Een basisinkomen zou rond de 1500 a 1600 per persoon moeten bedragen was al berekend. Daarvan is het prima leven hoor? 2 ouders en 2 kids is 4800 netto per maand.quote:Op dinsdag 14 april 2015 19:17 schreef Grrrrrrrr het volgende:
[..]
Omdat dat basisinkomen slechts een basis is en niet een riante uitkering? Zoals het voorgesteld wordt vervangt het vrijwel alle uitkeringen en toeslagen als ik het goed heb. Daar wil je graag nog wat geld bij hebben hoor...
Ik ben veel beter van je gewend. Je moet echt een stapje extra zetten.quote:Op dinsdag 14 april 2015 19:22 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Ironisch dat uitgerekend jij een ander uitmaakt voor troll als je argumenten weer eens op zijn.
Die koters brengen hun eigen 1100 of meer mee aan tafel. Daar hoef je je dus geen zorgen om te maken.quote:Op dinsdag 14 april 2015 19:21 schreef Grrrrrrrr het volgende:
[..]
Zeker niet als je daar koters van moet onderhouden, al zal daar wel een uitzondering voor gemaakt worden vermoed ik.... Zelfs zonder koters is het inderdaad geen vetpot, het ligt onder wat je netto overhoudt als je fulltime voor minimumloon zou werken en je krijgt dus geen huurtoeslag en zorgtoeslag meer, wat je momenteel wel krijgt als je 1100 eu per maand als inkomen hebt.
6/10, matige poging om weer eens off-topic te gaan van je. Ontopic maar weer (lees: geen bankstergeneuzel).quote:Op dinsdag 14 april 2015 19:24 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Ik ben veel beter van je gewend. Je moet echt een stapje extra zetten.
Wel met een partner en 2 kids.quote:Op dinsdag 14 april 2015 19:17 schreef jogy het volgende:
[..]
best makkelijk hoor. Je basis inkomen is ook gegarandeerd als je ernaast een baantje hebt. Dus als je dan een kutbaantje voor een x aantal uur per week erbij neemt is het pure winst. 1100 euro is niet bepaald een vetpot.
Alleen als ze meerderjarig zijn toch? En dan zijn ze waarschijnlijk met 1100 eu in de maand meteen het huis uitquote:Op dinsdag 14 april 2015 19:24 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Die koters brengen hun eigen 1100 of meer mee aan tafel. Daar hoef je je dus geen zorgen om te maken.
Dat maak ik zelf nog wel uit.quote:Op dinsdag 14 april 2015 19:25 schreef Scorpie het volgende:
[..]
6/10, matige poging om weer eens off-topic te gaan van je. Ontopic maar weer (lees: geen bankstergeneuzel).
Een basisinkomen is voor elke inwoner van NL, dus ook kinderen toch? Anders is het geen basisinkomen.quote:Op dinsdag 14 april 2015 19:27 schreef Grrrrrrrr het volgende:
[..]
Alleen als ze meerderjarig zijn toch? En dan zijn ze waarschijnlijk met 1100 eu in de maand meteen het huis uit
Nou nee, dat maken de mods uit technisch gezien.quote:Op dinsdag 14 april 2015 19:28 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Dat maak ik zelf nog wel uit.
Mijn posts staan er nog steeds.quote:Op dinsdag 14 april 2015 19:29 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Nou nee, dat maken de mods uit technisch gezien.
Dit zal wederom een succes worden. Maar voornamelijk omdat die mensen die wel meedoen een enorm concurrentievoordeel hebben ten opzichte van de mensen in een soortgelijke situatie en niet mee mogen doen.quote:Op dinsdag 14 april 2015 14:42 schreef hb64 het volgende:
Wageningen wil proef met 'gratis geld' voor bijstandsgerechtigden.
De gemeente Wageningen wil vanaf volgend jaar als eerste starten met een 3-jarige proef om langdurige bijstandsgerechtigden maandelijks 1100 euro te geven. Zonder voorwaarden of beperkingen en er is ook geen sollicitatieplicht. Maar de gemeente zal dan ook geen verder financiële ondersteuning meer geven.
Die 1100 euro per maand is het bedrag dat de bijstandsklant de gemeente nu maandelijks kost, hoorde ik op de radio vanochtend.
D'66 is voorstander van deze proef; Opinie: D66 Wageningen wil lokale proef met basisinkomen.
Zondermeer een probleem bij experimenten.quote:Op dinsdag 14 april 2015 19:55 schreef Fir3fly het volgende:
[..]
Dit zal wederom een succes worden. Maar voornamelijk omdat die mensen die wel meedoen een enorm concurrentievoordeel hebben ten opzichte van de mensen in een soortgelijke situatie en niet mee mogen doen.
Dan heb je dus geen Tokkies meer.quote:Op dinsdag 14 april 2015 19:30 schreef Fer het volgende:
1500 pp is bullshit. 1100 voor een alleenstaande en 750 voor een samenwonende. Kinderen alleen kinderbijslag. Anders krijg je tokkies met 5 kinderen en 10k per maand.
Dan moet je eerst de bijstand behoorlijk verlagen.quote:Op dinsdag 14 april 2015 20:19 schreef HardMetal het volgende:
Zou het niet verstandiger zijn om te zorgen dat als je uit de soos gaat werken voor het minimum je er financieel NIET op achteruit gaat?
Of net als vroeger niet alles wat wordt bijverdiend in laten leveren.quote:Op dinsdag 14 april 2015 20:24 schreef Ryan3 het volgende:
[..]
Dan moet je eerst de bijstand behoorlijk verlagen..
Ja, mensen in de bijstand hebben vaak niet het netwerk om bij te verdienen, volgens mij.quote:Op dinsdag 14 april 2015 20:26 schreef qajariaq het volgende:
[..]
Of net als vroeger niet alles wat wordt bijverdiend in laten leveren.
Heb je je er wel in verdiept of verzin je deze argumenten?quote:Op dinsdag 14 april 2015 11:33 schreef Homey het volgende:
[..]
Het werkt überhaupt niet op grote schaal vanwege de volgende redenen:
1) Inflatie. Door met gratis geld te strooien wakker je inflatie aan. Er staat immers niet of nauwelijks productie tegenover de basisinkomen, vandaar de term 'gratis geld'.
2) Extreme magneetwerking van kansloze immigranten uit andere landen. Nu al is Nederland een gratis geld paradijs voor Bulgaren, Somaliers, etc. Kan je nagaan hoe erg dat wordt als het basisinkomen wordt ingevoerd.
3) De premisse is dat de overheid moet inkrimpen om het betaalbaar te maken. Maar de overheid zal nooit inkrimpen, sterker nog de overheid wordt elk jaar groter. Dus hoe wil je het basisinkomen financieren?
4) De noodzakelijke prikkel om te werken verdwijnt. Die is nu al laag in uitkeringland, maar die zal dan in z'n geheel verdwijnen. Sterker nog, de mensen die de laagbetaalde 'kutbaantjes' doen, gaan stoppen met werken. Wie gaat dan het impopulaire werk doen? Jij?
Ik snap dat het basisinkomen sterk appelleert aan mensen die een 100% vrijblijvend leventje willen lijden, zonder een baas boven zich, zonder enige verantwoordelijk of verplichtingen, maar het is een totale illusie. Communisme 2.0.
Ik herken mezelf echt niet in de omschrijving: loonslaven en mensen met schulden, depressie en zorgen. En wat zou mensen met een basisinkomen er van weerhouden te grote financiële verplichtingen aan te gaan en zo in de schulden, depressie en zorgen te komen?quote:Op dinsdag 14 april 2015 20:30 schreef High-on-Fire het volgende:
[..]
Heb je je er wel in verdiept of verzin je deze argumenten?
Inflatie? Het geld dat nu omgaat in verstrekken van subsidies, het uwv, bijstandskosten plus alle ambtenaren, regelgeving etc. etc. valt dan weg en staat bijna gelijk aan de kosten voor het basisinkomen.
Daarmee is meteen een inkrimping van de overheid gemoeid.
Mensen met een basisinkomen hebben minder zorgen en meer geld om uit te geven.
Wat weer goed is voor de economie. Er zijn al vaker experimenten mee gedaan en daaruit is gebleken dat er juist meer mensen gingen werken en studeren. Mensen werden gezonder, wat ook weer kosten besparend werkt.
Er zijn nu heel veel vrijwilligers en mensen die mantelzorger zijn.
Daar mag best wat tegenover staan. Het stimuleert juist mensen om te gaan werken omdat je ervoor beloond wordt. En wat is er mis met een vrijblijvend leventje wanneer je met weinig tevreden bent.
Het is een omschakeling in denken. Wil je luxe, zal je er wat voor moeten doen.
De huidige maatschappij is er 1 van loonslaven en mensen met schulden, depressie en zorgen.
Je punt wat betreft een toename van immigratie kan ik in meegaan, dus daar zal goed over nagedacht moeten worden. En misschien bepaalde voorwaarden en/of regels voor bedacht moeten worden.
Maar het basisidee van een basisinkomen heeft zeker potentie.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |