, schei toch uit. Alsof je mensen helpt door ze grassprietjes te laten knippen in het park of 10x per dag planten water te geven. "Maar ze hebben in ieder geval het gevoel dat ze nuttig bezig zijn!"
Dat soort illusies hooghouden ten koste van werk is echt je reinste verkwisting. En bovendien verstoor je er de arbeidsmarkt mee.
Dat mag helemaal niet als je in de bijstand zit.. Daar moet je toestemming voor vragenquote:Op zaterdag 25 april 2015 13:18 schreef EttovanBelgie het volgende:
Als zo'n bijstander nu zelf zegt: ik ga in het bejaardenhuis hier om de hoek aan de slag als vrijwilliger... Praatje maken met de mensen, wandelen, beetje schoonmaken, beetje afwassen...
Wat is dan precies nog het probleem?
Heb jij het nieuws een beetje gevolgd de laatste tijd?quote:Op zaterdag 25 april 2015 13:22 schreef RingBewoner het volgende:
[..]
Volgens mij krijgen bankiers geld van de bank, en de meeste banken, zijn private instellingen. Mensen met een uitkering krijgen geld van de overheid waar jij en ik belasting voor betalen. Heel logisch dat je daar wat werk voor doet.
Doen alsof tegenstanders van dit soort farces werklozen op willen geven is laf. Alsof werklozen mensen zijn die reddeloos zijn verloren en de keuze hebben gemaakt om werkloos te zijn. In welk land leef jij dat de banen voor het oprapen liggen?quote:Op zaterdag 25 april 2015 13:19 schreef 99.999 het volgende:
[..]
[..]
Beetje lafjes hoor. Alles affakkelen en als je zelf wordt gevraagd om na te denken komen jullie met dit soort geleuter.
Ik snap echt niet waarom jullie die groep op voorhand op willen geven.
Natuurlijk, 99, jij moet in het sprookje geloven... Ik snap het.quote:
Precies.quote:Op zaterdag 25 april 2015 13:23 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
Beter nog, als het echt nuttig is waarom neem je ze niet aan tegen minimumloon?
Dat is de enige reactie die je hebt?quote:Op zaterdag 25 april 2015 13:23 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Heb jij het nieuws een beetje gevolgd de laatste tijd?
Er is nog altijd veel werk hoor. En in de desbetreffende vergrijzende regio met relatief veel maakindustrie zie ik wel kansen. Daar worden mensen gezocht.quote:Op zaterdag 25 april 2015 13:19 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Aan welk werk? Wie helpt er eigenlijk zorgen dat er voldoende werk komt? Of is het probleem dat er wel een baan klaarligt, maat de werkgever de vacature liever open laat staan dan iemand aannemen zonder werkritme?
[..]
Ja, dat bedoel ik dus! Als die mensen ZELF met een alternatief komen om elke dag zinnig bezig te zijn, WAT IS DAN HET PROBLEEM?quote:Op zaterdag 25 april 2015 13:23 schreef Leandra het volgende:
[..]
Dat mag helemaal niet als je in de bijstand zit.. Daar moet je toestemming voor vragen
Na een dergelijk stompzinnige post: ja.quote:Op zaterdag 25 april 2015 13:24 schreef RingBewoner het volgende:
[..]
Dat is de enige reactie die je hebt?
quote:Op zaterdag 25 april 2015 13:25 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Na een dergelijk stompzinnige post: ja.
Verhuizen en omscholen kost niks natuurlijk.quote:Op zaterdag 25 april 2015 13:24 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Er is nog altijd veel werk hoor. En in de desbetreffende vergrijzende regio met relatief veel maakindustrie zie ik wel kansen. Daar worden mensen gezocht.
Nee het staat net zo slecht want iedereen weet dat het geen reet voorstelt.quote:Op zaterdag 25 april 2015 13:16 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Trainingen volgen en werkritme opdoen staat vermoedelijk beter dan enkel een groot gapend gat op je CV Lijkt mij.
Juist bij de mensen die in dit soort trajecten zit er inderdaad vaak ook wat eigen schuld in inderdaad. En dan is een steuntje in de rug zeer nuttig. Overal eeuwig de crisis de schuld van blijven geven is wat mij betreft overigens nogal een zwaktebod.quote:Op zaterdag 25 april 2015 13:20 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Je doet net alsof je deze mensen redt, terwijl er helemaal niemand wordt gered. Er worden alleen maar illusies hooggehouden ten koste van betaald werk en ten koste van bergen met geld. 7 miljard was het geloof ik.
[..]
Nee, vind je dat heel gek? Iets met crises, teruglopende werkgelegenheid en een tekort aan vacatures. Allemaal de schuld van het individu natuurlijk.
Godverdomme manquote:Op zaterdag 25 april 2015 13:26 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Juist bij de mensen die in dit soort trajecten zit er inderdaad vaak ook wat eigen schuld in inderdaad. En dan is een steuntje in de rug zeer nuttig. Overal eeuwig de crisis de schuld van blijven geven is wat mij betreft overigens nogal een zwaktebod.
Weet je wat het is, du_ke, gemeente had tegen eenmalige fee beter als een soort uitzendbureau kunnen gaan werken. Hoeven ze al die lullo's die zogenaamde cursussen geven niet in dienst te houden of in te huren en die mensen gewoon naar die fabriekshal sturen, zodat ze een normaal inkomen verdienen ipv onderworpen te zijn aan het christelijke arbeidsethos dat deze gemeenten kennelijk willen opleggen aan hun bijstandsgerechtigden.quote:Op zaterdag 25 april 2015 13:22 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Je pakt steeds weer de extremen...
Maar waarom moet je mensen op voorhand opgeven?
Ik weet niet wat je met je persoonlijke geneuzel probeert te bereiken maar het is erg sneu.quote:Op zaterdag 25 april 2015 13:23 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Mensen opgeven? Dus mensen zijn alleen iets waard als ze betaald werk verrichten? Interessante inkijk in het hoofd van een Participatiewetuitvoerende gemeenteambtenaar.
Dat mag zekerquote:
Als je WW hebt mag dat niet want dan is het opeens wel verdringing.quote:Op zaterdag 25 april 2015 13:18 schreef EttovanBelgie het volgende:
Als zo'n bijstander nu zelf zegt: ik ga in het bejaardenhuis hier om de hoek aan de slag als vrijwilliger... Praatje maken met de mensen, wandelen, beetje schoonmaken, beetje afwassen...
Wat is dan precies nog het probleem?
Misschien wel niets. Geen werk = geen werk. Ik ben geen communist, ik accepteer de schaduwzijde van de H. Vrije Markt.quote:Op zaterdag 25 april 2015 13:27 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Ik weet niet wat je met je persoonlijke geneuzel probeert te bereiken maar het is erg sneu.
Maar goed, wat wil jij doen om deze groep mensen uit hun uitkering te helpen?
Klopt voor sommige provincies is dit van toepassing, dan maar verhuizen dus en alles achterlaten?quote:Op zaterdag 25 april 2015 13:24 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Er is nog altijd veel werk hoor. En in de desbetreffende vergrijzende regio met relatief veel maakindustrie zie ik wel kansen. Daar worden mensen gezocht.
Dat is nu wel aan de gang. Heb ik het nog niet eens over wat de pers ontdekt heeft, maar wat nu al jaren speelt. Gaat nog erger worden hoor. Ouderen die vervangbaar zijn, en zo'n 30 a 35 jaar bij een bedrijf hebben gewerkt mogen straks blij zijn wanneer ze niet vervangen gaan worden.quote:Op zaterdag 25 april 2015 12:45 schreef Janneke141 het volgende:
Mensen met een bijstandsuitkering een tegenprestatie laten doen en anders korten op hun uitkering is helemaal prima. Maar dan moeten het wel niet-commerciële werkzaamheden zijn en bovendien niet recentelijk zijn afgeschaft als betaalde arbeid.
Ik leef in een land waarin voor wie wil werken en gezond is in verreweg de meeste gevallen werk te vinden is. Desnoods met een steuntje in de rugquote:Op zaterdag 25 april 2015 13:24 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Doen alsof tegenstanders van dit soort farces werklozen op willen geven is laf. Alsof werklozen mensen zijn die reddeloos zijn verloren en de keuze hebben gemaakt om werkloos te zijn. In welk land leef jij dat de banen voor het oprapen liggen?
Dus er blijven vacatures onvervuld vanwege het gebrek aan werkritme bij de sollicitanten?quote:Op zaterdag 25 april 2015 13:24 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Er is nog altijd veel werk hoor. En in de desbetreffende vergrijzende regio met relatief veel maakindustrie zie ik wel kansen. Daar worden mensen gezocht.
Serieus... mensen als 99 hebben het inlevingsvermogen van een stoeptegelquote:Op zaterdag 25 april 2015 13:28 schreef Straatcommando. het volgende:
[..]
Dat mag zeker
.. maar ik denk dat als je dit zo tegen een afgeserveerde bouwvakker of vrachtwagenchauffeur zegt je wel iets meer dan huilen over je heen krijgt. Volledig terecht ook.
Allemaal luie flikkers. Allemaal.
Het hoort allemaal bij het gecreëerde stigma dat bijstandstrekker luie flikkers zijn.quote:Op zaterdag 25 april 2015 13:28 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
Als je WW hebt mag dat niet want dan is het opeens wel verdringing.
Ik ken een bedrijf die je dan aanbied thuis te blijven en na de verplichte tijd gewoon opnieuw te solliciteren zodat je opnieuw met jaarcontracten kunt beginnen.quote:Op zaterdag 25 april 2015 12:48 schreef MevrouwPuff het volgende:
[..]
Lastig te zeggen. Het kan wel: m'n broer heeft na ontslag in z'n oude werkgebied een half jaar zo'n ervaringsplek gehad, is opnieuw aangenomen en drie tijdelijke contracten later heeft hij een vaste baan. Tja.
Dat kan de bloemenvouwfabriek kennelijk niet betalen, dus dan gaat hij failliet.quote:Op zaterdag 25 april 2015 13:23 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
Beter nog, als het echt nuttig is waarom neem je ze niet aan tegen minimumloon?
Wie zegt dat ze dat niet ook doen? Juist in het kader van de participatiewet werken gemeenten steeds meer als bemiddelaars tussen werkgever en werknemer. Echter dat werkt lang niet bij iedereen.quote:Op zaterdag 25 april 2015 13:26 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Weet je wat het is, du_ke, gemeente had tegen eenmalige fee beter als een soort uitzendbureau kunnen gaan werken. Hoeven ze al die lullo's die zogenaamde cursussen geven niet in dienst te houden of in te huren en die mensen gewoon naar die fabriekshal sturen, zodat ze een normaal inkomen verdienen ipv onderworpen te zijn aan het christelijke arbeidsethos dat deze gemeenten kennelijk willen opleggen aan hun bijstandsgerechtigden.
Het is altijd goed als de overheid gratis mensen laat werken zodat het bedrijfsleven in elk geval niet hoeft te proberen te concurreren. Weg met de marktwerking, leve het communisme.quote:Op zaterdag 25 april 2015 12:28 schreef RingBewoner het volgende:
[..]
Laat ze blij zijn dat ze wat kunnen doen en betekenen.
Ow, maar daar heb ik niets op tegen, maar dat is niet het enige wat speelt nuquote:Op zaterdag 25 april 2015 12:49 schreef 99.999 het volgende:
Over dit project, zoals verwacht wordt het gecombineerd met begeleiding, scholing etc. Er is zelfs een kinderopvang beschikbaar.
http://www.iswi.nl/werkprojecten/leer-werkcentrum/
Yep die ken ik ook, voor bedrijven lijkt het me ook moeilijk om hun hoofd boven water te houden.quote:Op zaterdag 25 april 2015 13:30 schreef paddy het volgende:
[..]
Ik ken een bedrijf die je dan aanbied thuis te blijven en na de verplichte tijd gewoon opnieuw te solliciteren zodat je opnieuw met jaarcontracten kunt beginnen.
Tja, ik vind mensen op die manier opgeven geen prettige gedachte.quote:Op zaterdag 25 april 2015 13:29 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Misschien wel niets. Geen werk = geen werk. Ik ben geen communist, ik accepteer de schaduwzijde van de H. Vrije Markt.
Lekker makkelijk als je daar bijstandsgerechtigden gewoon inflikkert. Er is niet genoeg werk maar als je niet aan het werk komt is het toch je eigen schuld want je zit in de bijstand. Mooie cirkelredenering.quote:Op zaterdag 25 april 2015 13:26 schreef 99.999 het volgende:
Juist bij de mensen die in dit soort trajecten zit er inderdaad vaak ook wat eigen schuld in inderdaad.
Nee, destructief juist.quote:En dan is een steuntje in de rug zeer nuttig.
Hoe wil je 100 automobilisten hun auto laten parkeren als er maar 20 parkeerplekken zijn?!quote:Overal eeuwig de crisis de schuld van blijven geven is wat mij betreft overigens nogal een zwaktebod.
Dus trap je ze maar een enveloppenvouwfabriek in.quote:Op zaterdag 25 april 2015 13:32 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Tja, ik vind mensen op die manier opgeven geen prettige gedachte.
Dat doe je juist als je de schuld van de werkloosheid bij het individu legt en impliceert dat het mensen zijn die niet voor zichzelf op kunnen komen en daarom maar bepaalt wat goed voor ze is.quote:Op zaterdag 25 april 2015 13:32 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Tja, ik vind mensen op die manier opgeven geen prettige gedachte.
En zo vinden heel veel mensen dat je iemand in de bijstand niet moet zien als een luie tweederangs burger die maar op z'n blote knietjes god mag bedanken dat hij ''werkervaring'' mag op doen onder minimumloon. Onder het juk van ''als je het niet doet krijg je nog minder''quote:Op zaterdag 25 april 2015 13:32 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Tja, ik vind mensen op die manier opgeven geen prettige gedachte.
Uiteraard. Er zitten zat mensen in de bijstand die best de capaciteit hebben om gewoon betaald werk te gaan doen maar die dat nu om een of andere reden niet lukt. Hen helpen is wat mij betreft logisch en niet het einde van de wereld..quote:Op zaterdag 25 april 2015 13:29 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Dus er blijven vacatures onvervuld vanwege het gebrek aan werkritme bij de sollicitanten?
Amen.quote:Op zaterdag 25 april 2015 13:34 schreef Straatcommando. het volgende:
[..]
En zo vinden heel veel mensen dat je iemand in de bijstand niet moet zien als een luie tweederangs burger die maar op z'n blote knietjes god mag bedanken dat hij ''werkervaring'' mag op doen onder minimumloon. Onder het juk van ''als je het niet doet krijg je nog minder''
Dat is gewoon uitbuiting hoe je het went of keert.
Je blijft het stug volhouden hè, met dat 'helpen'?quote:Op zaterdag 25 april 2015 13:34 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Uiteraard. Er zitten zat mensen in de bijstand die best de capaciteit hebben om gewoon betaald werk te gaan doen maar die dat nu om een of andere reden niet lukt. Hen helpen is wat mij betreft logisch en niet het einde van de wereld..
Nogmaals, het zit echt in je eigen hoofd dat je dan mensen opgeeft hoor.quote:Op zaterdag 25 april 2015 13:32 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Tja, ik vind mensen op die manier opgeven geen prettige gedachte.
Je snapt de casus niet. Dit is geen ondernemer maar een uitvoeringsdienst voor sociale zaken van een aantal gemeenten.quote:Op zaterdag 25 april 2015 13:30 schreef Leandra het volgende:
[..]
Dat kan de bloemenvouwfabriek kennelijk niet betalen, dus dan gaat hij failliet.
Leuk dat je die ondernemer wat mensen toeschuift die voor minder dan minimumloon z'n toko wel draaiende houden, maar dan geef je ze ook maar een toeslag op hun uitkering waardoor ze ook gewoon minimumloon hebben.
Het kan natuurlijk niet zo zijn dat een overheid een bedrijf overeind houdt door dat bedrijf van werknemers te voorzien die wel voor minder dan het minimumloon mogen werken.
Ik heb sterk het gevoel dat deze gemeenten wrs blij zijn met hun bijstandgerechtigden, want ze kunnen eraan verdienen, zodat ze de gaten in hun begroting ermee kunnen opvullen. En dat wrs onder het mom van het impregneren van het christelijke arbeidsethos bij deze zogenaamd luie nietsnutten... Maar goed, ben enigszins blij dat sommige andere gemeenten iig aan het experimenteren zijn met het basisinkomen. Ben benieuwd, op meerdere vlakken natuurlijk, wat daarvan de resultaten zullen zijn.quote:Op zaterdag 25 april 2015 13:30 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Wie zegt dat ze dat niet ook doen? Juist in het kader van de participatiewet werken gemeenten steeds meer als bemiddelaars tussen werkgever en werknemer. Echter dat werkt lang niet bij iedereen.
Vandaar de ongeveer miljoen werklozen. Werkloosheid is een keuze!quote:Op zaterdag 25 april 2015 13:29 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Ik leef in een land waarin voor wie wil werken en gezond is in verreweg de meeste gevallen werk te vinden is.
Dat doe je wel; je komt continu met de laffe vraag op de proppen waarom we deze mensen op zouden willen geven.quote:En ik doe niet alsof de tegenstanders van dit soort projecten die mensen op willen geven.
Het is niet realistisch om van 100 automobilisten met elk hun eigen auto te verwachten dat ze kunnen parkeren als er maar 20 plekken zijn.quote:Ik vraag echter naar realistische alternatieven.
Allicht maar het is wel de casus uit dit nieuwsbericht. Juist dit type projecten werkt heel aardig en is op de persoonlijke benadering gericht.quote:Op zaterdag 25 april 2015 13:31 schreef paddy het volgende:
[..]
Ow, maar daar heb ik niets op tegen, maar dat is niet het enige wat speelt nu
Waarom zouden werkritme en bijscholing destructief zijn?quote:Op zaterdag 25 april 2015 13:32 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Lekker makkelijk als je daar bijstandsgerechtigden gewoon inflikkert. Er is niet genoeg werk maar als je niet aan het werk komt is het toch je eigen schuld want je zit in de bijstand. Mooie cirkelredenering.
[..]
Nee, destructief juist.
[..]
Hoe wil je 100 automobilisten hun auto laten parkeren als er maar 20 parkeerplekken zijn?!
Ik ken het van mijn eigen vader en heb het gezien.quote:Op zaterdag 25 april 2015 13:22 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Dat gebeurt bij dit soort projecten dan ook.
4 van de 5 banken zijn de laatste jaren overeind gehouden met belasting geld.quote:Op zaterdag 25 april 2015 13:22 schreef RingBewoner het volgende:
[..]
Volgens mij krijgen bankiers geld van de bank, en de meeste banken, zijn private instellingen. Mensen met een uitkering krijgen geld van de overheid waar jij en ik belasting voor betalen. Heel logisch dat je daar wat werk voor doet.
Tja, volgens mij is een maatschappelijk actief leven beter dan eeuwig in de uitkering blijven hangen.quote:Op zaterdag 25 april 2015 13:34 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Je blijft het stug volhouden hè, met dat 'helpen'?
Wat een sneuheid.
Hoe werkt dit aardig? Is een ruime meerderheid uiteindelijk aan een volwaardig betaalde baan gekomen?quote:Op zaterdag 25 april 2015 13:36 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Allicht maar het is wel de casus uit dit nieuwsbericht. Juist dit type projecten werkt heel aardig en is op de persoonlijke benadering gericht.
Waarom zetten we daar niet al die ambtenaren in? Die zitten nu achter hun bureau nonproductief te zijnquote:Op zaterdag 25 april 2015 13:24 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Er is nog altijd veel werk hoor. En in de desbetreffende vergrijzende regio met relatief veel maakindustrie zie ik wel kansen. Daar worden mensen gezocht.
Want alleen door betaald werk te verrichten is een mens 'actief' levend...quote:Op zaterdag 25 april 2015 13:37 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Tja, volgens mij is een maatschappelijk actief leven beter dan eeuwig in de uitkering blijven hangen.
http://personal.vu.nl/f.a(...)bmarktbeleid2008.pdfquote:Op zaterdag 25 april 2015 13:37 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Waarom zouden werkritme en bijscholing destructief zijn?
Aha, dus als de economie weer wat aantrekt komt deze groep spontaan en zonder enige hulp aan het werk?quote:Op zaterdag 25 april 2015 13:35 schreef Tomatenboer het volgende:
[..]
Nogmaals, het zit echt in je eigen hoofd dat je dan mensen opgeeft hoor.
Net zoals het in je eigen hoofd zit dat je mensen "helpt" met de meeste van die "reintegratietrajecten" aangezien die dus helemaal geen maatwerk zijn in de meeste gemeenten.
Onder maatwerk versta ik dat een gemeente per individu bekijkt welk traject bij die persoon het meest passend zou zijn, en dus niet 1 reintegratietraject kiezen en daar een honderdtal Bijstandsgerechtigden naartoe sturen zoals nu in de meeste gevallen de praktijk is.
De huidige manier van benaderen zou voor veel Bijstandsgerechtigden de termijn zonder werk weleens kunnen verlengen ipv verkorten.
Je moet natuurlijk wel rendabel voor de anderen zijn he?quote:Op zaterdag 25 april 2015 13:38 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Want alleen door betaald werk te verrichten is een mens 'actief' levend...
D'66 was het, toch? Verrassend.
Welnee, dit zijn de messiasen van onze tijd die de massa damnata door middel van bloemen vouwen en assertiviteitstrainingen weer uit de dood die de bijstand heet doen verrijzen.quote:Op zaterdag 25 april 2015 13:38 schreef Flow3r het volgende:
[..]
Waarom zetten we daar niet al die ambtenaren in? Die zitten nu achter hun bureau nonproductief te zijn
Dat is een iets andere casus dan hier beschreven vermoed ik.quote:Op zaterdag 25 april 2015 13:37 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
Ik ken het van mijn eigen vader en heb het gezien.
Die cursussen stellen geen reet voor. Wilde hij een nuttige cursus doen werd dat afgewezen want te duur.
Maar wel die externe integratietrien a ¤100 p.u langs laten komen voor weken terwijl ze niets deed of kon betekenen. Gelukkig nu weer werk maar dat is eerder ondanks dan dankzij.
https://decorrespondent.n(...)ie/28987530-054a9ebbquote:‘Er zijn een paar mensen heel rijk van geworden,’ zucht Van der Klaauw. ‘Maar de effectiviteit lijkt er door privatisering niet op te zijn vooruitgegaan.’ Sterker nog, in 2010 ontdekte de hoogleraar samen met zijn collega Stephen Kastoryano dat deelname aan een commercieel reïntegratietraject (kosten: 4.000 euro) de werkloosheid verlengt. In zijn oratie concludeert hij droogjes dat het ‘niet absurd is om te veronderstellen dat werklozen zelf een veel beter idee hebben over welk werk geschikt is.’
Een maatschappelijk actief leven hangt niet alleen af van het verrichten van (betaalde) arbeid hé.quote:Op zaterdag 25 april 2015 13:37 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Tja, volgens mij is een maatschappelijk actief leven beter dan eeuwig in de uitkering blijven hangen.
Of het een meerderheid is weet ik niet. Maar veel meer dan met spontane uitstroom onder dergelijke groepen in elk geval.quote:Op zaterdag 25 april 2015 13:38 schreef Barbusse het volgende:
[..]
Hoe werkt dit aardig? Is een ruime meerderheid uiteindelijk aan een volwaardig betaalde baan gekomen?
Wat versta je precies onder 'deze groep' eigenlijk?quote:Op zaterdag 25 april 2015 13:39 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Aha, dus als de economie weer wat aantrekt komt deze groep spontaan en zonder enige hulp aan het werk?
Het is van de zotte dat dit soort toestanden mogelijk zijn. Deze arbeiders zouden geen uitkering moeten krijgen maar gewoon loon. Thats it.quote:Op zaterdag 25 april 2015 12:20 schreef RingBewoner het volgende:
Dwangarbeid? Het lijkt mij heel logisch dat als je geld krijgt van de maatschappij dat je iets betekent voor die maatschappij.
Onder de markt werken, net als in de gevangenis zeg maar...quote:Op zaterdag 25 april 2015 13:35 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Je snapt de casus niet. Dit is geen ondernemer maar een uitvoeringsdienst voor sociale zaken van een aantal gemeenten.
Dat schrijf ik toch helemaal niet?quote:Op zaterdag 25 april 2015 13:38 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Want alleen door betaald werk te verrichten is een mens 'actief' levend...
D'66 was het, toch? Verrassend.
Zelf enveloppen vouwen is nog altijd productiever dan tegen iemand anders zeggen dat ie enveloppen moet vouwenquote:Op zaterdag 25 april 2015 13:40 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Welnee, dit zijn de messiasen van onze tijd die de massa damnata door middel van bloemen vouwen en assertiviteitstrainingen weer uit de dood die de bijstand heet doen verrijzen.
Volgens mij trekt die nooit meer aan die economie, en zou die aantrekken is zo een envollope cursus represantief op iemands cv lijkt me.quote:Op zaterdag 25 april 2015 13:39 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Aha, dus als de economie weer wat aantrekt komt deze groep spontaan en zonder enige hulp aan het werk?
Vind dat geen erg realistische gedachte. Zeker vergeleken met dit soort projecten, die ook in tijden van crisis succesjes boeken.
En kunnen mensen plantsoentjes schoffelen en grassprietjes knippen voor 'het goede gevoel'. Echt.quote:Op zaterdag 25 april 2015 13:41 schreef Cherna het volgende:
[..]
Het is van de zotte dat dit soort toestanden mogelijk zijn. Deze arbeiders zouden geen uitkering moeten krijgen maar gewoon loon. Thats it.
Als je dit normaal vindt dan vrees ik het ergste. Dan hebben werkgevers straks alle ruimte om iedereen te ontslaan en de gemeenschap kan belasting ophoesten om de uitkeringen te bekostigen.
Precies... die godvergeten hypocrisie van de beleidsmakers...quote:Op zaterdag 25 april 2015 13:42 schreef Flow3r het volgende:
[..]
Zelf enveloppen vouwen is nog altijd productiever dan tegen iemand anders zeggen dat ie enveloppen moet vouwen![]()
En dat dan ook nog eens tegen een aardig salaris
Als je het eerste niet weet kun je onmogelijk kennis hebben van het tweede....quote:Op zaterdag 25 april 2015 13:41 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Of het een meerderheid is weet ik niet. Maar veel meer dan met spontane uitstroom onder dergelijke groepen in elk geval.
En werk weghalen bij mensen in sociale werkplaatsen, zodat die hun poort kunnen sluiten, en een boel mensen met Downsyndroom zonder zinvolle dagbesteding komen te zitten, maar geen nood die moeten dan naar het gewone bedrijfsleven, waar ze heel ongelukkig worden, en zo niet dan bezuinigen we gewoon verder op hun voorzieningen...quote:Op zaterdag 25 april 2015 13:41 schreef Leandra het volgende:
[..]
Onder de markt werken, net als in de gevangenis zeg maar...
Ze houden zichzelf aan het werk. Zou stukken schelen als we al die ambtenaartjes van een uitkering gingen voorzienquote:Op zaterdag 25 april 2015 13:43 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Precies... die godvergeten hypocrisie van de beleidsmakers...
Tuurlijk wel. Dat zijn prima te maken vergelijkingen.quote:Op zaterdag 25 april 2015 13:43 schreef Barbusse het volgende:
[..]
Als je het eerste niet weet kun je onmogelijk kennis hebben van het tweede....
Wat ook nog mooi is, dan zal er worden gezegd dat die jongen dat moet doen zodat-ie wat waard is voor de samenleving.quote:Op zaterdag 25 april 2015 13:43 schreef Flow3r het volgende:
Ik werk in de catering en we krijgen hier elk half jaar dezelfde jongen die ' werkervaring' op mag doen.
Hij doet hetzelfde werk als de rest maar dan met behoud van uitkering. Niet echt motiverend he.
Bovendien, hoe lang voordat ik op straat sta en hetzelfde mag gaan doen?
Maar dan we het gras knippen met en nagelschaartje en schoffelen met een lepel anders gaat het te snel he!quote:Op zaterdag 25 april 2015 13:43 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
En kunnen mensen plantsoentjes schoffelen en grassprietjes knippen voor 'het goede gevoel'. Echt.![]()
Oh, het is zeker niet het ei van Columbus. Het is een groep die heel lastig te activeren is maar met dit type projecten zijn de ervaringen vrij positief. Ondanks dat er ook nadelen aan zitten natuurlijk.quote:Op zaterdag 25 april 2015 13:42 schreef john2406 het volgende:
[..]
Volgens mij trekt die nooit meer aan die economie, en zou die aantrekken is zo een envollope cursus represantief op iemands cv lijkt me.
Natuurlijk thuis zitten is het ook niet, maar ergens denk ik als dat werk op deze manier opeens wel kan, waarom dan niet eerder?
Je gunt dat niemand natuurlijk. Maar inderdaad dit soort ambtenaren zouden zelf ontslagen moeten worden en dan hun werk weer oppakken met behoud van een uitkering.quote:Op zaterdag 25 april 2015 13:45 schreef Flow3r het volgende:
[..]
Ze houden zichzelf aan het werk. Zou stukken schelen als we al die ambtenaartjes van een uitkering gingen voorzien
Ik zou die gezichtjes wel eens willen zien als die ontslagen ambtenaren in een zaaltje bij een of ander wegrestaurant naar een powerpoint presentatie 'Hoe maak ik een LinkedIn-profiel' moeten kijken.quote:Op zaterdag 25 april 2015 13:45 schreef Flow3r het volgende:
[..]
Ze houden zichzelf aan het werk. Zou stukken schelen als we al die ambtenaartjes van een uitkering gingen voorzien
Ja, kom met cijfers dan die aantonen dat dit soort 'intergratieprojecten' zoden aan de dijk zetten dan. Jij beweert, dus jij hoort aan te tonen.quote:Op zaterdag 25 april 2015 13:45 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Tuurlijk wel. Dat zijn prima te maken vergelijkingen.
Hij heeft een ' begeleider' op de werkvloer, een casemanager bij de Sociale dienst, en nog ergens een tussenpersoon, 3 mensen die verdienen aan zijn werkloosheid, plus de werkgever waarschijnlijkquote:Op zaterdag 25 april 2015 13:45 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Wat ook nog mooi is, dan zal er worden gezegd dat die jongen dat moet doen zodat-ie wat waard is voor de samenleving.
Gaat-ie solliciteren, dan kijken ze naar zijn opleiding en werkervaring, en concluderen ze wrs dat-ie niets waard is...
Realistisch lijkt mij ze aannemen voor minimumloon of de periode van dit soort arbeidsritme trajecten beperken tot 3 maanden en 20 uur per week.quote:Op zaterdag 25 april 2015 13:29 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Ik leef in een land waarin voor wie wil werken en gezond is in verreweg de meeste gevallen werk te vinden is. Desnoods met een steuntje in de rug.
En ik doe niet alsof de tegenstanders van dit soort projecten die mensen op willen geven. Ik vraag echter naar realistische alternatieven. Zeker omdat er wordt aangegeven dat bij het traject richting werk vooral niks mag gebeuren wat op werk lijkt...
Hoogste tijd dat de overheid gaat inkrimpenquote:Op zaterdag 25 april 2015 13:47 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Ik zou die gezichtjes wel eens willen zien als die ontslagen ambtenaren in een zaaltje bij een of ander wegrestaurant naar een powerpoint presentatie 'Hoe maak ik een LinkedIn-profiel' moeten kijken.
Die zijn er altijd al geweest, alleen komen nou die erbij welke wel jaren productief waren of zijn denk ik?quote:Op zaterdag 25 april 2015 13:46 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Oh, het is zeker niet het ei van Columbus. Het is een groep die heel lastig te activeren is maar met dit type projecten zijn de ervaringen vrij positief. Ondanks dat er ook nadelen aan zitten natuurlijk.
Holy crapquote:Op zaterdag 25 april 2015 13:47 schreef Flow3r het volgende:
[..]
Hij heeft een ' begeleider' op de werkvloer, een casemanager bij de Sociale dienst, en nog ergens een tussenpersoon, 3 mensen die verdienen aan zijn werkloosheid, plus de werkgever waarschijnlijk![]()
En precies dáarom houden we dit in stand
Dat was de vraag niet, de vraag was welke reden.quote:Op zaterdag 25 april 2015 13:34 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Uiteraard. Er zitten zat mensen in de bijstand die best de capaciteit hebben om gewoon betaald werk te gaan doen maar die dat nu om een of andere reden niet lukt.
Ja, maar helpen is wat anders dan 'iets doen'. Als je iemand wil helpen ga je kijken wat het probleem is en los je dat op. Is gebrek aan werkritme het probleem? Zo nee, dan is het geen hulp. Als een bank hulp nodig heeft dan laat de minister toch ook geen extra brug aanleggen als oplossing?quote:Hen helpen is wat mij betreft logisch en niet het einde van de wereld..
Zijn werkloosheid levert een veelvoud op van wat z'n uitkering kost, en die laatste mag hij dus ook nog eens zelf bij elkaar verdienen...quote:Op zaterdag 25 april 2015 13:47 schreef Flow3r het volgende:
[..]
Hij heeft een ' begeleider' op de werkvloer, een casemanager bij de Sociale dienst, en nog ergens een tussenpersoon, 3 mensen die verdienen aan zijn werkloosheid, plus de werkgever waarschijnlijk![]()
En precies dáarom houden we dit in stand
Maar juist daardoor wordt-ie nooit voor vol aangezien in het bedrijfsleven en idd heel die laag die daar tussen zit (allemaal HBO'ers wrs ook nog) is totaal nutteloos.quote:Op zaterdag 25 april 2015 13:47 schreef Flow3r het volgende:
[..]
Hij heeft een ' begeleider' op de werkvloer, een casemanager bij de Sociale dienst, en nog ergens een tussenpersoon, 3 mensen die verdienen aan zijn werkloosheid, plus de werkgever waarschijnlijk![]()
En precies dáarom houden we dit in stand
Als je werkt behoor je loon te ontvangen. Niet meer en niet minder. Maar zeker geen uitkering. Maar goed ook in de verzorgingstehuizen zie je dat terug. Alle helpende(laaggeschoolden) worden ontslagen of krijgen geen verlening van hun contract(geen budget). Dan komen daar vrijwilligers en/of werklozen voor terug.quote:Op zaterdag 25 april 2015 13:37 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Tja, volgens mij is een maatschappelijk actief leven beter dan eeuwig in de uitkering blijven hangen.
Dat kan niet want dat zitten al die ambtenare zonder werkquote:Op zaterdag 25 april 2015 13:47 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
Verder gemeenten verbieden ze in te zetten voor betaald werk.
Juist. En waarom een heel simpel principe imho.quote:Op zaterdag 25 april 2015 13:51 schreef Cherna het volgende:
[..]
Als je werkt behoor je loon te ontvangen. Niet meer en niet minder. Maar zeker geen uitkering. Maar goed ook in de verzorgingstehuizen zie je dat terug. Alle helpende(laaggeschoolden) worden ontslagen of krijgen geen verlening van hun contract(geen budget). Dan komen daar vrijwilligers en/of werklozen voor terug.
Zouden ze er ook zijn of hebben die toevallig verlof op het moment dat iemand ze nodig heeft?quote:Op zaterdag 25 april 2015 13:47 schreef Flow3r het volgende:
[..]
Hij heeft een ' begeleider' op de werkvloer, een casemanager bij de Sociale dienst, en nog ergens een tussenpersoon, 3 mensen die verdienen aan zijn werkloosheid, plus de werkgever waarschijnlijk![]()
En precies dáarom houden we dit in stand
Maatschappelijk actief zit er niet meer in als je enveloppen moet vouwen, al dat vrijwilligerswerk schiet er zo bij in.quote:Op zaterdag 25 april 2015 13:37 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Tja, volgens mij is een maatschappelijk actief leven beter dan eeuwig in de uitkering blijven hangen.
Tja, had je maar niet de keuze moeten maken om werkloos te worden.quote:Op zaterdag 25 april 2015 13:50 schreef EttovanBelgie het volgende:
Serieus, je zult 56 zijn, veertig jaar in de bouw gewerkt hebben en door een of andere pipo van 24 die HRM heeft gestudeerd verteld worden hoe je 'assertiever' moet worden.
Och dat is inderdaad waanzin. Maar daar komt men later nog wel achter. Meestal als het te laat is.quote:Op zaterdag 25 april 2015 13:50 schreef EttovanBelgie het volgende:
Serieus, je zult 56 zijn, veertig jaar in de bouw gewerkt hebben en door een of andere pipo van 24 die HRM heeft gestudeerd verteld worden hoe je 'assertiever' moet worden.
Tja... ik vrees dat dat politiek geen haalbare kaart is.quote:Op zaterdag 25 april 2015 13:51 schreef Flow3r het volgende:
[..]
Dat kan niet want dat zitten al die ambtenare zonder werk![]()
Geef hun maar eens een uitkering, ze kosten de maatschappij nu veel te veel voor dan nonwerk wat ze doen![]()
Moet dat dan ze staan toch immers niet meer op die lijst dan denk ik?quote:Op zaterdag 25 april 2015 13:54 schreef Barbusse het volgende:
Maar goed, zijn er cijfers die aantonen dat dit soort projecten echt helpen? Vinden deze mensen binnen afzienbare tijd een volwaardige baan met een bijpassend volwaardig salaris?
Cijfers wijzen eerder het tegendeel uit. Daarnaast is het ook nog eens zo dat weer werken onder je niveau schadelijk is voor je verdere loopbaan.quote:Op zaterdag 25 april 2015 13:54 schreef Barbusse het volgende:
Maar goed, zijn er cijfers die aantonen dat dit soort projecten echt helpen? Vinden deze mensen binnen afzienbare tijd een volwaardige baan met een bijpassend volwaardig salaris?
Vast nietquote:Op zaterdag 25 april 2015 13:54 schreef Barbusse het volgende:
Maar goed, zijn er cijfers die aantonen dat dit soort projecten echt helpen? Vinden deze mensen binnen afzienbare tijd een volwaardige baan met een bijpassend volwaardig salaris?
Als je niet bijhoud of een project succesvol is of niet lijkt het hele project mij al zinloos.quote:Op zaterdag 25 april 2015 13:56 schreef john2406 het volgende:
[..]
Moet dat dan ze staan toch immers niet meer op die lijst dan denk ik?
Ik geloof je direct, maar er zal toch wel onderzoek naar zijn gedaan? Cijfers? Bronnen? Resultaten?quote:Op zaterdag 25 april 2015 13:56 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Cijfers wijzen eerder het tegendeel uit. Daarnaast is het ook nog eens zo dat weer werken onder je niveau schadelijk is voor je verdere loopbaan.
En dit.quote:Op zaterdag 25 april 2015 13:50 schreef EttovanBelgie het volgende:
Serieus, je zult 56 zijn, veertig jaar in de bouw gewerkt hebben en door een of andere pipo van 24 die HRM heeft gestudeerd verteld worden hoe je 'assertiever' moet worden.
Ik zou er serieus depressief van worden als mij dat zou overkomen. Maar ja, dan ben ik ziek en mag ik die 3 uurtjes niet eens meer maken natuurlijkquote:Op zaterdag 25 april 2015 13:58 schreef Flow3r het volgende:
[..]
Vast niet![]()
Wij hadden 40 uur te vergeven, deze jongen wou dat graag maar hem werd verteld dat die uren over 5 ( !) mensen verdeeld zouden worden en dus niet aan éen persoon. Nu heeft ie de vrijdagmorgen: 3 uurtjes voor het bedrijf, de rest voor de soos
http://vorige.nrc.nl/econ(...)delijk_voor_loopbaanquote:Op zaterdag 25 april 2015 13:58 schreef Barbusse het volgende:
Ik geloof je direct, maar er zal toch wel onderzoek naar zijn gedaan? Cijfers? Bronnen? Resultaten?
Waarom dan ze kunnen toch op datzelfde niveau blijven, ik stel me eens voor ik heb op het moment 3500 netto, van dat krijg ik zou het moeten zijn mijn uitkering.quote:Op zaterdag 25 april 2015 13:56 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Cijfers wijzen eerder het tegendeel uit. Daarnaast is het ook nog eens zo dat weer werken onder je niveau schadelijk is voor je verdere loopbaan.
Kort. Nee. In deze projecten (veelal op sociale werkplekken tussen minder intelligent medevolk) vind je heel veel mensen die niet volledig gezond zijn, maar ook niet afgekeurd worden. Ze zijn de laagste prioriteit van zowel werkgever als gemeente. De kansen van deze mensen zijn veelal zo laag omdat er genoeg andere personen op dezelfde vacatures reageren die beter voldoen. En subsidiair kan een werkgever ook niet veel meer geboden worden om zo'n iemand in dienst te nemen. Dus je loopt die projecten meestal met wat tussentijd allemaal door en soms nog wel meer dan eens.quote:Op zaterdag 25 april 2015 13:54 schreef Barbusse het volgende:
Maar goed, zijn er cijfers die aantonen dat dit soort projecten echt helpen? Vinden deze mensen binnen afzienbare tijd een volwaardige baan met een bijpassend volwaardig salaris?
Nou ja, als je uiteindelijk in de bijstand belandt moet je wel omdat je anders het recht op een bestaansminimum verliest.quote:Op zaterdag 25 april 2015 14:00 schreef john2406 het volgende:
[..]
Waarom dan ze kunnen toch op datzelfde niveau blijven, ik stel me eens voor ik heb op het moment 3500 netto, van dat krijg ik zou het moeten zijn mijn uitkering.
Dan neem ik echt geen baan zonder zekerheid onder dat bedrag aan of niet?
Of gaat iemand dan voor het minimum werken?
Dit.quote:Op zaterdag 25 april 2015 12:23 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Maar niet op deze manier. Dit gaat ten koste van echte arbeidsplaatsen.
Kijk, hier kunnen we wat mee. Dank.quote:
Je bent sws een luie uitvreter en daarom moet jou maar eens wat arbeidsritme ingepeperd worden.quote:Op zaterdag 25 april 2015 13:58 schreef Leandra het volgende:
[..]
En dit.
Maar echt, mensen in de bijstand daar is wel wat mee hoor, er is altijd wel een stukje "eigen schuld" dat ze in de bijstand zitten....
Als je ontslagen wordt en je kansen op de arbeidsmarkt zijn klein (en dat zijn ze als je 45+ en niet hoog opgeleid bent) dan is de kans groot dat je in de bijstand belandt, en het is ronduit triest dat er mensen zijn die dan ook nog eens verwachten dat je bloemen gaat vouwen om "ervaring op te doen" met behoud van uitkering.
En als je dat niet wilt dan ben je een "luie uitvreter"
Inderdaad, terwijl het een grondrecht betreft.quote:Op zaterdag 25 april 2015 14:01 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Nou ja, als je uiteindelijk in de bijstand belandt moet je wel omdat je anders het recht op een bestaansminimum verliest.
Dan hoop ik maar dat het me nooit overkomt!quote:Op zaterdag 25 april 2015 14:01 schreef Xa1pt het volgende:
[..]
Nou ja, als je uiteindelijk in de bijstand belandt moet je wel omdat je anders het recht op een bestaansminimum verliest.
Verzorgingshuizen bestaan niet meer over 5 jaar.quote:Op zaterdag 25 april 2015 14:04 schreef john2406 het volgende:
[..]
Dan hoop ik maar dat het me nooit overkomt!
En moet ik zorgen, zou ik ook in een verzorgingshuis moeten komen dat alles al naar mijn kind is geschreven.
Anders mag ik daar ook meer betalen en krijg ik er geen andere behandeling door als anderen!
Maar ook die banen in de verzorgingstehuizen zullen wel op de schop gaan denk ik?
Is of lijkt me ook makkelijker op die manier waarom verder kijken als mijn neus lang is?
Ja.. Na 40 jaar zware fysieke arbeid zal zo'n knurft die vers uit de schoolbanken komt rollen je dat idd prima kunnen bijbrengen.quote:Op zaterdag 25 april 2015 14:02 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Je bent sws een luie uitvreter en daarom moet jou maar eens wat arbeidsritme ingepeperd worden.
Hoeveel banen zouden daar mee geboeid zijn?quote:Op zaterdag 25 april 2015 14:09 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
Verzorgingshuizen bestaan niet meer over 5 jaar.
Tja dat soort lui hebben totaal geen levenservaring en al zeker niet met de werkzaamheden die iemand al die jaren heeft uitgevoerd.quote:Op zaterdag 25 april 2015 14:10 schreef Leandra het volgende:
[..]
Ja.. Na 40 jaar zware fysieke arbeid zal zo'n knurft die vers uit de schoolbanken komt rollen je idd prima kunnen bijbrengen.
Die spreken me dan wel niet tegen he, en doen maar klakkeloos wat ik ze opdraag dan toch?quote:Op zaterdag 25 april 2015 14:12 schreef Cherna het volgende:
[..]
Tja dat soort lui hebben totaal geen levenservaring en al zeker niet met de werkzaamheden die iemand al die jaren heeft uitgevoerd.
Maar goed ook dat soort lui zitten daar met een opdracht. Helaas
quote:Op zaterdag 25 april 2015 14:16 schreef john2406 het volgende:
[..]
Die spreken me dan wel niet tegen he, en doen maar klakkeloos wat ik ze opdraag dan toch?
Die wist zichzelf iig te verkopen tijdens het sollicitatiegesprek, dus ik vermoed 2 jaar call-center.quote:Op zaterdag 25 april 2015 14:18 schreef Flow3r het volgende:
Wat voor werkervaring heeft zo'n ambtenaar eigenlijk?
Al heb ik iemand aan de telefoon die er 20 jr zit, poeier ik hem of haar af.quote:Op zaterdag 25 april 2015 14:26 schreef Leandra het volgende:
[..]
Die wist zichzelf iig te verkopen tijdens het sollicitatiegesprek, dus ik vermoed 2 jaar call-center.
En in de tussentijd is arbeidsbemiddeling helemaal verdwenen, dat is vervangen door een legendarisch slecht IT-project. Vroeger had je arbeidsbureau's, en daar werkten mensen die zowel werkgevers en hun vraag kenden, als werklozen en hun capaciteiten.quote:
Dat zeg ik ook niet. Maar evenzeer kun je ook niet ieder initiatief om werkloosheid tegen te gaan bij voorbaat wegzetten als onzin.quote:Op zaterdag 25 april 2015 13:22 schreef Straatcommando. het volgende:
Je kan niet iedereen omscholen. Een afgeserveerde HR manager gaat niet in een tandarsstoel zitten en andersom ook niet. Dat kost ook geld.
Werkeloosheid tegen te gaan?quote:Op zaterdag 25 april 2015 14:44 schreef DS4 het volgende:
[..]
Dat zeg ik ook niet. Maar evenzeer kun je ook niet ieder initiatief om werkloosheid tegen te gaan bij voorbaat wegzetten als onzin.
We hebben het over Nederland...quote:Op zaterdag 25 april 2015 13:29 schreef john2406 het volgende:
Klopt voor sommige provincies is dit van toepassing, dan maar verhuizen dus en alles achterlaten?
Familie kinderen hun vriendjes etc etc opa oma of noem maar op?
Mensen met een betaalde baan moeten dit traject in? Dat is nieuw voor mij...quote:Op zaterdag 25 april 2015 14:48 schreef john2406 het volgende:
[..]
Werkeloosheid tegen te gaan?
Dat is toch voorkomen dat er werkelosen zijn of komen, toch niet die al werkeloos zijn?
Dan neem maar van me aan, zou het ooit zover komen dat ik dan meteen emigreer.quote:Op zaterdag 25 april 2015 14:48 schreef DS4 het volgende:
[..]
We hebben het over Nederland...
En ja: als je elders in NL duurzaam aan de slag kan lijkt mij dat iets wat je moreel verplicht bent.
Duurzaam aan de slag bestaat vrijwel niet meer.....quote:Op zaterdag 25 april 2015 14:48 schreef DS4 het volgende:
[..]
We hebben het over Nederland...
En ja: als je elders in NL duurzaam aan de slag kan lijkt mij dat iets wat je moreel verplicht bent.
Dan hebben we het toch - in het uiterste geval - over een paar honderd kilometer.quote:
Duurzaam aan de slag kunnen ja, als dat het geval is zal daar dan ook vrijwel niemand problemen mee hebben. Maar je begrijpt zelf wel dat dit voor de meeste Bijstandsgerechtigden niet het geval zal zijn. Vrijwel niemand krijgt tegenwoordig nog meteen een vaste aanstelling, en vooral de lager geschoolde arbeid is vooral op basis van flexcontracten. Ik kan me voorstellen dat mensen niet voor ieder (half) jaarcontract gaan verhuizen (waar ook kosten mee gemoeid zijn, nog los van de sociale impact).quote:En ja: als je elders in NL duurzaam aan de slag kan lijkt mij dat iets wat je moreel verplicht bent.
Als dreigement is het niet heel erg effectief...quote:Op zaterdag 25 april 2015 14:50 schreef john2406 het volgende:
Dan neem maar van me aan, zou het ooit zover komen dat ik dan meteen emigreer.
Als ik dan toch van alles afstand moet doen dan ook voor de echt!
Dat is kul.quote:Op zaterdag 25 april 2015 14:51 schreef Barbusse het volgende:
Duurzaam aan de slag bestaat vrijwel niet meer.....
Moreel verplicht aan wie? Aan mensen die nog wel werk hebben en niet na 40 jaar afgeserveerd zijn en slechts vanuit hun onderbuik oordelen over mensen die geen werk hebben?quote:Op zaterdag 25 april 2015 14:48 schreef DS4 het volgende:
lijkt mij dat iets wat je moreel verplicht bent
Dreigement ?quote:Op zaterdag 25 april 2015 14:53 schreef DS4 het volgende:
[..]
Als dreigement is het niet heel erg effectief...
Dus?quote:Op zaterdag 25 april 2015 14:52 schreef Tomatenboer het volgende:
Dan hebben we het toch - in het uiterste geval - over een paar honderd kilometer.
Als ergens in een regio voldoende werk is en jij hebt de kwaliteiten om dat werk uit te voeren kun je duurzaam aan de slag.quote:Duurzaam aan de slag kunnen ja, als dat het geval is zal daar dan ook vrijwel niemand problemen mee hebben. Maar je begrijpt zelf wel dat dit voor de meeste Bijstandsgerechtigden niet het geval zal zijn. Vrijwel niemand krijgt tegenwoordig nog meteen een vaste aanstelling, en vooral de lager geschoolde arbeid is vooral op basis van flexcontracten. Ik kan me voorstellen dat mensen niet voor ieder (half) jaarcontract gaan verhuizen (waar ook kosten mee gemoeid zijn, nog los van de sociale impact).
Het lijkt me heel logisch dat je gewoon onder de CAO valt als je werkt...quote:Op zaterdag 25 april 2015 12:20 schreef RingBewoner het volgende:
Dwangarbeid? Het lijkt mij heel logisch dat als je geld krijgt van de maatschappij dat je iets betekent voor die maatschappij.
Ik hoop dat je gelijk hebt maar als ik kijk naar laag geschoolde functies vrees ik het ergste.quote:
Gewoon aan de maatschappij. Dus aan iedereen. Overmatig een beroep doen op een vangnet is ook niet goed voor mensen die dat vangnet nodig hebben.quote:Op zaterdag 25 april 2015 14:54 schreef Woelwater het volgende:
[..]
Moreel verplicht aan wie? Aan mensen die nog wel werk hebben en niet na 40 jaar afgeserveerd zijn en slechts vanuit hun onderbuik oordelen over mensen die geen werk hebben?
Daarom juist... Zie ook de smilie...quote:Op zaterdag 25 april 2015 14:55 schreef john2406 het volgende:
[..]
Dreigement ?
Daar heb jij toch geen schade nog voordeel van of wel?
Als iemand jong genoeg is en nog kan concureren met de jongere generatie zou dat best kunnen ja!quote:Op zaterdag 25 april 2015 14:55 schreef DS4 het volgende:
Als ergens in een regio voldoende werk is en jij hebt de kwaliteiten om dat werk uit te voeren kun je duurzaam aan de slag.
Dus? Niet iedereen heeft een Audi RS6 om aan de andere kant van het land vrienden en familie te bezoeken, en het belang van familie, vrienden en relaties hoef ik je hopelijk niet uit te leggen toch?quote:
Wat een bullshit.quote:Als ergens in een regio voldoende werk is en jij hebt de kwaliteiten om dat werk uit te voeren kun je duurzaam aan de slag.
Het lijkt mij altijd een individuele afweging.quote:Op zaterdag 25 april 2015 14:58 schreef john2406 het volgende:
Als iemand jong genoeg is en nog kan concureren met de jongere generatie zou dat best kunnen ja!
Heeft DS4 een RS6, mag toch hopen een quattro he?quote:Op zaterdag 25 april 2015 14:58 schreef Tomatenboer het volgende:
[..]
Dus? Niet iedereen heeft een Audi RS6 om aan de andere kant van het land vrienden en familie te bezoeken, en het belang van familie, vrienden en relaties hoef ik je hopelijk niet uit te leggen toch?
Ik ben zelf ook ruim 100 km verderop begonnen om die loopbaan te starten waar de RS6 een gevolg van is.quote:Op zaterdag 25 april 2015 14:58 schreef Tomatenboer het volgende:
Dus? Niet iedereen heeft een Audi RS6 om aan de andere kant van het land vrienden en familie te bezoeken, en het belang van familie, vrienden en relaties hoef ik je hopelijk niet uit te leggen toch?
Wat begrijp jij niet aan duurzaam?quote:Wat een bullshit.
Jij bent dus voorstander om Jan en alleman voor ieder willekeurig flexcontractje te verplichten om te verhuizen.
Een RS is altijd van Quattro GmbH...quote:Op zaterdag 25 april 2015 15:02 schreef john2406 het volgende:
[..]
Heeft DS4 een RS6, mag toch hopen een quattro he?
https://www.google.nl/sea(...)d&gs_l=heirloom-hp.3...1718.7656.0.8000.15.13.1.1.0.0.63.688.13.13.0.msedr...0...1ac.1.34.heirloom-hp..2.13.672.jAXTAL3xEB8&gws_rd=sslquote:
De week omvat slechts een uur of 20-30?quote:Op zaterdag 25 april 2015 13:54 schreef Flow3r het volgende:
[..]
Maatschappelijk actief zit er niet meer in als je enveloppen moet vouwen, al dat vrijwilligerswerk schiet er zo bij in.
Participatiemaatschappij was het toch? Geen werkloze die straks nog tijd heeft om boodschappen te doen voor zijn oude buurvrouw.
Niks mis met het reizen met de trein inderdaad, (al geef ik persoonlijk de voorkeur aan m'n SAAB, al heb ik die keuzequote:Op zaterdag 25 april 2015 15:03 schreef DS4 het volgende:
[..]
Ik ben zelf ook ruim 100 km verderop begonnen om die loopbaan te starten waar de RS6 een gevolg van is.
Trein, best prima!
Ik begrijp het begrip duurzaam prima, maar jij zegt zelf:quote:Wat begrijp jij niet aan duurzaam?
Maw. als er in een regio (op papier) voldoende vacatures openstaan en je bent niet volledig arbeidsongeschikt dan kun je ergens duurzaam aan de slag. Kortom; 90% van de gevallen zal dan gaan om duurzaam aan de slag kunnen volgens jouw definitie.quote:Als ergens in een regio voldoende werk is en jij hebt de kwaliteiten om dat werk uit te voeren kun je duurzaam aan de slag.
Meer dan vergelijkbare groepen waar niks mee gebeurt inderdaad.quote:Op zaterdag 25 april 2015 13:54 schreef Barbusse het volgende:
Maar goed, zijn er cijfers die aantonen dat dit soort projecten echt helpen? Vinden deze mensen binnen afzienbare tijd een volwaardige baan met een bijpassend volwaardig salaris?
De kans dat die in een project terecht komen waar dit topic over gaat is niet heel groot.quote:Op zaterdag 25 april 2015 14:10 schreef Leandra het volgende:
[..]
Ja.. Na 40 jaar zware fysieke arbeid zal zo'n knurft die vers uit de schoolbanken komt rollen je dat idd prima kunnen bijbrengen.
Een RS6 heeft af fabriek altijd quattro, wordt altijd gebouwd door Quattro GmbH en verder is het redelijk off topic.quote:Op zaterdag 25 april 2015 15:05 schreef john2406 het volgende:
[..]
https://www.google.nl/sea(...)d&gs_l=heirloom-hp.3...1718.7656.0.8000.15.13.1.1.0.0.63.688.13.13.0.msedr...0...1ac.1.34.heirloom-hp..2.13.672.jAXTAL3xEB8&gws_rd=ssl
Dus?quote:Op zaterdag 25 april 2015 15:08 schreef Dance99Vv het volgende:
Met behoud van uitkering rijdt je nooit in een rs6, mag je blij zijn met een tweede handsje die niet meer waard is dan 2000 euries. Als je op een contract werk en minimumloon krijgt mag je dromen over een leuk autootje
Volgens mij toch wel, lijkt me ook sterk als niet?quote:Op zaterdag 25 april 2015 15:09 schreef 99.999 het volgende:
[..]
De kans dat die in een project terecht komen waar dit topic over gaat is niet heel groot.
Ik stel een heel simpele vraag. Ik zou graag een onderzoek zien die dat bevestigd.quote:Op zaterdag 25 april 2015 15:08 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Meer dan vergelijkbare groepen waar niks mee gebeurt inderdaad.
Nee, we hebben het over de situatie dat er een regio is waar bv vraag is naar lassers. Als je dan lasser bent... Dan zul je daar best duurzaam aan de slag kunnen.quote:Op zaterdag 25 april 2015 15:08 schreef Tomatenboer het volgende:
Ik begrijp het begrip duurzaam prima, maar jij zegt zelf:
[..]
Maw. als er in een regio (op papier) voldoende vacatures openstaan en je bent niet volledig arbeidsongeschikt dan kun je ergens duurzaam aan de slag. Kortom; 90% van de gevallen zal dan gaan om duurzaam aan de slag kunnen volgens jouw definitie.
Het aangehaalde punt ging om mensen die veertig jaar fysieke arbeid hebben verricht, die zijn na hun WW zeker rond de zestig. Die worden over het algemeen niet meer een traject ingestuurd om te leren werken lijkt me.quote:Op zaterdag 25 april 2015 15:11 schreef john2406 het volgende:
[..]
Volgens mij toch wel, lijkt me ook sterk als niet?
Descriminatie misschien?
Dat denk jij, dat lijkt jou aannemelijk, maar is dat ook zo?quote:Op zaterdag 25 april 2015 15:09 schreef 99.999 het volgende:
[..]
De kans dat die in een project terecht komen waar dit topic over gaat is niet heel groot.
Lijkt me ook sterk, maar een fanatiekeling zou het voormekaar krijgen of niet?quote:Op zaterdag 25 april 2015 15:14 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Het aangehaalde punt ging om mensen die veertig jaar fysieke arbeid hebben verricht, die zijn na hun WW zeker rond de zestig. Die worden over het algemeen niet meer een traject ingestuurd om te leren werken lijkt me.
Dit type leer-werk-centra bestaat nog niet zo heel erg lang. Daarmee is de hoeveelheid onderzoek ook beperkt. Dus het komt dan vooral neer op leren van ervaringen uit eerste hand en die zijn positief.quote:Op zaterdag 25 april 2015 15:12 schreef Barbusse het volgende:
[..]
Ik stel een heel simpele vraag. Ik zou graag een onderzoek zien die dat bevestigd.
Klopt, het kan wel.quote:Op zaterdag 25 april 2015 15:16 schreef john2406 het volgende:
[..]
Lijkt me ook sterk, maar een fanatiekeling zou het voormekaar krijgen of niet?
Ja, ik kan met mijn inkomen ruimer leven... Maar wat is je punt?quote:Op zaterdag 25 april 2015 15:16 schreef Dance99Vv het volgende:
[..]
Een verschil van rechtspositie en belastingtechnisch
Dit type trajecten is vooral bedoeld voor mensen met een flinke afstand tot de arbeidsmarkt. Daar zal bij iemand die net veertig jaar heeft gewerkt meestal niet direct sprake van zijn.quote:Op zaterdag 25 april 2015 15:16 schreef Tomatenboer het volgende:
[..]
Dat denk jij, dat lijkt jou aannemelijk, maar is dat ook zo?
Ik weet dat in sommige gemeenten inderdaad naar werkervaring gekeken wordt, maar gemeenten zoals bijvoorbeeld Rotterdam kijken daar totaal niet naar en daar wordt iedere Bijstandsgerechtigde gewoon op de grote reintegratiehoop gegooid en wordt men te werk gesteld. Zo zijn er meer gemeenten (lees; de meeste gemeenten, mede ingegeven door een gebrek aan financiën om de Bijstandsgerechtigden wel individueel te behandelen).
Mijn fout, ik begon erover.quote:Op zaterdag 25 april 2015 15:21 schreef Ryan3 het volgende:
O, ben even weg, gaat ineens over DS4's RS6?
Zoals bijna in elk topic nu waarin DS4 regeert.
Stuur de persoon die daar over begint een pm zou ik zeggen...quote:Op zaterdag 25 april 2015 15:21 schreef Ryan3 het volgende:
O, ben even weg, gaat ineens over DS4's RS6?
Zoals bijna in elk topic nu waarin DS4 regeert.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |