abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_147030908
Tip 1:
Doe een analyse op je uitgaven, wat is de grootste kostenpost?
Eten is dit namelijk niet. Ik koop voor ongeveer 200 euro bij de supermarkt van de 1000 euro die ik uitgeef per maand. Dit is inclusief niet-eetbare producten als wasmiddel e.d. Per avondmaal geef ik zo'n 4 euro uit.

Ben je zuinig (zonder alles naar C merken te gooien) dan geef je 250 euro uit.
Dat is gelijk aan 1 avondje minder uit in de maand.
Is het dus totaal niet waard.

[ Bericht 0% gewijzigd door MouzurX op 26-11-2014 19:24:26 ]
When I get sad, I stop being sad and just be awesome instead.
  woensdag 26 november 2014 @ 19:22:43 #152
152789 karr-1
One man can make a difference
pi_147031224
Met 2 personen en 1 kat zijn wij per maand tussen de 300 en 400 aan boodschappen kwijt. Meestal gewoon huismerken etc, soms een A merk. Vooral letten op aanbiedingen etc

We gaan naar 1 supermarkt, 1 keer per week. Door de week heen koop ik soms nog dingen die ik mis of die op zijn, maar dat valt best mee.
Op zondag 22 november 2015 20:44 schreef Bart2002 het volgende:
"Je bent wel een ongelooflijk eigenwijs pijpje drop."
pi_147032139
Een aantal dingen hierboven vallen wel op:

- de tegenstand tegen diepvriesgroente. De term 'vers' wordt nogal als belangrijk gezien. Onzin natuurlijk want als je groente snel invriest na de oogst, heb je heerlijke groente. Ik koop ook liever verse spinazie dan zon diepvriesblok, maar dat komt puur door de bewerking

- Goedkoop is niet per se ongezond en duur ook niet automatisch gezond. Leuk dat iemand 500 euro in de maand kwijt is, maar als je dat besteed en gesneden groentes, pakjes en kant en klare sausjes dan is dat zeker niet gezonder. En dat is waarschijnlijk ook grotendeels de reden als je zoveel uitgeeft aan voedsel. Je eet niet elke dag 6 euro aan vlees.

TS bezuinigd op de verkeerde manier, maar het is onzin dat goedkoop ook slecht betekent.

Trouwens hierboven: waarom 50 euro aan vlees bij de slager halen om vervolgens in de vriezer te flikkeren en uit te laten drogen? Ga dan wat vaker langs.
Eerst denken, dan typen
pi_147032394
quote:
99s.gif Op dinsdag 25 november 2014 16:49 schreef bijdehand het volgende:

[..]

Waar bemoei jij je nou weer mee, kloteklapper?
Ja idd beetje bemoeiziek deze TS. Ik bepaal zelf wel waar ik m'n geld aan uitgeef, heb geen schulden, ok dank je gr gr.
Hallon!
  woensdag 26 november 2014 @ 20:19:14 #155
64670 Dagonet
Radicaal compromist
pi_147033494
Besparen? Begin dan eerst met je eigen potjes kruiden op de vensterbank of in de tuin. Dat scheelt je al tientallen euro's op jaarbasis aan smaakmakers alleen. Bak je eigen brood, een kilo bloem heb je al voor veertig cent, wat zout, water en gist erbij en wat geduld en klaar ben je, scheelt ook weer ettelijke euro's per maand.

Ik zit op gemiddeld 3 euro pp per dag voor ons tweeën voor avondeten volgens mij en dat zijn verse groenten en vlees van de slager. Ik eet liever wat minder vlees maar goede kwaliteit dan meuk van de supermarkt.
Zakjes? Pakjes? Die komen maar weinig voor hier, het is vaak net zo simpel om het zelf te maken. Totale boodschappen zullen op 400, 450 per maand zitten voor ons .
Op woensdag 24 sept. 2008 schreef Danny het volgende:
Dagonet doet onaardig tegen iedereen. Je bent dus helemaal niet zo bijzonder als je denkt...
Mijn grootste bijdrage aan de FP.
pi_147033812
quote:
0s.gif Op woensdag 26 november 2014 19:12 schreef sjorsie1982 het volgende:

[..]

WIj zitten voor 5 personen (3 kinderen) op 450 EUR/maand incl schoon en verzorgingsproducten.

10 euro per dag per persoon is echt schrikbarend veel! :o
Ja, het klinkt als 'best veel' maar zo gek eet ik niet. Als ontbijt een handje rauwe amandelen. Haat ontbijten en hier haal je megaveel energie uit. Lunch meestal een stukje vis, vaak zalm die ik dan rauw eet, met een salade of soepje. Gezond en weinig bereidingstijd tussen het werk door. S-avonds kook ik wel uitgebreid, met wederom veel groente en ca. 250-350 gram vlees. Dat kan van alles zijn, een goedkopere karbonade of een duurdere ribeye. Lijkt misschien veel, maar ik eet geen pasta, rijst of aardappelen etc. dus dat compenseer je met meer van de rest.

Tussendoor een soepje of omelet of iets anders kleins, veel fruit en qua snacks regelmatig vleeswaren - ham, kipfilet, kalkoen. Olijven en tafelzuren idem.

Dranken: water en regelmatig een wijntje. Geen sapjes of cola. Koffie alleen buitenshuis.
pi_147035443
quote:
1s.gif Op dinsdag 25 november 2014 17:19 schreef Me_Wesley het volgende:

[..]

Albert _O_

En ze nemen de lege kratten en flessen ook nog eens mee.

Voor mij nooit meer kutten met karren, gesjouw, en tijdsverlies in de supermarkt :Y
^O^

Wat hij per maand uitgeeft, red ik het per week nog geeneens mee
pi_147036733
Als ik via Albert bestel, geef ik een stuk minder uit, omdat ik geen rotzooi als koeken, snoep of chips koop. In de supermarkt als je voor het eten gaat, is de verleiding toch groter.
pi_147040143
quote:
0s.gif Op woensdag 26 november 2014 19:44 schreef Piger het volgende:

- Goedkoop is niet per se ongezond en duur ook niet automatisch gezond. Leuk dat iemand 500 euro in de maand kwijt is, maar als je dat besteed en gesneden groentes, pakjes en kant en klare sausjes dan is dat zeker niet gezonder. En dat is waarschijnlijk ook grotendeels de reden als je zoveel uitgeeft aan voedsel. Je eet niet elke dag 6 euro aan vlees.

6 euro vlees zit je met 2 personen in ieder geval zo aan. 200 gram biologische kip zit al rond de 5 euro, betere stukken rund e.d. daar nog een stukje boven. Itt anderen in dit topic heb ik liever ook wat meer dan 75 gr. vlees trouwens.

Wijn en goede koffie doen ook een duit in het zakje. In het weekend 's avonds wat fijne kaas of hapjes etc. 500 euro of meer uitgeven zit hem echt niet in kant-en-klaar troep of 'pakjes', eerder in luxere producten.

Goedkoop is inderdaad niet per se ongezonder, maar vaak wel minder gevarieerd. En als je het geld er voor over hebt (of juist niet), prima toch?
  woensdag 26 november 2014 @ 22:52:24 #160
370487 Hallmark
Geverifieerde account
pi_147040643
quote:
1s.gif Op woensdag 26 november 2014 21:33 schreef JoPiDo het volgende:
Als ik via Albert bestel, geef ik een stuk minder uit, omdat ik geen rotzooi als koeken, snoep of chips koop. In de supermarkt als je voor het eten gaat, is de verleiding toch groter.
Precies, dit is mij ook opgevallen.

Bij mij gaat relatief veel geld zitten in de nootjes, de lekkere biertjes enz. Als ik niet zo zou snaaien naast de maaltijden, dan zou ik best wat overhouden.
Geinspireerd door historische gebeurtenissen en karakters. Dit werk van fictie was ontworpen, ontwikkeld en geproduceerd door een multicultureel team van verschillende religies en geloven.
pi_147048264
Gadver TS, houdbare melk is echt niet te zuipen. Heb enkel altijd een pak staan voor als m'n dochters pannenkoeken willen bakken.

Verder; als je puur een auto nodig hebt om je boodschappen bij de AH te doen kun je het beter eenmaal in de maand laten bezorgen door Albert. Kost 4 a 8 euro maar dat is een stuk minder dan benzine, verzekering en belasting.
pi_147048740
quote:
0s.gif Op woensdag 26 november 2014 22:42 schreef Ciora het volgende:
6 euro vlees zit je met 2 personen in ieder geval zo aan. 200 gram biologische kip zit al rond de 5 euro, betere stukken rund e.d. daar nog een stukje boven. Itt anderen in dit topic heb ik liever ook wat meer dan 75 gr. vlees trouwens.
6 euro aan vlees vind ik best veel voor twee personen. Het duurste wat ik wel eens maak is beer&beef stew en daar gaat dan voor ¤7,50 aan rundvlees in. Daar eten we dan met 1 puber en 3 volwassenen goed van en houden nog 2 ruime porties over.

gewoon voor het idee (en omdat het lekker is)
- ¤7,50 runderlappen
- 1 bos bleekselderij
- 2 winterwortelen
- 2 rode uien
- 1 grote witte ui
- 1 teentje knoflook
- 1 bosje rosmarijn
- 2 flesje bruin bier
- 2 eetlepels bloem
- zout en peper
- 1 ciabatta brood

En dat is voor mij dan echt duur en luxe eten. Doorgaans zitten wij rond de ¤2.- aan vlees met 2 volwassenen en 1 puber.
pi_147048761
Zijn er echt mensen die standaard 75gram vleesch per persoon eten ja? :@ Ik denk dat ik aan het dubbele per dag per persoon zit.
pi_147048962
Mijn tip is om elke dag erwtensoep te eten. Ik heb gister een enorme pan gemaakt, genoeg voor 6 dagen met z'n 2en. En dat kostte me zo'n 10 euro.
pi_147049041
quote:
1s.gif Op woensdag 26 november 2014 22:52 schreef Hallmark het volgende:

[..]

Precies, dit is mij ook opgevallen.

Bij mij gaat relatief veel geld zitten in de nootjes, de lekkere biertjes enz. Als ik niet zo zou snaaien naast de maaltijden, dan zou ik best wat overhouden.
Bovendien hebben ze vaak een aanbieding, dat bij twee producten het bezorgen gratis is. Helaas niet altijd bruikbare dingen, zoals twee pakken magnums of vier flessen cola.
pi_147049067
quote:
9s.gif Op donderdag 27 november 2014 10:26 schreef Myraela het volgende:
Mijn tip is om elke dag erwtensoep te eten. Ik heb gister een enorme pan gemaakt, genoeg voor 6 dagen met z'n 2en. En dat kostte me zo'n 10 euro.
Elke dag?!

Porties invriezen is altijd en goed idee.
pi_147049140
quote:
0s.gif Op donderdag 27 november 2014 10:16 schreef Ouder1 het volgende:

[..]

6 euro aan vlees vind ik best veel voor twee personen. Het duurste wat ik wel eens maak is beer&beef stew en daar gaat dan voor ¤7,50 aan rundvlees in. Daar eten we dan met 1 puber en 3 volwassenen goed van en houden nog 2 ruime porties over.
Klinkt als een prima maal :)

Met z'n tweeën zul je echter wel bijna net zoveel kwijt zijn aan de ingrediënten ervoor, dus dan hangt het ervan af hoe vaak je het nog opgewarmd wil eten.

Ik moet eerlijk bekennen dat ik vaak eten bewaar onder het mom van 'dat eten we dan morgen of overmorgen nog een keer', terwijl ik het dan 3-4 dagen later in de prullenbak kieper vanwege 'vergeten' of geen zin meer in ;(
pi_147049271
Verschrikkelijke gierigheid. Sommige tips zijn niet heel slecht, maar op álles bezuinigen in kwaliteit en dan beweren dat je net zo lekker eet... Nee. Van de houdbare melk tot de kip tot de diepvriesgroente, elk onderdeel van je maaltijd wordt minder lekker. En dan ook nog alleen maar dezelfde dingen eten; ik wens het echt niemand toe.

En dan ook nog belerend doen tegen mensen die niet ongeacht kwaliteit altijd de goedkoopste optie kiezen :r
  donderdag 27 november 2014 @ 10:43:40 #169
39333 Zelva
Fortunate observer of time
pi_147049414
quote:
0s.gif Op woensdag 26 november 2014 15:22 schreef Ouder1 het volgende:

[..]

Dat is maf. Ik heb dat ook een aantal maanden gedaan en bij mij kwam de Lidl in veel dingen juist duurder uit dan de AH Basic.
Dat klopt. AH heeft in een poging om Lidl het hoofd te bieden de prijzen van de AH Basic-producten naar beneden geschroefd. Hoe hebben ze dat gedaan? Door louter de prijs concurrerend te maken? Welnee, de kwaliteit van de producten is gewoon naar beneden gemieterd. Zit er in de hazelnootpasta van Lidl nog 13 procent hazelnoten, vergelijkbaar met de A-merken, in AH Basic zit nog maar een verwaarloosbare 1,5 procent hazelnoten. Hetzelfde geldt voor pindakaas en jam. Hoe doen ze het bij AH Basic zo goedkoop maken? Simpel ze vervangen de pinda's en de vruchten voor een groot gedeelte door goedkope troep zoals meer suiker en palmvet. Je bent dus inderdaad goedkoper uit met AH Basic als je niet van lekker eten houdt, maar als je voor ultragoedkope kwaliteit wilt gaan dan ben je toch echt beter uit met de producten van Lidl.
pi_147049450
quote:
0s.gif Op donderdag 27 november 2014 10:33 schreef Ciora het volgende:

[..]

Klinkt als een prima maal :)

Met z'n tweeën zul je echter wel bijna net zoveel kwijt zijn aan de ingrediënten ervoor, dus dan hangt het ervan af hoe vaak je het nog opgewarmd wil eten.

Ik moet eerlijk bekennen dat ik vaak eten bewaar onder het mom van 'dat eten we dan morgen of overmorgen nog een keer', terwijl ik het dan 3-4 dagen later in de prullenbak kieper vanwege 'vergeten' of geen zin meer in ;(
Ik heb een hond en een vriezer.
Ik ben dus niet zo knieperig met het afmeten van porties pasta en rijst want als er overblijft (dus mengen op het bord!) gaat naar de hond. Scheelt brokken.
Maaltijden gaan in de vriezer. In het verleden at ik eenpersoons restjes dan vaak op als de kinderen naar hun vader waren maar sinds ik een vriend heb die elk weekeinde hier is hebben we af en toe een restjes maaltijd.. met z'n drieën drie eenpersoonsporties uit de vriezer. Of we delen of ieder kiest zijn favoriet.
Daarnaast heb ik leuke en goede buren. Daar gaat ook weleens wat heen en komt ook weleens wat vandaan. Vooral stoofschotels, appeltaart, soep e.d. wisselen we zo met de buren. Geeft idd meer afwisseling en scheelt uren in de keuken.
  Moderator/colorchick donderdag 27 november 2014 @ 10:48:08 #171
382129 crew  Donna
pi_147049510
Wat leuk dat jullie dat zo doen met de buren Ouder1!

Wij hebben inderdaad ook een vriezer 'vol' met restjes. Sowieso eens per week een restjes dag of een bak pastasaus uit de vriezer zodat ik alleen nog maar pasta hoef te koken.
Vind het altijd wel fijn om zo iets op te warmen. Heb niet altijd zin om 'uitgebreid' te koken.
  donderdag 27 november 2014 @ 10:48:10 #172
198698 gewoonmeppen
Wie niet voelen wil...
pi_147049516
TS loopt ook de koopjes mis, als hij maar 1 keer per maand naar de supermarkt gaat.
Iedere dag zijn er weer andere artikelen in de aanbieding.
Wasmiddelen en verzorgingsproducten zijn om de zoveel tijd in de aanbieding en dan kun je meteen inslaan. Koop wel alleen de artikelen die je ook echt gebruikt en laat je niet verleiden door andere acties. De goedkoopste artikelen staan meestal op de onderste plank.
Shampoo kun je ook op besparen, de extra kosten betaal je voor de verpakking en de naam.
  Moderator/colorchick donderdag 27 november 2014 @ 10:49:07 #173
382129 crew  Donna
pi_147049544
Bij de Jumbo hier staan de goedkoopste producten nu helemaal bovenaan. Ik ben 1,60m. :{w
pi_147049715
quote:
0s.gif Op donderdag 27 november 2014 10:48 schreef gewoonmeppen het volgende:
TS loopt ook de koopjes mis, als hij maar 1 keer per maand naar de supermarkt gaat.
Iedere dag zijn er weer andere artikelen in de aanbieding.
Wasmiddelen en verzorgingsproducten zijn om de zoveel tijd in de aanbieding en dan kun je meteen inslaan. Koop wel alleen de artikelen die je ook echt gebruikt en laat je niet verleiden door andere acties. De goedkoopste artikelen staan meestal op de onderste plank.
Shampoo kun je ook op besparen, de extra kosten betaal je voor de verpakking en de naam.
Voornamelijk A-merken zijn o.h.a. in de aanbieding. Zelfs met korting zijn deze 9 van de 10 keer nog duurder dan de C-merken...
Voor 500 euro kunt u hier een bericht achterlaten, dat is echt fanta-stisch!
pi_147049717
Ik hang een beetje in het midden in dit topic. TS: ik vind het knap dat jullie het redden met ¤150 per maand, maar wat jij beschrijft is niet 'lekker en afwisselend'. Je levert zeker in op kwaliteit en smaak en het neigt ook een beetje naar verkeerde zuinigheid als jij aangeeft een tientje per dag voor twee personen veel geld te vinden voor boodschappen. Dat is echt vrij normaal.

Aan de andere kant vind ik de houding van een aantal hier die zomaar 500-600 per maand uitgeven aan boodschappen 'want de kwaliteit is gewoon veel beter' ook niet bepaald prijzenswaardig: hier heeft gewoon lang niet iedereen geld voor, en de TS zeker niet. Bovendien zijn dingen als diepvriesgroenten echt prima te eten en hoef je geen 15,- aan een fles wijn uit te geven voor een lekker glaasje bij het eten.

Zelf zit ik er tussenin: wij (twee volwassenen + kat) geven zo'n 300-350 per maand uit aan boodschappen. Dat zit dus inderdaad rond die 10,- per dag. Hiervan eten we gezond en gevarieerd. Wel eten wij gematigd vlees: ik vind 375 gram gehakt echt heel veel met z'n tweeën! Wij doen 125 gram samen, dus zouden daar drie keer van kunnen eten. Ik weet wel dat dat wat minder is dan gemiddeld, maar 375 is dan wel weer erg veel ;).
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')