Ja het is lastig om een nieuwe strategie te proberen he, maar oefening baart kunst.quote:Op dinsdag 6 januari 2015 17:16 schreef TvhN het volgende:
[..]
Veel plezier!
[..]
Die strategie probeer ik nu ook te hanteren, maar wat heb ik hier nog een moeite mee.Is ook wel logisch gezien ik het een hele tijd heel anders heb geprobeerd.
Ik ga dat boek maar eens bestellen. Gisteren ging het erg matig, vandaag weer een stuk beter. Ik probeer nu niet te veel te analyseren waarom het gisteren matig ging en vandaag goed, maar dat is lastig.quote:Op woensdag 7 januari 2015 19:05 schreef duracellkonijntje het volgende:
[..]
Ja het is lastig om een nieuwe strategie te proberen he, maar oefening baart kunst.![]()
Op zich ook logisch. Je nervositeit wordt veroorzaakt door overbelaste zenuwen, kun je ze beter rust geven door het je maar te laten gebeuren.
Mijn psychiater zei dat je ook een teveel aan melatonine kan slikken waardoor je een averechts effect hebt. Misschien een lagere dosis proberen?quote:Op donderdag 8 januari 2015 07:26 schreef ChildoftheStars het volgende:
Even een vraagje, wat doen jullie om beter te slapen. Momenteel slaap ik gemiddeld vier á vijf uur en ben inmiddels weer helemaal uitgeput. Ik heb een tijdje temazapan geslikt (maar na een week mee gestopt ivm gewenning) en heb nu melatonine gekregen: hierbij heb ik het idee nog slechter te slapen :S Ik ben inmiddels half dood van vermoeidheid
Melatonine gebruik ik om snel in te slapen, echter als ik wakker wordt ben ik wel altijd heel erg duf. 4 tot 5 uur is ook erg weinig, dat is het absolute minimum. Probeer gewoon wat eerder naar bed te gaan.quote:Op donderdag 8 januari 2015 07:26 schreef ChildoftheStars het volgende:
Even een vraagje, wat doen jullie om beter te slapen. Momenteel slaap ik gemiddeld vier á vijf uur en ben inmiddels weer helemaal uitgeput. Ik heb een tijdje temazapan geslikt (maar na een week mee gestopt ivm gewenning) en heb nu melatonine gekregen: hierbij heb ik het idee nog slechter te slapen :S Ik ben inmiddels half dood van vermoeidheid
Het is wel leuk om te lezen en bevestigt eigenlijk de hele gedachte achter mediteren, namelijk dat die zaken toch wel komen en gaan, waarom druk maken? Als je je goed voelt vraag je je ook niet angstvallig af waarom, maar om een of andere reden wel als je je slecht voelt.quote:Op woensdag 7 januari 2015 19:27 schreef TvhN het volgende:
[..]
Ik ga dat boek maar eens bestellen. Gisteren ging het erg matig, vandaag weer een stuk beter. Ik probeer nu niet te veel te analyseren waarom het gisteren matig ging en vandaag goed, maar dat is lastig.
Hoe is het gisteravond bij jou gegaan?
Ik gebruik al 5 jaar Seroquel/Quatiapine voor het inslapen/doorslapen. Werkt als een tietquote:Op donderdag 8 januari 2015 07:26 schreef ChildoftheStars het volgende:
Even een vraagje, wat doen jullie om beter te slapen. Momenteel slaap ik gemiddeld vier á vijf uur en ben inmiddels weer helemaal uitgeput. Ik heb een tijdje temazapan geslikt (maar na een week mee gestopt ivm gewenning) en heb nu melatonine gekregen: hierbij heb ik het idee nog slechter te slapen :S Ik ben inmiddels half dood van vermoeidheid
Het is voorgeschreven door mijn psychiater, omdat ik in eerste instantie inslaapproblemen had en een lagere dosis niet werkte. Maar een averechts effect heeft het zeker, voor mijn gevoel word ik er alleen maar meer wakker vanquote:Op donderdag 8 januari 2015 09:25 schreef kvd het volgende:
[..]
Mijn psychiater zei dat je ook een teveel aan melatonine kan slikken waardoor je een averechts effect hebt. Misschien een lagere dosis proberen?
Dat is wel heel erg fijn voor je! Slapen is echt een wondermiddel somsquote:Op donderdag 8 januari 2015 09:29 schreef Donnie-Brasco het volgende:
Na een aantal dagen weer eens een nacht gehad waar ik geen last had van angst. Lekker geslapen en dat scheelt toch wel een hoop.
[..]
Voor mijn idee ga ik al vroeg naar bed (meestal klim ik er tegen tien uur, half elf in), eerder heb ik ook een tijdje geprobeerd wat later te gaan, zodat ik echt moe was (uur of één), maar het maakt beide niet uit. Voor het slapen gaan, gaan inderdaad de beeldschermen uit, boekje erbij...quote:Melatonine gebruik ik om snel in te slapen, echter als ik wakker wordt ben ik wel altijd heel erg duf. 4 tot 5 uur is ook erg weinig, dat is het absolute minimum. Probeer gewoon wat eerder naar bed te gaan.
Alle tablets en mobiels wegleggen en kopje thee drinken voor je gaat slapen. Dat zijn dingen die mij rustiger maken en helpen in slaap te vallen. Misschien een beetje lezen terwijl je in bed ligt, maar geen serieuze dingen... Gewoon ontspanning.
Oxazepam heb ik ook gehad: wondermiddel, iets te sterk voor mequote:Ik heb wel eens oxazepam genomen, maar ook dit moet je niet teveel nemen (krijg je alleen op voorschrift natuurlijk)
Over seroquel heb ik het inderdaad al gehad met de psychiater. Zij vond het een minder goed idee omdat ik al veel last heb van nachtmerries en je blijkt ervan te kunnen gaan dromen en ik omdat je ervan kan aankomen. Al heb ik van anderen inderdaad goede verhalen gehad.quote:Op donderdag 8 januari 2015 10:30 schreef Poesopstokje het volgende:
[..]
Ik gebruik al 5 jaar Seroquel/Quatiapine voor het inslapen/doorslapen. Werkt als een tiet
Ik lag hiervoor rond 20.00/21.00 op bed, zodat ik rond 01.00 ongeveer sliep en toch ''nog'' 6 uurtjes slaap had per nacht.
Mijn psychiater is een groot voorstander van Seroquel gebruik als slaapmiddel.
Wel de kortdurende versie, niet de XR.
Geen idee, ik gebruik het ook tegen de nachtmerriesquote:Over seroquel heb ik het inderdaad al gehad met de psychiater. Zij vond het een minder goed idee omdat ik al veel last heb van nachtmerries en je blijkt ervan te kunnen gaan dromen en ik omdat je ervan kan aankomen. Al heb ik van anderen inderdaad goede verhalen gehad.
Maar ik ben ook een beetje moeilijk met slaapmiddelen. Inmiddels zijn meerdere geprobeerd, maar ik blijf dan de hele dag moe ervan; ze werken iets te goed en te lang bij me.
Ik moet gewoon niet zeuren dus en doorgaan.
Welkom bij het matig libido clubje.quote:Op donderdag 8 januari 2015 11:02 schreef Poesopstokje het volgende:
[..]
Geen idee, ik gebruik het ook tegen de nachtmerriesIk kan niet zeggen dat dat erger is geworden. Alleen de hypnagogische hallucinaties zijn er door geremd, dat is weer de ''anti psychotica'' kant van het middel.
Gewichtstoename kan ik me ook niet meer herinneren, maar dat zal wel hebben meegevallen.
De enige flinke bijwerking is het verlaagd libido, bij mij zeg maar 0,0![]()
Maar zonder slaap ik niet, dus ik ben er blij mee en neem de bijwerkingen maar op de koop toe.
quote:Op donderdag 8 januari 2015 11:46 schreef duracellkonijntje het volgende:
[..]
Welkom bij het matig libido clubje.
Mag ik daar ook bij?quote:Op donderdag 8 januari 2015 11:46 schreef duracellkonijntje het volgende:
[..]
Welkom bij het matig libido clubje.
Is er ook een clubje voor mensen die er geen (meer) hebbenquote:Op donderdag 8 januari 2015 11:46 schreef duracellkonijntje het volgende:
[..]
Welkom bij het matig libido clubje.
Breng je veel tijd door op je bed of in je kamer (overdag)? Het schijnt zo te zijn dat als je bijvoorbeeld veel op je bed zit, je lichaam eraan gewend raakt dat dat niet is om in te slapen. Als je alleen slaapt in je bed, is het liggen in je bed een cue voor bedtijd. Dus ook lang wakker liggen in bed wordt afgeraden. Beter kun je dan even uit je bed stappen en gaan lezen of iets anders doen dat niet te intensief is.quote:Op donderdag 8 januari 2015 07:26 schreef ChildoftheStars het volgende:
Even een vraagje, wat doen jullie om beter te slapen. Momenteel slaap ik gemiddeld vier á vijf uur en ben inmiddels weer helemaal uitgeput. Ik heb een tijdje temazapan geslikt (maar na een week mee gestopt ivm gewenning) en heb nu melatonine gekregen: hierbij heb ik het idee nog slechter te slapen :S Ik ben inmiddels half dood van vermoeidheid
Ben ik erin getrapt?quote:Hoewel Z-slaapmiddelen, zoals zolpidem en zopiclon de meest voorgeschreven slaapmiddelen ter wereld zijn, werken deze middelen nauwelijks beter dan een placebo. De effectiviteit van deze groep slaapmiddelen is overschat geweest en de bijwerkingen onderschat door publicatiebias.
Dan wil ik ook lid wordenquote:Op donderdag 8 januari 2015 12:26 schreef ChildoftheStars het volgende:
[..]
Is er ook een clubje voor mensen die er geen (meer) hebben
Wel goed dat je nu de juiste diagnose hebt (hopelijk dan). Vetgedrukte overkwam mij ookquote:Op donderdag 8 januari 2015 13:57 schreef kuolema het volgende:
Ik heb net de uitslag van het autismeonderzoek gekregen. Ik heb nu de diagnose ASS, die die van persoonlijkheidsstoornis vervangt. Dat betekent dat ik stop bij de psycholoog waar ik nu gesprekken mee heb, wat ik wel jammer vind want ik mag hem wel. Weer andere hulpverlenersQua behandeling staat psycho-educatie bij een spv op de planning ... nadat de 15 wachtenden voor mij aan de beurt zijn geweest
Ik zou wachten tot de 6 weken gebruiken en dan 'evalueren'. Meestal zie je dan pas wat voor effect het heeft.quote:Op donderdag 8 januari 2015 12:04 schreef RBWO het volgende:
[..]
Mag ik daar ook bij?. 'Gelukkig' geen vriendin dus erg veel last heb ik er niet van.
Net bij de huisarts vandaan. Toch weer wat oxazepam voorgeschreven gekregen.
Verder mag ik zelf besluiten of ik mijn Citalopram ophoog naar 20mg. Dit omdat ik voor mijn gevoel sinds begin deze week een 'extra' dipje heb. Dit kan er mee te maken hebben dat ik een maand lang extreem veel angst, hyperventilatie, onwerkelijk gevoel had en ik nu iets kalmer word dus dat ik daaraan moet wennen oid.
Slik nu 3,5 week 10mg.
Dus mag kiezen, of toch even doorgaan met 10mg of ophogen. Keus Is aan mij.. Wat nu
Misschien heb ik over een half jaar toch ineens weer borderline, wie weetquote:Op donderdag 8 januari 2015 14:01 schreef magnetronkoffie het volgende:
[..]
Wel goed dat je nu de juiste diagnose hebt (hopelijk dan). Vetgedrukte overkwam mij ook
Ik stopte bij mn psycholoog en werd doorgestuurd naar een FACT (alleen psycho-educatie kreeg ik pas nadat ik zelf op zoek was gegaan, dus wel beter dat jij dat 'automatisch' krijgt. En welkom in de wereld van de wachtlijsten)
Edit: Ik weet niet wat ik heb, maar ik ben zo rete-moe de afgelopen dagen
Weet van gekheid niet wat ik daaraan moet doen, loop een beetje vast in mn hoofd (maar misschien dat dit meer in het autismetopic thuis hoort)
Heb ik ook heel lang uitgesteld, maar heb er nu wel weer zin in, dus stress hem behoorlijk hierom. Maarja, ik ben niet perfect, dat zal ze maar moeten accepteren.quote:Op donderdag 8 januari 2015 11:49 schreef Poesopstokje het volgende:
[..]![]()
![]()
Nu heb ik gelukkig geen partner en/of behoefte aan seks, dat scheelt enorm
Welkom bij het clubje!quote:Op donderdag 8 januari 2015 12:04 schreef RBWO het volgende:
[..]
Mag ik daar ook bij?. 'Gelukkig' geen vriendin dus erg veel last heb ik er niet van.
Wat niet is kan nog komen, maar we kunnen het huidige clubje wel wat verbreden.quote:Op donderdag 8 januari 2015 12:26 schreef ChildoftheStars het volgende:
[..]
Is er ook een clubje voor mensen die er geen (meer) hebben
Het FACT is er zeg maar voor de wat meer "hopeloze gevallen" (zoals ik dusquote:Op donderdag 8 januari 2015 14:09 schreef kuolema het volgende:
[..]
Misschien heb ik over een half jaar toch ineens weer borderline, wie weet
Wat houdt FACT in? Wachtlijsten ben ik gewend hoor
Als je te veel doet: lekker lang slapen. Als je te weinig doet, waar je soms ook moe van wordt: gaan wandelen of sporten. Als je niets anders doet dan normaal: probeer allebei?
Lijstjes doen wonderenquote:Op donderdag 8 januari 2015 14:29 schreef magnetronkoffie het volgende:
[..]
Het FACT is er zeg maar voor de wat meer "hopeloze gevallen" (zoals ik dus), ze zijn multi-disciplinair (het is als het ware net een soort huisartsenpraktijk, maar dan ipv een HA met spv-ers, een psycholoog, een psychiater, een maatschappelijk werker (zoiets) en nog een paar anderen, alles onder 1 dak zodat de lijnen kort zijn en er snel ingegrepen kan worden mocht het mis gaan).
Das eigenlijk ook vooral voor mensen bij wie de problemen multi-disciplinaire zorg vereisen (zoiets) omdat de problematiek zich over meerdere gebieden uitstrekt.
Ik denk trouwens dat ik moe word van al dat gedenk van mij ofzo, ik moet nog zoveel (kleine) dingetjes doen maar weet niet waar te beginnen.
Goed bezig, hoor. Ik zou inderdaad binnenkort eerlijk vertellen over de angst. Kans is groot dat ze er begrip voor heeft.quote:Op vrijdag 9 januari 2015 09:47 schreef duracellkonijntje het volgende:
Right, vannacht bij dat meisje geslapen. Nog niks 'gedaan', kon totaal niet slapen (misschien een dik uur ofzo), maar voel me toch wel lekker. Wonderbaarlijk hoe mijn nervositeit en gejaagdheid verdwijnt als ik bij haar ben, gekte.
Waarom ik niet sliep, wellicht een combi van nervositeit en een nieuw bed. Ik denk dat door een paar mindere ervaringen door mijn kutlibido en hoe die angst gegroeid is over de tijd dit erg diep zit momenteel. Het voelt echt als een aanslag op mijn mannelijkheid ofzo. Maar zoals gebruikelijk is de kans groot dat het reuze meevalt. Ik hoop het. Ik weet wel dat de enige manier om er overheen te komen het gewoon doen is en er eerlijk tegen haar over zijn. Of ze accepteert het, of niet.. Anders zijn er altijd nog andere opties. Nu eerst maar met project bezig op 1.5 uur pitten. Genieten.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |