Klopt, daar zijn ze idd erg goed in.quote:Op dinsdag 3 februari 2015 12:09 schreef DustPuppy het volgende:
[..]
Dat is geen argument voor dit conflict.
Dat is meer om aan te tonen dat de Russen zelf erg goed zijn in het herschrijven van de geschiedenis.
WO2 was "De Grote Patriottistische Oorlog" en Stalin was de "Grote Leider" die het beste voor had met iedereen, terwijl Stalin net zo'n grote schurk was als Hitler.
quote:Op dinsdag 3 februari 2015 12:14 schreef Smack10 het volgende:
[..]
Ik sluit mijn ogen niet voor de rol van Rusland hierin...
quote:Waarom praat je daar nooit over aangezien je daarvan niet weg kijkt?
Alleen Rusland heeft dat.quote:Op dinsdag 3 februari 2015 10:38 schreef DustPuppy het volgende:
[..]
Met deze reactie klinkt het alsof jij niet gelooft in het idee van landen of überhaupt territoriale integriteit.
quote:Quiet Ukrainian town prepares to fight — or flee — as war creeps to its doorstep
[...]
Stashed hundreds of meters below ground is a weapons arsenal of more than 3 million arms, one of the largest in Europe. Created during the Soviet Union, much of what exists there (and the Ukrainian military is tight-lipped about what exactly is kept inside) are old Kalashnikov rifles and machine guns.
"But there are heavier weapons, too," a senior official in the Security Service of Ukraine (SBU) told Mashable this week. A military spokesperson denied access to the site for "intelligence reasons" but confirmed the SBU official's remarks.
If the rebels seized control of the cache, “it would change the game,” the official said. They have attacked it once before, but failed to take control over it.
[...]
twitter:NoahSneider twitterde op maandag 02-02-2015 om 23:36:45counterargument to 'arm Ukraine!' in a nutshell: "@ianbremmer: Q: If US arms Ukraine & Russia escalates, then what? Precisely. Bad idea." reageer retweet
twitter:shelomovskiy twitterde op dinsdag 03-02-2015 om 12:03:10Several busses with civilians could leave #Debaltseve today. The situation is relatively calm but we can see close combat as far as 3km away reageer retweet
De Russen hebben destijds zeker geleden. Welk volk niet immers?quote:Op dinsdag 3 februari 2015 11:56 schreef UpsideDown het volgende:
Hoe de Russen geleden hebben in wo2, nounounou.![]()
Dat hebben ze naderhand ruimschoots goedgemaakt door het oosten van Duitsland compleet van de kaart te vegen en Polen een maar honderd kilometer te verplaatsen in hun voordeel. We moeten niet medelijden met Rusland krijgen ofzo.
Obama zal niet veel doen de komende tijd, een nieuwe president mogelijk wel.quote:
Ja ze hebben erg geleden, Merkel moet ze nu Oekraïne geven om hun trauma goed te kunnen verwerken, en als dat niet genoeg is ook de Baltische staten.quote:Op dinsdag 3 februari 2015 12:55 schreef waht het volgende:
[..]
De Russen hebben destijds zeker geleden. Welk volk niet immers?
Ik heb overigens niet zozeer medelijden met Russen, Oekraïeners of welk volk dan ook. Maar ik wens iedereen een leven zonder oorlog, en een leven zonder onnodige ontberingen.
twitter:myroslavapetsa twitterde op dinsdag 03-02-2015 om 12:34:40Starting March 1, #Russia citizens will need to show foreign passports to enter #Ukraine, national IDs won't work at border - UA govt decree reageer retweet
De census 1897 cijfers kloppen niet in deze video. Men heeft de cijfers van het toenmalige Tavria gouvernaat gebruikt. Wat een gebied is wat veel groter is dan de Krim zelf.quote:
Poetin snapt zelf ook wel dat hij z'n tegoed bijna verspeeld heeft. Alleen de gebieden waar relatief veel etnische Russen in een niet-NAVO-land wonen vormen een doelwit.quote:Op dinsdag 3 februari 2015 12:58 schreef UpsideDown het volgende:
[..]
Ja ze hebben erg geleden, Merkel moet ze nu Oekraïne geven om hun trauma goed te kunnen verwerken, en als dat niet genoeg is ook de Baltische staten.
En Finland niet te vergetenquote:Op dinsdag 3 februari 2015 12:58 schreef UpsideDown het volgende:
[..]
Ja ze hebben erg geleden, Merkel moet ze nu Oekraïne geven om hun trauma goed te kunnen verwerken, en als dat niet genoeg is ook de Baltische staten.
Dit.quote:Op dinsdag 3 februari 2015 11:31 schreef waht het volgende:
[..]
Een vredesmacht zal er enkel voor zorgen dat beide partijen ademruimte krijgen, hun militaire middelen weer op orde kunnen stellen, en via andere wegen gaan bestrijden.
Dit eindigt op geen andere manier dan dat Rusland de facto de controle over de Krim en een deel van oost-Oekraïne krijgt. In feite hadden ze dat al, maar nu is de controle verder versterkt. Oekraïne is geen partij voor Rusland, en Oekraïne heeft geen bondgenoten die hun handen in het vuur willen steken. De EU is hopeloos ineffectief als politieke entiteit en de VS hebben wel andere zorgen. Sancties zullen Rusland niet doen terugtrekken, het maakt ze enkel sterker. Poetin zal de Russen die daar wonen tot het einde verdedigen.
En wat werkt dan wel? Is de enige werkbare optie dan om Poetin maar volledig zijn zin te geven?quote:Op dinsdag 3 februari 2015 14:00 schreef Cherna het volgende:
[..]
Dit.
Daarom dat ook dat staakt het vuren nooit zal werken. Het word door de partijen gebruikt om zich te bevoorraden en hun strategie uit te zetten. En om troepen te verplaatsen.
Je kunt natuurlijk spreken van een bezetting. Maar vergeet niet dat juist veel van die landen de Duitsers ondersteunden om Rusland een kopje kleiner te maken. En als je dan 20 miljoen Russen op je geweten hebt dan weet je dat je het niet makkelijk gaat krijgen als je dan die oorlog verliest. En dat Churchill er nog een schepje bovenop deed door te opperen om door te stoten richting Moskou dan weet je het wel.quote:Op dinsdag 3 februari 2015 09:55 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Dus omdat een groot aantal Oekraïners echte nazi's waren, was het niet meer dan terecht dat de Russen hun land bezetten na WOII?
Of het de enige werkbare optie is weet ik niet, maar dat er weinig anders voorhanden is spreekt voor zich. Het Westen mag dan sancties instellen, feitelijk willen de meeste landen er weinig aan doen. Duitsland wil zoals altijd economische belangen het zwaarst laten wegen, de rest van Europa weet dit en zal er grotendeels hetzelfde over denken.quote:Op dinsdag 3 februari 2015 14:05 schreef 99.999 het volgende:
[..]
En wat werkt dan wel? Is de enige werkbare optie dan om Poetin maar volledig zijn zin te geven?
Snap liever eens dat je reacties op mijn persoon aandoenlijk beginnen te worden.quote:Op dinsdag 3 februari 2015 11:01 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Meestal werkt het wel zo hoor. ik snap dat je het uit alle macht steunt maar noodzaak voor het Russische gedrag was er niet.
Wat wil je dan als het niet om een NAVO land gaat? Militair ingrijpen? Sancties helpen niet. Gesprekken voeren helpen ook al niet. Een vredesmacht zonder de Russen erbij te betrekken zal ook niet werken. Ik heb het al vaker gezegd. Volgens mij is er geen ontkomen aan dat je een tweedeling gaat krijgen. Helaas.quote:Op dinsdag 3 februari 2015 14:05 schreef 99.999 het volgende:
[..]
En wat werkt dan wel? Is de enige werkbare optie dan om Poetin maar volledig zijn zin te geven?
Daarom al dat ik ook al van mening was dat die sancties niet helpen. Alleen de kleinere ondernemer is de dupe. Alleen de olieprijs kan Rusland naar de afgrond brengen. Al is het dan nog maar de vraag of China dit toelaat. Want die hebben geen enkel belang in een Rusland vol met chaos en ellendequote:Op dinsdag 3 februari 2015 14:13 schreef waht het volgende:
[..]
Of het de enige werkbare optie is weet ik niet, maar dat er weinig anders voorhanden is spreekt voor zich. Het Westen mag dan sancties instellen, feitelijk willen de meeste landen er weinig aan doen. Duitsland wil zoals altijd economische belangen het zwaarst laten wegen, de rest van Europa weet dit en zal er grotendeels hetzelfde over denken.
Het kan best dat Oekraïne meer middelen als steun krijgt, maar dat zal nooit de middelen van Rusland evenaren. Als de EU een echte eenheid was hadden we Rusland aan de afgrond kunnen brengen. Helemaal als dat samenging met de lage olieprijzen van nu. Maar de EU is geen eenheid, en Poetin is zowel strategisch als agressief genoeg om te krijgen wat hij wil.
Je beloont dan één partij voor hun agressie. Je snapt toch ook wel dat dat bij "de andere kant" van het conflict niet te verkopen is? Het westen heeft haar nek uitgestoken voor Oekraïne en kan ze niet zomaar laten vallen.quote:Op dinsdag 3 februari 2015 14:17 schreef Cherna het volgende:
[..]
Wat wil je dan als het niet om een NAVO land gaat? Militair ingrijpen? Sancties helpen niet. Gesprekken voeren helpen ook al niet. Een vredesmacht zonder de Russen erbij te betrekken zal ook niet werken. Ik heb het al vaker gezegd. Volgens mij is er geen ontkomen aan dat je een tweedeling gaat krijgen. Helaas.
Nou ja, het is niet meer dan de realiteit. Ik ben tegen die agressie van de Russen dus zie ik dit niet als beloning. Het westen hoeft Kiev toch niet te laten vallen als het om een federatie gaat? Het volk zal uiteindelijk wel bepalen waar men voor kiest zolang je bij een tweedeling vrij bent om te wonen waar je wilt. Dat moet dan wel een uitgangspunt zijn.quote:Op dinsdag 3 februari 2015 14:39 schreef 99.999 het volgende:
[..]
Je beloont dan één partij voor hun agressie. Je snapt toch ook wel dat dat bij "de andere kant" van het conflict niet te verkopen is? Het westen heeft haar nek uitgestoken voor Oekraïne en kan ze niet zomaar laten vallen.
Overigens leggen de huidige zeer bescheiden sancties samen met de lage olieprijs de Russische economie al behoorlijk plat, dus in die zin vind ik je conclusie dat sancties niet helpen wat voorbarig.
Sancties zijn sowieso een dramatisch middel. Maar goed, het is erg makkelijk in te stellen en dat vinden politici wel zo fijn. Hoe dan ook moeten deze sancties meer gericht zijn op de oligarchen die Poetin echt nodig heeft, en zo min mogelijk op normale Russen, alhoewel dat tot op zekere hoogte onvermijdelijk is.quote:Op dinsdag 3 februari 2015 14:51 schreef Cherna het volgende:
Sancties opgelegd op Duitsland na WW1 hebben juist averechts gewerkt zodat idioten aan de macht komen omdat het volk niets meer heeft. Gevolg WW2. Poetin is een idioot. Maar wat zit er nog meer in het Kremlin? Mogelijk word het van kwaad tot erger. Want Poetin heeft natuurlijk ook zijn adviseurs.
Daar ben ik het mee eens.quote:Op dinsdag 3 februari 2015 15:00 schreef waht het volgende:
Hoe dan ook moeten deze sancties meer gericht zijn op de oligarchen die Poetin echt nodig heeft,
Half zijn zin geven (hem de Krim geven). Beide partijen moeten hun verlies nemen, Rusland verliest Oekraïne als mattie en uit zijn invloedssfeer, en Oekraïne verliest de Krim (die het eerder had gekregen). Goede deal lijkt me, beter dan naar de wapens grijpen.quote:Op dinsdag 3 februari 2015 14:05 schreef 99.999 het volgende:
[..]
En wat werkt dan wel? Is de enige werkbare optie dan om Poetin maar volledig zijn zin te geven?
Misschien heeft Frau Merkel nog ergens een 2e Lenin zitten..quote:Op dinsdag 3 februari 2015 15:00 schreef waht het volgende:
[..]
Sancties zijn sowieso een dramatisch middel. Maar goed, het is erg makkelijk in te stellen en dat vinden politici wel zo fijn. Hoe dan ook moeten deze sancties meer gericht zijn op de oligarchen die Poetin echt nodig heeft, en zo min mogelijk op normale Russen, alhoewel dat tot op zekere hoogte onvermijdelijk is.
Ik denk niet dat dit geaccepteerd gaat worden en zeker niet door de opstandelingen, die nu in de krant hebben kunnen lezen dat ze uitgeroeid moeten worden....quote:Op dinsdag 3 februari 2015 15:19 schreef UpsideDown het volgende:
[..]
Half zijn zin geven (hem de Krim geven). Beide partijen moeten hun verlies nemen, Rusland verliest Oekraïne als mattie en uit zijn invloedssfeer, en Oekraïne verliest de Krim (die het eerder had gekregen). Goede deal lijkt me, beter dan naar de wapens grijpen.
Autonomie geven aan de oblasten Donetsk en Luhansk zodat ze lekker Russisch kunnen brallen en de wapens neerleggen.quote:Op dinsdag 3 februari 2015 15:35 schreef DUTCHKO het volgende:
[..]
Ik denk niet dat dit geaccepteerd gaat worden en zeker niet door de opstandelingen, die nu in de krant hebben kunnen lezen dat ze uitgeroeid moeten worden....
En zich vervolgens aansluiten bij Rusland....quote:Op dinsdag 3 februari 2015 15:38 schreef UpsideDown het volgende:
[..]
Autonomie geven aan de oblasten Donetsk en Luhansk zodat ze lekker Russisch kunnen brallen en de wapens neerleggen.
Waarom? Doe je het op deze manier dan is het over. Rusland is geen partij in deze (volgens hunzelf) dus als er een dergelijke overeenkomst word gemaakt dan is het uit met de "pret".quote:Op dinsdag 3 februari 2015 15:42 schreef ZOA het volgende:
Nu hoort er een slimme aap te zijn die zegt 'Rusland kan daar ook NEE tegen zeggen"
Dat zou helemaal mooi zijn, hoeft Kiev die puinhoop niet meer op te ruimen.quote:Op dinsdag 3 februari 2015 15:40 schreef ZOA het volgende:
[..]
En zich vervolgens aansluiten bij Rusland....
Ik vermoed dat dat niet zal gebeuren... autonome oblasten onder Kiev betekend meer invloed in Kievquote:Op dinsdag 3 februari 2015 15:45 schreef UpsideDown het volgende:
[..]
Dat zou helemaal mooi zijn, hoeft Kiev die puinhoop niet meer op te ruimen.
Ja dat is erg "handig". Geef je meteen de Russen een goed excuus om Europa aan te vallen of direct de olie en gas kraan dicht te draaien....wat een onzin suggestie....quote:Op dinsdag 3 februari 2015 15:48 schreef UpsideDown het volgende:
Merkel moet gewoon dreigen met een burgeroorlog in Rusland door de oppositie te bewapenen, eens kijken of hij dan nog zo kan lachen. Als we willen kunnen we Rusland helemaal kapot maken, alleen doen we dat niet want het is niet in ons eigen voordeel.
De EU tegen elkaar uitspelen is dan ook niet zo moeilijk.quote:Op dinsdag 3 februari 2015 14:13 schreef waht het volgende:
[..]
Of het de enige werkbare optie is weet ik niet, maar dat er weinig anders voorhanden is spreekt voor zich. Het Westen mag dan sancties instellen, feitelijk willen de meeste landen er weinig aan doen. Duitsland wil zoals altijd economische belangen het zwaarst laten wegen, de rest van Europa weet dit en zal er grotendeels hetzelfde over denken.
Het kan best dat Oekraïne meer middelen als steun krijgt, maar dat zal nooit de middelen van Rusland evenaren. Als de EU een echte eenheid was hadden we Rusland aan de afgrond kunnen brengen. Helemaal als dat samenging met de lage olieprijzen van nu. Maar de EU is geen eenheid, en Poetin is zowel strategisch als agressief genoeg om te krijgen wat hij wil.
Jahoor, moeten ze vooral proberen.quote:Op dinsdag 3 februari 2015 16:02 schreef DUTCHKO het volgende:
[..]
Ja dat is erg "handig". Geef je meteen de Russen een goed excuus om Europa aan te vallen of direct de olie en gas kraan dicht te draaien....wat een onzin suggestie....
Duitsland en Rusland zijn goede handelspartners, die gaan elkaar niet onnodig dwarszitten.quote:Op dinsdag 3 februari 2015 15:48 schreef UpsideDown het volgende:
Merkel moet gewoon dreigen met een burgeroorlog in Rusland door de oppositie te bewapenen, eens kijken of hij dan nog zo kan lachen. Als we willen kunnen we Rusland helemaal kapot maken, alleen doen we dat niet want het is niet in ons eigen voordeel.
Blijkbaar kan NAVO ook niet zo erg veel beginnen dan wat rondjes vliegen in Polen...quote:Op dinsdag 3 februari 2015 16:06 schreef UpsideDown het volgende:
[..]
Jahoor, moeten ze vooral proberen.![]()
Rusland weet zelf donders goed dat het niks tegen de NAVO kan beginnen, en het kan geen kwaad om dat publiekelijk even te melden.
Hoezo niet? De NAVO hoeft helemaal nog niet in actie te komen want Oekraïne zit er niet bij.quote:Op dinsdag 3 februari 2015 16:10 schreef ZOA het volgende:
[..]
Blijkbaar kan NAVO ook niet zo erg veel beginnen dan wat rondjes vliegen in Polen...
Owja en het melden van Russische troepenbewegingen in Rusland en hoe schandalig dat wel niet is
Net als de Navo weinig tegen Rusland kan beginnen zonder enorme verliezen te lijden.....denk eens even na zeg....west Europa is een enorm geconcentreerd gebied qua bevolking....zware bommen, laat staan nukes, zullen heel west Europa binnen no time ontvolken. Denk je nu echt dat de EU dit ambieeert????quote:Op dinsdag 3 februari 2015 16:06 schreef UpsideDown het volgende:
[..]
Jahoor, moeten ze vooral proberen.![]()
Rusland weet zelf donders goed dat het niks tegen de NAVO kan beginnen, en het kan geen kwaad om dat publiekelijk even te melden.
A) beste keuze voor iedereen.quote:Op dinsdag 3 februari 2015 16:27 schreef UpsideDown het volgende:
Kies maar:
a) opdeling van Oekraïne
b) oorlog met Rusland
c) ogen dicht doen en hopen dat de rebellen de wapens neerleggen en de Russen terugtrekken
Ik denk dat Rusland sws niet NAVO landen gaat aanvallen, en al helemaal niet de EU. Ze kunnen wellicht veel schade aanrichten, maar het is dan een kwestie van tijd voor het Kremlin een parkeerplaats is en Europa + VS de Russische Federatie heeft ingenomen. Met die gevolgen in hun achterhoofd zullen ze dat niet gaan doen.quote:Op dinsdag 3 februari 2015 16:45 schreef DUTCHKO het volgende:
[..]
Net als de Navo weinig tegen Rusland kan beginnen zonder enorme verliezen te lijden.....denk eens even na zeg....west Europa is een enorm geconcentreerd gebied qua bevolking....zware bommen, laat staan nukes, zullen heel west Europa binnen no time ontvolken. Denk je nu echt dat de EU dit ambieeert????
"Jamaar dan belonen we de Russen voor hun agressiequote:
quote:'In Marioepol is helemaal niets meer'
Pro-Russische separatisten zijn waarschijnlijk verantwoordelijk voor twee recente raketaanslagen in Oost-Oekraïne waarbij in totaal 41 doden vielen, onder wie twee kinderen. Dat meldt Human Rights Watch na een eigen onderzoek in Oost-Oekraïne.
De organisatie doelt onder meer op een aanslag van 24 januari in Marioepol toen 29 burgers om het leven kwamen bij een raketaanval, onder meer in de buurt van een school. "Het lijkt erop dat de granaat explodeerde op de binnenplaats. Alle ramen zijn eruit geblazen", zegt een van de onderzoekers van Human Rights Watch.
Een moeder verloor bij die aanslag haar dochter van 2. "Een buurman droeg haar in zijn armen. Ze zat onder het bloed", vertelt ze. "Ze miste een oog en haar andere oog en buik zaten helemaal onder bloed. Voordat ze bij het ziekenhuis aankwam, was ze al overleden."
De Grad-raketten raakten ook huizen, winkels en een markt. Een getuige omschrijft de situatie: "Er lagen overal lichamen. Bij een meisje was het hoofd helemaal kapot. Een raket viel bovenop de markt, die totaal verwoest is. Er is hier helemaal niets meer."
Onderzoekers van Human Rights Watch stellen vast dat zowel Oekraïense regeringstroepen als pro-Russische rebellen onnodig mensenlevens in gevaar brengen. Beide partijen plaatsen militaire doelwitten in drukbevolkte gebieden en vuren granaten af op woonwijken. Dat is in strijd met het internationale recht.
"Beide partijen zouden het gebruik van die wapens moeten afkeuren", zegt de onderzoeker.
Het geweld in het oosten van Oekraïne is de laatste weken weer opgelaaid, na een periode van relatieve rust. In januari zijn er in totaal 341 doden gevallen bij de gevechten.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |