Je praat niet met een beroepswerkeloze.quote:Op woensdag 5 november 2014 15:06 schreef El_Matador het volgende:
Onzin, dat gebruik je als beschuldiging om je eigen standpunt te blijven benadrukken.
De mens leeft voor 99% gewoon prima samen, zonder inmenging van anderen. Als je voldoende je zolderkamer verlaat, zie je dat ook gewoon.
Daarnaast is educatie een heel belangrijk punt. Niet vreemd dat juist libertariers zich sterk maken voor onafhankelijk onderwijs.
Dat ben ik totaal niet met je eens. Mensen zijn veel eerder schapen dan wolfen. En schapen kunnen heel slecht zijn maar ook heel goed.quote:Op woensdag 5 november 2014 15:04 schreef R0N1N het volgende:
[..]
Kreeg je dat gevoel niet, deed je het niet.
Bovendien, dat alle mensen slechts in vrede willen leven is nonsense.
Vertel dat even tegen die Moslims in Pakistan die van de week een Christelijk stel lynchte, of die ISIS idioten, of ga het anders even evangeliseren in Afrika.
Mensen zijn net wolven.
Iedereen wil de leiding. Het groepsbelang staat voorop. Andere groepen moeten uit het "territorium".
Wie niet mee wil met de groep wordt verstoten. Een wolf steekt echter geen mes in je rug.
Dat stel ik ook niet, toch?quote:Op woensdag 5 november 2014 15:13 schreef R0N1N het volgende:
[..]
Je praat niet met een beroepswerkeloze.
Dat lijkt me een cynische werkelijkheid. En nogmaals; met educatie is dat binnen een paar generaties verholpen. Goede educatie dan, niet die gebaseerd op "follow the leader". Wel die gebaseerd op "follow your dreams".quote:Ben directeur van een internerprovider geweest. (waar ik ben belazerd om geld door m'n compagnon), heb al 40 verschillende baantjes gehad (van vuilnisman tot directeur) heel Europa en Oost-Amerika gezien.
Ik ben juist wel iemand met een anarchistische inslag. Ja, echt, maar ik ben niet blind voor de 'dog eat dog' werkelijkheid.
Met hetzelfde percentage belasting, betaalt iemand met een hoog loon/inkomen al absoluut gezien meer dan de "arme sloeber". En, in mijn ogen, is dat ook het eerlijkst, iedereen draagt x% van zijn loon af aan de maatschappij.quote:Op woensdag 5 november 2014 13:49 schreef Enneacanthus_Obesus het volgende:
Dat eerste is juist wel eerlijk. Iemand die vlak boven de armoedegrens leeft, zal een lagere belasting als ondraaglijk ervaren, iemand die vele malen meer heeft, betaald verhoudingsgewijs ook iets meer, omdat die persoon nog steeds veel meer overhoudt. Die mensen hebben dan nog steeds meer dan anderen, terwijl de sterkste schouders de zwaarste lasten dragen. Op die manier krijg je een leefbare standaard voor veel mensen. Dat betekent een gezonde binnenlandse economie, weinig voedingsbodem voor criminaliteit en door de stabiliteit een gezond klimaat voor buitenlandse investeerders.
Ik ben van mening dat sommige beroepen (zwaar) ondergewaardeerd zijn qua salaris, maar dat neemt niet weg dat er zat mensen zijn die gekozen hebben om in zichzelf te investeren, zowel met geld als tijd en moeite, nog afgezien het risico dat dat met zich meebrengt.quote:Verder zou ik inderdaad ook wel graag een maatschappelijke discussie willen zien over loon naar werken. Mensen met veel geld vinden al snel dat ze daar voldoende voor gedaan hebben, en ze dus niet meer hoeven bijdragen aan de gemeenschap dan een arme sloeber. Maar is dat eigenlijk wel zo?
Hoezo zijn overheden de werkelijke machthebbers? Je ziet toch wat er met al die brievenbusfirma's gebeurd. Bedrijven betalen bijna geen belasting omdat ze altijd en overal gaten vinden in de regels. Als je maar genoeg geld hebt sta je boven de wet.quote:Op woensdag 5 november 2014 15:04 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Het is "psychopaten". Maar daarnaast; je vergeet weer de andere kant. Overheden hebben de werkelijke macht, banken slechts geld. En zelfs dat; een bank kan niet beslissen om ineens een andere koers aan te houden, overheden zijn de werkelijke machtshebbers, die leunen op de banken.
En wie staan dat toe? Juist, de machthebbers.quote:Op woensdag 5 november 2014 15:17 schreef Japie77 het volgende:
[..]
Hoezo zijn overheden de werkelijke machthebbers? Je ziet toch wat er met al die brievenbusfirma's gebeurd. Bedrijven betalen bijna geen belasting omdat ze altijd en overal gaten vinden in de regels. Als je maar genoeg geld hebt sta je boven de wet.
Ja, dat jij denkt in "links .vs. rechts" e.d. was al duidelijk. Dat er slechts één gelijk kan hebben ook.quote:Op woensdag 5 november 2014 15:13 schreef El_Matador het volgende:
De tegenhanger van kapitalisme is communisme.
Nee, dat werkt lekker, een klein clubje dat bepaalt hoeveel andere mensen "mogen" krijgen.
Ja, het meest natuurlijke systeem (kapitalisme is niets anders dan wat je in ecosystemen ziet) is inderdaad het meest prettige.
Vervelende is dat we niet in een kapitalistische wereld leven omdat overheden de boel sturen, en niet de markt (wij mensen) zelf.
Nee, kapitalisme (vrije markt) is de tegenhanger van communisme (staatsgeleide economie). Dat is niet "mijn links-rechts-denken", dat zijn gewoon de definities.quote:Op woensdag 5 november 2014 15:21 schreef R0N1N het volgende:
[..]
Ja, dat jij denkt in "links .vs. rechts" e.d. was al duidelijk. Dat er slechts één gelijk kan hebben ook.
...maar ik moet het allebei niet.
& nu?
"de markt" is overigens NIET "wij mensen".
De vrije markt betekend "geen regels voor bedrijven". Keer op keer blijkt dat niet te werken omdat men dan de boel belazerd, giftig kinderspeelgoed produceert enz.
Er zijn dus regels nodig om "ons mensen" tegen wanpraktijken te beschermen.
Marktwerking, bepalen "wij mensen"wel deels, maar daar komt het gebrek aan intelligentie en educatie om de hoek kijken. Wat absoluut geen "stokpaardje" van (enkel) de libertariers is.
& hoezo marktwerking op de huizenmarkt, de gezondheidszorg, het bankwezen ?
Moet je dat uberhaubt willen?
Ja en dan heb je ook nog eens de supercomputers die nu op de beurzen gigantisch veel geld verdienen door gewoon sneller te handelen als mensen. Dus ook corrupt. De beurs is natuurlijk maar een onderdeel van de vrije markt maar wel een erg belangrijk onderdeel waar erg veel naar gekeken word.quote:Op woensdag 5 november 2014 15:21 schreef R0N1N het volgende:
[..]
Ja, dat jij denkt in "links .vs. rechts" e.d. was al duidelijk. Dat er slechts één gelijk kan hebben ook.
...maar ik moet het allebei niet.
& nu?
"de markt" is overigens NIET "wij mensen".
De vrije markt betekend "geen regels voor bedrijven". Keer op keer blijkt dat niet te werken omdat men dan de boel belazerd, giftig kinderspeelgoed produceert enz.
Er zijn dus regels nodig om "ons mensen" tegen wanpraktijken te beschermen.
Marktwerking, bepalen "wij mensen"wel deels, maar daar komt het gebrek aan intelligentie en educatie om de hoek kijken. Wat absoluut geen "stokpaardje" van (enkel) de libertariers is.
& hoezo marktwerking op de huizenmarkt, de gezondheidszorg, het bankwezen ?
Moet je dat uberhaubt willen?
Jij gelooft dat ik blind ben voor 1 kant wb de politiek maar hoe verklaar jij dan je heilige geloof in de vrije markt? Ik bedoel de belangrijkste doelstelling van een bedrijf is het maken van winst. Al het andere is veel minder belangrijk. Een bedrijf heeft dus in theorie helemaal geen normen en waarden. Wat maakt het een bedrijf nou uit als een kind giftig speelgoed in zijn handen krijgt of als het milieu naar de knoppen gaat door het lozen van afval. Of bv een bedrijf als Monsanto wat zo veel onbeschrijfelijk slechte dingen voor de maatschappij heeft gedaan? Of Big Pharma dat helemaal geen wondermiddelen wil hebben maar gewoon iets wat je in leven houdt met veel bijwerkingen (is het beste voor de winst) of de olie industrie die alle voortgang tegenhoudt op het gebied van vrije energie in hun eigen belang?quote:Op woensdag 5 november 2014 15:26 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Nee, kapitalisme (vrije markt) is de tegenhanger van communisme (staatsgeleide economie). Dat is niet "mijn links-rechts-denken", dat zijn gewoon de definities.
De moderne tijd bevat genoeg mogelijkheden tot pressiemiddelen om slechte bedrijven en bedrijfsvoeringen aan te pakken. Kijk naar simpele apps als Air BnB, restaurants die slecht voedsel produceren, etc.
Ik krijg sterk het gevoel dat je door de belazering van je compagnon (sorry to hear) heel cynisch geworden ben en daardoor een beeld van slechte mensen hebt ontwikkeld.
In de zakelijke omgeving waar ik zit is dat totaal niet het geval. Gelukkig, en dat vormt ook mijn wereldbeeld, dat besef ik.
De huizenmarkt; waarom zou je niet gewoon een stuk grond mogen kopen en daar het huis neer laten zetten wat jij wil? Zonder welstandcommissies en andere autoritaire groepjes die een walgelijke maakbaarheid over jou willen uitstorten?
Op één wolf na, (ok, 2 Het Alpha mannetje EN vrouwtje) loopt de rest van de wolven gewoon gedwee achter de leider aan. Net als schapen. TOT ze denken zelf leider te kunnen worden...quote:Op woensdag 5 november 2014 15:15 schreef Japie77 het volgende:
Dat ben ik totaal niet met je eens. Mensen zijn veel eerder schapen dan wolfen. En schapen kunnen heel slecht zijn maar ook heel goed.
Ja, maar die 5% bepaald ALLES.quote:95% van de mensen willen gewoon in vrede samenleven. Pyscho's die dat niet willen heb je overal maar die zijn zwaar in de minderheid. Helaas hebben we nu nog steeds een cultuur waarin dat soort figuren ver kunnen komen in de maatschappij.
Naar mijn mening word hier niet zozeer 'volledig vrij' bedoeld maar binnen een kader van regels en wetten waar elke onderneming zich aan dient te houden.quote:
& het een is "goed" & het ander "slecht".quote:Op woensdag 5 november 2014 15:26 schreef El_Matador het volgende:
Nee, kapitalisme (vrije markt) is de tegenhanger van communisme (staatsgeleide economie). Dat is niet "mijn links-rechts-denken", dat zijn gewoon de definities.
Het is als dwijlen met de kraan open.quote:De moderne tijd bevat genoeg mogelijkheden tot pressiemiddelen om slechte bedrijven en bedrijfsvoeringen aan te pakken. Kijk naar simpele apps als Air BnB, restaurants die slecht voedsel produceren, etc.
Nee, dat was slechts één van de vele.quote:Ik krijg sterk het gevoel dat je door de belazering van je compagnon (sorry to hear) heel cynisch geworden ben en daardoor een beeld van slechte mensen hebt ontwikkeld.
In de zakelijke omgeving waar ik zit is dat totaal niet het geval. Gelukkig, en dat vormt ook mijn wereldbeeld, dat besef ik.
Prima. Helemaal voor.quote:De huizenmarkt; waarom zou je niet gewoon een stuk grond mogen kopen en daar het huis neer laten zetten wat jij wil? Zonder welstandcommissies en andere autoritaire groepjes die een walgelijke maakbaarheid over jou willen uitstorten?
Dat lijkt me nu juist de maakbaarheid, de politiek die denkt dat ze de markt kunnen sturen door mensen te dwingen met hun regeltjes en aanpassingen in de woningmarkt.quote:Op woensdag 5 november 2014 15:48 schreef R0N1N het volgende:
Waar ik dan weer misselijk van wordt: Huurverhogingen om zo mensen proberen te dwingen te kopen, om zo de huizenmarkt omhoog te helpen. Terwijl er geen woningen in dat segment te krijgen zijn. (& intussen structureel te weinig bouwen om zo de prijs op te drijven.)
Het zou goed zijn als men daar de relativiteit eens van zou beseffen.. Materie alleen maakt niet per sé gelukkig. Het ligt net zo goed aan de gedachten die je erover hebt.quote:Op woensdag 5 november 2014 14:27 schreef Japie77 het volgende:
[..]
Verrijking kan je op verschillende manieren bekijken. Je kan ook meer voor de persoonlijke verrijking gaan dan de materiele.
... maar dat is toch bizar voor een regering die altijd de mond vol heeft over "vrije markt" & "marktwerking" ? ... maar banken zijn "to big to fail" (dus die kopen we af, maar opsplitsen (zodat ze niet meer "to big" zijn) neuh...) & de woningmarkt heeft last van onwillige bewoners, die "te goedkoop (willen) wonen" niet van een structureel te hoge prijs (mede dankzij HRA) of een te laag aanbod (in het goedkope segment), uiteraard.quote:Op woensdag 5 november 2014 16:02 schreef bedachtzaam het volgende:
Dat lijkt me nu juist de maakbaarheid, de politiek die denkt dat ze de markt kunnen sturen door mensen te dwingen met hun regeltjes en aanpassingen in de woningmarkt.
Ze hebben in eerste instantie alle ruimte gelaten zodat er een bubbel kon ontstaan en nu proberen ze de huizenmarkt te ondersteunen door mensen die moeten verhuizen tot kopen te dwingen met als alternatief een dure huurwoning in de vrije sector.
Grappig is wel dat vele kopers het hier roerend mee eens waren en huurders uitlachten
Je projecteert de huidige gereguleerde markt op echt kapitalisme, echte vrije markt.quote:Op woensdag 5 november 2014 15:35 schreef Japie77 het volgende:
[..]
Jij gelooft dat ik blind ben voor 1 kant wb de politiek maar hoe verklaar jij dan je heilige geloof in de vrije markt? Ik bedoel de belangrijkste doelstelling van een bedrijf is het maken van winst. Al het andere is veel minder belangrijk. Een bedrijf heeft dus in theorie helemaal geen normen en waarden. Wat maakt het een bedrijf nou uit als een kind giftig speelgoed in zijn handen krijgt of als het milieu naar de knoppen gaat door het lozen van afval. Of bv een bedrijf als Monsanto wat zo veel onbeschrijfelijk slechte dingen voor de maatschappij heeft gedaan? Of Big Pharma dat helemaal geen wondermiddelen wil hebben maar gewoon iets wat je in leven houdt met veel bijwerkingen (is het beste voor de winst) of de olie industrie die alle voortgang tegenhoudt op het gebied van vrije energie in hun eigen belang?
Dat is het zeker wat er is geen sprake van, alles word gestuurd en gereguleerd waarbij private verliezen gesocialiseerd worden en dure pakken grof verdienen bij semi overheidsinstellingen.quote:Op woensdag 5 november 2014 16:13 schreef R0N1N het volgende:
[..]
... maar dat is toch bizar voor een regering die altijd de mond vol heeft over "vrije markt" & "marktwerking" ? ... maar banken zijn "to big to fail" (dus die kopen we af, maar opsplitsen (zodat ze niet meer "to big" zijn) neuh...) & de woningmarkt heeft last van onwillige bewoners, die "te goedkoop (willen) wonen" niet van een structureel te hoge prijs (mede dankzij HRA) of een te laag aanbod (in het goedkope segment), uiteraard.
Je denkt dat bedrijven ineens wel moraal kennen en aan lange termijndenken gaan doen als er helemaal geen regels meer zijn?quote:Op woensdag 5 november 2014 16:33 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Je projecteert de huidige gereguleerde markt op echt kapitalisme, echte vrije markt.
Bedrijven kunnen in een echt vrije markt niets tegenhouden (niet dat de olie-industrie "vrije energie" tegenhoudt), Big Pharma en Monsanto zijn alleen maar zo groot geworden door de steun, bevoordelingen en marktverstorende bescherming.
Het is geen "heilig geloof" in vrije markt. Vrije markt is de natuurlijke situatie.
Aan jou en Ronin dezelfde vraag; als je geen staatsgereguleerde economie (communisme) en geen vrije markt (kapitalisme) wil, wat wil je dan wél?
Nu zijn bedrijven immoreel?quote:Op woensdag 5 november 2014 17:20 schreef Enneacanthus_Obesus het volgende:
[..]
Je denkt dat bedrijven ineens wel moraal kennen
Slimme bedrijven denken aan de lange termijn. Zeker in een systeem dat niet op fiatgeld gebaseerd is.quote:en aan lange termijndenken gaan doen als er helemaal geen regels meer zijn?
Tuurlijk kan de olie-industrie wel van alles tegenhouden. Dat hebben we toch gezien bij bv Tesla, als je bepaalde mensen in hun inkomen gaat bedreigen dan kunnen ze (en dat doen ze ook) van alles doen om iemand tegen te houden. Zowel legaal als illegaal.quote:Op woensdag 5 november 2014 16:33 schreef El_Matador het volgende:
[..]
Je projecteert de huidige gereguleerde markt op echt kapitalisme, echte vrije markt.
Bedrijven kunnen in een echt vrije markt niets tegenhouden (niet dat de olie-industrie "vrije energie" tegenhoudt), Big Pharma en Monsanto zijn alleen maar zo groot geworden door de steun, bevoordelingen en marktverstorende bescherming.
Het is geen "heilig geloof" in vrije markt. Vrije markt is de natuurlijke situatie.
Aan jou en Ronin dezelfde vraag; als je geen staatsgereguleerde economie (communisme) en geen vrije markt (kapitalisme) wil, wat wil je dan wél?
Geen idee.Als ik dat wist, zat ik niet op dit forum, maar m'n geld te tellenquote:Op woensdag 5 november 2014 16:33 schreef El_Matador het volgende:
Je projecteert de huidige gereguleerde markt op echt kapitalisme, echte vrije markt.
Bedrijven kunnen in een echt vrije markt niets tegenhouden (niet dat de olie-industrie "vrije energie" tegenhoudt), Big Pharma en Monsanto zijn alleen maar zo groot geworden door de steun, bevoordelingen en marktverstorende bescherming.
Het is geen "heilig geloof" in vrije markt. Vrije markt is de natuurlijke situatie.
Aan jou en Ronin dezelfde vraag; als je geen staatsgereguleerde economie (communisme) en geen vrije markt (kapitalisme) wil, wat wil je dan wél?
Welnee, hoe zouden ze dat kunnen doen? Je kunt gewoon zonnepanelen en electrische (hele mooie zelfs, Fisker & Teslaquote:Op woensdag 5 november 2014 17:38 schreef Japie77 het volgende:
[..]
Tuurlijk kan de olie-industrie wel van alles tegenhouden.
quote:Dat hebben we toch gezien bij bv Tesla, als je bepaalde mensen in hun inkomen gaat bedreigen dan kunnen ze (en dat doen ze ook) van alles doen om iemand tegen te houden. Zowel legaal als illegaal.
En hoe bepaal je de verschillende waardes van de producten dan?quote:Wat ik wil is een maatschappij zonder geld
Die basisvoorzieningen zijn inderdaad handig voor iedereen. Als je mensen niet beperkt in het zoeken naar die zaken en ervoor werken, is er geen maakbaarheidsindustrie nodig die dat gaat verzorgen (en altijd tot scheve gezichten zal leiden).quote:waarin iedereen recht heeft op een dak boven zijn hoofd en eten en drinken.
Wat betekent dat concreet? En waarom zou iemand moeten bijdragen aan een "maatschappij"?quote:En waarin iedereen op zijn of haar manier het steentje bijdraagt aan de maatschappij
De hoeveelheid vrije tijd van de (zeikende) Nederlander is onvoorstelbaar.quote:maar ook heel veel tijd heeft om zichzelf te ontwikkelen op allerlei vlakken.
Utopieen falen altijd.quote:Dat is mijn utopie.
En hoe dan verder? Wie moet het geld dan creeeren?quote:Maar voor nu wil ik dat het totaal corrupte financiele systeem eerst maar eens word veranderd en wel door de geldcreatie weg te halen bij de banken in eerste instantie.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |