Dat kan je eisen, maar dan sta je terecht direct voor het Europese Hof van Justitie.quote:Op woensdag 1 oktober 2014 15:22 schreef tofastTG het volgende:
[..]
Het is maar een VOORBEELD. Dat lijkt me evident. Je kunt ook gewoon stellen dat 14 jaar een Nederlandse school bezoeken noodzakelijk is voor een basisinkomen.
Ik heb even met de budgetplannet van het Nibud zitten spelen, en leven van 660 euro is in Nederland niet realistisch.quote:
Ik ga uit van een verder ongewijzigd belastingstelsel.quote:Op woensdag 1 oktober 2014 15:18 schreef Metro2005 het volgende:
[..]
Stel ik ga uit van die 660 euro per maand die hierboven genoemd wordt. Wat gebeurd er straks met de salarissen? Moet ik dan straks alsnog 40 uur per week werken om dat aan te vullen tot bv 1500 euro? Of komt er dan 1500 euro bij en verdien ik in totaal 2160 euro per maand?
Kortom: worden de lonen straks enorm hard belast zodat werken in elk geval compleet niet meer loont of wordt het onbetaalbaar. Kies maar.
Klopt. Het basisinkomen is vooral het overhevelen van geld van gepensioneerden, gehandicapten, chronisch zieken naar werkende mensen met een laag inkomen.quote:Komt dus nog bij dat het basisinkomen nóg lager is dan de bijstand én alle toeslagen zijn er niet meer dus alle zieken en gehandicapten komen helemaal niet meer rond, wat gaan we daar aan doen? Nog meer belasting halen bij de werkenden?
Uhm, men mag zich hier vestigen en men mag hier werken? Maar 14 jaar een Nederlandse school bezoeken is noodzakelijk om in aanmerking te komen voor het Basisinkomen. Dat lijkt me nog niet eens zo onredelijk. Dat moet dus eerst juridisch onderzocht worden.quote:Op woensdag 1 oktober 2014 15:26 schreef crashbangboom het volgende:
[..]
Dat kan je eisen, maar dan sta je terecht direct voor het Europese Hof van Justitie.
Nederland is geen eiland.
Dus jij denkt serieus dat als we in plaats van een half miljoen werklozen geld geven, 17 miljoen mensen geld geven we geen extra belasting nodig hebben.quote:Op woensdag 1 oktober 2014 15:20 schreef tofastTG het volgende:
[..]
Gast wat loop je nu stom te lullen? In dat geval blijft de belasting gewoon gelijk?![]()
De cru zit hem nu net in het AFSCHAFFEN van de sociale zekerheid. Waarom zou het dan onbetaalbaar worden? Er is gewoon sprake van een andere inkomstenverdeling(eentje die vrij positief/motiverend is voor de werkenden).
quote:Op woensdag 1 oktober 2014 15:18 schreef tofastTG het volgende:
[..]
Dit is wel weer erg simplistisch schieten op het basisinkomen.Je kunt gewoon eisen stellen, bijvoorbeeld; Een voltooide MBO opleiding is noodzakelijk om in aanmerking te komen voor het basisinkomen.
Over de personele invulling van kutbaantjes hoef je je alvast geen zorgen te maken. Er zijn echt wel mensen die bereid zijn om kutwerk te toen, mits het salaris maar hoog genoeg is. En ja, dan zal degene die de treinen schoon moet maken mogelijk een beter uurloon krijgen dat de mensen die het spoor-"boekje" maken.quote:Op woensdag 1 oktober 2014 14:50 schreef Metro2005 het volgende:
[..]
Hoe zie jij het basisinkomen dan voor je, even concreet:
1) Hoe hoog met het zijn
2) Wie gaat het betalen
3) Wie gaat het werk doen
3 simpele vragen, moet te beantwoorden zijn, ik voorzie in elk geval een paar problemen:
1)
Is het basisinkomen te laag dan moeten mensen alsnog werken en is de stress er alsnog en is het hele plan bij voorbaat mislukt
Is het basisinkomen te hoog dan is de noodzaak om te werken er niet en... je raadt het nooit: gaan veel mensen met een shit baantje ook niet meer werken. Dat is wél werk wat nodig is zoals schoonmaakwerk, vuilnisophaaldiensten, plantsoendiensten, stratenmakers, etc.
2)
De rijken? Die vertrekken per direct , desnoods alleen op papier.
De werkenden? we hadden net geconstateerd dat werken al amper meer nut heeft, ga je het ook nog eens extreem zwaar belasten. Gaat dus niet gebeuren dus het zal door de rijken moeten worden betaald.
3) Zie 2
Hoe zie jij dit?
[..]
En dit ja.
Stress zou bij mij dus hoger liggen met een basisinkomen.
Uhm, als je de berekening die hierboven gepost zijn zou lezen zie je dat dit helemaal geen gekke beredenering is. Maar klaarblijkelijk is het een en ander te ingewikkeld voor je?quote:Op woensdag 1 oktober 2014 15:28 schreef Metro2005 het volgende:
[..]
Dus jij denkt serieus dat als we in plaats van een half miljoen werklozen geld geven, 17 miljoen mensen geld geven we geen extra belasting nodig hebben.klinkt nogal stom of niet?
En alle mensen die niet kunnen werken moeten maar op straat slapen ofzo?
[..]Nu ga je ook nog eisen stellen. Lekkere zekerheid voor iedereen creeer je hiermee.
We hebben dus geconstateerd:
- Het basisinkomen betekent een enorme achteruitgang in voor mensen die niet kunnen werken
- Het basisinkomen is dermate duur dat de belasting op arbeid achterlijk hoog zal zijn
- Werken gaat niet meer lonen en thuiszitten ook niet
Kortom: Je hebt de ideale communistische staat bedacht. Iedereen even arm.
En zo gaat het ALTIJD met idealistische maar compleet onrealistische vormen van een samenleving.
De minister van Financien heeft daar ervaring mee, die is vaker door het HvJ om de oren geslagen dan Badr Hari.quote:Op woensdag 1 oktober 2014 15:28 schreef tofastTG het volgende:
[..]
Uhm, men mag zich hier vestigen en men mag hier werken? Maar 14 jaar een Nederlandse school bezoeken is noodzakelijk om in aanmerking te komen voor het Basisinkomen. Dat lijkt me nog niet eens zo onredelijk. Dat moet dus eerst juridisch onderzocht worden.
In je eerste punt heb je gelijk, mensen die niet kunnen werken hebben het lastig. Je tweede en derde punt zijn complete nonsens, het is mogelijk om met het afschaffen van de sociale zekerheid dus ZONDER verdere belastingen iedere volwassene 660 euro te verschaffen. Jammer dat je dat weigert te begrijpen. Zo moeilijk is het toch niet?quote:Op woensdag 1 oktober 2014 15:28 schreef Metro2005 het volgende:
- Het basisinkomen betekent een enorme achteruitgang in voor mensen die niet kunnen werken
- Het basisinkomen is dermate duur dat de belasting op arbeid achterlijk hoog zal zijn
- Werken gaat niet meer lonen en thuiszitten ook niet
Uhm volgens mij is eisen stellen aan scholing niet eens zo vreemd. Maar dat kan aan mij liggen. Mocht Nederland zo'n soort systeem in willen voeren is afstemming binnen de EU inderdaad noodzakelijk.quote:Op woensdag 1 oktober 2014 15:32 schreef crashbangboom het volgende:
[..]
De minister van Financien heeft daar ervaring mee, die is vaker door het HvJ om de oren geslagen dan Badr Hari.Kansloos om zo verkapt en zonder rechtvaardiging een 'niet voor buitenlanders' clausule in te bouwen.
Mwah, dat is natuurlijk afhankelijk van de kosten van je woning lijkt me? Mensen kunnen met een basisinkomen makkelijk samenwonen met wie ze maar willen, en 1220 of 2440 is weer stukken redelijker lijkt me.quote:Op woensdag 1 oktober 2014 15:27 schreef Igen het volgende:
Ik heb even met de budgetplannet van het Nibud zitten spelen, en leven van 660 euro is in Nederland niet realistisch.
Het is het overhevelen van geld naar iedereen.quote:Klopt. Het basisinkomen is vooral het overhevelen van geld van gepensioneerden, gehandicapten, chronisch zieken naar werkende mensen met een laag inkomen.
Kun je nagaan met veertig Polen* in een huis. Is toch lekker 26k per maand.quote:Op woensdag 1 oktober 2014 15:36 schreef tofastTG het volgende:
[..]
Mwah, dat is natuurlijk afhankelijk van de kosten van je woning lijkt me? Mensen kunnen met een basisinkomen makkelijk samenwonen met wie ze maar willen, en 1220 of 2440 is weer stukken redelijker lijkt me.
Kortom: Iedereen gaat er dus op achteruit. Sociale zekerheid valt weg (geen ww en bijstand meer) en met die 660 euro kun je niet rondkomen, werklozen kunnen niet meer rondkomen, gehandicapten kunnen niet meer rondkomen. Als je dan toch een asociaal systeem op poten wilt zetten: Verlaag dan de belastingen flink en zeg tegen mensen: Toedeledokie met je sociale zekerheid: Je spaart zelf maar. (wat dan ook weer prima kan, ik ben elke maand alleen al een inkomstenbelasting ook al bijna kwijt wat het basisinkomen zou opleveren)quote:Op woensdag 1 oktober 2014 15:32 schreef tofastTG het volgende:
[..]
In je eerste punt heb je gelijk, mensen die niet kunnen werken hebben het lastig. Je tweede en derde punt zijn complete nonsens, het is mogelijk om met het afschaffen van de sociale zekerheid dus ZONDER verdere belastingen iedere volwassene 660 euro te verschaffen. Jammer dat je dat weigert te begrijpen. Zo moeilijk is het toch niet?
1)900 euro, geen armoe, maar niet veel, dus prikkel om te werken zonder heftige ellende bij hen die dat niet kunnenquote:Op woensdag 1 oktober 2014 14:50 schreef Metro2005 het volgende:
[..]
Hoe zie jij het basisinkomen dan voor je, even concreet:
1) Hoe hoog met het zijn
2) Wie gaat het betalen
3) Wie gaat het werk doen
3) De werkenden dus, zie antwoord 2. En dat ' hoeven' er steeds minder te zijn, want de hele aanleiding van deze discussie was dat er steeds minder banen zijn. Robots nemen steeds meer over.quote:Op woensdag 1 oktober 2014 14:59 schreef tofastTG het volgende:
En de aanhangers van het basisinkomen suggereren dat de belastinginkomsten gaan toenemen omdat mensen eerder geneigd zijn om te ondernemen en op die manier dus profiteren van hun vrijheid. Ook gaan mensen sneller werken, omdat werk altijd extra inkomsten met zich mee brengt, werken loont dus simpelweg altijd.
Als ik tofasTG mag geloven is 660 euro te betalen, ga je iedereen 900 euro geven dan moeten de werkenden dat dus ophoesten en gaan de belastingen dus nog verder omhoog op arbeid (met minimaal 36%) , en die zijn al niet mals in dit land.quote:Op woensdag 1 oktober 2014 15:43 schreef LesStroud het volgende:
[..]
1)900 euro, geen armoe, maar niet veel, dus prikkel om te werken zonder heftige ellende bij hen die dat niet kunnen
2)De rijken en werkenden, die zijn er dan nog steeds, zie ook deze post
[..]
3) De werkenden dus, zie antwoord 2. En dat ' hoeven' er steeds minder te zijn, want de hele aanleiding van deze discussie was dat er steeds minder banen zijn. Robots nemen steeds meer over.
Dat moeten ze sowieso per direct invoeren.quote:Freeriders uit andere landen zou je af kunnen vangen door de eerste 10 jaar geen uitkering te verstrekken
Nee, dat is echt pertinent onzin. Van 1220 euro per maand kan prima geleefd worden. Het systeem bevordert trouwens ook ondernemerschap, iedereen kan dus op zijn eigen manier waarde blijven creëren en dus ook waarde blijven toevoegen.quote:Op woensdag 1 oktober 2014 15:42 schreef Metro2005 het volgende:
[..]
Kortom: Iedereen gaat er dus op achteruit. Sociale zekerheid valt weg (geen ww en bijstand meer) en met die 660 euro kun je niet rondkomen, werklozen kunnen niet meer rondkomen, gehandicapten kunnen niet meer rondkomen. Als je dan toch een asociaal systeem op poten wilt zetten: Verlaag dan de belastingen flink en zeg tegen mensen: Toedeledokie met je sociale zekerheid: Je spaart zelf maar. (wat dan ook weer prima kan, ik ben elke maand alleen al een inkomstenbelasting ook al bijna kwijt wat het basisinkomen zou opleveren)
Maar vertel nog eens van de voordelen van het basisinkomen want ik faal om dat te zien geloof ik.
Voor werkenden veranderd er niks en niet werkenden worden massaal dakloos.
En belasting op vermogen dan? Hoor van verschillende kanten dat die te laag is....quote:Op woensdag 1 oktober 2014 15:45 schreef Metro2005 het volgende:
[..]
Als ik tofasTG mag geloven is 660 euro te betalen, ga je iedereen 900 euro geven dan moeten de werkenden dat dus ophoesten en gaan de belastingen dus nog verder omhoog op arbeid, en die zijn al niet mals in dit land.
660 per volwassene, en 100 per kind. Is te betalen als we even simpel rekenen. Efficiency verbeteringen en effecten mbt. belasting zijn dan niet meegenomen.quote:Op woensdag 1 oktober 2014 15:45 schreef Metro2005 het volgende:
[..]
Als ik tofasTG mag geloven is 660 euro te betalen, ga je iedereen 900 euro geven dan moeten de werkenden dat dus ophoesten en gaan de belastingen dus nog verder omhoog op arbeid (met minimaal 36%) , en die zijn al niet mals in dit land.
[..]
Dat moeten ze sowieso per direct invoeren.
Het voordeel van het basisinkomen is dat het voor iedereen is, en dat op die manier voor iedereen een duidelijke incentive bestaat om aan de slag te blijven/te gaan.quote:Op woensdag 1 oktober 2014 15:41 schreef BartNH het volgende:
Feitelijk kan je het ook vergelijken met bijstand verlenen aan niet werkenden zonder druk te maken waarom iemand niet werkt. Daarboven op als een bijstandtrekker bijverdient mag hij/zij een deel van die extra inkomsten houden.
Zoals al vaak geopperd is het geen vetpot en verreweg de meeste mensen willen graag werken om bezig te zijn of om iets meer te besteden te hebben. Doordat je bijstandtrekkers niet meer in de stress doet met verplicht solliciteren en het wijzende vingertje weglaat is een deel van die groep beter bereid iets nuttigs te doen.
Door het in de vorm van een basisloon te gieten maak je de kosten van een dergelijk systeem enorm veel lager.
1220 euro? Ga jij als student samenleven in een kot als je even geen werk hebt? wat is je idee hierbij? Dat is toch compleet onrealistisch.quote:Op woensdag 1 oktober 2014 15:46 schreef tofastTG het volgende:
[..]
Nee, dat is echt pertinent onzin. Van 1220 euro per maand kan prima geleefd worden.
Kapitalisme ookquote:Het systeem bevordert trouwens ook ondernemerschap
Eigenlijk wil je dus mensen die niet kunnen werken minder geld geven en mensen die werken meer geld geven. waarom verlaag je dan niet gewoon de belastingen en voert een systeem in zoals in de VS?quote:iedereen kan dus op zijn eigen manier waarde blijven creëren en dus ook waarde blijven toevoegen.
Werkenden ontvangen 660 euro netto per maand extra, zonder iets te hoeven inleveren. En dat is direct het grote voordeel van het systeem.
Niet idealistisch: Onrealistisch.quote:Jammer dat je kritiek zo simplistisch blijft, alleen omdat volgens jou een basisinkomen idealistisch is of iets dergelijks.
Waarom moet dat belast worden? Ik ben eerder voor een enorme verlaging van belastingen dan voor de schuifjes wat aanpassen.quote:Op woensdag 1 oktober 2014 15:46 schreef LesStroud het volgende:
[..]
En belasting op vermogen dan? Hoor van verschillende kanten dat die te laag is....
75% van risicovrij rendementquote:Op woensdag 1 oktober 2014 15:46 schreef LesStroud het volgende:
[..]
En belasting op vermogen dan? Hoor van verschillende kanten dat die te laag is....
Ja dat kan natuurlijk niet hè.quote:Op woensdag 1 oktober 2014 15:36 schreef tofastTG het volgende:
[..]
Het is het overhevelen van geld naar iedereen.
Wat is daar zo onrealistisch aan? De WW kan trouwens gedeeltelijk blijven bestaan hoor, aangezien werkgevers volgens mij ook premies betalen aan het UWV.quote:Op woensdag 1 oktober 2014 15:51 schreef Metro2005 het volgende:
[..]
1220 euro? Ga jij als student samenleven in een kot als je even geen werk hebt? wat is je idee hierbij? Dat is toch compleet onrealistisch.
Klopt, maar probeer je nu te zeggen dat we in Nederland nog geen kapitalistisch systeem kennen?quote:[..]
Kapitalisme ook
Nou nee. Dat is niet echt te vergelijken met een basisinkomen.quote:[..]
Eigenlijk wil je dus mensen die niet kunnen werken minder geld geven en mensen die werken meer geld geven. waarom verlaag je dan niet gewoon de belastingen en voert een systeem in zoals in de VS?
Wederom, nee.quote:[..]
Niet idealistisch: Onrealistisch.
Jawel? Alleen houd iedereen dan minder over?quote:
Die 16 appels moet je eerst van de werkende mensen (in jouw geval 12 mensen) afpakken.quote:Op woensdag 1 oktober 2014 15:55 schreef tofastTG het volgende:
[..]
Jawel? Alleen houd iedereen dan minder over?
Je hebt 16 appels, en 16 mensen.
In het huidige systeem ontvangen 4 mensen 4 appels.
Met het basisinkomen ontvangt iedereen 1 appel.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |