Misschien zijn mensen wel moe van alle (tegenstrijdige) informatie dat ze het niet meer op kunnen brengen.quote:Op vrijdag 6 februari 2015 13:57 schreef El_Matador het volgende:
Hey jongens, de reden voor dit topic was niet om lekker ruzie te gaan zitten maken.
Als mijn observatie niet klopt, hoor ik het graag, maar geef dan argumenten, gelul over racisme hoort hier echt niet thuis, doe dat per DM ofzo.
Dat ze wat niet meer op kunnen brengen? Argumenteren? Dat zou wel heul zwak zijn, niet?quote:Op vrijdag 6 februari 2015 14:04 schreef Baconbus het volgende:
[..]
Misschien zijn mensen wel moe van alle (tegenstrijdige) informatie dat ze het niet meer op kunnen brengen.
Danku hulpmod.quote:Op vrijdag 6 februari 2015 13:57 schreef El_Matador het volgende:
Hey jongens, de reden voor dit topic was niet om lekker ruzie te gaan zitten maken.
Als mijn observatie niet klopt, hoor ik het graag, maar geef dan argumenten, gelul over racisme hoort hier echt niet thuis, doe dat per DM ofzo.
Haha, zo was het niet bedoeld. Maar het was niet bepaald on-topic, dat was het punt.quote:
Wanneer gaat het hier wel on-topic? Als Pasen en Pinksteren op één dag vallen? Als de kalveren op het ijs dansen?quote:Op vrijdag 6 februari 2015 14:06 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Haha, zo was het niet bedoeld. Maar het was niet bepaald on-topic, dat was het punt.
Wat vind jij van de statements in de OP? Om het ontopic te houden...quote:Op vrijdag 6 februari 2015 14:07 schreef Lavenderr het volgende:
[..]
Wanneer gaat het hier wel on-topic? Als Pasen en Pinksteren op één dag vallen? Als de kalveren op het ijs dansen?
Dat ze het niet meer op kunnen brengen om er naast de dagelijkse gang van zaken echt dieper over na te denken, of idd over te discussiëren. Ik vind het ook jammer/zwak, maar dat lijkt me wel een realistische observatie. Veel mensen nemen alles voor kennisgeving aan, a là 'het zal wel' en gaan vervolgens weer door met hun eigen leven. En hier zomaar wat roepen komt sowieso niet heel doordacht over, dat lijkt me duidelijk. Maar makkelijk is wel. En dat is te merken.quote:Op vrijdag 6 februari 2015 14:05 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Dat ze wat niet meer op kunnen brengen? Argumenteren? Dat zou wel heul zwak zijn, niet?
En als je moe bent, zou ik ff pauze nemen ofzo? Zomaar wat schreeuwen is net zo dom als MSM-schapen die werkelijk alles wat de media produceren voor waar aannemen.
Ben het eens voor een groot gedeelte. Heb nu geen tijd om er echt diep op in te gaan, dat doe ik vanavond wel.quote:Op vrijdag 6 februari 2015 14:09 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Wat vind jij van de statements in de OP? Om het ontopic te houden...
Plus dat er in de middeleeuwen natuurlijk ook genoeg wetenschap gedaan werd (ook buiten de arabische landen waar het zelfs een hoogtepunt bereikte) het werd alleen redelijk verketterd... Dat is nu ook een beetje aan de gang vanuit andere hoek idd.quote:Op vrijdag 6 februari 2015 13:27 schreef Beathoven het volgende:
Entropie.
Ik ben geen doemdenker maar er was na de transitie van de Romeinse tijd naar wat we de vroege middeleeuwen noemen ook een duidelijke afwijzing van vooruitgang te zien. Men veranderde de hele levensfilosofie omdat men alles van de vorige tijd haatte en die kant lijkt 't ook op te gaan met 'het westen / kapitalisme / luxe. Alles wordt onder dezelfde paraplu gestopt. Ook al ligt het nu in andere oorzaken, alles waar op we tegenwoordig wetenschap op toepassen wordt per definitie afgeslacht. Als CNN ergens een fout maakt, maken ze 'altijd' en 'overal' fouten. Er wordt niet kritisch gekeken er wordt gewoon afgewezen. Alles bestaat per definitie niet zolang we 't zelf niet gezien hebben.
Er moet dus weer een periode komen van conservatisme, destructie en er met de pet naar gooien en vanuit daar kan weer een bloeiende periode komen van mensen die dat denken zat zijn.
Gelukkig blijven er altijd delen in de wereld die een geschiedenis van 't laatste hebben gehad en nu vooruit willen en de wetenschap omarmen.
Dat klopt, alleen bouwden de Romeinen voor die tijd vrij hi-tech. Van de samenstelling van uitstekend Romeins cement in gebouwen tot katapulten volgens goed technisch ontwerp (die uit de vroege middeleeuwen zogen) en romeinse badhuizen etc alles werd gewoon verbannen. Het leek wel alsof er een taboe kwam op alles waar de Romeinen ooit hun fundamenten op legden.quote:Op vrijdag 6 februari 2015 14:31 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
Plus dat er in de middeleeuwen natuurlijk ook genoeg wetenschap gedaan werd (ook buiten de arabische landen waar het zelfs een hoogtepunt bereikte) het werd alleen redelijk verketterd... Dat is nu ook een beetje aan de gang vanuit andere hoek idd.
Sinds wanneer zijn atheïsten nihilistischquote:Op vrijdag 6 februari 2015 14:52 schreef Ali_boo het volgende:
Als een self proclaimed atheïst hoor je nihilisme toe te juichen of niet?
Komt anders wel overeen met het atheïsme die ik kenquote:Op vrijdag 6 februari 2015 14:53 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
Sinds wanneer zijn atheïsten nihilistisch
Nihilisme kent vele vormen, maar geen daar van is specifiek atheïstisch. Het is vrij makkelijk om nihilist te zijn en atheïst maar het een sluit het ander niet uit.quote:Op vrijdag 6 februari 2015 14:58 schreef Ali_boo het volgende:
[..]
Komt anders wel overeen met het atheïsme die ik ken
Nihilism is the belief that all values are baseless and that nothing can be known or communicated. It is often associated with extreme pessimism and a radical skepticism that condemns existence. A true nihilist would believe in nothing, have no loyalties, and no purpose other than, perhaps, an impulse to destroy.
Als ik het verkeerd begrepen heb hoor ik het wel
Niet echt hoor, zolang je mening uit vanachter een computer ben je niet gevaarlijk..quote:Op vrijdag 6 februari 2015 12:56 schreef El_Matador het volgende:
Dat is gevaarlijk en imo ongewenst. Je doet er zowel serieuze waarheidsvinding als "BNW'ers" schade mee.
Dank voor je uitlegquote:Op vrijdag 6 februari 2015 15:03 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
Nihilisme kent vele vormen, maar geen daar van is specifiek atheïstisch. Het is vrij makkelijk om nihilist te zijn en atheïst maar het een sluit het ander niet uit.
Je kunt bijvoorbeeld prima geloven in een god en in het gegeven dat echte objecten niet bestaan. Dan ben je volgens het boekje een theistische metafysische nihilist
Was Tingo meen ik..quote:Op vrijdag 6 februari 2015 13:48 schreef Izzy73 het volgende:
[..]
Je verzint dingen, en nu wil je de vraag ontwijken.
Ik heb nooit gezegd dat TheGuyver een racist is.
Lukt je niet.. beide nietquote:Op vrijdag 6 februari 2015 15:14 schreef Salvad0R het volgende:
Pentagon Report: Secretly ‘Recruit or Hire Bloggers’
http://www.wired.com/2008/03/report-recruit/
gewoon opzoeken en tanden eruit hoeken bij die government trolls.
Het kwam in een BBC docu eens voorbij. Maar de Arabieren zaten ook in de Griekse bronnen. Alleen 't hart werd na de gouden eeuwen belangrijker geacht dan 't hoofd. Misschien was men wel net zo uitgekeken als men nu is Kortom.. weg met de wetenschap uit de Arabische wereld.quote:Op vrijdag 6 februari 2015 14:53 schreef Bosbeetle het volgende:
Ik ben nu een boek aan het lezen over de optica en het is inderdaad wel wonderbaarlijk hoevaak het wiel opnieuw uitgevonden werd en hoeveel er in de tijd "even" vergeten is. Maar gelukkig is vaak ook het vergeten van oude dogma's nodig om nieuwe wegen in te slaan. Voorbeeld uit mijn boek is euclidische optica waar vrij correct al breking en weerkaatsing van licht in wordt beschreven. Het gaat bijna helemaal verloren en de arabieren komen met eigen ideeën die niet helemaal lijken te kloppen. Daarna worden wat oude boeken van euclides en ptolemy terug gevonden en vertaald en vervolgens blijken de ideeën van de arabieren helemaal niet zo raar mits toegepast op wat andere al eerder bedachte dingen. Waren die stukken kennis niet even kwijt geweest hadden de arabieren nooit andere methodes proberen te verzinnen want het oude verhaal leek al te kloppen.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |