Dat klopt helemaal. Sterker nog, er zijn onderzoeken die aantonen dat het natvoer alleen is al soms voldoende om idiopatische cystitis (het meest voorkomende vorm van blaasontsteking bij katten) op te lossen. Merk natvoer maakt niet uit! Het is wel verstandig om het voer van je dier gevarieerd te houden, dus wisselen van smaken/merk natvoer is aan te raden.quote:Op zaterdag 4 oktober 2014 10:26 schreef RenRen- het volgende:
Lieve dierenartsMijn ragdoll van 6 maanden bleek een lichte blaasontsteking te hebben. Ik kon zelf niet bij de afspraak zijn, maar ik google nu wat oorzaken kunnen zijn en ik lees dat het vaker voorkomt bij binnenkatten en dat je dan beter meer natvoer kunt geven.
Klopt dit? En welk natvoer kan ik dan het beste geven?
Oh ik hoor net dat het een bacterie was, en dat het niet aan het voer lagquote:Op zaterdag 4 oktober 2014 11:04 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]
Dat klopt helemaal. Sterker nog, er zijn onderzoeken die aantonen dat het natvoer alleen is al soms voldoende om idiopatische cystitis (het meest voorkomende vorm van blaasontsteking bij katten) op te lossen. Merk natvoer maakt niet uit! Het is wel verstandig om het voer van je dier gevarieerd te houden, dus wisselen van smaken/merk natvoer is aan te raden.
Natvoer bevat 80% water en zorgt voor verhoogde urine productie, wat gunstig is voor het voorkomen van blaasproblemen en nierfalen. Katten zijn van nature geen drinkers, omdat zij hun water "opeten". Muis is namelijk 70% water![]()
Verder is het kopen van een waterfontentje aan te raden (dan drinkt de kat nog meer). En je kan ook bijv stukjes kip en/of vis koken en dat invriezen in de ijsblokjesvormpjes (samen met kookvocht, geen zout gebruiken). Dan heeft de kat lekkere gezonde ijsjes = afleiding + extra vocht.
Beterschap voor het poezenkind!
quote:Op zaterdag 4 oktober 2014 11:06 schreef RenRen- het volgende:
[..]
Oh ik hoor net dat het een bacterie was,
Meer drinken /meer vocht is het belangrijkste bij elke blaasontsteking!quote:en dat het niet aan het voer lagmaar toch ga ik wat vaker natvoer geven. Fonteintje heb ik al
Maar het merk maakt echt niet uit?
zitten er in sommige niet meer vocht dan in andere merken?
Nee, dat had ik ook al gelezen dus ik ging er maar van uit dat het niet het geval wasquote:Op zaterdag 4 oktober 2014 11:11 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]Dat komt bij katten helemaal niet vaak voor.
[..]
Meer drinken /meer vocht is het belangrijkste bij elke blaasontsteking!
Het soort natvoer maakt niet uit, dat zegt ook een specialist voeding GezelschapsdierenAl natvoer zit rond 80% vocht.
Die van mij worden ook door en door verwend.quote:Op zaterdag 4 oktober 2014 11:08 schreef Lt.Surge het volgende:
HALLO VROLIJKE DIERENDAG ALLEMAAL.
Verwen je dier en zulks. Die van ons kennen niks anders, dus die merken er niets van vrees ik.
quote:Op zaterdag 4 oktober 2014 11:08 schreef Lt.Surge het volgende:
HALLO VROLIJKE DIERENDAG ALLEMAAL.
Verwen je dier en zulks. Die van ons kennen niks anders, dus die merken er niets van vrees ik.
Mijn kitten mag alleen vandaag op schoot, de rest van het jaar heeft hij dikke pech.quote:Op zaterdag 4 oktober 2014 11:17 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
En natuurlijk hoort elke dag voor alle dieren de Dierendag te zijn!
iedere dag = verwen dag, dat staat eigenlijk in je takenomschrijving als katteneigenaarpersoneel, toch?quote:
Even 144 bellenquote:Op zaterdag 4 oktober 2014 11:19 schreef RenRen- het volgende:
[..]
Mijn kitten mag alleen vandaag op schoot, de rest van het jaar heeft hij dikke pech.
Gefeliciteerd met je winst! Nog meer hangmatjes!quote:Op zaterdag 4 oktober 2014 11:16 schreef Cici het volgende:
[..]
Die van mij worden ook door en door verwend.
Heb wel een waardebon van 20 euro gewonnen bij Dobey, dus ze zullen nog meer verwend worden![]()
Als ze die nog hebben haha. En bodembedekking en heel veel lekkers!!quote:Op zaterdag 4 oktober 2014 11:22 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]
Gefeliciteerd met je winst! Nog meer hangmatjes!
Meegedaan, met mijn allerbeste rekentalenten (uhhh)quote:Op zaterdag 4 oktober 2014 11:23 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
By the way, Beaphar Nederland heeft een nieuwe Facebook site! En een Dierendagactie https://www.facebook.com/(...)9151/?type=1&theater
(moeten jullie wel rekenen)
Hahaha gerekend en meegedaanquote:Op zaterdag 4 oktober 2014 11:23 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
By the way, Beaphar Nederland heeft een nieuwe Facebook site! En een Dierendagactie https://www.facebook.com/(...)9151/?type=1&theater
(moeten jullie wel rekenen)
Ik zat wat raar in m'n mond te draaien en bedacht me toen, dat ik het gewoon vragen kan: hoe wordt Beaphar uitgesproken?quote:Op zaterdag 4 oktober 2014 11:23 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
By the way, Beaphar Nederland heeft een nieuwe Facebook site! En een Dierendagactie https://www.facebook.com/(...)9151/?type=1&theater
(moeten jullie wel rekenen)
quote:Op zaterdag 4 oktober 2014 16:17 schreef Ebinas het volgende:
[..]
Hahaha gerekend en meegedaan![]()
Maar heb gelijk een vraagje.
Ben nog steeds aan het zoeken naar goede voeding voor de kat.
En ben dus veel aan het proberen.
Nu zitten er wat enkelvoer, maar ook aanvullend voer tussen.
Heeft het zin, zolang ik op ontdekkingsreis ben, de kat met dit http://www.beaphar.nl/pro(...)ne-50-ml/2_287_P1008 te ondersteunen.
Zodat ze iig niets tekort komt ?
Bea-farquote:Op zaterdag 4 oktober 2014 22:16 schreef Teslynd het volgende:
[..]
Ik zat wat raar in m'n mond te draaien en bedacht me toen, dat ik het gewoon vragen kan: hoe wordt Beaphar uitgesproken?
Bedankt. De uitleg erbij helpt ook bij het onthoudenquote:Op zaterdag 4 oktober 2014 22:21 schreef DigitaleDierenArts het volgende:
[..]
Bea-farKomt van de heer Bernard Aa (de oprichter) en het woord "pharma" (van farmacologie, maar dan chique met ph geschreven
)
Oh, valt wel mee hoor. Het is geen flinke wondquote:Op zondag 5 oktober 2014 14:25 schreef littledrummergirl het volgende:
Hoi dda![]()
Ons puppenkind kwam vanmorgen de bench uit met een flinke wond bij haar oogje. Ze heeft zich niet verwond aan haar bench.. Dus ze moet het vannacht zelf opengekrabt hebben. We hebben het ontsmet met n gaasje en een beetje betadine.
Het gekke is.. Ze lijkt er nu totaal geen last van te hebben, krabt niet, laat ons eraan zitten.
Jij enig idee in welke richting we moeten denken? (we gaan uiteraard ook gewoon naar onze dierenarts als het niet geneest) en kunnen we nog andere dingen doen om het goed te laten genezen?
[ afbeelding ]
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Ze is onder narcose geweest en krijgt nu een vrij heftige AB-kuur. Ik heb het idee dat ze nog wat wankel/afwezig/wiebelig is. Dit was donderdag. Kan ze nog last hebben van de naweeën van de narcose?
Mijn kleine brokkenpiloot had een tijdje geleden ook al d'r neus stuk. Daar plaatste ik een foto van in dit topic. Haar neus is nog steeds stuk en inmiddels weet ik ook hoe het komt. Ze begraaft haar botje. Ze graaft een klein gat, dumpt het bot erin en harkt met haar neus het gat dicht. Zo is het wondje in ieder geval weer opengegaan en het zou me niks verbazen als het zo ook ontstaan is. Gisteren heeft ze geprobeerd haar nieuwe bot te begraven met dat wondje dat nog open was, zonder korstje. Nu heeft ze een zandkorst op die plek. Dat kan geen kwaad toch? Het ziet er verder rustig uit.
Misschien iets meer een gedragsvraag, is er een reden dat een hond die nog NOOIT wat begraven heeft, ineens gekregen botjes gaat begraven?Sterkheidsbaas van alles.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |