Dat beroepsleger kan nog gespecialiseerder.Plaats Natres compagnieën onder parate bataljons. Dus mensen met een scheikundige opleiding bij een CBRN compagnie, dokters bij een GNK bat, en dus ook meer Natres direct aangeklikt bij infanterie bataljons. Zo deel je de ervaring van de beroeps, En natuurlijk veel administratieve functies overhevelen naar Natres.quote:Op zondag 8 februari 2015 13:38 schreef Bouke-p het volgende:
dr mogen idd wel weer wat kazernes bij ja. Maar is dat ook niet wat we stiekem willen?
Nog meer door de natres laten doen? Op magische wijze gaan er duizenden reservisten bijkomen? Omdat men dat wil? En naar amerikaans voorbeeld? Dus op tijdstip x kan een werkgever zn personeel een jaar uitzwaaien omdat er ergens in t zand gespeeld moet gaan worden?
@vervoerder?
Welke taken wil je door reservisten laten uitvoeren? Welke steuntaken? En een klein beroepsleger? kom eens onder je steen vandaan, dat beroepsleger hebben we al.
tenzij je mensen dienstplichtig maakt gaan we echt geen grote toestroom krijgen. Niet kwa beroeps en niet kwa reservisten. Daarvoor is defensie een te slechte werkgever geworden en gaat het economisch nog te goed in NL.
Klopt, je bent nu een dienstplichtige met beroepssalaris...quote:Op maandag 9 februari 2015 10:43 schreef Pumatje het volgende:
Het verneukte is, en waar ik echt de balen van heb, is dat Zeld a puur voordelen bied voor defensie en alleen maar in het nadeel werkt van haar werknemers. Eerst werden we gewoon puur financieel verkracht door de politiek en minde f, maar nu nog door je eigen baas.
Ik wist het gelijk al bij die presentatie Achja, Zeld a is kut.
Oh, kritiek mag niet?quote:Op maandag 9 februari 2015 10:49 schreef PLAE@ het volgende:
Niet professioneel om hier zo je gal te spuwen. Ik zou het even editten
Ow dus als beroeps mag je nog meer taken gaan doen? Nog meer handjes vasthouden en hobbybobfiguren begeleiden? En dat ten koste van je eigen loopbaan natuurlijk? En mensen met een scheikunde diploma gaan als sld/kpl aan de slag? Of wil je dat ook door natressers laten doen?quote:Op maandag 9 februari 2015 10:09 schreef vervoerder23 het volgende:
[..]
Dat beroepsleger kan nog gespecialiseerder.Plaats Natres compagnieën onder parate bataljons. Dus mensen met een scheikundige opleiding bij een CBRN compagnie, dokters bij een GNK bat, en dus ook meer Natres direct aangeklikt bij infanterie bataljons. Zo deel je de ervaring van de beroeps, En natuurlijk veel administratieve functies overhevelen naar Natres.
Je hebt naar mijn mening last van "tunnelvisie". je loop al zo lang in het bedrijf rond dat je geen andere wegen meer ziet, in het Engels noemen ze het biased, dat is in principe een beter woord. Ik ben overigens nog geen half jaar geleden de dienst uitgekomen dus ik weet prima hoe het bedrijf er aan toe is.quote:Op maandag 9 februari 2015 12:26 schreef Bouke-p het volgende:
[..]
Ow dus als beroeps mag je nog meer taken gaan doen? Nog meer handjes vasthouden en hobbybobfiguren begeleiden? En dat ten koste van je eigen loopbaan natuurlijk? En mensen met een scheikunde diploma gaan als sld/kpl aan de slag? Of wil je dat ook door natressers laten doen?
Je hebt echt geen idee waar je over praat en hoe het parate leger(wat dr nog over is... ) er aan toe is.
Ik loop ook tegen dat zelda/loopbaan gedoe aan. Binnen mijn eenheid zijn welgeteld 2kpl c2ost functies, wat moet ik na deze functie?
En de kms zit dr niet in de komende 2 jaar, omdat ik op uitzending moest maar toch niet ging.... doei infoop! En er is me beloofd dat ik hbo mocht gaan doen als ik mbo4 zelf zou betalen. Voel je m aankomen? Daar komt nu niks van terecht want ja als 29jarige kpl1 ben ik te oud om nog naar de kma te gaan in de toekomst. Dan moet ik eerst sgt worden, maar daar was ook wat mee....
Collega sm(2x) beide op en top geschikt om aoo te worden als netwerkmanagers maar bevorderingsstop.... dus gaan die aoo functies naar stippen die niks met titaan/netwerken hebben maar gewoon een functie nodig hebben.
Ik ben met de vakbond bezig om toch een studie te kunnen gaan doen en zodra ik die heb afgerond ben ik foetsie.
Even, hoeveel zin denk je dat een beroepsonderofficier heeft om lekker aan het werk te gaan bij de natres om de gaten op te vullen die door het ontslag van hem en zijn collega's zijn ontstaan?quote:Op maandag 9 februari 2015 12:36 schreef vervoerder23 het volgende:
[..]
Je hebt naar mijn mening last van "tunnelvisie". je loop al zo lang in het bedrijf rond dat je geen andere wegen meer ziet, in het Engels noemen ze het biased, dat is in principe een beter woord. Ik ben overigens nog geen half jaar geleden de dienst uitgekomen dus ik weet prima hoe het bedrijf er aan toe is.
Als je er over nadenkt gaat het juist je loopbaan bevorderen. Die onderofficieren en hoger ingedeeld bij de reserve compagnieën komen van de beroeps af. Dus de doorstroom zal daar juist versnellen, het leeuwendeel van de manschappen zal dan uit reservisten bestaan, circa 70%.
In mijn theorie blijft de onderofficier dus een beroeps, alleen de manschappen van de natres zijn reservisten. Door de verhoogde vraag naar onderofficieren kunnen ervaren kpl-1's dan eindelijk doorstromen.quote:Op maandag 9 februari 2015 12:46 schreef AchJa het volgende:
[..]
Even, hoeveel zin denk je dat een beroepsonderofficier heeft om lekker aan het werk te gaan bij de natres om de gaten op te vullen die door het ontslag van hem en zijn collega's zijn ontstaan?
Ik weet niet op wat voor planeet jij woont maar ze konden van mij mooi de boom in. Bedankt worden voor de bewezen diensten om vervolgens als oproepkracht de kutklussen opknappen.
Aha, dus NF is niet meer?quote:Op maandag 9 februari 2015 12:50 schreef vervoerder23 het volgende:
[..]
In mijn theorie blijft de onderofficier dus een beroeps, alleen de manschappen van de natres zijn reservisten. Door de verhoogde vraag naar onderofficieren kunnen ervaren kpl-1's dan eindelijk doorstromen.
Dat is een deel van het verhaal inderdaad, alleen dan zo dat de parate manschappen bedoeld zijn om door te stromen naar een onderofficiersfunctie. Naar mijn mening een goede oplossing, maar er zijn natuurlijk voor en nadelen.quote:Op maandag 9 februari 2015 12:52 schreef AchJa het volgende:
[..]
Aha, dus NF is niet meer?
Feitelijk ruil jij de manschappen/ kpl's in voor nastressers, gekker moet het niet worden.
10 cie'n.... waarvan 6 te voet. Gvd...quote:Op maandag 9 februari 2015 12:55 schreef vervoerder23 het volgende:
Als voorbeeld:
44 Painf heeft nu 4 compagnieën. Voeg daar 6 compagnieën bij in de vorm van reserve compagnieën. Maak van 44 twee bataljons onder één regiment.
Dan heb je dus het 44 pantserinfanterieregiment, met 44-1 bataljon en 44-2 bataljon. Ieder bataljon heeft dan dus twee parate compagnieën en 3 reserve compagnieën. Het kader wordt dan geleverd vanuit de parate compagnieën.Een gebrek aan voertuigen kan eventueel opgelost worden door de compagnieën te voet in te zetten of door de doctrine te veranderen.
Er moet dus meer kader bijkomen, dus snellere doorstroom voor korporaals, natuurlijk moet de KMS dan wel de capaciteit vergroten.quote:Op maandag 9 februari 2015 13:00 schreef AchJa het volgende:
[..]
10 cie'n.... waarvan 6 te voet. Gvd...![]()
En het kader heeft verder niets te doen ofzo? Of krijgen die straks de 7 daagse 15 uur per dag werkweek?
Dan zal de natresser zijn mentaliteit moeten veranderen, ik vind dat onderofficiersfuncties naar beroeps horen te gaan, die hebben de tijd om op een bepaald niveau te komen.quote:Op maandag 9 februari 2015 12:58 schreef Awsom het volgende:
Ik weet niet of een beroeps kader bij de natres wel gaat werken. Met alle respect naar de beroeps toe, maar het unieke aan de natres is onder andere dat er op alle vlakken mensen werken met compleet verschillende achtergronden en opleidingsniveaus. Als een soldaat het niet eens is met het plan van zijn sergeant, dan laat hij dat merken. Staan de huidige beroeps wel open voor constante 'feedback' van zijn manschappen?
Daarnaast gaan denk ik alle beroeps klagen als ze ipv overdag in de avond lessen moeten draaien. Een rooster van 15.00 - 23.00 oid gaat niet in de smaak vallen.De meeste reservisten werken namelijk gewoon van 09.00 - 18.00
@vervoerder23,
Hoe zie je daarnaast de doorgroei mogelijkheden voor reservisten? Ik zou graag doorgroeien naar een functie op 'niveau'
Damn, situationeel leiderschap... alsof het beroepskader daar niet mee doorgezaagd is. Nog even afgezien van het feit dat de ouderen vaak ook nog dipli geweest zijn.quote:Op maandag 9 februari 2015 12:58 schreef Awsom het volgende:
Ik weet niet of een beroeps kader bij de natres wel gaat werken. Met alle respect naar de beroeps toe, maar het unieke aan de natres is onder andere dat er op alle vlakken mensen werken met compleet verschillende achtergronden en opleidingsniveaus. Als een soldaat het niet eens is met het plan van zijn sergeant, dan laat hij dat merken. Staan de huidige beroeps wel open voor constante 'feedback' van zijn manschappen?
Ik weet niet hoe het bij de beroeps zit(?), maar bij de natres is het voornamelijk een participerende / coachende stijl van leiding geven. Natuurlijk, de gpc maakt uiteindelijk wel de beslissing, maar hij luistert continu naar wat zijn groep denkt.quote:Op maandag 9 februari 2015 13:03 schreef AchJa het volgende:
[..]
Damn, situationeel leiderschap... alsof het beroepskader daar niet mee doorgezaagd is. Nog even afgezien van het feit dat de ouderen vaak ook nog dipli geweest zijn.
Je hebt wel gelijk dat er een groot onderscheid is, bij de beroeps is dat erg situatie afhankelijk, soms is het zoals bij de natres. En als het nodig is gaat het wat directiever.quote:Op maandag 9 februari 2015 13:05 schreef Awsom het volgende:
[..]
Ik weet niet hoe het bij de beroeps zit(?), maar bij de natres is het voornamelijk een participerende / coachende stijl van leiding geven. Natuurlijk, de gpc maakt uiteindelijk wel de beslissing, maar hij luistert continu naar wat zijn groep denkt.
Nogmaals, NF!quote:Op maandag 9 februari 2015 13:02 schreef vervoerder23 het volgende:
[..]
Er moet dus meer kader bijkomen, dus snellere doorstroom voor korporaals, natuurlijk moet de KMS dan wel de capaciteit vergroten.
Loop eens een week mee... kadaverdiscipline is al een tijdje niet meer.quote:Op maandag 9 februari 2015 13:05 schreef Awsom het volgende:
[..]
Ik weet niet hoe het bij de beroeps zit(?), maar bij de natres is het voornamelijk een participerende / coachende stijl van leiding geven. Natuurlijk, de gpc maakt uiteindelijk wel de beslissing, maar hij luistert continu naar wat zijn groep denkt.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |