beter lezen, dat zei ik niet. Ik zei dat ze meer luxe goederen hebben dan Jan Modaal in de jaren 80 (met als reden dat onze algemene welvaart flink gestegen is)quote:Op woensdag 11 februari 2015 10:45 schreef maryen65 het volgende:
[..]
Dan weet je ook heus wel dat niet iedereen in de bijstand in luxe leeft.
Serieus, leer lezen. Jouw onvermogen aan lezen zorgt ervoor dat je heel zijn post verkeerd begrijpt en dat je hem om niets aanvalt. Taalverkrachterquote:
nee, gewoon realisme. Jij lijkt teveel door emotie geleid te worden en dat kan je zicht op feiten verblinden.quote:
Maar doordat jij veel met mensen hebt gewerkt die in de schuldsanering zitten weet jij dat die mensen het helemaal niet zo slecht hebben? Of hoe moet ik dat zien?quote:Op woensdag 11 februari 2015 10:43 schreef vaarsuvius het volgende:
[..]
Ik stemvrijwel nooit VVD, ooit 1 keer gedaan in mijn leven in de jaren 90, zo'n 20 jaar geleden. Ik heb ook SP en D66 en Groen links gestemd.
En ja ik kan in anderen hun portemonee kijken, ik heb veel met budgetten van minima te maken gehad op mijn werk. Ook ben ik zelf in het verleden in zo'n situatie geweest.
Ga zelf fietsen.quote:Op woensdag 11 februari 2015 10:30 schreef vaarsuvius het volgende:
we steeds verder in de armoede gedrukt worden? Ga toch een fietsen man . 'we' zijn, zelfs na een aantal jaren crisis veel rijker dan in de jaren 80 / 90 . Zelfs mensen in de bijstand + schuldsanering hebben meer luxe goederen dan een gemiddeld gezin in de jaren 80
Wel, ze kunnen meestal geen vliegvakantie boeken en ook niet zomaar even 1000 euro uitgeven aan een nieuw bankstel. Maar de Nintendo DS en Wii voor de kids zijn gewoon present, medische zorg is gecoverd, er is eten op tafel en er is geld voor roken (geen pakjes, maar shag of van die blikken West waar je zelf peuken van maakt met zo'n machientje)quote:Op woensdag 11 februari 2015 10:58 schreef maryen65 het volgende:
[..]
Maar doordat jij veel met mensen hebt gewerkt die in de schuldsanering zitten weet jij dat die mensen het helemaal niet zo slecht hebben? Of hoe moet ik dat zien?
Ja dat is toch logisch?quote:Op woensdag 11 februari 2015 10:45 schreef maryen65 het volgende:
[..]
Dan weet je ook heus wel dat niet iedereen in de bijstand in luxe leeft.
Wij hebben het beter dan de Grieken, maar ik merk wel dat jij vol vooroordelen zitquote:Op woensdag 11 februari 2015 11:11 schreef vaarsuvius het volgende:
[..]
Wel, ze kunnen meestal geen vliegvakantie boeken en ook niet zomaar even 1000 euro uitgeven aan een nieuw bankstel. Maar de Nintendo DS en Wii voor de kids zijn gewoon present, medische zorg is gecoverd, er is eten op tafel en er is geld voor roken (geen pakjes, maar shag of van die blikken West waar je zelf peuken van maakt met zo'n machientje)
Vergeleken met die arme Grieken hebben we het hier heel goed.
Die bank hoeven ze niet te kopen want mensen in de bijstand krijgen vrijwel gratis het huis ingericht.quote:Op woensdag 11 februari 2015 11:11 schreef vaarsuvius het volgende:
[..]
Wel, ze kunnen meestal geen vliegvakantie boeken en ook niet zomaar even 1000 euro uitgeven aan een nieuw bankstel. Maar de Nintendo DS en Wii voor de kids zijn gewoon present, medische zorg is gecoverd, er is eten op tafel en er is geld voor roken (geen pakjes, maar shag of van die blikken West waar je zelf peuken van maakt met zo'n machientje)
Vergeleken met die arme Grieken hebben we het hier heel goed.
klinkt superkut voor mevrouw mavrikou enzo maar misschien kan ze zich afvragen waarom Griekenland een kleine 1000 moderne gevechtstanks in dienst heeft en bv Nederland 0quote:Op zondag 8 februari 2015 23:30 schreef maryen65 het volgende:
Skyros, Griekenland 04-04-‘15
Geachte heer Dijsselbloem,
Ik vermoed dat er wel wat voor nodig is om deze brief ook daadwerkelijk bij u te doen belanden, maar ik hoop dat deze hartekreet bij u aankomt.
Mijn naam is Roos Mavrikou en ik ben sinds 2007 woonachtig in Griekenland. Daar woon ik met mijn Griekse man en twee dochtertjes van zes en drie jaar oud.
U bent als geen ander op de hoogte van de problematiek hier en toch lijken bepaalde feiten alleen maar als zijnde tot u en uw collega’s in Brussel door te dringen. Dat 27% van de Griekse beroepsbevolking werkeloos is, is in uw ogen slechts een percentage. Voor ons is het de werkelijkheid. Dat nog geen 10% van deze werkelozen aanspraak kan maken op een vergoeding van nog geen 400 euro per maand, voor nog geen jaar, lijkt ook slechts een statistiek. Alsof hier geen gezinnen achter schuil gaan die leven in een land met een even kostbare levensonderhoud (huur, voeding, elektriciteit) als in Nederland; het land waar ik tot mijn 27e heb gewoond.
Ik ben een hoger opgeleid, realistisch en kritisch iemand, maar Griekenland kan zo niet verder en mede daarom begrijp en steun ik de huidige Griekse regering volop in haar vraag om heronderhandelingen. Daar is niets radicaals aan, aangezien het dit land na zoveel jaren van wanbeleid –en dan heb ik het niet alleen over de Griekse regering, maar zeker ook over de door de trojka opgelegde extreme hoeveelheid hervormingen die wel degelijk voor het grootste deel zijn doorgevoerd- niets dan letterlijke en figuurlijke depressie heeft gebracht.
Ik kan de brief heel lang maken door te beschrijven waarom het land ooit op een bepaald punt is beland, maar vaak is dat vechten tegen de bierkaai. Meer nog tegen de onbuigzame politiek die vanuit Brussel wordt gevoerd.
Echter, als mijn dochter van nog geen zeven jaar deze winter een week lang zonder verwarming in het basisschool gebouw les krijgt en daarbij haar jas moet aanhouden vanwege de koude en het gebrek aan budget voor stookolie, en dit ons eveneens overkomt in het lokale ziekenhuisje waar het beperkte personeel rondloopt in hun jassen, dan vrees ik dat er in het buitenland niet beseft wordt hoe dramatisch het hier gesteld is en dat de mensen hier niet ondankbaar zijn (zoals nu veelal wordt beweerd), maar vooral wanhopig. Ik zie het als mijn taak als inwoner van dit land, en als moeder van twee jonge kinderen, om u een brief te schrijven in de hoop dat u goed nadenkt over hoe u tegen ons en onze situatie aankijkt.
De mensen verdienen hier meer dan de dreigingen over en weer. Wij verdienen op zijn minst waardigheid en goed functionerende pilaren van de samenleving; onderwijs en gezondheidszorg. Die zijn de afgelopen jaren compleet afgebrokkeld, mede dankzij het opgelegde beleid en bezuinigingen van u en uw collega’s in Brussel.
Ik vraag u om begrip, ik vraag u om redelijkheid en ik vraag u diep in uw hart te kijken en ons niet als het zwarte schaap, of slechts als statistieken te zien, maar als mensen net als u en uw familie en vrienden die simpelweg willen (over)leven.
In afwachting van uw antwoord, verblijf ik,
Roos Mavrikou
En je denkt dat mevrouw Mavrikou het defensiebudget kan schrappen? Als ik het totale defensiebudget van Nederland zou kunnen schrappen zou ik dat gelijk doen. Wat trouwens niet eens zo heel veel lager is dan dat van Griekenland.quote:Op woensdag 11 februari 2015 11:29 schreef sp3c het volgende:
[..]
klinkt superkut voor mevrouw mavrikou enzo maar misschien kan ze zich afvragen waarom Griekenland een kleine 1000 moderne gevechtstanks in dienst heeft en bv Nederland 0
schrap minimaal de helft van het defensiebudget en we kunnen praten
Dat kan Brussel (zeker gezien de huidige verhoudingen met Moskou) niet accepteren, dan liggen ze sowieso uit de Eurozone.quote:Op woensdag 11 februari 2015 19:33 schreef DeParo het volgende:
Dus Rusland zal vermoedelijk bijspringen.
Pas nadat Griekenland uit de Eurozone stapt en natuurlijk niet eerderquote:Op woensdag 11 februari 2015 19:35 schreef Twiitch het volgende:
[..]
Dat kan Brussel (zeker gezien de huidige verhoudingen met Moskou) niet accepteren, dan liggen ze sowieso uit de Eurozone.
Dan wens ik de Grieken meteen succes, als nieuwe paria van de westerse wereld.quote:Op woensdag 11 februari 2015 19:37 schreef DeParo het volgende:
[..]
Pas nadat Griekenland uit de Eurozone stapt en natuurlijk niet eerder![]()
.
Stel nou dat ze succesvol zijn met een vorm van ondersteuning, veel andere Europese landen zijn helemaal niet zo anti-Rusland, die kunnen volgen, de VVD kan wel roepen dan Griekenland maar uit de Eurozone, maar over de consequenties wordt weer eens niet nagedacht in Nederland en omstreken.quote:Op woensdag 11 februari 2015 19:37 schreef Twiitch het volgende:
[..]
Dan wens ik de Grieken meteen succes, als nieuwe paria van de westerse wereld.
Je weet dat het niet zo best met Rusland gaat?quote:Op woensdag 11 februari 2015 19:33 schreef DeParo het volgende:
Dus Rusland zal vermoedelijk bijspringen.
Als ik de Balkan + Turkije, Syrië en Israel als buren had ipv Belgie en Duitsland zou ik ook meer dan 0 tanks willen.....quote:Op woensdag 11 februari 2015 11:29 schreef sp3c het volgende:
[..]
klinkt superkut voor mevrouw mavrikou enzo maar misschien kan ze zich afvragen waarom Griekenland een kleine 1000 moderne gevechtstanks in dienst heeft en bv Nederland 0
schrap minimaal de helft van het defensiebudget en we kunnen praten
Ons defensiebudget is mss niet eens zo heel veel lager, maar dus wel lager.quote:Op woensdag 11 februari 2015 11:41 schreef Japie77 het volgende:
[..]
En je denkt dat mevrouw Mavrikou het defensiebudget kan schrappen? Als ik het totale defensiebudget van Nederland zou kunnen schrappen zou ik dat gelijk doen. Wat trouwens niet eens zo heel veel lager is dan dat van Griekenland.
Voor dit soort projecten heeft Rusland vast wel wat geld over, en ongetwijfeld niet alleen Rusland, ook andere landen die het Westen maar wat graag een hak zetten kunnen bijspringen in dit geval.quote:Op woensdag 11 februari 2015 19:53 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
Je weet dat het niet zo best met Rusland gaat?
Griekenland is in permanente staat van oorlog met Turkije zo'n beetje, ook al lijken de gemoederen de laatste tijd wat bedaard maar zeker met Erdogan is het beter om wat troepen achter de hand te hebben, en ook de Balkan is natuurlijk nog steeds niet bepaald een van de meest vreedzame Europese regio's.quote:Op woensdag 11 februari 2015 11:29 schreef sp3c het volgende:
[..]
klinkt superkut voor mevrouw mavrikou enzo maar misschien kan ze zich afvragen waarom Griekenland een kleine 1000 moderne gevechtstanks in dienst heeft en bv Nederland 0
schrap minimaal de helft van het defensiebudget en we kunnen praten
allicht maar mevrouw doet alsof Dijsselbloem hoogstpersoonlijk de verwarming heeft dichtgedraaid terwijl dat simpelweg het punt is waar de (voormalige) Griekse overheid besloot te bezuinigenquote:Op woensdag 11 februari 2015 20:09 schreef vaarsuvius het volgende:
[..]
Als ik de Balkan + Turkije, Syrië en Israel als buren had ipv Belgie en Duitsland zou ik ook meer dan 0 tanks willen.....
Hier kan ik de Grieken niet helemaal ongelijk geven
Vaak wel, maar gisteren of eergisteren was het in Athene eventjes kouder dan in Nederland met zelfs sneeuw. Ook al hebben ze in de winter wel vaak 15-20 graden. Dat geldt vooral voor de eilanden en Athene. Het noorden van Griekenland in het binnenland heeft meer een landklimaat met dus koudere winters.quote:Op woensdag 11 februari 2015 22:49 schreef arjan1112 het volgende:
Hoezo verwarming eigenlijk het is daar in de winter toch 15 graden?
En daar kan een burger uit Griekenland wat aan veranderen? Daar gaat het nou juist om. Je kan niet de griekse burgers die in armoede leven er de schuld van geven. Het is geen ze en wij. Als er een ze en een wij is dan zijn het wij (burgers van de wereld) en zij (elite van de wereld die de wereld deze ellende hebben bezorgd)quote:Op woensdag 11 februari 2015 20:14 schreef marsan het volgende:
[..]
Ons defensiebudget is mss niet eens zo heel veel lager, maar dus wel lager.
En wij liggen niet aan t geldinfuus.
Als ze zelf genoeg geld hebben, mogen ze van mij tig keer zoveel uitgeven aan defensie als ze zelf willen.
Als ze geen nagel hebben om hun kont te krabben is het een ander verhaal.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |