Een paar jaarquote:Op woensdag 15 oktober 2014 08:09 schreef DroogDok het volgende:
Dit snap ik dus echt niet, het project draait net een paar jaar en heeft dus nog wat kinderziekten. Los die gewoon op in plaats van direct naar alternatieven te kijken.
Lijkt me een goede toevoeging aan het huidige systeem.quote:Op woensdag 15 oktober 2014 08:32 schreef JoelBaka het volgende:
[..]
Wel als je maar een klein ritje neemt van een paar euro, dan is 20 euro echt overkill. Ik zou graag willen dat ik op zijn minst een reis op mijn kaart kan laden. Dus als het ware een papieren kaartje kopen maar dan op mijn OV-chip zetten ipv afgedrukt krijgen. (Want je kan nu ook geen losse treinkaartjes meer kopen als je met korting reist...) Ik kan niet zomaar even voor onbepaalde tijd 20 euro missen.
Ik ook niet, ging wel eens met het OV zodat ik een biertje kon drinken maar het is ondertussen zo duur en omslachtig geworden dat ik maar gewoon met de auto ga en cola drink.quote:Op woensdag 15 oktober 2014 08:47 schreef agter het volgende:
Sinds die OV-chipkaart ingevoerd is, ben ik niet meer met het OV gegaan.
Ik heb helemaal geen zin om een of andere kaart aan te schaffen en daar tegoed op te zetten. Veel te omslachtig.
zolang al ja??quote:Op woensdag 15 oktober 2014 08:41 schreef FredvZ het volgende:
[..]
Een paar jaar
Het is inmiddels al 12 jaar oud... Dan kan je niet meer praten over kinderziektes.
En de techniek zelf werkt prima, het zijn de ontwerpkeuzes die nu niet zo goed blijken te zijn.
Ja, het lijkt me een realistische doelstelling om een compleet nieuw, foutvrij system te ontwerpen, implementeren en landelijk uit te rollen in 8 en een halve maandquote:Ze wil dat er 1 juli een vernieuwd systeem is.
Kun je toch mooi 12,50 verdienen op iedere anonieme chipkaart.quote:Op woensdag 15 oktober 2014 09:04 schreef WoordenShuffelaar het volgende:
Ik kan eigenlijk maar twee nadelen bedenken :
Borg
Oplossing: laat reizigers negatief staan tot 20 euro en voer een rente systeem zoals creditcards. Dat je dus rente moet betalen over het bedrag dat je in de min staat.
In en uitchecken.
Het is veel te makkelijk om te vergeten in of uit te checken. In beide gevallen kost het je meer dan je reiskosten.
Oplossing is gewoon de scan palen en poorten meer in your face plaatsen. Dat je niet omheen kan.
grappig maar helaas , gaat niet werken.quote:Op woensdag 15 oktober 2014 09:04 schreef WoordenShuffelaar het volgende:
Ik kan eigenlijk maar twee nadelen bedenken :
Borg
Oplossing: laat reizigers negatief staan tot 20 euro en voer een rente systeem zoals creditcards. Dat je dus rente moet betalen over het bedrag dat je in de min staat.
In en uitchecken.
Het is veel te makkelijk om te vergeten in of uit te checken. In beide gevallen kost het je meer dan je reiskosten.
Oplossing is gewoon de scan palen en poorten meer in your face plaatsen. Dat je niet omheen kan.
De kans dat ik een rit maak van 20 euro is nihil. Waarom moet ik er dan 20 euro op hebben staan?quote:Op woensdag 15 oktober 2014 08:34 schreef Storneren het volgende:
[..]
Omdat van te voren niet bekend is dat jij maar een ritje van 3 euro gaat maken.
Maar aan de andere kant, wie zegt dat ik met een saldo van 20 euro geen ritje van 50 euro ga maken?
De kans dat ik een ritje maak onder de 20 euro is statistisch gezien kleiner. Dus de kans dat bijvoorbeeld de NS achter het geld aan moet is kleiner. Dus kost het hun minder wanneer jij minimaal 20 euro op jouw kaart hebt staan.
Dat is dus geen designfout. Gewoon een weloverwogen requirement.
eens. Vroegah kocht je ook gewoon een kaartje voor de reis en betaalde je precies dat bedrag en niet nog eens een shitload aan instaptarief. Vind het ook écht onzin. Een treinreis is al zo duur...quote:Op woensdag 15 oktober 2014 08:30 schreef DustPuppy het volgende:
[..]
En hoe bepaal je wat voldoende saldo is?
Als ik een ritje van 3 euro moet maken, waarom moet ik dan 20 euro op mijn kaart hebben staan?
En dat is dan de borg, het reizen zelf is er ook niet goedkoper op geworden.quote:Op woensdag 15 oktober 2014 09:17 schreef ThePlaneteer het volgende:
Je wilt leuk met het gezin naar de dierentuin en denkt goedkoop met de NS te reizen.
Je moet dan echter eerst 80 euro storten om 1x met de trein te gaan.
Hoezo discussiėren we uberhaupt over het feit dat dit een kutsysteem is? Dat lijkt me wel duidelijk.
Eenmalige OV-chipkaart?quote:Op woensdag 15 oktober 2014 09:17 schreef ThePlaneteer het volgende:
Je wilt leuk met het gezin naar de dierentuin en denkt goedkoop met de NS te reizen.
Je moet dan echter eerst 80 euro storten om 1x met de trein te gaan.
Die bestaat niet.quote:
Nee alleen een toeslag van 1 euro ( = gewoon los trein kaartje)quote:Op woensdag 15 oktober 2014 09:25 schreef Apotheose het volgende:
hoef je bij de eenmalige chip geen borg te betalen dan?
quote:Op woensdag 15 oktober 2014 09:29 schreef macca728 het volgende:
[..]
Nee alleen een toeslag van 1 euro ( = gewoon los trein kaartje)
Nee, je snapt me niet. De requirement van de NS of Prorail is dat de klant niet moet kunnen reizen als er te weinig saldo op zijn kaart staat.quote:Op woensdag 15 oktober 2014 08:39 schreef Storneren het volgende:
[..]
Het is geen implementatie issue. Want wat is de reden dat de klant niet kan reizen als er te weinig saldo op de kaart aanwezig is?
Met het oude papieren trein kaartje kon je toch ook niet met de bus, dus hoezo is dat opeens een probleem.quote:Op woensdag 15 oktober 2014 09:28 schreef macca728 het volgende:
[..]
Die bestaat niet.
Wel een eenmalige chipkaart, want met die kaart kan je alleen met de trein reizen, niet met ander OV.
Euhhh.. Als je bij de AH balie een OV chipkaart koopt en die op wilt laden moet dat via een automaat. Je kan dan kiezen uit (exact weet ik het niet meer..) ¤5,- , ¤10,- , ¤20,- ,¤30,- , ¤50 of ¤100.-. Kost de enkele reis dan net een cent meer dan ¤10,- dan moet je er dus ¤50.- opzetten om ook weer terug te kunnen.quote:Op woensdag 15 oktober 2014 09:17 schreef ThePlaneteer het volgende:
Je wilt leuk met het gezin naar de dierentuin en denkt goedkoop met de NS te reizen.
Je moet dan echter eerst 80 euro storten om 1x met de trein te gaan.
Hoezo discussiėren we uberhaupt over het feit dat dit een kutsysteem is? Dat lijkt me wel duidelijk.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |