looking gooodquote:Op woensdag 6 mei 2015 12:07 schreef minilot het volgende:
Opnieuw uit het Foodgawkertopic, deze tip voor een toevallig veganistisch bijgerecht of snack:
[ afbeelding ]
Krielaardappelen in een plakkerig, zoetig laagje van rijststroop, sojasaus, knoflook en sesamolie. Erg lekker!
Recept:
http://www.maangchi.com/recipe/algamja-jorim
Yep. Ook bij reformwinkels enzo.quote:Op woensdag 6 mei 2015 12:16 schreef littledrummergirl het volgende:
[..]
looking gooodrijststroop vind je bij de toko neem ik aan?
oeh!quote:Op woensdag 6 mei 2015 12:07 schreef minilot het volgende:
Opnieuw uit het Foodgawkertopic, deze tip voor een toevallig veganistisch bijgerecht of snack:
[ afbeelding ]
Krielaardappelen in een plakkerig, zoetig laagje van rijststroop, sojasaus, knoflook en sesamolie. Erg lekker!
Recept:
http://www.maangchi.com/recipe/algamja-jorim
Doen!quote:Op woensdag 6 mei 2015 13:55 schreef NoralyZ het volgende:
[..]
oeh!ik weet wat ik vanavond als bijgerecht ga maken.
Dat ziet er goed uitquote:Op woensdag 6 mei 2015 12:07 schreef minilot het volgende:
Opnieuw uit het Foodgawkertopic, deze tip voor een toevallig veganistisch bijgerecht of snack:
[ afbeelding ]
Krielaardappelen in een plakkerig, zoetig laagje van rijststroop, sojasaus, knoflook en sesamolie. Erg lekker!
Recept:
http://www.maangchi.com/recipe/algamja-jorim
nog geen idee! ik zag je foto voorbij komen en dacht yum, dat is stap één. heb je toevallig 'n goeie suggestie?quote:Op woensdag 6 mei 2015 13:56 schreef minilot het volgende:
[..]
Doen!
Waar eet je het bij?
Wel opletten bij de laatste stap! Ik kreeg een telefoontje en was afgeleid en daardoor zijn mijn piepers een tikkie donkerder uitgevallen dan de bedoeling was
Ha, dank voor de inspiratie! Hier vanavond ook Mexicaanse lasagna, maar dan met eigen kruiden en specerijen en geroosterde zwarte zwarte bonen in plaats van 'vegetarisch gehakt'.quote:Op woensdag 6 mei 2015 20:33 schreef bloempjuh het volgende:
Vandaag 'Mexican lasagna' gemaakt. Holy f*cking h*ll!
- 1 bakje vego gehakt + 3 aardappels + 1 courgette + 1 ui + teentje knoflook -> kleine stukjes, bakken in olie & fajitamix (luiheid) tot aardappels gaar zijn
- 2 Avocados + 1 tomaat + 1 ui + 1 teentje knoflook + peper & zout -> Klein gechopt en geplet met vork
- 6 bloem tortillas, in vieren/strookjes/whatever
- Kaas naar smaak
- Een potje salsasaus
Beleg een ovenschaal met een laag tortillas zodat alle hoeken en kieren bedekt zijn;
schep hier de helft van de vego-gehaktmix op;
een laag tortillas;
een laag guacamole;
een laag tortillas;
een laag salsa;
een laag tortillas;
een laag vego-gehaktmix;
een laag kaas
20 minuutjes in de oven op 200. Fenomenaal!
Is zoet nou een lekkere combi met aardappel?quote:Op woensdag 6 mei 2015 12:07 schreef minilot het volgende:
Opnieuw uit het Foodgawkertopic, deze tip voor een toevallig veganistisch bijgerecht of snack:
[ afbeelding ]
Krielaardappelen in een plakkerig, zoetig laagje van rijststroop, sojasaus, knoflook en sesamolie. Erg lekker!
Recept:
http://www.maangchi.com/recipe/algamja-jorim
Ik heb het gisteren gemaakt en ik kan je zeggen: Jaquote:Op donderdag 7 mei 2015 10:55 schreef Aphrodyte het volgende:
[..]
Is zoet nou een lekkere combi met aardappel?
Zwarte bonen.. klinkt interessant.quote:Op donderdag 7 mei 2015 12:35 schreef minilot het volgende:
Klaar om vanmiddag op te stijven in de koelkast:
[ afbeelding ]
Vegan chocolademousse (gemaakt met het opgeklopte nat uit een blikje zwarte bonen) met cayennepeper en vanille
Leuk idee! Was het een succes?quote:Op donderdag 7 mei 2015 12:27 schreef blessed19 het volgende:
Onder het mom van, meer zielen, des te meer vreugd, wil ik hier een bericht plaatsen voor mijn vriendin.
Aanstaande zaterdag houdt ze een vegan high tea, in Apeldoorn. Het zal zijn in klein berlijn (retro lunchroom), 5 minuten lopen van het station. Zelf zal ze een 5 a 6 gerechten maken, maar ze moedigt ook anderen aan om iets te maken en mee te nemen. Als je niet iets kan maken, maar toch benieuwd bent, ben je ook van harte welkom.
Toegang is gratis, alleen het drinken zelf gaat via klein berlijn (dat was de enige mogelijkheid om het daar te kunnen/mogen houden.)
https://www.facebook.com/(...)33/1424215577894597/
Ik was er zelf niet bij, maar mijn vriendin was wel tevreden. Er kwamen 3 mensen op af. Omdat ze allen ook eten meenamen was er eten in overvloed! Gelukkig voor mij had ze weer van alles meegenomen naar huis toe, zodat ik van alles kon proeven en het was erg lekker!quote:
Ben benieuwd!quote:Op zondag 17 mei 2015 11:43 schreef blessed19 het volgende:
[..]
Ik was er zelf niet bij, maar mijn vriendin was wel tevreden. Er kwamen 3 mensen op af. Omdat ze allen ook eten meenamen was er eten in overvloed! Gelukkig voor mij had ze weer van alles meegenomen naar huis toe, zodat ik van alles kon proeven en het was erg lekker!
Ik zal morgen eens kijken of ik wat foto's kan posten hier.
Ik ben helemaal fan geworden van soep. Zo lekker en veelzijdig. Ik maak een grote hoeveelheid groentebouillon (recept uit de "dikke vegetarier") die ik dan per portie in de diepvries gooi. Dan heb je met een paar extra ingredienten zo een lekkere vullende soep op tafel. Je kunt er ook makkelijk groenterestjes in kwijt.quote:Op zaterdag 16 mei 2015 14:48 schreef maniack28 het volgende:
Sinds 2 weken vegetarier, tweede keer in mijn leven. De eerste keer begonnen de worstjes te roepen en had ik geen goede reden. Nu wel..... Uiteindelijk hoop ik ooit ook veganistisch te worden, maar moet ergens beginnen.
Vegetarische bijbel is een zegenIemand nog andere tips? Behalve zo veel mogelijk uit proberen en een standaard arsenaal van recepten maken die je lust.
Ik weet er niet veel vanaf maar mijn vriendin is vegan, en die heeft er totaal geen moeite mee.quote:Op maandag 18 mei 2015 11:30 schreef Farenji het volgende:
Vegetarisch leven bevalt me uitstekend, maar veganistisch gaat me nog steeds te ver. Omdat eieren, en vooral kaas.
Het lijkt me ook best een opgave (misschien wel onmogelijk) om alle benodigde stoffen binnen te krijgen als veganist, zonder supplementen te slikken. Hoe doen de veganisten hier dat? Ben je daar erg bewust mee bezig?
Wat ik vaak lees is dat een groot deel van de veganisten bepaalde tekorten heeft; bijv aan vitamine A, B12, D, cholesterol, verzadigd vet. Van die dingen die bijna alleen in vlees/vis, eieren en zuivel zitten maar die je lichaam wel absoluut nodig heeft. Je moet echt heel veel moeite doen (door bijvoorbeeld bepaalde algen te eten), of je moet er supplementen bij slikken, om alles binnen te krijgen. Ik kan me daarom niet aan de indruk onttrekken dat veganisme onnatuurlijk en uiteindelijk ongezond is.quote:Op maandag 18 mei 2015 12:24 schreef telefoonmaatschappij het volgende:
[..]
Ik weet er niet veel vanaf maar mijn vriendin is vegan, en die heeft er totaal geen moeite mee.
Ook mist ze niks! Ik zou het gewoon een beetje opzoeken als je er echt mee bezig bent
Het enige waar ik aan moet denken is B12, daar ligt een tekort snel van op de loer. Van de rest is gewoon een kwestie van de juiste dingen eten, iets wat een vlees-eter en een veganist moet doen.quote:Op maandag 18 mei 2015 13:21 schreef Farenji het volgende:
[..]
Wat ik vaak lees is dat een groot deel van de veganisten bepaalde tekorten heeft; bijv aan vitamine A, B12, D, cholesterol, verzadigd vet. Van die dingen die bijna alleen in vlees/vis, eieren en zuivel zitten maar die je lichaam wel absoluut nodig heeft. Je moet echt heel veel moeite doen (door bijvoorbeeld bepaalde algen te eten), of je moet er supplementen bij slikken, om alles binnen te krijgen. Ik kan me daarom niet aan de indruk onttrekken dat veganisme onnatuurlijk en uiteindelijk ongezond is.
Daar heb je helemaal gelijk in!quote:Op maandag 18 mei 2015 13:53 schreef Farenji het volgende:
Je kan op internet alles vinden wat je wil, zowel positief als negatief, van bronnen die schreeuwen dat veganisme dom en hartstikke gevaarlijk is, tot aan bronnen die zeggen dat het de oplossing voor alles is. Maar dit: http://ajcn.nutrition.org/content/89/5/1627S.full is wel een objectief en onderbouwd verhaal. Hier komen de voordelen van veganisme naar boven (idd lagere kans op hart/vaatziektes, lagere bloeddruk, minder kans op kanker) maar ook de nadelen (kans op tekorten aan vitamines, calcium en ijzer bijv).
Iedereen moet natuurlijk datgene eten waar hij/zij zich het beste bij voelt, of dat nou straight edge veganistisch of hardcore carnivoor is of iets ertussenin. Ik denk dat geen van beide uitersten gezond zijn. Dus ik ga graag in het midden zitten: geen vlees, wel zuivel en eieren.
Haha ik schrok van de tweede zin totdat ik je derde lasquote:Op maandag 18 mei 2015 13:55 schreef telefoonmaatschappij het volgende:
[..]
Daar heb je helemaal gelijk in!
Ik vind zuivel en eieren ook rechtvaardiger dan vlees. Echter is het helaas net zo erg in de huidige industrie
Dat ligt toch een beetje aan waar je je vlees voor vervangt?quote:Op maandag 18 mei 2015 13:24 schreef telefoonmaatschappij het volgende:
[..]
Het enige waar ik aan moet denken is B12, daar ligt een tekort snel van op de loer.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |