Met een dergelijk beperkte basis zal de meerderheid toch gaan werken om luxe te kunnen betalen. In landen waar uitkeringen niet voldoende zijn om goed van te kunnen leven zie je een wildgroei van services.quote:Op woensdag 15 oktober 2014 12:38 schreef Operc het volgende:
[..]
Ja, dus als het de bijstand vervangt kun je er in principe van rondkomen (ik zal niet zeggen dat het makkelijk is natuurlijk.) Dus waarom, als je niet hoeft te werken om te overleven, zou je andere mensen betalen voor zaken waar je inmiddels zelf wel de tijd voor hebt?
Het hele idee van het basisinkomen was juist dat er niet genoeg werk meer was voor iedereen. Dus als er gewerkt zou worden is dat part time en dan heb je die diensten dus niet nodig.quote:Op woensdag 15 oktober 2014 12:40 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Met een dergelijk beperkte basis zal de meerderheid toch gaan werken om luxe te kunnen betalen. In landen waar uitkeringen niet voldoende zijn om goed van te kunnen leven zie je een wildgroei van services.
Dat betekent ook een lager inkomen voor iedereenquote:Op woensdag 15 oktober 2014 12:42 schreef Operc het volgende:
[..]
Het hele idee van het basisinkomen was juist dat er niet genoeg werk meer was voor iedereen. Dus als er gewerkt zou worden is dat part time en dan heb je die diensten dus niet nodig.
Dus is het onwaarschijnlijk dat mensen geld gaan uitgeven aan diensten die ze nu niet gebruiken en in de toekomst minder nodig gaan hebben.quote:Op zondag 19 oktober 2014 13:15 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Dat betekent ook een lager inkomen voor iedereen
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |