300quote:Op maandag 29 september 2014 13:44 schreef Mark het volgende:
Krap bij kas zitten en 3000 euro lenen, daar zit nog wel veel verschil tussen.
Uh, bij DUO wel hoorquote:Op maandag 29 september 2014 14:00 schreef A-mineur het volgende:
300 euro krijg je niet geleend, zeker niet eenmalig.
Er bestaat ook zoiets als aflossen.quote:Op maandag 29 september 2014 14:02 schreef Deetch het volgende:
Het gevaar is dat je nog een paar keer 300 euro leent omdat het zo makkelijk is en vervolgens zit je 35 jaar vast aan terugbetalen van die lening. Verder is het op dit moment wel de goedkoopste manier om geld te lenen.
Als je een bedrag leent en dit in 35 jaar aflost tegen 2% rente betaal je naast het bedrag ook nog eens 40% aan rente voor die lening. Dus als je 1000 euro leent betaal je 400 euro extra.
bij 4% rente is dat al 87.5% extra (875 euro per 100 euro)
Die getallen horen bij aflossen in 35 jaarquote:Op maandag 29 september 2014 14:28 schreef Intentiion het volgende:
[..]
Er bestaat ook zoiets als aflossen.
Je leent 1000 euro tegenover 2% rente. Eerste jaar betaal je 2% * 1000 euro, je lost 50 euro af.quote:Op maandag 29 september 2014 14:39 schreef Deetch het volgende:
[..]
Die egtallen horen bij aflossen in 35 jaar. Dacht je dat lenen van de DUO gratis was? En de rente loopt gewoon door over de gehele periode van 35 jaar.
Dus als je 1000 euro leent tegen 2% rente dan betaal je in 35 jaar 1400 euro terug. Als je 15000 euro leent (gemiddelde studieschuld) tegen 4% rente dan betaal je 28000 euro terug da's bijna het dubbele.
Met jouw voorbeeld ben je na 25 jaar klaar, de rente loopt namelijk door en 2% van 1000 euro is 20 euro dus je lost maar 30 af. Uiteindelijk heb je na 25 jaar 1290 euro betaald.quote:Op maandag 29 september 2014 14:41 schreef Intentiion het volgende:
[..]
Je leent 1000 euro tegenover 2% rente. Eerste jaar betaal je 2% * 1000 euro, je lost 50 euro af.
Volgend jaar betaal je 2% * 950 euro. Of is DUO een niet-aflosbare lening?
Dus je betaalt altijd 2% * 15000 als ik het goed begrijp? Aangezien de 50 euro (aflossing en rente bij elkaar neem ik aan) constant is. Hoe weet je deze exacte bedragen?quote:Op maandag 29 september 2014 14:50 schreef Deetch het volgende:
[..]
Met jouw voorbeeld ben je na 25 jaar klaar, de rente loopt namelijk door en 2% van 1000 euro is 20 euro dus je lost maar 30 af. Uiteindelijk heb je na 25 jaar 1290 euro betaald.
Mijn voorbeelden gaan over aflossen in 35 jaar. Bij kleine bedragen is versneld aflossen nog wel te overzien (dat mag ook gewoon). Het probleem is dat mensen denken ach 35 jaar terugbetalen dat duurt zo lang dat kan nooit veel zijn, maar als je 15000 euro schuld hebt dan betaal je per maand 50 euro en dat 35 jaar lang in geval van een 2% rente. Aan het eind heb je de DUO dan 21000 betaald.
Bij hogere rentes gaan die bedragen natuurlijk ook omhoog. Bij 4% rente betaal je voor 15000 35 jaar lang 67 euro per maand en in totaal 28000.
Je betaalt elk jaar 2% over het bedrag dat nog open staat van je lening. En de 2% wordt om de vijf jaar opnieuw bepaald door de DUO. In mijn tijd heb ik ook wel eens 4.5% rente betaald over het geleende bedrag.quote:Op maandag 29 september 2014 14:54 schreef Intentiion het volgende:
[..]
Dus je betaalt altijd 2% * 15000 als ik het goed begrijp? Aangezien de 50 euro (aflossing en rente bij elkaar neem ik aan) constant is. Hoe weet je deze exacte bedragen?
Je kunt naast je basisbeurs en eventuele aanvullende beurs ook nog een bedrag lenen. Het vastgestelde leenbedrag is ¤172,17 per maand (aug-dec '14). Daarnaast heb je nog de mogelijkheid om de aanvullende beurs te lenen wanneer je die niet ontvangt. Ontvang je wel een bedrag aan aanvullende beurs? Reken het verschil uit met het bedrag dat op onze website staat vermeld. Het verschil kun je ook nog bijlenen.quote:Op maandag 29 september 2014 13:41 schreef sigurrosz het volgende:
hallo,
ik ben 18 jaar en volg een opleiding op het mbo die nog 3 jaar duurdt als alles goed loopt. Ik hoor dat meerdere klasgenoten maandelijks bijlenen bij duo. Ik zelf zit nu behoorlijk krap bij kas en vroeg me af het het slim is een bedrag (300euro) bij te lenen bovenop mijn studiefinanciering komende maand. Ik hoor dat je maximaal 35 jaar hebt dat bijgelende bedrag terug te dokken. lijkt me wel safe allemaal maar zitten er geen addertjes onder het gras? ik weet dat het in ieder geval beter is bij hen te lenen dan bij de bank![]()
grtz
Wanneer TS vandaag of morgen zijn wijziging via Mijn DUO doorgeeft, dan gaat de lening per 1 oktober in. Daarnaast wordt de lening ook direct met de betaling van oktober meegestort.quote:Op maandag 29 september 2014 15:06 schreef quinoahipster het volgende:
Het zal mss even duren voor je het geld hebt (je moet je leenbedrag verhogen en ik weet niet hoelang dat duurt) maar verder: doen.
Je zult nooit van je leven meer zo gunstig geld kunnen lenen als nu bij DUO.
Ruim op tijd voor de wintersport!quote:Op maandag 29 september 2014 15:10 schreef DUO-Webcare het volgende:
Wanneer TS vandaag of morgen zijn wijziging via Mijn DUO doorgeeft, dan gaat de lening per 1 oktober in. Daarnaast wordt de lening ook direct met de betaling van oktober meegestort.
Dus omdat het de gunstigste lening is die je ooit kan krijgen moet je het maar doen? Het lijkt mij dat je afweegt of je het echt nodig hebt voordat je leent. Verder zou ik ook zeker kijken of je het niet van je ouders kan lenen zonder rente voordat je dit doet.quote:Op maandag 29 september 2014 15:06 schreef quinoahipster het volgende:
Het zal mss even duren voor je het geld hebt (je moet je leenbedrag verhogen en ik weet niet hoelang dat duurt) maar verder: doen.
Je zult nooit van je leven meer zo gunstig geld kunnen lenen als nu bij DUO.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |