blackfacequote:Op zaterdag 15 november 2014 21:33 schreef ChevyCaprice het volgende:
[..]
Daar gaan we weerzwarte piet is wel degelijk blackface, daar is simpelweg niet omheen te draaien.
Dat rellen kun je verwachten als je een verbod overtreedt.quote:Op zaterdag 15 november 2014 21:35 schreef ChevyCaprice het volgende:
[..]
Ik blijf vinden: het moet kunnen. Pas bij rellen ingrijpen door de politie.
Waar ik normaal eerlijk gezegd een beetje tegen ben, want een locatie en tijd aangewezen krijgen om te demonstreren maakt de demonstratie nogal lachwekkend, vooral als het tegen de (lokale) overheid is en de overheid die locatie en tijd dus bepaalt. Dat is gewoon eigenlijk zeggen: "je bent het niet met ons eens? ok. Doe maar even een uurtje stampen op de gang, en niet teveel lawaai maken erbij".quote:
Waarom vergeet iedereen altijd de dikke rode lippenquote:Op zaterdag 15 november 2014 21:37 schreef Loserkid het volgende:
[..]
blackface
/ˈblękˌfeɪs/
noun
1.
a performer made up to imitate a Black person
Dat is de definitie in het woordenboek, er wordt geen zwart persoon geļmiteerd, het is een wit persoon die zwart is van de roet, dus geen blackface.
Als zwarte piet zich dom gedraagt is het dus een blank persoon die zich dom gedraagt, en dus ook geen karikatuur van een 'dom zwart mens'.
black·facequote:Op zaterdag 15 november 2014 21:37 schreef Loserkid het volgende:
[..]
blackface
/ˈblękˌfeɪs/
noun
1.
a performer made up to imitate a Black person
Dat is de definitie in het woordenboek, er wordt geen zwart persoon geļmiteerd, het is een wit persoon die zwart is van de roet, dus geen blackface.
Als zwarte piet zich dom gedraagt is het dus een blank persoon die zich dom gedraagt, en dus ook geen karikatuur van een 'dom zwart mens'.
Weetje als ik uitga hoeveel blanke meisjes met dikke rode lippen ik zie?quote:Op zaterdag 15 november 2014 21:37 schreef ChevyCaprice het volgende:
[..]
Waarom vergeet iedereen altijd de dikke rode lippen
quote:Op zaterdag 15 november 2014 21:40 schreef Loserkid het volgende:
[..]
Weetje als ik uitga hoeveel blanke meisjes met dikke rode lippen ik zie?
De lippen worden niet dikker gemaakt, de lippen worden alleen rood gemaakt.
Als ik een neger zie, heeft die eigenlijk nooit rode lippen, maar gekleurde lippen.
https://www.google.nl/sea(...)oAQ&biw=1366&bih=657
bekijk die pagina eens en vertel hoeveel zwarte mensen met dikke fel rode lippen je ziet..
Het is een karikatuur, en vanaf nu ga ik niet meer die discussie voeren want dat is gewoon een algemeen feit, heb niet veel zin om daar tijd aan te besteden.quote:Op zaterdag 15 november 2014 21:40 schreef Loserkid het volgende:
[..]
Weetje als ik uitga hoeveel blanke meisjes met dikke rode lippen ik zie?
De lippen worden niet dikker gemaakt, de lippen worden alleen rood gemaakt.
Als ik een neger zie, heeft die eigenlijk nooit rode lippen, maar gekleurde lippen.
https://www.google.nl/sea(...)oAQ&biw=1366&bih=657
bekijk die pagina eens en vertel hoeveel zwarte mensen met dikke fel rode lippen je ziet..
Ze staan op voor hun rechten, dat is het enige.quote:Op zaterdag 15 november 2014 21:37 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Dat rellen kun je verwachten als je een verbod overtreedt.
De politie komt lijfelijk in actie. De demonstranten wisten dat van te voren... dus ze sturen aan op lijfelijke rellen.
Ze willen Amerika in de sixties overdoen ?
Heeft dus helemaal niets met zwarte piet te maken, dat soort dingen keur ik af, hoewel ik het nuanceer door naar het tijdsbeeld te kijken, maar zwarte piet is een blank persoon, zwart van roet.quote:
Watquote:Op zaterdag 15 november 2014 21:44 schreef Loserkid het volgende:
[..]
Heeft dus helemaal niets met zwarte piet te maken, dat soort dingen keur ik af, hoewel ik het nuanceer door naar het tijdsbeeld te kijken, maar zwarte piet is een blank persoon, zwart van roet.
Het moet niet eens die angst zijn voor de politie of voor maatregelen. Het moet gewoon uit jezelf komen om die kinderen met rust te laten, of er nou een straf voor je op staat of niet.quote:Op zaterdag 15 november 2014 21:33 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Nee.... dat is een goede reden. Ga maar demonstreren een kilometer verderop, zodat kinderen niet betrokken raken bij rellen.
In dit geval van Gouda kun je op je vingers natellen dat toch een verboden plek innemen langs de route tot politie-ingrijpen leidt. ( of tot gekloot met tegenstanders) En dat is een rel. Duwen, trekken, schreeuwen, slaan, hollende mensen en de kinderen in de buurt maken dat mee.
Dat moet dus niet.
Er zijn zat mogelijkheden voor de vrijheid van meningsuiting.quote:Op zaterdag 15 november 2014 21:43 schreef ChevyCaprice het volgende:
[..]
Ze staan op voor hun rechten, dat is het enige.
Langs die route moet het ook kunnen. Jouw mening (en de mening van al die ouders) staan daarbij niet bovenaan.quote:Op zaterdag 15 november 2014 21:46 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Er zijn zat mogelijkheden voor de vrijheid van meningsuiting.
Maar niet vandaag langs de sintroute
Dat recht hadden ze simpelweg niet. Ook niet moreel
Zucht... die vergelijking wordt ik nou wel zo moe van. Hij slaat als een tang op een varken.quote:Op zaterdag 15 november 2014 21:39 schreef Baconbus het volgende:
[..]
black·face
noun \ˈblak-ˌfās\
Definition of BLACKFACE
: makeup applied to a performer playing a black person especially in a minstrel show; also : a performer wearing such makeup
First Known Use of BLACKFACE
1869
Met roetbestendige grote rode lippen.quote:Op zaterdag 15 november 2014 21:44 schreef Loserkid het volgende:
[..]
Heeft dus helemaal niets met zwarte piet te maken, dat soort dingen keur ik af, hoewel ik het nuanceer door naar het tijdsbeeld te kijken, maar zwarte piet is een blank persoon, zwart van roet.
Ja ze hebben het ook zo ongelofelijk kut hier, ze leven in vrijheid en veiligheid, worden bedolven onder de subsidies en mogen hun mening verkondigen. Ik zou ook gaan protesteren ja, mensonterend dit.quote:Op zaterdag 15 november 2014 21:43 schreef ChevyCaprice het volgende:
[..]
Ze staan op voor hun rechten, dat is het enige.
Nou blijkbaar niet in vrijheid.quote:Op zaterdag 15 november 2014 21:48 schreef LTVDK het volgende:
[..]
Ja ze hebben het ook zo ongelofelijk kut hier, ze leven in vrijheid en veiligheid, worden bedolven onder de subsidies en mogen hun mening verkondigen. Ik zou ook gaan protesteren ja, mensonterend dit.
Zwarte piet draagt gewoon graag lippenstift, big deal? Is dat nu ook al verboden?quote:Op zaterdag 15 november 2014 21:48 schreef Baconbus het volgende:
[..]
Met roetbestendige grote rode lippen.
Zet je nostalgische gevoelens eens aan de kant en kijk nog een keer. Het is heel simpel maar je moet het wel erkennen.quote:Op zaterdag 15 november 2014 21:48 schreef UltraR het volgende:
[..]
Zucht... die vergelijking wordt ik nou wel zo moe van. Hij slaat als een tang op een varken.
De -enige- overeenkomst is de zwarte schmink.
-Blackface heeft geen rode lippen maar een stuk huid ongeschminkt rondom de lippen om aan te tonen dat hij een blanke huid heeft.
-Blackface heeft geen oorbellen.
-Blackface heeft heel kort kroeshaar, Zwarte Piet heeft lang kroeshaar wat zelfs meer op krulhaar lijkt.
-Blackface draagt een rokkostuum.
-Blackface is bedoeld om negers voor schut te zetten, Zwarte Piet is bedoeld om een vrolijk sprookjeskarakter uit te beelden.
Echt, die hopeloze pogingen om de Amerikaanse racistische historie op Nederland toe te passen. Zucht, zucht zucht.
Alsjeblieft...quote:Op zaterdag 15 november 2014 21:49 schreef ChevyCaprice het volgende:
[..]
Nou blijkbaar niet in veiligheid.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |