abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_146284304


Zwarte Piet - Wikipedia

In 1850 introduceerde de onderwijzer Jan Schenkman in zijn leesboekje Sint Nicolaas en zijn Knecht drie nieuwe zaken, die zijn blijven hangen in de sinterklaasfolklore: een gekleurde knecht voor Sinterklaas, de intocht en de stoomboot. De knecht heeft in het boekje nog geen naam en was gekleed als een page. In 1859 werd voor het eerst een artikel gedrukt waarin hij Pieter wordt genoemd en in 1895 was de naam Zwarte Piet al in zwang geraakt.

Gaandeweg de 20e eeuw bedacht men dat als één Zwarte Piet leuk is, meerdere Zwarte Pieten leuker zouden zijn. Zo waren bij de eerste officiële intocht van de Sint in Amsterdam in 1934 zes Zwarte Pieten aanwezig; zes Surinaamse matrozen van een schip dat in de haven lag. Ook in de rest van Nederland en in Nederlands-Indië doken in de jaren dertig meerdere Pieten op. Na de Tweede Wereldoorlog organiseerden Canadese militairen in Nederland een Sinterklaasviering met een massa Zwarte Pieten.

Sindsdien wordt Sinterklaas vergezeld door vele Pieten, tegenwoordig vaak met voor ieder een eigen taak. Terwijl Sinterklaas altijd statig en gedistingeerd is, gedragen de Pieten zich als acrobaten en grappenmakers die vaak kwajongensstreken uithalen.




quote:
Winkels worstelen met de toekomst van Zwarte Piet
Grootwinkelbedrijven als HEMA, Bijenkorf, Albert Heijn (AH) en Bart Smit worstelen met de uitmonstering van Zwarte Piet en de winkelinrichting in de sinterklaasperiode.

De voorbereidingen voor de belangrijke verkoopperiode zijn begonnen en zijn voor vele winkelketens reden aanpassingen te doen. Wat die wijzigingen zijn, houden zij echter voor zich. AH en Bart Smit zeggen geen onderdeel te willen worden van het maatschappelijke debat over Zwarte Piet.

HEMA zegt de discussie rond Zwarte Piet op de voet te volgen. 'Vooruitlopend op welke uitkomst dan ook, hebben we besloten om voor dit jaar nog vast te houden aan Sint en Piet', aldus het concern. 'Wel zijn enkele aanpassingen gedaan aan verpakkingen'.

Claim actiecomité
Het bedrijf gaat niet in op een claim van het Actiecomité Malle Piet dat 'volgend jaar het hele assortiment Zwarte Piet-vrij zal zijn'. Initiatiefnemer Marc Nelissen stelt dat de verkoopdirecteur van HEMA dat in een e-mail aan hem zou hebben beloofd.

Volgens Nelissen, opsteller van het Malle Piet Manifest, zou HEMA positief staan tegenover zijn initiatief om de Pieten voortaan in allerhande kleuren te schminken. 'Ik ben lelieblank, maar terugblikkend besef ik dat sommige mensen zich gekwetst kunnen voelen door Zwarte Piet', verduidelijkt Nelissen zijn streven naar verandering.

Cadeaupapier
De middenstand is volgens fabrikanten van geschenkpapier nog niet zo ver om Zwarte Piet in de ban te doen. De bestellingen voor cadeaupapier met Sint én Zwarte Piet komen gewoon binnen, bevestigt directeur Dave Adriaans van Decoma Verpakkingen in Lieshout. 'We merken geen verandering in bestellingen van onze klanten.'

Bijenkorf zegt dat de klimpieten als vanouds de lichthal van de vestiging in Amsterdam zullen sieren. Het uiterlijk van Zwarte Piet wordt volgens de Bijenkorf aangepast in lijn met aanbevelingen van Nederlands Centrum voor Volkscultuur en Immaterieel Erfgoed. Hoe de pieten er uit moeten zien, blijft echter onduidelijk. Dat centrum pleit na onderzoek voor kleinschalige experimenten en aanpassingen, onder meer in Amsterdam.


Nieuwste ontwikkelingen:


Fisher-Price bant Zwarte Piet
Rechter Amsterdam: Zwarte Piet is een kwetsend figuur
Alle Sinterklaasliedjes herschreven
Zwarte Piet maakt het basisscholen moeilijk
Winkelbedrijven worstelen met Zwarte Piet

quote:
Van der Laan past Zwarte Piet aan
Zwarte Pieten die meedoen aan de sinterklaasintocht in Amsterdam, zien er anders uit dan voorgaande jaren. Dat zegt de Amsterdamse burgemeester Eberhard van der Laan.

De burgemeester schrijft in een brief dat de pieten niet allemaal zwart geschminkt worden. Ongeveer een kwart van de pieten krijgt roetvegen op het verder ongeschminkte gezicht. Ook verdwijnen de oorringen en de dikke rode lippen bij alle pieten.

Edelman
De rol van onderdanige knecht past ook niet meer bij Zwarte Piet, schrijft Van der Laan in een toelichting op de vergunning die hij heeft afgegeven voor de intocht van 16 november.

De burgemeester paste de sinterklaastocht in 2013 ook al op enkele punten aan. Zo werd het paard van Sinterklaas niet door een piet begeleid, maar door een Spaanse edelman. Ook kon men kiezen voor pieten met steil haar.
En verder natuurlijk de ophanden zijnde boycot van Albert Heijn en HEMA...

quote:
Reactie op berichtgeving over Albert Heijn en Zwarte Piet
Albert Heijn is er voor iedereen. Voor de vele klanten die het Sinterklaasfeest op de gebruikelijke wijze willen vieren, hebben we producten met Zwarte Piet daarop. Maar u ziet ook producten waarop hij niet staat. Aan de klant de keuze. Er is dus geen sprake van een besluit om Zwarte Piet in de ban te doen.

Er zijn nu veel berichten in de media over Sinterklaas en Albert Heijn. Deze komen voort uit een foto van een display die nu al in de winkel staat. Daarin worden verkleedpakjes voor kinderen getoond, met kinderen zonder schmink. U vindt echter ook nu al uitingen in onze winkels waarop Zwarte Piet wél staat.
Bron: ah.nl

BN'ers dragen ook bij aan de discussie:
https://www.facebook.com/pages/Pietmakeover/1485255905084399


Veelpost Pieten in deze reeks:

SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.


[ Bericht 28% gewijzigd door Haags op 04-11-2014 10:26:14 ]
Zonder wrijving geen glans
pi_146284314
quote:
13s.gif Op dinsdag 4 november 2014 09:07 schreef DS4 het volgende:
There it is...

Het gaat dus gewoon weer ordinair om geld.
Zeer slim van het AD om zo'n persoon te interviewen.
Op maandag 3 februari 2014 08:10 schreef Enchanter het volgende:[/b]
In discussie gaan met Koos Vogels :') , een grotere mongool is er niet :r
pi_146284364
Er zijn ook nog wat slaven in Qatar die daar stadions bouwen, misschien kan die man daar ook nog iets aan doen, slavernij lijkt een groot issue voor hem.
pi_146284497
Veelpost top 100 is aangepast :)
Zonder wrijving geen glans
pi_146284570
quote:
0s.gif Op dinsdag 4 november 2014 10:21 schreef DrDentz het volgende:
Er zijn ook nog wat slaven in Qatar die daar stadions bouwen, misschien kan die man daar ook nog iets aan doen, slavernij lijkt een groot issue voor hem.
Kan de grote boze blanke man niets aan doen die de voorouders van de zwartepiet haters heeft verscheept natuurlijk he. Dus niet interessant.
'Je gaat het pas zien als je het doorhebt'
'Ieder nadeel heb zijn voordeel'
We zullen je nooit, nooit vergeten
1947-2016
pi_146284625
Zwarte Piet #42

:') w/
pi_146284670
Ik werd een beetje misselijk van voorpagina van het AD

Framing, opruien en demonisering
pi_146284691
quote:
0s.gif Op dinsdag 4 november 2014 10:35 schreef De_Guidance het volgende:
Ik werd een beetje misselijk van voorpagina van het AD
Zwarte piet op school niet discriminerend bedoel je? Of wat?
Zonder wrijving geen glans
pi_146284762
Maar leren we op school echt niets over de slavernij? Bij ons werd dat wel behandeld, en een videoband met stukjes uit de serie met Kunta Kinte Roots.
pi_146284771
quote:
0s.gif Op dinsdag 4 november 2014 10:36 schreef haags_kwartiertje het volgende:

[..]

Zwarte piet op school niet discriminerend bedoel je? Of wat?
Neuh de papieren versie.
pi_146284790
quote:
1s.gif Op dinsdag 4 november 2014 10:40 schreef De_Guidance het volgende:

[..]

Neuh de papieren versie.
Ok, die heb ik niet gelezen vanmorgen.
Zonder wrijving geen glans
pi_146284828
Weet je wie de grootste racisten zijn hier in Nederland?

SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
  dinsdag 4 november 2014 @ 10:46:31 #13
176450 Kaneelstokje
Archbishop of Banterbury
pi_146284928
quote:
0s.gif Op dinsdag 4 november 2014 10:39 schreef DrDentz het volgende:
Maar leren we op school echt niets over de slavernij? Bij ons werd dat wel behandeld, en een videoband met stukjes uit de serie met Kunta Kinte Roots.
Natuurlijk wel. Alleen niet echt op een goede manier, gezien de vele misverstanden over slavernij.
Emotionele exclusiviteit monogamie-adept
pi_146284948
Niet alle nazaten van slaven hebben het zwaar toch? Humberto Tan.. ondanks dat hij er door Jack Spijkerman aan herinnerd wordt dat hij dom en donker is, heeft hij toch een redelijk succesvolle tv-show.
pi_146285441
Slavernij afgeschaft in 1863.

Wie is er hier rond 1863 geboren hier en kan hier ons meer over vertellen?
pi_146285557
quote:
0s.gif Op dinsdag 4 november 2014 11:08 schreef WhateverWhatever het volgende:
Slavernij afgeschaft in 1863.

Wie is er hier rond 1863 geboren hier en kan hier ons meer over vertellen?
Kingstown schijnt dit nog wel te weten.
pi_146286052
quote:
"Zwarte Piet op school niet discriminerend"

UTRECHT - Als het aan het College voor de Rechten van de Mens ligt, mag de openbare Prof. Kohnstammschool in Utrecht de Sinterklaasviering dit jaar gewoon doen met Zwarte Piet in de klas. Dat is het oordeel in de procedure die een moeder met kinderen op de school had aangespannen. Zij wilde dat Zwarte Piet in woord en geluid werd verboden.

Volgens het college is dat in dit geval niet nodig. Wel moet goed naar de toekomst worden gekeken. "Een school discrimineert niet als zij Sinterklaas 2014 met Zwarte Piet viert. De school heeft genoeg gedaan om te zorgen voor een discriminatievrije onderwijsomgeving", zo luidt de conclusie. "Voor het jaar erna kan het oordeel anders luiden, want Zwarte Piet heeft discriminerende aspecten."

De moeder vindt dat de school haar kinderen blootstelt aan een karikatuur van mensen met een donkere huidskleur. Op school worden volgens haar allerlei activiteiten georganiseerd waarin stereotiepe beelden als dom, knecht en donker naar voren komen. De moeder wil niet dat de school haar kinderen blootstelt aan deze kenmerken van Zwarte Piet.

Het College voor de Rechten van de Mens toetst alleen of er sprake is van overtreding van wetgeving over het gelijkheidsbeginsel. Sancties of boetes kan het college niet opleggen. In een eventuele rechtszaak moet het oordeel van het College voor de Rechten van de Mens wel worden meegenomen.

Op de Kohnstammschool winden veel andere ouders zich inmiddels ook op over de discussie. De meesten zijn het geklaag over Zwarte Piet helemaal zat en vinden dat alles moet blijven zoals het nu is. Toch heeft de veelbesproken moeder haar protest tegen Zwarte Piet doorgezet.

De inhoudelijke behandeling van de zaak zorgde drie weken geleden voor veel reuring in Utrecht. Er ontstond toen een optootje op de stoep van het College voor de Rechten van de Mens. Voor- en tegenstanders van Zwarte Piet vlogen elkaar hier in de haren.
pi_146286085
quote:
0s.gif Op dinsdag 4 november 2014 10:41 schreef haags_kwartiertje het volgende:

[..]

Ok, die heb ik niet gelezen vanmorgen.
  Moderator dinsdag 4 november 2014 @ 11:35:16 #19
14679 crew  sp3c
Geef me die goud!!!
pi_146286122
[quoteVoor- en tegenstanders van Zwarte Piet vlogen elkaar hier in de haren.[/quote]

ik moest gewoon lachen :')
Op zondag 8 december 2013 00:01 schreef Karina het volgende:
Dat gaat me te diep sp3c, daar is het te laat voor.
  dinsdag 4 november 2014 @ 11:37:44 #20
168304 Mani89
We try not to sexualize them.
pi_146286177
quote:
0s.gif Op dinsdag 4 november 2014 11:33 schreef De_Guidance het volgende:

[..]

[ afbeelding ]
Misselijkmakend dit, die zwarte piet haters zijn alleen maar op geld uit. En dat over de rug van een kinderfeest.
Reis ver, drink wijn, denk na, lach hard, duik diep. Kom Terug.
pi_146286200
quote:
0s.gif Op dinsdag 4 november 2014 11:33 schreef De_Guidance het volgende:

[..]

[ afbeelding ]
_O-
  dinsdag 4 november 2014 @ 11:40:00 #22
104871 remlof
Europees federalist
pi_146286240
quote:
0s.gif Op dinsdag 4 november 2014 11:32 schreef Specularium het volgende:

[..]

Zwarte Piet mag, maar liever anders

Een basisschool in Utrecht discrimineert niet als het Sinterklaasfeest wordt gevierd met een Zwarte Piet. Tot dat oordeel komt het College voor de Rechten van de Mens. Een moeder van drie leerlingen van de school had een procedure aangespannen om Zwarte Piet te verbieden.

De moeder vindt dat de kinderen van de prof. Kohnstammschool nu het idee krijgen dat zwarte mensen dom en slordig zijn. Ook vindt ze dat de school niet goed reageert op klachten.

Discriminerende aspecten
Volgens het college heeft de school voldoende gedaan om een discriminatievrije onderwijsomgeving te bieden. Het college vindt wel dat Zwarte Piet discriminerende aspecten heeft. Het benadrukt dan ook dat de school verplicht is om iets aan deze aspecten te doen.

Het College voor de Rechten van de Mens toetst of er sprake is van een overtreding van de wet op gelijkheid. Er kunnen geen sancties of boetes worden opgelegd. Bij een rechtszaak wordt het oordeel van het college wel meegewogen.



Volgend jaar zal het feest dus wel worden aangepast, zo werd op Radio 1 gezegd.
pi_146286271
Geweldige reeks dit.
pi_146286285
quote:
0s.gif Op dinsdag 4 november 2014 11:33 schreef De_Guidance het volgende:

[..]

[ afbeelding ]
quote:
Het kan er bij Jong Loy niet in dat er wél erkenning is voor het leed van de Tweede Wereldoorlog, maar niet voor iemand als zijn eigen overgrootmoeder, die slaaf was in Suriname.
Gewoon de holocaust erbij halen omdat het kan.
pi_146286312
quote:
7s.gif Op dinsdag 4 november 2014 11:40 schreef remlof het volgende:

Volgend jaar zal het feest dus wel worden aangepast, zo werd op Radio 1 gezegd.
Dat stond ook al in het stukje.

quote:
"Voor het jaar erna kan het oordeel anders luiden, want Zwarte Piet heeft discriminerende aspecten."
pi_146286316
quote:
Koning kiest niet in Pietendiscussie


SEOUL -
Koning Willem-Alexander kiest geen kant in de discussie over Zwarte Piet. Op de vraag van een journalist van Radio 1 in Seoul of het voor hem 'Piet' is of 'Zwarte Piet' antwoordde hij gevat 'Sinterklaas'. Daarmee voorkwam de koning dat hij betrokken zou worden bij de al maanden slepende verhitte strijd over Zwarte Piet.
_O-
pi_146286344
quote:
0s.gif Op dinsdag 4 november 2014 11:41 schreef Specularium het volgende:

[..]

[..]

Gewoon de holocaust erbij halen omdat het kan.
Tja, zo iemand op de voorpagina zetten en dan zo'n kopje over kas spekken is natuurlijk bewust olie op het vuur gooien, framen en opruien over de rug van kinderen.

Beetje jammer van het AD.
  dinsdag 4 november 2014 @ 11:45:13 #28
104871 remlof
Europees federalist
pi_146286386
quote:
0s.gif Op dinsdag 4 november 2014 11:42 schreef Specularium het volgende:

[..]

Dat stond ook al in het stukje.

[..]

Ah yep.
  dinsdag 4 november 2014 @ 11:45:21 #29
168304 Mani89
We try not to sexualize them.
pi_146286391
quote:
0s.gif Op dinsdag 4 november 2014 11:44 schreef De_Guidance het volgende:

[..]

Tja, zo iemand op de voorpagina zetten en dan zo'n kopje over kas spekken is natuurlijk bewust olie op het vuur gooien, framen en opruien over de rug van kinderen.

Beetje jammer van het AD.
Als er een Pro-Pietria tokkie op de voorpagina stond had je het vast fantastisch gevonden.
Reis ver, drink wijn, denk na, lach hard, duik diep. Kom Terug.
pi_146286451
quote:
0s.gif Op dinsdag 4 november 2014 11:45 schreef Mani89 het volgende:

[..]

Als er een Pro-Pietria tokkie op de voorpagina stond had je het vast fantastisch gevonden.
Hmm, ik denk het niet eigenlijk.

Als ik een totalitaire dictator was, had ik media verboden verder over dit onderwerp te berichten.
pi_146286503
Nu ook Blauwe Tieten Piet:



:o
pi_146287237
"Zwarte Piet op school niet discriminerend"

"Voor het jaar erna kan het oordeel anders luiden, want Zwarte Piet heeft discriminerende aspecten''

Een geheel duidelijke uitspraak van subsidieclub College voor de rechten van de mens.
pi_146287456
Ik ben ook benieuwd wat die discriminerende aspecten dan zijn. Die opdracht van verbeter de spelfouten van Zwarte Piet? Dat Piet oorbellen heeft en ondergeschikt is? Of dat mensen zich zwart schminken, want met dat laatste kan Zwarte Piet wel inpakken.
pi_146287642
Wel een rare uitspraak toch? "We vinden het nu niet raar, maar volgend jaar vinden we het misschien wel raar"
Het is...kiezen of delen, spelen winnen verliezen of vervelen en helemaal niets ondernemen
pi_146287742
quote:
0s.gif Op dinsdag 4 november 2014 12:23 schreef kalinhos het volgende:
Wel een rare uitspraak toch? "We vinden het nu niet raar, maar volgend jaar vinden we het misschien wel raar"
Volgend jaar verwacht ik op zijn minst een reeks van #100 hier
pi_146288046
Dit filmpje blijft mooi:
_O- :')
  dinsdag 4 november 2014 @ 12:43:25 #37
137134 Iblardi
Non semper idem
pi_146288260
quote:
0s.gif Op dinsdag 4 november 2014 12:17 schreef luxerobots het volgende:
Ik ben ook benieuwd wat die discriminerende aspecten dan zijn. Die opdracht van verbeter de spelfouten van Zwarte Piet? Dat Piet oorbellen heeft en ondergeschikt is? Of dat mensen zich zwart schminken, want met dat laatste kan Zwarte Piet wel inpakken.
Ze hebben de motivatie van de Rechtbank Amsterdam m.b.t. "negatieve stereotypering" overgenomen: door de combinatie van uiterlijk, rol en gedrag zou het beeld worden opgeroepen dat donker gekleurde mensen ondergeschikt en dom zijn...
quote:
Verder zal de figuur van Zwarte Piet op beeltenissen in de school en in de klassen te zien zijn. De leidraad voor de viering en de onderwijsactiviteiten is het ‘Sinterklaasjournaal’ met het lesprogramma van NTR. Verweerster geeft Zwarte Piet vorm in lijn met de landelijke Zwarte Piet. Die Zwarte Piet heeft een donkere huidskleur, heeft kroeshaar, is de knecht van een witte Sinterklaas en gedraagt zich soms dom. Deze combinatie draagt bij aan het beeld dat mensen met een donkere huidskleur ondergeschikt en dom zijn (vergelijk: Rechtbank Amsterdam, 3 juli 2014, ECLI:NL:RBAMS:2014:3888, overweging 15.11.2). Hieraan doet niet af dat Zwarte Piet op school geen rode lippen heeft en geen oorringen draagt.

Het College is van oordeel dat hiermee bij de viering van het Sinterklaasfeest op de school sprake is van een jaarlijks terugkerende negatieve stereotypering van mensen met een donkere huidskleur die van een zodanige zwaarte is dat gesproken kan worden van een fenomeen met discriminatoire aspecten.

http://www.mensenrechten.nl/publicaties/oordelen/2014-131/detail
quote:
De rechtbank onderkent dat voor veel Amsterdammers Zwarte Piet een sprookjesfiguur uit de kindertijd is. Dit neemt niet weg dat gelet op het standpunt van het College, de uitkomst van het onderzoek van het Bureau Onderzoek en Statistiek en hetgeen eisers hebben aangevoerd, zoals vermeld in overweging 15.5, aannemelijk is dat de figuur van Zwarte Piet in de vorm zoals geschetst in overweging 15.8 bij zwarte mensen tot gevoelens van minderwaardigheid leidt en daarmee tot een negatieve stereotypering van de zwarte mens. Met name de rol van knecht en het uiterlijk en het gedrag van Zwarte Piet leiden immers tot het beeld dat zwarte mensen ondergeschikt en dom zijn. De rechtbank wijst er in dit verband op dat verweerder blijkens het bestreden besluit ook deze mening is toegedaan. Volgens verweerder moet Zwarte Piet blijven, maar moet Zwarte Piet steeds minder zwart en minder knecht worden. Krompraat, kroeshaar, dikke lippen, oorringen en onderdanigheid bevestigen de door menigeen gevoelde band met slavernij en zijn daarom te vermijden, aldus verweerder.

http://uitspraken.rechtsp(...)I:NL:RBAMS:2014:3888
Edit: Wat ik hierboven zeg klopt niet helemaal; het College verwijst in zijn uitspraak naar die van de rechtbank van 3 juli, maar die is op zijn beurt mede gebaseerd op het oordeel van het College over de (al dan niet vermeende) discriminatoire aspecten van Zwarte Piet.

quote:
Bij de stukken bevinden zich een e-mailbericht van het College voor de Rechten van de Mens van 22 oktober 2013 aan mevrouw [naam 1], een e-mailbericht van 27 november 2013 aan mevrouw [naam 2] en een e-mailbericht van 8 april 2014 aan de Stichting Nationaal Monument Nederlands Slavernijverleden. Blijkens deze e-mailberichten stelt het College zich op het standpunt dat Zwarte Piet een fenomeen is dat een racistisch onderdeel is van de Sinterklaastraditie. Ook al is het niet racistisch bedoeld, het wordt wel als kwetsend ervaren. Het bevestigen van stereotype beelden (dom, knecht, en donker) werkt door en mensen hebben er last van. Uit eigen onderzoek weet het College dat discriminatie veelal niet de intentie is maar wel het effect van gedrag.


[ Bericht 13% gewijzigd door Iblardi op 04-11-2014 13:34:08 ]
  dinsdag 4 november 2014 @ 12:46:53 #38
104871 remlof
Europees federalist
pi_146288397
quote:
0s.gif Op dinsdag 4 november 2014 12:43 schreef Iblardi het volgende:

[..]

Ze hebben de motivatie van de Rechtbank Amsterdam m.b.t. "negatieve stereotypering" overgenomen: door de combinatie van uiterlijk, rol en gedrag zou het beeld worden opgeroepen dat donker gekleurde mensen ondergeschikt en dom zijn...

[..]

[..]

Mooi, binnen een paar jaar zal geen kind nog weten wie zwarte piet is. En terecht.
pi_146288513
quote:
14s.gif Op dinsdag 4 november 2014 12:46 schreef remlof het volgende:

[..]

Mooi, binnen een paar jaar zal geen kind nog weten wie zwarte piet is. En terecht.
Ligt eraan hoe het allerbelangrijkste woordje in de zin die je aanhaalt uiteindelijk uitgelegd gaat worden.
“To destroy a people you must first sever their roots.”
pi_146288735
quote:
0s.gif Op dinsdag 4 november 2014 11:33 schreef De_Guidance het volgende:

[..]

[ afbeelding ]
Wat een walgelijke krant is het AD toch.
pi_146288764
quote:
0s.gif Op dinsdag 4 november 2014 12:58 schreef JanCees het volgende:

[..]

Wat een walgelijke krant is het AD toch.
Het verbaast me dat ze niet hebben gekozen voor een gotisch lettertype.
pi_146288829
quote:
0s.gif Op dinsdag 4 november 2014 11:33 schreef De_Guidance het volgende:

[..]

[ afbeelding ]
De man kan zich beter zorgen maken om z'n zwarte buik.

pi_146288892
quote:
0s.gif Op dinsdag 4 november 2014 13:01 schreef DrMabuse het volgende:

[..]

De man kan zich beter zorgen maken om z'n zwarte buik.

[ afbeelding ]
Zit vast een zak vol cadeaus onder dat shirt.
pi_146288915
Beste mensen,

Ik ben journalist en vraag me af welke invloed de Pietendiscussie heeft op de beleving van het Sinterklaasfeest op lokaal niveau. Anders gezegd: is de discussie met familie, buren, op de school van uw kind of op werk zo hoog opgelopen, dat het feest voor u is verpest, of dermate anders is geworden dat u het niet meer met bepaalde mensen wilt vieren? Zo ja, mail mij dan deze week uw verhaal: h.ali@volkskrant.nl. Ik denk eraan om hier een artikel over te schrijven.

Vriendelijke groet,
Haroon Ali, namens de Volkskrant
  dinsdag 4 november 2014 @ 13:04:50 #45
168304 Mani89
We try not to sexualize them.
pi_146288929
quote:
0s.gif Op dinsdag 4 november 2014 13:01 schreef DrMabuse het volgende:

[..]

De man kan zich beter zorgen maken om z'n zwarte buik.

[ afbeelding ]
Bolle mannen moeten eten, en niks vult zo lekker als wiedergutmachung's euros. :9~
Reis ver, drink wijn, denk na, lach hard, duik diep. Kom Terug.
pi_146288947
quote:
0s.gif Op dinsdag 4 november 2014 13:03 schreef opperkleurder het volgende:

[..]

Zit vast een zak vol cadeaus onder dat shirt.
_O-
  dinsdag 4 november 2014 @ 13:06:01 #47
168304 Mani89
We try not to sexualize them.
pi_146288959
quote:
0s.gif Op dinsdag 4 november 2014 13:04 schreef JournalistHaroon het volgende:
Beste mensen,

Ik ben journalist en vraag me af welke invloed de Pietendiscussie heeft op de beleving van het Sinterklaasfeest op lokaal niveau. Anders gezegd: is de discussie met familie, buren, op de school van uw kind of op werk zo hoog opgelopen, dat het feest voor u is verpest, of dermate anders is geworden dat u het niet meer met bepaalde mensen wilt vieren? Zo ja, mail mij dan deze week uw verhaal: h.ali@volkskrant.nl. Ik denk eraan om hier een artikel over te schrijven.

Vriendelijke groet,
Haroon Ali, namens de Volkskrant
Wij hebben de hele buurt gebarricadeerd met pallets en prikkeldraad om anti-pieten buiten te houden, zwarte piet is zwart!

Groetjes, Mani89.
Reis ver, drink wijn, denk na, lach hard, duik diep. Kom Terug.
  dinsdag 4 november 2014 @ 13:06:04 #48
137134 Iblardi
Non semper idem
pi_146288963
quote:
0s.gif Op dinsdag 4 november 2014 12:50 schreef Montagui het volgende:

[..]

Ligt eraan hoe het allerbelangrijkste woordje in de zin die je aanhaalt uiteindelijk uitgelegd gaat worden.
Om van "negatieve stereotypering" te kunnen spreken is het voor het college blijkbaar niet nodig dat Zwarte Piet daadwerkelijk tot een negatieve beeldvorming over zwarte mensen leidt (dat is immers niet aangetoond), maar is het voldoende als klagers zelf die associatie maken.
pi_146288999
quote:
0s.gif Op dinsdag 4 november 2014 13:04 schreef JournalistHaroon het volgende:
Beste mensen,

Ik ben journalist en vraag me af welke invloed de Pietendiscussie heeft op de beleving van het Sinterklaasfeest op lokaal niveau. Anders gezegd: is de discussie met familie, buren, op de school van uw kind of op werk zo hoog opgelopen, dat het feest voor u is verpest, of dermate anders is geworden dat u het niet meer met bepaalde mensen wilt vieren? Zo ja, mail mij dan deze week uw verhaal: h.ali@volkskrant.nl. Ik denk eraan om hier een artikel over te schrijven.

Vriendelijke groet,
Haroon Ali, namens de Volkskrant
Ik vind sinterklaas nog steeds heel leuk en ik wil graag de groeten doen aan mijn moeder.*

* let op: doet u in het artikel niet de groeten aan mijn moeder mag u bovenstaande quote niet gebruiken in uw schrijfsel.

Gr gr

knut
pi_146289050
quote:
0s.gif Op dinsdag 4 november 2014 13:04 schreef JournalistHaroon het volgende:
Beste mensen,

Ik ben journalist en vraag me af welke invloed de Pietendiscussie heeft op de beleving van het Sinterklaasfeest op lokaal niveau. Anders gezegd: is de discussie met familie, buren, op de school van uw kind of op werk zo hoog opgelopen, dat het feest voor u is verpest, of dermate anders is geworden dat u het niet meer met bepaalde mensen wilt vieren? Zo ja, mail mij dan deze week uw verhaal: h.ali@volkskrant.nl. Ik denk eraan om hier een artikel over te schrijven.

Vriendelijke groet,
Haroon Ali, namens de Volkskrant
Bedoelt u de Zwarte Pieten discussie?

Vriendelijke groet,

Dr.Mabuse
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')