Dit betekent dat als Mignonne een jongen krijgt... en E was 4300gquote:
quote:Op woensdag 15 april 2015 11:07 schreef pinquit het volgende:
[..]
Dit betekent dat als Mignonne een jongen krijgt...![]()
holy shit!
Alleen een tweede is zwaarder dan de eerste. Het blijft geen feest, een derde vierde vijfde valt op dezelfde curve als de tweedequote:Op woensdag 15 april 2015 11:07 schreef pinquit het volgende:
[..]
Dit betekent dat als Mignonne een jongen krijgt... en E was 4300g![]()
holy shit!
in mijn klas zat een meisje, de oudste, en daar werd elk volgend kind twee pond zwaarder dan de vorige zo'n beetje...quote:Op woensdag 15 april 2015 11:12 schreef mignonne het volgende:
[..]
Alleen een tweede is zwaarder dan de eerste. Het blijft geen feest, een derde vierde vijfde valt op dezelfde curve als de tweedeDus dan zou k zo rond 4,4 uitkomen ofzo? Dat overleef k wel joh.
Ik maak me geen zorgen. Te groot + problemen (bij een niet-ingeleidde bevalling) is echt héél zeldzaam. Te klein + problemen is veel meer een factor waar mensen zich zorgen over zouden moeten maken. Echt veel te kleine kindjes hebben doorgaans maar weinig reserves om een bevalling goed te doorstaan. Ik begrijp al die paniekvoetbal door artsen en verloskundigen over groot dan ook nooit zo.
yay fijn dat je ff kon spiekenquote:Op woensdag 15 april 2015 11:12 schreef pinquit het volgende:
Maargoed, ik was net bij vk voor controle!
Ze kon t hartje niet vinden, en 't echomachien stond tóch al aan, dus whatevzweer even gebabyloerd
En een kloppend hartje gelukkig
![]()
Verder alles qua bloed enz. goed, dus yay.
Wat vinden jullie van een zwangerschapscursus? De vk mocht er geen mening over geven![]()
Dus ik vroeg nog van: jamaaer je hebt vast wel eens vrouwen gesproken die een bevalling met en een bevalling zonder hebben gedaan? En wat was t resultaat? wat vonden ze er zelf van?![]()
Maar ze kon alleen zeggen dat ze soms wel vond dat vrouwen beter voorbereid aan de bevalling begonnen.
Maargoed ik heb t dus vorige keer niet gedaan omdat ik dacht: hoeee kan je je voorbereiden op iets waarvan je gewoon niet weet hoe het gaat zijn?
Wat vinden jullie?
Echt? die stijgende lijn zag ze zelf niet aankomen?quote:Op woensdag 15 april 2015 11:17 schreef kwakz0r het volgende:
[..]
in mijn klas zat een meisje, de oudste, en daar werd elk volgend kind twee pond zwaarder dan de vorige zo'n beetje...
zij was 7 pond
broertje 1 9 pond
broertje 2 11 pond
zusje 13 pond
omfg.
en vlgs mij nog allemaal thuis geboren ook. gewicht van de jongste was een kleine surprise.
Naja ik had de vorige keer wel zoiets van: omg ik weet niet eens hoe ik deze weeënstorm moet wegpuffenquote:Op woensdag 15 april 2015 11:19 schreef mignonne het volgende:
[..]
yay fijn dat je ff kon spiekenen yay voor de sticker!
mjach koersoes smoersoes. Soms hebben mensen idd een beter beeld van een wat een bevalling inhoudt en hoe dat in zn werk gaat ja als ze een cursus gedaan hebben. Ik gok dat jij inmiddels wel weet hoe een baby eruit komt![]()
Ik geef mensen meestal het advies om te kijken naar wat ze met zo'n cursus willen bereiken. Zijn ze bang voor pijn en/of gebrek aan vertrouwen om wat voor reden dan ook tijdens de zwangerschap dan is haptonomische zwangerschapsbegeleiding echt een aanrader.
Zijn mensen op zoek naar manieren om 'goed' te bevallen dan is een hands-on cursus zoals hypnobirthing wel wat, die je handvatten geeft van hoe je om gaat met bevallen enz.
Zoeken mensen vooral wat info, kleinere oefeningen/ontspanning en gezellig samen zijn dan is yoga of de reguliere zwangerschapsklasjes wel iets.
Wil je graag samen met je partner op cursus, dan Samen Bevallen bijvoorbeeld.
Wil je vooral graag fit en in shape blijven en ligt daar de nadruk voor jou op dan is Zwanger & Fit iets of nog leuker, MomInBalance. Of zoiets als zwangerschapszwemmen bijvoorbeeld
En heb je gewoon niet zo heel veel behoefte aan een cursus, je bevalt ook méér dan prima zonder cursus, een keertje meepuffen door je verloskundige en je hebt de ademhalingtechniek ook weer onder de knie en verder komt de baby er linksom of rechtsom wel uit
Kortom, zoveel mensen/wensen zoveel cursus-mogelijkheden.
Er is als t goed is wel eea veranderd in de tussentijd aan begeleiding. Als het goed is blijft je verloskundige nu vanaf een cm of 4 bij je en kan ze je idd helpen. En je hebt nu natuurlijk je lief bij je die je ook kan helpen.quote:Op woensdag 15 april 2015 11:22 schreef pinquit het volgende:
[..]
Naja ik had de vorige keer wel zoiets van: omg ik weet niet eens hoe ik deze weeënstorm moet wegpuffenMaar ik weet niet of je een weeënstorm uberhaupt kan wegpuffen
't gemis aan techniek en het 'wtf ben ik eik aan t doen?'-gevoel vond ik ergens wel heel vervelend, maar ik denk dat ik t nu wel kan? al-tijd-is-kort-jak-je-zieeeek enzo?toch?
Jaquote:Op woensdag 15 april 2015 11:24 schreef WupWup het volgende:
Zit je bij de praktijk hier in de stad, pinq? (Even om die rare opmerkingen in mijn referentiekader te kunnen plaatsen)
Hm, hoe bedoel je precies? Welke aangeboden zorg is twijfelachtig dan?quote:Op woensdag 15 april 2015 11:32 schreef WupWup het volgende:
Ah. Tsja. Wat zullen we er eens van zeggen![]()
Ik heb vertrouwen in hun kunde, maar ze zijn vreselijk aan het medicaliseren. Niet in de laatste plaats om dat echo-apparaat af te betalenBlijf dus zelf nadenken of je van alle aangeboden zorg gebruik wil maken.
Zoals ik al zei, de mijne mag niet meer mee 😉quote:Op woensdag 15 april 2015 11:23 schreef pinquit het volgende:
Ze zei wel dat t voor mn lief misschien wel fijn is, omdat hij t nog nooit heeft meegemaakt.
Maar ze hebben een driedaagse cursus iets, met vooral heel veel informatie (van de praktijk zelf). Dat lijkt me wel iets dan
Ik kan niet voor wup spreken, maar ik vind de uitspraak "je eerste was 4 kilo en realiseer je wel blabla" een beetje dubieus. Het zou me niet verbazen als ze dan aan willen komen met suikertesten en groei-echo's enzo. Een hoop praktijken zijn tegenwoordig erg van de groeiecho's terwijl de voorspellende waarde daarvan voor grote kinderen nihil is. Niet EBP zeg maar.quote:Op woensdag 15 april 2015 11:37 schreef pinquit het volgende:
[..]
Hm, hoe bedoel je precies? Welke aangeboden zorg is twijfelachtig dan?
quote:Op woensdag 15 april 2015 11:44 schreef mignonne het volgende:
[..]
Ik kan niet voor wup spreken, maar ik vind de uitspraak "je eerste was 4 kilo en realiseer je wel blabla" een beetje dubieus. Het zou me niet verbazen als ze dan aan willen komen met suikertesten en groei-echo's enzo. Een hoop praktijken zijn tegenwoordig erg van de groeiecho's terwijl de voorspellende waarde daarvan voor grote kinderen nihil is. Niet EBP zeg maar.
Bovendien, wat ik net zei, Max zat p70, niks té groot verder. Dus in die zin, bedenk goed als er over dat soort testen gesproken wordt wat je zelf wilt en of je het zelf wel zo nodig vindt.
Denk maar zo euhm... stel je komt met een neusverkoudheidje bij de huisarts en de huisarts begint gelijk over amandelen knippen en oren uitspuiten terwijl absoluut niet is aangetoond dat dit helpt voor je verkoudheid, maar de ingrepen an sich brengen wel weer andere risico's of interventies met zich mee. Zit je daarop te wachten als er eigk niet zoveel aan de hand is.
Om maar es effe een groeiecho met uitspuiten van je oren te vergelijken
quote:Op woensdag 15 april 2015 11:55 schreef pinquit het volgende:
[..]Ik snap m.
Wel flauw vind ik, zwangere vrouwen zijn zo makkelijk te manipuleren als het om zulke dingen gaatmisbruik van hormonen
vanmiddag kom k er op terug! moet nu zo naar school van de kindersquote:Op woensdag 15 april 2015 11:56 schreef L-E het volgende:
mignonne, hoe zit dat dan precies met kleinere kindjes en een bevalling? Treedt er vaker foetale nood op bij die kindjes? En waarom dan? Je snapt wel waarom dit me boeitlinkjes/bronnen zijn welkom
Dat ligt een beetje aan de praktijk. De mijne heeft een eigen echo-apparaat, en die doen dat wel (op hun kostenquote:Op woensdag 15 april 2015 11:56 schreef tharealmb het volgende:
Vrijdag eerste intake bij de verloskundige. vriendin is dan ~9 weken. Doen ze dan direct een echo normaal gesproken?
Ik vind het echt bizar hoe die baby business in elkaar zit, dat heb ik nooit geweten. Toen ik een week of 12 was werd ik opgebeld door een callcenter met een aanbieding voor een abbo op zo'n tijdschrift als Wij of Ouders van Nu. Daar had ik geen zin in, kreeg ik nog wel de opmerking "U heeft dus geen interesse in tips en adviezen die u kunnen helpen bij de opvoeding van een kind?" Flikker toch op man, mij een schuldgevoel aanpraten omdat ik geen duur abbo op een in mijn ogen vrij nutteloos tijdschrift wil.quote:Op woensdag 15 april 2015 11:55 schreef pinquit het volgende:
[..]Ik snap m.
Wel flauw vind ik, zwangere vrouwen zijn zo makkelijk te manipuleren als het om zulke dingen gaatmisbruik van hormonen
Nee meneer, wij weten alles al.quote:Op woensdag 15 april 2015 12:30 schreef LuDann het volgende:
[..]
Ik vind het echt bizar hoe die baby business in elkaar zit, dat heb ik nooit geweten. Toen ik een week of 12 was werd ik opgebeld door een callcenter met een aanbieding voor een abbo op zo'n tijdschrift als Wij of Ouders van Nu. Daar had ik geen zin in, kreeg ik nog wel de opmerking "U heeft dus geen interesse in tips en adviezen die u kunnen helpen bij de opvoeding van een kind?" Flikker toch op man, mij een schuldgevoel aanpraten omdat ik geen duur abbo op een in mijn ogen vrij nutteloos tijdschrift wil.![]()
Dat en omdat ik het een onprettig idee vind dat mijn baby hierdoor ook in de spammolen komt. Dat mag hij lekker zelf doen als hij 14 is, ofzo.quote:Op woensdag 15 april 2015 12:36 schreef Estrys het volgende:
[..]
Nee meneer, wij weten alles al.
Dat is de reden waarom ik nergens blije dozen op ga halen. Ik word daar namelijk helemaal niet blij van, die spammolen.
Dit inderdaad, ik heb nul blije dozen aangevraagd, koop liever zelf spullen dan dat ik constant reclame krijg.quote:Op woensdag 15 april 2015 12:36 schreef Estrys het volgende:
[..]
Nee meneer, wij weten alles al.
Dat is de reden waarom ik nergens blije dozen op ga halen. Ik word daar namelijk helemaal niet blij van, die spammolen.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
[ Bericht 6% gewijzigd door twist02 op 15-04-2015 13:30:46 ]
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
quote:Op woensdag 15 april 2015 13:33 schreef Daui het volgende:
Nohhh!SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.![]()
Ik weet niet of je alles wilt lezen, als ik jou zo inschat wel. Maar wil wel benadrukken dat het altijd gaat om kleine aantallen en dat je je niet direct enorme zorgen moet gaan maken K?quote:Op woensdag 15 april 2015 11:56 schreef L-E het volgende:
mignonne, hoe zit dat dan precies met kleinere kindjes en een bevalling? Treedt er vaker foetale nood op bij die kindjes? En waarom dan? Je snapt wel waarom dit me boeitlinkjes/bronnen zijn welkom
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Nu weg
:)
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.:)
quote:Op woensdag 15 april 2015 13:15 schreef twist02 het volgende:
Even in een spoiler, want niet echt ontopicja spuit elf, mignonnes reactie staat hierbovenSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Kwak
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |